Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Önerilen İletiler

Sevgili BrainSlapper ;

Sormuş Olduğunuz Sorunun Muhatabı Biz yada Herhangi Bir Mümin Olamaz ;

Siz Diyorsunuz ki ;

Doğan Bey,

Bir anne-baba, çocuklarını karşılarına dizer ve şunu der mi?

.

.

"Baba" denilen Erkek Cinsi İnsanın testislerinde üretilen Sperm Hücrelerinin, ******* yolunu izleyerek "Anne" denilen Kadın Cinsi İnsanın rahmindeki Yumurta hücrelerine ulaşması ve sonucunda bölünmelerle insan vücudunu ortaya getirdiğini ve belirli bir olgunlaşma sürecinden sonra İnsan'ın "Bebek" denilen Yeni Doğan olarak dünyaya gelmesi olayında Bilim hiçbir İlahi etken ve olgu bulamamıştır.

Annelerimizle babalarımız, siz kabul inanmak istemesenizde bizim doğumumuzdan yaklaşık 9 ay kadar önce bir birliktelik yaşadılar ve emin olun o sıradaki ruh hallerindeyken Tanrı akıllarından bile geçmiyordu. :lol:

Biz anne ve babalarımıza nasıl birer hediyeyiz yaaa?

Hala aynı köleci ve küçümen zihniyet...

İnsan, annesi de olsa, babası da olsa kimseye kimse tarafından hediye edilemez...

Nedir bu, eşya mı?

Tanrı'nın Zenginliği bahşetmesi, hediye etmesi, lutfetmesi düşüncesi kendi içersinde tutarlı olabilir ancak İnsanın insana hediye edildiği düşüncesi köleci ve çağdışı zihniyetin eseridir.

Elbette ki çocuklar, anneleri için kıymet biçilemez derecede önemlidirler...

Fakat ne olursa olsun, bir insan, diğerine hediye edilemez...

Bu zihniyet *** bir zihniyettir.

Biz köleci zihniyetle başa çıkmak için üretelim diye uğraşıyoruz,

İnsanlar ise bunu "Din" ve "Tanrının İhsanı" kılıfına bürüyerek çoktan pazarlamış ve benimsetmiş bile...

Ne yazık...

Ya hu işte sırf bu yüzden Türk Kültürünü çok seviyorum.

Türk filmlerinde hep bir replik vardır:

"Bu bebek aşkımızın meyvesi..." denir...

Ne kadar güzel değil mi?

Bir paylaşım, bir değer söz konusu...

Üretilmiş bir değer söz konusu...

İhsan edilmiş değil, elde edilmesi için verilmiş bir uğraşı ve bunun sonunda doğal olarak oluşmu bir sevgi bütünlüğü söz konusu...

Oysa birde şuna bakın:

"Bu bebek bize Tanrı'nın hediyesi"

Ne kadar basit değil mi?

Emek yok...

Tepeden inme bir hediye var...

Bakmakla ve gönderene imanlı olarak yetiştirmekle yükümlü bırakıldığın bir Hediye...

Timur'un Nasreddin Hoca ve ahalisine hediye ettiği Fil gibi...

Çocuğa olan sevginin nedeni, o çocuğun anne-babası olmandan dolayı değildir bu durumda...

Bu durumdaki sevginin koşulu şudur:

"Madem ki bu çocuk Tanrı'nın hediyesidir, seveceğiz, sevmek durumundayız..."

Yani gerçek olmaya, yapay ve bilinaltına dikte edilen bir sevmek zorunluluğu var...

Siz hediye almaya ve sevmeye koşullanmaya devam edebilirsiniz...

Biz insan olarak sevgiyi hakettiği için sevilen bireyler yetiştirmeye devam edeceğiz...

Yıllar sonra "Özgür" ve "Koşullu Köle"ler olan iki farklı nesil arasındaki farkı çok net göreceğimizden adım gibi eminim...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

"Baba" denilen Erkek Cinsi İnsanın testislerinde üretilen Sperm Hücrelerinin, ******* yolunu izleyerek "Anne" denilen Kadın Cinsi İnsanın rahmindeki Yumurta hücrelerine ulaşması ve sonucunda bölünmelerle insan vücudunu ortaya getirdiğini ve belirli bir olgunlaşma sürecinden sonra İnsan'ın "Bebek" denilen Yeni Doğan olarak dünyaya gelmesi olayında Bilim hiçbir İlahi etken ve olgu bulamamıştır.

