Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

..vahh....vahh..!

figgaro

Önerilen İletiler

kendi iyiliğini düşündüğün gibi onun iyiliğinide düşünüyorsan, ona dokunduğunda için ürperiyorsa, dinlediğin şarkılar sana onu anımsatıyorsa, okuduğun şiirlerde onu buluyorsan, onu her haliyle kabulleniyorsan, onu üzmekten korkuyorsan, onun için fedakarlık yapıyorsan, o ağladığında sende ağlıyorsan, o mutlu olduğunda sende mutlu oluyorsan, yaşadığını bilmek bile seni mutlu ediyorsa bu aşktır...

hayranlık duygusu bana hafif geliyor ve hiç kimseye hayranlık duymadım... sevdim, kimini daha çok sevdim... aşkla sevdim... hiç kimsenin hiç kimseden üstün olmadığını bildiğim için hayranlık duymadım... sevdiğim bütün insanları oldukları gibi sevdim...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 583
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

hayranlık duygusu bana hafif geliyor ve hiç kimseye hayranlık duymadım... sevdim, kimini daha çok sevdim... aşkla sevdim... hiç kimsenin hiç kimseden üstün olmadığını bildiğim için hayranlık duymadım...

kastettiğim de bu zaten

sevdiğin aslında senden hiç de üstün biri değildir,

hayran olunacak biri de değildir

ama sen ona, o sanki "tarkan"mış gibi (örneğin)

hayranlıkla bakarsın,

nefesini boynunda hissetmekten,

sıradan biriyle beraber olmaktan

daha fazla heyecan duyarsın.

kısaca

olduğundan çok daha fazla değer verirsin.

hayranlıkla kastettiğim bu...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

sevgili nobody

haklısın aslında hayranlık duygusu ile bağlananlarda var... ben aşkı sevginin en yüksek düzeyi gördüğüm için benim için kıymetli olan herkesi öyle sevdim.

insanlar sevdiklerine farklı anlamlar yüklerler dünyanın en iyi annesi bizimkidir, babası bizimkidir, evladı bizimkidir, sevilmeye en layık olan bizim aşık olduğumuzdur...(!) bir başkası için hiç bir şey ifade etmeyen bize göre en önemlidir.

hayranlık duygusundan ben farklı bir şey anlıyorum hayran olduğun insanı mükemmel sanarsın... aşkla sevdiğini ise bütün artı ve eksileri ile seversin. bilirsin eksiklerini, fazlalarını, hatalarını, zayıflıklarını, duygularını... kabullenirsin...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

hayranlık duygusundan ben farklı bir şey anlıyorum hayran olduğun insanı mükemmel sanarsın... aşkla sevdiğini ise bütün artı ve eksileri ile seversin. bilirsin eksiklerini, fazlalarını, hatalarını, zayıflıklarını, duygularını... kabullenirsin...

çok haklısın

sonra farkettim ki

ben aslında platonik aşkı tarif etmişim

benimkiler genelde öyle oldu da :sweatingbullets:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

dilerim aşkın en güzelini yaşarsın... sana sevdiğim bir yazıyı armağan etmek istiyorum kabul edersen...

İCLAL AYDIN'DAN Canım Kızım;

Meğer sanaymış yolculuğum. Bugün kendime neden yaşadığımı sordum; bir anlamı olmalıydı başımdan geçen onca şeyin; bir karşılığım olmalıydı hayatta. Bu soruyu sorduğumda kendime yirmi üç yaşındaydım. Ellerim yaşlanmamıştı henüz ama soluk soluğa kalmış yorgun bir çocuktum, bildiğim her şeyden, herkesten uzaktaydım..

Yalnızlık, yabancılık, haksızlık dünya kederleri bir olup yüklenmişlerdi bir gece kalbime. Balkona çıktım, dördüncü kattaydım. Soğuk bir kış gecesiydi. Demirleri tuttum caddeyi seyrettim ağlayarak. Göreceksin insan nasıl acır kendine böyle anlarda... Yüz yirmi dokuz numaralı otobüs geçiyordu ve bir kız köşedeki benzinciden çıkmış; elinde bira şişesi ağlıyordu, uzundu sacları. Kaldırıma oturdu elindeki bira şişesini karşısındaki saat kulesine fırlattı. Saat oniki'ye on vardı ve belli ki ikimizinde canı çok yanmaktaydı...

