Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

"BÜTÜN CEMAAT OKULLARI VE KURAN KURSLARI KAPATILSIN!"... (Cumhurbaşkanı Sezer, yeni eğitim yılı nedeniyle yayımladığı mesajda, tarikat ve cemaatleri)

DİPNOT

Önerilen İletiler

"Bütün cemaat okulları ve Kuran kursları kapatılsın!"

Cumhurbaşkanı Sezer'den tarihi açıklama...

Cumhurbaşkanı Sezer, yeni eğitim yılı nedeniyle yayımladığı mesajda, tarikat ve cemaatlerin etkisi altındaki okullar ve Kuran kursları konusunda uyarıda bulunarak, "Gençleri dogmaya sürükleyen okul ve kurslar kapatılsın" dedi

Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer "eğitimin devlet denetiminde ve laiklikten ödün verilmeden yürütülmesi gerektiğini" vurgularken "dogmalar ve boş inançlarla öğrencileri etkileme amacı güden kurs ve okulların kapatılmasını" istedi.

Sezer, 2006-2007 eğitim-öğretim yılının başlaması dolayısıyla yayımladığı mesajda, tarikat ve cemaatlerin etkisi altındaki okullar ve Kuran kursları konusunda uyarıda bulundu.

"Toplumların, yetenekleri gelişmiş, karşılaştığı yeni durumlara uyum sağlayabilen, karşısına çıkabilecek her türlü engele karşı savaşım verme gücüne sahip, kendini geliştirmesini, düzeltmesini bilen, dengeli, disiplinli, öz denetimi güçlü bireylerle geleceğe güvenle bakabileceklerini" vurgulayan Sezer, şu görüşleri dile getirdi:

"Nitelik ayrıcalık olmamalı"

"Ekonomik ve toplumsal kalkınmamızı gerçekleştirerek, çağdaş dünyanın etkin ve saygın üyesi durumuna gelebilmek, ilerlemeye ve geleceğe yönelmiş, aklın ve bilimin öncülüğünü kabul etmiş, sistemli düşünen, tartışan, üreten, barışa, emeğe, insan haklarına inanan, demokratik değerleri her şeyin üzerinde tutan insanı var etmekle olanaklıdır. Bunun için gereken düşünce değişimi, ancak nitelikli eğitimin bir ayrıcalık olmaktan çıkarılması, başarısı kanıtlanmış eğitim programlarının benimsenmesi ve yaygın biçimde yurdun dört bir yanında uygulanmasıyla sağlanabilir."

Sezer, cumhuriyetin çağdaş değerlerine bağlı, hak ve sorumluluklarının bilincinde, Türkçe'yi doğru biçimde kullanan, üretken ve çağdaş becerilerle donatılmış özgür bireyin, toplumsal gelişmenin öncüsü ve itici gücü olduğunu vurguladı.

Kitap seçiminde özen...

"Eğitimin, kesinlikle devlet denetiminde ve gözetiminde, Atatürkçü düşünceden ve laiklik temelinden ödün verilmeden yürütülmesi gerektiğini" vurgulayan Sezer, şu ifadeleri kullandı: "Bu bağlamda, dogmalarla ve boş inançlarla çocukları ve gençleri etkileme amacı güden okulların ve kursların varlıklarını sürdürmeleri engellenmeli, çocuk ve gençlerimizin çağdaş bir eğitim alarak geleceğe hazırlanmaları konusunda toplum doğru bilgilerle yönlendirilmelidir."

Sezer, mesajında, Milli Eğitim Bakanlığı'nın tavsiye ettiği kitapların bazı versiyonlarında ortaya çıkan çarpıtmalarla gündeme gelen kitap ve kaynak seçimi konusuna da değindi. "Çocukların dilini, yaşama bakışını, ilgilerini, kısaca geleceklerini önemli ölçüde belirleyen kitapların seçiminde özenli olunması" gerektiğini vurgulayan Sezer, ders kitapları ile öğrencilere önerilen kaynak yayınların uygunluğunun yetkin kişi ve kurumlarca belirlenmesinin büyük önem taşıdığını vurguladı. Sezer, şöyle devam etti:

"Bireyler ve toplumlar için yaşamsal yönü bulunan eğitim konusunda yapılan yanlışların özürü olamaz ve giderilmesi olanaksızdır. 2006-2007 eğitim-öğretim yılında tüm öğrencilerimize, onlara erdemli birer yurttaş olma niteliği kazandıran, kişiliklerinin gelişmesinde belirleyici olan, yurdumuzun dört bir yanında özveriyle çalışan değerli öğretmenlerimize ve eğitim kadromuza başarılar ve esenlikler diliyorum."

