Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

YOBAZIN AHLAKI... (Daha ilkokul çağında bir kız çocuğuna ''evlenebilir'' fetvası veren zihniyetin egemenliğinde bu güzelim ülkenin hangi karanlıklara)

DİPNOT

Önerilen İletiler

Yobazın Ahlakı!..

''Evleneceklerin tasarruf ehliyetine sahip olmaları gerekir. Bu da yedi yaşına ulaşıp iyiyle kötüyü ayırt etme gücünü elde etmekle gerçekleşir. Alt yaş sınırı kızlarda 9 erkeklerde 12'dir...''

Bu satırları okuduğumda karşı konulamaz bir tiksintiyle midemin bulandığını, utanç duygusuyla yüzümün alev alev yandığını hissettim... Beş yaşında bir kız babası olarak, bunu yazan ve dağıtan insanlar adına insanlığımdan utandım...

Daha ilkokul çağında bir kız çocuğuna ''evlenebilir'' fetvası veren zihniyetin egemenliğinde bu güzelim ülkenin hangi karanlıklara, hangi ilkelliklere, hangi ******** savrulabileceğini düşünüp dehşetle titredim...

İnsanlara güzelliği, doğruluğu, eşitliği ve kardeşliği anlatması gereken dinin yobaz ellerde nasıl bir sapkınlığa, ne tür bir faşizme, ne denli koyu bir ayrımcılığa yol açacağını görüp bu ülkenin insanları adına korktum...

Din bu olamaz... Kitabın adı: Delilleriyle Aile İlmihali.

Bursa Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hamdi Döndüren imzasını taşıyan 635 sayfalık kitapta, dokuz yaşında evlendirilecek kız çocukları dışında da tüylerinizi diken diken edecek her türlü ''bilgi'' mevcut!.. İslam toplumunda medeni kanunla çelişen durumlarda şeriat hükümlerinin uygulanması gerektiği anlatılan kitapta neler mi var? Satırbaşlarıyla bakalım:

-__ Kadından ve ''gâvurdan'' şahit olmaz: Şahitlerin iki erkek veya bir erkek iki kadın olması gerekir. Şahitler Müslüman olmalıdır...

-__ Akraba evliliği caiz: Akraba evliliği öne sürüldüğü gibi önemli zararlar meydana getirecek nitelikte olsaydı bunu İslam yasaklardı...

-__ Doğum kontrolü yasak: Gaye neslin sürdürülmesi olduğuna göre evli çiftler gebeliği önleyen yöntemlere başvurmamalıdırlar...

-__ Kadını iz bırakmadan döv: Kadının yatakta yalnız bırakılması da bir yarar sağlamazsa o, bir çeşit disiplin ve eğitim amacıyla, bedeninde iz bırakmayacak şekilde dövülebilir...

-__ Değnek cezası ve kölelik: Bekârların zinasında yüz, kadına zina iftirası atana seksen, içki içene seksen değnek cezası örnektir. Suçu işleyen köleyse cezalar yarı yarıya iner...

Nasıl, beğendiniz mi?! Adının başında Prof. sıfatı taşıyan ve Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Yurtkuran 'ın, ''Mensubumuz olmasından utanç duyuyoruz'' dediği bu zat, kaçıncı asırda yaşadığından habersiz olmalı ki; içkiye bile seksen değnek ceza biçerken, suçu işleyenin ''köle'' olması durumunda cezanın yarı yarıya ineceği fetvasını da verebiliyor!!!

Zavallı ülkem... Peki, bu kitap nerede dağıtılıyor?

Tuzla Belediyesi'nin nikâh salonunda, şeker niyetine!!! Kapağında Tuzla Belediyesi'nin nal gibi logosunun bulunduğu kitap, yeni evlenen çiftlere hediye ediliyor!.. Diğer bir anlatımla, Türkiye Cumhuriyeti'nin mega kenti İstanbul'un en büyük ilçelerinden biri, devlet kesesinden buz gibi şeriat propagandası yapıyor!..

Haber Radikal gazetesinde yayımlanıp büyük tepki çekince Tuzla Belediyesi ne yaptı dersiniz? Tabii ki her zaman yapılanı; Belediye basın danışmanı Sadettin Acar , yaptığı açıklamada aynen şöyle dedi:

1-___ Kitabın içeriğini bilmiyoruz. Şeriat kuralları öneren unsurlar yer alıyorsa hemen toplatırız. Bu unsurları bilip de bu kitabı dağıtmamız mümkün değil...

Tuğla gibi kitabı her önüne gelene bedava dağıtan belediye, içeriğinden habersiz!. Tuzla Belediye Başkanı Mehmet Demirci bu açıklamanın ne kadar komik kaçacağını görmüş olmalı ki, iki gün sonra gerçek düşüncesini şu sözcüklerle anlattı:

2-___ Çok faydalı bir eser... Bu kitap, güncel evlilik problemlerine İslami kurallar ışığında açıklık getiriyor...

Bu zihniyetin ne olduğunu iyice anlamak açısından altın değerinde bir açıklama... Bakın ve görün ey halkım; Türkiye nasıl bir karanlığa doğru koşar adım sürükleniyor, anlayın artık...

3-___ Tehlike evinize, çocuğunuza dek uzandı!..

.

fgdf8hz.jpg

.

KAYNAK: Cumhuriyet 04.05.2006 / ÜMİT ZİLELİ

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 71
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Okuyunca bende sasırdım ve yanlışlar evet...

Fakat anlamadıgım neden daima dindar diye geçinen insanların yanlışlarını bulup yayınlamak yerine daha hos yazılar ile paylaşımda bulunmuyorsunuz ?

Bunu ögrenmek istiyorum...

Umarım açık yüreklilikle cvp alırım sizden.Yada sol görüşteki kişilerin hiç mi yanlışları yok buyrun bir günde onlarla alakalı yazı gönderin ama siz sadece bu yönde tek taraflı bir çalışmanız var...

Bu çok etik gelmiyor bana..

Selam ve dua ile..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yahu yukarıda sayılanlar sanki İslam'ın içinde değilmiş gibi "başkalarının yanlışları" diye yorumlamıyorlar mı, pes yani... Bizimkiler (ılımlı müslümanlar) işlerine geldiği gibi bir İslam oluşturmaya çalışıyorlar. Daha light bir İslam.

