Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

DEVİR DEVİR CUMHURİYET GAZETESİ VE ONA BİÇİLEN ROL

ANTİ ŞAHVELİ

Önerilen İletiler

DİPNOT ,

cumhuriyet düşmanları arıyorsan eğer okuduğun gazeteye bak emi..Onun geçmişte bulunduğu oluşumlara bak emi..Sonra onun YALAN haberlerine bak emi..Sonra onun azınlıklara asıl Türklerdir diyen , Aleviliğin dünyadaki en doğru din olduğunu söyleyen , kökenindeki abuk subuk isimleri olan İLHAN ABİNİZE , şimdi tek tek yazdırtma bana..Siz provoke ediyorsunuz muhafazakarları..Başörtüsünü domuza giydirdiniz , ahirette Allah size ateşten ayakkabılar giydirecek , başınıza kaynar sular dökecekler , İLHAN ABİNLE EVRİMCİLERİNİ ÇAĞIRIRSIN SENİ KURTARMAYA ORDA..BAK ŞUNU İYİ ÖĞREN , bu ülkeyi yıkıma kestirmeden götüren ensurlar MÜSLÜMANLIKTAN UZAKLAŞTIRMA , AHLAKİ YOZLAŞTIRMA , ŞUCU BUCU DİYE YA-LAN-LAR-LA BÖLMEYLE , bizden olmayan işbirlikçöi azınlıkları önemli değerlerimize getirmeyle olur !

VAKANA , o ezberi bozmalısın , onlar solcu diye onlarlarıda safına katacak kadar alçalma ! BİZ HERŞEYDEN VEDE HERKESTEN İHANET GÖRMÜŞ BİR MİLLETİZ , EN ZOR ZAMANLARIMIZDADA DAHİLDİR BUNA ! [/b9

Cumhuriyet gazetemizin ismi büyük önder Mustafa Kemal Atatürk tararafından konulmuştur ve her daim onun ilke ve hedeflerinden hiç sapmadan yoluna devam etmektedir ve dünya var oldukça da edecektir..

Bundan kimsenin kuşkusu olmasın..

Hayrıca Allah ile benim aramda senin ne işin var çık aradan lütfen..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 96
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Senin o gazeten değil mi bir dönem faşizmi bir dönem komunizmi bir dönem darbeleri , ondan sonrada din muhafazakar düşmanlığını ama genel itibariyle bakarsak DÜNYAYI VURAN İDELOLJİLERİ savunan..Cevap versene hadi..Atatürk dinsizdi değil mi..İşbirlikçi sabetayları koruyorsunuz , senin o gazetenin 40 yıllık sahibi Nadir Nadi git araştır lions kulüplerinden mi değil mi , dedelerimiz kurtluluş mücadelesi verirlerken ülkeden kaçıp lozan üniversitesinde okuyan o mu değil mi..Atatürk mü diyor size samimi hizmet insanlarını okullarını çalışmalarını karalamak için terör örgütü yandaşlarının propagandalarını alın takiyyelere uydurun , MGK nın Genelkurmayın yalanladığı şeyleri HİÇBİR İSPATI OLMAYAN ŞEYLERİ YAZIN DİYE..Ne kadar kolay cahil insanları kandırmak Allahım , adı cumhuriyet diye gerçek zannediyor bazıları hiç görmüyorlar kirli çabalarını

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Senin o gazeten değil mi bir dönem faşizmi bir dönem komunizmi bir dönem darbeleri , ondan sonrada din muhafazakar düşmanlığını ama genel itibariyle bakarsak DÜNYAYI VURAN İDELOLJİLERİ savunan..Cevap versene hadi..Atatürk dinsizdi değil mi..İşbirlikçi sabetayları koruyorsunuz , senin o gazetenin 40 yıllık sahibi Nadir Nadi git araştır lions kulüplerinden mi değil mi , dedelerimiz kurtluluş mücadelesi verirlerken ülkeden kaçıp lozan üniversitesinde okuyan o mu değil mi..Atatürk mü diyor size samimi hizmet insanlarını okullarını çalışmalarını karalamak için terör örgütü yandaşlarının propagandalarını alın takiyyelere uydurun , MGK nın Genelkurmayın yalanladığı şeyleri HİÇBİR İSPATI OLMAYAN ŞEYLERİ YAZIN DİYE..Ne kadar kolay cahil insanları kandırmak Allahım , adı cumhuriyet diye gerçek zannediyor bazıları hiç görmüyorlar kirli çabalarını

