Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

CHP kendini beğenmiş Atatürkçü maskesini çıkarmadan Türkiye'yi Kucaklayamaz...!

by_x_man

Önerilen İletiler

CHP kendini beğenmiş Atatürkçü maskesini çıkarmadan Türkiye'yi Kucaklayamaz...!

Bundan daha iyi bir fırsat olamaz dı... Yolsuzluk, hırsızlık hepsi birarada ama bakıyoruz bizim CHP aynı CHP hala aynı şeyleri söylüyor ve satmaya çalışıyor. 

Hala Atatürk'ü kendi çıkarları için kullanan dikta heveslilerinin peşinde koşuyor.

CHP kendini beğenmiş Atatürkçülerinden (kendilerini Atatürkçü yorumlayıp başkalarını beğenmeyen kitle) kurtulmadan Türkiye'yi kucaklayamaz...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Türkiye'yi iki uçlu değnek haline getirdiler.Bir yanda din sömürücüleri öte yanda da Atatürk sömürücüleri..

Sadece mecbur olduğum için, gördüklerime işittiklerime tepkisiz kalmamak adına oyunu CHP' den yana kullanmış bir vatandaş olarak söylediklerinin altına imzamı atarım..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Secimdeki Hatay'in COK SESLILIGININ ORNEGI.

Secimi kazanan CHP adayinin, AKP'den CHP ye gecmesi ve taban olarak ta, MHP'nin oylarini almasi.

Iste bu Hatay'in o bilinen tarihi ve kulturel her turlu etik degerdeki COK SESLILIGININ en guzel bir ornegi.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

"Sosyal demokrat olduğunu iddia eden bir partinin amacı halkının ortalama yaşam standardını yükseltmek olmalıdır. Bu nedenle yönelmesi gereken asıl kesim halkın el alt tabakasıdır. Bu yazıyı okuyan hiç kimse Türkiye halkının yaşam ortalamasının altında değildir, bu nedenle de hiçbiriniz aslında sosyal demokrat ve halkçı olan bir partinin odak noktası olmamalısınız. Oysa CHP’nin kalesi olarak adlandırılan il ve ilçelere baktığınızda gelir düzeyi ve yaşam standartları görece yüksek bir kitleyle karşılaşacaksınız.

Bugün bir paket makarna ve bir torba kömüre oyunu ‘sattığı’ için aşağıladığınız ve aptallıkla suçladığınız ‘halk’ için öncelikli ihtiyacı o bir paket makarna ve bir torba kömürdür. Sizler Karatay diyetinde yasak olduğu için makarna yemez ve sahip olduğunuz çevre bilinciyle kömür yakmazken, onlar için makarna kendilerini açlıktan, kömürse soğuktan donmaktan kurtaran yegane öğedir ve elbette ki bunu onlara sağlayan kişi kahramanlarıdır.

Maslow’un ihtiyaçlar hiyerarşisini inceleme imkanı bulduysanız, açlık sınırında yaşayan bir insan için ifade özgürlüğünün hiçbir anlamı olmadığını kolaylıkla anlayabilirsiniz.

Sosyal demokrat ve halkçı olduğunu iddia eden bir partinin bu hatalı odak noktasını koruduğu müddetçe kaybetmeye mahkum olması kaçınılmazdır."

Bence güzel bir tespit!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bence güzel bir tespit!

Neresi güzel tespit anliyamadim,,Ruhani bir tespit olabilir!

Açlık sınırında yaşayan bir insan için ifade özgürlüğünün hiçbir anlamı olmadığını kolaylıkla anlayabilirsiniz

Örnek verelim Rize´de oylari kimler paylasti AKP ve saadet partisi

Neden? Atatürk maskeleri olmadigi icin mi, yoksa bu yerlesik halk aclik sinirinda mi,,yoksa okullari kitaplari mi yok bu milletin.

Yoksa tek partili dönemde mi yasiyoruz...

Erzurum tek bir Akp ye ve MHP oy vermistir yoksa bu ülkede baska parti yokmu!

Yoksa dadaslarda mi aclik sinirin da yasiyor?

Antalya´yi chp neden kaybetti? Yoksa istanbul, izmiri geride birakarak dünya sehiri sevilen bir kent haline getirildigi icin mi..

Örneğin,

Avrupa da böyle bir kenti 100 km civarin da yasayan herkes her yönüyle kullanir is olsun kültürel olsun sportif olsun

Bir sorum olacak Asgari ücretleri belediye mi ayarliyor!!! Türkiye´de.

Antalya´nin 100 km civarinda ki köyler Antalya´dan yararlanamiyor...