9 yaşındaki bir kızla evlenip gerdeğe girmek "Sünnet" tir... Ama sizin için üzgünüm. Günümüzde bunu yapmaya kalkarsanız hem pedofil damgası yersiniz, hem de hapsi boylarsınız...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Dipnotun hedefi Islam dinini kötülemek. Hemen her firsatta dinle alakasi olmayan konulari getirip dine mal ediyor ama bosuna ugrasiyor.

Kötülemeyelim mi? 9 yaşındaki bir kızla evlenmeyi alkışlayalım mı? Kadını dövmeyi legalleştirelim mi? Ya da reşit iki insanın (hem de bizi hiç ilgilendirmediği halde) cinselliklerini cezalandıralım mı?

Nüans: İslam aralarında nikah bağı olmadan yaşanan cinsel ilişkiyi zina olarak tanımlar. Günümüzde zina, cinsel ilişkiye giren çiftlerden en az birinin evli olması halinde vardır. Dolayısıyla sizin inancınıza göre ikisi de bekar olan çiftlerin sopalanması (kimine göre taşlanması) gerekir..

Biz bunları söyleyince de İslam'ı kötülemiş oluyoruz... Vay benim insanıma...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Dipnotun hedefi Islam dinini kötülemek. Hemen her firsatta dinle alakasi olmayan konulari getirip dine mal ediyor ama bosuna ugrasiyor.

Dipnot gibi insanların hedefi, yobazca fikirlere kapılıp,

o fikirlerle uykuya yatan beyinleri uyandırmak...

İlmihalin Türçe karşılığına bakıldığında "Din kuralları kitabı" ibaresi var...

"Getirip dine mal edilen" konu, din kitabından alınma...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Fakat anlamadıgım neden daima dindar diye geçinen insanların yanlışlarını bulup yayınlamak yerine daha hos yazılar ile paylaşımda bulunmuyorsunuz ?

Umarım açık yüreklilikle cvp alırım sizden.Yada sol görüşteki kişilerin hiç mi yanlışları yok buyrun bir günde onlarla alakalı yazı gönderin ama siz sadece bu yönde tek taraflı bir çalışmanız var...

Selam ve dua ile..

Teşekkür ederim berceste çok haklısınız diyorum.

Bazılarının doğrusu bana göre yanlıştır.

Bir kişinin yaptığı yanlışı veya hatayı hemen alıp çok yobazlıktır demek yanlış bence,

Bu kimsenin ben veya bizim doğruyu yapıyoruz manasına gelmez,ayrıca başkasının yaptıkları veya beyanda bulundukları beni alakadar etmez.

Herkes kendisinden sorumludur.Doğru tektir.Anternatif aramayalım.

Kötü söz,beyan,açıklama vs.. sahibine aittir.

Aslında insanı yücelten, mukaddes inançlar olması gereken milli ve dini değerler, kıyım ve kıyam (ayaklanma) için kullanılıyor. Çok üzücü ve inanılmaz çağdışı değilmi bu sizce...

Ama ne yapalım onlar diğer dünya için cenneti kazanıp "Urileri" ile mutlu olurken biz bu dünyayı cennete çevirmenin yol ve yöntemlerini aramak için ölümcül olmayı başından kafasını koymuş kişiler olarak buna razıyız aslında... Çünkü dünyevilik bizde... ahiretlik onlarda kalsın ne diyelim...

Biz cehennemde olmanın azabını yaşarken sizler Urilerinizle birlikte mutlu mutlu olun ama ben kız kardeşimin alametini, ablamın durumu ve annemin cennete gittiklerinde nasıl mücadele göstereceklerini bile düşünmek istemiyorum...

Nasıl olsa herşey erkekler için değilmi...

Her şey siz/biz erkekler mutlu olasınız diye...

Mutluluk kavganız mübarek olsun...

Sevgi ve saygılarımla...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

:excl: Nasıl da takiye yapıyorsunuz....

Maskeler düştükçe dine saldırıyorlarmış...

Bu yapılanların hepsi din adına yapılıyor...

AKP belediye başkanları din adına yapıyor bunları...

Ne diyorlar yaparken Dinimiz böyle diyor...

Efendiler Kadını ikinci sınıf vatandaş gören her şeye saldırırım ben...

Anlamadıysanız bir daha söyleyeyim benim için insan ön plandadır...

KADINI İKİNCİ SINIF VATANDAŞ GÖREN KİM OLURSA OLSUN HANGİ DİN OLURSA OLSUN BENİM DÜŞMANIMDIR..

Onun için bırakın bu ayaklarıda....

Eğer dininizi yanlış yorumlayanlar var diyorsanız onların peşinde koşun...

Türkiye Cumhuriyeti Laik ve Demokratik bir devlettir.

Türkiye Cumhuriyeti Kadınlar Özgürdür...

:clover:seninle aynı şeyleri düşünüyorum...

Dipnotun hedefi İslam dinini kötülemek. Hemen her fırsatta dinle alakası olmayan konuları getirip dine mal ediyor ama boşuna uğraşıyor.

Tamam anladık Dip not Çok ahlaksız, dine imana düşman bir insan,

Çünkü İslamı Kendi amaç ve çıkarları için kullananların,

toplumu 1400 yıl öncesine taşımaya çalışanların çirkin yüzünü sergiliyor…

Peki sen nasıl bir insansın 'feneriumx' kardeş, Şu dip nota karşı çıktığın, kızdığın kadar,

senin inançlarını böylesine ayaklar altına alanlara da kızıp, tepki duyuyor musun?.,

Ya hu siz nasıl insanlarsınız benim dinimi, böylesine ayaklar altına almazsınız diye karşı duruyor musun?

Dip nota bunları dine mal ediyor diyorsun ama bu kitabı o yazmadı kardeş,

Kitabı dağıtan da o değil, senin yaptıklarını görmemezlikten geldiğin Tuzla Belediyesi…

Ya senin aklından zorun var yada gözlerin kör, kulağın sağır..,

Çünkü ne okuduğunu, nede duyduğunu anlayabiliyorsun, aklın kirada besbelli…

Berceste gibi bu yapılanlar yanlıştır demek dürüstlüğünü bile gösteremiyorsun…

AGA_MAHMUT gibi takiyenin alasını bile yapmayı beceremiyorsun…

Ama doğru ya sen takiye yapmayacak, Bu yapılanlar yanlıştır demeyecek kadar dürüstsün…

Çünkü sen ;

Din ve Laiklik birarada olmaz! Ben hem müslümanim hemde laikim Olmaz!

Ya seriat´a iman edersiniz yada Laiklige.

Atatürk de laiklik rejimini getirdigi icin Din düsmanidir bu apacik böyledir.

Sen ne anlarsin milli görüsten milli davadan?

