Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

İSMAİLAĞA CAMİİ'NDE VAHŞİ CİNAYET

suheda

Önerilen İletiler

İsmailağa Camii’nde bıçaklı saldırı dehşeti

Fatih’teki İsmailağa Camii’nde sabah namazından sonra cemaate vaaz eden emekli imam Bayram Ali Öztürk (54), saldırıya uğradı.

Dua sırasında bıçaklanan Öztürk, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. 26 yaşındaki saldırgan da çıkan arbedede öldü. Mustafa Erdal ismindeki saldırganın nasıl öldüğü konusunda iki iddia ortaya atıldı. Psikolojik sorunları olduğu öğrenilen Erdal’ın linç edildiği ileri sürülürken, Emniyet kayıtlarında, “Bıçaklayan kişi, daha sonra başını mihraba vurmaya başlamış, ölü olarak bulunmuştur.” denildi. Emekli imam Bayram Ali Öztürk, kamuoyunda ‘Mahmut Hocaefendi’ olarak bilinen Mahmut Ustaosmanoğlu’nun talebelerindendi. Hocası tarafından ‘Ayaklı kütüphane’ olarak nitelendirilen Öztürk’ün bir süredir tehditler aldığı öğrenildi. 1998’de Mahmut Hocaefendi’nin damadı olan Çukurbostan Camii imamı Hızır Ali Muratoğlu da camide silahlı saldırıya uğramış ve hayatını kaybetmişti.

Fatih İsmailağa Camii’nde sabah namazından sonra cemaate vaaz eden Mahmut Ustaosmanoğlu Hoca’nın talebelerinden Bayram Ali Öztürk (54), cami içinde uğradığı bıçaklı saldırı sonucu hayatını kaybetti. Saldırının ardından çıkan arbedede kafasını mihraba çarpan saldırgan da öldü.

Uzun yıllardan beri her hafta pazar günü İsmailağa Camii’nde sabah namazından sonra sohbet yapan Bayram Hoca dün de aynı şekilde sohbetini tamamladı. Cemaatten Mustafa B.’nin verdiği bilgiye göre, bir buçuk saatten fazla süren sohbetin arkasından duaya geçildi. Yarım saate yakın süren duanın ardından cemaatin arasından bir kişi Öztürk’ün yanına yaklaştı. Mustafa Erdal (26) isimli kişi, “Hocam bana da dua eder misin?” diyerek el öpecekmiş gibi yaparak Bayram Hoca’nın üzerine eğildi. Gazete kâğıdına sardığı bıçağı belinden çıkaran saldırgan, Öztürk’e sapladı. Bayram Hoca kalbine aldığı bıçak darbeleriyle yaralandı. Özel Medical Park Hastanesi’ne kaldırılarak ameliyata alınan Öztürk, yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayata veda etti.

Olay esnasında cami içerisinde büyük bir arbede yaşandığını anlatan görgü tanıklarından Ahmet Çelik, “Biz caminin arka kısmındaydık. Arbede çıkınca hocaefendi hastalandı zannettik. Bıçaklandığını öğrendiğimizde kimse ne yaptığını bilemiyordu.” diye konuştu. Hastane önünde gazetecilerin sorularını cevaplayan Mahmut Ustaosmanoğlu’nun amcasının oğlu Abdullah Ustaosmanoğlu ise şunları söyledi: “Sabah namazından sonraki sohbet sırasında cemaat içerisinden bir kişi hocayı bıçaklamış. Cemaat de daha fazla bıçak darbesi vurmasını engellemek için saldırganı engellemeye çalışmış. Çıkan kargaşada saldırgan da ölmüş. Vuran şahsı tanıyan yok.” Saldırıyla ilgili olarak İstanbul Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada da “Camide sohbet yapan imam Bayram Ali Öztürk, bir şahıs tarafından ‘Allah’ diye bağırarak kalbinin üzerinden bıçaklanması neticesinde Medical Park Hastanesi’nde ameliyata alınmıştır. Ancak Öztürk yapılan müdahalelere rağmen hayatını kaybetmiştir. Bıçaklayan kişi ise Öztürk’ü bıçakladıktan sonra kafasını mihraba vurmaya başlamış ve hayatını kaybetmiştir.” denildi.

