Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

"BÜTÜN CEMAAT OKULLARI VE KURAN KURSLARI KAPATILSIN!"... (Cumhurbaşkanı Sezer, yeni eğitim yılı nedeniyle yayımladığı mesajda, tarikat ve cemaatleri)

DİPNOT

Önerilen İletiler

Evet arkadaşlar Ahmet Nejdet Sezer doğru söylüyor! , bu ülkenin artı diğer ülkelerin gençleri hem imansız hem ilimsiz olmalıdır! Hem önü kesilmelidir yoksa mazallah Türkiye dirilir hem bni daha buhranlar yaşamaz! Boşveeeeer onların okullarının bilim olimpiyatlarında aldıklarını madalyaları , dersanelerindeki öğrencilerin Türkiyede ÖSS de 21 yılda 20 şampiyonluklarının olması şehirlerindeki birinciliklerinin olmasını , o kadar insan dişinden tırnağından artırıp çocuğunun nafakasını Türk okullarına vermesini , oraya giden gerçek eğitim gönüllülerinin vatanından sevdiklerinden uzakta olmasını , öğrencilerin takva sahibi yani günah işlemez olmaları vs boş veeeer.onlara göre çok büyük tehlike , kontröllerinde bulundurdukları YÖK , cumhurbaşkanlığı güvenlik birimleri , siyasi partiler , basın ayvaah eyvahh buralara sakın onların eğittiği tertemiz gençler sakın gelmesin! Boşa gider yoksa 3 asırlık uğraşlar..

Boşveeer , danıştay saldırısının perde arkasındaki ilişkileri gerçekleri , yalan konuşulmasını iftira atmak onların inancında mübahtır boşveeerr , delillerin olmaması ispatın olmaması çok mu önemliymiş.Burada ne güzel kendilerine kulak verenleri laikliği rejimi korumaya inandırmışken! ne önemi var çamur atmanın , yıllarca verilen emeğin önünü kesmenin..Neye dayanarak dediğinin ne önemi var boş ver..

Boşver , teröristlere çıkarılan afları , üniversiteleri sabetaylara verilmesini , hükümetin elini kolunu bağlamayı uğraşlarını neticesiz bırakmayı boşver , boşver anayasa kitabını fırlatıp ekonomik kriz yaratmayı , talabaninin ankara pkk yı durdurmak için çağrılmasına bile veto demesini , NE GÜZEL BEYEFENDİLERİNİN YOLLADIĞI ÜZERİNDE ÇOK GİZLİ YAZAN ZARFLARI UYGULAMAYI LAİKLİĞİ KORUMA DİYE YUTTURMAYI! BOŞVER.

iz bu aralar Sabetaylara cok takildiniz heralde birileri kulaginiza fisildadi böyle yazin diye,cünkü isiniz gücünüz kulaktan dolma sözlerle bilgiclik taslamak.Size eger cok merakliysaniz ve kulaginiza fisildayanlar söylemedi ise;cok deger verdiginiz hacilarinizdan zenginlerinizden seyhlerinizden Sabetaylik örnekleri verebilirim,ama biliyorum onada bir kilif uyduracak ve diyeceksinizki;camur at izi kalsin.Yukarida yazdiklarinizin hicbirisi dogru degil sdece propagandadir,Güvenlik birimleri yani Emniyet gücleri daha düne kadar Fethulah Gülenciydiler,ve serefiyle calisan vatanseverleri iftiralarla düzmece dosyalarla görevlerinden uzaklastirip kadrolarini kuruyyordulöar,bunlarin hepsi belgelidir merak ediyorsaniz bulur okursunuz.Danistay saldirisi Ismail aga camii cinayeti bunlarin hepsi tarikatlarin cemaatlerin baslarinin altindan cikan cinayetlerdir,hic bosuna ugrasip kendinizi aklamaya calismayin.

Talabaniyi kabul etmedi diye kendi ülkesinin Cumhurbaskanina dil uzatan bir insanin ülkesine hicbir faydasi yok demektir.Talabani kimdir ve nedir ki Türkiyeye gelecekte PKK yi durduracak varsa okadar gücü durdursun bakalim.yoksa Türkiyeye gelip PKK ile masaya oturulmasinimi teklif edecekti,biliyorsaniz söyleyinde bizde ögrenelim.Benim onbinlerce askerim insanim sehit olmadan önce neredeydi Talabani?öyle bir insanin benim ülkemde hicbir isi olamaz.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 66
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

AKP Ceza kanununda değişiklik yaparak . Kaçak Kuran Kursları açanlara verilen hapis cezasını kaldırıp yerine düşük ve sembolik para cezası getirmişti.

Kaçak Kuran Kursu nedir. Diyanetin denetiminde olmayan ve diyanetin ve milli eğitim bakanlığının izni olmadan açılan ve faaliyet gösteren kurslar.