Soner Yalçın Efendi kitabı sayfa 81:

“Milli Görüşün sert (gözüken) ideolojik söylemine rağmen (Yahudi) Üzeyir Garih arkadaşı Erbakan’a siyaset dünyasında çok yardım etti. Örneğin 1996’da kurulan Refah Partisi–Doğruyol Partisi koalisyonunu desteklediğini sadece verdiği demeçlerle göstermedi, ABD’de....lobi yaptı. ABD’deki Musevi Lobisini ikna etti

Başbakan Erbakan’ın Türk–İsrail anlaşmasını neden imzaladığını sormamıza gerek var mı?”

gerek304rsetekrarba350latirizbv8.jpg

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Cumhuriyet gazetesi icin ileri sürülen iddialar atilan camurlar hep karsi tarain kuyruk acisindandir.cünkü bugün Türkiyede ruhunu satmamis olan bir gazete var ise oda Cumhuriyettir.Fethullahcilarin,Said-i kürtcülerin,Nksibendcilerin,Türkiyeyi gammazlayan isbirlikci Ermeni Rum Yahudi lobicilerin,Allahi sadece kendi mali olarak kabul ederek Cennette, hazine arazilerini halka ucuza pahaliya satan mafia bozgunlari gibi arsa dagitan Atatürk ve Laiklik düsmani gazeteler ve sahiplerinin Türklükten baska hersey kokan sahifelerine baktikca Türkiyenin Türk insaninin nerelere getirilmek istendigini daha iyi anlamamak icin insanin gercekten vicdandan uzak olmasi gerekir.o gazetelerde hemen herseyi bulabilirsiniz Türklükten baska.

Saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

DİPNOT ,

cumhuriyet düşmanları arıyorsan eğer okuduğun gazeteye bak emi..Onun geçmişte bulunduğu oluşumlara bak emi..Sonra onun YALAN haberlerine bak emi..Sonra onun azınlıklara asıl Türklerdir diyen , Aleviliğin dünyadaki en doğru din olduğunu söyleyen , kökenindeki abuk subuk isimleri olan İLHAN ABİNİZE , şimdi tek tek yazdırtma bana..Siz provoke ediyorsunuz muhafazakarları..Başörtüsünü domuza giydirdiniz , ahirette Allah size ateşten ayakkabılar giydirecek , başınıza kaynar sular dökecekler , İLHAN ABİNLE EVRİMCİLERİNİ ÇAĞIRIRSIN SENİ KURTARMAYA ORDA..BAK ŞUNU İYİ ÖĞREN , bu ülkeyi yıkıma kestirmeden götüren ensurlar MÜSLÜMANLIKTAN UZAKLAŞTIRMA , AHLAKİ YOZLAŞTIRMA , ŞUCU BUCU DİYE YA-LAN-LAR-LA BÖLMEYLE , bizden olmayan işbirlikçöi azınlıkları önemli değerlerimize getirmeyle olur !

VAKANA , o ezberi bozmalısın , onlar solcu diye onlarlarıda safına katıyorsun değil mi ! Peygamberimiz zaten boşuna demiyor KÜFÜR TEK MİLLETTİR ,gerçi sizlerde Allah inancı var mı belli değil..Vatan sevgisi imandandır , ne güzel birleştiriyor sizleri , solcusu dinsizi alevisi kürdü sabetayı komunisti moskovası mossadı muhaberatı..BİZ HERŞEYDEN VEDE HERKESTEN İHANET GÖRMÜŞ BİR MİLLETİZ , EN ZOR ZAMANLARIMIZDA DAHİLDİR BUNA ! Kızılcabaşlardanmısınız kimlerdensiniz laf ebeliği yapmayın safınızı doğru yazın..Vatan caddesinden geçen askerlerimize kurşun sıkan hainlerle onları aynı kefeye koyma ! Sapla samanı iyi ayırt et

Yazının içeriğine şaşırmadım da, asıl şaşırdığım, bu yazının burada ne işi var?

