Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Tanrı Egoisttir...

Hitman92

Önerilen İletiler

önce yanlızdı ve bence cansıkıntısından tüm evreni yarattı ve bence en büyük egoistliği dindedir allah islam inancı gibi saçma bir inancı insanlara aşıladı ve kendisine koşulsuz bağlanacak köle istedi

Koşulsuz bağlanmış melekler varken;

kendisine koşulsuz bağlanacak köle istedi

demek doğru olmaz bence. Öyle ya kendine köle olunmamız istenseydi köle olunurdu, sözde dinle imanla işi olmayanların, özde dinle imanla işi olmazdı...Anladınız?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

kardeşimmelek diye bişiy yoktur belkim allaha çok bağlı uzaylı yani bizim gibi yada baştürde canlılar vardır ve bunların ölüleri ve canlıları bü dünyada ve ruh boyutunda ona hizmet ediyorlar bu tabir onlar için olabilir ama bir kanadı dünya kadar olan ayrı tip bir canlı yada cennet yada cehennem yoktur bunlar masaldan başka bişiy değil işte bu masalı insanlara aşılayan ve kendine ve bu masalına bağlı insanlar yaratmaya çalışan allah bu konuda tam bir bencillik yapmıştır ama cansıkıntısı yüzünden evreni yaratması olumlu bir olay.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

kardeşimmelek diye bişiy yoktur belkim allaha çok bağlı uzaylı yani bizim gibi yada baştürde canlılar vardır ve bunların ölüleri ve canlıları bü dünyada ve ruh boyutunda ona hizmet ediyorlar bu tabir onlar için olabilir ama bir kanadı dünya kadar olan ayrı tip bir canlı yada cennet yada cehennem yoktur bunlar masaldan başka bişiy değil işte bu masalı insanlara aşılayan ve kendine ve bu masalına bağlı insanlar yaratmaya çalışan allah bu konuda tam bir bencillik yapmıştır ama cansıkıntısı yüzünden evreni yaratması olumlu bir olay.

Böylesine makul ve gerçekçi bir antitez görmemiştim. Sizi kutlarım, örnek bir teozof olmalısınız. Yalnız bilmek isterim bu "belkim allaha çok bağlı uzaylı" ya da "baştürde canlılar"larla bir bağlantınız var mı? Öylesine eminsiniz ki ortaya atacağınız iddialar İslamcılardan çok NASA'yı ilgilendiriyor olabilir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Böylesine makul ve gerçekçi bir antitez görmemiştim. Sizi kutlarım, örnek bir teozof olmalısınız. Yalnız bilmek isterim bu "belkim allaha çok bağlı uzaylı" ya da "baştürde canlılar"larla bir bağlantınız var mı? Öylesine eminsiniz ki ortaya atacağınız iddialar İslamcılardan çok NASA'yı ilgilendiriyor olabilir.

başka türde demek istedim baştürde değil ve allaha hizmet eden sadece uzaylılar değil dünyalı insanlardanda allaha tapmış ve onun herdediğini yapan hizmetkarları vardır tabi derin dünya devleti elemanları bunlardan olsa gerek.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

inanışa göre allah sırf kendine inanmadı diye insanları cehenneme atacak ya yani inanmayanlara işkence yapacak.ben allaha inanmıyorum diye sonsuza dek işkence göreceğim bu insalığa ve insan haklarına aykırıdır dolayısıyla inananlar dinin insan haklarına uygun en doğru şey olduğunu savunur buda dinin ne kadar saçma olduğunu ortaya koyuyor işkence insanlık dışı bişiydir ve kimseye kimsenin işkence yapma hakkı yoktur dolayısıyla dinin getirdiği inançlar saçmalıktır.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

inanışa göre allah sırf kendine inanmadı diye insanları cehenneme atacak ya yani inanmayanlara işkence yapacak.ben allaha inanmıyorum diye sonsuza dek işkence göreceğim bu insalığa ve insan haklarına aykırıdır dolayısıyla inananlar dinin insan haklarına uygun en doğru şey olduğunu savunur buda dinin ne kadar saçma olduğunu ortaya koyuyor işkence insanlık dışı bişiydir ve kimseye kimsenin işkence yapma hakkı yoktur dolayısıyla dinin getirdiği inançlar saçmalıktır.

Efendim siz hala aynı yerdesiniz, dünyada insanlar, insan-devlet ilişkisiyle alakalı olarak üretilmiş kanunla evreni yarattığını düşündüğümüz gücün kanunlarını aynı kefeye koyup, ilişkiliymiş gibi düşünce üretmenin ne kadar da mantık dışı olduğu yazılan yazılarla ortaya kondu.Yaratıcı insna hakları beyannamesine niçin uysun, niçin uymak zorunda?İnsan Hakları beyannamesinin neresinde Allah'ın emirleri de bu maddelere uymak zorundadır, kimseyi kendi dediğini yapmadığı için cezalandıramaz gibi bir madde var, tekrar soruyorum, böyle bir anlayış mantıkla örtüşür mü ayrıca?