Cami önünde provokasyon iddiası

Görgü şahitlerinden bazıları saldırganın tek başına olmadığını öne sürdü. “Üç kişiydiler.” diyen bir görgü şahidi, “Saldırganın bıçağı saplaması üzerine diğer iki kişi cemaati tahrik ederek, ‘Vurun, öldürün!’ diyerek bağırdı.” iddiasında bulundu. Saldırganın sarıklı ve cübbeli olduğu ve iki üç haftadır camiye geldiği kaydedildi. Bu arada imam Bayram Ali Öztürk'ün hastaneye kaldırıldığı sırada ve İsmailağa Camii'nde toplanan kalabalığı, İBDA/C örgüt mensubu 7-8 kişinin galeyana getirmek istediği ileri sürüldü. İBDA/C'li grubun cemaati yönlendirmek için, ‘Bu cinayeti dış güçler işledi. Öldüren de sünnetsiz çıktı' gibi tansiyonu yükseltici sözler saf ettikleri kaydedildi. Polisin bu durum karşısında, olay çıkmaması için gruba gözaltı yapmayarak etkisizleştirme yöntemini seçtiği ifade edildi.

Cemaatin önde gelen hatiplerinden olan Bayram Hoca’nın uzun zamandır tehdit edildiği iddia ediliyor. Vaazlarında sık sık kendisinin de 1998’de Fatih Çukurbostan Camii İmamı Hızır Ali Muratoğlu gibi şehit edileceğini anlatan Bayram Hoca’nın, “Hızır Hoca’mı şehit ettiler, beni de onun gibi şehit edecekler.” dediği aktarılıyor. Hızır Hoca’ya saldırının ardından 2 ay çelik yelek giydiği belirtilen Bayram Hoca’nın yanında gönüllü iki korumasının bulunduğu kaydedildi.

Polis, cinayeti işleyen ve camiye birlikte geldikleri iddia edilen Mustafa Erdal'ın kardeşleri Yakup Erdal (20) ve Hüseyin Erdal'ın (25) Asayiş Şube Müdürlüğü'nde ifadelerine başvurdu. Asayiş Şube dedektifleri ayrıca olayla ilgili olarak görgü tanığı olduğu iddia edilen N.Ç.'nin ifadesini aldı.

‘Olayın aydınlatılmasını bekliyoruz’

Mahmut Ustaosmanoğlu Hocaefendi’nin amca oğlu Abdullah Ustaosmanoğlu, olayın aydınlatılmasını beklediklerini belirtti. Ustaosmanoğlu, "Bizim için çok değerli, pırıl pırıl bir insanı kaybettik. Yerinin doldurulması mümkün değil. Hepimizin acısı büyük. Bütün kardeşlerimizin başı sağ olsun. Kaybımız için dua etmekten başka elimizden bir şey gelmiyor. İnşallah olayın gerçek yüzü aydınlığa kavuşturulur. Konu üzerinde çalışan emniyetten beklentimiz bu yöndedir." dedi. 17 Mayıs 1998’de de Çukurbostan Camii İmamı Hızır Ali Muratoğlu camide vurularak öldürülmüştü.,

Bayram Ali Öztürk 1952 yılında Adapazarı Karasu ilçesinde doğdu. Atatürk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi mezunu olan Öztürk, İstanbul Damat İbrahim Paşa, Kara Ali Mescidi ve Mevlana Camii’nde görev yaptı, ardından sağlık nedenleriyle emekliye ayrıldı. Öztürk, evli ve üç çocuk babasıydı.

Saldırgan psikolojik tedavi görüyormuş

Saldırgan Mustafa Erdal’ın iki aydır psikolojik tedavi gördüğü ve akli dengesinin yerinde olmadığı belirtildi. Erdal’ın, çevresindekilere sık sık, İsmailağa cemaatinin yeni liderinin kendisi olacağı şeklinde sözler saf ettiği, “Benim cemaatin başına geçmem lazım. Lider ben olmalıyım.” dediği bildirildi. Ayrıca ailesinin, psikolojisi iyi olmadığı gerekçesiyle Erdal'ı ‘Cinci Hoca' olarak tabir edilen kişilere götürdüğü belirlendi. Öte yandan, hastane önünde bekleyen cami cemaatinden İlhan Bayrak, olayın şahsi bir mesele olamayacağını ifade ederek, “Yine meczup deyip geçiştirilmesin. Olayın ardındakiler araştırılsın. Bugüne kadar hiçbir olaya karışmamış bir cemaatten ne isteniyor. ” diyerek saldırıya tepki gösterdi.

zaman

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İsmailağa Camii’nde bıçaklı saldırı dehşeti

Fatih’teki İsmailağa Camii’nde sabah namazından sonra cemaate vaaz eden emekli imam Bayram Ali Öztürk (54), saldırıya uğradı.

.

.

.