Sezer'e CHP'den destek

CHP Denizli Milletvekili TBMM Milli Eğitim Komisyonu üyesi Mustafa Gazalcı, AKP hükümetinin "dinselleştirdiğini" vurguladığı eğitimin laikliğe dayanan temel ilkelerinin yara aldığını söyledi. Cumhurbaşkanı Sezer'in bu duruma dikkat çektiğini kaydeden Gazalcı, "Ne yazık ki 4 yıllık AKP iktidarı boyunca eğitim birliğini ortadan kaldıracak uygulamalar yapıldı" dedi.

Gazalcı, şunları söyledi:

"Kaçak Kuran kurslarını açanlara hapis cezası öngörülürken bu iktidar bu cezayı kaldırdı. Kuran kurslarının denetimi ilköğretim müfettişlerinin sorumluluğundaydı. Milli Eğitim Bakanlığı bunu kaldırdı, Danıştay bu uygulamayı iptal etti. Bu kez de, 'yaz Kuran kurslarını denetlesinler' denildi. Diğerleri bırakıldı. Bu ortamda Cumhurbaşkanı en doğru ve yerinde uyarılarda bulunmuş. Bu Anayasa'nın 'Eğitim ve Öğrenim Hakkı ve Ödevi'ni düzenleyen 42. maddesi çervesinde yapılmış bir uyarıdır ve iktidar tarafından dikkate alınmalıdır."

KAYNAK: http://www.digimedya.com/Content/News/145412.aspx

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 66
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

cumhurıyetımızın devrımcı felsefesıyle demokratık laık bılımsel halkcı ekonomonın ıhtıyaclarına cevap veren tek bır egıtım sıstemının uygulanması gerekır.bugunku egıtım sıstemımız ıse emperyalıstın cıkarcı sıstemıne ınsanlar yetıstırmektır.devrımcı dusuncelı ozgur yaratıcı bası dık haksızlıga dırenen cesur barıscı emege saygılı fıkrı ve vıcdanı hur ınsanların yetıstırılmesı gerekır.cumhurıyatımızın devrım kanunlarına gore yasadısı olan bu tarıkat vakıf okulları butun ozel okullar butun ozel unuversıtelerın kamulastırılması gerekır.kısaca egıtımın bırlıgı yanı tevhıdı tedrısatın yenıden kazanılması gerekmektedır.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Çelik’ten Sezer’e dini okul tepkisi

Yeni eğitim yılı tartışmalı başladı. Cumhurbaşkanı Sezer'in yayınladığı 'dini eğitim veren okullar ve Kuran kursları'yla ilgili ifadeler içeren mesajına Bakan Çelik'ten tepki geldi.

Bakan Çelik “Cumhurbaşkanının bildiği hukuka ve cumhuriyetin temel ilkelerine aykırı eğitim veren okul varsa bunu bana intikal ettirsin” dedi.

Cumhurbaşkanını boş inançlarla çocukları, gençleri etkileme amacı güden kursların, engellenmesini isteyerek gençlerin çağdaş bir eğitim ve doğru bilgilendirmeyle yönlendirilmesini istemişti.

Bakan Çelik, Cumhurbaşkanının Anayasal olarak icra organının başında olduğunu ve elinde devlet denetleme kurulunun bulunduğunu söyledi.

Çelik, “Sayın Cumhurbaşkanı’nın tespit ettiği hukuka ve cumhuriyetin temel ilkelerine aykırı bir okul varsa bunu bana intikal ettirirse ben de seri şekilde inceleme yaptırır, sonuçlarını kamuoyu ile paylaşırım. Ama bize intikal eden birşey yok.” diye konuştu.

