Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

İNANÇLILAR İÇİN DÜŞÜNDÜRÜCÜ SORULAR

netman

Önerilen İletiler

Evet bahsetmiyor.....

AMA YECÜC MECÜC DİYE BOZGUNCU BİR YARATIKTAN BAHSEDİYORLAR ...BUNNUN HAKKINDA BİLGİSİ OLAN VARMI ? ;)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 298
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Kıyametin 7 büyük alametinden birisi,iki kötü millet olduğunu biliyorum.İnsanlara ve onların mallarına zarar vericekler tüm dünyayı dolaşıcaklar ancak Mekke ve Medine ye giremicekler.Bunları Hz.İsa Ve Hz.Mehdi Allah'a dua ederek ölmelerini sağlıcak,bildiğim kadarıyla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kıyametin 7 büyük alametinden birisi,iki kötü millet olduğunu biliyorum.İnsanlara ve onların mallarına zarar vericekler tüm dünyayı dolaşıcaklar ancak Mekke ve Medine ye giremicekler.Bunları Hz.İsa Ve Hz.Mehdi Allah'a dua ederek ölmelerini sağlıcak,bildiğim kadarıyla

Evet tam BENDE BUNA BENZER BİR KONU BİLİYORUM İŞTE TÜM İNSANLAR KALELERİNE ÇEKİLECEKMİŞ BU İKİ TANE BOZGUNCU YARATIKLAR TÜM YER YÜZÜNDEKİ KAYNAKLARI TÜKETECEKMİŞLER.... İSİMLERİ YECÜC VE MECÜC OLMASI LAZIM....

DUA EDİLECEKMİŞ ALLAH TA ONLARA BELA VERCEKMİŞ BU YARATIKLARA KENE BELASI VERECEKMİŞ ENSELERİNE YAPIŞACAKLARMIŞ VE BU İKİ YARATIK ÖLECEKMİŞ....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

EVET TAM BENDE BUNA BENZER BİR KONU BİLİYORUM İŞTE TÜM İNSANLAR KALELERİNE ÇEKİLECEKMİŞ BU İKİ TANE BOZGUNCU YARATIKLAR TÜM YER YÜZÜNDEKİ KAYNAKLARI TÜKETECEKMİŞLER.... İSİMLERİ YECÜC VE MECÜC OLMASI LAZIM....

DUA EDİLECEKMİŞ ALLAH TA ONLARA BELA VERCEKMİŞ BU YARATIKLARA KENE BELASI VERECEKMİŞ ENSELERİNE YAPIŞACAKLARMIŞ VE BU İKİ YARATIK ÖLECEKMİŞ....

Sonra bunların cesetleri çok piş koktuğu için HZ.İsa ve HZ.Mehdih tekrar dua edicek ve bunların cesetlerini hayvanlar yiyecekler.Daha sonra her yeri yeşillik ve bereket kaplıcak,müslümanlardan bundan faydalanıcak.Tam bu sırada hoş bi koku duyulcak ve müslümanlar ölücekler.Ardından kıyamet kafirlerin fialn üzerine kopucak.Tam bi bilgim yok,affınıza sığınıyorum bu yüzden

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Birakin böyle sacmaliklari be kardesim insanlar 9 ay 10 günlük deyilmi bu insanlarin allahlari bir deyilmi yaratilanlar icinde yanliz müslüman olan bizlerin dokunalmazligimi var yani, öyle bir konusuyoruz ki bu proglanmis beyinler gibiyiz her din birbirine düsman ve allahlari ayri görüsü cikiyor ortaya gercekde bu aslinda hadi neyse birakayim burda.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşlar bu konuda tam bi bilgim olmadığını söyledim.İnsanlar eşit sürede doğmuş olabilirler ama Allah önümüze dinler koymuş değil mi?Hangi dini seçmemiz gerektiğini de söylemiş,sizin dediğinize göre o zaman Allah boşuna koymuş bu kuralları,herkes istediğini yapsın sonra aynı kefeye konulsun.Ben bunları anlatırken müslümanlar cezalandırılmıcak demiyorum,Allah'ın isteğine kalmış.Ayrıca sizin bilimler hangileri oluyor?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Zaten solediklerinde bilgiye ihtiyac yok dogan cocuklara bile anlatirlar dunyanin sonunun nasil gelecegini...