.

.

...

Sevgili TengeriinBoşig ;

Size Tek Kelime İle PES Diyorum Artık.

Yahu Bir Konu Hiç Bu Kadar Başarılı Bir Şekilde Çarpıtılamaz. Ben Böyle Bir Demogoji Görmedim.

Vallahi Az Daha Zorlasanız, Ben Bile Bir ''Androit'' Olduğuma İnanacağım.

Belkide Bu Hikayeden Yola Çıkarak ; Diyebiliriz ki ;

İnsan; Yalnızca Düşünebilen Bir Organizma Sistemi dir.

Anne Babası Evcilik Oynarken, Bir Takım Etkileşim ler Doğrultusunda, Bir Takım Kimyasal Reaksiyon lar Sonucu Oluşuvermiştir.

Yahu Güzel Kardeşim, Biz Size Bir Şey Demiyoruz ki ;

Siz Dilediğiniz Gibi İnanabilirsiniz, Ama Bizim Kendimizi Nasıl Tanımladığımızdan SİZENE ...?

Biz Bir Kul uz Diyoruz, Biz i ALLAH Yaratmıştır Diyoruz, Yine Yaradan ALLAH a Döndürüleceğiz Diyoruz.

Biz Buna İnanıyoruz. Ama, Size Zorla Dikte Etmeye Çalışmıyoruz.

Pekiyi Siz Ne Diye , Bizi Yargılıyorsunuz ki, Güzel Kardeşim.

Anlamıyormusunuz ?

Siz Kendi Yolunuza , Biz Kendi Yolumuza...

Saygılarımla. Doğan Gülbudak

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sevgili BrainSlapper ;

Sormuş Olduğunuz Sorunun Muhatabı Biz yada Herhangi Bir Mümin Olamaz ;

Siz Diyorsunuz ki ;

Doğan Bey,

Bir anne-baba, çocuklarını karşılarına dizer ve şunu der mi?

Evlatlarım!!!

Sizi neden yaptık biliyormusunuz?!

Alıntı BrainSlapper

''Anne Babanın Çocuk Yapması'' Tabiri Sizin Kendinize Yalıştırdığınız Bir İfadedir.

Bizim İçin Kullanılamaz. Bizi Anne Babamız Yapmamıştır. Bizi Rahman ve Rahim Olan ALLAH Yaratmıştır.

Biz Mal Değiliz ki, Yapılalım. Biz Yaratılmış İnsanlarız.

Yani Bizim Anne Babamız, Kesinlikle Bize ;

''Biz Sizi Şu Sebeple'' Yaptık Demezler. Bu Ne Talihsiz Bir Cümledir Böyle. Kendimi Hiç Birilerinin Yapıtı Olarak Düşünemiyorum ;

Çünki Ben Cenab ı Hakk ın Yapıtıyım, O'nun Eseriyim, O'nun Sanatıyım.

Anne Babamız Bizleri, ALLAH ın Emaneti Olarak Görürler. Öylece Severler. Biz Onlar İçin Rabbinden Bir Hediyeyiz.

Anladınız mı ...?

Biz ALLAH ın Kullarıyız. Bununla Gurur Duyuyoruz.

Siz İse Anne Babanız Yapıtı Olduğunuza İnanıyorsunuz. Bu Sizin Seçiminiz. Bizi Bağlamaz, Hiç İlgilendirmez.

Sayın Gülbudak,

Benim yazıma verdiğiniz yanıt, daha önce örneklemiş olduğumuz "cevapsız bırakma" taktiğinizin taze bir örneğidir.

Soru: Armut meyvemidir, Doğan Bey.

Doğan Gülbudak: Evet Fenerbahçe şampiyondur.

Yukarıda da aynı şeyi yapıyorsunuz.

Siz, "baba, koyduğu kurallar ve aile bireyleri" hakkında bir örnek verdiniz, ve bu örneğe bakarak bizden, "Allah, koyduğu kurallar ve insanlar" arasındaki ilişkileri anlamamızı istediniz.

Biz de örneğinizi devam ettirdik.