Annem geldi aklıma bir Pazar dönüşü elimi avucunun içinde kavrayışı ve bana doğumumu anlatışı. Yalnızmış sancıları geldiğinde; çok korkmuş ya başaramazsa diye. Balkona çıkmış insanları seyretmiş başka kadınlarda çekti bu sancıyı diyerek ve başka insanların acılarından güç alarak doğuma girmiş. Doğduğumda yaptığı ilk şey saate bakmak olmuş. Saat öğlen oniki'ye on varmış. İşte böyle demiştim kendi kendime; buraya kadarmış. Sonra çilekli pastayı, çaldığım vişneleri, limonlu dondurmayı ne çok sevdiğimi düşündüm. Saçlarımı uzatacaktım, para biriktirip yollara çıkacaktım ve bir daha hiç yirmi üç yaşında olmayacaktım. Büyük kararlardan önce mutlaka bir gece beklemeli eğer sabah aynıysa her şey o zaman düşünmeli bitirmeyi bir hikayeyi.. Ertesi gün güneşli bir sabahtı; çoktan düşmüştü ruhumun ve kederimin ateşi...

O günden sonra neler oldu bir bilsen... Sana anlatacak o kadar çok şeyim var ki. Çok korkuyorum severmisin acaba beni? İyi bir anne olabilecek miyim? Koruyabilecek miyim seni? Kalbimde ve zihnimde biriktirdiklerimi eksiksiz iletebilecek miyim sana?

Takvimler bir sonbahar çocuğu olacağını söylüyor. Annende sonbaharda doğmuş bir bebekti. Bu mevsim hüzünlüdür kızım ve çok sever güneşi. Şu anda minicik tekmelerinle ben burdayım diyorsun. Gelişine az kaldı. Seni sevinçle beklerken odanı hazırlıyoruz hevesle. Ama ne yazık ki odan kadar sessiz ve özenli bir ülkeye gelmiyorsun. İsterdim ki benim gördüklerime sen şahit olma ama onlar sana bile yetişti. Geleceği zamanı kendi seçen biri olarak güçlü ve benden de önde olacağını biliyorum umarım sende seversin karıncaları, kedileri ve kelebekleri. Ben babasını çok özleyen bir çocuktum dilerim sen ayrı kalmazsın seni sevinçle bekleyen babandan....

Anneler ve babalar tanıyacaksın bizden başka. Oğluna söz verdiği bisikleti alamadığında notalarla oğlunun adını yazan bıyıklı yorgun babaları, ya da kendi giyemediği mavi yirmi üç nisan elbisesini sabaha dek uyumadan kızına diken anneleri, sonra kendinden başkasını düşünmeyenleri, kendi öfkesinde boğulanları ve yalancıları tanıyacaksın. AŞK'ı tanıyacaksın bir gün, kalbin kırılacak ve belki kıracaksın birilerini... İyi bir tamirci ol kızım, çabuk onar kırdığın kalpleri ve çaresiz kalma kendi kırık kalbine. Sen şimdi kendi öykünü yazmaya geliyorsun.

Hayat iki seçenek sunuyor: ya payına düşen kederi parlatacaksın; ya da ömrünle iyi geçinmeye bakacaksın. İkincisini tercih edersin umarım...

Bana öğretildiği gibi kızım; öğrendiğin çiçek adlarını unutma, kelebekleri kitap arasında kurutma, kin büyütme kalbinde ve incitme kimseyi...

Dilerim dünyaya geliş nedenini sen çabuk bulursun. Yolun açık olsun....

Annen

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

dilerim aşkın en güzelini yaşarsın... sana sevdiğim bir yazıyı armağan etmek istiyorum kabul edersen...
Dilerim dünyaya geliş nedenini sen çabuk bulursun. Yolun açık olsun....