Bir kimsenin amacı sadece Kuran öğretmekse, Bunu niçin kaçak yapar ki ?

Yani diyanetin ve milli eğitimin denetlemesini istemediği ne olabilir orada ?

Normali nedir. Kuran kursu açmak isteyen kurum yada şahıs ilgili merciye başvurur. Diyanet kursta eğitim verecek kişilerin yeterliliklerini sınar, milli eğitim kursun müfredatını inceler. Ve kurs faaliyete başlar. Ve bu iki kurumun denetiminde olur.

Peki bir insanı yada kurumun tekrar söylüyorum amacı sadece çocuklara ve gençlere kuranı öğretmekse bu sürecin nesi rahatsız eder. Ve neden bu işi kaçak izinsiz olarak yapar.

Cevabı basittir. O kaçak kuran kursunu açanların amacı sadece kuranı öğretmek değil. Orayı bir faaliyet bir örgütlenme sahası olarak görmektir. O kursa gelen öğrenci ders verenlerin anlattıkları herşeyin islamın emirleri olduğunu sanacaktır. Çünkü o yaştaki çocukların teyit imkanı yoktur. O orda kuranı öğrenmek için vardır. Ve ona orada nasıl öğretilirse öyle öğrenir.

Peki bir ülkenin başbakanı, neden böyle bir suça verilen cezayı indirir. Kendi ağzından savunması şudur " gençlerimiz kuranı öğrenmesinler mi" Yahu kardeşim. Oralar gençlere ve çocuklara kuranı öğretmek için kurulduysa zaten kaçak oalrak faaliyet göstermeye ihtiyaç duymaz. Bunun haricinde amaçları varsa bunu kaçak olarak yaparlar.

Sen bunun önüne geçmesi gereken makamda otururken. Aksine onları cesaretlendirip. Verilen cezayı semboluk hale hangi mantıkla getirirsin. Bunu denetleyecek olan senin. İktidardasın. Senin denetlenmeden kaçan adamın amacı nedir o kursu açarken ?

artık her mahallede kaçak kuran kursları vardır. Ve bu herkesin gözünün önünde sürüp gitmektedir. Bunu kaçak olarak yapmayı seçenlerin içeride o körpe beyinlere ne anlattığı ise meçhuldur. Sakladıkları şeyin ne olduğuda.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sizin-Bence Sezer Ateist -deme hakkiniz var ama benim sizin hakkinizda görüs bildirmeye hakkim yok öylemi.Bu ne perhiz bu ne lahana tursusu,siz yazdikca karistiriyorsunuz hepten.bende size dindarsiniz veya degilsiniz demedim,bu zehaba kapildim dedim,Siz ayni zamanda küfürün kökü kazinacaktir diye yazarak dolayli olarak Laikligi savunanlari isaret etmistiniz buda gösteiyorki sizin fikrinizle zikriniz birbirine pek uymuyor.

saygilarla

tamam o zaman. sen benim hakkımda zehaba kapıl, ben de sezer hakkında zehaba kapılayım.

ben küfrün kökü kazınacak derken sezer ve saz arkadaşlarını kastetmiştim. ilhan selçuk, çölaşanlar.. vb.

laiklikliği savunmak küfürdür demedim ben. insan bilmez neyin arkasında ne olduğunu inanabilir. laiklik doğrudur diyebilir. benim asıl kastım laiklik arkasına sığınan din düşmanlarıdır.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ben küfrün kökü kazınacak derken sezer ve saz arkadaşlarını kastetmiştim. ilhan selçuk, çölaşanlar.. vb.

Haydi gücünüz yetiyorsa kazıyın bakalım görelim hodri meydan...

Sezer dedidiğiniz sayın Cumhurbaşkanımız bu ülkenin %80'i...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Haydi gücünüz yetiyorsa kazıyın bakalım görelim hodri meydan...

Sezer dedidiğiniz sayın Cumhurbaşkanımız bu ülkenin %80'i...

Hodri meydan diyorsun. tamam hodri meydan.

gel tartışalım. işe istersen evrimden başlayalım. sosyolojiden çıkarız. aç bi başlık evrimle ilgili, bekliyorum

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Hodri meydan diyorsun. tamam hodri meydan.

gel tartışalım. işe istersen evrimden başlayalım. sosyolojiden çıkarız. aç bi başlık evrimle ilgili, bekliyorum

Yok canım daha neler cocuk oyun salonumu burası...

Onlar tamamıyle aşılmış şeyler tıpkı doğmalar gibi...

Yani akıl ve bilim çağını yaşıyor bugün dünya...

Bırakalım da bu bilinçte olanlar uzmanlar taştışsın o konuları...

Konu Cumhurbaşkanımızın bu ülkede eninde sonunda olması gereken ve yaşama geririlmesi gereken düşüncelerini tartışıyoruz...

Lütfen konu üzerindeki düşüncelerinizi alalım..

