Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

politika

Önerilen İletiler

Ayrica bir kopek devamli havliyorsa, burada bir sorun yoktur; kopegin bu havlamasinin bir nedeni vardir.

tabi ki 

siz kopek ile ornek verdiniz ve kopekten siradan bir canli gibi bahsettiniz 

Kurandaki uslupta da kopekten siradan bir canli gibi bahsedilmektedir

Kuranda ''asagilktirlar'' ifadeleri hakaret icermez 

siralama ve makam belirtmede kullanilir , Aklini kullanmayan insanin hayvandan farki kalmiyordur

hepsi bu 

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Burada ise konu Allah'in seytanin gorevini uslenmesi yani saptirmasi.

Allah seytanin gorevini ustlenmemistir

Seytani yaptirim gucu olmayan bir dis etken olarak yaratmistir

Insani saptiran da duzelten de Allahtir 

Allahin kendi kendine verdigi genel bir isimdir Allah

isim olarak

Allahtan kasit nedir?  99 esma kainattaki hangi kuvvetlere isaret ediyor bunlari incelemek lazim ..

o konunun da yeri hem burasi degil hem de zaten islenmis gordugum kadariyla 

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

tabi ki 

siz kopek ile ornek verdiniz ve kopekten siradan bir canli gibi bahsettiniz 

Kurandaki uslupta da kopekten siradan bir canli gibi bahsedilmektedir

Kuranda ''asagilktirlar'' ifadeleri hakaret icermez 

siralama ve makam belirtmede kullanilir , Aklini kullanmayan insanin hayvandan farki kalmiyordur

hepsi bu 

Sende bir karar ver. Sistem bile kelimeyi vermiyorken, sen hala nasil olurda hakaret degil dersin?

isim Aşağı olma durumu, adilik

2. sıfat Niteliği düşük, adi

Hakaret- Küçüklük. İtibarsızlık. Hor ve hakir görmek. Küçümseme. Küçük görme. Tâzimsizlik

Onur kırma, onura dokunma, küçültücü söz veya davranış

Sen birak kurani gonulsuz savunmayi da, hakaretin anlam ve icerigini acikla. 

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Allah seytanin gorevini ustlenmemistir

Seytani yaptirim gucu olmayan bir dis etken olarak yaratmistir

Insani saptiran da duzelten de Allahtir 

Allahin kendi kendine verdigi genel bir isimdir Allah

isim olarak

Allahtan kasit nedir?  99 esma kainattaki hangi kuvvetlere isaret ediyor bunlari incelemek lazim ..

o konunun da yeri hem burasi degil hem de zaten islenmis gordugum kadariyla 

Neyse demogojiye karnim tok.

Cunku algiladigim tek sey sirf kurani savunmak Adina bir seyler yaziyorsun. Bu da bir anlam ifade etmiyor.

Soru cok basit, madem saptiran Allah;

Neden saptiriyor?

Neden bir de cezalandiriyor/asagiliyor/hakaret ediyor ve cehennemde yakiyor?

Eger sirf kurani savunma Adina yanit vereceksen verme.

Kurani savunacagim diye etigin disina cikmanin bir alemi yok.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sende bir karar ver. Sistem bile kelimeyi vermiyorken, sen hala nasil olurda hakaret degil dersin?

isim Aşağı olma durumu, adilik

2. sıfat Niteliği düşük, adi

Hakaret- Küçüklük. İtibarsızlık. Hor ve hakir görmek. Küçümseme. Küçük görme. Tâzimsizlik

Onur kırma, onura dokunma, küçültücü söz veya davranış

Sen birak kurani gonulsuz savunmayi da, hakaretin anlam ve icerigini acikla. 

cevap verdim zaten de baska bisey soliyim 

hakaret icerecek olan bir kelime ancak ona negatif duygu yuklenerek soylendigi vakit hakaret olabilir 

mesela ''pecete'' kelimesi bir kiza imali soylenirse kendisinin basit bir kadin oldugu dusuncesine kapilabilir - 
hatta emin olun sosyal medyada o kelime populer hale gelirse o kelime litaratude yer bile degistirebilir kisa zamanda... 

o halde hakaret iceren kelimeler icin once toplumun o anki dilbilgisi incelenmeli

1400 yillik edebiyatin yani
Kuranin mealine bakip hayvn vs ifadeleri ele alirken itinali olmakta fayda vardir 
Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Cunku algiladigim tek sey sirf kurani savunmak Adina bir seyler yaziyorsun. Bu da bir anlam ifade etmiyor.

olabilir ne diyebilirim ki 

Soru cok basit, madem saptiran Allah;

Neden saptiriyor?