***allah Erbakan Hocadan razi olsun! Türkiyede islami savunan Peygamberin izinden gidenlere dil uzatamassin!

***Milli görüs avrupanin en büyük teskilatidir!

***Erbakan hoca bütün hayatini bu davaya adamis insandir!

Diyebilecek kadar onların içindensin…

Yaptığınız yobazlıklar ortaya çıkıp, bu sayfalarda sergilenince de,

Yukarıdaki iletileri gönderecek kadar, açık sözlü ve cesurken neden şimdi..,

Bütün bu yapılanlar doğrudur,

“ Din devlet isine karışırsa ne olur ?

Bırakın bunlarıda Allahın emirlerine karşı çıkmayın.

Bizim için Allahın emri geçerlidir.”demek yerine,

Sizin yaptıklarınızı bu sayfalara taşıdı için,

İslam dinini kötülüyor diyerek, Utanmadan, Yüzün bile kızarmadan Yalan Söylüyorsun...

*tna

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Teşekkür ederim berceste çok haklısınız diyorum.

Bazılarının doğrusu bana göre yanlıştır.

Bir kişinin yaptığı yanlışı veya hatayı hemen alıp çok yobazlıktır demek yanlış bence,

Bu kimsenin ben veya bizim doğruyu yapıyoruz manasına gelmez,ayrıca başkasının yaptıkları veya beyanda bulundukları beni alakadar etmez.

Herkes kendisinden sorumludur.Doğru tektir.Anternatif aramayalım.

Kötü söz,beyan,açıklama vs.. sahibine aittir.

"Fakat anlamadıgım neden daima dindar diye geçinen insanların yanlışlarını bulup yayınlamak yerine daha hos yazılar ile paylaşımda bulunmuyorsunuz ?"

Yazılacak yazılar bu konuda olacaksa...

Daha hoş yazı olamazdı...

Yazılan yazı, insan haklarının, özgürlüğünün korunması gereği...

Senin, bu konuda "hoş"yazıların/görüşün varmı?

"Bazılarının doğrusu bana göre yanlıştır."

Doğru olduğunu iddia ettiğin kendi görüşünün,...

Doğruluk referansı nedir?...

Bu konudaki doğruların nedir?...

"Bir kişinin yaptığı yanlışı veya hatayı hemen alıp çok yobazlıktır demek yanlış bence,"

Ne yapsındı, destek yada görmemezlikten mi gelmesi gerekiyordu ?...

"Bu kimsenin ben veya bizim doğruyu yapıyoruz manasına gelmez,ayrıca başkasının yaptıkları veya beyanda bulundukları beni alakadar etmez."

Toplumu bozacak hareket ve düşüncelere, namuslu bir vatandaş duyarsız kalmamalı...

Sende, bu tarzı kendine ahlak ediniver...

İyi bir yurttaş olmanın gereği...

"Herkes kendisinden sorumludur.Doğru tektir.Anternatif aramayalım.

Kötü söz,beyan,açıklama vs.. sahibine aittir."

Toplumun mutlu yaşam tarzını bozacak ...

Kötü söz, beyan, açıklama, hareket vs. sorumsuzluğu yapan her kimse...

Suç işlemiştir. Bunun bir yaptırımı olmaldır,

Toplum içerisinde, haddini bilene kadar soyutlanıp...

Uygar yasalar önünde cezasını çekmelidir...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Umarım açık yüreklilikle cvp alırım sizden.Yada sol görüşteki kişilerin hiç mi yanlışları yok buyrun bir günde onlarla alakalı yazı gönderin ama siz sadece bu yönde tek taraflı bir çalışmanız var...Sürekli aynı içerikte yazılar göndermeniz ve sadece bir atarfaı hedef almanız sizce ne kadar etik?

Selam ve dua ile..

Herkes yeterince içini dökmüş sanırım...Ama benim sorum hala cvbını bulamadı..

Rica ediyorum Dipnot sizin zihniyetinizde olan kişilerin hiç mi yanlışları yok buyrun bir günde onlarla alakalı yazı gönderin ..????

Yanlışlar elbet bilinmeli ve bilinmeli ögrenilmeli ki karanlıklardan aydınlığa çıkılsın ama sadece bir taraftamı noksanlıklar var ve bunlar sizin gibi daima dile getitirerek mi aydınlığa çıkılır?

Neden ortak paydalarda daha sakin ve hosgörülü bir şekilde paylaşımlarda bulunmuyoruz acaba?

Dilesem bende sizin zihniyetinizde ki kişilerin bir yığın yanlışlarını bulur her gün sizin gibi bir topic açarım ama bu bana birşey kazandırmaz...

O kadar bir varken...Onca ortak noktamız varken onca birleri bırakıp neden böyle luzumsuz mevzularda karsı karsıya gelip düşman kesiliyoruz birbirimize?

Umarım anlatmak istediklerim anlaşılır...

Selam ve dua ile....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Onu da araştır sen yaz gerçekten yanlışsa bizde diyelim ki evet yapılan yanlıştır.Karşı tezleri çürütmek ve kendi tezlerini savunmak için de bilgi sahibi olmak gerekir.Biz buradaki birkaç arkadaşımla birlikte işin başından beri sahte Atatürkçülere de ve aynı oranda sahte dincilere de ateş püskürüyoruz.Halen bunu anlamamakta direnmenize ne ad vereceğime inanın karar veremedim.Dipnot un hiç bir yazısında islam dinini kötüleyen birşey sezmedim.Sadece islam dinine mal edilmeye çalışılan yanlışları göstermeye çalışıyor.Bunu çok dindarsınız ya sizin bizden daha fazla savunmanız gerekirken bu görev ne yazık ki , kendi dilimizde kuran-ı okuyup tefsirlerle araştırıp bu dini gerçek anlamda kimseye alet olmadan anlayıp özümseyen biz kafirlere düşüyor.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

YAMYAM senmisin islam dinini bilen cok arastiran?? haha ya senin aklina sasarim ben kötülemek icin nasilda yalan yanlis ifadeler kullaniyosun.Yemezler söyleym sana. Ne kadin dövmesi, ne 8 yas evliligi, ne hadisi. Birileri seni fena kandirmis. bilmiyormusun islamda kadina verlilen degeri. Cennet annelerin ayaklari altindadir cümlesi sana dayagimi hatirlatiyor. Herkesin esleri üzerinde hakki vardir onlari incitmeyin! diye söyleyen peygamber efendimizi tanimiyormusun????????????? Senin ve senin gibilerin kötülemesiyle bu din zarar görseydi coktaaaan din diye bisey kalmazdi!!!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sevgili (berceste @ 'May 5 2006, 10:57 AM') Şöyle demiş..