Kocamustafapaşalı "ahlak"ın din tekelinde olduğunu düşünmek bir yana, aynı zamanda vatanseverliğin de dinin tekelinde olduğunu iddia etmiş. Halbuki ben bu forumda bir soru sormuş, çok da tatmin edici cevaplar alamamıştım. Halbuki ben adım gibi eminim ki, bugün Türkiye'de "müslümanlara zulüm yapılıyor" diyenlerin hepsi, yarın Türkiye'ye İslam'ın yeterince uygulanmadığı iddia edilerek islamlaştırma adına açılacak bir savaşta karşı tarafta yer alacaklardır. Belki pratikte böyle bir savaş pek mümkün değil ama, buyrun teoride sizin vatan sevginiz... Bakalım vatan sevginiz mi daha ağır basıyor, yoksa imanınız mı?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

işte akıl erdirememenin sınırarı zorlanıyor :D

Arkadaşım senin Allaha imanın var mı ? Vatanını en çok seven , onun kurtulması ızdırabıyla yaşayan alim kahraman imanlı insanlardır.İmanlarından gelir o..Allah kitap tanımayanlar kadar pkk sempatizanlarıda bu vatanı seviyorlar..AMA YAPTIKLARI HER BİR VATNNSEVERLİK! BİZDEN CANLAR ALIYOR BATIRMAYA YÖNELİK BİRİLERİNİN HESABINA YÖNELİK OLUYOR ! Dha onu ayırt edemezsiniz siz.

Bu arada 12563536565145. kez yazdığıma cevap gelmiyor nedense..Optik çarpıtmalar sürüyor..Körü körüne bağlandığınız cumhur gazetesi için 1. sayfadakileri neden görmüyorsunuz ? Neden onlara bi gerçeği görüp cevap yazmıyorsunuz ? Neden ilhan abinizin eskiden içinde bulunduğu oluşumları , kökenini , azınlıklara asıl Türklerdir diyen yazısını GÖRMÜYORSUNUZ ? İşte dinsizler böyle kim hainlerin adamı kim vatan delisi dertlisi GÖREMEZ VE GÖRSEDE HAKİKATA YÖNELEMEZLER..Kalpleriniz mühürlenmiş sizlerin..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Vatan sevmenin dini imanı olurmu hiç? Güldürmeyin insanı...

Herkesin dini imanı kendisine ve Allah kul arasında olan bir inanç biçimidir..

Kuru imanla vatan korunmaz, vatan işleri yürütülmez ve varlığı sağlanamaz...

Onu sevmenin temeli milli şuur meselesiyle ilgilidir..

Yani güzel arkadaşım;

O Eğitim ve öğretimde gizlidir..

O Ülke sevgisinde ve varlığı ve devamı topyekün bilincinde gizlidir...

O Sosyal sorumluluk kavramlarının insanların kafasında iyice yer etme meselesidir..

O Ülkesel bir fedakarlık ve çalışmakta gizlidir..

O Tüm bireylerin çok çalışma ve müreffeh develet yapısını hedef alma ilkesinde gizlidir..

O Birlik beraberlikte ve bunu yaşam biçimi haline getiren toplumsal bilinç olma kararlığında gizlidir...

Kısaca o Vatandaş olabilme bilincine erme erdemidir..

Diğer taraftan;

Atatürk'ün 1922'de yaptığı bir konuşma....bugünlere ithaf olunur.

Aşağıda Atatürk'ün 1922' de yaptığı bir konuşma yazmaktadır. Çok dikkatli ve sonuna kadar okumanızı rica ediyorum. Acaba Atatürk bu konuşmayı sadece1922 yılı için mi yapmış merak ediyorum. Siz ne dersiniz?

Meclis konuşmasından. İş bankası kültür yayınları: TBMM Gizli celse zabıtları cilt-3) 6 Mart 1922 Mustafa Kemal

"....Hepiniz bilirsiniz ki, Avrupa'nın en önemli devletleri, Türkiye'nin zararıyla, Türkiye'nin gerilemesiyle ortaya çıkmışlardır. Bugün bütün dünyayı etkileyen, milletimizin hayatını ve ülkemizi tehdit altında bulunduran, en güçlü gelişmeler, Türkiye'nin zararıyla gerçekleşmiştir. Eğer güçlü bir Türkiye varlığını sürdürseydi, denebilir ki İngiltere'nin bugünkü siyaseti var olmayacaktı. Türkiye, Viyana'dan sonra Peşte ve Belgrat'ta yenilmeseydi, Avusturya/Macaristan siyasetinin sözü edilmeyecekti. Fransa, İtalya, Almanya'da, aynı kaynaktan esinlenerek hayat ve siyasetlerini gelistirmişler ve güçlendirmişlerdir."