Onun faturasi mi...

Doguda..

Neden? Kürtcüler 11 ili ele gecirdiler,, Makarna yetmedi, Donmaktan kurtulduklari kömür mi az geldi?

Bütün sehirleri ele almak istemiyorum..

KISADAN

Yoksa oralarda sosyal demokratlar kovulmadan ayri devletler kurulamayacagi icin mi?

Karadeniz biraz daha ac kalirsa inaniyorum onlarda yakinda 11 il olurlar?

Gizemli Maskeler oyunu.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ac kalan hirsizlik yapar tezine katilmadim hic o nedenle de makarnasi olmadigi icin kendisine makarna verene oyunu verenide asla onurlu bir kisi olarak göremem.Sonucta onun makarna karsiligi verdigi oy bir milletin gelecegini etkiler.Makarna ihtiyacini gidermek icin oyunu satan insan yarin daha büyük bir cikar icin ülkesinide satmaya hazirdir.

Tabi ki sosyal demokrat gecinen bir parti yoksul kesimin yaninda olmalidir.Ama egri oturup dogru konusalim.Ben bile Kilicdaroglu'nun her gittigi yerde iktidarin yolsuzluklarindan bahsetmesinden ama iktidar oldugunda CHP'nin hangi projeleri oldugu bilgisini vermemesinden sikayet ettim.Ama sonucta her gittigi yerde "HALKIIM SEN SOYULUYORSUN,SENI YÖNETENLER CALIYOR;CIRPIYOR"dedi mi demedi mi?Dedi.Ama bu yeterli degildi-Yeterli olmadigi icin sonuc bir hezimet oldu.AKP oy kaybetmedi mi,kaybetti ama kazanan CHP olmadi.

Basbakan Erdogan her gittigi yerde veya herhangi bir toplantida yalandan da olsa Mustafa Kemal'in adini andi.Atatürk diyemedi ama Mustafa Kemal dedi.Kilicdaroglu 'nun agzindan bir kez olsun Atatürk adi cikmadi.Onu kullanmamak icin mi yoksa tepki cekerim diye mi artik ne icinse bu adi kullanmaktan kacindi.

Kilicdaroglu;Cumhuriyeti kuran parti diye CHP'yi tanimlarken Cumhuriyeti kuran ulu önderin adini vermemesi cok ilgincti.Partinin icindeki anti-Atatürk'cü kesimin öfkesini cekmemek icin mi bu yolu tercih etti bilmiyoruz ama bildigimiz tek bir gercek vark i oda CHP'nin icinde,PKK'lisindan tutunda,Ermeni iddiacisi,Cumhuriyet karsiti,Atatürk düsmani isimlerin oldugudur.Bunu belki cok seslilik olarak niteleyebilenler olacaktir ben o görüste degilim.Atatürk'ün kurmus oldugu partinin icinde milletvekili olan birisinin Atatürk DERSIMDE KATLIAM yapti deme lüksü olamaz.Eger bu görüsteyse gitsin bu görüslere sahip cikan partilerde calissin.Böyle bir kisininde CHP nin icinde barindirilmasi cok büyük bir talihsizliktir.

Secimde neden böyle oldu demeden önce hem CHP hem MHP özelestiri yapmayi ögrenmelidirler.Sadece CHP ve MHP'mi?Bence,Levent Kirca,Can Atakli bunlarinda oturup özelestiri yapmalari ve kime hizmet icin adayliklarini koyduklarini millete anlatmalidirlar.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Turkiye maalesef, kuruldugundan bu yana toplum olarak SADECE LIDERE OY VERMISTIR.

Ben bunu asagidaki baslikta acikladim.

http://www.turkish-media.com/forum/topic/336004-turkiyenin-gelecegini-belirliyecek-sorular/

Iste bu temelde kabul edilsin, edilmesin su anki diktator ve iktidarin basi; TOPLUMUN YARISINA YAKINININ SECTIGI LIDERDIR.

Tarihte tum liderler, parti kuranlardir ve toplumun ilk lideri de Ataturk'tur.

Diktator, ATATURK'UN YERINE GECMEK ISTEMEKTEDIR, LIDER OLARAK.

Iste bu temelde sorun, CHP ya da partiler ve hatta politikalari degil; DIKTATORE RAKIP BIR LIDER CIKARAMAMIS OLMALARI ve 90 yil onceki LIDERE SARILMALARIDIR.

K.Kilictaroglu ya da diger parti baskanlarinin, DIKTATORU YENECEK LIDERLIK VASIFLARI YOKTUR.