O kadar bir varken... Onca ortak noktamız varken onca birleri bırakıp neden böyle lüzumsuz mevzularda karsı karsıya gelip düşman kesiliyoruz birbirimize?

Umarım anlatmak istediklerim anlaşılır...

Selam ve dua ile....

Bu yaklaşımınızı son derece önemsiyor ve anlatmak istediğinizi de anlıyorum…

Şimdi sizin tespit edip önerdiğiniz, benimde onayladığım bu yaklaşımı devam edebilecek miyiz, ?

Umarım ortak birlerimizi yakalar, ortak doğrularımızı algılar ve yok saymayız…

Ve bu lafta kalmaz, her birimiz üzerimize düşen sorumlulukları yerine getiririz.

Bence önce şu soruların ortak cevabını verebilmemiz gerekir…

Konuya şöyle bir örnekle başlamak istiyorum…

“ Varsayalım ki bu forumda ki herkes aynı mekânı paylaşıyoruz,"

Ve varsayalım ki, şöyle bir durum söz konusu,

* İçimizden biri yâda biriler yaşadığımız ortak alanı sürekli kirletiyor ve dağıtıyorlar.

**Yine içimizden biri yâda birileri bu yanlışları dile getirip düzeltilmesini istiyorlar

Şimdi soru şu;

Orada yaşayan diğerleri, konunun muhatapları sorunun çözümü ve ortadan kalkması için nasıl yaklaşım göstermelidir?

Cevapları sıralayalım…

1-Sorunun çözümü için yanlışı yapanlara gerekli uyarıları hep birlikte yapıp olmaması için çaba harcarız

2-Görmemezlikten gelip bana ne kim düzeltirse düzeltsin diyebiliriz…

Bunun sonucunda şunlar ortaya çıkabilir,

1-Sorun ortadan kalkması için herkes kendi sorumluluğunu yerine getirir ve problem ortadan kalkar.

2-Görmemezlikten geldiğimiz için sorunlar devam eder.

Eğer problem devam ederse neler olabilir.?

1- Birileri yine çıkar ve sorunu dile getirir, hepimiz adına düzeltilmesi için yeni önerilerde bulunur,

2- Birileri de ısrarla anlamazlıktan gelip sorunun çözümüne katkıda bulunmazlar

3- Birileri sana ne bu benim seçimim istediğimi yaparım diyebilir.

4- Birileri de tarafsızlık adına uzak durup, aslında çözümsüzlüğe taraf olurlar…

Sorun hala devam ediyorsa;

Ortak yaşamımıza zarar verenlere ve bunları yapmayalım diyenlere nasıl yaklaşabiliriz

1-Mekân hepimizin herkes kendi üstüne düşen sorumluluğu yerine getirmek zorundadır diyebiliriz

2-Arada sırada biz de hatalar yapabileceğimiz için sorunu dile getirenlere,

lüzumsuz mevzularla uğraşmayın sende hata yapıyorsun diyebiliriz…

Peki, Hangi Sonuçlar ortaya çıkabilir;

1-Eğer sağduyuyla aynı ortamı paylaşan insan olmanın sorumluluğuyla yaklaşabilirsek sorunu çözeriz…

2- Aynı davranışları, yanlış olduğu söylenen şeyleri zaman zaman bizim de yaptığımız anlaşılmasın diye,

3- Yada bu davranışları yapan ortalığı kirleten ve bundan vazgeçmek istemeyenlerden olduğumuz için

Bu davranışlarımıza destek bulmak, amacıyla şöyle davranırız,

1-Hatamızı anlar, sorunun çözümü için üzerimize düşen sorumluluğu yerine getiririz.

2-Sorunu dile getirenler için onların da hiç mi yanlışları yok deriz,

3-Bu sorunlar daima dile getirerek mi çözülür deriz.

4-Senin de yaptıklarını söylersek görürsün gününü diyebiliriz..

5-Vs… vs

Sevgili “ berceste “, geldiğimiz noktada ‘ortak birlerimizi yakalamak, ortak doğrularımızı algılamak adına’,

İkimizde bunu önemsiyor ve çözümlere ulaşmak istediğimize göre,

Birlikte doğru tespitleri yapıp üzerinde uzlaşmamız gerekiyor…

Varsayılan duruma, Benim bakış açım ve dünya görüşüme göre,

Yaklaşımım ve sorunun çözümüne yönelik tavrım hep 1- maddelerdeki yaklaşımlar olurdu.

Şimdi sizin de tespit ettiğiniz gibi;

Onca ortak noktamız varken onca birleri bırakıp,

Böyle lüzumsuz mevzularda karsı karsıya gelip düşmanlıkların artık ortadan kalkması için

Sorumluluğunuzu yerine getirip, Sizin bakış açınız ve dünya görüşünüze göre cevabınızı yazacağınızı umuyorum…

Selam ve sevgi ile...

*tna

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bu yaklaşımınızı son derece önemsiyor ve anlatmak istediğinizi de anlıyorum…

Şimdi sizin tespit edip önerdiğiniz, benimde onayladığım bu yaklaşımı devam edebilecek miyiz, ?

Umarım ortak birlerimizi yakalar, ortak doğrularımızı algılar ve yok saymayız…

Ve bu lafta kalmaz, her birimiz üzerimize düşen sorumlulukları yerine getiririz.

.

.

.

Sorumluluğunuzu yerine getirip, Sizin bakış açınız ve dünya görüşünüze göre cevabınızı yazacağınızı umuyorum…

Selam ve sevgi ile...

*tna

Emin olun ki benimde tavrım sizin 1. maddelerde ki gibi olurdu ve muhakkak ki doğru olan da odur...

Fakat benim burada ki asıl dikkat çekmek istediğim nokta DİPNOT ve sizlerin hayata sadece kendi ideolojinizin penceresinden bakıp olaylara ona göre yaklaşım sergilemeniz.Ve bu bağlamda da sadece karsıt fikirlerle alakalı sorunları burada paylaşımda bulunmanızdır.

Evet yanlışlar var ve bunlar dile getirilmeli doğrusu iletilmeli aktarılmalı ve bu açıklamalar sonucunda da ortak paydada buluşulmalıdır.