Evrenin sahibinden bahsediyoruz efendim, kimi neyle yargılıyorsunuz?Bakın evrenin ister bilinçli bir yaratıcısı olduğuna inanın ister inanmayın daha önce dediğim gibi bizi acı çeken, üzülen canlılar olarak yaratmış, acı çekmek güzel bir duygu mu, olmamasını isteriz değil mi, fakat bu duyguya sahip canlılarız, şimdi bu durumdan kendimize hak üretip bunu bir hak olarak görüp, bize bu duyguyu kim verdiyse yanlıştır,suçtur deyip kimi, neye karşı yargılayacağız, bu mantıkla hayır bu yanlıştır demekle kimi suçlayıp, ona neyle karşı duracağız fikriniz var mı?

Neden iyi ve kötünün sınavına muhatabız, bizi bu duruma muhatap eden güce karşı çıkıp seni kabul etmiyorum demek tavşanın dağa küsmesidir... Kutsal kitaplardaki inancı farklı açılardan sorgulamak mümkün de yaratıcı insan haklarına uymak zorundadır, insanlara emir veremez düşüncesinin elle tutulur yanı yok kanımca...

Muhabbetle...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Allah emir vermez..TAVSİYE eder..böyle olmassa İMTAHAN anlam taşımaz..aldatmaca olur..:)

Allah BİLGİ(NUR..)verir..NUR,lanan NUR,lanır..nurlanamayanda çamura bulanır.. :D

Allaha Allah diye isim veren İnsan..peki İnsana bu ismi veren.. :D

Bütün isimleri veren İNSAN..ve bu isimlere itiraz eden tek canlı yok henüz.. :D

Bu durumda TANRI,mı olur aciz İNSAN.. :D (çişini tutamaz zaman zaman..)

Yüz yılın buluşu..muhteşem İCAD..teknolojide son harika :D bilmem ne.. :D bütün bunları bulup geliştiren ve hayatını kolaylaştıran yine İNSAN.. :D

İNSAN en önemli en değerli en akıllı VARLIK..:)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

raif bostan kardeşim sizin iletinizi okuyunca bu mesajı yazmak gereğini duydum.iletinizde cehennem cennet ve bildiğimiz anlamda melek yoktur diyorsunuz.allah vardır ama bencildir uzaylı vb türde canlılar vardır diYorsunuz. şimdi ben şunu merak ediyorum.siz bu ifadelerle ya dinimizle dalga geçiyorsunuz[allah bencil cehennem cennet masal ifadeleriyle] ya kendi inanış sisteminizle dalga geçiyorsunuz[ALLAH vardır başka türden ALLAHA hizmet eden varlıklar vardır ifadeleriyle] yada bizimle dalga geçiyorsunuz[melek yok deyip varlığı

kanıtlanmamış başka türden varlıkları ortaya atarak]

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

allah vardır ama bencildir uzaylı vb türde canlılar vardır diYorsunuz.

Öncelikle peşinen ileti de hiç bir kimseyi hedef almadığımı belirtirim. Sn. Raif Bostan' ın geçmiş iletilerinde söylediklerini faydalı görüyorum

"Allah/Tanrı vs. dünyada islam dini gibi "saçmalıklarla dolu" bir dini (ya da şeriati) yaymak istediğini" söylemektedir. (ki bekide bu başlıkta da mevcuttur.)

Geçelim şimdi verilmek istenen mesaja;

Ben deniz kınayanların kınamasından korkmadan(genelleme yok.) kendi dinime hizmet etmeye çalışıyorum. Bu dünyada söymları sadece "web sitesi tanıtımları" forumumuzda yer almaktadır.lediklerimizden sorumlu olacağımız gibi, belkide söylemediklerimizden de sorumlu olabiliriz.

Tarih: Düzenleyen: Freyja
Web sitesi tanıtımları sadece "web sitesi tanıtımları" forumumuzda yer almaktadır.
Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

Öncelikle peşinen ileti de hiç bir kimseyi hedef almadığımı belirtirim. Sn. Raif Bostan' ın geçmiş iletilerinde söylediklerini faydalı görüyorum

"Allah/Tanrı vs. dünyada islam dini gibi "saçmalıklarla dolu" bir dini (ya da şeriati) yaymak istediğini" söylemektedir. (ki bekide bu başlıkta da mevcuttur.)