Annen

ellerine sağlık

çok teşekkür ederim

bir minik kız babası olarak

beni de çok duygulandırdı.

benimle ilgili dileğin için de

çok teşekkür ederim

(eşim duymasın :stuart: )

herşey gönlünce olsun :clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

sardunyam beni tanımıyor gibi konuşmuşsun..müsait olmadığımdan yazamıyorum..akşamı beklemeliyim..aşk adamıyım ben bilmezmisin..en azından geçmiş yazılarımdan..süreklilik ve evlilik gibi konularda öncesinde sevmek isterim ben..aşık olmak değil..aşk sonrasında olsa daha iyi bence..daha tam anlamıyla tanımadan aşık olduğum kadınlarda canım tabiki yandı..benden kaynaklı tabi..aşkın gözü kördür halleri..aşkım geçtiğindeyse sevmediğimi gördüm..hatta arkadaşlık yaptık sonrasında..allahım dedim o kadar aykırıydık ki..ve bir söz le konuyu akşama kadar kapatayım..yüzeysel geçicem..ve bü söz aşka aşık olanlaradır..insana olana değil..iki arkadaşın birbirlerini tanıyıp sindirip sevip sonrasında aşık olabilmeleri..olabiliyorlarsa eğer..tadından yenmez bence.. :stuart:

aşk, çarpık bacakları düzgün görme sanatıdır...victor hügo.. :) .....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

sevmek ve kabullenmesi zor olan gerçek..her ikiside acıdır..beni yanlış anlamayın..naturel insan naturel sevgi naturel aşk..umarım herkeze nail olur..ve ben bu konuyu kapatmak istiyorum..neden mi..

aşk..ve insan..dipsiz bir kuyu gibidir..irdele dur bulamazsın dibini..derin bir mevzudur..değişken olan insan gönüllülüğünde..sevgi..dostluk..aşk..sadakat..gibi şeyleri nasıl perçinleyebilirsin ki..bunca hazımsızlık ve ayartıcılar ortasında..ve yine aynı slogan..naturel insan..naturel sevgi..naturel aşk.. :clover: kalın sağlıcakla...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

:) hanımlık bi yana dursunda...insan pişmanlık duymayacağı sevgilere yelkenler fora giderken....önünde doğru yolda ilerlediğinin kanıtı bi güçük dalga onnun tebessümüdür...gururudur...inancıdır da....kalbi kabararak devam eder deniz de ilerlemeyee.... ve her ilerleyşinde fısıldayan rüzgarr....gülen dalgalar...onun daha sıkı sarılması için sebeptir yelkenine.... ve bu selam değil de bu yazı....doğru bir sevgi....doğru bir yol kalbinize giden taraf....bana gülen dalgalar kulağıma gururlandırıcı ve sıcak sözler fısıldayan rüzgar oldun....tir tir titrettin....en derinlerden.... ve en derinlerde barındırdıklarıma haykıra haykıra söyleyebileceğim deniz dalgalarım var....umarım ilerlediğiniz yelkenliye vvurmayıı başarmıştır Seni seviyorum diye...tembihler kalbe verilen...kalp dinleyen dinlemeyen...dinlediyse ne mutlu bana.... :wub: selamınızı aldım derinlerimee doğru....dalgalarımı ardı ardına yolladım yalnız bırakmasın diye sizi yolunuzda...teşekkürler... :hug:

vallahi ne diceğimi şaşırdım. :blushing: .birde bana derler edebiyatçı diye..bakın..bakın..ne edebiyatçılar var...tir tirim benim :stuart: ..nasılda güzel ifade etmişsin kendini..düşüncelerini..mutlu gibisin..ama ben sana derim ki..ben problemli biriyim..elinden geldiğince kaç..çok sağlıklı olduğum söylenemez..bu gün gönlüm bir rio karnavalı kadar coşkunken..yarınsa bir nemrut dağı gibi acılı ve başı dumanlı olabilirim..istemem kırmak kimseyi..helede seni..çok hassas gibisin..bense şaşı vakkas...her an basabilirim ayağına..sızılayan şu kalbimse artık dayanamaz hiç bir acıya...hele beni seven biriyse..anlıyorsun değilmi... -_-

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

topicçiğim benim..ben sensiz neylerim..aşıkmıyam yoksa yaa..topicçiğime.. :P

SANTANA GECESİ....

