Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

İSRAİL KATLİAMI

Misafir CYRANO

Önerilen İletiler

Doğru, Hamas'ın bir terör örgütü olduğu ve Gazze'ye ambargodan kaçırarak silah soktuğu, bu silahlarla terörist saldırılar yaptığı, Hamas yanlısı organizasyon ve hükümetlerin ambargoyu insani yardım maskesi ile delip silahların arkadan gelmesine yol açmaya çalıştığı gerçekleri gibi değil mi...

Sayin demirefe farkindaysan Misir seni böyle tongaya getiririz ayagiyla siniri gecici olarak acmadimi.

Bu Türkiye´ye atilan tokata destektir.. Bunu bile bugün hic bir yazar arastirmaci cözemedi..

Bilmiyorum bizler uzaktan daha iyimi gözlemliyoruz Ortadogu ülkelerini..

Bu arada yeni Ortadogu ülkesi Türkiye´yi yeni konumundan dolayi kutluyorum kutlu olsun.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yazik olan ne biliyormusun Sayin Tengeriin boşig bir avuc o savundugun belki dün degil bugün onlar benim gözümde terörist bu teröristler vazifesini cok iyi yapmistir!

Türkiye´yi Oratadogulu bir seriat ülkesi yapmistir birakin artik yasalari..Hepsini birden anlatmayalim kisa kisa gececegiz.. gerci Sayin CYRANO hoslanmaz ama dogrusu odur ona göre hersey senoryadir Sayin politikanin dedigi gibi yanilmiyorsam ya demirefe ya Sayin politika der ama onun gercegini hic bir zaman göremeyiz..

Gelelim burdaki katildigim tepkilere inanin o cagdasliktan uzak tepkilere onlarin arasindan kacacak delik aradim..

Artik kacacak yerlerimiz tutulmus diyorum, onlar sözde yardim gönüllüleri görevini misyonunu cok iyi yapmistir..Israil Batiya kayarken Türkiye artik bugünden itibaren, ne bugünü dünden itibaren Ortadogu ülkesidir.

Bir kurtulus var bir kurtulus yolu var bu hükümet ve onun yandaslari bu ülkeden ayiklanmali tasfiye edilmeli ve israile ve israil bugüne kadar nasil yaptiysa tokatlamadigi ülke kalmadi.. Bizim yapacagimiz bu tokatin karsiligi yumruk olmalidir, yumrukdan hoslanilmadiginida iyi biliyoruz..

Bir ateste sivasta mamaki yakmayi yetmisti..

Efendi Türkler;

Cyrano ne der ne düşünür bilemem

Ve beni de o doğrultuda yargılamayın...

Fakat şu var ki;

Türkiye, Doğu'da bir ağırlığı ve bir gücü olması gereken bir ülkedir.

Bu çerçevede, kendi toplumsal yapısını ve siyasasını koruyacak tedbirler almasının yanında,

Doğu ve Orta Doğu'lu ülkelere önderlik etmek konumuna gelmesi gerekmektedir.

Orta Doğu'da, kanımca, İsrail'i müttefik edinerek bir barış ortamı sağlamanızın hiçbir yolu yoktur.

Çünkü İsrail'in kuruluşundan beridir sergilediği tutum, artık barışı neredeyse imkasız hale getirmiş

Ve Batı'nın bugüne kadarki görmezden gelme davranışı da, toplumda Batı'ya karşı bir duruş doğurmuştur.

Ne olursa olsun;

İsrail o topraklarda, Arapların kanlarını döke döke büyümüştür.

Hamas keyfinden var değildir...

Ya da Yaser Arafat keyfinden önder konumunda değildir FKÖ'de değil mi?

Hamas belki terörist bir örgüt;

Fakat onu yaratan da yine İsrail'dir...

Ve İsrail'in Hamas'tan kat ve kat fazlası vardır;

Eksiği ise kesinlikle yoktur...

Hamas İsrail'de tek bir eylem gerçekleştirip, iki-üç İsrail'li asker öldürdüğünde,

İsrail buna onlarca Sivil Filistinliyi katlederek yanıt veriyor!

Türkiye bir yanı ile bir Orta Doğu ülkesidir;

Diğer yanı ile Batılı-Avrupalı bir ülkedir...

Her iki kutupda da belirli bir misyonu olması gerekmektedir...

İsrail ile çatışmak pahasına da olsa, olmalıdır...

Zamanında Doğu ve Balkanlar ile imzalanan Paktlar da bu çerçevede idi ve yenilenmeli idi...