Allahin saptirdigi kisilerin suur duzeyine bakmak gerek 

ayet ; 

gozleri vardir gormezler kulaklari vardir duymazlar siz onlari diri sanirsiniz ama onlar yasayan olulerdir (Kuran)

boyle insanlarin akillari ref edilmis oldugu icin nefsleri ve dolayisiyla ofkelerinin siddetli olduguna isaret vardir hep 

mesela kandokucudurler, fitne cikaricidirlar, rahat duramayan yureklerinde sevgiyi birturlu tasiyamayan kisileri Allah cehennem odunu olarak yarattigini soylemistir ..

Neden bir de cezalandiriyor/asagiliyor/hakaret ediyor ve cehennemde yakiyor?

burada onemli olan onlarin bunu hakedip haketmedigidir

bilmemkac kisinin irzina gecen gozleri adeta dis dunyaya tepki vermeyen cani ruhlu insanlar vardir .. 

Allah ayette siz onlari diri sanirsiniz ama onlar oludurler der ... 

Eger sirf kurani savunma Adina yanit vereceksen verme.

mesele, dogru ve makul olan birseyi savunmaktir

Kurana da once akli kistaslarimla bi baktim ve dogru ve isabetli buldum 

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

cevap verdim zaten de baska bisey soliyim 

hakaret icerecek olan bir kelime ancak ona negatif duygu yuklenerek soylendigi vakit hakaret olabilir 

mesela ''pecete'' kelimesi bir kiza imali soylenirse kendisinin basit bir kadin oldugu dusuncesine kapilabilir - 
hatta emin olun sosyal medyada o kelime populer hale gelirse o kelime litaratude yer bile degistirebilir kisa zamanda... 

o halde hakaret iceren kelimeler icin once toplumun o anki dilbilgisi incelenmeli

1400 yillik edebiyatin yani
Kuranin mealine bakip hayvn vs ifadeleri ele alirken itinali olmakta fayda vardir 

Son defa kurani sorgusuz iman ile savunmamani/elestirel gozle bakabilmeni deniyorum.

Eger yine de savunmaya devam edersen, artik sana bir yanit yazmanin gereginin olmayacagin I ve kurani elestiremedigi algilamis olacagim.

Araf 166

Ne zaman ki, yasaklandıkları şeylerden ötürü öfkelenip başka aşırılıklar yapmaya başladılar, onlara şöyle dedik: "Aşağılık, maskara maymunlar olun!"

Burada asagilanan sadece insanoglu degil, ayni zamanda da maymunlar.

Bu neden hakaret degildir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

olabilir ne diyebilirim ki 

Allahin saptirdigi kisilerin suur duzeyine bakmak gerek 

ayet ; 

gozleri vardir gormezler kulaklari vardir duymazlar siz onlari diri sanirsiniz ama onlar yasayan olulerdir (Kuran)

boyle insanlarin akillari ref edilmis oldugu icin nefsleri ve dolayisiyla ofkelerinin siddetli olduguna isaret vardir hep 

mesela kandokucudurler, fitne cikaricidirlar, rahat duramayan yureklerinde sevgiyi birturlu tasiyamayan kisileri Allah cehennem odunu olarak yarattigini soylemistir ..

burada onemli olan onlarin bunu hakedip haketmedigidir

bilmemkac kisinin irzina gecen gozleri adeta dis dunyaya tepki vermeyen cani ruhlu insanlar vardir .. 

Allah ayette siz onlari diri sanirsiniz ama onlar oludurler der ... 

mesele, dogru ve makul olan birseyi savunmaktir

Kurana da once akli kistaslarimla bi baktim ve dogru ve isabetli buldum 

Yine sadece demogoji;

O suur duzeyine veren Allah'in degil mi? Neden boyle bir suur duzeyi vermis?

Bir kisi bir seyi neye gore hakeder/etmez?