Saldırgan Mustafa Erdal’ın iki aydır psikolojik tedavi gördüğü ve akli dengesinin yerinde olmadığı belirtildi. Erdal’ın, çevresindekilere sık sık, İsmailağa cemaatinin yeni liderinin kendisi olacağı şeklinde sözler saf ettiği, “Benim cemaatin başına geçmem lazım. Lider ben olmalıyım.” dediği bildirildi. Ayrıca ailesinin, psikolojisi iyi olmadığı gerekçesiyle Erdal'ı ‘Cinci Hoca' olarak tabir edilen kişilere götürdüğü belirlendi. Öte yandan, hastane önünde bekleyen cami cemaatinden İlhan Bayrak, olayın şahsi bir mesele olamayacağını ifade ederek, “Yine meczup deyip geçiştirilmesin. Olayın ardındakiler araştırılsın. Bugüne kadar hiçbir olaya karışmamış bir cemaatten ne isteniyor. ” diyerek saldırıya tepki gösterdi.

zaman

--Bilmem hic dikkat ediyormusunuz,Laik Cumhuriyete Atatürke saldiranlar,veya herhangi bir sekilde adi polisiye olaylara karisan dinciler her nedense ya Meczup yada psikolojik hasta oluyorlar.Yani akli basinda olsa olmaycak böyle olaylar,o zaman dincilerin hepsinin akil hastasi oldugu anlami cikmiyormu ortaya.Simdiye kadar bu saldirganlardan hicbirisinin *ya ben akil hastasi degilim*demediginide dikkate alirsak,demekki bunlarin hepsi tam hasta insanlar.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

--Bilmem hic dikkat ediyormusunuz,Laik Cumhuriyete Atatürke saldiranlar,veya herhangi bir sekilde adi polisiye olaylara karisan dinciler her nedense ya Meczup yada psikolojik hasta oluyorlar.Yani akli basinda olsa olmaycak böyle olaylar,o zaman dincilerin hepsinin akil hastasi oldugu anlami cikmiyormu ortaya.Simdiye kadar bu saldirganlardan hicbirisinin *ya ben akil hastasi degilim*demediginide dikkate alirsak,demekki bunlarin hepsi tam hasta insanlar.

saygilarla

İyi teşhis :clover:

Cinle şeytanla uğraşmak akılmı bırakıyor.

Diğerleri gibi ona da mehdilik görevi verilmiştir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

saygilarla

yorumun yanlışş.....

polislere saldıran dinciler akıl hastasıysa,bütün dinciler akıl hastadır da ne demek????????

akıl hastası hangi insan "ben akıl hastası değilim" derki???

tam bi yorum faciası...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

yorumun yanlışş.....

polislere saldıran dinciler akıl hastasıysa,bütün dinciler akıl hastadır da ne demek????????

akıl hastası hangi insan "ben akıl hastası değilim" derki???

tam bi yorum faciası...

Saldirgan dinciler icin hep,meczup veya psikolojik hasta diye yazilir söylenir ama o saldirganlarin hicbirisi bunu inkar etmez,ben ettigine sahit olmadim o zaman dincilerin meczup veya ruh hastasi olduklarida kanitlanmis olmuyormu??

Not:dinci ile mümini birbirine karistiriyorsunuz,biri din simsarligi yapar digeri ise sadece müslümandir.Müslüman olanlardan devlete hicbir zarar gelmez cünkü onlar dogru insanlardir ama dincilerden Allah bu ülkeyi ve milleti korusun.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Saldirgan dinciler icin hep,meczup veya psikolojik hasta diye yazilir söylenir ama o saldirganlarin hicbirisi bunu inkar etmez,ben ettigine sahit olmadim o zaman dincilerin meczup veya ruh hastasi olduklarida kanitlanmis olmuyormu??

Not:dinci ile mümini birbirine karistiriyorsunuz,biri din simsarligi yapar digeri ise sadece müslümandir.Müslüman olanlardan devlete hicbir zarar gelmez cünkü onlar dogru insanlardir ama dincilerden Allah bu ülkeyi ve milleti korusun.

saygilarla

ben zaten dincileri savunmadım.

deli zaten deliliğini inkar eder...bir insanın delilik iddiaları karşısında susması,onun deli olduğu anlamına gelmez...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

cemaatin içindeki iktidar kavgasından.

Bu cemaatin lideri bir süre önce ruhani lider olarak kalkmak üzere emekliye ayrılmıştı.

öldürülen imam, cemaatin yeni liderliğinin en güçlü adayıydı.

onu öldüren yine bir cemaat üyesi olan şahıs. Cemaat üyeleri tarafından linç edildi.