İlla evrim ve sosyoloji diyorsan açarsın bir başlık ve ne bildiklerine bakarız...

Kalın sağlıcakla...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

tamam o zaman. sen benim hakkımda zehaba kapıl, ben de sezer hakkında zehaba kapılayım.

laiklikliği savunmak küfürdür demedim ben. insan bilmez neyin arkasında ne olduğunu inanabilir. laiklik doğrudur diyebilir. benim asıl kastım laiklik arkasına sığınan din düşmanlarıdır.

cumhurbaskanımız bu ulkenı en degerlı adamıdır.ılhan selcukta bu ulkenın en degerlı yazarlarından bırıdır.bazı gazetelerın ve bazı kesımlerın son zamanlarda ılhan selcugun uzerlerıne gıtmelerı ve hatta acık acık tehdıt etmelerı ve bazı ınsanlara hedef gostermelerı hıc hos seyler deıl.bu ulke bu tehdıtlerın sonucuda cok buyuk acılar yasadı muammer aksoylar ugur mumcular ahmet taner kıslalılar gıbı bır cok yazarımız aydınımız olduruldu.umarım bunlar son olur.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Onlarin hepsi demokratik laik kisilerdir sizler ancak öyledegerleri vhedef göstererek her defasinda katlettiniz,sizin ruhunuza islemis insanlari hedef göstermek,siz insanlari bu bizden bu bizden degil diye siniflandirip sonrada müslümanlik palavralari ile ortalikta gezinirsiniz,Sizin gazeteleriniz ülkeyi kana bogmak icin var gücleriyle calismaktadirlar,unutmayinki o kan gölünde sizlerde nasibinizi alacaksiniz,Allah hicbirseyi sizin aniniza birakmaz,saf insanlari kandirabilirsiniz ama Allahi kandiramazsiniz,hocaefendilerinizde kandiramaz.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

cumhurbaskanımız bu ulkenı en degerlı adamıdır.ılhan selcukta bu ulkenın en degerlı yazarlarından bırıdır.bazı gazetelerın ve bazı kesımlerın son zamanlarda ılhan selcugun uzerlerıne gıtmelerı ve hatta acık acık tehdıt etmelerı ve bazı ınsanlara hedef gostermelerı hıc hos seyler deıl.bu ulke bu tehdıtlerın sonucuda cok buyuk acılar yasadı muammer aksoylar ugur mumcular ahmet taner kıslalılar gıbı bır cok yazarımız aydınımız olduruldu.umarım bunlar son olur.

Evet Jön arkadasim,maalesef öyle,bu demek oluyorki Ugur Mumculara Necip Hablemitogullarina,Taner Kislali ve daha katledilen onlarca Demokrasi sehidine bir yenisi daha ilave edilebilir,kana susamis olanlarin canlari yine kan istiyor ve hedefdeki kisiler bellidir zaten bu forumda bu isimlerin kimler olduklari itiraf edilmistir ve Emniyet birimlerinin ne önlem alacaklarini gercekten cok merak ediyorum.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bu ülkede bunları düşünenlerin sayısı %20'yi bile geçmez...

Yanlız bir gerçek var...

Türkiye'de 70 bin camiye karşılık sadece 45 bin okul bulunmaktadır ve Türkiye ne pahasına olursa olsun bu tezat ve kara tabloyu değiştirmeli ve değiştirmek zorundadır..

İnsanın ibadeti için camiye gerek yoktur..

İbadet evde işyerinde yapılır fakat eğitim asla heryerde yapılamaz...

Bunu artık görün, bilin ve anlayın...

:clover:

evet eğitim her yerde yapılamaz.eğitime önem verilmediği için,okuma hakkı elinden alınmış pek çok gencimiz beyin yıkayan kişilerin eline düşmüştür.uyutulan gençliğin yanına birde kaybedilmiş gençlerimizi koyarsak yarınlar için endişelenmemiz garipsenmemeli.

70 bin camiye karşılık 45 bin okul bence durup düşünmemiz gereken rakamlar,ibadet hakkı gibi eğitim hakkıda kutsaldır.çünkü eğitim olmazsa aydınlık,çağdaş,ileri ve bağımsız bir türkiye cumhuriyetinin olması bence olanaksızdır.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yahu bu adam nerede yaşadığını sanıyor burası müslüman bir ülke birilerinin kendisine hatırlatması lazım gerçi o köşkten dışarı çıkıpta etrafına baksa görecekte,halkını bile tanımayan Cumhurbaşkanı bir kere olsun halkın arasına karışmışmı?kendi ülkesinin halkıyla bu kadar tezad düşen başka bir siyasetçi varmıdır merak ediyorum o sevimsiz yüzüyle kalkıp tuhaf tuhaf açıklamalar yapmasının nedeni ne?Bozmuş kafayı dinle inanç özgürlüğü ile adam elinden gelse tüm özgürlükleri alıcak insanların elinden.Önce meclise söz geçirmeyi öğrensin sonra hakla uğraşsın.