Size soruyoruz: Baba, yaramazlık yapan ve koyduğu kurallara uymayan çocuğunu önce kaynar kazana atar, sonra kızgın demirlerle işkence eder, sonra, migrodalgada kızartır, sonra mangala oturtur mu!

Bu sorunun cevabı: "Baba öyle şeyler yapmaz" veya "baba bunları yapma hakkına sahiptir, yapar" demek iken,

Siz soruya cevap vermiyorsunuz.

Ne yapıyorsunuz?

Konuyu değiştirip, yani kendi verdiğiniz örneği değiştirip, bir sürü masal okuyorsunuz.

Her konuda yaptığınız gibi.

Hiçbir soruya cevap vermediğiniz gibi.

Saygılar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sayın Gülbudak,

Benim yazıma verdiğiniz yanıt, daha önce örneklemiş olduğumuz "cevapsız bırakma" taktiğinizin taze bir örneğidir.

Soru: Armut meyvemidir, Doğan Bey.

Doğan Gülbudak: Evet Fenerbahçe şampiyondur.

Yukarıda da aynı şeyi yapıyorsunuz.

Siz, "baba, koyduğu kurallar ve aile bireyleri" hakkında bir örnek verdiniz, ve bu örneğe bakarak bizden, "Allah, koyduğu kurallar ve insanlar" arasındaki ilişkileri anlamamızı istediniz.

Biz de örneğinizi devam ettirdik.

Size soruyoruz: Baba, yaramazlık yapan ve koyduğu kurallara uymayan çocuğunu önce kaynar kazana atar, sonra kızgın demirlerle işkence eder, sonra, migrodalgada kızartır, sonra mangala oturtur mu!

Bu sorunun cevabı: "Baba öyle şeyler yapmaz" veya "baba bunları yapma hakkına sahiptir, yapar" demek iken,

Siz soruya cevap vermiyorsunuz.

Ne yapıyorsunuz?

Konuyu değiştirip, yani kendi verdiğiniz örneği değiştirip, bir sürü masal okuyorsunuz.

Her konuda yaptığınız gibi.

Hiçbir soruya cevap vermediğiniz gibi.

Saygılar.

Sevgili BrainSlapper ;

Biz Niye Sorunuza Cevap Vermeyelim ki ? Siz Soruyu Bu şekilde Sormadınız ki ?

Bizim İnanç Sistemimizde Olmayacak Şekilde Sordunuz Biz de Sorunuza Muhatap Değiliz Dedik,

Çünki En Başta Bizi Anne Babamız Yapmamıştır Dedik. Şimdi Bunun Neresi Masal Okumak ?

Herneysei, Siz Öyle Diyorsanız , Amenna Diyoruz, Biliyorsunuz Bizim, Kişisel Tartışmalara Girmemek Gibi Bir Prensibimiz Var.

Gelelim Yenien Düzenlediğiniz Sorunuza ;

Alıntı BrainSlapper

Cevap Oldukça Basittir, ve Kimse İçin Değişmez, Aynıdır ;

H A Y I R...

Buda Sorunuzun Biraz Önce Alamadığınız Cevabıdır...

Lakin Kesinlikle,

''Baba Evladına İşkence Etmediğine Göre, ALLAH da Kendini İnkar Eden, Kendisine ve Peygamberine Küfreden Kullarına, Ceza Vermemelidir''

Diye Bir Mantıksız Bir Orantı Kurulamaz.

ALLAH ın Kendine İnananı da, İnanmayanı da, Hep Birlikte Cennet ine Koyacağına Kimse İnanamaz.

Yoksa Siz İnanıyor mu su nuz ...?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sevgili TengeriinBoşig ;

Size Tek Kelime İle PES Diyorum Artık.

Yahu Bir Konu Hiç Bu Kadar Başarılı Bir Şekilde Çarpıtılamaz. Ben Böyle Bir Demogoji Görmedim.

Vallahi Az Daha Zorlasanız, Ben Bile Bir ''Androit'' Olduğuma İnanacağım.

Belkide Bu Hikayeden Yola Çıkarak ; Diyebiliriz ki ;

İnsan; Yalnızca Düşünebilen Bir Organizma Sistemi dir.

Anne Babası Evcilik Oynarken, Bir Takım Etkileşim ler Doğrultusunda, Bir Takım Kimyasal Reaksiyon lar Sonucu Oluşuvermiştir.