Geçelim şimdi verilmek istenen mesaja;

Ben deniz kınayanların kınamasından korkmadan(genelleme yok.) kendi dinime hizmet etmeye çalışıyorum. Bu dünyada söymları sadece "web sitesi tanıtımları" forumumuzda yer almaktadır.lediklerimizden sorumlu olacağımız gibi, belkide söylemediklerimizden de sorumlu olabiliriz.

Kınayanların kınamasını eleştirip onları KINAYAN ve HEDEF ORTADAYKEN kimseyi hedef almadığını söyleyen arkadaşım konumuzla ilgili olduğunu düşündüğüm mesneviden bir kıssa paylaşmak istiyorum. Dört Hintli mescide girdiler. Niyet edip , huşu içinde Rablerine ibadette bulunmak üzere namaza durdular. Bu sırada müezzin içeri girdi. Hintlilerden birisinin ağzından gayri ihtiyari şu sözler döküldü :

-Müezzin , ezan okundu mu , yoksa daha vakit var mı ?…

İkinci Hintli de namazda olduğunu unutarak :

-Sus yahu!… Konuştun , namazın bozuldu !… dedi.

Üçüncü Hintli , ikinciye dedi ki :

-Onu neden kınıyorsun babacığım?… Sen kendi derdine bak , kendini kına !…

Dördüncüsü :

-Hamd olsun!… Ben üçünüzün de yaptığı yanlışı yapmadım , kuyuya düşmedim!… dedi.

Hulasa , dördünün de namazı bozuldu.[eğer ifadelerimde bir kınama mevcutSA aynı mevcudiyet sizin sözlerinizde de barınmıyor mu.ve bu bir tezat göstergesi değil midir.] ayrıca kınayıcı bulduğunuz sözlerimin nedenine baktınız mı hiç.hangi din olursa olsun o inancın temel öğeleriyle dalga geçer tarzda yapılan yorumları doğal karşılayıp buna cevap veren bir düşünceyi suçlamanız ne derece adil olabilir ki.saygılarımla....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sayın raif bostan arkadaşımızın inançlarının bir anlamı olmadığı konusunda şüphem yok. Ama onun uzaylıları ile melekler arasında bir fark da yok.

İnanç inançtır, formatı, kuralı, yasası, cartı curtu olmaz. İsteyen satanizme de inanır, şeytanın aslında tanrıdan iyi olduğuna, ama tanrının onu bir şekilde alt edip üstünlüğü ele geçirmiş ve onu kötü olmaya zorlamış olduğuna inanabilir.

İnanç yani, kimsenin bir diyeceği olamaz.

İnsanlar asla inançları, fikirleri yüzünden yargılanamaz. İnsanlar yaptıkları ile yargılanır.

Bir satanistin aslında şeytanın tanrıdan daha iyi olduğuna inanmasının hiç bir sakıncası yoktur. İnanç konusudur, inanca kalıp, sınır konulamaz. Ama bir satanist tutar kedi kurban ederse bu yaptığını şiddetle eleştirmekle kalmaz, kabahatler yasası uyarınca hayvanlara kötü muameleden yargılanmasını ve cezalandırılmasını talep ederim.

Uygun olmayan koşullarda kurban kesen müslümanlar için de aynını talep ediyorum tabii ki... Nasıl ameliyat etmek cerrah tarafından ve ameliyathane koşulları sağlanmadan gerçekleştirilemezse, hayvan kesimi de mezbaha koşulları sağlanmadan, yasal düzenleme dışında yapılamamalıdır...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 6 ay sonra...

Arkadaşlar size felsefe hocamdan aktarıyorum ve yorumlarınızı bekliyorum: (Ben Ateist biri değilim xD)

-Tanrının ibadete,kulluğa v.s ihtiyacı yoktur.

-İnsanın her türlü ibadete ihtiyacı vardır.

-Tanrı gücünü,kudretini,yüceliğini her yerde ve her zaman kanıtlamak ister.

-İnsanları bu amaç için yaratmıştır, ve bu yüzden Tanrı egoisttir...

ooo burda saglam tartismalar olmus

benim de bi felsefe hocam vardi ;

nuh derdi peygamber demezdi mubarek :D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

-Tanrının ibadete,kulluğa v.s ihtiyacı yoktur.

-İnsanın her türlü ibadete ihtiyacı vardır.

buraya kadar fena degil

-Tanrı gücünü,kudretini,yüceliğini her yerde ve her zaman kanıtlamak ister.

hadi bunu da kabul ettik

-İnsanları bu amaç için yaratmıştır, ve bu yüzden Tanrı egoisttir...

yahu bu ne ? : DD

tanrinin egoist olmak gibi bi hirsi mi var xexxexexe

insansi vasiflarla tanriyi carpitiyorlar

anlamadigim sey ; hem tantiya inanmiyorlar hem de tarifini istedikleri gibi carpitiyorlar

durustluge davet ediyorum : ))

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.