dün davetliydim..yine gecenin biri idi çıktığımda klüpten...uluslararası bir tatil klübü..her ülkeden üyeleri var..yazın antalya olimposta gruplar halinde buluştuğumuz yer..kısa tatiller yaptığımız eğlendiğimiz..dün ise mersin şubesi klüp üyelerinin tanışması kaynaşması açısından bir gece düzenlemiş idi..sahilde topkapı denilen bir barda..gittim..girdim ki..öncesinde kapıda badigart kontrolleri.. :unsure: ..adam devimsi..ama tırstı benden..uzun siyah pardüsömle yusuf miroğlu havalarındaydım. :P .buyurun..buyurun dedi..geçin..davetiyeme bile bakmadı..neysem.. :chris: ...

bu klübün kurucularından biri arkadaşım..bana davetiyeyi gönderen de oydu..olimpos hakkında kısa bir tanıtım yapıp..sonra da sinevizyonlarda falan santana konserleri olucak dedi..ayyy...santana..bir iki biradan sonra..daha da depreştim..adam coşuyor sahnede..tanış olduğum bazı arkadaşlarla masaları birleştirdik..çıkıldı sahneye..oynayan.. takla atan.. :lol: ..en köşedeyim..yerim güzel..mekana hakim bir yer..yanımda iki bayan bir bay var..bay öncelerden görüştüğüm pek samimi olmadığım biri..bayanlarda öyle..bayanlara biraz dikkat ettim..biri gereğinden fazla akıllıydı..diğeri ise deli..nasıl bulmuşlarsa birbirlerini..biri güzellik uzmanı..diğeri ise..kozmetik ürünü satan bir firma sahibi..bay ise gümrük müşaviri..ben mi..işim gücüm yok..bana annem bakar havalarındaydım.. :P ...allahım yine coşuyor santana..gitar elinde oyuncak gibi..güzel konser..sinevizyon da olsa güzeldi..sonrasında klübün hediye de ettiği şarabı alaraktan terkeyledik mekanı...iyi geceler... :D ....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

vallahi ne diceğimi şaşırdım. :blushing: .birde bana derler edebiyatçı diye..bakın..bakın..ne edebiyatçılar var...tir tirim benim :stuart: ..nasılda güzel ifade etmişsin kendini..düşüncelerini..mutlu gibisin..ama ben sana derim ki..ben problemli biriyim..elinden geldiğince kaç..çok sağlıklı olduğum söylenemez..bu gün gönlüm bir rio karnavalı kadar coşkunken..yarınsa bir nemrut dağı gibi acılı ve başı dumanlı olabilirim..istemem kırmak kimseyi..helede seni..çok hassas gibisin..bense şaşı vakkas...her an basabilirim ayağına..sızılayan şu kalbimse artık dayanamaz hiç bir acıya...hele beni seven biriyse..anlıyorsun değilmi... -_-

anlamaktan öte....ama insan sevdiğinin ayağı ayağının üstüne gelirse sineye çeker acısını çığlık atmaz...bilir insan karşısındakini...o günki halini...bunların bilincinde olunca istersen ayağımın cılkını çıkar etki etmez..yeter ki bunun bilincinden uzak olmayım... :clover:

insan zaten rutin nasıl devam edirki...elbet dalgalanıcak...durulucaktır...zaten o dalgalara karşı durabilmek durulmasını beklerken dalgayı o haliylede sineye sarmak...işte o zaman da biz neden varız...neden severiz...dalgalanmalarında karşımızdakini o şekliylede sarmalamak gibi...gel yeter ki sen hırçın dalgalarını fırlat ama hedefin şaşsın da gelsin dalgan...bunu bilirim zaten... :):clover: o zaman rüzgar olur titremektense aşarım dalganı ardına gider durulturum beceremezsem de beklerim dululmanı.... ;)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

anlamaktan öte....ama insan sevdiğinin ayağı ayağının üstüne gelirse sineye çeker acısını çığlık atmaz...bilir insan karşısındakini...o günki halini...bunların bilincinde olunca istersen ayağımın cılkını çıkar etki etmez..yeter ki bunun bilincinden uzak olmayım... :clover:

insan zaten rutin nasıl devam edirki...elbet dalgalanıcak...durulucaktır...zaten o dalgalara karşı durabilmek durulmasını beklerken dalgayı o haliylede sineye sarmak...işte o zaman da biz neden varız...neden severiz...dalgalanmalarında karşımızdakini o şekliylede sarmalamak gibi...gel yeter ki sen hırçın dalgalarını fırlat ama hedefin şaşsın da gelsin dalgan...bunu bilirim zaten... :):clover: o zaman rüzgar olur titremektense aşarım dalganı ardına gider durulturum beceremezsem de beklerim dululmanı.... ;)

harikasın birtanem yüreğine sağlık güzel kızım gurur duydum seninle :clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

harikasın birtanem yüreğine sağlık güzel kızım gurur duydum seninle :clover:

:hug: biricik ablam...(canım annem...) :wub: Seni çok seviyoooruum....bi annenin kızıyla gurur duyması ne kadar mutlu ederse insanı işte o kadar mutluyum.... :):clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bulutlardan beyaz,gökyüzünden mavi aldım

Denizlerden sonsuzluk,gözlerinden umut aldım

Yıldızlardan ışık,kuşlardan haber aldım

Ahiretten ölüm,tanrıdan inanç aldım

Ben bu şarkıyı sana yazdım

Gecelerden yalnızlık,sabahlardan ümit aldım

Seslerden değil , direttim cesaret aldım

Gözyaşlarından şarkı,karanlıktan korku aldım

İçine biraz hüzün,hüzün kattım

Şarkı yaptım

şu yukarıda yazdığın..ben bunun neresindeyim ki..yazı dilin ve zekan insan zihnine etki edebilecek kapasitede..ama aklın..oynar gibi oyun..hemde sana..yapma...

inanılmazsın yaa...bi tarafından şaka gibi...bi tarafından da bakarsan traji komik...üç kuruşluk aklımı eyleme viran.. :stuart: ben ne olduğunuda anlamış değilim..ve sen.. şakacı şey.. :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bulutlardan beyaz,gökyüzünden mavi aldım

Denizlerden sonsuzluk,gözlerinden umut aldım

Yıldızlardan ışık,kuşlardan haber aldım

Ahiretten ölüm,tanrıdan inanç aldım

Gecelerden yalnızlık,sabahlardan ümit aldım

Seslerden değil , direttim cesaret aldım

Gözyaşlarından şarkı,karanlıktan korku aldım

İçine biraz hüzün,hüzün kattım

Şarkı yaptım

şu yukarıda yazdığın..ben bunun neresindeyim ki..yazı dilin ve zekan insan zihnine etki edebilecek kapasitede..ama aklın..oynar gibi oyun..hemde sana..yapma...

inanılmazsın yaa...bi tarafından şaka gibi...bi tarafından da bakarsan traji komik...üç kuruşluk aklımı eyleme viran.. :stuart: ben ne olduğunuda anlamış değilim..ve sen.. şakacı şey.. :)

ama aklım....oynar gibi...hemde bana....yapma şeyda yapma...

inanılmaz olan ben değilim inanılmaz olan bana bunları söyleten sizsiniz... :) aklının üç kuruşluk değilde...döviz gibi gidip gelmesi...de...yoksa katılmıyorum senin aklının üç kuruşluk olduğu konusuna... :) bu arada teşekkür ederim.... iyi hissetmemi sağlıyor yazdıkların. :wub: ....ama aklım...o kısmını anlamadım... :unsure:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bi sorum olucak ayrıca.... :)

ben hayatın neresindeyim...? hayatı ne kadar taşıyorum omzumda...? hayat iliklerime ne kadar işledi...? duygusallıkla bu delilik arasında çelişmelerim neden....?

kafamdaki bu soru işaretleri...kurtaramıyorum kendimi bunlardan.....aslında anı defterime en son bu halimi anlatan çok güzel birşey yazmıştım ama tepki almamak adına kopyalamak istemedim..orda yazıyor...orda kalsın... :)

işte bu soru işaretleri kafamın içinde doldu taştı...ama bunların yanında sevdiklerimi görebiliyorum...sevildiğimi....gönlümü bunlara geniş tutmam da birşeyleri belki yaşımdan erken mi bilmiyorum ama görmüş hissetmiş olsam gereğinden sanırım...ama ne hoş..ruhum büyük belki ama yaşımın ardına saklandığım çocukluklar onlardan kopmak....sanırım bunun hüznü içimde...ne kadar çocukluk ta olsa eskisinden biraz daha sınırlarını bilerek...! :clover:

bir soru mu dedim...pardon yanıldığımı hissettim... :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

insan iki şey yaşar biri ömür diğeri hayat... biri doğumla ölüm arasında kidir yani ömür, diğeri bu ikisi arasında yaşadıklarımızdır... yani hayat...