Yahu Güzel Kardeşim, Biz Size Bir Şey Demiyoruz ki ;

Siz Dilediğiniz Gibi İnanabilirsiniz, Ama Bizim Kendimizi Nasıl Tanımladığımızdan SİZENE ...?

Biz Bir Kul uz Diyoruz, Biz i ALLAH Yaratmıştır Diyoruz, Yine Yaradan ALLAH a Döndürüleceğiz Diyoruz.

Biz Buna İnanıyoruz. Ama, Size Zorla Dikte Etmeye Çalışmıyoruz.

Pekiyi Siz Ne Diye , Bizi Yargılıyorsunuz ki, Güzel Kardeşim.

Anlamıyormusunuz ?

Siz Kendi Yolunuza , Biz Kendi Yolumuza...

Sayın birvarmışhiçyokmuş...

İlla ki her zaman motamot bir tartışmaya girmemek gerekiyor.

Arada sırada da yaptığım gibi beyin fırtınası da yapmak gerekiyor.

Uzun lafın kısası şudur ki:

İspatlamak istediğim şey, 1500yıl önce ortaya atılmış bir toplumsal düzen yasalarının

Ve "Suç ve Ceza" anlayışının ortaya çıkmasının nedeninin

Tanrısallıktan ziyade, o döneme ve çağa ait ihtiyaçlar olduğunu vurgulamaktır.

İnsanlık bugün, o yasalardan ve "Suç ve Ceza" anlayışından daha ileri bir düzen ortaya koyabildiğine göre

İdeal olan, pek bellidir ki "Tanrılsa olduğu iddia edilen"ler değildir...

Ortaya koymak istediğim buydu fakat anlamazlıktan geldiğinize göre başaramadığım açık!!! ;)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sayın birvarmışhiçyokmuş...

İlla ki her zaman motamot bir tartışmaya girmemek gerekiyor.

Arada sırada da yaptığım gibi beyin fırtınası da yapmak gerekiyor.

Uzun lafın kısası şudur ki:

İspatlamak istediğim şey, 1500yıl önce ortaya atılmış bir toplumsal düzen yasalarının

Ve "Suç ve Ceza" anlayışının ortaya çıkmasının nedeninin

Tanrısallıktan ziyade, o döneme ve çağa ait ihtiyaçlar olduğunu vurgulamaktır.

İnsanlık bugün, o yasalardan ve "Suç ve Ceza" anlayışından daha ileri bir düzen ortaya koyabildiğine göre

İdeal olan, pek bellidir ki "Tanrılsa olduğu iddia edilen"ler değildir...

Ortaya koymak istediğim buydu fakat anlamazlıktan geldiğinize göre başaramadığım açık!!! ;)

Sevgili TengeriinBoşig ;

Tamam Ben Sizi Anlıyorum da ;

Bir Yerde Tıkanıyoruz Sanırım. Bakınız Biz Burada ALLAH ın Varlığını Tartışmıyoruz ki , İddia lar Oluşsun.

Eğer Farklı Bir Başlıkta Olduğu Gibi Bir İddia üzerine Tartışsak, Siz de Kesin Hükümşlerle Fikrinizi Savunacaksınız Tabiiki.

Lakin Biz Burada Birey in Kendini Nasıl Nitelendirdiğinden Bahsediyoruz. Anlıyormusunuz ?

Yani Kişi Kendini Nasıl Tanımlıyor ? İşte Bu Kadar Basit.

Burada İddia Yok, Burada Kişisel Yorum, ve İNANÇ Var.

Adam Maymundan Geldiğine İnanır Saygı Duyarız,

Adam Uzaylıların Getirdiğine İnanır Saygı Duyarız,

Adam Uçan Spagetti Canavarının Oluşturduğuna İnanır, Saygı Duyarız,

Leyleklerin Gagalarında Getirip, Balkona Bıraktığına İnanır, Saygı Duyarız,

Öylece , Kendi Kendine, Tesadüfen Var olduğuna İnanır, Saygı Duyarız,

Anne ve Babasının Yapıtı Olduğuna İnanır, Saygı Duyarız,

Hepsine Saygı Duyarız da ;

ALLAH ın Yarattığı Bir Kul Olduğuna İnanırsa, Saygı Duyamazmıyız ...?

Bu Ne Biçim Anlayıştır Böyle. Yoksa Ben mi Anlayamıyorum ?