Yahu onu yaratan Allah'in degil mi, kurana gore sen neden Allah'ini suclamiyorsunda kisiyi sucluyorsun?

"Ben ne yapayim, Allah beni kafir olmak iman etmemek icin yaratmis" derse ne diyeceksin?

Lutfen demogoji yapmadan yanit ver.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Son defa kurani savunmani deniyorum.

Eger yine de savunmaya devam edersen, artik sana bir yanit yazmanin gereginin olmayacagin I ve kurani elestiremedigi algilamis olacagim.

Araf 166

Ne zaman ki, yasaklandıkları şeylerden ötürü öfkelenip başka aşırılıklar yapmaya başladılar, onlara şöyle dedik: "Aşağılık, maskara maymunlar olun!"

Bu neden hakaret degildir.

parca parca alayim

Son defa kurani savunmani deniyorum.

peki o halde ; 

savundugum sey makul ve kabul edilebilir olsa bile mi ? 

yoksa once kabul edilemez bi formata sokup sonra mi elestirmez zorundayiz ?

Araf 166

iste ayetimiz 

gordugum kadariyla buradaki;  "Aşağılık, maskara maymunlar olun!" ifadesini kabul edilemez buldunuz

Allah bir sivrisinegi bile ornek vermekten cekinmez (ayet)

o zaman neden maymun ? kime maymun ?   ben biraz maymunlardan bahsedeyim 

bir kafese 1 maymun kapatiyorlar ve kafesin tepesine bir muz asiyorlar

maymun oraya tirmanip tam muzu alicakken ona elektrik veriliyor ve yere dusuyor

birkac kere bu tekrarlaniyor 

ve 2. bir maymunu kafese aliyorlar o da muza ulasmaya calisinca elektrige carptiriliyor

3. maymun iceri aliniyor ve tirmanmaya calisirken diger iki maymun ona vurmaya basliyorlar

3. maymun ciddi anlamda dayak yiyor 

ve iceri 4. maymun girdiginde diger 3 maymun sorgusuz sualsiz o maymunu olduresiye dovuyorlar ...

iceriye giren diger maymunlar icin de ayni seyi yapiyorlar .. 

dikkat edilirse buradaki olay farelerle kopeklerle ya da degisik hayvanlarla ayni sonucu vermiyor - o halde maymun orneginde anlatilmak istenen biseyler olmali 

Allah olcuyu tasiranlari agir bir dille saskin hale sokacagini ve akillarini alacagini solemistir .. Allah kinamistir bazi insanlari bu makuldur 

akilli dusunmek gerek neden maymun ? maymunlardan kasit hakaret mi yoksa anlatilmak istenen bisey mi var ?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

"Aşağılık, maskara maymunlar olun!"  ifadesi dogrudur 

burada maymunlara da hakaret yoktur

''Ayi gibisin'' derken Ayilara hakaret mi oluyor ? Ayilar icin makul olan genislik o an icin insanlara atfedilmis oluyor 

maymunlar icin de aynisi gecerlidir .. orada Maymunlara da hakaret yoktur 

Allahin siddetle kinamasi vardir orada - Akillarinizi alip sizi saskina ceviricem ve rezil olucaksiniz der Allah

anlatilmak istenen budur

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

"Aşağılık, maskara maymunlar olun!"  ifadesi dogrudur 

burada maymunlara da hakaret yoktur

''Ayi gibisin'' derken Ayilara hakaret mi oluyor ? Ayilar icin makul olan genislik o an icin insanlara atfedilmis oluyor 

maymunlar icin de aynisi gecerlidir .. orada Maymunlara da hakaret yoktur 

Allahin siddetle kinamasi vardir orada - Akillarinizi alip sizi saskina ceviricem ve rezil olucaksiniz der Allah

anlatilmak istenen budur

Anlasildi da. Ben de bir turlu anlayamadim, C.Hebdo'nun cizimlerinde koktendincileri "kizdiracak" ne oldugunu!