Bakan Çelik CHP’nin aynı yöndeki eleştirilerine de yanıt verdi. Çelik “İmam-hatip, türban ve din üzerinden siyaset yapmayı biz küçüklük kabul ederiz, ama bize bunlar üzerinden muhalefet yapılıyor. Ben soruyorum. başkalarına yapmayıp imam-hatiplere yaptığımız ne var” dedi.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Anayasamızın daha başlangıcında "laiklik ilkesinin gereği olarak kutsal din duygularının devlet işlerine ve politikaya kesinlikle karıştırılmayacağı" açıkça belirtilmiş olmasına rağmen;

Anayasanın 24. maddesinin "Din ve ahlâk eğitim ve öğretimi Devletin gözetim ve denetimi altında yapılır. Din kültürü ve ahlâk öğretimi ilk ve orta-öğretim kurumlarında okutulan zorunlu dersler arasında yer alır."

Maddesi laik bir devlet için çifte standart olmuyormu ?

Bence her hangi bir inanca ilgi duyan bir kişi, bunu kitaplardan rahatlıkla öğrenebilir.

Anayasadaki bu çelişkinin düzeltilmesi dileği ile...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

BU SLOGANI KABUL ETMİYORUM

Sevgili dipnot şimdi kızacaksın.

Ama değil sevgili dostum.Ben bu okulların kapatılmasından yana değilim.Bu olmamalı.

NE OLMALI?

1-Her cemaat okulunun karşısına ondan çok daha büyük,yüksek kaliteli okullar yapılsın.

2-Her kuran kursunun yanına dev bir kütüphane,eğitim salonu,yüzme havuzu,tiyatro,kreş yapılsın.

3-Cocukların yaz tatiline girdikleri dönemde onların hem eğlenmesi hemde ögrenmesi için hobi işler kursları açılsın.

İşte sevgili dipnot,işte ancak o zaman herşey değişir.Korku çözülür,bir avuç gizemde kaybolur.

Bu cemaat okullarının hesapları didik didik edilmeli.Oraya milyarlarca lira bağışta bulunan kişi yada kuruluşların ticari defterleri incelenmeli.Vergisi verilen her kuruşun harcanmasına saygımız sonsuz.

Yoksa bu okulları kapatıldığında her ev,her camii bir okul olacaktır.

Sevgilerimle,

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

BU SLOGANI KABUL ETMİYORUM

Sevgili dipnot şimdi kızacaksın.

Ama değil sevgili dostum.Ben bu okulların kapatılmasından yana değilim.Bu olmamalı.

NE OLMALI?

1-Her cemaat okulunun karşısına ondan çok daha büyük,yüksek kaliteli okullar yapılsın.

2-Her kuran kursunun yanına dev bir kütüphane,eğitim salonu,yüzme havuzu,tiyatro,kreş yapılsın.

3-Cocukların yaz tatiline girdikleri dönemde onların hem eğlenmesi hemde ögrenmesi için hobi işler kursları açılsın.

İşte sevgili dipnot,işte ancak o zaman herşey değişir.Korku çözülür,bir avuç gizemde kaybolur.

Bu cemaat okullarının hesapları didik didik edilmeli.Oraya milyarlarca lira bağışta bulunan kişi yada kuruluşların ticari defterleri incelenmeli.Vergisi verilen her kuruşun harcanmasına saygımız sonsuz.

Yoksa bu okulları kapatıldığında her ev,her camii bir okul olacaktır.

Sevgilerimle,

Düşüncelerinize katılıyorum sevgili gugukcuk...

Çünkü bizim göremediğimiz gözlerle bakışın takdir edilebilecek nitelikte ve en azında bir proje ile karşımızdasın.

Dost ve yürekten sevgilerim sizlerle...

Öneri ve uyarılarına çok teşekkürler... :clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Cumhurbaşkanı Sezer, yeni eğitim yılı nedeniyle yayımladığı mesajda, tarikat ve cemaatlerin etkisi altındaki okullar ve Kuran kursları konusunda uyarıda bulunarak, "Gençleri dogmaya sürükleyen okul ve kurslar kapatılsın" dedi

Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer "eğitimin devlet denetiminde ve laiklikten ödün verilmeden yürütülmesi gerektiğini" vurgularken "dogmalar ve boş inançlarla öğrencileri etkileme amacı güden kurs ve okulların kapatılmasını" istedi.