Dinleri koyan allah dinleri bolup koymus

insanlari gruplara ayirmis..

Ve sonrada muslumanligi yuceltmis ne onur ama....

Hıh,Bilgiye ihtiyaç yok demek çok boş oldu bilmem farkında mısın?Belli ki bilgiyi önemsemiyorsun bundan dolayı böyle fikirlere sahipsin -_-

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Zaten solediklerinde bilgiye ihtiyac yok dogan cocuklara bile anlatirlar dunyanin sonunun nasil gelecegini...

Dinleri koyan allah dinleri bolup koymus

insanlari gruplara ayirmis..

Ve sonrada muslumanligi yuceltmis ne onur ama....

Arkadaşım İslam2ın din anlayışı hakkında hiç bir şey bilmiyorsun... söylediğin şu iki-üç cümle tüm bilgini çok net bir şekilde ortaya koyuyor...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ne geyik yapmışsınız ama ****** iki tarafta fikirlerinde sabit .herşeyi Allahı islamiyeti mucizeyi guneş gibi ortaya koysanız burda inkar edenler fikirlerinden vazgeçecek mi bence hayır ötekilerde görüyorum bazen bazı tasvirleri imaları tevil edilebilecek konuları aynen düz mantık ortaya koyuyorlar.karşıdakinin inanmasını beklemiyorsunuz değil mi?

tartışma sonucu fikirlerinizde değişimler olacak mı?yada buna açıkmısınız???????????

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

buraya gelincede tanri dinleri bolmemismi sayin 'Pantheaa'

-hristiyanlik

-musevilik

-muslumanlik

-budizm

-cinde tibette hindistanda kambocyada bir suru farkli dinler mevcttur

din sdece muslumanlik degildir...ve butun dinlerin baslangicida tanriysa bunlari bolmei sacma...

neden insan ayirimciligi yapiyo???

Sanirim kendimi iyi anlatabildim

kimin ne bilip neyi bilmiycegini sizin bildiginizi sanmiyorum cunku on yargili insanlar genelde basarisis insanlardir..

saygilarimla...

arkadaşım, şu tabirinizle, bırakın İslam'ı bilmenizi, İslam'ın Din anlayışının bile ne olduğundan zerre kadar haberdar değilsiniz... Allah Dinleri bölmüş... tabi canım tabi...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ben de şu uzaylı meselesi üzerinden sayın lena'ya takılayım...

Öncelikle müslüman arkadaşların zaten "uzaylı" diye bir kavramı kabul etmesi beklenemez. Zira Dünya evrenin merkezidir ve diğer her şey insanlığa hizmet için vardır. Geçtik...

Müslüman olmayanlar için "uzaylı" meselesine gelirsek, "uzaylı"dan önce canlılıktan bahsetmek gerekir. "Evrenin her hangi bir yerinde canlılık olabilir mi?" sorusuna verilecek cevap "bilmiyoruz" olacaktır. Canlılığın oluşumu için gerekli şartları bir başka başlık altında bir alıntı ile buraya taşımıştım. Eğer bu şartları taşıyan bir "yer" var ise, elbette canlılık da olabilir. Bunun bir ihtimal olarak aklınızın bir yerlerinde bulunmasında sakınca yoktur.

Ancak asıl meseleye, yani canlılıktan öte, "uzaylı" kavramı üzerinden insandan daha üstün bir canlıya gelirsek, durum değişiyor.