Bir kere Türk Devleti müslüman bir devlet değil,halkının büyük çoğunluğu müslüman olan bir devlettir.Bu ayrımın farkına varmak çok mühimdir.Sen bu farkın bilinci değilsin.Ayrıca Cumhurbaşkanımızın zaman zaman da olsa içine karıştığı halkından aldığı tepkiler ortadadır.Bunun en son örneğini ODTÜ'de görmüş bulunmaktayız.Büyükelçilerin,Başbakanların,Bürokratların ve hatta hatta Cumhurbaşkanlarının bile gidince kovalandığı,defedildiği,yuhalandığı ODTÜ'de öğrencilerin Cumhurbaşkanımızı karşılama biçimini hep birlikte gördük.Başka çok sayıda örnek verebiliriz.Meclise söz geçirmeye gelince M.Kemal'e ve onun kurduğu cumhuriyetin ilkelerine ve ona inananlara sayısız kere küfür etmiş bir insanın liderliğini yaptığı partinin çoğunlukta olduğu bir meclise Cumhurbaşkanımızın söz geçirmesi zaten beklenemez.

Elhamdülillah şeriatçıyız 1994

Ata'ya saygı duruşunda sap gibi ayakta durmaya gerek yok 1994

Ben İstanbul'un imamıyım 1995

İmamlar da nikah kıysın 1995

Cumhurbaşkanının imim hatipli olacağı günler yakındır 1996

Ben meclisin dua ile açılmasından yanayım 1996 Hep konuştular, demir ağlarla ördük dediler ne ördünüz laftan başka? 2003

Milli Eğitim ve laiklik kavramları değişime açıktır. 2004

CHP'nin kökü berektsizdir. 2004

Maaşım yetmediği için ticaret yapıyorum. 2004

Laik değilim, laikliği korumakla yükümlüyüm .2005

Kıbrıs'taki Türk askeri Lübnan'daki Suriye varlığına benzer. 2005

Ben ülkemi pazarlamakla mükellefim.2005

Mahkemenin türbanla ilgili söz söyleme hakkı yoktur. Söz söyleme hakkı din ulemasınındır. 2005

Bayram değil seyran değil...2005 ( Erdoğan bu sözü Cumhurbaşkanı Sezer 29 Ekim Resepsiyonu'na rektörleri davet edince söyledi, yani 29 Ekim Sayın Erdoğan için bayram da değildi, seyran da) Güç geçindiğini göstermek için "Satılık Böbrek" yazılı bir döviz gösteren vatandaşa "Sakatatçı dükkanı değil burası " demesi 2005

Ürününün dalda kaldığından "Anam ağlıyor" diye şikayet eden çiftçiye "Ananı da al git" yanıtını vermesi 2006

Oğlunun işsiz olduğunu söyleyen babaya "Senin oğlun da işsiz kalsın, otur" diye bağırması 2006

İslami holdinglere para kaptıran holdingzedeye "Para verirken bana mı sordun" diye çıkışıp, bir de sahtekar yaftasını yapıştırması 2006

Eskiden bakanlık da yapmış, koskoca bir büyükelçiye kameraların önünde şov yaparcasına " Genelgeyle ilgili gerekli değişikliği emredeceğim" demesi 2006

Acaba bu sözleri söyleyebilecek bir kimliğe sahip olan bir liderin milletvekillerinin tek başına hükmettikleri bir meclise Cumhurbaşkanımız hükmedebilir mi?Ya da halkıyla bu kadar tezada düşen Sayın Cumhurbaşkanımız mı yoksa Tayyip Bey mi?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ARKADAŞLAR HERKESE SORUYORUM

forumda camiyle okulu karşılaştıranlar var..sanki birbirine zıtmış gibi..islamiyet okumaya ve okullara karşımıki camilere ve islamiyete zıtmış gibi kavramlar atıyorsunuz ortaya..

unutmayın islamiyet ortaçağ karanlığındaki dünyaya medeniyet getirdi hala bunu göremeyen ve islamiyete gerici diyenler var..yazık yazık

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bir kere Türk Devleti müslüman bir devlet değil,halkının büyük çoğunluğu müslüman olan bir devlettir.Bu ayrımın farkına varmak çok mühimdir.Sen bu farkın bilinci değilsin.Ayrıca Cumhurbaşkanımızın zaman zaman da olsa içine karıştığı halkından aldığı tepkiler ortadadır.Bunun en son örneğini ODTÜ'de görmüş bulunmaktayız.Büyükelçilerin,Başbakanların,Bürokratların ve hatta hatta Cumhurbaşkanlarının bile gidince kovalandığı,defedildiği,yuhalandığı ODTÜ'de öğrencilerin Cumhurbaşkanımızı karşılama biçimini hep birlikte gördük.Başka çok sayıda örnek verebiliriz.Meclise söz geçirmeye gelince M.Kemal'e ve onun kurduğu cumhuriyetin ilkelerine ve ona inananlara sayısız kere küfür etmiş bir insanın liderliğini yaptığı partinin çoğunlukta olduğu bir meclise Cumhurbaşkanımızın söz geçirmesi zaten beklenemez.