Yani ; Şimdi Biz, Neye İnanırsak İnanalım, Ama Yalnız Allah ın Yarattığına mı İnanmamalıyız ...?

Hoppala. Yahu Kardeşim Ben Buna İnanıyorum, Sen de Neye İnanmak İstiyorsan O na İnan. Varmı Bir Problem ...?

Biz Baskı Kurmuyoruz, Lakin Türlü Baskılara Maruz Kalıyoruz. İşte Bu Beni Üzüyor.

Ben ''Tüm İnsanlık Benim İnandığım Şekilde Var Olmuştur'' İddiasında Bulunursam ,

O Zaman Kıyasıya Tartışırız. Ama Şimdilik Böyle Bir İddiam Yok,

Ama Olmayan İddiamın Tartışması Başladı Bile.

Tekrar Söylüyoruz ; Kardeşim Biz Kesinlikle Kişisel Tartışma ve Polemiklere Girmek İstemiyoruz.

*

Artık Lütfen Bunlar da Böylece Biline ...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Alıntı BrainSlapper

Cevap Oldukça Basittir, ve Kimse İçin Değişmez, Aynıdır ;

H A Y I R...

Buda Sorunuzun Biraz Önce Alamadığınız Cevabıdır...

Yavaş yavaş cevap vermeyi öğreniyorsunuz.

Bu sevindirici bir gelişme.

*

Madem bir baba, kendisini sevmedi diye çocuğunu kaynar kazana atmıyorsa, mikrodalgada kızartmıyorsa, mangala oturtmuyorsa,

yani kendi kurallarını koyan baba bile bunu yapmıyorsa, sizin allah bunu nasıl yapıyor?

Herşeyi narsisssizm üzerine kurduğu için mi?

Eğer Bu Haylaz Çocuğa, Bir Şekilde, Ceza Verirseniz, Ya da Evinizden Kovar, Uzaklaştırırsanız,

Bu Sizin Çok Gaddar Bir İnsan Olduğunuzu mu Gösterir...?

Ne Yani ; Ödüllendirince Çok İyi, Cezalandırınca Çok Kötü, Öylemi ...?

Hayır, Hayır. Ödül de Ceza da Gereklidir. İkiside Gereğince Uygulanmalıdır.

Tıpkı Yaratıcı nın , Kendi Mülkünde, Kendi Belirlediği Kurallara UYAN Kullarını ÖDÜLLENDİRECEĞİ Gibi ,

Tıpkı Yaratıcı nın , Kendi Mülkünde, Kendi Belirlediği Kurallara UYMAYAN Kullarını CEZALANDIRACAĞI Gibi ,

Tıpkı Yaratıcı nın , Kendi Mülkünde, Kendi Belirlediği Kurallara UYMAYAN, ve Kendi Yaratıcılığını da İNKAR EDEN, TANIMAYAN Kullarını ,

EBEDİYYEN CEHENNEM e Atacağı Gibi ...

Demek ki sizin Allah TIPKI baba gibi yapmıyormuş...

Demekki sizin Allah'da bir babadaki kadar bile merhamet yokmuş...

*

Lakin Kesinlikle,

''Baba Evladına İşkence Etmediğine Göre, ALLAH da Kendini İnkar Eden, Kendisine ve Peygamberine Küfreden Kullarına, Ceza Vermemelidir''

Diye Bir Mantıksız Bir Orantı Kurulamaz.

ALLAH ın Kendine İnananı da, İnanmayanı da, Hep Birlikte Cennet ine Koyacağına Kimse İnanamaz.

Yoksa Siz İnanıyor mu su nuz ...?

Olmayan allah ile olmayan cenneti beni ilgilendirmez.

Ben sadece dininizdeki, çarpıklıkları, çelişkileri gösteriyorum.

Saygılar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sn BrainSlapper,

O kadar çelişki gösterildi.

O kadar mantıktan yoksun , temelsiz inançlar ortaya kondu.

Hiçbir ilerleme yok.

Hala ay yarıldı.

Hala burak yada refref denen katır cinsi bir yaratıkla uzaya uçuldu.

Hala kölelik iyidir. Hoştur. Lazımdır.

Hala kadının ikinci sınıf insan olması normaldir.

Hala talan normaldir. Bunu Allah için yaparız deniliyor.