ömür sınırlıdır ama hayat sınırsız gibi. bir ömre neler sığdırabileceğimiz yaşadığımız hayata bağlı... ne öğrendiğimize, ne yaptığımıza, neler yaşadığımıza ve hayata ne kadar anlam katabildiğimize bağlı...

mutluluklar neden "an"larda gizlidir. neden acılar bir ömür sürebilir... az olduğu için mi mutluluk kıymetlidir acılar kıymetsiz... oysa mutluluk bir şey öğretmezken insana bir acı hayatın anlamını değiştirebilir. keşke hiç acı yaşamamış olsaydık deriz ama acı yaşamamış olsak o zaman mutluluklar yetecek midir insana... mutluluktan havalara uçarken aklımızda havada olmaz mı o zaman... :original: ama bir acının içinden geçerken bin mana geçer akıldan... :closedeyes:

Can Dündar'dan okumuştum... elimde olsaydı acıları alırdım sevdiklerimden ama o zaman hiç bir şey yaşamazlardı ve yaşanmadan öğrenilmezdi hiç bir şey...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

BİR GÜNAHKARIN SERZENİŞİ.....ağıtı da....

evet..ağızımda tadı alkolün..baktığımı beş görüyor olmamın..kalbimde acısı sevdanın..keşke yuvarlak bir masa etrafında..bakaraktan gözler içre..sesin titremsi halini duyarak..yoksa duymayarakmı..değil bana göre..ekran kumkumaları..aldatmacası olmamalı..insan ağlarda..yaşayamadıklarına mı..ah..ahhh...çeker sanki toprak beni..sanki giderecektir bin yıllık hasretini...

özür diliyorum..anlatmaktan kendimi..tanıtmaktan..sevdalarımdan..ve biricik aşkımdan..göremediğim..ve dokunamadığım..et beni bir hiç..döndür beni nihilizm çarkında..nolur...dayanamıyorum...artık bakamıyorum bile ..bir dişiye..işte...ama..ama..işte..

sanki bir haham..vaaz verir içimde..döndürmek ister gibi doğru yola..sanki İsa yı öldüren üçüncü hamle..mızrağın acısı sızılar yüreğimde..bir zerdüşt yatar gibi içimde..çöreklenmiş ve bin yıl geçmiş..kıpkırmızı gözlerim..

hipatya ya ağladım bu gün..monte kristo ya..ve sana ..ve kardeşine..ama ağlayamadım kendime..

yazıklar olsun..yaşadıklarımın bende uyandırdıklarına..şu yaşamdaki duruşuma..iş yerindeki başarıma..annemin beni sevişine..dostlarımın yad edişine..eski sevgililerime..hala beni arıyor oluşlarına..yolda görünce selam veriyor oluşları..artılar eksiler..sanat ve edebiyat..ve varoluşun iştahlı çarkı..acılarım..mutluluklarım..paylaşımım..ekmeği bölüşmüşlüğüm....kardeşlerime titreyişim..şehrim..

sığmaz dünya bana..bense dünya ya..birbiri içredir sanki..et yumağı yaşamlar..ah şu zihnim..belleğim..yazıklar olsun sana..en ulaşılamaza koşuşuna..durulamayışına..

ahh..ne yapmalı şimdi..ataletsiz..gülüşsüz..oturmuş ta bir uçurum kenarına çekirdek çitler gibi..görünemeyen dip..sanki kırpar gibi göz karanlıkta..ahh..şu figgaro..yazıklar olsun sana... -_-

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ve zehir olmuş bir gece içre..kaplumbağam afet hanıma..öncesinde yazmış olduğum şu şiiri..tekrar yazaraktan çekip gitmek isterim...müsadenizle... :blushing:

kaplumbağa günlükleri..

ürpertirdi ..

bir çalı çıtırtısı bile..

öyle narin ve ürkek..

görüşüm kayboluşu olurdu..

pürdikkattı..

en ufak seste bile..