İlk önce insanın (homo sapiens) gelişim sürecine bakmak gerekiyor. Ancak bu noktaya gelene kadar evrim aşamasını etkileyen faktörlerin çeşitliliği önemli. Örneğin, milyonlarca ışık yılı ötedeki bir süpernova patlamasının dünyadaki izleri evrimi etkiliyor ise, ya da homo sapiens'e giden yolu 65 milyon yıl önce dinozorların yok olması açıyor ise, acaba evrenin herhangi bir yerindeki evrim sürecini etkileyen faktörleri Dünya'daki faktörler ile kıyaslayabilir miyiz? Bence mümkün değil... Yalnızca benlik bilincinin gelişim süreci bile spesifik bir olaydır. Evrenin herhangi bir yerindeki canlılığın evrim sürecinin, Dünya'da gelişen evrimi takip ettiğini (ya da tam tersini) iddia ederek bu spesifik olayın yinelendiğini ve birinin diğerine göre öne geçtiğini düşünmek için fazlaca şartlanmış olmak gerekir.

Kısacası, dinlere inanmayan biri için evrende insana benzer, ama insandan daha zeki varlıklar olduğuna inanmanın, cinlere/perilere/hayaletlere inanmaktan bir farkı yoktur.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Pantheaa:Sizce gecmis dinlerden de örnekler alarak islam yönetim dinimidir.

Siyasal olarak soruyorsan eğer, İslam dini kuralları yada anlayışı bakımından Ümmetliliği içeren yada öngören bir Yönetim dini değildir ve tarihin hiç bir döneminde de İslam bir Yönetim dini olmamıştır. Hz. Muhammed 622de kendi yazdırdığı Medine Sözleşmesinde, herkesin kendi cemaati (dinsel olarak Yahudi ve Müslümanların), kendi içlerindeki anlaşmazlıklarında kendi dinlerince hüküm verilmesinin öngörüldüğü anlaşılıyor. Ayrıca yine Hendek savaşında, Müslümanlar ile Müşrikler arasında tarafsız olacaklarını söyleyen ancak bunu yapmayan Yahudilere, kendi inançlarınca ceza verilmiştir. Bunun örnekleri çoktur, İslam Siyasal manada bir Yönetim dini değildir. En büyük örneği 622 Medine Sözleşmesidir ve bu sözleşme İlk İnsan Hakları sözleşmesi olarak kabul edilmelidir. Bence bulup, içeriğini okumalısınız.

Başka açıdan bakarsak eğer, İslam dini ile diğer inançları ben ayrı görmüyorum. Adem'den bu yana indirilen tek Dinin "İslam" olduğuna inanıyorum ve İslam içinde böyledir. Yani Yahudilik yada Hıristiyanlık aslında İslam Dininin önceki idrakleridir. İslamda boşuna "Dinin Tamamlanmış Olması" inancı yoktur. Mesela bunun yansımasını Yahudilikte de görürüz. Yahudilikte'de önceki peygamberlerin indirdikleri din "Yahudiliktir". Bunun asıl manası "İslam" olmasıdır. Yahudiliğin bu inancı taşımasının temel nedeni, İslam ile aynı kökenden gelip başkalaşmış olmasıdır. Tek Din olan İslam'ın bu özelliğini taşıması pek normaldir. Çünkü her peygamberin bildirdiği aynıdır. diğer dinler derken, ben hepsinin aynı kökenden geldiğini ve aynı kökene ait olduklarını düşünüyorum ve biliyorum. Ve İslam her indirildiğinde belli özellikler getirmiştir insanlara.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ben de şu uzaylı meselesi üzerinden sayın lena'ya takılayım...

Öncelikle müslüman arkadaşların zaten "uzaylı" diye bir kavramı kabul etmesi beklenemez. Zira Dünya evrenin merkezidir ve diğer her şey insanlığa hizmet için vardır. Geçtik...

Müslüman olmayanlar için "uzaylı" meselesine gelirsek, "uzaylı"dan önce canlılıktan bahsetmek gerekir. "Evrenin her hangi bir yerinde canlılık olabilir mi?" sorusuna verilecek cevap "bilmiyoruz" olacaktır. Canlılığın oluşumu için gerekli şartları bir başka başlık altında bir alıntı ile buraya taşımıştım. Eğer bu şartları taşıyan bir "yer" var ise, elbette canlılık da olabilir. Bunun bir ihtimal olarak aklınızın bir yerlerinde bulunmasında sakınca yoktur.

