Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Bakabilecekmisiniz ?

haksöz

Önerilen İletiler

yamyam yukarda uzunca bir alıntı yapıp bu konuyu aktardım bi zahmet dön bir bak arkadaşım...

orada açıklanmış...hem senin verdiğin örnek beni cidden ürpertti tek tük kürtaj olayları falan demişsinya acaba senin hastanelerde kayıtlı olan vakaların dışında el altından yapılan kürtaj olaylarından ve bebeğini sokaklara bırakan annelerden demi haberin yok...ki tek tükünü geçiyorum (aslında öyle değil ama) bir tane bile olsa ve eğer bu cinayetin önüne islam geçmişse... buna karşı sadece saygı duruşu yapmak kalır...haa zahmet etmeyin sizden de böyle bir duruş bekleyen yok zaten oturun yerinizde ve t.dursun mantığıyla sağdan soladan yolduğunuz yorumları atın durun ortalığa nasılsa kanacak birileri vardır...

saygılar...

(ayrıca konuyu mecrasından çıkardığın için seni tebrik ediyorum güzel ve yerinde bir başarı )

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 84
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

yamyam yukarda uzunca bir alıntı yapıp bu konuyu aktardım bi zahmet dön bir bak arkadaşım...

orada açıklanmış...hem senin verdiğin örnek beni cidden ürpertti tek tük kürtaj olayları falan demişsinya acaba senin hastanelerde kayıtlı olan vakaların dışında el altından yapılan kürtaj olaylarından ve bebeğini sokaklara bırakan annelerden demi haberin yok...ki tek tükünü geçiyorum (aslında öyle değil ama) bir tane bile olsa ve eğer bu cinayetin önüne islam geçmişse... buna karşı sadece saygı duruşu yapmak kalır...haa zahmet etmeyin sizden de böyle bir duruş bekleyen yok zaten oturun yerinizde ve t.dursun mantığıyla sağdan soladan yolduğunuz yorumları atın durun ortalığa nasılsa kanacak birileri vardır...

saygılar...

(ayrıca konuyu mecrasından çıkardığın için seni tebrik ediyorum güzel ve yerinde bir başarı )

Bakın bakalım benim ilgili iletimde "kürtaj" diye bir ifade geçiyor mu? Kürtaj olayı başkadır, yeni doğan bir bebeğin çöp variline atılıp ölüme terkedilmesi başka... Önce bir bakın "bu adam acaba ne demiş" diye, sonra yine yaparsınız yorumunuzu...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bakın bakalım benim ilgili iletimde "kürtaj" diye bir ifade geçiyor mu? Kürtaj olayı başkadır, yeni doğan bir bebeğin çöp variline atılıp ölüme terkedilmesi başka... Önce bir bakın "bu adam acaba ne demiş" diye, sonra yine yaparsınız yorumunuzu...

yamyam arkadaşım bak senin yazdıklarını çizdiklerini moda mod aktarmak zorunda değilim.

senin bahsini ettiğin konuda ana teman çocukların hayat haklarının ellerinden alınması değilmi...o zaman lafı gevelemeyi bırakta yazdığıma cevap ver yeter...

vesselam...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İŞKENCECİ ******** İTHAF OLUNUR.

iŞKENCENİN ENVA-İ ÇEŞİTLERİ.

Yûnus/4

Hepinizin dönüşü ancak onadır. Allah bunu bir gerçek olarak vadetmiştir. Şüphesiz o başlangıçta yaratmayı yapar sonra, iman edip salih ameller işleyenleri adaletle mükafatlandırmak için onu (yaratmayı) tekrar eder. Kafirlere gelince, inkar etmekte olduklarından dolayı, onlar için kaynar sudan bir içki ve elem dolu bir azap vardır.

.

.

.

Muhammed/15

Allah’a karşı gelmekten sakınanlara söz verilen cennetin durumu şöyledir: Orada bozulmayan su ırmakları, tadı değişmeyen süt ırmakları, içenlere zevk veren şarap ırmakları ve süzme bal ırmakları vardır. Orada onlar için meyvelerin her çeşidi vardır. Rablerinden de bağışlama vardır. Bu cennetliklerin durumu, ateşte temelli kalacak olan ve bağırsaklarını parça parça edecek kaynar su içirilen kimselerin durumu gibi olur mu?