Bir cemaat üyesi diğerini öldürüyor. Diğer cemaat üyeleride öldüreni linç ederek öldürüyor.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

peki bu Linç edilen şahsın sünnetsiz olmasına ne demeli..

Demek oluyor ki bu şahıs islam üzerine değildi..

Tarikat üyeside değildi..

Bence O şahsı oraya kim yolladı ise bu şahıs yanliz değildi camide cOlay başarıyla sonuçlanınca Cemaat arasına karişan Yandaşları yada ortakları tarafından öldürülmüş olamaz mı?

Birde bu açidan düşünmek gerek..

Ben bu olayın şahsen koltuk makam sewdası kadar basit vakalardan dolayı vuku bulduğunu sanmıyorum..

ŞAyet Polis neden ölüm sebebi olarak Kürsüye başini çarpmiş ve ölmüş diye beyanat vererek olayı örtbas istemiş olaabilir ki..

Bunlar Çok düşündürücüdür..

Otopsi raporu DArp(dayak) sonucu beden trawması..

Trabzonda Bir PApaz öldürüldü yer yer oynadı..

Bütün dünya basınında yer aldı..

Tüm dünya Hristiyanları Olaya sahip çıktı..

Ama Öldürülen bir CAmi imamı olunca kimsenin umrunda olmaz..

Umru nerde onu bile unutası gelir insanların..

ÖLdürülen bir İnsan neticede her ne yada kim olursa olsun..

SAygılAr..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bence O şahsı oraya kim yolladı ise bu şahıs yanliz değildi camide cOlay başarıyla sonuçlanınca Cemaat arasına karişan Yandaşları yada ortakları tarafından öldürülmüş olamaz mı?

Ben bu olayın şahsen koltuk makam sewdası kadar basit vakalardan dolayı vuku bulduğunu sanmıyorum..

ŞAyet Polis neden ölüm sebebi olarak Kürsüye başini çarpmiş ve ölmüş diye beyanat vererek olayı örtbas istemiş olaabilir ki..

SAygılAr..

işte teşhis budur...

tebrikler ve teşekkürler jhonywalker..

:clover::clover::clover::clover::clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

cemaatin içindeki iktidar kavgasından.

Bu cemaatin lideri bir süre önce ruhani lider olarak kalkmak üzere emekliye ayrılmıştı.

öldürülen imam, cemaatin yeni liderliğinin en güçlü adayıydı.

onu öldüren yine bir cemaat üyesi olan şahıs. Cemaat üyeleri tarafından linç edildi.

Bir cemaat üyesi diğerini öldürüyor. Diğer cemaat üyeleride öldüreni linç ederek öldürüyor.

ya sana ne demeli cyrano! ne kadar içeriğini biliyorsun ki böyle bir yorum yapma gereği duydun yazık çok yazık!!!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kim ne derse desin ben cinayeti planlı programlı bir cinayet olarak görüyorum bu katil cemaatin içindenmiş tabi canım danıştay cinayetinide işleyen kişi avukat değilmiydi?Zaten başka türlüsü olması mümkün değildir adamı alırsın eğitirsin sonra kendine verilen rolü en ince detayına kadar oynar ceamaatin içerisine 6 ay önce sızmış biri öyle olmasa nasıl onlarca gönüllü korusuması olan bir adamın yanına yaklaşabilecekti ki?Adam ruh hastasıymış geçelim bunları bu iddaya herkes güler 1998 te aynı cemaatin imamını öldüren kişide ruh hastasımıydı?papaz vurulur danıştayda cinayet işlenir imam öldürülür sonrada bunlar ruh hastası denilip işin içinden çıkılır ne kadar kolay hep bu ciddi cinayetlerin arkasında ruh hastaları var nedense keşke iş bu kadar basit olsa,ama değil.....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

illaki bir provakasyon var..ben cenazedeydim hemen hemen en ön saflarda ve avlunun en öndeki ağacın yükseltisindeydim. yani avludaki bütün cemaati rahatlıkla görebiliyordum konuşma yapan Abdullah Ustaosmanoğlu hoca efendi hep sağ duyudan bahsetti taşkınlık yapılmayacak tekbir geytirilmeyecek vb. gibi sözlerle cemaatte suküneti ve birlikteliği sağladı tam konuşmasına devam ederken hemen hizamda kirli sakal diye tabir edilen tarzda sakalı olan ve görebildiğim kadarıyla takım elbiseli olan biri elini havaya kaldırarak bir anda tekbiiiiir diye bağırdı tabiki hemen tepki gösterildi ve susturuldu solundaki insan birşey demeye kalmadan ona sert bakarak sus dedi..orada bulunan herkes bu durumu gördü kimi adamın yüzünde meymenet yoktu falan dedi bence bu provake amaçlı idi ama cemaat bu oyuna gelmedi...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

olay ilk duyulduğu andan itibaren herkes 'linç!' diye bas bas bağırırken akşam haberlerinde olay 'arbede' ye dönüşmüş, polis raporlarına da intihar olarak yansımıştır. kimse göz altına alınmamış, cemaat ise olay sonrasında celallettin cerrah'a tepki göstermiştir:

israil karşıtlarını linç etmek isteyenlere 'iyi yapmışlar' dedi, bu linç için "iyi yapmışlar" demedi.