Ancak asıl meseleye, yani canlılıktan öte, "uzaylı" kavramı üzerinden insandan daha üstün bir canlıya gelirsek, durum değişiyor.

İlk önce insanın (homo sapiens) gelişim sürecine bakmak gerekiyor. Ancak bu noktaya gelene kadar evrim aşamasını etkileyen faktörlerin çeşitliliği önemli. Örneğin, milyonlarca ışık yılı ötedeki bir süpernova patlamasının dünyadaki izleri evrimi etkiliyor ise, ya da homo sapiens'e giden yolu 65 milyon yıl önce dinozorların yok olması açıyor ise, acaba evrenin herhangi bir yerindeki evrim sürecini etkileyen faktörleri Dünya'daki faktörler ile kıyaslayabilir miyiz? Bence mümkün değil... Yalnızca benlik bilincinin gelişim süreci bile spesifik bir olaydır. Evrenin herhangi bir yerindeki canlılığın evrim sürecinin, Dünya'da gelişen evrimi takip ettiğini (ya da tam tersini) iddia ederek bu spesifik olayın yinelendiğini ve birinin diğerine göre öne geçtiğini düşünmek için fazlaca şartlanmış olmak gerekir.

Kısacası, dinlere inanmayan biri için evrende insana benzer, ama insandan daha zeki varlıklar olduğuna inanmanın, cinlere/perilere/hayaletlere inanmaktan bir farkı yoktur.

şunu anlamıyorum, gerçi çabuk geçmişsiniz ama ben yine de sormak istiyorum... Yani nasıl, dünya evrenin merkezindedir? bunu ilk defa duyuyorum... Tüm dinlerde mi bu inanç var, yoksa sadece İslam'da mı? yada her hangi bir dinde böyle bir inanç var mı? yada İslam'da böyle bir inanç gerçekten var mı? Ayrıca, eğer Uzaylı dediğimiz "Akıllı" bir varlık ise, niçin onları insan olarak nitelemeyelim? Bi filozof şöyle der "Eğer Koyunlar da düşünebilseydi, kasaplar katil olmuş olurdu" yani insanlarla, insan olmayanları ayıran temel özellik "Akıl" yani "Düşünce"dir... yada, maymunlarda düşünür falan diyeceklere örnekle, temel olarak şöyle ifade edelim "Anlamladırabilen=idrak edebilen"dir insan olan... Yani Cem Yılmaz'ın dediği gibi "Uzaylı da olsa, insan insandır.". Yani ister evrime inanın, ister dine, insan olmanı temel mantığı bizim formumuza sahip olmak değildir... Evrime inanıyorsanız eğer, niçin diğer evrenlerde yaşam olmasın ki? bence ateistler için daha inanılası bir olgu diğer evrenlerde yaşamın olması. Çünkü her ne kadar bizim formumuz belki ideal form olarak görülse de, evrimcilere göre Evrim hiç bir zaman durmaz ve ilerler... Diğer gezegenlerde de sadece Suyun olması bile "Yaşam Var mı?" sorusunu sordurmaktadır... Eğer ideal form bizimkiyse eğer, oksijenli yaşamlarda da, evrimsel süreç içersinde bize benzeyen evrilmeler görülmesi olağandır. Yani bakın kesin bir sonuç değil ama, bizden daha gelişmiş yada bizden daha geride yaşam formları olabilir. Eğer dünyaya ulaşan gök-taşlarının taşıdıkları buz kütlelerinin, dünyadaki suları ve dolayısı ile yaşamı oluşturdukları düşünülüyorsa, aynı meteorların, diğer gezegenlere de düşebilme ihtimali oldukça yüksektir. Kaldı ki diğer sistemlerde dünyamıza çok benzeyen gezegenlere rastlanmış ancak doğal ortamı konusunda henüz bilgi edinilmemiştir. Yani sonsuz bir evrende her şey mümkündür... İster İnançlı olun, ister inançsız...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Daha evelde dedikya insanlar biranjlari disinda fikir üretmekde zorlanirlar, yanyam bana takilirken cin perileride koymus bende yamyamin düsünemediklerini hatirlatayim. Bizim galeksimizin 12 milyar sene evvel olustugunu varsayalim diyerlerini bos verelim simdi, genc ve taze madde evren isisi ne kadar bilinmez öncelikte olmus günesler plenetleri ve canlilik baslanmasi evrim bu günle mukayesi imkansiz, simdi bu günesler merkezimizdeki karadeliye coktan girmislerdir, gelismis varliklar insanlar günümüze kadar gelmisler ki uzayli diyebiliyoruz.