Dünya hayatındayken Allahı inkar eden ve ayetleriyle dalga geçen, Allahın Rasulu ve müminlerle alay edenler ahirette kendilerine nimet verilip lüks içinde yaşayacaklarının hayaliyle mi yaşayacaklarını düşünüyorlar acaba? Duygu sömürüsünü bırakıp ta "****** hayalden" vaz geçsinler.

Hem bizim kendisine inanıp kendilerinin inkar ettikleri Yüce Allah'ın tehdit ve cezalarından niye bu kadar endişe ediyorlar ki. İnanmadıklarını söyledikleri Yaratıcının azabından kim için ve niye endişe ediyorlar acaba? Yoksa kafirliklerinde samimi değiller mi?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Dünya hayatındayken Allahı inkar eden ve ayetleriyle dalga geçen, Allahın Rasulu ve müminlerle alay edenler ahirette kendilerine nimet verilip lüks içinde yaşayacaklarının hayaliyle mi yaşayacaklarını düşünüyorlar acaba? Duygu sömürüsünü bırakıp ta "****** hayalden" vaz geçsinler.

Hem bizim kendisine inanıp kendilerinin inkar ettikleri Yüce Allah'ın tehdit ve cezalarından niye bu kadar endişe ediyorlar ki. İnanmadıklarını söyledikleri Yaratıcının azabından kim için ve niye endişe ediyorlar acaba? Yoksa kafirliklerinde samimi değiller mi?

Amacımız inançlara ait ayet ve hadislerle dalga geçmek değil.

Bunu da bu güne kadar hiç yapmadım. Vurgular size öyle geliyor olabilir.

Sorgulayıcı insanlar olarak "SORGULUYORUZ" hepsi bu.

İlkel yaptırımları sorguladığımız gibi medeni yaptırımları da sorguluyoruz çoğu kez.

"Envai çeşit işkenceler" dediğimde haklıyım.

Yazdığım işkence çeşidi toplamının çok az bir parçası.

Daha çok ayetler var. Ellerin çaprazlama kesilmesi, sopayla dövülmesi vs.

Hadislere geldiğimizde daha da fazlası ve dahada ağırları var.

Kızgın şişlerle göz oymalar falan bizzat peygamberin emirleri.

Artık çağ gerisinde kalan bu hükümleri, dünya üzerindeki hiç bir medeniyet kabul etmemekte.

"Yüce allahın tehdit ve cezalarından" endişemiz falan da yok.

Bizler doğru insanlarız. Doğru olan insanlar yaptıklarının hesaplarından korkmazlar.

İnsanların suç ve hatalarının eğitimsizliklerinden ve sosyal konumlarından geldiğini biliyoruz.

Buna rağmen bile bu insanları yargılarken işkence ile değilde medenice hürriyetini kısarak,

topluma yararlı bir insan olması için, onu eğitmek ve işgücünden yararlanmakta kabil.

"Normal insan mantığı" bunu söylüyor.

Teist arkadaşlarımızın birisi dahi "yanlışlar yanlışlarla düzeltilemez" diyor.

İşte "normal insan mantığı" bu. Zira doğrusu da bu.

Amacımız ne "alay etmek" ne "duygu sömürüsü" ne de "hayalcilik".

Amacımız insan-i olabilmek. Mantıklı olabilmek...

Selamlar...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

"Yüce allahın tehdit ve cezalarından" endişemiz falan da yok.

Bizler doğru insanlarız. Doğru olan insanlar yaptıklarının hesaplarından korkmazlar.

1_endişeniz yoksa o halde bu tarz ki bünyesinde caydırıcığı esas alıp (caydırmak korkutmakta terbiye metodudur ) hayata nizam verme amaçlı ayetlere takılıp durmanın mantığı nedir?

2_siz kimsiniz acaba doğruluğun sizde olduğunu nerden tescil ettirdiniz...yoksa sizin ''biz doğru insanlarız''tabiriniz sadece kendi gibi düşünen insanların verdiği bir ortak karar olmasın ve...ve sakın bu insanların içinde filistinde keşmirde çeçenyada hatta o insanların yaşadıkları yerin göbeğinde arnavutlukta hatta bosnada yapılan kıyımlara seyirci kalan hatta gizliden alkış çalan insan görünümlü yaratıklar olmasın ...bunlarıda sorgulayın...

saygılar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

"Doğruluk" konusunda kendimize en büyük güvenimiz, beyinsel fonksiyonlarımız ile düşünebilme yetimizi sınırlamadan, özgürce kullanmadaki düzeyimiz ve ölçümüzdedir.