Bir de merak ettim, birisi sana "********** maymun" dese bu hakaret olmuyor, degil mi?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Anlasildi da. Ben de bir turlu anlayamadim, C.Hebdo'nun cizimlerinde koktendincileri "kizdiracak" ne oldugunu!

bakiniz ; 

bu heryerde gecerlidir - toplantilarda, is gorusmelerinde, diplomaside, isyerlerinde heryerde ; 

ciddi konular konusulurken ya da ciddi kararlar alinirken o olay sakaya vurulmaz bu edeptir ; espriler ve sakalari siyasiler bile yapar yapmalidir buna bisey diyemem ,, ama onemli konular ele alinirken ciddiyet ve saygi korunmalidir

bakiniz ;

hal boyleyken Islamiyet gibi Kutsal kabul edilen bir din ile o dine hayatini vakfetmis bir sahis ile ve/ya o dinin ibadet sekilleri ile alay etmek gercekten cok ayiptir

filminde bile resmedilmemeye ozen gosterilen vakarli ve tevekkul halini bozmayan Peygamberi; abartili yuz ifadeleri ile yakisiksiz sekillerde resmetmek gercekten cok ayiptir ! 

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bir de merak ettim, birisi sana "********** maymun" dese bu hakaret olmuyor, degil mi?

demesine gore degisir ; hakaret olarak ta soyleyebilir 

oyle bir der ki hosuma bile gider

dusundurucu bir sekilde de soyleyebilir

mesela bunu okuyan biri art niyetle peki o zaman ''seni gidi maymun'' diyebilir 

hakaret anlami cikarmak kisinin kendi algilari ile de alakalidir genelde

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Mesela benim elim gitmiyor 

Aciniz internetten bakiniz hatta paylasiniz da karikaturleri .

bir zamanlar Ataturke de yapilmisti Yunanli bir grup tarafindan 2004 te

akil alir gibi degil ; turk bayragini yakmalarini gerekce gostererek kazanilan zaferden sonra yunan bayragini yakmaya hazirlanan kisileri zamaninda bertaraf eden Ataturke ; heybetini ve karizmasini yerlebir eden 3d animasyonlar yayinlamislardi 

ve o zaman da bunu fikir ozgurlugu cercevesinde degerlendirmek gerektigini one surmuslerdi ! 

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bakiniz ; 

bu heryerde gecerlidir - toplantilarda, is gorusmelerinde, diplomaside, isyerlerinde heryerde ; 

ciddi konular konusulurken ya da ciddi kararlar alinirken o olay sakaya vurulmaz bu edeptir ; espriler ve sakalari siyasiler bile yapar yapmalidir buna bisey diyemem ,, ama onemli konular ele alinirken ciddiyet ve saygi korunmalidir

bakiniz ;

hal boyleyken Islamiyet gibi Kutsal kabul edilen bir din ile o dine hayatini vakfetmis bir sahis ile ve/ya o dinin ibadet sekilleri ile alay etmek gercekten cok ayiptir

filminde bile resmedilmemeye ozen gosterilen vakarli ve tevekkul halini bozmayan Peygamberi; abartili yuz ifadeleri ile yakisiksiz sekillerde resmetmek gercekten cok ayiptir ! 

Kusura bakma da, sen onca kuran'daki hakareti alayi gormezden geliyor ve politikani tek tarafli yapmaya calisiyorsun, yemezler.

Hic birt sekilde ne insani ne de samimi degil, yazdiklarin.

Ustelik baskalarinin ustelik tarihi gercekleri hicv etmesini de alay olarak degerlendiriyorsun

Bence sen tum kavramlasri kuran tarafliliginda carpitiyorsun.

O yuzden artik senin ile durust ve samimi yazismamiz bitmistir.

Sen kuranini tum haksizliklari alaylari sadizmi canav arligi insanlikdisi ve vicdandisi mafyavari tehditleri ve soylemleri ile Kabul et.

Ama bari en azindan durust davranip ta, tarihi ortada olan bir durumun hicv etmesini de bari insanlik Adina algilamaya calis.

Bir ayip arayacaksan once otur o ayibi kuraninda ara. Tabi gozlerin kulaklarin calisiyorsa.

Hani kuranda yazmis ya "organlari yoktur gormezler, isitmezler v.s." diye.

Iste senin bu kuran tarafliligin icin soylenmis bir soz.

Benden sana bir uyari, yakinda koktendincilesmemeye de dikkat et, cunku o kadar yakinsin ki!