Neyse;

Ben o gemidekilerin terörist olduklarına inanmıyorum açıkçası;

Ha ama şunu derseniz anlarım:

"O gemideki insanlar, Türkiye'de siyasi rant peşinde koşanların oyunlarına alet olup, o doğrultuda kandırılmışlardır!"

Bu makul ve altı doldurulabilir bir düşüncedir.

Ancak o gemidekileri terörist ilan etmeye benim vicdanım el vermiyor.

Teröristlik çakı ile çakmak ile olacak şey değil çünkü.

Ha, onları, İsrail'in göstereceği tepkiyi bile bile ölüme gönderenlerin var olduğu kanısı ile

Bunu gerçekleştirenleri terörist ya da yandaş ilan da edebilirsiniz;

Uçuk bir düşünce olmaz...

En azından tutarlı bir yanı olabilir...

Fakat o gemi ne olursa olsun silahsız ve yardım amaçlı bir gemidir.

Ve İsrail orada bir katliam yapmıştır.

Başka alternatifleri olduğu halde katliam yapmıştır...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Fakat şu var ki;

Bu çerçevede, kendi toplumsal yapısını ve siyasasını koruyacak tedbirler almasının yanında,

Doğu ve Orta Doğu'lu ülkelere önderlik etmek konumuna gelmesi gerekmektedir.

Orta Doğu'da, kanımca, İsrail'i müttefik edinerek bir barış ortamı sağlamanızın hiçbir yolu yoktur.

Çünkü İsrail'in kuruluşundan beridir sergilediği tutum, artık barışı neredeyse imkasız hale getirmiş

Ve Batı'nın bugüne kadarki görmezden gelme davranışı da, toplumda Batı'ya karşı bir duruş doğurmuştur.

Hangi agirlik nasil bir agirlik anlamis degilim bu argümanin arkasina takilmanin anlami nedir? Benim cikardigim kisaca SERIATTIR.. Baska türlü Ortadoguda nasil yerini alacaksin bilmiyorum..

Bir bildigin varsa anlat Sayin Tengeriin boşig, yoksa Arap ülkelerinden silah alacak gücümüz dahami kuvvetli..Onlar birbirlerine kardesim diyemezken bize abi mi diyecekler.. bu agirlik nasil olacak biraz acarsan sevinirim..

İsrail'in Ortadoguda tirtikladigi baris bugüne kadar bize ne gibi zararlar verdi onuda bir bir aciklarsan sevinirim.. Yoksa Ortadogunun kalkinmasini engelleyen feodolizmi onun yüzünden mi kiramadik?

Batiya karsi durus seytana karsi durus Ortadoguda ne zamandan beri yok olduda geri geldi.. Icimize deginiyorsan cokmu farkliydi???

Ne olursa olsun;

İsrail o topraklarda, Arapların kanlarını döke döke büyümüştür.

Hamas keyfinden var değildir...

Ya da Yaser Arafat keyfinden önder konumunda değildir FKÖ'de değil mi?

Hic bir zaman Araplar damardan kan kaybetmedi???

Birileri kan döke döke büyüyorsa birileride kan vere vere büyüyebilirdi bunlar bir sonuc degil..

Hamas keyfinden var değildir...ama FKÖ'nün üzerine elfetihin üzerine vardir..

Türkiyenin degerlerinin üzerinede bugün o degerler oturmustur biraz önümüze baktikmi yeterli cift gözlüge ihtiyac kalmaz.

Hamas belki terörist bir örgüt;

Fakat onu yaratan da yine İsrail'dir...

Ve İsrail'in Hamas'tan kat ve kat fazlası vardır;

Eksiği ise kesinlikle yoktur...

Hamas İsrail'de tek bir eylem gerçekleştirip, iki-üç İsrail'li asker öldürdüğünde,

İsrail buna onlarca Sivil Filistinliyi katlederek yanıt veriyor!

Türkiye bir yanı ile bir Orta Doğu ülkesidir;

Diğer yanı ile Batılı-Avrupalı bir ülkedir...

Her iki kutupda da belirli bir misyonu olması gerekmektedir...

Ne güzel degilmi yaratip ondan sonra vuruyorlar.. kim bunlar

Bakin Türkiye´de vurmaya basladilar! Bir Ortadogu ülkesi olarak Ne ortada AB var Ne NATO ???

Hale Misyondan bahsediyoruz..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ne doğusu, Türkiye tüm dünyada bir ağırlığı ve gücü olması gereken bir ülkedir. Türkiye'yi bir yönün, bir bölgenin, bir ırkın, bir kıtanın kalıbına sıkıştırmak büyük haksızlıktır. Türkiye kilit bir ülkedir ve bir dünya ülkesi olmalıdır. Türkiye düşman değil, dost portföyünü genişleterek bu konuma gelebilir.