Unutmayalım ki, ne ölçüde düşünebiliyorsak/sorgulayabiliyorsak o denli insanızdır.

Düşünebilme/sorgulayabilme yetisi, biz insanları "yaratıklardan" farklı kılan yetimizdir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

"Doğruluk" konusunda kendimize en büyük güvenimiz, beyinsel fonksiyonlarımız ile düşünebilme yetimizi sınırlamadan, özgürce kullanmadaki düzeyimiz ve ölçümüzdedir.

doğrudur yukarıda yazdıklarımın ışığında bu son yazılanlara baktığımızda ...evet bu söz cidden doğru bir söz diyorum . bakın beyinsel fonksiyonların ve düşünce yetisinin sınırlarına ki kutuplarda bir balina buzlara takılınca tüm evrenselci sözüm ona bilimselciler orda...gitmeyenler yamyam!!!

ama çanakkalede ,yemende,çeçenyada hatta yakın örnek filistin ve lübnanda bu düşünce yetisi o kadar şahane kullanılıyorki...batının yaptığı rezaletler bu ^^düşünebilme yetisi^^ile harika ört pas ediliyor...ve bu ''yeti'' özgürce kullanılarak insanların namusuna ,canına ,malına..gayet özgürce müdahale ediliyor.tecavüz ediliyor...bu budur yani.

kimse kendini kandırdığı şeylerle başkalarınıda kandıracağını zannetmesin...

saygılar...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İnkar edenlere verilecek cezayı işkence olarak algılıyorsanız sizde iman edersiniz ve bu işkenceden :excl: kurtulursunuz. Madem akılcı davranmaktan söz ediyoruz o zaman bize zarar verecek tutumda ısrar etmek neden? :)

Kuran uyarıcıdır bu uyarıya uymazsanız cezalandırılırsınız, sonra bizim haberimiz yoktu bilseydik böyle yapmazdık demezsiniz. Herşeyi bildiriyorlar işte daha ne istiyorsunuz?

Selamlar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İnkar edenlere verilecek cezayı işkence olarak algılıyorsanız sizde iman edersiniz ve bu işkenceden :excl: kurtulursunuz. Madem akılcı davranmaktan söz ediyoruz o zaman bize zarar verecek tutumda ısrar etmek neden? :)

Kuran uyarıcıdır bu uyarıya uymazsanız cezalandırılırsınız, sonra bizim haberimiz yoktu bilseydik böyle yapmazdık demezsiniz. Herşeyi bildiriyorlar işte daha ne istiyorsunuz?

Selamlar

Güzelde daha evvelki dinlerde bu durum neden dikkate alınmamış, veya ben filanca dindeyim bana böyle bir şey tebli edilmedi diyen insanlara ne olucak.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

******** İTHAF OLUNUR.

iŞKENCENİN ENVA-İ ÇEŞİTLERİ.. diyerek, kendince ALLAH'ı yargılayan zihniyete

inanmadığın şeyi nasıl yargılıyorsun.? sadece o ayetler değil, kuran'ın tamamı inananlar içindir. inanmıyorsan takmazsın, boşverirsin, o güzel kafanı yormazsın, güler geçersin.. ALLAH, bilimsel olarak milyarlarca kez kabul edildi, ama birileri hala görmek istiyor. bu bilimsellik değil, ancak "israiloğlu" tarzı bir yaklaşımdır.

Yanlıyorsun. Bizim yargıladığımız masum bir arap putu olan allah değil.Masum bir puta kendi hayalinden ürettiği olmadık yetenekler yüklemiş ve onun adına kendi uydurduğu ayetlere inanmayanlara insanlık dışı işkenceleri reva gören muhammeddir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yanlıyorsun. Bizim yargıladığımız masum bir arap putu olan allah değil.Masum bir puta kendi hayalinden ürettiği olmadık yetenekler yüklemiş ve onun adına kendi uydurduğu ayetlere inanmayanlara insanlık dışı işkenceleri reva gören muhammeddir.

kalitesiz çapsız eksensiz tenkitler....