Baskalarinin ayibindan ziyade, sen once kuiraninin ayiplarini gor.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

demesine gore degisir ; hakaret olarak ta soyleyebilir 

oyle bir der ki hosuma bile gider

dusundurucu bir sekilde de soyleyebilir

mesela bunu okuyan biri art niyetle peki o zaman ''seni gidi maymun'' diyebilir 

hakaret anlami cikarmak kisinin kendi algilari ile de alakalidir genelde

Tabi kuran desin onemli degil.

Neyse demogojiye artik gerek yok.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Mesela benim elim gitmiyor 

Aciniz internetten bakiniz hatta paylasiniz da karikaturleri .

bir zamanlar Ataturke de yapilmisti Yunanli bir grup tarafindan 2004 te

akil alir gibi degil ; turk bayragini yakmalarini gerekce gostererek kazanilan zaferden sonra yunan bayragini yakmaya hazirlanan kisileri zamaninda bertaraf eden Ataturke ; heybetini ve karizmasini yerlebir eden 3d animasyonlar yayinlamislardi 

ve o zaman da bunu fikir ozgurlugu cercevesinde degerlendirmek gerektigini one surmuslerdi ! 

Evet ideolojik inancsal izmsel kisileri kultlestiren beyinler, zaten hicvin algisina varamazlar.

Cunku hicv, zeka doludur,bilinc doludur, farkindalik doludur.

Bir kisi ancak beyni dusunurse hicv yapabilir,

Ama senin sanat dusmani kuran'inin bunu algilamasi zaten imkansizdir.

Hele hele fikir ozgurlugu demokratiklesmek, kurana ve o zihniyeti sabit olarak 7 cag geride kalarak benimseyene, o kadar uzak kavramlar, algilar dusunceler ve davranislar ki!

O yuzden kurani kendine rehber edinenler, hic algilayamadiklari bu kavramlar hakkinda fikir de yurutmesinler, cunku bunlari hadislerde de bulamazlar.

Yani islam tarihinde bulamazlar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kurani elestirebilicek donanimda oldugunuza emin misiniz ? 

madem ayetlerle konusuyorsunuz;

goz ardi ettiginiz bir ayet ; 

Sizin dininiz size bizim dinimiz bizedir.Ben sizin taptiklariniza tapacak degilim Siz de benim taptigima tapacak degilsiniz (Kuran)

goruldugu gibi Fikir ozgurlugu de esastir

Yazdiklarinizin cogu ile Anlam butunlugunu bozmaktasiniz .. 

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

inanmayanlara karsi savas acilmasi durumlari belli sartlar olustugunda gecerlidir - Bu anayasalarda da boyledir; guvenlige tehdit olusturan unsurlara karsi ulke savasa girebilir 

Kuran inanmama hakki vermis peki ya inanmayanlar Allaha inanma hakkini veriyorlar mi ? 

savas ilan etmek; insanlar inanmamayi tercih ettigi icin degildir, siz bunu boyle ele almaktasiniz .. 

yani anlam butunlugu ile degil de, kendi izahiniza delil olarak ilgili ayetlerin ilkeli mantiginiza denk getirdiginiz kisimlarini delil olarak gostermektesiniz

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kurani elestirebilicek donanimda oldugunuza emin misiniz ? 

madem ayetlerle konusuyorsunuz;

goz ardi ettiginiz bir ayet ; 

Sizin dininiz size bizim dinimiz bizedir.Ben sizin taptiklariniza tapacak degilim Siz de benim taptigima tapacak degilsiniz (Kuran)

goruldugu gibi Fikir ozgurlugu de esastir

Yazdiklarinizin cogu ile Anlam butunlugunu bozmaktasiniz .. 

Bu Kafirun suresinin 6. ayeti  bahsedildigi zaman, Muslumanlar muzakareyi kaybetmistir demektir.

Zaten eger Kurani biliyorsaniz, bu ayetin sacma bir sey oldugunun farkinda olmalisiniz. Cunku bu ayet Kuran'daki bir cok diger surelerle ve diger ayetlerle celiskidedir. Siz hic "Jizye" diye bir sey duyununuzmu?  Gayri muslumlerin, Musluman ulkerinde, Turkiye dahil, nasil muamale gorduklerini biliyormusunuz? Madimak Otelini duydunuzmu? Sunnilerin siiler hakkindaki dusuncelerini biliyormusunuz? Alevilerin yasadiklarinindan hic sizin haberiniz varmi? Hangi Musluman ulkede bu dediginiz "ayet" uygulaniyor? Hic bir ulkede. Yalniz gavur memleketlerinde "senin dinin sana, benim dinim bana" derler. 