Fakat bu konuma terör örgütlerini arkalayarak gelemez.

Hani ne oldu komşularla sıfır sorun politikası? Komşuları bırak, komşu olmayan, ittifak anlaşmalarımız bulunan ülkeleri bile düşman statüsüne sokmakla mı bu politikayı sürdüreceğiz? Oh ne ala, Ermenistan ile sıfır problem diye Azerilere sırtını dön, Suriye ile sıfır problem de, uyuyan PKK Amanos grubu harekete geçsin, Barzani ile sıfır problem de, PKK yı arkalasın, her bahane ile ABD ye koş, sıfır problem diye, ABD Atatürk ilkelerini yok edin talimatı versin...

Bu nasıl sıfır problem politikası yahu?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Cyrano'yu haklı çıkarırcasına...

Kavgaya bilerek gitmek şöyle olur:

Karşı tarafın nasıl tepki vereceğinin farkındasınızdır, gücünün farkındasınızdır ve ona göre hazırlık yapıp, gidersiniz.

Bilerek kavgaya giden hiç kimse;

"Ya hu onlarca hücum botlar, ateşli silahlar var; biz yanımıza levye, ingiliz anahtarı, cep çakısı alıp gidelim!" diyerek, bile bile ölüme gitmezler.

En azından kendilerine saldırıldığında, öleceklerse, yanlarında birkaç kişiyi de götürme iradesiyle gidilir, bilerek gidilen bir kavgaya.

Belki bayan olduğunuz için olsa gerek;

Hayatınızda hiç bir kavgaya bilerek gitmemiş olmanızdandır belki;

Kavgaya bilerek gitmenin ne demek olduğunu bilmiyorsunuz...

Ha illa ki bireysel düzeyde olması gerekmez;

Korsanları düşünün...

Bir gemiye saldıracaklarında yani kavgaya bile bile gideceklerinde,

Onlara başarı kazandıracak biçimde silahlanmış olarak giderler!

Silahlı birlikler karşısına;

Bıçak, çatal, 12 kişilik porselen yemek takımı ile gitmezler...

Sence bu insanlar İsrail in buyrun geçin diyeceğini mi bekliyorlardı, o halde basının ne işi vardı? Bu dediklerin normal bir kavga için, biz inançtan bahsediyoruz; insanlar inanç uğruna canlı bomba oluyorlar, yani bile bile ölüme gidiyorlar. Bu da bir nevii canlı bomba, ama bomba elde patladı.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sence bu insanlar İsrail in buyrun geçin diyeceğini mi bekliyorlardı, o halde basının ne işi vardı? Bu dediklerin normal bir kavga için, biz inançtan bahsediyoruz; insanlar inanç uğruna canlı bomba oluyorlar, yani bile bile ölüme gidiyorlar. Bu da bir nevii canlı bomba, ama bomba elde patladı.

Bugün balikci kayikcilarina bile buyrun gecin demiyorlar karadenizde az balikci kardesimizi kaybetmedik.

Hemde kendi karasularimizda!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İsrail'e açık destek!

ABD'nin ikinci adamından katliama destek

ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden, İsrail’in Gazze’ye giden gemileri silah kaçakçılığını önlemek için durdurma hakkına destek verirken, ülkesinin oradaki Filistinlilerin içinde bulundukları durumdan endişe duyduğunu da belirtti.

PBS televizyonunda "Charlie Rose Show" adlı programda soruları yanıtlayan Biden, İsrail’in, gemilerdeki malzemeyi arama hakkına sahip olduğunu ifade ederken, "İsrail, gemiye askerleri çıkarmalı mıydı, çıkarmamalı mıydı, bunu tartışabilirsiniz. Ama işin doğrusu, Hamas ile savaş halindeki İsrail’in, silahların kaçırıp kaçırılmadığını bilmeye hakkı var. İsrail’in kendi güvenlik çıkarlarıyla ilgilenmeye kesin bir hakkı bulunuyor" diye konuştu.