senin eleştirilerin varya aslında az şöyle bakılsa görülecektirki kuru_sıkı olayından başka birşey değil...arap putu deyip reddettiğiniz Allahın yerine kalplerinizdeki sayısız putu(mal,şehvet,bencillik,kendini beğenmişlik vs...)neyle izah edersiniz...ayrıca Allahın inkarı demek sebepleri ve tabiatı ilah kabul etmek demek anlamına gelirki buda kainat zerreleri (atomlar,elektronlar,atom altı parçacıklar vs...)adedince ilahı kabul etmek gerektiriyor...burda soruyorum acaba biz Allah bir deyip tevhit derken mi yoksa siz Allah yok deyip put deyip kainat adedince putu kabul etmiş olurken mi putçu olmuş oluyorsunuz...

ne diyeyim cehennemede adam gerek...

vesselam.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Himyata; sende yanılıyorsun.Ben sözlerimin arkasındayım.Yeryüzündeki tüm putlar masumdur

Dolayısıyla senmi daha çok putçusun biz mi gibi gibi laf salatası yapmanın hiç bir anlamı yok.Asıl mesele herhangi bir toplumun putunun başkalarına acımasızca dayatılmasıdır.

İşte bak sende hala bu despotca tavrını sürdürüyorsun.

İnat değilmi bak bende gerçek Amon Ra,ya inanıyorum. Oda beni elçi olarak gönderdi ve buyurduki.

Kainatı ben yaratttım,bütün nimetleri sizin istifadenize ben verdim.Yarattığım kulları benim adıma cehennemde yakacağını iddia eden allah,ın dedilkerine bakmayın. Ona korkunç işkenceler yapacağım.Akılsızca onun sözlerine inanalarrı öldükten sonra ceza olarak maymuna çevirceğim

diye dayatsam,hoşuna gidermi ?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Himyata; sende yanılıyorsun.Ben sözlerimin arkasındayım.Yeryüzündeki tüm putlar masumdur

Dolayısıyla senmi daha çok putçusun biz mi gibi gibi laf salatası yapmanın hiç bir anlamı yok.Asıl mesele herhangi bir toplumun putunun başkalarına acımasızca dayatılmasıdır.

İşte bak sende hala bu despotca tavrını sürdürüyorsun.

İnat değilmi bak bende gerçek Amon Ra,ya inanıyorum. Oda beni elçi olarak gönderdi ve buyurduki.

Kainatı ben yaratttım,bütün nimetleri sizin istifadenize ben verdim.Yarattığım kulları benim adıma cehennemde yakacağını iddia eden allah,ın dedilkerine bakmayın. Ona korkunç işkenceler yapacağım.Akılsızca onun sözlerine inanalarrı öldükten sonra ceza olarak maymuna çevirceğim

diye dayatsam,hoşuna gidermi ?

1_hiç bir şekilde kimseye despotça dayatılan bir durum yoktur...mekkenin kansız gürültüsüz(bir kaç küçük kavga hariç)teslim alınmasını senin bu iftirana en açık bir örnek olarak veriyorum...

2_despotça demişsin ben despot değilim ERKEĞİM erkek-oğlu erkeğim hemde onun için yazdıklarım ve kullandığım uslubum sana ağır geliyor...attığın iftiraları yemeyenler sence despot...

3_maymuna çevirecem desem hoşuna gidermi demişsin...arkadaşım, seninde bahsini ettiğin o sözde ilahında gücü yetiyorsa ben burdayım...sen ha bana öyle de dur...bişey diyen varmı?

mesnetsiz dayanaksız konuşup ortalığı bulandırma...

vesselam.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Selamlar

Toplumu ilgilendiren tüm olgular bireyleride ilgilendiriyor.

Bireyler de akılcı ve aydın olduğunda, topluma sokulmuş dogmalarla mücadele etmek durumunda.

"Madem akılcı davranmaktan söz ediyoruz o zaman bize zarar verecek tutumda ısrar etmek neden?"

Bunun en güzel örneğini galileo vermişti.

Dincilerden işkence gördü.

Çarmığa gerilme pahasına öküzün boynuzları ile mücadele etti.

Toplumun gerçeklere inanabilmesi için.

Toplum yararına, insanlığın yararına.

"Bilginin az olduğu insanda dogmalar, dogmaların az olduğu insanda bilgi fazladır."