Ama çoğunlukla görüyoruz ki bazı arkadaşlar islam adına yapılan yanlışları burada bizlerle paylaşıyorlar fakat onun islamda olmadığı ama günümüzde malesef bu tür yanlışlar olduğu söylendiği zamanda buna takiyecilik , kıvırmak gibi sözler duyulabiliyor..

Simdi size bu bağlamda sormak isterim samimiyet bunun neresinde?(bunun haricindeki paylaşımlar hariç tutuyorum)

Bu örnekte yapılmak istenen islam adına olan yanlışları düzeltmek mi yoksa alttan islamın sözde yobaz ve yanlış bir din olduğu izlenimini vermek mi?

Ve 2. Sadece islam adına mı bu toplumda yanlışlar yapılıyor?

Atatürk adını agzına alıp yada farklı ideoloji ensuplarının içine düştüğü yanlışlar hiç mi yok?Ebette var..O zaman gerçekten sağduyu varsa her iki ideolojininde yanlışları ortaya konsun bilinsin ve üzerinde konusulsun..Benim belirtmek istedigim budur...Tek taraflı düşünülüp o istikamette hareket edilerek söyledikleriniz asla gerçekleşmez.

Eğer gercekten sizin yazılarınızda ki 1. maddeye evet diyorsak bende sunu derim ki bunlara evet demek için önce samimiyetini ve tarafsızlığını gözden geçirmek lazım...Ve sunlar sarttır ki,

1.tarafsızlık

2.objektiflik

3.sağduyu

4.saygı

5.empati

Sadece tek tarafın ideolojisinde ki yanlışların üzerinde durmak ne derece saglıklı bir yaklaşım sizce?

Burada istenen sadece her fikre aynı mesafede yaklaşma hassaslığını gösterebilme ve bu yönde de eleştirilere açık olup kendi fikrinde ki yanlışlarıda ortaya koyabilme cesaretidir. ..

Sağduyulu ve empati kurarak düşünüp cevap vermenizi isterim...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Allahın rahmeti üzerine olsun arkaşlar bu bölümde bir kısım gördüm ve açıkçaı çok üzüldüm

bir kardeşimiz kadına yapılan haksızlık demiş

Bakın rahmetimiz islamın geldiği vakıt değil yalnız arabistenda şimdilerin medeniyet ülkelri diye geçinen yerlerde de olan bir durum söz konusuydu kız çocukların diri diri toprağa gömülmesi bu ve bunun gibi cahilliklerin büyük çoğunluğu orda olduğu için rahmet oraya iindi yani Allah zülcelal aççık açık gücünü gösterdi öyle bir rahmet önderi gönderdiği o vic dansızlardan birer gül çıkarttı ve onlar hayatımız da hiç ağlamadığımız kadar ve ağlamaıyacağımız kadar o cahilliklere ağladılar

Bakın din diyorsunuz güzel kardeşlerim unutmayınki sağlam kalmış ve şüphesiz sağlamak kalacak etek din islamdır ve ve onun rahmet peygamberi HZ Muhammed Mustafa(sas) öyle bir rahmettir ki bakın u hassasiyete belki biliyosunuz dur ama gönül dünyanızı açın da öyle okuyun o rahmet önderi bir hediye aldığınız zaman önce kız çocuklarına verinder çünkü diyor onlar hassas dır duygusaldır onlar nerde ağlayan bir çocuk görse oturup ağlarmış o En mübarek insan işte o rahmettir insnları hal haliyle bu kadar değiştirmiştir kadınlar o geelince rahat etmiştir eyyy birinci mesajı yazan güzel kardeşim bak bir olay anlatacağım gönül dünyanı aç ve oku

O rahmet e bir gün cemaatten gelirler ve derlerki hanımlarımız bizim sözümüzü dinlemiyorlar (bakın bu husus çok önemlidir hanımım kocasına itati ve kacanın hanımına sadakati çk önemlidir.)

o zaman hanım larınızıuyarın eğer yine dinlemezlerse hafiçe uyarın daha sonra bu kişilerden bazılarının hanımları gelir ve YA rasulallah(sas) eşlerimiz bizi çok dövüyorlar diyince o kişilere buyurmuş ve dövmelerini engelleimiştir.

Bakın canlar gercilik diyorsunuz gericilik haa neiften kaçan harama bakmayan harama müsadeetmemek için o na göreye yaşayan elini eteğini cürümden çeken insanları göründe onlara bir bakın gericilik bu mudur eğer buysa ben gericiyim bakım baz kendinden bi haberlerin yaptığı açıklmaları din kabul etmeyin Dinimiz kurandır sünnettir ve ashabın hayatıdır siz onları örnek alın

Bakın dinde olan bir şeyi zor geliyor yapamıyorum deyipte yapmamak ayrı öyle birşey olmaz ben bunu kabul etmiyorum demek ayrı Allah hem kabul eden hem de uyan eylesin ama sakın ha ikincisi olmayınAllahın emrini işinize gelmiyor diye inkar etmeyin Bizimdinimiz zamanın ötesindir bizin kuranımız bütün zamana hitap eder sakın ha o nada ona uyanada gericidemeyin kenddini bilmezleride allah ıslah etsin

onlar anca konuşur

Müslümanlık kal hali değil hal halidir yaşayana bakın cır cır konuşana değil onlar belkide olmayan bir şeyi zırvalıyorlar

Bakın kardeşlerim burda benim ilgilen diğim husus budur lütfen dikat edelim

Hepinizi Allah rızası için seviyorum

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

dinciler Arabistan'a gitsin, kavga bitsin:)) (bkz. Nasreddin Hoca'nın yorgan gitti kavga bitti hikayesi)

İslami konularda siyasi partileri, belediye başkanlarını, medya tartışmalarını referans aldıkça yanlışlardan kurtulamayacağız.

Bu ülkede Mevlana da Yunus Emre de yaşadı. Onlar 9 yaşında kızla evlendi mi? Eşlerini dövdüler mi?

Doğru olan referans belediyenin kitabı mı?

Küçük bir ayrıntı: Okuduğum bir ilmihalde "erkekler abdest almak için eşlerini, abdest suyunu dökmek için zorlayamazlar" diyordu. Yorumunu siz yapın...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

YAMYAM senmisin islam dinini bilen cok arastiran?? haha ya senin aklina sasarim ben kötülemek icin nasilda yalan yanlis ifadeler kullaniyosun.Yemezler söyleym sana. Ne kadin dövmesi, ne 8 yas evliligi, ne hadisi. Birileri seni fena kandirmis. bilmiyormusun islamda kadina verlilen degeri. Cennet annelerin ayaklari altindadir cümlesi sana dayagimi hatirlatiyor. Herkesin esleri üzerinde hakki vardir onlari incitmeyin! diye söyleyen peygamber efendimizi tanimiyormusun????????????? Senin ve senin gibilerin kötülemesiyle bu din zarar görseydi coktaaaan din diye bisey kalmazdi!!!