öyle asildi ki gözleri..

bakışı kayboluşum olurdu... :wub:

iyi geceler...... :(

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

BİR GÜNAHKARIN SERZENİŞİ.....ağıtı da....

evet..ağızımda tadı alkolün..baktığımı beş görüyor olmamın..kalbimde acısı sevdanın..keşke yuvarlak bir masa etrafında..bakaraktan gözler içre..sesin titremsi halini duyarak..yoksa duymayarakmı..değil bana göre..ekran kumkumaları..aldatmacası olmamalı..insan ağlarda..yaşayamadıklarına mı..ah..ahhh...çeker sanki toprak beni..sanki giderecektir bin yıllık hasretini...

özür diliyorum..anlatmaktan kendimi..tanıtmaktan..sevdalarımdan..ve biricik aşkımdan..göremediğim..ve dokunamadığım..et beni bir hiç..döndür beni nihilizm çarkında..nolur...dayanamıyorum...artık bakamıyorum bile ..bir dişiye..işte...ama..ama..işte..

sanki bir haham..vaaz verir içimde..döndürmek ister gibi doğru yola..sanki İsa yı öldüren üçüncü hamle..mızrağın acısı sızılar yüreğimde..bir zerdüşt yatar gibi içimde..çöreklenmiş ve bin yıl geçmiş..kıpkırmızı gözlerim..

hipatya ya ağladım bu gün..monte kristo ya..ve sana ..ve kardeşine..ama ağlayamadım kendime..

yazıklar olsun..yaşadıklarımın bende uyandırdıklarına..şu yaşamdaki duruşuma..iş yerindeki başarıma..annemin beni sevişine..dostlarımın yad edişine..eski sevgililerime..hala beni arıyor oluşlarına..yolda görünce selam veriyor oluşları..artılar eksiler..sanat ve edebiyat..ve varoluşun iştahlı çarkı..acılarım..mutluluklarım..paylaşımım..ekmeği bölüşmüşlüğüm....kardeşlerime titreyişim..şehrim..

sığmaz dünya bana..bense dünya ya..birbiri içredir sanki..et yumağı yaşamlar..ah şu zihnim..belleğim..yazıklar olsun sana..en ulaşılamaza koşuşuna..durulamayışına..

ahh..ne yapmalı şimdi..ataletsiz..gülüşsüz..oturmuş ta bir uçurum kenarına çekirdek çitler gibi..görünemeyen dip..sanki kırpar gibi göz karanlıkta..ahh..şu figgaro..yazıklar olsun sana... -_-

ve zehir olmuş bir gece içre..kaplumbağam afet hanıma..öncesinde yazmış olduğum şu şiiri..tekrar yazaraktan çekip gitmek isterim...müsadenizle... :blushing:

kaplumbağa günlükleri..

ürpertirdi ..

bir çalı çıtırtısı bile..

öyle narin ve ürkek..

görüşüm kayboluşu olurdu..

pürdikkattı..

en ufak seste bile..

öyle asildi ki gözleri..

bakışı kayboluşum olurdu... :wub:

iyi geceler...... :(

hüzünlerin...hüzünler gördüm yüreğinde... :( ve ardından paylaşmak istedim bende bi yazımı seninle ve buradakilerle...

!!rüzgarda notalarını fısıldıyorken şarkılar...gözüm gözlerinin hayalinde sevdiğim..

gözlerimin alev alev yandığını hissettim tam bu anda...elime dokunan meleğin kanatları yüzüme vuruyor...her vuruşunda kalbimin atışları hızlanıyordu..

rüzgar...rüzgara karşı melodi...ve bunlara karşı sen ve ben..

ne zoor bu kanatların uçup beni terketmesi...ne zor gözlerimdeki boşluğun...meğer bir boşlukken benim için dünya ne kadar da dar mış...içine sığamıyorum haayatın..

adım atıyım diyorum...sen kokuyor heryer...ne çok anı bırakmışın bende...peki sevdiğim giderken başka diyarlara...anılarını neden peşinden sürüklemedin...neden dünyamdam çekmedin anılarını....sen kokarken heryer yaşamak....

artık çalan seslerde çığlıklar duyuyorum...duymadığım çığlıkları duyuyorum artık...

görüyomuyum peki melodinin güzel taraflarını...zaman....artık beklentilerime doğru gel..göremediğim güzelliklerime gel....zaman....her zaman yaptığın gibi bekletme...

kalbim dayanamaz derken bunca yükee...bir de zaman sen vurma yüreğime....!!

az önce yazmıştım...bu hüzünlere yakışır diye.... :clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Şu şairler sevgililerden beter;

Nedir bu adamlardan çektiğim?