Yahu bu adam nerede yaşadığını sanıyor burası müslüman bir ülke birilerinin kendisine hatırlatması lazım gerçi o köşkten dışarı çıkıpta etrafına baksa görecekte,halkını bile tanımayan Cumhurbaşkanı bir kere olsun halkın arasına karışmışmı?kendi ülkesinin halkıyla bu kadar tezad düşen başka bir siyasetçi varmıdır merak ediyorum o sevimsiz yüzüyle kalkıp tuhaf tuhaf açıklamalar yapmasının nedeni ne?Bozmuş kafayı dinle inanç özgürlüğü ile adam elinden gelse tüm özgürlükleri alıcak insanların elinden.Önce meclise söz geçirmeyi öğrensin sonra hakla uğraşsın.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ülkemizde mevcut eğitim sistemini geçmişten bugüne gelen süreçte hepimiz az veya çok eleştirmişizdir. Bu eleştirilerin pek çoğu haklıeleştiriler olmakile birlikte bazılarıda haksız,bireysel ve yersiz eleştiriler olmuştur.

Mevcut Eğitim sisteminin tıpkı diğer pekçok alanda olduğu gibi (Adalet,Sağlık,Ulaştırma,Tarım...vs) ciddi bir reform sürecine ihtiyacı olduğu düşüncesindeyim. Daha bilimsel bir eğitim ama aynı zamanda kendi tarihi ve toplumsal değerlerini,kültürünü layıkı ile yeni nesillere aktarabilen bir eğitim elbette ülkemizi daha çağdaş bir düzeye getirmekte yardımcı olacaktır.

Nüfusunun büyük çoğunluğunun İslam dinini benimsediği ve kendini müslüman olarak tanımladığı ülkemizde şüphesiz "din" eğitimide gerekli bir unsur olarak karşımıza çıkmaktadır. Yeni nesillere İslam dini ve gerekleri ile ilgili yeterli bilgiyi aktarabilmek ve bunu aktarabilmenin ötesinde onlara bu konuda örnek teşkil edebilmek büyük önem taşımaktadır.

Ben sözkonusu bilgilendirme ve eğitim sürecinin tüm diğer sosyal,davranışsal,ahlaki ve etik bilgi aktarımında olduğu gibi ailede başladığına inanıyorum ve sözkonusu eğitimin aslen aileler tarafından verilmesi gerektiğini düşünüyorum.

Ülkemizde Diyanet İşleri Başkanlığı denen bir kurum var ve ülke sınırları içindeki tüm İslam ibadethaneleri bu kuruma bağlı. Bu noktada bana göre Cami'ler tarafından, Diyanet İşleri Başkanlığı Kurumu'nun kontrolü ve denetimi altında, yetkin kişilerce isteyenlere Kur'an Kursu verilmesi faydalı olabilmektedir. Eğer Laiklik ilkesinde yola çıkılarak Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullarda "din" dersi verilmiyorsa (ki bu da tartışılır) en azından yeni nesillere dini bilgilerin sağlıklı bir biçimde aktarılması bu şekilde olabilmelidir.

Aksi taktirde din eğitimi ile ilgili hukuk ve mantık dışı birtakım sınırlandırmalar ve yasaklamalar ancak bir takım aşırı fraksiyonların elini güçlendirecek günümüzde olduğu gibi "tarikat" ve "cemaat" adı altında yapılanmaların yaygınlaşmasına neden olacaktır. İnsanlarımız yanlış ellerden bilgilendirilecek bu da ileride daha ciddi sorunlara yol açacaktır.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yahu bu adam nerede yaşadığını sanıyor burası müslüman bir ülke birilerinin kendisine hatırlatması lazım gerçi o köşkten dışarı çıkıpta etrafına baksa görecekte,halkını bile tanımayan Cumhurbaşkanı bir kere olsun halkın arasına karışmışmı?kendi ülkesinin halkıyla bu kadar tezad düşen başka bir siyasetçi varmıdır merak ediyorum o sevimsiz yüzüyle kalkıp tuhaf tuhaf açıklamalar yapmasının nedeni ne?Bozmuş kafayı dinle inanç özgürlüğü ile adam elinden gelse tüm özgürlükleri alıcak insanların elinden.Önce meclise söz geçirmeyi öğrensin sonra hakla uğraşsın.