Ben meclisin dua ile açılmasından yanayım 1996 Hep konuştular, demir ağlarla ördük dediler ne ördünüz laftan başka? 2003

Mahkemenin türbanla ilgili söz söyleme hakkı yoktur. Söz söyleme hakkı din ulemasınındır. 2005

Bayram değil seyran değil...2005 ( Erdoğan bu sözü Cumhurbaşkanı Sezer 29 Ekim Resepsiyonu'na rektörleri davet edince söyledi, yani 29 Ekim Sayın Erdoğan için bayram da değildi, seyran da) Güç geçindiğini göstermek için "Satılık Böbrek" yazılı bir döviz gösteren vatandaşa "Sakatatçı dükkanı değil burası " demesi 2005

Ürününün dalda kaldığından "Anam ağlıyor" diye şikayet eden çiftçiye "Ananı da al git" yanıtını vermesi 2006

Oğlunun işsiz olduğunu söyleyen babaya "Senin oğlun da işsiz kalsın, otur" diye bağırması 2006

İslami holdinglere para kaptıran holdingzedeye "Para verirken bana mı sordun" diye çıkışıp, bir de sahtekar yaftasını yapıştırması 2006

Eskiden bakanlık da yapmış, koskoca bir büyükelçiye kameraların önünde şov yaparcasına " Genelgeyle ilgili gerekli değişikliği emredeceğim" demesi 2006

Acaba bu sözleri söyleyebilecek bir kimliğe sahip olan bir liderin milletvekillerinin tek başına hükmettikleri bir meclise Cumhurbaşkanımız hükmedebilir mi?Ya da halkıyla bu kadar tezada düşen Sayın Cumhurbaşkanımız mı yoksa Tayyip Bey mi?

Zaten öyle olmasaydi Amerika,Israil müsterek cabalari sonucu onu basimiza hükümet diye oturtmazdilar.Dünya ve Türkiye tarihinde ilk defa bir basbakan ülkesine resmen düsmanlik hisleriyle dolu olabiliyor ve Ülkesini satisa cikarabiliyor.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

sayın dipnot neden camilere bu kadar kafayı taktınız?? ülkemizdeki kilise sayısıda oldukca fazlalasıyo,neden bu sayıya değinilmiyo??

Müslüman bi ülkedeyiz camilerin sayısının fazla olması cok normal değil mi??

Okul sayısı tabikide artmalı burda size hak veriyorum.İş adamları sacma sapan bir takım mesguliyetlerle uğrasacaklarına,oralara para savurcaklarına ,duyarlı bir vatandas gibi davranıp okul sayısının artmasına destek olabilirler.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sayin sinirz,TBMM artik Atatürk'ün kurdugu meclis olmaktan cikmistir,öyle oldugu icin nekadar seriatci nekadar laiklik düsmani nekadar takiyyeci var ise o meclise dolusmuslardir.onlara oy verenlerinyüzde 10-15 ini cikin geriye kalanlarin yani yüzde 25 in görüsleride tamamen Laiklige karsi ve cumhuriyete karsi olanlardir,Özalin sahsi ihtiraslri nedeni ile getirilmis olan ve asla demokratik olmayan secim sistemi maalesef radikal ve takiyyeci bir partinin isine yaramis ve Türkiye kurulusundan bugüne kadar ysamamis oldugu en agir rejim tehlikesini yasamaya baslamistir,bütün demokrat kuruluslara büyük isler düsmektedir,bu ikinci bi kuvvayi milliyeyi gerektiren bir tehlikedir,uyanik olalim ve Cumhuriyete sahip cikalim is isten gecip ülkede kan dökülmeden önce bu gidisin önlenmesi gereklidir.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ülkede o kadar dernek adı altında faailiyet gösteren Sol örgütler aleni broşür,,dergi..mecmua yayınlıyorlar..

TArikatlar,,Kuran kursları Kapanacaksa bu oluşumlar bölücü tehdit olarak görülüyorsa..

Bölücülük yapan dergi mecmua gibi yazılı yayın organlarının ve bu derneklerinde kapatılması gerek..

Çünkü tehlikenin bir ayaği da budur..

sen bu Ülkede DİN dersi müfredattan kaldırılmalı diyerek bir çok vatandaşi yok sayıyorsun DİPNOT..

BU benim nazarımda bölücülük yapmaktır..

Kaldırılmalı dediği derste haftada 2 saat..

Bunun kimseye bir zararı olduğunu sanmam..

O zaman meclise fener RUm patriğide Dini kıyafetleri ile girmesin..