Niye bu kadar sacmalik? Bunun sebebi Kuran bir uydurmadir.  Muhammed Kurani kullanarak gelisiguzel kanun ve kural yapti her ne  zaman bir mağdur karsisina cikinca.   Bu yuzden ayetten ayete bazan celiskiler oldu. Ve kendisi yeni ayetler uydurarak eski ayetleri iptal etti. Yani, Allah bunlari tahmin edememis ve hata etmis ve ayetleri duzeltmis.  Ama Mumammedden sonra, halifeler bu kanunlarin yeterli omadigini gorunce, yeni ayetler yaratma imkani olmadigi icin, hadisleri dogurmuslar. Iste Islam bu. Kuran ve Hadisler.  Tabii ki, Sunniler ve Siiler kendilerine ozel hadislerini dogurmuslar. Cunku hikayeleri paylasmak istemiyorlar. Sacmaliklar  uzerine sacmaliklar. Iyi okumalar!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bakiniz felaketlere Kuran degil Kurana geregi gibi uymamak sebep olmustur

Kuranda mezhepler dallar kollar budaklar hic gecmez

Allahin ipine simsiki sarilin der ayet

yine ayni sekilde dagilip ayrilmayin der

Hakaret te yoktur kuranda hatta hakareti onleyici ayet bile vardir

Birbirinizi olmadik isimlerle cagirmayin der Allah ayette

Bunlarin hepsini acikladik

Dini konularda yazan kisilerin olmasini istemiyorsaniz bence bunu acik fikirli bi sekilde soleyebilmelisiniz

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bakiniz felaketlere Kuran degil Kurana geregi gibi uymamak sebep olmustur

Kuranda mezhepler dallar kollar budaklar hic gecmez

Allahin ipine simsiki sarilin der ayet

yine ayni sekilde dagilip ayrilmayin der

Hakaret te yoktur kuranda hatta hakareti onleyici ayet bile vardir

Birbirinizi olmadik isimlerle cagirmayin der Allah ayette

Bunlarin hepsini acikladik

Dini konularda yazan kisilerin olmasini istemiyorsaniz bence bunu acik fikirli bi sekilde soleyebilmelisiniz

Siz hic bir sey aciklayamadiniz.

Sadece kuran eli ile kulluk ettiginiz Allah'iniza nasil teslim oldugunuzu ve biat ettiginizi dile getirdiniz.

Bunu bu sekilde yapmayanlar icin, yaptiklariniz bir aciklama degil, ancak Allah'iniza olan bagliliginizi ve kuran'i sorgulayamadiginizi ortaya koymanizin bir delilidir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Siz hic bir sey aciklayamadiniz.

gayet acik hatta simdi detaylandiracagim da ; 

ilk olarak Kuran mezhep ayriliklarini onaylamaz !

Gunumuzdeki Muslumanlar ya Alevi ya Sii ya Sunni ya da baska bi daldaki tarikata mensup kisilerdir ! ve birbirleri ile savas halindedirler

halbuki Kuran ne der ? 

Al-i İmran sûresi 103. ayeti: "Hep birlikte Allah'ın ipine (kitabına, dinine)sımsıkı sarılın. Parçalanıp ayrılmayın'' 

demek ki Felaketlere Kuran degil Kurana uymamak sebebiyer vermektedir !   bu sadece en basit ornek .. 

Allahin insanlara hayvan isimleri ile hakaret ettigi konusuna gelince ; zaten acikladim ayriyetten de ekliyorum ;

Allah Kuranda asil kendi emri ile Hakaret icerikli konusmalari ve dedikoduyu yasaklamistir !

Hucurat Suresi :

Kendi nefislerinizi (kendi kendinizi) yadırgayıp küçük düşürmeyin ve birbirinizi 'olmadık kötü lakablarla' çağırmayın.

hersey cok net cok ta sade anlatilmis eksiklik te yok gereksiz fazlalik ta 

demek ki acilara Kuran degil Kurana geregi gibi tabi olamamak sebep olmustur .

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.