O yuzden algi "Erdogan bizim liderimiz, onun hakkinda ortaya atilan tum olumsuzluklar, sadece onu karalamak icin; o ne soylerse yaparsa dogrusnu yapar" algisidir.

Bunun da ana nedeni, toplumumuzun BIREYSEL ALGI VE BILINC NOKSANLIGIDIR.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Emre Kongar Cumhuriyet gazetesinde böyle yazmış..! 

Sizece suya sabuna dokunmuş mu?

CHP Nasıl İktidar Olur?

Siyaset ve toplumbilimin laboratuvarı tarih ve öteki toplumlardır: 

Koşullar benzerken, tarihte neler olmuş...
Benzer koşullarda, başka toplumlar neler yaşamış?
CHP nasıl iktidar olur” sorusunun yanıtı da elbette buralarda.

İlk anımsamamız gereken tarihsel süreç, Eurokomünizmin, demokrasi ile komünizmi bağdaştırarak, İtalya’da belediyelerde yakaladığı başarı:
Eurokomünizm Fransa’da ve İtalya’da, Moskova çizgisinden ayrılarak yeni bir kuramsal yapıyı benimsediği sırada, yani yirminci yüzyılın son çeyreğinde, İtalyan komünistleri, yerel yönetimlerde güçlendiler...
Bu işin sırrı, yerel halka götürdükleri hizmetlerde yatıyordu.
İkinci süreç, İslam dünyasında, halen ciddi siyasal darbeler yemiş olmasına karşın varlıklarını sürdüren, Müslüman Kardeşler’in örgütlenme modeli:
Bu model de halkın günlük yaşamına dokunmaya, somut sorunlara somut çözümler üreten yardımlara ve desteklere dayalıydı.
Üçüncü olarak, kendi ülkemizde, AKP’nin iktidara geldiğinden beri, (belki de Müslüman Kardeşler modelinden esinlenerek) izlediği yerel, somut yardım politikaları:
Ailelere hem nakit para, hem mal hem de hizmet olarak yapılan ve ölçülebilir miktarı geçen yıl 12 milyara, toplam AKP dönemi olarak 85 milyara ulaşan yardımlar...
Ve elbette, ölçülemeyen, ama buna yakın olduğu, hatta geçtiği tahmin edilen bir miktar daha.
Dördüncü olarak, bizzat CHP’nin başarılı belediye başkanlarının izlediği politikalar:
Eskişehir’de bütün engellemelere karşın yepyeni bir kent yaratan Prof. Yılmaz Büyükerşen...
Aydın’da 2009 seçiminde aldığı yüzde 26 oyu, bu kez yüzde 55’e yükselten Özlem Çerçioğlu...
Sarıyer’de, AKP’nin çok oy aldığı bölgelerin buraya kaydırılmasına karşın 2009’da aldığı yüzde 37.5 oyu, yüzde 51’e çıkaran Şükrü Genç...
Elbette Şişli’de Mustafa Sarıgül...
Ve daha onlar gibi başarılı olan öteki örnekler.

Nerden bakarsanız bakın, iktidara yürümek için CHP’nin elindeki en güçlü araç kazandığı belediyelerdir.
CHP bu belediyelerde:
Seçmenlerle, kadınlarla, gençlerle, STK’lerle, doğrudan yüz yüze teması, yönetimin her kademesinde ve her aşamasında gerçekleştirirse...
Aldığı kararlara ve kararların uygulanmasında halkı ortak ederse...
Halkın günlük yaşamına dokunursa...
Somut sorunlara somut çözümler önerir ve bunları gerçekleştirirse...
İktidar şansı çok artacaktır.

Elbette bu, bir plan program ve proje üretimi sorunudur.
Parti içi ideolojik çekişmeleri bir yana bırakıp başarılı belediye başkanlarının deneyimlerini aktaracakları bir eğitim programı ile işe başlamak anlamlı bir adım olabilir.  

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Geçen yıl İzmir'de kordon'da bira içerken modern giyimli birkaç kadının konuşmalarına şahit oldum...

Tabiki bir birahanenin ön oturma bölümünde. Arkadaşımla oturuyorduk İzmirli oldukları belli olan kadınlar gördükleri birkaç genç çocuğun etnisitesine takılmış onları kenti kötüye götürmekle suçlayan konuşmalar yapıyorlardı (Size bunların ne olduğunu tam olarak açıklamak istemiyorum ama hiç hoş şeyler olmadığını söyleyebilirim). Konuşmanın içeriği oldukça geniş bir yelpazeyi kapsıyordu ve içinde özellikle Atatürkçü oldukları geçiyor ve kendilerini ülkenin elit insanlarından sayan betimlemeler içeriyordu...