Selamlar...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Güzelde daha evvelki dinlerde bu durum neden dikkate alınmamış, veya ben filanca dindeyim bana böyle bir şey tebli edilmedi diyen insanlara ne olucak.

arkadaşım bak Allah zaten uyarmadığı kavmi mesul tutmayacağını söylemiştir.bu konuda gönlün rahat olsun ...biz bile bunun böyle olması gerektiğini kavrayabiliyorsak Allah elbette adildir...bunun gereğini yapar..

saygılar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bilimsel bakalım olaya, galile örneğindeki din, "ruhban" sınıfın en yüksek aristokrat sayıldığı din dir.

.

.

kitabının tamamı, muhyiddin arabi den çalıntıdır. inanmayan arastırabilir.

misaller yeter kardeşim güzel yazmışsın...birileri hala görmezden gelmeye devam edecek ...etsinler bakalım ...balık görmesin Halık biliyor...boş veeeer...

saygılar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşın biri zahmet etmiş, İslam coğrafyasından çıkan bilginleri yazmış buraya. Acaba bu bilginlerden hangisi, hangi icadını, Kur'an'ın hangi ayetini referans alarak yapmıştır? Üstelik pek çoğunun icatlarına referans olan kaynaklar da eski yunan bilginlerine aittir. Kaldı ki, Ömer Hayyam'ın müslümanlığı da tartışmalıdır. Zira pek çok şiirinde Allah'ı alaycı bir üslupla yerer.

Bilimin bugünlere gelmesine katkıda bulunan tüm insanlara bir minnet borcumuz vardır. Ancak hiç bir din bunun üzerinden popülizm yapamaz. Zira hiç bir bilimsel gelişme, referansını bir dinden almamıştır.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Uyarıcı ve müjdeleyici olarak Peygamber gelmiş;kitap gönderilmiş;uyarı yapılıyor ve o gün geldiğinde en iyi şeklide adalet görülecek...

Kimsenin isteğine göre "pembe senaryolar" çizilemez;başlığı açan arkadaş vediği ayetlere inanıyorsa cennete gitmek için uğraşsın;inanmıyorsa da karalamayı bırakısın...

:zorro:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bilimselci bir arkadaş, galileo örneğinde hristiyan dinini baz aldığı için, bu arkadaşta islam alimlerini ve islamı baz almıştır...

evet aynen öyle, islam dini bilginleri ve alimleri refere eder. bu kur'an ın emridir, yoksa, bugün muasır medeniyet diye necasetini dahi baştacı ettiğiniz batı dünyası, islam kendi alimlerini korurken ve önlerini açarken, karanlık batı dünyası bilgin kellesi koparıyordu (engüzisyon- giyotin- umuma açık kullanım).

"bilmediklerinizi ilim ehline sorun" ayetine mukabil, araştırmak ve öğrenmek farz dır..

farabi den, piri reis in haritasına kadar herşey islamın emriyle olmuştur. adına bilim denen ve yaratıcıyı yok sayan bir akım, kendisinden 1500 yıl önce zaten anlatılan şeyleri henüz yeni yeni kavramaya yada keşfetmeye başlamıştır..

yedi kat gök, iki suyun ayrılması, gezegenlerin dönüşü, demir madeni nin dünyaya indirilişi.. vesaire(elli kere yazdık)

"anlayanlar için apaçaık ayetler indirdik" kur'an aynen böyle diyor.. lakin özneye dikiz.! "anlayanlar için" diyor..

bugün islam dinine saldırmak amacıyla, kendi basın organlarında "üfürükçü" "şeyh" "gaipçi" "tarikatçı" "türbeden medet umuyorlar" gibi konu kahramanlarını islama maledenler..(ki bunların tamamı islama görede haramdır)

ama aynı tipler, tarot falına bakarlar ve bunu televizyondan canlı yayınlarlar.

gazetelerinde, bugün tavşan burcu erkeği şöyle yapacak, keçi burcu kadını şu yakışıklıyla buluşacak türünden teraneler sallarlar.. bu kesinlikle ilericilik ve modernliktir(!)

"reformist islamcı" türetir ve beyinleri karıştırırlar, dinde reform adıyla ayetleri te'vil ederler.

hristiyan mezhebi olan protestanlık, yahudi reformcuların elinden çıkma bir mezheb tir.

ve bugün kiliselerinde, lezbiyen- homoseksüel nikahları kıyılır..

islam dini geldiği gibi kalacak ve ALLAH'ın olan yine ALLAH'a verilecektir..!!

Atıp tutma arkadaşım...