Diyer taraftan galeksimizin arta kalan maddesinden gümesimiz olmus 4 milyar senelikde dünyamiz olmus, sorarim size 12 milyar evelki evrenin sicakligi kozmik isinlari ile bu günkü isisi 2 dereceye düsmüs kozmik isinlari azalmis evrenin yasam evrimi birmidir imkansiz, biz dünyamizin evrimini biliyoruz bu da tam deyil yamyamin dedigi gibi homo sapiens in 5 ci kademesinin 5 ci kismini yasiyoruz 1 ci den haberimiz varmi yok.

Anlantis le mardugun savasi bizi bu güne getirdi 12 bin sene evvel basliyan kavga nuh, adem, sümer son üc din anlatimlarinada dikkat edilirse uzayla baglantili kimi tanri kimi allah diye, kudretli birilerine bakarak inanarak günümüze kadar gelmis.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Daha evelde dedikya insanlar biranjlari disinda fikir üretmekde zorlanirlar, yanyam bana takilirken cin perileride koymus bende yamyamin düsünemediklerini hatirlatayim. Bizim galeksimizin 12 milyar sene evvel olustugunu varsayalim diyerlerini bos verelim simdi, genc ve taze madde evren isisi ne kadar bilinmez öncelikte olmus günesler plenetleri ve canlilik baslanmasi evrim bu günle mukayesi imkansiz, simdi bu günesler merkezimizdeki karadeliye coktan girmislerdir, gelismis varliklar insanlar günümüze kadar gelmisler ki uzayli diyebiliyoruz.

Diyer taraftan galeksimizin arta kalan maddesinden gümesimiz olmus 4 milyar senelikde dünyamiz olmus, sorarim size 12 milyar evelki evrenin sicakligi kozmik isinlari ile bu günkü isisi 2 dereceye düsmüs kozmik isinlari azalmis evrenin yasam evrimi birmidir imkansiz, biz dünyamizin evrimini biliyoruz bu da tam deyil yamyamin dedigi gibi homo sapiens in 5 ci kademesinin 5 ci kismini yasiyoruz 1 ci den haberimiz varmi yok.

Anlantis le mardugun savasi bizi bu güne getirdi 12 bin sene evvel basliyan kavga nuh, adem, sümer son üc din anlatimlarinada dikkat edilirse uzayla baglantili kimi tanri kimi allah diye, kudretli birilerine bakarak inanarak günümüze kadar gelmis.

Yahu kusura bakma lena ama, yazdıklarını anlamakta güçlük çekiyorum. Ancak sanki evrimin spesifikliği konusunda benim söylediklerimi söylüyor gibisin. Gerisini inan ki anlayamadım...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sevgili lena ruhçu öğretiye iman etmiş birisi gördüğüm kadarıyla.

Evrim, uzaylıların tanrı diye tapınılması, ruhlar alemi hurafeleri ve hatta komunizm hep bu dinin uzantılarıdır.

Bunun islam'la harmanlanmış örnekleri(tasavvuf vs.) de vardır, diğer dinlerle de....

Cinlerin insanların ayağını kaydırma yöntemlerinden başlıcalarındandır bu. Ruh çağırma seansları,uzaylılarla celseler ve daha birçok teknikle insanlar bunlara iman ettirilir onlar tarafından.

Böylelikle materyalist olmayan insnaların da ayaklarını kaydırabilirler.