"....Bir şeyin zararıyla, bir şeyin yok olmasıyla yükselen şeyler, elbette, o şeylerden zarar görmüş olanı alçaltır. Gerçekten de Avrupa'nın bütün ilerlemesine, yükselmesine ve uygarlaşmasına karşılık, Türkiye gerilemiş, düştükçe düşmüştür. Türkiye'yi yok etmeye girişenler, Türkiye'nin ortadan kaldırılmasında çıkar ve hayat görenler, zararlı olmaktan çıkmışlar, aralarında çıkarları paylaşarak, birleşmiş ve ittifak etmişlerdir. Ve bunun sonucu olarak, birçok zekâlar, duygular, fikirler, Türkiye'nin yok edilmesi noktasında yoğunlaştırılmıştır. Ve bu yoğunlaşma, yüzyıllar geçtikçe oluşan kuşaklarda, adeta tahrip edici bir gelenek biçimine dönüşmüştür. Ve bu geleneğin, Türkiye'nin hayatına ve varlığına aralıksız uygulanması sonucunda, nihayet Türkiye'yi ıslah etmek, Türkiye'yi uygarlaştırmak gibi birtakım bahanelerle, Türkiye'nin iç hayatına, iç yönetimine işlemiş ve sızmışlardır. Böyle elverişli bir zemin hazırlamak güç ve kuvvetini elde etmişlerdir."

"....Oysa güç ve kuvvet, Türkiye'de ve Türkiye halkında olan gelişme cevherine, zehirli ve yakıcı bir sıvı katmıştır. Bunun etkisi altında kalarak, milletin en çok da yöneticilerin zihinleri tamamen bozulmuştur. Artık durumu düzeltmek, hayat bulmak, insan olmak için, mutlaka Avrupa'dan nasihat almak, bütün işleri Avrupa'nın emellerine uygun yürütmek, bütün dersleri Avrupa'dan almak gibi birtakım zihniyetler ortaya çıktı. Oysa hangi istiklal vardir ki yabancıların nasihatlarıyla, yabancıların planlarıyla yükselebilsin?

Tarih böyle bir olay kaydetmemiştir. Tarihte, böyle bir olay yaratmaya kalkışanlar, zehirli sonuçlarla karşılaşmışlardır. İşte Türkiye de, bu yanlış zihniyetle sakat olan bazı yöneticiler yüzünden, her saat, her gün, her yüzyıl, biraz daha çok gerilemiş, daha çok düşmüştür." ".....Bu düşüş, bu alçalış, yalnız maddi şeylerde olsaydı, hiçbir önemi yoktu.

Ne yazık ki Türkiye ve Türk halkı, ahlâk bakımından da düşüyor. Durum incelenirse görülür ki, Türkiye Doğu 'maneviyatı'yla sona eren bir yol üzerinde bulunu-yordu. Doğu'yla Batı'nın birleştiği yerde bulunduğumuz, 'maneviyatı'ndan tamamıyla soyutlanıyoruz. Hiç şüphesizdir ki bu büyük memleketi, bu milleti, çöküntü ve yok olma çıkmazına itmekten başka, bir sonuç beklenemez(bundan)."

"....Bu düşüşün çıkış noktası korkuyla, aczle başlamıştır. Türkiye'nin, Türk halkının nasılsa başına geçmiş olan birtakım insanlar, galip düşmanlar karşısında, susmaya mahkûmmuş gibi, Türkiye'yi âtil ve çekingen bir halde tutuyorlardı. Memleketin ve milletin çıkarlarının gerektiğini yapmakta korkak ve mütereddit idiler. Türkiye'de fikir adamları, adeta kendi kendilerine hakaret ediyorlardı. Diyorlardı ki "Biz adam değiliz ve olamayız.Kendi kendimize adam olmamıza ihtimal yoktur."

Bizim canımızı, tarihimizi, varlığımızı bize düşman olan, düşman olduğundan hiç şüphe edilmeyen Avrupalılara, kayıtsız şartsız bırakmak istiyorlardı. 'Onlar bizi idare etsin' diyorlardı."

Bilelim ki, ulusal benliğini bilmeyen uluslar, başka uluslara yem olurlar.

UMARIN ANLAŞILMIŞTIR...

Sevgiyle kalın...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Fethullahçıların Cumhuriyet'e saldırması kadar normal bir şey olamaz. Zira elde edemedikleri bir o kaldı. "Ele geçiremiyorsan yok et" davası güdüyorlar.