Materyalistler astrolojiyi hurafe sayarlar. Astroloji ile ilgilenenlerin % 90-95 'i teisttir.

Üfürükçülüğün müsebbibi de İslam'dır. Sen büyüye prim verirsen, elbette birileri de çıkıp büyü bozdurmak isteyecektir. Yok efendim kendisine büyü yapıldığına inananlar Allah'a yönelecekmiş... Büyü yapılırken Allah neredeydi de, büyüyü bozmak için Allah'a yöneleceksin?

Müslüman ilim adamları ancak 11 yy.a kadar ileri gidebilmişlerdir. 11. yy dan sonra içtihatlar kesilmiştir. Endülüs devleti ile de bu bilgiler İspanya yolu ile Avrupa'ya geçmiştir. 14. yy dan itibaren de avrupa aydınlanma çağı ile treni yakalamış, içtihatların önünü kesen islam ülkeleri de arkalarından seyretmiştir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Nedense bazı teist arkadaşlar biraz sıkıştı mı soluğu H.Y sitelerinde alıp kopyala-yapıştırlarla geri dönüyor.

Arkadaşım bu yazdıklarına bir cevap istiyorsan : Bknz : Bilim ve Teknik Dergisi / Kasım 2001 Sayfa :46/47/48

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bahsi geçen ayetlerin bir ceza olarak ahiret yurdunda verileceğini vaad etmesi Allahın takdir edebileceği türden bir cezadır.şöyle söyleyeyim belki anlarsın Allah dünada senin kafana kaynar su döküp sana zakkum yedirdi mi? elbette hayır .o halde hem ahireti inkar edip hemde orda verileceğini Allahın vaad ettiği cezayı ne mantıkla eleştiriyorsun.

Allah ceza vereceğini vaad ederken izah ettik evrensel kabul görmüş bir ilkedir ki cezalar caydırıcı özelliklere haizdir...bunu ihmal ederek bakıyorsun olaya kuru ve satıhsal bir mantıkla yani...

sana iyi günler arkadaşım ...kavrayamıyorsunuz ...dönüp aynı yere getiriyorsunuz olayları...

benim kızım elif okur döner döner yine okur...

saygılar

Ben Allah'ın kimseye ceza falan vereceğine inanmıyorum...

Herkes doğru, dürüst, üretken, saygılı, hoşgörülü, insan haklarına bağlı hiçbir insan dini olsun olmasın cehenneme gideceğine ben itimal vermiyorum...

Çevremde bu yaşam biçimine sahip yüzlerce insan tanıyorum..

Hiçbirindede cennet beklentisi ve cehennem korkusu yok..

Bunlar da mı cehenemlik..

Yok böyle birşey...

Amaç illa birşeylere körükörüne inanmak ise o başka tabiki..

Mesela ben hiçbir zaman camiye gitmedim, gitmemde..

Namaz kılmadım, kılmamda..

Oruç tutmadım, tutmamda...

Hacca gitmedim, gitmemde..

Ama yaşamımdan, hayattan ve insanlardan inanılmaz zevk alıyor ve kişisel doğrularımla inanılmaz huzur içindeyim..

Ve benim gibi yaşamını süren yüzlerce insanda...

Ki kendileri de inanç sahibi...

Ama benim gibi yaşıyorlar..

İnsan herşeyden önemli bir insandır ve bunu böyle algılamak hiçte zor değil...

Sevgiyle kalın...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Merhaba Lena

uzun zamandır kayıptın hoşgeldin, umarım hayatında her şey yolundadır. :)

önceden gönderilenlerden elimizde Tevrat var doğruya yakın olan, İncil'den söz etmek mümkünmü, falancanın falancaya mektuplarında siz ne bulmayı umabilirsiniz ki?