Hala onları yakaldığınız yerde öldürün manasındaki ayet orada duruyor.

Bu çağdışı mantık bugün hala savunulmaya kalkılıyor.

Kendi adıma söyleyeyim , beyhude çaba içerisindeyiz.

Hiçbir ilerleme yok.

Sorulan sorulara cevap yok.

Cevap adı altında yazı yazmak ile CEVAP vermek arasındaki farktan haber yok.

Sorulan her soruya karşılık bir yazı olabilir ama... Cevap yok.

Baştan beri de böyle.

Saygılar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bu başlık altında verilen onca güzel ve uzun cevaplardan sonra bu acemi kelimeler biraz tuhaf kaçaçak ama;

Ben Allah yoktur,diyenlere Allah vardır derim...ve bu sadece var olduğu içindir...başka neden aramaya gerek var mı?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ben Allah yoktur,diyenlere Allah vardır derim...ve bu sadece var olduğu içindir...başka neden aramaya gerek var mı?

Ben de, "Uçan Spagetti Canavarı yoktur" diyenlere "Uçan Spagetti Canavarı vardır" diyorum ve bu sadece var olduğu içindir. Başka neden aramaya gerek var mı?

Saygılar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ben de, "Uçan Spagetti Canavarı yoktur" diyenlere "Uçan Spagetti Canavarı vardır" diyorum ve bu sadece var olduğu içindir. Başka neden aramaya gerek var mı?

Saygılar.

:D:D tamam kabul ettim,çok kestirme bir bir ileti yazmışım.Ama ne yapayım inanıyorum işte ;)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İlahların çok olması iyidir. Demokrasidir.

Tek ilah dikdatör olur. İyi değildir. Astığı astık, kestiği kestik, yaktığı yaktıktır.

Saygılar.

Yahu dur bir tanesinin müridleri ile baş edemiyoz :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

herkesin görüşüne saygım var. ama senin söylediklerine katiyen katılmıyorum . bir insan nasıl ALLAHI inkar edebilir . ALLAH size akıl fikir versin nediyim . öbür dünyada bunun hesabını nasıl vereceksiniz . çok yazık . Allahın varlığını kanıtlayan o kadar kitap mucize vsvs.... varken onu inkar etmet gerçekten büyük günah . Söyle o zaman Madem ALLAH yokta bu büyük dünya düzeni nasıl oluştu . her şey kendi mi oluyo . doğa kanunları yağmur fırtına doğum yaşam ölüm bunlar nasıl bi yaratıcı olmadan kendi kendine olur . aklın eriyomu buna ???? aklını başına almanı tavsiye ederim . inşallah en kısa zamanda bu kötü ve kanıtı olmayan düşüncenden kurtulursun !!!..........

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Saygılar.

Brain kadar guzel yazan baska insan ogluna rastlamadim :D

simdi birde su acidan bakalim, birileri inanir birileri inanmaz. Ama sacma gelen herkez baskasina kendi inandigi seyi empoze etmeye calisir. Burada devamli oldugu gibi... Bu kabule ettirme ve yargilama dusuncesi yanlis.

Ben bu alanda yeni bir yol izliyorum, artik tarafsizim...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Brain kadar guzel yazan baska insan ogluna rastlamadim :D

simdi birde su acidan bakalim, birileri inanir birileri inanmaz. Ama sacma gelen herkez baskasina kendi inandigi seyi empoze etmeye calisir. Burada devamli oldugu gibi... Bu kabule ettirme ve yargilama dusuncesi yanlis.

Ben bu alanda yeni bir yol izliyorum, artik tarafsizim...

Sn Candide ,

Aslında mükemmel bir noktaya vurgu yapmış.

Kabul ettirme ve yargılama düşüncesi yanlış demiş.

Zaten bizim de sav ımız bu düşüce üzerine kurulu.

Herkes istedğine inansın. Tapsın. İbadet etsin.

Ama kendi düşüncesi evrenseldir. Mutlak doğrudur. Başka doğru yoktur. Demesin.

Ya bunu kabul edersin , ya cizye verirsin yada ortadan yok olursun....Demesin

Kendi inancını zorla kabul ettirmeye çalışmasın.

Yoksa ha ineğe tapmış, ha sineğe tapmış....

Ama islam inancı böyle değildir.

Cihad olgusu Allah larının emridir.