Selam ve sevgiler.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yamyam takilmis pilak gibi ayni calmakta, emre de ön yargili, bizim kaderimiz bu yerimizde daha cok sayariz. 10 Bin sene evvel bir tasa yazilan yazinin deyeri var, fakat nedense her ne sekilde yazilmis olursa olsun din kitaplari elestirilere magruz kalir, bu güne kadar gelmis olan yazili tabletlere elestiri yönetildigini duydunuzmu hayir, din kitaplarinida 3 ayirarak okursaniz cozebilirsiniz, tarih, bilim, sosyal.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

10 Bin sene evvel bir tasa yazilan yazinin deyeri var, fakat nedense her ne sekilde yazilmis olursa olsun din kitaplari elestirilere magruz kalir, bu güne kadar gelmis olan yazili tabletlere elestiri yönetildigini duydunuzmu hayir, din kitaplarinida 3 ayirarak okursaniz cozebilirsiniz, tarih, bilim, sosyal.

çok güzel söylemişsin gerçekten

acaba o tabletlere taşlara yazılan yazılarda da yanlışlıklar tabiri caizse üç kağıtçılıklar olamaz mı

bunun yeri burası olmayabilir belki ama düşününsene biri kalkıp bi devlet hakkında sırf muziplik ya da yanlış bilgi vermek olsun diye kafasına göre birşeyler yazmış olamaz mı ?

:)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yamyam takilmis pilak gibi ayni calmakta, emre de ön yargili, bizim kaderimiz bu yerimizde daha cok sayariz. 10 Bin sene evvel bir tasa yazilan yazinin deyeri var, fakat nedense her ne sekilde yazilmis olursa olsun din kitaplari elestirilere magruz kalir, bu güne kadar gelmis olan yazili tabletlere elestiri yönetildigini duydunuzmu hayir, din kitaplarinida 3 ayirarak okursaniz cozebilirsiniz, tarih, bilim, sosyal.

Hayır sevgili Lena, burada önyargılı olan sensin.

İman ettiğin öğretinin pençesinde ayetleri yorumlamaya kalkıyor ve objektif değerlendiremiyorsun bu yüzden.

Spiritualismden Erich Von Danikenisme tüm bu alanlar benim uzmanlık alanım sayılır.

Reenkarnasyondan ayurvedaya en az senin kadar hakimim o dünyaya.

Ve buna dayanarak söylüyorum bunları. Batılla doğrunun kolkola geçtiği çorba bir dünya o.

Değişmiş tevrat ve incilde hava taşıtlarının Rab zannedilmesi de size tuz biber oluyor tabii. Ama yalnızca Kuran'ı gerçek kaynak kabul edersen işin aslını görebilir, o taşıtların ve içindeki insnların ne melek ne de tanrı olmadığını görürsün.

Ya da insan ait ruh diye birşey olmadığını da......

Ya da evrim -komunizm masallarının binlerce yıl önce bu öğreti tarafından uydurulmuş şeyler olduklarını....

Selam ve sevgiler.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bilmin kalbi şüpeciliktir..

Bilimselliği savunan arkadaşların şüpciliği ellerinin tersiyle itip, kat'i yargılara varmaları bana garip geliyor..

Bu yok dediğiniz şeylerin kesinlikle olmadıklarına dair bir belgeniz bilginiz var mı.?

Tabiki yok..

O halde sizinkide inanç oluyor..

Yani sizde inanıyorsunuz, ama var olduklarına değil, yok olduklarına inanıyorsunuz..

Yani bilimsel olarak yok olduklarını ıspat etmiş değilsiniz..

Tek savunmanız, "bunlar bilimsel mataryaller değil, deneye gözleme tabi tutulamazlar" diyorsunuz..

Ama mesela bir cin'in görüntülenebilmesi için çalışmalar yapanlardan bir haberiniz yok..

Katotlarla, mor ötesi, kızıl ötesi ışınlarla yada değişik kimyasallarla, radyo sinyalleriyle, manyetik deneylerle belli bazı çalışmaların yapıldığını bilmiyorsunuz..