Ülkemin Cumhurreisi PApayı dini.kıyafeti ile kabul etmesin..

Ruhban okulu Papazları Ülkemde dini kıyafetleri ile gezmesin..

Cumhurresi bunlarada tepkisini versin de göreyim...

Laiklik sadece İslam dinine göre kılık ve kıyafet giyenlere mi uygulanıyor sadece yoksa diğer dinler LAİKLİKTen muaf mı..?

SAygıLAr..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

sapla samani birbirine karistiriyorsunuz sayin jonny walker,Fener patrigi bir dini temsil eden kisi olarak tabiki kendi dinine özgü üniformasini giyecektir,bizim Diyanet isleri baskanimizda ayni tarzda üniformasi ile heryere girip cikabilir,saniyorumki Cumhurbaskanimizi sadece elestirmek ugruna bu önemli ayrintiyi yok sayiyorsunuz.ruhban okulu ögrencileride kendilerine has kiyafetlerle günlük yasamlarini sürdürebilirler adi üstünde ögrenci.bizdede her okulun bir üniformasi vardir.Laikligin yanlis uygulanmasi Laikligin özünü degistirmez,bunu müslümanlari sinrlamak kisitlamak olarak yorumlamaniz gercekten ibret vericidir.Sayin Cumhurbaskanimiz Atatürkcü ve Laik Türkiye Cumhuriyetinin Cumhurbaskanidir,Islam Türkiye devletinin degil,hernekadar bu hayallerle yasiyorsanizda bu hic degismeyecektir.Bence Sayin Cumhurbaskanimiz Atatürkcü durusuyla,yüzlerce seriati,takiyyeci,AB ve ABD yardakcisi yöneticilerden kat kat daha evladir,Tabiki siz Cankayada yesil bir bayragin dalgalanmasini ve orada oturan kisininde bir Tarikata mensup olmasini daha cok tercih ederdiniz oda ayri bir konu.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Cumhurbaşkanımız doğru söylüyor ve ona sonuna kadar katılıyorum.

Burdaki bazı yazılanlara cevap vermek istiyorum:

Namazı camide kılmak zorunda değilsiniz ibadetinizi evde yapabilirsiniz.Ama eğitim ve öğretim okulda yapılabilir.

Buradaki hıristiyan din adamları sadece dini kıyafetleriyle dolaşıyor o dine inanalar değil.Bizde bütün tarikatçılar ve yandaşları din böyle emrediyor diye abuk subuk kıyafetlerle dolaşıyorlar.

Cumhurbaşkanımız hastanede bile normal vatandaş gibi sırasını bekliyor.Halk açken 500 milyonluk başörtülerle gazetelere başlık olmuyor.

Laik bir ülkede diyanet işleri gibi bir kurumun devlete bağlı olması da bana göre yanlıştır,din derslerinin zorunlu olması da.Kuran kurslarıda tamamen cahil ve cühelaların elindedir ve bu Türkiye için bir tehdittir.

Bütün bunlar olmamış olsa bile ilköğretime dağıtılan bedava kitaplar fettullahçılıkları ile ün yapmış kitapevlerine verilmiştir.Yani adamlar her yeri sarmış.Bence en iyisi bu ülkenin üzerinden budozerle geçip yeniden inşa etmek.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Namazı camide kılmak zorunda değilsiniz ibadetinizi evde yapabilirsiniz.Ama eğitim ve öğretim okulda yapılabilir.

Buradaki hıristiyan din adamları sadece dini kıyafetleriyle dolaşıyor o dine inanalar değil.Bizde bütün tarikatçılar ve yandaşları din böyle emrediyor diye abuk subuk kıyafetlerle dolaşıyorlar.

Cumhurbaşkanımız hastanede bile normal vatandaş gibi sırasını bekliyor.Halk açken 500 milyonluk başörtülerle gazetelere başlık olmuyor.

Laik bir ülkede diyanet işleri gibi bir kurumun devlete bağlı olması da bana göre yanlıştır,din derslerinin zorunlu olması da.Kuran kurslarıda tamamen cahil ve cühelaların elindedir ve bu Türkiye için bir tehdittir.

Bütün bunlar olmamış olsa bile ilköğretime dağıtılan bedava kitaplar fettullahçılıkları ile ün yapmış kitapevlerine verilmiştir.Yani adamlar her yeri sarmış.Bence en iyisi bu ülkenin üzerinden budozerle geçip yeniden inşa etmek.

Sagol Gelincik,güzel yazmissin fazlasina gerek yok,en güzel seyler sizinle olsun

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Politika sende aynı gaflete düştün anlamadan dinlemeden beni Yeşil bayrak sewdalısı yaptın..

Öncelikle ben yaşamasın demiyorum...

herkes İnançları doğrultusunda yaşamakta özğürdür..