ayrıca olay sonrası cemaat üyeleri 'katil sünnetsizdi. cemaatten olmasına imkan yok' diyerek bir cinayet vakasına bakılabilecek an garip açıyı da herkese göstermiş oldu.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ben daha çok bu cinayet niye işlendi onu merak ediyorum. Umarım yetkili organlar konuyu örtbas etmeden

kamuoyuna duyururlar. Yoksa bu neyin hesaplaşmasıdır. Bunu öğrenmek en doğrusu......

Bir linç girişimini "Güzel bir tepki" diye tanımlayan İstanbul Emniyet Müdürü, bu linç girişiminin üzerini de güzellikle örtmüştür. Cemaate ait internet sitesinde Mustafa Erdal'ın ölümü için "Şehitler kervanına Mektubatçı Bayram Efendi de katıldı. Bu hain saldırıyı gerçekleştiren zanlı yakalanarak linç edildi" denmesine, otopsi raporlarına göre ’Genel beden travmasına bağlı yaygın yumuşak doku içi kanama’ teşhisi konulmasına rağmen polisin ısrarla ’Erdal ,başını mihraba vurarak ölmüştür’ şeklinde açıklama yapmasını başka türlü yorumlayamıyorum...

Sonuç olarak, linç girişiminde bulunan insanlar ortalıkta dolaşmaya devam etmekte, bir takım insanlar bunu hoşlukla karşılamakta, bu duruma gözlerini yummaktadır. Adalet yerini bulsun... Ortalıkta katiller, hırsızlar, hak yiyiciler dolanmasın artık...

Birilerinin bu şekilde ölmesi veya öldürülmesi ve bunun din adamıydı, değildi, müslümandı, hristiyandı diye tartışılması bana acımasızca geliyor... Çok acımasız olmuşsunuz siz. İnsanlar öldürülüyor, hem de canice, acımasızca, bıçaklanarak, vurularak, savaşarak, işkence yapılarak, linç edilerek... Bu insanca mı? Bu insanlığa sığar mı? Kim kimin yaşam hakkını elinden almakla yükümlüdür? Öldürenler mi veriyor o canları da alma hakkını da elde ediyorlar?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İyi teşhis :clover:

Cinle şeytanla uğraşmak akılmı bırakıyor.

Diğerleri gibi ona da mehdilik görevi verilmiştir.

Bir linç girişimini "Güzel bir tepki" diye tanımlayan İstanbul Emniyet Müdürü, bu linç girişiminin üzerini de güzellikle örtmüştür. Cemaate ait internet sitesinde Mustafa Erdal'ın ölümü için "Şehitler kervanına Mektubatçı Bayram Efendi de katıldı. Bu hain saldırıyı gerçekleştiren zanlı yakalanarak linç edildi" denmesine, otopsi raporlarına göre ’Genel beden travmasına bağlı yaygın yumuşak doku içi kanama’ teşhisi konulmasına rağmen polisin ısrarla ’Erdal ,başını mihraba vurarak ölmüştür’ şeklinde açıklama yapmasını başka türlü yorumlayamıyorum...

Sonuç olarak, linç girişiminde bulunan insanlar ortalıkta dolaşmaya devam etmekte, bir takım insanlar bunu hoşlukla karşılamakta, bu duruma gözlerini yummaktadır. Adalet yerini bulsun... Ortalıkta katiller, hırsızlar, hak yiyiciler dolanmasın artık...

Birilerinin bu şekilde ölmesi veya öldürülmesi ve bunun din adamıydı, değildi, müslümandı, hristiyandı diye tartışılması bana acımasızca geliyor... Çok acımasız olmuşsunuz siz. İnsanlar öldürülüyor, hem de canice, acımasızca, bıçaklanarak, vurularak, savaşarak, işkence yapılarak, linç edilerek... Bu insanca mı? Bu insanlığa sığar mı? Kim kimin yaşam hakkını elinden almakla yükümlüdür? Öldürenler mi veriyor o canları da alma hakkını da elde ediyorlar?