Olur mu böyle, bütün bir geceyi

Bir mısranın mahremiyetinde geçirmek?

Dinle bakalım, işitebilir misin

Türküsünü damların, bacaların

Yahut da karıncaların buğday taşıdıklarını

Yuvalarına?

Beklemesem olmaz mı güneşin doğmasını

Kullanılmış kafiyeleri yollamak için,

Kapıma gelecek çöpçülerle,

Deniz kenarına?

Şeytan diyor ki: 'Aç pencereyi;

Bağır, bağır, bağır; sabaha kadar.'

Orhan Veli Kanık

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

hüzünlerin...hüzünler gördüm yüreğinde... :( ve ardından paylaşmak istedim bende bi yazımı seninle ve buradakilerle...

!!rüzgarda notalarını fısıldıyorken şarkılar...gözüm gözlerinin hayalinde sevdiğim..

gözlerimin alev alev yandığını hissettim tam bu anda...elime dokunan meleğin kanatları yüzüme vuruyor...her vuruşunda kalbimin atışları hızlanıyordu..

rüzgar...rüzgara karşı melodi...ve bunlara karşı sen ve ben..

ne zoor bu kanatların uçup beni terketmesi...ne zor gözlerimdeki boşluğun...meğer bir boşlukken benim için dünya ne kadar da dar mış...içine sığamıyorum haayatın..

adım atıyım diyorum...sen kokuyor heryer...ne çok anı bırakmışın bende...peki sevdiğim giderken başka diyarlara...anılarını neden peşinden sürüklemedin...neden dünyamdam çekmedin anılarını....sen kokarken heryer yaşamak....

artık çalan seslerde çığlıklar duyuyorum...duymadığım çığlıkları duyuyorum artık...

görüyomuyum peki melodinin güzel taraflarını...zaman....artık beklentilerime doğru gel..göremediğim güzelliklerime gel....zaman....her zaman yaptığın gibi bekletme...

kalbim dayanamaz derken bunca yükee...bir de zaman sen vurma yüreğime....!!

az önce yazmıştım...bu hüzünlere yakışır diye.... :clover:

sağol canım..tesellin gurur okşayıcı..sözlerin..ve sen..ağır değilmi senin için..bu sözler..ilginç..korkunç bir empati yeteneğin var..ve sen daha küçüksün..bu anlak beni düşündürüyor..kendini arada bir ödüllendir..neşelen bişeler yap..sözler ağırdır inan bana..helede içi doluysa..çabuk tüketirsin sözleri..özlemin suskunluğa olur sonrasında..neysee..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

sağol canım..tesellin gurur okşayıcı..sözlerin..ve sen..ağır değilmi senin için..bu sözler..ilginç..korkunç bir empati yeteneğin var..ve sen daha küçüksün..bu anlak beni düşündürüyor..kendini arada bir ödüllendir..neşelen bişeler yap..sözler ağırdır inan bana..helede içi doluysa..çabuk tüketirsin sözleri..özlemin suskunluğa olur sonrasında..neysee..

onu da yaşadım....kelimelerim içimde kaldılar...kusmaya çalıştıklarımı kusamadım..biriktiler...biriktikçe daha çok yenik düştüm suskunluğa...o zamanlar kalemler sevmiyordu beni hele kağıtlar...sanki boş oluşuma kanıt bomboştular...halbuki ben ne kadar da doluydum...ve zaman dediğimiz öle bi anda geldi ki...birden olmasa da yavaş yavaş tükettim kendimi ve yaaşadıklarımı...şimdilerde o zamanı yazıyorum halbuki ruhum düne göre daha iyi yaşıyor hayatı..ama o zaman beni sevmeyen kalem şimdilerde seviyor beni ve o zamanı anlatıyor kelimelerim.... :clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.