Biri kalkmış İlhan Selçuk'u abuk subuk şeylerle suçlamış. Büyük ihtimalle bu suçlamayı da İlhan Selçuk'un yazısını okuyarak değil de, malum bazı kaynaklara bakarak yapıyor. Sanırım bu suçlamaya konu olan ifadeler şunlar :

"Bugün Türkiye’de Çerkesler, Lazlar, Kürtler, Araplar, Rumlar, Yahudiler, Ermeniler, Süryaniler vb. yaşıyorlar...

Nüfus kâğıtlarında Türk yazar...

Ve bizim için en değerli Türkler onlardır...

Hele Yahudiler..

Rumlar..

Ermeniler.. "

Şimdi birisi bu ifadelere bakıp da İlhan Selçuk'un bu azınlıkları Türkler'den daha çok sevdiğini falan düşünebilir. Ama işin aslı öyle değildir. Bakın yazının geri kalanında ne diyor ;

"[b]Sayıları gün geçtikçe azalıyor.. [/b]

Onlara gözümüz gibi bakmalıyız..

El üstünde tutmalıyız..

Üstlerine titremeliyiz.. "

Arkadaşlar "Türk" kelimesi bir ırktan çok bir milleti temsil eder. Türk devletine vatandaşlık bağıyla bağlı olan herkes Türktür, aslen nereli olursa olsun. Zaten "Türk ırkı" dediğiniz, sarı tenli, çekik gözlü tanımlamasına girer. Bugün Türkiye'de bu tanımlamaya uyan kaç tane Türk var? Bir düşününün; yaklaşık bin yıl önce Malazgirt'e giren Türkler ile, bugün Türkiye'de yaşayan Türkler ırk olarak birbirlerine ne kadar benziyor olabilir? Öyleyse bizi Türk yapan şey "kan" dan ziyade Türk kimliğidir. Ermenisi de Türktür, Yahudisi de Türktür, Lazı da Türktür, Kürdü de Türktür...

İlhan Selçuk ne güzel söylemiş oysa ; "Sayıları gün geçtikçe azalıyor. Onlara gözümüz gibi bakmalıyız."

Türk kültürünü zengileştiren bu çeşitlilik değil midir arkadaşlar? Her ırktan topluluklar Türk kimliği altında yaşayıp Türk kültürünü zenginleştirmiyorlar mı? Öyleyse neden kimilerine "ermeni", kimilerine "rum", kimilerine de "kürt" diyerek bu zenginliği bozalım. Hayır bilakis, İlhan Selçuk'un dediği gibi el üstünde tutalım, üzerlerine titreyelim.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

yam yam cumhuriyete saldıranlar bir tek fethullahçılar değil,ben fethullahçı değilim ama cumhuriyet gazetesini sevmiyorum..çünkü tepeden inme jakoben bir kafa yapısı var...ülkede devamlı huzursuzluk havası estirmeye çalışan,hiç birşeyden memnun olmayan tehlikecilerin gazetesi..çünkü cumhuriyet cumhuriyet için değil cumhuriyet düşmanları için çalışıyor...vatanını seviyorsa devamlı manşet sayfasında yandık,bittik başlıkları atıpta ülkeyi kaosa sürüklemesin..çünkü vatanseverlik demek yaygara koparmak demek değildir..eğer gerçekten bir tehlike varsa zaten yüce ordumuz TSK buna gerekli müdahaleyi yapacaktır..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

yam yam cumhuriyete saldıranlar bir tek fethullahçılar değil,ben fethullahçı değilim ama cumhuriyet gazetesini sevmiyorum..çünkü tepeden inme jakoben bir kafa yapısı var...ülkede devamlı huzursuzluk havası estirmeye çalışan,hiç birşeyden memnun olmayan tehlikecilerin gazetesi..çünkü cumhuriyet cumhuriyet için değil cumhuriyet düşmanları için çalışıyor...vatanını seviyorsa devamlı manşet sayfasında yandık,bittik başlıkları atıpta ülkeyi kaosa sürüklemesin..çünkü vatanseverlik demek yaygara koparmak demek değildir..eğer gerçekten bir tehlike varsa zaten yüce ordumuz TSK buna gerekli müdahaleyi yapacaktır..