Türban bir sembolse bundan dolayı İnsanlara kamusal alana giremiyorsa HAç'ta bir sembol İnsanların Boyunlarında takılı buna neden bir önlem alınmıyor..

Bir ögretmen sosyal yaşantısında Türban taktıgı için ama görevinden ihraç ediliyor..

Bu nasıl özgürlük anlayişi ben buna sinir oluyorum..

Ve yineliyorum yine ben İnsanların İnançları doğrultusunda Özgür yaşamasını diliyorum..

GELİNCİK şimdi senin söylemlerine gelelim...

Namazi Camide cemaatle kılmanın Daha evla olduğu Bizzat Hz Muhammed tarafından belirtilmiştir..

Senin Söylemin neye benzer biliyormusun..

Denize giriyorum neden mayo giyiyorum nasıl olsa ıslanacam..

Giyme o zmana denizde MAyo yada bikini..

Her Ş''in bir kurali kaidesi vardır..

Eğitim Öğretim ailede başlar okulda değil..

neticede hiç okul okummamiş bir insan da kendini yetiştiriyor..

CEm YIlmazın dediği gibi yıllarca okudum bir Ş öğrenemedim Bir 20 yıl daha uraştım hayatı öğrenmek için..

Sizlerin söylemi ile Türban yada sarık islamın sembolü ise bunlar abuk sabuk kıyafetler ise..

Boynunda HAç ile gezenlere ne demeli..

Gelincik Ecevitte Yıllarca Renault marka arabayla gezdi gözboyadı peki ülkeye ne verdi..

CUmhurreis 'i geç biz yıllardır asgari ücrete tabi yaşiyoruz..Kuyruklarda yaşli insanlarımız ölüyor..

500 milyonluk BAşörtü diyorsun peki Cumhurreisin Hanımının BAkım(makyaj,kuaför) masrafları ne kadar he sorarım sana..

Bırakın böle bayat numaralarla göz boyamayı..

Düne kadar deden atan Laik değil di gelincik aslını ne çabuk unuttun..

Fransadan İthal bir Sistem aldın konuşuyorsun..

Fransada Laikliğin nasıl ortaya çıktığını az bir araştır..

Ve KAçPapazın Giyotinde can verdiğini anımsa..

MAdem sizlerin söylemi ile islam KIlıç ve Savaç (KAN)üzerine kurulmuşş..

O zamn bende diyorumki LAiKLİK Dünyada KAtliamlar ile varolan bir oluşum fikir ve sistemdir..

İdeolojiler fikirler gelip geçicidir..kişilerde öle bunu unutma ama ALLAH bakidir..

Buldozerle mi gececeksin buyur bakalım nasıl yapıyorsun..

Kudretin yeter mi?

Sanki bu VAtan sadece sizin yaa saçma sapan hastalıklı düşünceli insanlar siiz...

her kese yaşama hakkı tanımanız gerek..

her kesin ÖZlük haklarınada saygı duymanız gerek..

O zman bizde diyelim ki buldozerle üstünden geçelim yeniden inşaa edelim..

hay allahım ya çok gülüyorum sizlere..

Açık ve NET olun diyin ki Biz İslama düşmanız ve bu dinin gereklerini yerine getiren insanlara tahammülümüz yok..

ben diyorum mesela bak bana Göre LAİKLİK saçma bir sistem..

Şayet saçma olmasa idi sadece Fransa ve Türkiye ile sınırlı kalmazdı..

UNUTMAYIN Kİ O DERSİN ADI DİN KÜLTÜRÜ VE AHLAK DERSİ..

SAyGILAr..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katkıların için teşekkürler sevgili gelincik...

Hepimizce biliyoruz ki bugün yönetimin bütün birimleriyle dinsel temelli bir yaşama doğru gitmesine koşut olarak yobazlık da yoğunlaştı; son örnekleri başı açık olduğu için kadın gazeteciyi taşlamak, bikiniyle denize girene saldırmak, çıplak kadın yontularına alçıdan giysiler giydirmek...

Yani böyle bir çarpıklığı içinde barındıran bir demokrasi olabilir mi? tabiki olmaz...

Çünkü bunlar birkere demokrat olamazlar ki inançlarına alabildiğine ters düşmektedir...

Bu nenenle de her bakımdan demoratik zemini yitirmeden hepimiz uyanık ve birlikte haraket etmenin yol ve yordamlarını birhan önce aramalıyız...

Çünkü bunlar gün geçtikçe örgütleniyor ve bugünkü iktidardan da alabildiğince güç oluyorlar...

Yukarıdaki düşüncelerin bana bunları düşünmeme olanak sağladı...

Dost sevgilerimle...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Politika sende aynı gaflete düştün anlamadan dinlemeden beni Yeşil bayrak sewdalısı yaptın..

Öncelikle ben yaşamasın demiyorum...

herkes İnançları doğrultusunda yaşamakta özğürdür..

.

.

.

bak bana Göre LAİKLİK saçma bir sistem..