Şimdi gene cihad ı açıklayan bisürü copy + paste yazısı ile karşılaşacaz belki ama....

Sonuç değişmiyeyecek.

Kuran yerli yerinde duruyor.

Cihad da onun içinde....

Diğer yadan , Sn Candide tarafsızlık bir çözüm değil.

Zeus ve ekibi yada Yüce Uçan Spagetti buna ses çıkarmaz iken, Allah sizi yakar. Cehenneme atar. Türlü işkence yapar...

Tarafsız olamaz sınız.

İllaki Allahı ve Muhammedi kabul edeceksiniz.

Sadece Allahı kabul etseniz bile bu yetmez.

Muhammedi unutmayacaksınız.

Saygılar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sn Candide ,

Şimdi gene cihad ı açıklayan bisürü copy + paste yazısı ile karşılaşacaz belki ama....

Sonuç değişmiyeyecek.

Cihad da onun içinde....

Zeus ve ekibi yada Yüce Uçan Spagetti buna ses çıkarmaz iken, Allah sizi yakar. Cehenneme atar. Türlü işkence yapar...

Tarafsız olamaz sınız.

Saygılar.

Kendi yazinizda bile celiski var. Sanki hikaye anlatimi gibi, basi guzel " ama" dan sonra basliyor butun kotulukler... Oyle degil mi?

Bakin benim dedigimi tam anladiginizi sanmiyorum, anlamadiginiz gibi sizde inanclilarin yaptigi seyi karsi tarafa gecip yapiyorsunuz, dayatmayi.... Onlar nasil inancsizligi kotuluyorsa, sizde onlari. Yani iki tarafinda birbirinden hic bir farki yok...

Benim inancim sadece beni baglar. Ben sadece tanriya inaniyorsam buda benim sorunum. Baskasi istedigini desin zerre kadar da sallamam. Sizde sallamayin, anlamadigim, inanmiyorsaniz; yanmakta, isgenge gormekte size komik gelmeli, cunku bana komik geliyor. Bunun icin polemige girmenin geregi ne.

Yani yazimda demek istedigim buydu.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sn Candide ,

Sonuç değişmiyeyecek.

Cihad da onun içinde....

Tarafsız olamaz sınız.

Saygılar.

tam da dediğiniz gibi olduğu için gerçekler karşısında ne yapacaksınız. tanıdığınız ama inanmadığınız Allah CC ve onun peygamberi ne söylerse doğrudur asla insanları yanıltmazlar. bunu da ekleyeyim dedim...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kendi yazinizda bile celiski var. Sanki hikaye anlatimi gibi, basi guzel " ama" dan sonra basliyor butun kotulukler... Oyle degil mi?

Bakin benim dedigimi tam anladiginizi sanmiyorum, anlamadiginiz gibi sizde inanclilarin yaptigi seyi karsi tarafa gecip yapiyorsunuz, dayatmayi.... Onlar nasil inancsizligi kotuluyorsa, sizde onlari. Yani iki tarafinda birbirinden hic bir farki yok...

Benim inancim sadece beni baglar. Ben sadece tanriya inaniyorsam buda benim sorunum. Baskasi istedigini desin zerre kadar da sallamam. Sizde sallamayin, anlamadigim, inanmiyorsaniz; yanmakta, isgenge gormekte size komik gelmeli, cunku bana komik geliyor. Bunun icin polemige girmenin geregi ne.

Yani yazimda demek istedigim buydu.

Sn Candide,

Benim yazımı yeniden okumanızı önereceğim.

Ama dan önce de , sonrada DAYATMA yok.

Önyargılı yazmış sınız.

Ben sadece görünen tehlikeye dikkat çektim.

Siz gene de sallamayın.

Saygılar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İyi de öyle olduğu için demek zorundayız.. Bildiğimizi sizden mi saklayacağız.. Allahın Kitapları evrenseldir ve mutlak doğruların ta kendisidir.. Bana sizin evrensel kurallarınızı bir sıralayın bakalım, hukuk sisteminizin (şu an için ,kendi dini gelinceye kadar Allah başımızdan eksik etmesin) mükemmel evrenselliklerini anlatın bakalım.. Adam öldürdün,ee, şu kadar sene yat içerde(geçen bunlardan biriyle tanıştım,yatmış içerde 6 sene).. hırsızlık yaptın,yat içerde şu kadar,dışardakiler besler seni.. adamın bi de evi barkı yurdu yoksa bi suç işlesemde içerde karnım doysa diye can atanlar var.. hepsini ama hepsini geçiyorum, şu anki sistemde bana suç oranlarının her geçen gün azaldığını ıspatlayın,bütün verilerinizi dökün ortaya..