350 milyar dolar dış borç.15 milyon işsiz insan. Açlık sınırında yaşayan 9 milyon kişi.Tarıma vurulan

ve hergeçengün tükenen çiftçi. Artık açlığından utanmayan milyonlarca memur. Peşkeş çekilen

ülkenin öz varlıkları.PKK belası ve hükümetin acizliği.Dış politikada tüm zamanların en berbat

yönetim kadrosu.Makine mühendisi yerine imam.İhtisas sahibi yerine parti müezzini. Hırsızlık

kapkaç ve fuhuş liginde dünya birincisi olduk. İkide birde asgari ücretle ne kadar ekmek alındığını

kriter olarak seçen ( çünkü bu millet sadece ekmek yiyor.Eelektrik,su,doğalgaz,peynir zeytin vb.

yiyemiyor ya ! ) bir dahi başbakan.ÖSS sıvanında sıfır çeken binlerce genç.Yüz temel eseri

cumhurbaşkanına hakaret aracı olarak kullanan bir sözde eğitim bakanı! Ali dibo skandalları.

Kendi yandaşlarına verilen ganimet gibi ihaleler. IMF ye faiz dışı fazlayı tutturacağım diye

dolaylı vergilerle halkın otuziki dişini birden çekmeye yeminli bir acemiler mangası.

Evet cumhuriyet gazetesi gerçekten felaket tellallığı yapıyor. Baksanıza memleketimizin

yüzünden şaban gülücükleri yükseliyor..... :D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

arkadaşım bak ben akp li değilim bunu sende biliyorsun elbette bu hükümetten ben senin belki 10 katı şikayetçiyim am bunlar sadece bu dönem olan şeyler değil

pkk belası 1980 li yıllardan beri başımızın belası

dış borç taa osm. dönemine kadar uzanıyor

berbat yönetim kadrosu konusunda sana sonuna kadar katılıyorum

kapkaç fuhuş dediğin hırsızlık ve zina suçları dünya kurulduğundan beri var dünyanın en gelişmiş ülkeleri bile buna engel olamıyor

ekmeğin kriter alınması elbette saçmalık üstelik erdoğanın simit yiyin doyarsınız lafına biryerimle güldüm

öss yıllardır bu ülkenin sorunu ve önümüzdeki en büyük engel yök denen illet

yüz temel konusuna katılıyorum haklısın

hee bu haberleri birtek cumhuriyet gazetesimi yapıyor san sorum olacak

bu gün en basitinden takvim gazetesi bile alsanız ikinci sayfada kapkaç ve hırsızlık tecavüz haberi

pkk ya verdiğimiz şehitlerimiz var

vatandaşın geçim sıkıntısı haberi var

yani bu haberleri bir tek cumhuriyet yapmıyor

yalan mıyım?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

arkadaşım bak ben akp li değilim bunu sende biliyorsun elbette bu hükümetten ben senin belki 10 katı şikayetçiyim am bunlar sadece bu dönem olan şeyler değil

pkk belası 1980 li yıllardan beri başımızın belası

dış borç taa osm. dönemine kadar uzanıyor

berbat yönetim kadrosu konusunda sana sonuna kadar katılıyorum

kapkaç fuhuş dediğin hırsızlık ve zina suçları dünya kurulduğundan beri var dünyanın en gelişmiş ülkeleri bile buna engel olamıyor

ekmeğin kriter alınması elbette saçmalık üstelik erdoğanın simit yiyin doyarsınız lafına biryerimle güldüm

öss yıllardır bu ülkenin sorunu ve önümüzdeki en büyük engel yök denen illet

yüz temel konusuna katılıyorum haklısın

hee bu haberleri birtek cumhuriyet gazetesimi yapıyor san sorum olacak

bu gün en basitinden takvim gazetesi bile alsanız ikinci sayfada kapkaç ve hırsızlık tecavüz haberi

pkk ya verdiğimiz şehitlerimiz var

vatandaşın geçim sıkıntısı haberi var

yani bu haberleri bir tek cumhuriyet yapmıyor

yalan mıyım?

Cumhuriyet Gazetesi içimi karartıyor dediğin için söylüyorum. Benim içim zaten kararmış.

Cumhuriyet yazsada olur yazmasada. Ama şu büyük medyanın düştüğü acizliğe bakın bir.

