Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Neden Evlisiniz?

köşeyastığı

Neden Evlisiniz?  

9 üye oy verdi

1. 1. Neden Evlisiniz?

• Düzenli bir hayatım / cinsel hayatım olsun istiyordum
      0
    • Yalnızlıktan sıkılmıştım / ilerleyen zamanlarda yalnız kalmak istemiyordum
      0
    • Ekonomik sebeplerden dolayı
      0
    • Evlilik yaşım gelmişti
      0
    • Çocuk sahibi olmak istiyordum
      0
    • Aşık olmuştum
      6
    • Ailem ve çevrenin baskısı yüzünden
      3

Önerilen İletiler

Henüz evli değilim ama toplum için evleneceğimi biliyorum.. Bu baskıyı her zerrede hissediyorum.. Hatta geç bile kalmışım topluma göre.. Her ne kadar kişisel özgürlüğün savaşçısı gibi görsem de kendimi, yaşamak için toplumun varlığı ne yazık ki şart ve bu toplumun kurallarına uymak da şart oluyor böylece. Asileri toplumlar sevmedi, sevmeyecek..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yalnız doğduk, yalnız kaldık ve yalnız da öleceğiz... Zaten yalnızlık da paylaşılmaz smile.png

Hem yalnızlık İyidir, iyi eder...

Ya yalnızsizsinizdir ya da yaznız sizsinizdir unsure.pngblink.pngusutuk.gif ahan da burası benim kafayı yediğim noktadır aptalkafam.gif

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bence evlenmek guzel

mesela takim kurmak gibi bisey ...

kendi takimini kuruyorsun : ))

niye evlenirim mesela ?

ommm

valla ben arkadas ortamlarima ailem gibi bakarimm ; kizlari da cok severimm

her tanistigim kizdan cok hoslanirim ; askinti olmayi da severim sanirimm

evlenirsem ; cok yonlu ve gercekten cok akilli ve benden cok inancinin geregini umursayarak bana yonelen biri ile evlenirim sanirim ...

ben evlenene kadar cok enerji harcadim biraz da ben kendimi hanimellere birakayim ..

not ; evlilik ile ilgili anket hic ic acici gelmedi ... :D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ben hemcinslerim adına yazacağım.Bizim zamanımızda evlenmeyen kızlara olumsuz düşünülerek bakılırdı. Acaba hasta mı, beceriksiz mi, çirkin mi, gibi gibi.. 20 yaşlarını geçmiş kızlar evde kaldı diye damgalanırdı. Ne kadar saçma bir düşünce. Öyle dışarıda arkadaşlık eden kızlara da iyi bakılmazdı. Akılları sadece belden aşağı çalıştığı için başka seçenek düşünülmezdi. :) Görmeye ve istemeye gelen erkek adayların işi,evi oldumu bir de aile iyi oldumu geçim için herşey demekti. Huyu suyu nasıldır, döver mi söver mi, psiko rahatsızlığı var mı akıla dahi gelmezdi. Aile kızlarını evlendirirken son sözleri gelinlikle gidiyorsun kefenle dönersin olurdu.

O zamanlar anlaşarak evlenmek yokmuydu,elbet vardı. Evliliği sonlandırmak yokmuydu, elbet vardı.Şimdi ile kıyas edilmeyecek kadardı.

Bir de büyüklerimiz bizim zamanımızda şöyleydi böyleydi diye nasihat ederlerdi. Şimdi benim yaptığım gibi :)

Evlenmek adet,gelenek, görenek ve şart olarak bilinirdi. Yazacak çok şey var ama sırası geldikçe dile getiririm. Neden mi evliyim,yukarıda da işaretlediğim gibi aile ve çevre baslısı yüzünden..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Herşey sadece bir mıknatısın vasıtasıyla çok net açıklanabilir..Mıknatısın çekim alanına mangetik alan denir..Farklı cins kutuplar birbirini çeker,aynı cins kutuplar birbirini iter..Magnetik alana ulaşıp farklı iki cins'in birbirini çekme olayına evlilik denir..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ama sevgili Ömer yukarıda iki kişi son şıkkı işaretlemiş..Senin söylediğin çekilmeye karşılık birde itilme durumu var yani..:D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Herşey sadece bir mıknatısın vasıtasıyla çok net açıklanabilir..Mıknatısın çekim alanına mangetik alan denir..Farklı cins kutuplar birbirini çeker,aynı cins kutuplar birbirini iter..Magnetik alana ulaşıp farklı iki cins'in birbirini çekme olayına evlilik denir..

indüklenmeyi bekliyorsun yane omar123

ben 40 yıl önce bi indüklendim..

bi mıknatıslandım..

landım.. o landım..rolleyes.gif

sana da bi magnetik alan oluşturacak güneş gerek...

umarım.. dilerim..original.gif

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ama sevgili Ömer yukarıda iki kişi son şıkkı işaretlemiş..Senin söylediğin çekilmeye karşılık birde itilme durumu var yani..biggrin.png

örtmenim..

ya çekirdek çabalıyo da..

elektron baskın çıkıyosa..

bu irdelenmesi gereken bi sorunsaldır..

mıdır.. düşünülmelidir..

düşünücünüz geldi hanıım glare.gif

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Senin söylediğin çekilmeye karşılık birde itilme durumu var yani..biggrin.png

Sevgili Radya..Farklı cins kutuplar birbirini çeker aynı cins kutuplar ise iter..Yani burada eşcinselliğe karşı anlam var..Aynı cins erkek-erkek veyada kadın-kadın birbirini iter...Farklı cinsler ise birbirini çekerler ama magnetik alanda smile.png Artık kim girebilirse oraya..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

örtmenim..

ya çekirdek çabalıyo da..

elektron baskın çıkıyosa..

bu irdelenmesi gereken bi sorunsaldır..

mıdır.. düşünülmelidir..

düşünücünüz geldi hanıım glare.gif

Çekirdek ve elektonlardan ben bişey anlamıyorum valla, onlar senin konuların..

Ben diyorum ki; itilse de, çekilse de atı alan üsküdarı geçiyor..kahkaha.gif

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sevgili Radya..Farklı cins kutuplar birbirini çeker aynı cins kutuplar ise iter..Yani burada eşcinselliğe karşı anlam var..Aynı cins erkek-erkek veyada kadın-kadın birbirini iter...Farklı cinsler ise birbirini çekerler ama magnetik alanda smile.png Artık kim girebilirse oraya..

Ben kutuplardan bahsetmiyorum, ben kuvvetlerden bahsediyorum.itici kuvvet..tongue.png

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

olumsuzluk..

görünmeyen bi enerji kuşağında bazı titreşimler oluşturur..

sen omar123

güven duyarak sığınabileceğin.. dayanacağın bi parametre'ye

sahipsin..

zaman içerisinde yükselmeye devam ettiğinde..

hiç bi şey bu günki gibi olmayacak..

sen simbiyoz değilsin..

işaretler belli..açık..

kendine güven ve.. daha önce..

ilk defa görüştüğümüzde söylediklerini anımsa..

çevrende parazit oluşturan değişkenler ile

zaman harcama..

ve kendi değerini bil..

ya da bilenlere güven..

merhaba..original.gif

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.