:clover::clover::clover::clover::clover::clover: iyi söze ne denirki;

Anladım İşi,sanat ALLAH'ı aramakmış Marifet bu,gerisi yanlız çelik çomakmış..

Allahın rahmeti üzerine olsun arkaşlar bu bölümde bir kısım gördüm ve açıkçaı çok üzüldüm

bir kardeşimiz kadına yapılan haksızlık demiş

Bakın rahmetimiz islamın geldiği vakıt değil yalnız arabistenda şimdilerin medeniyet ülkelri diye geçinen yerlerde de olan bir durum söz konusuydu kız çocukların diri diri toprağa gömülmesi bu ve bunun gibi cahilliklerin büyük çoğunluğu orda olduğu için rahmet oraya iindi yani Allah zülcelal aççık açık gücünü gösterdi öyle bir rahmet önderi gönderdiği o vic dansızlardan birer gül çıkarttı ve onlar hayatımız da hiç ağlamadığımız kadar ve ağlamaıyacağımız kadar o cahilliklere ağladılar

Bakın din diyorsunuz güzel kardeşlerim unutmayınki sağlam kalmış ve şüphesiz sağlamak kalacak etek din islamdır ve ve onun rahmet peygamberi HZ Muhammed Mustafa(sas) öyle bir rahmettir ki bakın u hassasiyete belki biliyosunuz dur ama gönül dünyanızı açın da öyle okuyun o rahmet önderi bir hediye aldığınız zaman önce kız çocuklarına verinder çünkü diyor onlar hassas dır duygusaldır onlar nerde ağlayan bir çocuk görse oturup ağlarmış o En mübarek insan işte o rahmettir insnları hal haliyle bu kadar değiştirmiştir kadınlar o geelince rahat etmiştir eyyy birinci mesajı yazan güzel kardeşim bak bir olay anlatacağım gönül dünyanı aç ve oku

O rahmet e bir gün cemaatten gelirler ve derlerki hanımlarımız bizim sözümüzü dinlemiyorlar (bakın bu husus çok önemlidir hanımım kocasına itati ve kacanın hanımına sadakati çk önemlidir.)

o zaman hanım larınızıuyarın eğer yine dinlemezlerse hafiçe uyarın daha sonra bu kişilerden bazılarının hanımları gelir ve YA rasulallah(sas) eşlerimiz bizi çok dövüyorlar diyince o kişilere buyurmuş ve dövmelerini engelleimiştir.

Bakın canlar gercilik diyorsunuz gericilik haa neiften kaçan harama bakmayan harama müsadeetmemek için o na göreye yaşayan elini eteğini cürümden çeken insanları göründe onlara bir bakın gericilik bu mudur eğer buysa ben gericiyim bakım baz kendinden bi haberlerin yaptığı açıklmaları din kabul etmeyin Dinimiz kurandır sünnettir ve ashabın hayatıdır siz onları örnek alın

Bakın dinde olan bir şeyi zor geliyor yapamıyorum deyipte yapmamak ayrı öyle birşey olmaz ben bunu kabul etmiyorum demek ayrı Allah hem kabul eden hem de uyan eylesin ama sakın ha ikincisi olmayınAllahın emrini işinize gelmiyor diye inkar etmeyin Bizimdinimiz zamanın ötesindir bizin kuranımız bütün zamana hitap eder sakın ha o nada ona uyanada gericidemeyin kenddini bilmezleride allah ıslah etsin

onlar anca konuşur

Müslümanlık kal hali değil hal halidir yaşayana bakın cır cır konuşana değil onlar belkide olmayan bir şeyi zırvalıyorlar

Bakın kardeşlerim burda benim ilgilen diğim husus budur lütfen dikat edelim

Hepinizi Allah rızası için seviyorum

"İnanç özgürlüğü ve ibadet hürriyeti minarelerde, camilerde, sokaklarda, meydanlarda gürül gürül iken ve camilerinde beş vakit ezan okunan bir ülkede dine müdahale ediliyor diyebilir misiniz? Ama dini istismar etmeye kalkarsanız dine en büyük kötülüğü yaparsınız.''

Fakat maalesef son zamanlarda dini istismar ederek Güzelim ülkemizin geleceği açısından tehlike oluşturan ve karanlık emellerine uğlaşabilmek her yolu deneyen, sürekli altını oyan, durmadan kemirenleri gördükçe insan zorunlu olarak ve kararlılıkla mücadele etme arzusu ile doluyoru...

Bu ne denle sorun ülkemiz olunca biz bu gidiş karşısındaki suskunluğumuzu bozduk ve her ne olura olsun gericinin, yobazın, ticaninin vb. gibilerin karşısında kollarımızı bir kez sıvamış bulunduk artık...

Sevgi ve saygılarımla...

.

fgdf8hz.jpg

.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bir belediyenin eğer yukarda yazılanlar doğruysa bana göre islamla hiç bir ilgisi olmayan bir ilmihalini alıp ortalığa koşan bakııııınnn duyduk duymadık demeyin şeriat geliyooorr iritca hortladı çığırtkanlığını yapan sizler nedense miadını çoktan doldurmuş olan Demirel efendinin ve ülkemin en tepesindeki şahsın açıklamasını beğenmiş ve takdir etmiş görünmektesiniz asıl tehlikeyi alkışlayıp ama bir sürü hurafe inancı ile yazılmış bir kitaba anormal bir tepki göstermek ne kadar objektif bir düşüncedir acaba???

bundan yıllar önce bu basit gördüğünüz provokatif yorumlar yüzünden sokaklar kan gölüne dönmüş ve yüzlerce genç hayatını kaybetmiş ve bir o kadarıda hapislerde işkenceler altında ömür tüketmiştir,niyet yeniden ülkemin insanlarını sokaklara döküp sen arabistana sen moskovaya diye ayırımlar yapan insanları alkışlamaksa çok üzücüdür ki aynı günler geri gelir.