Bu ülkede bunları düşünenlerin sayısı %20'yi bile geçmez...

Yanlız bir gerçek var...

Türkiye'de 70 bin camiye karşılık sadece 45 bin okul bulunmaktadır ve Türkiye ne pahasına olursa olsun bu tezat ve kara tabloyu değiştirmeli ve değiştirmek zorundadır..

İnsanın ibadeti için camiye gerek yoktur..

İbadet evde işyerinde yapılır fakat eğitim asla heryerde yapılamaz...

Bunu artık görün, bilin ve anlayın...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

sayın dipnot niye ülkedeki kiliselerin sayısına değinmiyorsunuz...camilere taktınız kafayı..bu ülkedeki insanların 99 u müslüman olduğu için elbetteki cami sayısı fazla olacaktır...okullara gelince keşke okul sayılarımız artsa o yönde size hak veriyorum..okullarımızın sayısı arttırılmalı..iş adamları orda burada harcayacaklarına paralarını her biri okul yaptırsa eğitim sorunumuz kalmaz..gönül ister bunu ..ama duyarlı iş adamları nerede ...?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bencede,ibadet icin illede cami yapilmasi gerekmiyor,aslinda Cami yapilmasi cok derin ve gercekten iyice süzgecten gecirilmesi gereken bir olaydir,neden bu kadar cok cami varda okul hemen hemen mevcut cami sayisinin yarisi kadardir.Sayin Cumhurbaskanimiz haklidir,devrim yasalarina göre Tarikat ve tekkeler yasaklanmistir.acaba gercekten yasaklara uyuluyormu,tabiki hayir,Tarikatlar ne is görürler?bence hicbir is görmezler sadece rejime karsi mücahit!!yetistirirler.Bir ülkede Diyanet isleri var ise müftülükler var ise,Ilahiyat fakülteleri Imam-Hatip liseleri var ise degisik dini kuruluslar var ise Tarikat ve tekkelere gerek yoktur,

not:Bozkurtmusti arkadsimiz kiliselerden bahsetmis;bencede kiliseler hiristiyanlarin oldugu yörelerde gereklidir cünkü ibadet etme haklari vardir,ama sadece Avrupa Birligi bilmem hangi art niyetlerle Türkiyedeki gayrimüslimlerin din haklarinin kisitlandigini iddia ederek basimizdaki Avrupa Birlikci yöneticilere dayatmalarla hic gerekmedigi halde ülkemizde son 1-2 senedir hizla artan bir kiliselesme ibadet evleri olayi yasiyoruz.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Dİpnot arkadaşim..

Şimdi Öncelikle Din okullarının kapatılması söz konusu değildir..

Böyle bir uygulama ülkeyi kaosa sürükler..

Şİmdi diyor ki Cumhurreis Din Okulları kapansın..

peki peki anladık abi Ruhban okulu açılma talebine ne demeli ve bu konu düşünülüyor meclis tarafından Neymiş efendim Avrupada Dİn adamı eksikliği variş..

BAtılıların gerekçesi bu...

Ve bu Dİn adamı eksikliği benim ülkemde giderilecek..

Peki BAtı bu kadar kendi İnançlarını gelecek nesle aktaracak Dİn adamlarını düşünürken yetiştirmek isterken..

Bizdeki Dine olan karşitlik nedir bunu anlamak çözmek gerek..

Buna bir anlam vermek çok güç..

Unutmamak gerekir ki Dinini öğrenmek isteyenler ve yahut çocuklarına öğretilmesini isteyenlerde olabilir buna saygı duymalısınız..

O zaman bu ülkedeki mason locaları,,KLiseler..Sinegoglar..Ve bu inançlarin geregini yetirine getirildiği okullarda kapatılsın..

Eşit ve adil düşünün insanların inançlarını görmezden gelmeyin..

Bir arkadaşta demiş ki Din dersi müfretaddan kaldırılsın..

BAna neden bu kadar korktuğunu açıklarmısın DİN denen olgudan..