Biden, "İsrail, ’Buyurun, işte Akdeniz’desiniz. Birazcık kuzeye kırıp yükünüzü boşaltırsanız, biz bunları Gazze’ye sokacağız’ dedi. Bunda ne sorun var? Doğrudan Gazze’ye gitmede ısrar etmenin ne anlamı var? İsrail’in, ’Gemide ne olduğunu bilmiyorum. Bu kişiler (Hamas) benim halkına 3 bin roket atıyor’ demesi meşru" diye konuştu.

http://haber.gazetevatan.com/israile-acik-destek/309062/30/Dunya 3.6.2010/ 10.11

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bunları yazan biri, dinin saçma olduğunu nasıl söyler anlaşılır gibi değil?

allah inancıyla dini karıştırmayalım din saçma bişiydir çünkü dini inanca göre din en doğru yol ve insan fıtratına en uygun yoldur ama insana en uygun ve en doğru yol insan haklarına saygıdır çünkü insanlık ancak herkes birbiri haklarına saygı duyduğu ve kimse kimsenin hakkını çiğnemediği zaman mutlu olur ve bumanada insanlık için en doğru yol insan haklarıdır ve günümüzdeki gibi kuralların insan haklarını korumak için çıkarılmasıdır ama din insan haklarınına göre kural çıkarmaz bir kişi kuranı yorumlar ve allah böyle istiyor diye yaptığı yorumu herkes uygulamaya başlar bu sistem insanlık dışı bir sistemdir ve bu şekilde çıkan kurallar insan hakkı gözetilmediği için zina eden kadının taşlanarak vahşice öldürülmesi ve kadının istediği elbiseyi giyememesi gibi insan haklarına aykırı kurallar çıkar ve buda insan haklarını ihlal eder.işte bu yüzden din saçmadır ve insan haklarına aykırıdır.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

allah inancıyla dini karıştırmayalım din saçma bişiydir çünkü dini inanca göre din en doğru yol ve insan fıtratına en uygun yoldur ama insana en uygun ve en doğru yol insan haklarına saygıdır çünkü insanlık ancak herkes birbiri haklarına saygı duyduğu ve kimse kimsenin hakkını çiğnemediği zaman mutlu olur ve bumanada insanlık için en doğru yol insan haklarıdır ve günümüzdeki gibi kuralların insan haklarını korumak için çıkarılmasıdır ama din insan haklarınına göre kural çıkarmaz bir kişi kuranı yorumlar ve allah böyle istiyor diye yaptığı yorumu herkes uygulamaya başlar bu sistem insanlık dışı bir sistemdir ve bu şekilde çıkan kurallar insan hakkı gözetilmediği için zina eden kadının taşlanarak vahşice öldürülmesi ve kadının istediği elbiseyi giyememesi gibi insan haklarına aykırı kurallar çıkar ve buda insan haklarını ihlal eder.işte bu yüzden din saçmadır ve insan haklarına aykırıdır.

Bu konunun tartışılması için uygun bir başlıkta değiliz ama sen Kur'an-ı Kerim in Allah c.c ın Kitabı olduğunu kabul ediyor musun?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Önce Osman Pamukoğlu konusunu ele alayım.

Dünyada herkesin bir takım amaçları vardır. Sovyetler tüm dünyayı enternasyonal yapmayı hedefliyordu, Bulgaristan büyük Bulgar imparatorluğunu hedefleyebilir, Avusturya - Macaristan imparatorluğu canlandırılmak istenebilir, Sırplar Sırp imparatorluğunu kurmak isteyebilir, Ermeniler büyük Ermenistan'ı kurmak için çabalayabilir, ABD tüm dünyayı sömürmek isteyebilir, Naziler tüm Almanları birleştirip Avrupa'ya ve dünyaya hakim olmak istiyordu, Yunanistan Megalo İdea ile Ege'yi Yunan denizi haline getirmek isteyebilir... vs.

Kısaca cevap vermek istemiyorum diyebilirsin demogoji yerine. Her devletin bir takım amaçları vardır. Fakat bir devletin amaçları, bir başka devletin ulusal bütünlüğüne, etnik yapısına, rejimine yönelik saldırıları, parçalamayı öngörüyorsa, o iki devletin menfaaleri de, çıkarları da çatışıyor demektir.

Sorular net ve açıktır ; Osman Pamukoğlu, Türkiye'de üniter devletin parçalanması, ılımlı islam modelinin uygulanması, ayrılıkçı terör gibi Türkiye'nin en hayati sorunları ve önünde duran tehlikelerin arkasında İsrail'in olduğunu iddia ediyor. İsrail'in Türkiye'yi etnik federetif bir ılımlı islam ülkesi haline getirmeye çalıştığını söylüyor.

Osman Pamukoğlu doğru mu söylüyor yalan mı ?

Doğru söylüyorsa, nasıl Türkiye'nin İsrail ile hiç bir alıp veremediği olamaz. Nasıl hiç bir çatışan menfaati, paylaşamadığı herhangi bir çıkar olamaz.

Sonra madem Türkiye'de İsrail aleyhine söylenen her söz ümmetçilik, üniter yapıyı parçalama, araplaşma vs için söyleniyor, Osman Pamukoğlu ümmetçilik, üniter yapıyı parçalama, araplaşma için mi uğraşıyor ?