Çıkar medyası asla işine geldiğine birtek muhalefet göztermiyor.Sevgili DİPNOT bu hususa

dikkat çekmek istemiş.Yoksa kapkaç falan ŞOK gazetesindede var. İstersen beraber abone

olalım.Belki benliğimiz gelişir. :D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

350 milyar dolar dış borç.15 milyon işsiz insan. Açlık sınırında yaşayan 9 milyon kişi.Tarıma vurulan

ve hergeçengün tükenen çiftçi. Artık açlığından utanmayan milyonlarca memur. Peşkeş çekilen

ülkenin öz varlıkları.PKK belası ve hükümetin acizliği.Dış politikada tüm zamanların en berbat

yönetim kadrosu.Makine mühendisi yerine imam.İhtisas sahibi yerine parti müezzini. Hırsızlık

kapkaç ve fuhuş liginde dünya birincisi olduk. İkide birde asgari ücretle ne kadar ekmek alındığını

kriter olarak seçen ( çünkü bu millet sadece ekmek yiyor.Eelektrik,su,doğalgaz,peynir zeytin vb.

yiyemiyor ya ! ) bir dahi başbakan.ÖSS sıvanında sıfır çeken binlerce genç.Yüz temel eseri

cumhurbaşkanına hakaret aracı olarak kullanan bir sözde eğitim bakanı! Ali dibo skandalları.

Kendi yandaşlarına verilen ganimet gibi ihaleler. IMF ye faiz dışı fazlayı tutturacağım diye

dolaylı vergilerle halkın otuziki dişini birden çekmeye yeminli bir acemiler mangası.

Evet cumhuriyet gazetesi gerçekten felaket tellallığı yapıyor. Baksanıza memleketimizin

yüzünden şaban gülücükleri yükseliyor..... :D

Döktürmüşsün yine dostum. Aynen imzamı atıyorum altına.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

:clover: ASFALT:Yoksa kapkaç falan ŞOK gazetesindede var. İstersen beraber abone

olalım.Belki benliğimiz gelişir.

---------------------------------------------------------------

Neden olmasın dotum :D yanında posta, takvim filanda alır entel oluruz :clover:

artı ben bugünkü medyadan sağ olsun sol olsun tüm medyadan şikayetçiyim

neden dersen örnek vereyim

aydın daoğan masonunun hürriyet gazetesini okursanız hükümeti övüyordur,radikal gazetesini okursanız tuu kaka ediyordur..bu da menfaatin gerekçesi o yüzden dostum türkiyede hiç bir medya doğruyu iletmiyor..çünkü herkes işine geleniş yayınlıyor ama maalesef buna cumhuriyette dahil ..o yüden ben ülkemizin medyasına güvenmiyorum

hele bazı medyalar var başta chp de olsa alkış tutuyor akp de olsa mhp de olsa ...yani iktidar kimse onu alkışlıyor analatabiliyormuyum

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

artı ben bugünkü medyadan sağ olsun sol olsun tüm medyadan şikayetçiyim

neden dersen örnek vereyim

aydın daoğan masonunun hürriyet gazetesini okursanız hükümeti övüyordur,radikal gazetesini okursanız tuu kaka ediyordur..bu da menfaatin gerekçesi o yüzden dostum türkiyede hiç bir medya doğruyu iletmiyor..çünkü herkes işine geleniş yayınlıyor ama maalesef buna cumhuriyette dahil ..o yüden ben ülkemizin medyasına güvenmiyorum

hele bazı medyalar var başta chp de olsa alkış tutuyor akp de olsa mhp de olsa ...yani iktidar kimse onu alkışlıyor analatabiliyormuyum

Dansözlerin kıvırmasındaki en önemli nokta onların bellerinin ince kalmasında gizlidr. :D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

.

dakt304loly8.gif

Tufan Türenç Hürriyet'teki köşesinde dinci gazetelirn durumunu sayılarla çarpıcı ve uyarıcı gerçeği sergiliyor:

''Zaman gazetesi tirajını 500 bin olarak ilan ediyor.

Ancak Zaman gazetesi bu satışın sadece 31 binini tezgâhta satıyor. Geri kalanını kendi yöntemleriyle abonelerine dağıtıyor.

Yeni Şafak da öyle. 105 binlik satışının 80 binini kendisi abonelerine ulaştırıyor. Tezgâh satışı ise 25 bin.

Vakit, 68 binlik satışının 50 binini abonelerine yolluyor, tezgâh satışı 18 bin.

Milli Gazete'nin tezgâh satışı 5 bin, abonesi 45 bin.''