SAyGIlar..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

"Gençleri dogmaya sürükleyen okul ve kurslar kapatılsın" dedi

"Nitelik ayrıcalık olmamalı"

"Ekonomik ve toplumsal kalkınmamızı gerçekleştirerek, çağdaş dünyanın etkin ve saygın üyesi durumuna gelebilmek, ilerlemeye ve geleceğe yönelmiş, aklın ve bilimin öncülüğünü kabul etmiş, sistemli düşünen, tartışan, üreten, barışa, emeğe, insan haklarına inanan, demokratik değerleri her şeyin üzerinde tutan insanı var etmekle olanaklıdır. Bunun için gereken düşünce değişimi, ancak nitelikli eğitimin bir ayrıcalık olmaktan çıkarılması, başarısı kanıtlanmış eğitim programlarının benimsenmesi ve yaygın biçimde yurdun dört bir yanında uygulanmasıyla sağlanabilir."

KAYNAK: http://www.digimedya.com/Content/News/145412.aspx

Dİpnot arkadaşim..

Bir arkadaşta demiş ki Din dersi müfretaddan kaldırılsın..

BAna neden bu kadar korktuğunu açıklarmısın DİN denen olgudan..

SAyGIlar..

Evet arkadaşımız doğru söylemiş ve din dersi müfredattan tamamıyla kaldırılmalıdır...

Cumhurbaşkanımızın da düşüncesi yükarıda açık ve nettir...

Ve bizlerde bunun tehlikesin gören, bilen, öngören ve gelişmelerden haberdar vatandaşlar olarak sonuna kadar Cumhurbaşkanımızın yanındayız...

Sevgiyle kalın...

(Not: ÖNEMLİ BİR AÇIKLAMA; Dinini sade yaşayan, tehlikeden uzak, yıkıcı olmayan, rejimi hedef almamış, tamamıyle bilimsel temelli, akla ve mantığa uygun dinine sahip insanların da yanında olduğumuzu hayrıca belirtmek isteriz...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Cemaat okulları denen okullar da devletin okulları.

Devletin denetleme yetkisi de var.

Madem laikliğe aykırı eğitim yapılıyor. Buyursunlar bulsunlar. tabi bulabilirlerse.

cumhurbaşkanının bu açıklamalrının arkasında bazı insanlarımızın göremediği bir şey var: Dine düşmanlık!

Kurana ve dine dogma diyerek bunların yasaklanmasını isteyen bir cumhurbaşkanı bence ateisttir.

Ülkemiz ise %99 müslümandır.

yakında gidecek olması, Kuran ahlakının yaşanacağı bir toplum olmayı hedefleyen Türk ulusunun önündeki engellerden birinin kalkması demek.

Bu tip açıklamaları ilerde daha sık duyacağınızdan şüpheniz olmasın. Ama küfrün kökü kazınacak inşaallah

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sevgili Multi...

Bu ülkenin % 99'u müslüman olduğu konusundaki sonuca nerden varıyorsunuz onu anlamış değilim...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sevgili Multi...

Bu ülkenin % 99'u müslüman olduğu konusundaki sonuca nerden varıyorsunuz onu anlamış değilim...

100 kişiye sordum 1 i müslüman değilim dedi :cat:

ne demek nerden varıyorsun kardeşim.. yapılan araştırmalar, bu sonucu ortaya koyuyor.

www.dunyadinleri.com da Türkiye de kaç kişi hangi dine mensup yazıyor.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Cemaat okulları denen okullar da devletin okulları.

Devletin denetleme yetkisi de var.

Madem laikliğe aykırı eğitim yapılıyor. Buyursunlar bulsunlar. tabi bulabilirlerse.

cumhurbaşkanının bu açıklamalrının arkasında bazı insanlarımızın göremediği bir şey var: Dine düşmanlık!

Kurana ve dine dogma diyerek bunların yasaklanmasını isteyen bir cumhurbaşkanı bence ateisttir.

yakında gidecek olması, Kuran ahlakının yaşanacağı bir toplum olmayı hedefleyen Türk ulusunun önündeki engellerden birinin kalkması demek.