İslam dininde 9 yaşındaki bir çocukla evlenme diye bir olay yoktur çünkü reşit sayılmayan biri dinde evlenemez bunu dinimizi aç buçuk bilen herkes bilir helede buna sünnettir yakıştırmasını yapmak cahillikten başka bişey değildir Peygamber efendimizin hangi hanımı dokuz yaşındaydı bakın araştırın bilmeden kulaktan duyduğunuz saf sataları dine mal etmeyin eğer kastınız Hz Aişe validemizse bakın;

Hz. Peygamberin Hz. Aişe ile evlilik isteği, vahyin başlangıcından 10 yıl sonradır. Hz. Ayşe vahiy başlangıcından beş altı yıl önce doğmuştur. Dolayısıyla Hz. Ayşe’nin peygamberimizle evlendiği yaşın 17-18 olduğu ortaya çıkar.

Bu konu, daha detaylı bir şekilde Mevlana Şibli’ nin “Asr-ı saadet” kitabında geçer. (İst. 1928. 2/ 997)

Hz. Ayşe’nin evlendiği zaman yaşının büyük olduğunu, ablası Esma’nın biyografisinden kesin olarak anlıyoruz. Eski biyografi kitapları Esma’dan bahsederken diyorlar ki: “Esma 100 yaşındayken, hicretin 73. Yılında vefat etmiştir. Hicret vaktinde 27 yaşındaydı. Hz. Ayşe ablasından 10 yaş küçük olduğuna göre, onun da hicrette tam 17 yaşında olması icap eder. Ayrıca Hz. Ayşe, Hz. Peygamber’den önce Cübeyr’le nişanlanmıştı. Demek evlenecek çağda bir kızdı.” (Hatemü’l enbiya Hz. Muhammed ve hayatı, Ali Himmet Berki, Osman Keskioğlu, s. 210)

Eğer ciddi bir şekilde ilmihal okumak istiyorsanız buyurun Ömer Nasuhi BİLMEN buyurun MIZRAKLI okuyun

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bir belediyenin eğer yukarda yazılanlar doğruysa bana göre islamla hiç bir ilgisi olmayan bir ilmihalini alıp ortalığa koşan bakııııınnn duyduk duymadık demeyin şeriat geliyooorr iritca hortladı çığırtkanlığını yapan sizler

Bunu sadece ben söylemiyorum bunları zaman zaman devletimizin tepesinde bulunan Cumhurbaşkanı, Genelkurmay başkanı ve devletin en yüksek kademesindeki bürokratlar söylüyor. Kaldıkı Bizlerde bunu her geçen gün yaşadığımız çevremizden, içinde bulunduğumuz halktan ve Yine bugün ülkenin başına bir kara bulut gibi çökmüş bulunan imamların amaç ve emellerinden anlayabiliyor, görebiliyor ve yaşabiliyoruz...

Yıllardır uyutulan bir halkımızı bugün yönetemezseniz yönettirir mantığı çerçevesinde dış güçlerce çok iyi yaptırılmaktadır. Neler mi? Bakın Ekenomimiz IMF ve DÜNYA BANKASI emrinde, Politikamız ve hukukumuz AB'NİN elinde... Yani davulda onlarda Tokmakta... Bizede belki müzik dinlemek, şarkı söylemek, laylaylom oynamak düşüyor veya yine amaç boşvermişlikse, bananecilikse, umursamazlıksa, sessizlikse o zaman başka tabi ne denilebilir... Sevgi ve saygılarımla...

.

fgdf8hz.jpg

.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sayın dipnot biz akıllanmıyacaz.

Efendim yobazlar ne işler yapıyormuş. Evlenme yaşı 9 diyorlarmış. Ne alakası var yobazlıkla. Bizzat Muhammedin kendisi 9-13 yaşında çocuklarla evlenmişse.

Evlenme için ölçüt olarak alınan çocuğun cinsel organıdır. Kadının pisikolojik durumuna filan bakılmaz. Zaten evlenirken sorulmaz bile. Verirler gider o kadar. Kadın erkeğin tarlasıdır çocuk üretmek için . tarla ne kadar bakir olursa o kadar iyidir. yani ne kadar küçük çocuk olursa o kadar makbuldür.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bunu sadece ben söylemiyorum bunları zaman zaman devletimizin tepesinde bulunan Cumhurbaşkanı, Genelkurmay başkanı ve devletin en yüksek kademesindeki bürokratlar söylüyor. Kaldıkı Bizlerde bunu her geçen gün yaşadığımız çevremizden, içinde bulunduğumuz halktan ve Yine bugün ülkenin başına bir kara bulut gibi çökmüş bulunan imamların amaç ve emellerinden anlayabiliyor, görebiliyor ve yaşabiliyoruz...

Yıllardır uyutulan bir halkımızı bugün yönetemezseniz yönettirir mantığı çerçevesinde dış güçlerce çok iyi yaptırılmaktadır. Neler mi? Bakın Ekenomimiz IMF ve DÜNYA BANKASI emrinde, Politikamız ve hukukumuz AB'NİN elinde... Yani davulda onlarda Tokmakta... Bizede belki müzik dinlemek, şarkı söylemek, laylaylom oynamak düşüyor veya yine amaç boşvermişlikse, bananecilikse, umursamazlıksa, sessizlikse o zaman başka tabi ne denilebilir... Sevgi ve saygılarımla...

.

.

varlığından şüphem olmayan ceenabı hakkın adıyla başalrım

Bismillahirramairrahim

merhaba sana güzel kardeşim bak çok yanlış düşünüyosun

sana fala uzatmadan tek cevap vercem bilmiyorum bunun üzerine nedicen

bak kardeşim devletin başındakiler hacılar hocalar değildi gid islamiyetin yayılışına bak odur hacı hoca

istanulun fatihine bak odur hacıhoca bak en eski osmanlı padişahlaından biri eğer şu okyanus karşıma çıkmsaydı RAbbim senin adını oralaada taşırdım

Bak senin dediğin kişiler senin gibidirler alakası olmayan dinle kişilerdir

beni bu bahsettiğinşahıslar ilgilendirmez

Gitbi bak bakayım islamın doğuşunda kime haksılık edimiş öyl eher yapılanı din ebağlamyın ben bi yanlış yaptıysam o benim faşoluğmdan dır dinimle alkası yoktur

kardeşim bi kere dine göre hareket eden adam bu zamanda siyasetle uğraşmaz

senden bişey isticam kardeşim yazdığın insan sevgisi sözü mesajının sonun da değil içeriğinde ve yüreğinde olsun uyarsan sevinirim

Euzübillahimineşşeytairracim ve siyaseten(üstad)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sayın dipnot biz akıllanmıyacaz.

Efendim yobazlar ne işler yapıyormuş. Evlenme yaşı 9 diyorlarmış. Ne alakası var yobazlıkla. Bizzat Muhammedin kendisi 9-13 yaşında çocuklarla evlenmişse.