''Gazetelerin tirajlarını belirleyen 'ABC Tiraj Denetim Kurulu' belgelendirilmeyen abone rakamlarını satış olarak kabul etmiyor.

Bu dört gazeteden sadece Zaman gazetesi ABC'ye üye olarak kabul edilmişti.. Ancak abone satışlarını belgeleyemediği için bu kuruldan çıkarıldı.''

Ve yazında sevgili Tufan Türenç soruyor:

''Bu gazeteler (...) milyarlarca lirayı nereden bulup bu kadar gazeteyi basıp dağıtıyorlar?''

Evet şimdi bizde soruyoruz; bu gazeteler milyarlarca lirayı neden buluyorlar...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

cumhuriyet gazetesi nereden buluyorsa onlarda oradan buluyorlardır..nasolsa masonla heryere hakim

Bugün en pahalı gazet Cumhuriyet gazetesidir ve fiyatını arttırmak zorunda kalırken dinci gazeteler bedava dağıtılıyor NEDEN?...

Ya da şöyle soralım bu dinci gazetelerin bu paraların kaynağı nedir?..

Demokrasilerde dört kuvvet olduğu ileri sürülür:

__Yasama..

__Yürütme..

__Yargı..

__Basın..

Dinciler işlerini biliyorlar, hedeflerine doğru yürüyorlar...

Yarım milyonu aşkın gazeteyi ülkenin her yanında bedava dağıtacak bir örgüt kurduklarına göre,

hedeflerine epey yaklaşmış sayılırlar...

Ama bunların kaynakları bir bir ortaya çıkacak birgün buna inanıyoruz..

Fakat Cumhuriyet gazetesinin gücü en pahalı gazete olması ile bile tamamıyla okuyucularıdır...

Ve sonuna kadar halkın gerçek sesi olmaya da devam edecektir...

:)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

eğer en pahalı gazeteyse cumhuriyet nasıl halkın gazetesi oluyor bence zengin kesimin gazetesi olur olsa olsa

Sevgili yanlız ağaç...

Öncelikle, Halk zenginiyle fakiriyle halk'tır...

Hayrıca o halk hen ne pahasına olursa olsun gazetesine sahip çıktığı anlamında bir tabirdir...

Diğer taraftan da; Cumhuriyet gazetesi Türkiye Cumhuriyeti ile yaşıt bir gazetedir.

Ve her devirde Atatürk'e, devrimine ve ilkelerine sonuna kadar sahip çıkmış bir gazetedir...

Lütfen öncelikle bu gazeteme bugün ulusalcı olmasından, laik olmasından, demokrat olmasından dolayı büyük rahatsızlık duyan çevreler vardır ve bu nedenle de sürekli saldırılara maruz kalan bir gazetedir. Bu saldırılar ise tamamıyla bilgisizliğin / bilisizliğin, yetersizliğin, acizliğin ve çaresizliğin göstergesidir ve dünyanın hiçbiryerinde hiçbirşekilde bir gazete saldırısına maruz kaldığını ve köşe yazarlarının faili meçhul'e gittiğini göremezsinin (savaş muhabirleri dışında).

Ama maalesef Ülkemiz bugün içinde bulunduğu kavram kargaşası içerisinde gidip gelmektedir. Bunun nedeni de Demokrasi yi tam anlayamamış ve yaşayamamış olmasından kaynaklanmaktadır..

Umarım geleceğin bu anlayışa dem vuracağı günlere imza atacağı günler olur...

Dost sevgilerimle..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

en kalite gazete ortadoğu

cumhuriyet jakoben ve masonist

İftira ve yalan üzerine dünya kurulmamıştır ve gelişen dünyada ise yerini hiçmi hiç bulamamıştır ve bulamayacaktır..

Cumhuriyet gazetisine kimlerin ne amaçla çamur attıkları ve karaladıkları ortadır...

Ama diğer taraftan..

Çete,mafya liderleri

Yalancılar, yalakalar ve yardakçılar,

Haraççılar, kara para tacirleri,

Din bezirganları,

Din tacirleri,

Eninde sonuda karanlıklara gömülmek zorundadır..

Ama Türkiye Cumhuriyeti laik, çağdaş, uygar ve modern yapısını ve bölünmezliğe olan inaç ve kararlılığını dünya döndükçe sürdürecektir

Bu da böyle biline..

Sevgiyle kalın...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.