Osman Pamukoğlu doğru söylüyorsa, İsrail'in Ortadoğu politikası ve stratejisi Türkiye'nin en büyük tehlikesidir. Her anlamda çıkarları menfaatleri çatışıyor demektir. İsrail'in menfaati ve çıkarlarına ulaşabilmesi için, Türkiye'nin etnik federasyonlara bölünmüş, ılımlı islam modeline geçmiş bir ülke haline gelmesi gerekiyor demektir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

mutlaka hesabı sorulmalı bunun ölemler için değil kesinlikle türklük için artık ülkemde yaşayan yahudiler bunun bir parçası olmalı kana kan alınmalı bedeli ne olursa olsun.

Bu Vatan Gazetesi internet sitesinde bir habere yorum yapan vatandaştan alıntıdır. Yorumu sizler yapın!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Öncelikle içinde ihtiyaç malzemelerinin bulunan gemilerin, ambargodan geçebildiği tamamen yalandır. Hangi gemi geçmiş bugüne kadar o ambargodan ? Var mı bir tane örneği ?

Organizasyon, İsrail devlet yetkililerinin, birleşmiş milletler görevlileriyle birlikte gemiyi arayabileceklerini, gemide insani yardım malzemesi dışında hiçbir yük bulunmadığını beyan etmişlerdir. O zaman İsrail, gemileri arar ve içinde başka yük olmadığına göre (gemiler İsrail'in elinde insani yardım malzemesi dışında başka bir yük çıkmış mıdır ?) geçisine izin verirdi. Niye yapmadı ?

İkincisi, Rusya, Gürcistan'ı işgal ettiği sırada Gürcistan'a yardım malzemesi taşıyan Amerikan gemilerine, Karadeniz uluslararası sularda Rus hücüm botlarıyla saldırı olsaydı o gemidekiler ne yapardı ?

Birincisi, Gazzede açlık yok. Evet, fakirlik var. Açlık yok. Insani yardim yapan gemiler devamli geciyor. Gazzelilere yemek maddeleri, sosyal yardimlar 60 senedir UNRWA tarafindan yapiliyor. www.unrwa.org a bakip bunlarin ne yaptigini ogrenebilirsiniz. Bunu biliyoruz cunku bu yardim, cogunlukla Amerikan halkinin devlete verdigi vergisi ile yapiliyor.

Hamas kendi halkini, yanlis anladiginiz sekilde temsil ederek propaganda yapip, yardimi devam ettiriyorlar ve silah, rocket yapip Israile rocket atiyorlar.... devamli. Sizin, Turkiye daha da aç olan insanlariniz olabilir. Dunyanin haberi yok. Afrikada açlıktan olen milyonlarca insanlar var. Bundan haberiniz var, ama yardiminiz yok. Biz onlarada insani yardim yapiyoruz. Sizin icin Afrikada olenler hakkinda konusmak, onlara yardim etmek moda degil, cunku onlar yahudilerle iliskili degil.

Ikincisi, Israil bu flotillaya izin vermedi cunku bu flotillanin "gayesi" insani yardim degildi. Blockade i kirmak icin gitmisti. Blockade in orda olmasinin yalniz bir sebebi vardir. Yalniz bir.... Silahlarin HAMASA gecmemesi. Hepsi o kadar. MISIR da ayni blockade i yapti gazzeye, 3 senedir. Niye MISIR hakkinda kimse konusmuyor. Niye her bahsettigiminde, sen cevap verirken MISIR'i gormezden geliyorsun?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Cyrano'yu haklı çıkarırcasına...

Kavgaya bilerek gitmek şöyle olur:

Karşı tarafın nasıl tepki vereceğinin farkındasınızdır, gücünün farkındasınızdır ve ona göre hazırlık yapıp, gidersiniz.

Bilerek kavgaya giden hiç kimse;

"Ya hu onlarca hücum botlar, ateşli silahlar var; biz yanımıza levye, ingiliz anahtarı, cep çakısı alıp gidelim!" diyerek, bile bile ölüme gitmezler.

En azından kendilerine saldırıldığında, öleceklerse, yanlarında birkaç kişiyi de götürme iradesiyle gidilir, bilerek gidilen bir kavgaya.

Belki bayan olduğunuz için olsa gerek;

Hayatınızda hiç bir kavgaya bilerek gitmemiş olmanızdandır belki;

Kavgaya bilerek gitmenin ne demek olduğunu bilmiyorsunuz...

Ha illa ki bireysel düzeyde olması gerekmez;

Korsanları düşünün...