Şayet saçma olmasa idi sadece Fransa ve Türkiye ile sınırlı kalmazdı..

UNUTMAYIN Kİ O DERSİN ADI DİN KÜLTÜRÜ VE AHLAK DERSİ..

SAyGILAr..

Namazi Camide cemaatle kılmanın Daha evla olduğu Bizzat Hz Muhammed tarafından belirtilmiştir..

Senin Söylemin neye benzer biliyormusun..

Denize giriyorum neden mayo giyiyorum nasıl olsa ıslanacam..

Giyme o zmana denizde MAyo yada bikini

teşbih güzel bir sanattır ama yapabilene bu biraz dam üstünde saksağan vur beline kazmayı olmuş.

MAdem sizlerin söylemi ile islam KIlıç ve Savaç (KAN)üzerine kurulmuşş..

O zamn bende diyorumki LAiKLİK Dünyada KAtliamlar ile varolan bir oluşum fikir ve sistemdir..

İdeolojiler fikirler gelip geçicidir..kişilerde öle bunu unutma ama ALLAH bakidir..

Bu forumdaki yazılarımın hiç birinde islamın kan ve kılıçla kurulduğunu yazmadım aksine yazılarımı takip ettiyseniz eğer inanan biri olduğumu görürsünüz.

Boynunda HAç ile gezenlere ne demeli..

Sizde boynunuzda dua yada allah yazan bir takı ile gezebilirsiniz.Burda benim kastettiğim başörtüsü veya bu tip takılar değil cemaatlerin ve tarikat mensuplarının giyim tarzıdır.HIRİSTİYANLARDA SADECE BU TARZ GİYSİLERİ DİN ADAMLARI GİYİYOR.YOK BİZDEDE ÖYLE DİYORSAN HALEN ADRES İST.FATİH SEMTİ.Daha bunun gibi yerler çok ama sadece bir tanesini yazdım.

500 milyonluk BAşörtü diyorsun peki Cumhurreisin Hanımının BAkım(makyaj,kuaför) masrafları ne kadar he sorarım sana..

Bu da en hafif örneği idi.Eğer basını gerçekten takip ediyorsanız eğer cumhurbaşkanımız ve eşinin harcamaları yaparken son derece titiz olduğunu ve hatta şu örneği verebilirim oğlunun düğünü sırasında köşkte yapılan tüm masrafları ve hattta o sırada kullanılan elektriği bile kendi cebinden karşıladığını bilirdiniz.Birde şunu çok iyi biliyorum ki İst.büyükşehir belediye başkanlığına gerldiğinde bu zat sadece kaçak bir gecekondusu olduğunu söylüyordu.Şimdikileri yazmayayım isterseniz.Ve bu adamlar fakir fukara edebiyatı yaparak insanların dini duygularını ve islamı sadece başörtüsüne endeksleyerek yaptılar.

Buldozerle mi gececeksin buyur bakalım nasıl yapıyorsun..

Kudretin yeter mi?

Sanki bu VAtan sadece sizin yaa saçma sapan hastalıklı düşünceli insanlar siiz...

her kese yaşama hakkı tanımanız gerek..

her kesin ÖZlük haklarınada saygı duymanız gerek..

O zman bizde diyelim ki buldozerle üstünden geçelim yeniden inşaa edelim..

hay allahım ya çok gülüyorum sizlere..

Bu söylem mecazi anlamdadır ve herşeyin baştan sona kokuşmuş olduğunu belirtmek ve bu anlamı dahada güçlendirmek için yazdım.İşte eğitim de burda ortaya çıkıyor size bu saatten sonra Türkçe dersi vermeyeyim isterseniz.Bende sizin gibilere çok gülüyorum.

Eğitim Öğretim ailede başlar okulda değil..

neticede hiç okul okummamiş bir insan da kendini yetiştiriyor..

CEm YIlmazın dediği gibi yıllarca okudum bir Ş öğrenemedim Bir 20 yıl daha uraştım hayatı öğrenmek için..

Orası tartışılır.Eğitim tabiiki ailede başlar ama öğretim okulda yapılır.Eğer cem yılmaz iyi eğitilmiş olsaydı şaşalı hayatları ile ve bu kadar aç varken gömlek değiştirir gibi araba değiştirip basına malzeme olmazdı.O yüzden bu gibi adamların ne dediği benim çok umurumda değil herhangi bir değerde taşımıyor.

Son olarak burada konumuz ecevit değil başlığa iyi bakmadınız herhalde ve bu arada ecevit dürüst olduğu için ülke menfaatlerini ilk planda tutuğu için zamanında birileri tarafından düğmeye basıldı ve yağ,tüp,şeker kuyrukları yaşandı.Ülkesini parselleyip parselleyip yabancı sermayeye satmıyordu.Şunu da unutmayınki OSMANLININ sonunu da galata bankerleri getirdi.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.