:clover::clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ya sana ne demeli cyrano! ne kadar içeriğini biliyorsun ki böyle bir yorum yapma gereği duydun yazık çok yazık!!!

Mahmut Hoca, 8 yıl önce damadını kendisinden sonra, cemaatin lideri olarak ilan etti. ve Damadı 8 yıl önce öldürüldü. Cinayet bu güne kadar çözülemedi. Yani bu cemaatte bu olay ilk değil.

Savcı soruşturmasında, Katilin tek başına olmadığı yanında 3 kişi daha bulunduğu ve bu 3 kişinin cinayetin ardından katilin linç edilmesininde öncüleri olduğunu belirtti.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Mahmut Hoca, 8 yıl önce damadını kendisinden sonra, cemaatin lideri olarak ilan etti. ve Damadı 8 yıl önce öldürüldü. Cinayet bu güne kadar çözülemedi. Yani bu cemaatte bu olay ilk değil.

Savcı soruşturmasında, Katilin tek başına olmadığı yanında 3 kişi daha bulunduğu ve bu 3 kişinin cinayetin ardından katilin linç edilmesininde öncüleri olduğunu belirtti.

birincisine katılmıyorum böyle bir düşünce cemaatte bile yok velevki doğru olduğunu düşünelim bu bayram hocanın onun yerine geçeceğine dair ne gibi bir ipucu sağlıyor bu yorumu nasıl yapabildin garip..bilmiyorsunuz arkadaşlar bilmiyorsunuz ama ikinci yorumun olayı aydınlatıcı bir bilgi bunu bil..

kasımpaşalı katılıyorum maksatları ortalığı karıştırmak üst tarafta ki yazımı okuyanlar anlarlar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Böyle ne kadar devam edeceksiniz bilemiyorum... Herşeyi kendinize göre yorarak ne yapmaya çalışıyorsunuz... Cumhuriyetin altınımı oyacaksınız....

Tarikatlardan başka bu ülkede ortalık karıştıran başka kimse yok... İşleri güçleri Cumhuriyetin altını oymak Atatürke küfür etmek başka hiç bir şey görmüyorum...

Kendi içlerinde bile çatışıyorlar...

gözlüğünü değiştirirsen çok şey görürsün...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

SAygılAr..

"Vurun, Allahuekber... vurun" Camide lincin ses kayıtlarında önce boğuk bir ses, ardından 'Vurun' haykırışları duyuluyor. Cinayet anının ses kaydını indirmek için tıklayın: http://www.vatanim.com.tr/pics/Bayramhocadua.zip

06.09.2006

İsmailağa Cemaati’nin lideri Mahmut Hoca’nın veliahtı gözüyle bakılan emekli imam Bayram Ali Öztürk’ün öldürülmesinin saniye saniye ses kayıtları, cemaate ait “itibarhaber.eu” adlı internet sitesinde yayınlandı. Ses kaydında Bayram Ali Öztürk’ün sabah namazı sonrası verdiği son vaaz, cinayet ve sonrasındaki linç olayının sesleri duyuluyor. Olayların ardından İstanbul Emniyeti’nin, ‘linç’ kelimesini telaffuz etmediği, “Zanlı Mustafa Erdal kafasını mihraba vura vura kendini öldürdü” dediği basına yansımıştı. Ama otopsinin ardından, sabah namazında camidekilerin çektiği 3 dakika 31 saniyelik ses kaydı cemaatin Erdal’ı linç ettiğini gösteriyor. Kaydın, son 15 saniyesinde “Vurun, Allahu Ekber, vurun arkadaşlar, Allah için” nidaları yer alıyor.

LİNÇ FOTOĞRAFLARI DA VAR AMA...

Yine sitede, olaydan birkaç saat önce sabah namazı kılınırken çekilen son fotoğraflar da yayınlandı. Bayram Ali Öztürk’ün arkası dönük mihrabdaki görüntüsü ve namaz sonrası vaaz sırasında çekilen fotoğraflar da sitede bulunuyor. Olay anına ilişkin fotoğrafların da olduğu ancak, “Hocaya saygıdan dolayı bu fotoğrafların yayınlanmayacağı” bildiriliyor.

SON DUA

Kasedin ilk 3 dakika 15 saniyelik bölümü

* (Arapça dua...)

* Ya Rabbel Alemin yapmış olduğumuz ve yapacağımız duaları dergahı izzetinde kabul eyle...

* Geçmişlerimize rahmet eyle ya Rabbim...

* Ya Rabbi, bizden evvelki alimler, evliya, enbiya, İslam hizmetkarları, İslamı nasıl yaşadı ve gereği için ne bedel ödediyse bize de öyle yaşayıp bedel ödemeyi nasip eyle...