Bu tip açıklamaları ilerde daha sık duyacağınızdan şüpheniz olmasın. Ama küfrün kökü kazınacak inşaallah

Sayin multi,Bir arkadasa verdiginiz yaniti okudum,hernekadar onu kücümser tarzda ve Fettulah Güleni korumaya almis gibi bir yanit olsa bile Kuran dan verdiginiz ayetlerle sizin dindar birisi oldugunuz zahabina kapildim.Ne varki su yanitinizi okuduktan sonra diyebilirimki maalesef yanilmak insanlara mahsumus ve bende sizin hakkinizdaki zehabimda yanilmisim.Siz bir arkadasa Fettulah Güleni mason yapti diye akil verm eye calisin ama kendiniz kalkip T.C. Cumhurbaskanina hakaret edin,bence Cumhurbaskanimiz insan olarak yüzlerce Fettulah güleni cebinden cikarir.Siz Cumhurbaskanina hakaret ederken onu seven taktir eden bütün vatanseverlere bütün Laik Cumhuriyeti savunanlarada hakaret ediyorsunuz,bilmiyorum siz bu hakki nereden aliyorsunuz.Yani Cumhurbaskani gidince yerine kim gelecek seriat yanlisi bir adammi,E gelsinde bir görelim bakalim.Evet küfrün kökü kazinmalidir ayni zamanda Islam dinini kan dini saldiri dini bizden sizden dini olarak görenlerinde kökünün kazinmasi gereklidir.Kuranin hangi sahifesinde yazilidir acaba,kendin gibi düsünmeyene kafir denebilecegini.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bu ülkede bunları düşünenlerin sayısı %20'yi bile geçmez...

Yanlız bir gerçek var...

Türkiye'de 70 bin camiye karşılık sadece 45 bin okul bulunmaktadır ve Türkiye ne pahasına olursa olsun bu tezat ve kara tabloyu değiştirmeli ve değiştirmek zorundadır..

İnsanın ibadeti için camiye gerek yoktur..

İbadet evde işyerinde yapılır fakat eğitim asla heryerde yapılamaz...

Bunu artık görün, bilin ve anlayın...

yalnız bir gerçek var bu zihniyet dış patentli...din ve vicdan özgürlüğü diyorsunuz camiye gerek olmadığını savunuyorsunuz size mi kaldı benim camim cami ile ilgili ata sözlerimizden birini şiddetle anımsatma gereği duyuyorum anlayana!!!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sayin multi,Bir arkadasa verdiginiz yaniti okudum,hernekadar onu kücümser tarzda ve Fettulah Güleni korumaya almis gibi bir yanit olsa bile Kuran dan verdiginiz ayetlerle sizin dindar birisi oldugunuz zahabina kapildim.Ne varki su yanitinizi okuduktan sonra diyebilirimki maalesef yanilmak insanlara mahsumus ve bende sizin hakkinizdaki zehabimda yanilmisim.Siz bir arkadasa Fettulah Güleni mason yapti diye akil verm eye calisin ama kendiniz kalkip T.C. Cumhurbaskanina hakaret edin,bence Cumhurbaskanimiz insan olarak yüzlerce Fettulah güleni cebinden cikarir.Siz Cumhurbaskanina hakaret ederken onu seven taktir eden bütün vatanseverlere bütün Laik Cumhuriyeti savunanlarada hakaret ediyorsunuz,bilmiyorum siz bu hakki nereden aliyorsunuz.Yani Cumhurbaskani gidince yerine kim gelecek seriat yanlisi bir adammi,E gelsinde bir görelim bakalim.Evet küfrün kökü kazinmalidir ayni zamanda Islam dinini kan dini saldiri dini bizden sizden dini olarak görenlerinde kökünün kazinmasi gereklidir.Kuranin hangi sahifesinde yazilidir acaba,kendin gibi düsünmeyene kafir denebilecegini.

saygilarla

Öncelikle şöyle söyleyim, bir insana Kuran dan cevap vermek o insanı dindar yapmaz, aynı şekilde o insanın hata yapması da o insanın dindar olmadığını söylemek yetkisi vermez. Dindarlık, dini sevmek Allah la kul arasındadır. Sizin beni dindar veya dindar değil gibi yargılarda bulunma hakkınız yoktur.