Bir gemiye saldıracaklarında yani kavgaya bile bile gideceklerinde,

Onlara başarı kazandıracak biçimde silahlanmış olarak giderler!

Sayin Tengeriin boşig:

Haklisiniz ben kavga bilmem. Ama mantik biliyorum ve kullaniyorum. Sizde mantik kullaniyorsunuz. Hem fikirdeyiz. Tamam.

Ama yanildiginiz nokta bu konularda mantigin "gecerli" oldugunu sanmaktir. Bu insanlar kendilerini "martyr" yapmak icin gitmisler. Yani bir amaç uğruna ölen veya işkenceye katlanan kimseler. Bunun arkasindaki inanclarin derinligini biliyorum. Mantiksiz.

Filistinli Araplar 60 senedir ayni seyi tekrar tekrar yapiyorlar, sanki degisik neticelere ulasacaklar diye. Iste bu mantiksiz.

Benim hayran oldugum Dunya liderlerinden biri olan Ataturkun kurdugu sekuler Demokratic Ulke olan Turkiye ... yavas yavas Islamci olup, araplasacak... iste bu mantiksiz.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Osman Pamukoğlu doğru mu söylüyor yalan mı ?

Doğru söylüyor. İsrail ABD ile ortaklığından dolayı ondan pek ayrı tutulamaz. O yüzden ABD nin politikaları neyse, İsrail de bunun dışına pek çıkmaz.

Şimdi, ABD bizim nasıl bir yörüngeye girmemizi istiyor, bu konuya değindim. Bunu iktidarda olanları yönlendirerek yapıyor. İktidara bazı tavsiye ve yönlendirmelerde bulunuyor. İşte diyor Atatürk'ü ortadan kaldırın, Kürtlere özerklik verin, ulus anlayışını bırakıp ümmet anlayışını canlandırın, vs...

Bizim bunlara yanıtımız "öyle mi, o halde siz benim düşmanımızsınız, size karşı savaşan terör örgütlerini destekleyeyim de görün!" şeklinde olamaz. Bu, "Yunanistan Megalo İdea güdüyormuş, Ege'yi Yunan denizi yapacakmış, yürüyün akıncılar, Atina'ya!" demeye benzer. Sen uyanık olursan rüyasında görür Ege'yi Yunan denizi olarak! Mesele senin uyanık olman, bir halt edemez!

Emperyalistlerin dümen suyuna giren yönetimleri işbaşından uzaklaştırırsınız, biter... Osman Pamukoğlu da bunu diyor. İsrail'e cihat açın, gemilere doluşun şehit edilmeye, cennete hurilerin kucağına uçmaya koşun demiyor. Bu iktidar ABD ve onun taşeronu İsrail dümen suyunda ülkeyi felakete götürüyor, bunlara oy vermeyin, bize verin diyor.

Emperyalistlerin ne kadar şiddetli tuzakları da olsa, içimizde taşeronlar bulamadıkça hiç bir şey yapamazlar. Onlara fırsat vermemenin tek ve basit yolu, içimizdeki taşeronlarına hiç bir yetki vermemektir. Öyle savaşlar açmaya, şehit edilmeye koşmalara filan gerek yok. Bunu söylüyoruz yani, Arapçı yavelerle dolduruşlara gelmeyin, BOP projesine kan can vermeyin oylarınızla diyoruz halkımıza.

Ha, ama ülkeme silahlı bir saldırı olur, ben savaşırım eğer bu görev bana kalsın, ben! Kesinlikle temin ederim, vatanıma göz dikerek gelen namert düşmanla savaşıp ölmezsem şerefsizim. O zaman akan sular durur. Elim tutuyor, gözüm görüyor olur o günleri görürsem savaşıp ölmezsem adiyim, insan değilim! Ölmeye herkes ölecek. Ölmeyecek hiç kimse yok. Vatanım için savaşıp ölmek şereflerin en büyüğüdür, seve seve koşarak gider, gözümü kırpmadan ölürüm. Devletim elime silahını versin, görev bana düşsün, o silahı elimde tutmanın onuru bile bana yeter! Savaşıp ölmenin ise tadına doyulmaz! Ama bir ne idüğü belirsiz emperyalist projesi için bir taşeronun peşinde değil! Vatanım için! Halkım için!

Vatanseverlerden bu gün beklentim: Bu iktidarın değirmenine su taşıyıp durup bu korkunç aymazlığın ve ülkemizin itibarının yerlere düşürülmesinin suçunu gizlemeye ortak olmamaları.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Benim hayran oldugum Dunya liderlerinden biri olan Ataturkun kurdugu sekuler Demokratic Ulke olan Turkiye ... yavas yavas Islamci olup, araplasacak... iste bu mantiksiz.