Sadece kulak misafiri olduğum bir durumun üstüne basmak istedim... smile.png

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Geçen yıl İzmir'de kordon'da bira içerken modern giyimli birkaç kadının konuşmalarına şahit oldum...

Tabiki bir birahanenin ön oturma bölümünde. Arkadaşımla oturuyorduk İzmirli oldukları belli olan kadınlar gördükleri birkaç genç çocuğun etnisitesine takılmış onları kenti kötüye götürmekle suçlayan konuşmalar yapıyorlardı (Size bunların ne olduğunu tam olarak açıklamak istemiyorum ama hiç hoş şeyler olmadığını söyleyebilirim). Konuşmanın içeriği oldukça geniş bir yelpazeyi kapsıyordu ve içinde özellikle Atatürkçü oldukları geçiyor ve kendilerini ülkenin elit insanlarından sayan betimlemeler içeriyordu...

Çok ayıp etmişler, ama 10 parmağın 10'u da bir olmuyor işte..smile.png O kendilerini ülkenin elit insanlarından sayanlar var ya seçimlerden sonra "İzmir Cumhuriyeti" kurulsun diye espri yapacak kadar ileri gittiler..halbuki 4-5 ay önce kulaktan kulağa hangi ismi fısıldadıklarını hiç söylemeyeyim şimdi burda..:P

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

çingenelere hırsız -kürt’lere bölücü, barbar - ensestin adına alevi diyen sıradan faşizme örnekler.

bu tarz insanlarla konuştuğunuzda sözde her türlü ayrımcılığa karşıdırlar.

ışık demeti gibi sunarlar kendilerini.

gerçek yaşamda ise kendilerine benzemeyen herkesi etiketlerler.

insanın insana yaptığı akıl almaz korkunç bir önyargı.

faşizm de işte burada başlıyor.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Marjinal söylemleri genele mal etmek en büyük yanlislardandir.Fasizmin ne oldugunu bilmeyen insanlarin arada bir ona buna yafta takmasi fasizm degildir.O zaman "Türklere irkci "diyenleride fasizm alanina yerlestirmek gerekir.

Türk toplumunda Kürtlerin tümüne bölücü diyenlerin orani cok düsüktür,artik insanlar Kürt'ün ve PKK'nin ne oldugunu anlamistir.Sakin PKK bölücü degildir diye iddia etmeyin cünkü PKK Türkiye'nin bölünmesi daha dogrusu SEVR odaklidir,taseronluk yaptigi odaklar SEVR odaklidir.Cingenelere hirsiz denildigini ben bugüne kadar pek duymadim ama olabilir söyleniyor olabilir.Öyle her söyleneni fasizmle iliskilendirmek gercek fasizmi görmezden gelmek demektir.

Ülkenin bölünmesine karsi duruyor diye bir toplumu irkcilikla yaftalamak en büyük haksizliktir.O zaman tüm dünya milletleri irkcidir da diyebiliriz.

Milletimiz fasizmin,komünizmin,kapitalizmin,demokrasinin ne oldugundan bihaberken böyle marjinal söylemleri fasizmle es tutamazsiniz.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

sayın @@politika

ülkesinin toprak bütünlüğünü savunan insanlar faşistdir demedim.

elbette bu haksızlık olur.

ifade etmeye çalıştığım şey: sadece ülkemizde değil, dünyada da faşizm örneklemeye çalıştığım gerici ön yargılardan beslenmiş, bunu körüklemiş ve bu sayede taban bulmuştur.

faşizm yukardan aşağıya böyle kurumsallaşıyor.

bu nedenle bu yargıları masum görmemeliyiz.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

sayın @@politika

ifade etmeye çalıştığım şey: sadece ülkemizde değil, dünyada da faşizm örneklemeye çalıştığım gerici ön yargılardan beslenmiş, bunu körüklemiş ve bu sayede taban bulmuştur.

http://www.turkish-media.com/forum/topic/322958-kemalizm-fasizm-bagi-iliskisi/?hl=%2Bkemalizm+%2Bfasizm+%2Biliskisi

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

sayın @@politika

Ben masum görelim demedim ama ögretelim sonra kararini verelim seklinde yazdim.Bizim insanimiz bircok seyi bilmiyor cünkü ögretilmemistir,o nedenle bazi söylemleri ön yargi olarak degilde cehalet olarak nitelersek belki daha isabetli olur.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.