Şunu da belirteyim.. Dikkat ederseniz ben "bence sezer ateist" dedim. "sezer ateist" demedim.

kendimce bir yargıya vardım hepsi bu

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

kapatılmaaaaazzz...

amerikanın bu desteği olduğu sürece kapatılmaz..

durun afganistan kıvamına gelmedik daha,terörist ülke kriterlerine uymadık daha...

Çok güzel bir saptama tebrikler :clover:

Birde yukarıda müslümanlıkla ilgili yüzde veren arkadaşlara sormak lazım.

Kemalistler,solcular,aleviler zaten sizin inancınıza göre müslüman değiller.

Peki nereden buldunuz bu yüzdeleri. İşinize gelince müslüman oluyoruz i

şinize gelmeyince gavur..Bi karar verin artık :D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Evet arkadaşlar Ahmet Nejdet Sezer doğru söylüyor! , bu ülkenin artı diğer ülkelerin gençleri hem imansız hem ilimsiz olmalıdır! Hem önü kesilmelidir yoksa mazallah Türkiye dirilir hem bni daha buhranlar yaşamaz! Boşveeeeer onların okullarının bilim olimpiyatlarında aldıklarını madalyaları , dersanelerindeki öğrencilerin Türkiyede ÖSS de 21 yılda 20 şampiyonluklarının olması şehirlerindeki birinciliklerinin olmasını , o kadar insan dişinden tırnağından artırıp çocuğunun nafakasını Türk okullarına vermesini , oraya giden gerçek eğitim gönüllülerinin vatanından sevdiklerinden uzakta olmasını , öğrencilerin takva sahibi yani günah işlemez olmaları vs boş veeeer.onlara göre çok büyük tehlike , kontröllerinde bulundurdukları YÖK , cumhurbaşkanlığı güvenlik birimleri , siyasi partiler , basın ayvaah eyvahh buralara sakın onların eğittiği tertemiz gençler sakın gelmesin! Boşa gider yoksa 3 asırlık uğraşlar..

Boşveeer , danıştay saldırısının perde arkasındaki ilişkileri gerçekleri , yalan konuşulmasını iftira atmak onların inancında mübahtır boşveeerr , delillerin olmaması ispatın olmaması çok mu önemliymiş.Burada ne güzel kendilerine kulak verenleri laikliği rejimi korumaya inandırmışken! ne önemi var çamur atmanın , yıllarca verilen emeğin önünü kesmenin..Neye dayanarak dediğinin ne önemi var boş ver..

Boşver , teröristlere çıkarılan afları , üniversiteleri sabetaylara verilmesini , hükümetin elini kolunu bağlamayı uğraşlarını neticesiz bırakmayı boşver , boşver anayasa kitabını fırlatıp ekonomik kriz yaratmayı , talabaninin ankara pkk yı durdurmak için çağrılmasına bile veto demesini , NE GÜZEL BEYEFENDİLERİNİN YOLLADIĞI ÜZERİNDE ÇOK GİZLİ YAZAN ZARFLARI UYGULAMAYI LAİKLİĞİ KORUMA DİYE YUTTURMAYI! BOŞVER.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Öncelikle şöyle söyleyim, bir insana Kuran dan cevap vermek o insanı dindar yapmaz, aynı şekilde o insanın hata yapması da o insanın dindar olmadığını söylemek yetkisi vermez. Dindarlık, dini sevmek Allah la kul arasındadır. Sizin beni dindar veya dindar değil gibi yargılarda bulunma hakkınız yoktur.

Şunu da belirteyim.. Dikkat ederseniz ben "bence sezer ateist" dedim. "sezer ateist" demedim.

kendimce bir yargıya vardım hepsi bu

Sizin-Bence Sezer Ateist -deme hakkiniz var ama benim sizin hakkinizda görüs bildirmeye hakkim yok öylemi.Bu ne perhiz bu ne lahana tursusu,siz yazdikca karistiriyorsunuz hepten.bende size dindarsiniz veya degilsiniz demedim,bu zehaba kapildim dedim,Siz ayni zamanda küfürün kökü kazinacaktir diye yazarak dolayli olarak Laikligi savunanlari isaret etmistiniz buda gösteiyorki sizin fikrinizle zikriniz birbirine pek uymuyor.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.