Sayın Süheyla, sizin bir dış gözle Türkiye'ye bakan birisi olduğunuzu biliyorum. Türk milliyetçisi filan hiç olmadığınızı ise çok iyi biliyorum.

Fakat sizin bu dış gözle bile görebildiğinizi, içerde bu vatanın ekmeğini yiyen, suyunu içen, bayrağının gölgesinde güven içinde yaşayan, ordumuzun gücü sayesinde bu çetrefil kavşak noktasında huzur içinde yaşayan insanlar göremiyor, buna çok ama çok yanıyorum!

Benim kahraman askerim bu hudutları canı pahasına korurken şehit düştüğünde üzülmeyen, üzülmeyi suç sayan, kendi ordusunu düşmanı gibi görenler görüyor ve çok üzülüyorum. Bu ülkeyi nasıl bu hale getirmeyi başarabildiler, nasıl Araplaştırdılar diye çok üzülüyorum. Bugün artık fidan gibi oğlunu şehit veren babalar üzüntüsünden ağzından dökülen sözler yüzünden hapse atılıyor!

Ben olsam bu davada şikayetçi olmadığımı bildirip davanın düşmesini talep etmesem utancımdan yerin dibine girerdim! Bunlar utanmıyor!

BENİM ÜLKEMİ BU HALE NASIL GETİRDİLER? DAHA NEYİNİ VERSİN BU ADAM VATANINA! FİDAN GİBİ OĞLUNU VERMİŞ! DAHA NE İSTİYORSUNUZ? OĞLUNU VERDİĞİ VATAN TOPRAĞINI DA MI?

Elbet ülkemin üzerinden bu kara bulutlar dağılacaktır diye umut ediyorum. Size teşekkür ederim bu güzel tespiti dışardan bir gözle bile yapabildiğiniz için, var olun...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İsrail sonunda ambargoyu herhalde kaldıracaktır. Bunu sonsuza kadar sürdürmesi düşünülemez.

Sonra terör saldırıları tekrar başlayacak, roketler yine atılmaya başlanacak. Belki İran yeni geliştirdiği füzelerden de ulaştırır Gazze'ye.

Sonra İsrail bir operasyon daha düzenleyecek.

Biz yine tartışacağız.

Dincilik bizi giderek daha derinden bölmeye devam edecek.

İsrail'e bir şey olmayacak. Canı çok sıkıldıkça ürettiği yeni silahları hangarlarından çıkarıp Gazze üzerine boşaltacak.

Ama biz bu gidişle ne olacağız bilmiyorum...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Hasan Sabbah'ın fedaileri de afyonu çekip bir kaç huri kızının koynunda sabahladı mı, ertesi gün o hurilere tekrar kavuşmak için intihar saldırısı düzenliyordu!

Bunu bilmeyecek kadar olduğunu düşünmüyorum kimsenin ama, dost bildiklerimi gücendirmeyeyim yine de... Aslında ülkemin içine düştüğü durumdan şu an çok üzgün ve asabi olsam da sabredip çenemi tutuyorum...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Alakasız gibi gelecek ama, bir bilimsel araştırmadan bahsedeceğim:

Yeni büyüyen bir ağacın güney yanına hızlı büyüyen başka bir tür ağaç dikildiğinde, onun güneşini keseceğini hesaplayan ilk ağacın, güneş ışığı azalmadan önce kökleri tutabilsin diye büyümesini hızlandırdığı belirlenmiş!

Her ülkenin menfaati, diğer bir ülkenin, hele komşuysa ve bütün diğer ülkelerin zayıflaması, bölünmesi, iç çatışmalara sürüklenmesidir. Bu böyledir diye hiç bir ülke tüm dünyaya "hepiniz beni elbirliği ile zayıflatmak istiyorsunuz" diye savaş açmaz. Bir ülkeyi gözüne kestirip ona da açmaz!

Onların o yöndeki politikalarına karşı politikalar geliştirir.

Bu politikalar içinde onların ayrılıkçı hareketlerini desteklemek de varsa şayet, bunu gizliden yapar. Öyle gemiyi "delerim ambargonu" diye burunlarına dayamaz!

Onlar seninle müttefik görünebilir, sana yardım da edebilir, sen ne "nasılsa arkam pek" diye yan gelip yatacaksın, ne de "bunların aslında niyeti kötü" deyip anlaşmalarını bozup savaşın eşiğine geleceksin!

Diplomasi yahu, uluslararası ilişkiler diplomasi ile yürür. Diplomasi ise vammünütle değil!