şimdi kısastır, hırsızlık yapan elin kesilmesidir gibi kavramlar evrensel değil,sizin suçu teşvik eden,suça dur diyemeyen ve hiç bir caydırıcı tarafı olmayan kurallarınız evrensel öyle mi? Ya siz Apo yu bile idam edemediniz.. Varsın adam nice Türkün kanından beslensin.. Kısasa kısas yapalım hadi,hadi,işinize gelmez mi? bakın evrensellik nasıl önünüzde duruyor..

Din hayattır ,bilmediğiniz için üzgünüm.. Şu an yaptığım ve diğer arkadaşlarımızın,yani din kardeşlerimin her birinin yaptığı da cihaddır.. Cihad kavramına yalnız Kuran dan değil,İncil den diğer Kitaplarımızdan da bakın.. Bize emanet kademe kademe yüklenecekse,süs olsun diye yüklenmeyecek heralde, "Senin uğruna hergün öldürülüyoruz, kasaplık koyunlar sayılmışız".. Biz bu uğurda herşeyimizle,gerek kendimizle olan savaşla,gerek etrafımıza olan mücadelemizle, yalnız ve yalnız Allahın ,ilahımızın yüceliğini vurgulamak ve zikretmek ve duyurmak için ,huzura çıkacağımız güne kadar cihaddan geri durmayacağız.. Çok ama çok yakında İnşallah, gerek Yahudilerden, gerek Hristiyanlardan, gerek Müslümanlardan ,Kitaplarıyla amel eden bütün mümin kullar ,dünyanın bir ucunda dahi olsa bir araya getirilip toplandıkları zaman,kim asıl İslam dininin sahibiymiş, kimlermiş asıl İslamı yaşayanlar anlarsınız.. Anladığınızda pişmanlık sizi kuşatsın İnşallah..

"Allah’ın yardımı ve fetih geldiğinde ve insanların bölük bölük Allah’ın dinine girdiğini gördüğünde, Rabbine hamd ederek tespihte bulun ve O’ndan bağışlama dile. Çünkü O tövbeleri çok kabul edendir.""

Rabbim sizi ve tabi beni tövbe eden ve her daim O na yönelen kullardan eylesin,haşa,buna dua için yeterince günahlı olsamda...

Ayrıca şu başlık hep tuhafıma gidiyor.. Allah vardır.. Allah vardır.. Allah vardır..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ayrıca şu başlık hep tuhafıma gidiyor.. Allah vardır.. Allah vardır.. Allah vardır..

Başlık konusunda sizinle hem fikirim bende, her konuya bakışımda başlık nedeniyle başlığı okuyup her seferinde tövbe diyorum. Allahın varlığını görmek istemeyene anlatamayız sayın ftoyd, bu forum ne kadar zamandır var bilemiyorum, ben sadece kısa bir zamandır üyeyim,ama geçmişe dönük başlıkları bile okuduğumda yazılan bütün yazıların boşa yazıldığını ve uzun zamandır da değişen hiç birşey olmadığını üzülerek görüyorum.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Başlık konusunda sizinle hem fikirim bende, her konuya bakışımda başlık nedeniyle başlığı okuyup her seferinde tövbe diyorum. Allahın varlığını görmek istemeyene anlatamayız sayın ftoyd, bu forum ne kadar zamandır var bilemiyorum, ben sadece kısa bir zamandır üyeyim,ama geçmişe dönük başlıkları bile okuduğumda yazılan bütün yazıların boşa yazıldığını ve uzun zamandır da değişen hiç birşey olmadığını üzülerek görüyorum.

Bunun nedeni;

Kimsenin gerçeği aramak için değilde, değişmemek için buraya yazıyor olması...

Siz nasıl ki inancınızdan şüphe etmiyorsanız, diğerleri de etmiyor...

Siz niçin değişmiyorsanız, diğerleri içinde bu geçerli...

Bakış açıları ve kabuller farklı...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.