* Bizleri evliyalar katına makbul eyle ya Rabbim.

* Bizleri onlara layık eyle ya Rabbim...

* Geçmişlerimize gani gani rahmet eyle ya Rabbim, Peygamber Efendimizin şeafaatine nail eyle...

* Bizi Habil’i katleden Kabil’den ırak eyle ya Rabbim, Kabil, yani dini yıkanlara karşı güçlü eyle...

* İslamiyet’e kem gözle bakan insanlar var, İslamiyet’i hakir görenler var,

* İslamiyeti gereken yere götürmeyi nasip eyle,

* Bizi islamiyete yakın eyle ya Rabbim,

* Bütün eyle ya Rabbim.

CİNAYET ANI VE LİNÇ

Dua esnasında zanlı Erdal, safları yavaş yavaş geçerek Öztürk’e yaklaşıyor. Cemaat, zanlının hocanın duasından etkilendiğini sanıyor. Erdal, kısık sesle hocaya bir şeyler söylüyor. Ancak ne dediği anlaşılmıyor. Saliselik bir sessizliğin ardından Erdal’ın “Tekbir” diye bağırdığı duyuluyor. Bu sırada Öztürk’ü bıçakladığı anlaşılıyor... Yine saliselik bir sessizliğin ardından uğultular, bağrışmalar duyuluyor. Bıçağı İmam Öztürk’ün kalbine saplayan Erdal’a cemaat saldırmaya başlıyor...

Linç sırasında cemaat üyeleri şöyle bağırıyor:

* Vurun arkadaşlar,

* Allahu Ekber, Allah için vurun.

Savcılık, o sabah camide olan herkesi sorgulayacak

Mustafa Erdal’ın cemaat tarafından linç edilmesine ilişkin soruşturmayı yürüten Fatih Cumhuriyet Başsavcılığı, olay sırasında camide bulunanların tespit edilmesini talep etti. Yani o gün camide olan yaklaşık bin kişi, savcıya ifade verecek. Çok yönlü soruşturma başlatan Savcı Fikri Aziz Niksarlı, polisten linç sırasında yaşananların kayıtlı olduğu bir görüntünün eline ulaşmadığını, linç anına şahit olan görgü tanıklarının vereceği bilgilerin soruşturmanın boyutunu etkileyeceğini bildirdi.

Zanlının linç edilmesini cinayet olarak kayıtlara geçen Savcı Niksarlı, olay günü camide olan herkesin kimliklerinin tespit edilmesi için İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne talimat verdi. Linç anını görüntüleyen kayıt ve görgü tanığı bulunmaması durumunda olayın faili meçhul kapsamında değerlendirmeye alınacağı ve dosyanın kapanabileceği söyleniyor.

CESETTE DARP İZLERİ

Zanlı Erdal’ın ön otopsi raporu da soruşturma dosyasına eklendi. Mustafa Erdal’ın cesedi üzerinde silah, delici ve kesici alet izine rastlanmadığı, vücudunun çeşitli bölgelerinde darp izlerinin görüldüğü, ve iddiaların aksine “sünnetsiz” değil, sünnetli olduğu belirtildi.

Bu arada zanlının yakınları polise verdikleri ifadede, “Dengesiz hareketleri vardı. Askere gidip geldikten sonra değişti. Yıllardır psikolojik tedavi görüyordu. Psikolojisi çok yerinde değildi. Bu olayı bilinçli olarak yaptığını düşünmüyoruz” dedi.

Emniyet: Biz kafasını mihraba çarptı demedik

İstanbul Emniyet Müdürlüğü, yazılı açıklama yaparak Mustafa Erdal’a ilişkin “Kafasını mihraba vurarak öldü” şeklinde bir rapor düzenlemediklerini bildirdi. “Vukuat raporlarında her iki olay ‘adam öldürme’ şeklinde resmi kayıtlara geçirildi. Olayın hemen akabinde yaralıyı getiren şahıslar, zanlının bıçaklama olayından sonra kalabalığın etkisinden kurtulmaya çalıştığı ve başını mihraba çarpıp olay yerinde kaldığını söyledi” denilen açıklamada yanlış açıklamanın bu ilk bilgiden kaynaklanmış olabileceğine dikkat çekildi.