Kuran son söz, son uyarıcı kitap o yüzden her konudan bahsediliyor. Neticede bir daha yeni bir uyarıcı gelmeyecek. Onda yazanları iyi okumak, iyi anlamak ve mesajı doğru kavramak önemli. Yoksa ne kadar çok okursak okuyalım, Kuran onu anlamaya çalışmazsak bize hitap etmez. :excl:

Bu dünyada yaşarken aleni bir suç işlemiyorsa insanlar cezaların varlığını bilmelerinden değil mi, ölümden sonra yaşantınız boyunca yaptığınız hatalardan sorumlu tutulacaksınız. "hiç birinize haksızlık yapılmaz, tartı ne eksik ne fazla tartar" o yüzden korkmayın haketmediğiniz cezayı almazsınız. Allah adildir. :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

insanı önemli kılan sahip olduğu değerler,kurallardır. Tabikide insanların seçimlerinin sonuçları kendilerine aittir.İnsan bi hata yaptığında mutlaka bunun bedelini öder maddi ve ya manevi yakında veya uzakta yaşamımızda bunu hep görmüşüzdür.İnsan doğası gereği güç bulmak için bişeylere veya bi varlığa dayanır.Allah herkese akıl ve irade vermiş. Bunu kullanıp kullanmamak kendi vereceği bir karardır.küçücük toplumların bile sahip olduğu ceza hakları varken nasıl olurda bizi yaratan yoktan var eden Allah'ın BÖLE BİŞİYE SAHİP OLMADIĞI TARTIŞILABİLİRKİ....ÖDÜL ve CEZA (cennet ,cehennem) tabiki de var tartışmasız....kötülük işleyenle işlemeyen aynı kefeye konulsaydı dünyanın halini düşünemiyorum... DİPNOT çevrenizdeki yüzlerce insan da bazı kurallara ve beklentilere göre yaşıyordur buna eminim kimsenin içinde sahip olduklarını bilemezsiniz ne kadar konuşsanızda.Şuna inanın bi mahkeme günü mutlaka yaşanacak er yada geç...En ufak bi kötülüğün ve en ufak bir iyiliğin karşılığını aldığı bi an er yada geç gelecektir.Bu Allah'ın kelamı olan kur-an 'da açık seçik ifade edilir.AMA HİÇ NİR İNSANA BİZLER SEN SUÇLUSUN VEYA SEN CENNETLİKSİN gibi ifadeler kullanamayız.Bu allah la kul arasına girmek olur.Ahir zaman dini islamdır ve bundan sonra bir din olmayacaktır.her işin belli kuralları vardır.İşçisinden tutunda iş adamına kadar herkesin sahip olduğu işler ile ilgili yapmaya yükümlü olduğu (olmazsa olmazları ) işin gerekleri vardır.Dinde öledir.namaz .oruç hac .... gibi kuralları.Bunları göz ardı edemeyiz.bUNLAR DİNİN GEREKLERİ VE OLMAZSA OLMAZLARIDIR.ALLAH ''kulum beni nasıl bilirse bende ona öle davranırım'' diyor bi ayette. Diğer bir yandan ALLAH'ın sahip olduğu merhameti bi okyanus olarak düşünün.Yüce Yaratıcı bu okyanustan sadece bir damlayı çekip tüm yaratılan annelerin kalbine koymuştur.bu cümlenin anlamını siz düşünün

huzurla kalın...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Merhaba Lena

uzun zamandır kayıptın hoşgeldin, umarım hayatında her şey yolundadır. :)

önceden gönderilenlerden elimizde Tevrat var doğruya yakın olan, İncil'den söz etmek mümkünmü, falancanın falancaya mektuplarında siz ne bulmayı umabilirsiniz ki?

Kuran son söz, son uyarıcı kitap o yüzden her konudan bahsediliyor. Neticede bir daha yeni bir uyarıcı gelmeyecek. Onda yazanları iyi okumak, iyi anlamak ve mesajı doğru kavramak önemli. Yoksa ne kadar çok okursak okuyalım, Kuran onu anlamaya çalışmazsak bize hitap etmez. :excl:

Bu dünyada yaşarken aleni bir suç işlemiyorsa insanlar cezaların varlığını bilmelerinden değil mi, ölümden sonra yaşantınız boyunca yaptığınız hatalardan sorumlu tutulacaksınız. "hiç birinize haksızlık yapılmaz, tartı ne eksik ne fazla tartar" o yüzden korkmayın haketmediğiniz cezayı almazsınız. Allah adildir. :)

Ben 4 ay yazlıktaydım bir ay evvelde ist. daki eve hırsız girmiş bilgisayarıda götürmüş,durumum iyi hasta deyilim.

Sizleri anlamakda zorluk çekmiyorum fakat insanın yaratılışındaki burçların etkisi hayli çok fazla, aksi insan ve yumuşak mülayim insan farklılıkları var bu durumun vebali niçin insana yükleniyor hesap gününde, mantıklı deyilmidir sizcede.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.