Evlenme için ölçüt olarak alınan çocuğun cinsel organıdır. Kadının pisikolojik durumuna filan bakılmaz. Zaten evlenirken sorulmaz bile. Verirler gider o kadar. Kadın erkeğin tarlasıdır çocuk üretmek için . tarla ne kadar bakir olursa o kadar iyidir. yani ne kadar küçük çocuk olursa o kadar makbuldür.

Yazık çookkk yazıııkkk midem bulandı okurken herhalde kendi duygularını kaleme almışsın burda.........

Bak az yukarda açıklama yapmışım okudunmu???? sanmıyorum neden okuyasın ki önemli olan kendi duygularınız dimi herşeyin doğrusunu siz bilirsiniz ya bizim söylediklerimizin ne önemi var biz ALLAH'a inanıyoruz ve müslümanız ya biz geri kafalıyız biz cahiliz öyle değilmi?

Niye sana cevap veriyorum ki

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

.

sana fala uzatmadan tek cevap vercem bilmiyorum bunun üzerine nedicen

bak kardeşim devletin başındakiler hacılar hocalar değildi gid islamiyetin yayılışına bak odur hacı hoca bak en eski osmanlı padişahlaından biri eğer şu okyanus karşıma çıkmsaydı RAbbim senin adını oralaada taşırdım...

Lütfen duyguyu ve hayali bırakın ve biraz gerçekçi olun sevgili ahirzaman...

Sizin düşüncenizden anlaşıldığı üzere eğer herşeye gücü yeten Allah'ın dünyayı değiştirmesi için neden osmanlı padişahına gerek duyarak ona okyanusu açtırma gücü vermedi peki... Bunu açıklayabilirmisiniz....

Bak senin dediğin kişiler senin gibidirler alakası olmayan dinle kişilerdir.

beni bu bahsettiğinşahıslar ilgilendirmez

Arkadaşım dinin bir ölçütümü var size göre, az inançlı, çok inançlı, orta inançlı gibi... Olabilirmi böyle birşey... Müslümanlığı da tekelleştirmişsiniz ve bir tarikat kurup mutlaka ihitaç içinde, toplumsallaşamamış, yaşadığı dünyanın gerçeklerini kavrayamamış, aidiyat ihtiyacından ağınıza düşmüş zavallı halkın içinde dergahlarınızda pek güzel geçinip gidiyorsunuz... Ama bu büyü bozulacak birgün buna adım gibi eminim... Bu toplumu karanlığa, urafeliğe, cahiliye devrine ve ortaçağ karanlığına götüremeyeceksiniz... Artık sizi çok iyi tanıyor olmakla birlikte, niyetinizi, takiyenizi ve emellerinizi biliyoruz...

senden bişey isticam kardeşim yazdığın insan sevgisi sözü mesajının sonun da değil içeriğinde ve yüreğinde olsun uyarsan sevinirim...

İnsan sevgisine gelince... Eğer insan sevgisine sahip olmamız burada zaman harcamamızın, mücadele vermemizin, düşüncelerimizi paylaşmamızın bir anlamı olduğundandır...

Sevgiyle kalın...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşım dinin bir ölçütümü var size göre, az inançlı, çok inançlı, orta inançlı gibi... Olabilirmi böyle birşey... Müslümanlığı da tekelleştirmişsiniz ve bir tarikat kurup mutlaka ihitaç içinde, toplumsallaşamamış, yaşadığı dünyanın gerçeklerini kavrayamamış, aidiyat ihtiyacından ağınıza düşmüş zavallı halkın içinde dergahlarınızda pek güzel geçinip gidiyorsunuz... Ama bu büyü bozulacak birgün buna adım gibi eminim... Bu toplumu karanlığa, urafeliğe, cahiliye devrine ve ortaçağ karanlığına götüremeyeceksiniz... Artık sizi çok iyi tanıyor olmakla birlikte, niyetinizi, takiyenizi ve emellerinizi biliyoruz...

İnsan sevgisine gelince... Eğer insan sevgisine sahip olmamız burada zaman harcamamızın, mücadele vermemizin, düşüncelerimizi paylaşmamızın bir anlamı olduğundandır...

Sevgiyle kalın...

kardeşim neden acaba sana sorduğum sorulara cevap veremek yerine lafı dolandırıp başka şeylere çek meye çalışıyorsun

islam senin kafanda kurduğun şeydeğil

kendi kafandan kurduğunuz şeyin geçmiş karşısına baöyle böyle yapıyorsunuz diyor yöneltilen soruları unutuyorsun

Az inançlı çok inançlı

bu sorunun cevabını kendin ver müslümanlık Kuran ve HZ.Muhammed dahilinde hareket etmektir Emir ve yasaklarına uymaktır bunlardan herhangibir parçasının ayrılması mümkün değildir

ozaman sence bu kelamları kabul etmeyene ne denir yada bunlar eskida kaldı diyenler bunlar müslüman değildir başka birşeylerse onu bilmem

sopnra şüphesiz bunları kabul edip de uymayanlarda vardır bunları inkar etmiyorum ama onlar günahkardır inançsız değil

bak kardeşim belirli bir konuma gelip de hakkın rızasına çalışmanın uygun olmadığının hangi sınıfa girdiğini ise sen düşün

sevgili Dipnot

bak kardeşim bir malesef şu sınıf insanlar vardır ki onlar da inanan ancak ne ahlakında nede başka hallerinde bunu göstermeyenlere dinin temsilcisiymiş gibi bakıp bakın müslümanlık böyledir diyenler vardır onlara ise ben diyecek söz bulamıyorum sadece kör derim siz ne dersiniz bilemiyorum

sonar demişsinki insana olan sevgim den dolayı buradayım

bak kardeşim o soruyu önceden doğru anladığını düşünüyorum ama cevabını vermediğin için söylüyorum

mesajların içereiğinde karşındakinin değer verdiklerine kötü sö edip sonrada onun celalenmesini sağlıyorsun ve sonrada sevgiden bahsediyorun bak kardeşin sakın yanlış anlama

amacın bu demiyorum ama inan burdan böyle gözüküyor

eğer dersenki hayır değilim ve sen benim kalbimi kırın senden özür dilemeye hazırım ama bunun için bi mesajlarına sanırım göz atarsın

zira biz müslümanların kalp kırdığımız zaman uyyamammamız lazım zira Hz.Muhammed(sas) ahlakı bunu gerektirir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.