CESET FOTOĞRAFIYLA OYNANMIŞ

Açıklamada ayrıca zanlının cesedinin fotoğrafının da orijinal olmadığı söylendi: “Olay Yeri İnceleme Şubesi ekiplerinin çektiği resimlerde Mustafa Erdal’ın üzerinde kırmızı çizgili bir kazak var. Bazı basın orgunlarında yayınlanan ve cep telefonundan çekildiği anlaşılan resimlerin orijinalliği bozulmuş ve kırmızı çizgili kazak kan şeklinde gösterilmiş.”

Ses kaydı siteden kaldırıldı

Dün sabah saatlerinde siteye konan ses kaydı, bir saat içinde kaldırıldı. Sitede yapılan duyuruda, bazı kötü niyetli kimselerin, burada yayınlanan bilgi ve kayıtları kötüye kullandığı duyuruldu. Ses kaydının başında “itibarhaber” anonsu yapılması da dikkat çekti. Sitede Bayram Ali Öztürk’ün bugüne kadar kayıt edilmiş tüm ses kayıtlarının bundan sonra yayınlanacağı duyuruldu.

ÖLECEĞİNİ BİLİR GİBİ

Sitede olayla ilgili olarak yorumlar yeraldı: “Allah dostunun duasına hemen icabet edildi” denilen yazıda, “Her zamanki İsmailağa Camii Pazar sohbetlerinde müminleri coşturan, Mektubatçı lakaplı Bayram Öztürk’ün yine feyiz dolu ama “Habil’i katleden Kabil’den ırak eyle” benzeri sanki öleceğinden haberdar gibi imalı sözlerinden sonra saldırıya uğradı” deniliyor. Ayrıca yorumlarda, “Bu hain saldırıyı gerçekleştiren zanlı yakalanarak linç edildi!” ifadesi yer alıyor.

Kaynak - http://www.vatanim.com.tr/root.vatan?exec=...mp;Categoryid=1

Görüldüğü gibi sünnetsiz falanda değil.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

birincisine katılmıyorum böyle bir düşünce cemaatte bile yok velevki doğru olduğunu düşünelim bu bayram hocanın onun yerine geçeceğine dair ne gibi bir ipucu sağlıyor bu yorumu nasıl yapabildin garip..bilmiyorsunuz arkadaşlar bilmiyorsunuz ama ikinci yorumun olayı aydınlatıcı bir bilgi bunu bil..

kasımpaşalı katılıyorum maksatları ortalığı karıştırmak üst tarafta ki yazımı okuyanlar anlarlar

Cemaat sözcülerinin açıklamalarında. Cinayetin sorumluğuğunu Cemaatin Cüppeli Ahmet Hoca kanadına yüklüyor.

Yani polsi yetkilileri, cemaat içi çatışma diyor

Savcı soruşturmasında cemaat içi çatışma diyor.

Cemaat yetkilileri cemaat içi çatışma diyor ve hangi kanadın fail olabileceğini söylüyor.

Ama yok sen hepsinden iyi biliyorsun :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Cemaat sözcülerinin açıklamalarında. Cinayetin sorumluğuğunu Cemaatin Cüppeli Ahmet Hoca kanadına yüklüyor.

Yani polsi yetkilileri, cemaat içi çatışma diyor

Savcı soruşturmasında cemaat içi çatışma diyor.

Cemaat yetkilileri cemaat içi çatışma diyor ve hangi kanadın fail olabileceğini söylüyor.

Ama yok sen hepsinden iyi biliyorsun :)

görmek istediğinizi söylüyorsunuz Ahmet Mahmut Ünlü (Cübbeli hoca) nasl biri bilginiz var mı cemaat nasılbir cemaat bilginiz var mı ve sohbetlerinde Peygamber Efendimizin(S.A.V.) "Allah(C.C.)'ın öldürülen kulu olun öldüren kulu olmayın" hadisi zikredildiği halde bu cemaat vuruın öldürün gibi sözler söylemesine inanan var mı? perde arkasını araştırın gösterilenle yetinmeyin...

"Vurun, Allahuekber... vurun" Camide lincin ses kayıtlarında önce boğuk bir ses, ardından 'Vurun' haykırışları duyuluyor. Cinayet anının ses kaydını indirmek için tıklayın: http://www.vatanim.com.tr/pics/Bayramhocadua.zip

06.09.2006

.

.

.

Kaynak - http://www.vatanim.com.tr/root.vatan?exec=...mp;Categoryid=1

Görüldüğü gibi sünnetsiz falanda değil.

evet sadece gösterileni almışsın belli..ama hiç düşünmemişsin acaba bu cemaat böyle birşey yapar mı? yoksa içlerine yerleştirilen bazı insanlar ortalığı karıştırmak için mi bu işi düzenlemişler birde bu açıdan bakın faydalı olur kanısındayım :excl:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.