Bir gün bu çalışmalarla, bir cin görüntülenirse ve ıspat edilirse ne diyeceksiniz..?

Özetle diyorumki, bilmi tabulaştırmanın hiç bir faydası yoktur..

Bazen bilmin sınırlarını da zorlucaksınız..

Saygılar..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Siz o zaman beni yanlis anlayip deyerlendirmisiniz ben bastanberi tanri ve meleklerin uzayli oldugu görüsündeyim, yanliz din kitaplarinda da bilimsel anlatimlarda mevcut. Insana agit ruhun olup olmamasi seanslar ektoplazma olaylarini bir yana birakarak yanliz bilim adamlarinin elinde olan kirilan fotaraf makinasinin cektigi resimler bilimseldir, ruhun bu kisimda tartisimasi uygundur.

Diyer taraftan da 17 ci yüzyilda Edmund Halley isimli astironot helley kuyruklu yildizini kesfetmisti, H-A-L-L-E-Y harflerinin ilk gectiyi yer enam suresinin 76 ayetidir. Siriusyildizida kuranda sadece 49 ayetde gecmektedir ve sirius b nin sirius a cevresindeki dolasim süreside 49 yildir necm suresi 49 üstelik sirius b teloskopsuz görulemrz, dolayisiyla bunlarin ayet numaralarinin dönüs yillariyla ayni olmasi raslanti deyildir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sevgili Lena;

Kuran'daki Allah evreni yoktan var edendir. O bahsettiğin başka gezegenlerde yaşayanları, yani uzaylıları da yaratan O'dur.

Diyorum ya o öğretin uzaylıları tanrı yapıyor. Yaratılmışlara tapınmanı sağlıyor.

Melekler ise yine Allah'ın yarattığı ama uzaylılarla alakası olmayan özel varlıklardır. Onlar(melekler) da maddi varlıklardır.Cinler de...Ama hiçbiri uzaylı değildir.

Allah ise maddi olmayan ve tüm yarattıklarından ayrı olan "tek" tanrıdır.

Değişmiş tevrat ve incilde ise üstün teknolojileri kullanan "elçiler" bazen melek zannediliyor, bazen de Rab zannediliyor. İşte bu ifadeler sizleri de yanıltıyor biliyorum.Ama kuran bu değişmiş eski kitapların hatalarını düzelterek işin doğrusunu yazar. Hayır onlar sadece elçiydi. Haziekel'in karşılaştığı hava aracı ve içindeki insan elçi de Rab falan değildir. Ama değişmiş Tevrat trajik biçimde o yanlış tanımlamayı yapıyor.

Kuran'da ise Süleyman'a verilen araçlar da dahil olmak üzere tüm teknolojik aygıtlara sadece araç denir. Değişmiş tevrattaki gibi ne melek denir onlara ne de tanrı.

Yüce Allah madde ötesi olan tek varlıktır ve tüm kainatı yokten var etmiştir. Melekler,uzaylılar ve cinler bile O'nun yarattığı maddi varlıklardan,kullardan başka birşey değildirler.

Ruh çağırma seanslarında gelenler ruh değiller.Veya uzaylı değiller. Cinlerin oyunundan başka birşey değil o celseler.

Kirlian fotoğfçılığıyla çekilen ise bedenimizden yayılan enerji alanıdır. Bunun ruhlarla,hortlak veya hayaletlerle yakından uzaktan ilgisi yoktur.

Kuran'a göre insanın ruhu falan yoktur. Ruh sadece insana işlenen(üflenen) temel vahiydir ve bu vahyi taşıyan Cebrail adlı meleğe de ruh adı verilir ayetlerde. Ama insanın ölümsüz-tanrısal bir ruhu falan kesinlikle yoktur.

Diğer söylediklerin ise Allah'ın bize sunduğu bilgilerdir.Mucizelerdir. O yıldzların etrafındaki gezegende yaşayanlar olabilir. ama onlar da yani uzaylılar da bizim gibi yaratılmış maddi kullardan başka birşey değiller.

Selam ve sevgiler.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.