Her devlet dosttur, her devlet düşmandır. Dost devletler düşman devletler diye bir şey yoktur.

Savaş en son istenecek bir zorunluluktur.

Arabesk kafadan kurtulmadıkça bize iflah olmak seraptır!

Birinci lige çıkamazsak ikinci ligde de kalamayacak, üçüncü dördüncü allah ne verdiyse yuvarlanıp yok olacağız, haberiniz olsun!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

CYRANO.. :)

İNANÇLARI..KABULLERİ için ölenlerden bana ne.. :)

Benim için komedi bütün yaptıkları..ölmeleride öldürmeleride.. :)

En yakınında mahallesinde komşusunun ihtiyaçları için İNSANİ yardım yapamıyorda SİYASİ İSLAM için akdenizin bilmem kaçıncı paralel bilmem kaçıncı meridyeninde ÖLEYİM diye yola çıkıyorsa..hadiii yaaa.. :)

Komedi seyredip ağlayanlara sözüm yok..

''Recep bey'' gibi gürleyip YAĞMAYANLARLA hiç işim yok.. :)

Mahallenin beli silahlı kabadayısına SAPAN TAŞI atarak kabadayılık yapılmaz..koyarsın beline ondörtlüyü..kabadayı gibi çektinmi silahı ateşlersin..lafla peynir gemisi ancak 67 mil kalana kadar gider..gerisi HİKAYELER.. :)

Filistinin içine çekilen bir T.C istemez dayı..KABAdayı değil sade dayı.. :)

Arkadan vuran arap için göğsüne mermi yiyene güler dayı.. :D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bu konunun tartışılması için uygun bir başlıkta değiliz ama sen Kur'an-ı Kerim in Allah c.c ın Kitabı olduğunu kabul ediyor musun?

kuranla allah varlığını insanlığa bildirmiştir allah insanlığa emir vermemiştir insanlıktan kendi istediğini yapmaların ı istememektedir sadece allahy insanlığın barış içerisinde yaşamasını insanlığa önermiştir çünkü barış olmazsa insanlığın geleceği olmaz allahsa insanlığın mutlu olmasını ve barış içerisinde geleceklerini korumalarını istemektedir.allah insanlığı ateşe atarak işkence yapmaz çünkü allah zorba değildir kimseye işkence yapmaz allah insanlığın ve uzayda yaşayan tüm canlıların mutlu olmasını ister ve yarattığı canlılara işkence yapmaz bu insanlık dışı bir şey olur ki allah böyle şeyler yapmaz çünkü allah sevginin takendisidir.

israil allahın tüm insanlığa verdiği dünya topraklarını hiç bir milletin kendi malı olamayacağını bilmektedir ve bu yüzden topraklar için insan öldürmenin çok yanlış bişiy olduğun un farkındadır üstelik insani yardım etmek için gelen kişilerin engellenmesi ise çok yanlış bişiydir ve hatta o kişilerin öldürülmesi daha yanlış bişiydir ve israil bunun farkındadır ama tüm dünyayı yöneten derin dünya devleti dünya üzerinde oyunlar oynamakatadır ve bu o oyunlardan bir tanesidir ve bence burda tüm islam toplumu ve islam inancı güçlendirilmeye çelışılıyor.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sayın Süheyla, sizin bir dış gözle Türkiye'ye bakan birisi olduğunuzu biliyorum. Türk milliyetçisi filan hiç olmadığınızı ise çok iyi biliyorum.

Fakat sizin bu dış gözle bile görebildiğinizi, içerde bu vatanın ekmeğini yiyen, suyunu içen, bayrağının gölgesinde güven içinde yaşayan, ordumuzun gücü sayesinde bu çetrefil kavşak noktasında huzur içinde yaşayan insanlar göremiyor, buna çok ama çok yanıyorum!

Benim kahraman askerim bu hudutları canı pahasına korurken şehit düştüğünde üzülmeyen, üzülmeyi suç sayan, kendi ordusunu düşmanı gibi görenler görüyor ve çok üzülüyorum. Bu ülkeyi nasıl bu hale getirmeyi başarabildiler, nasıl Araplaştırdılar diye çok üzülüyorum. Bugün artık fidan gibi oğlunu şehit veren babalar üzüntüsünden ağzından dökülen sözler yüzünden hapse atılıyor!

Ben olsam bu davada şikayetçi olmadığımı bildirip davanın düşmesini talep etmesem utancımdan yerin dibine girerdim! Bunlar utanmıyor!

BENİM ÜLKEMİ BU HALE NASIL GETİRDİLER? DAHA NEYİNİ VERSİN BU ADAM VATANINA! FİDAN GİBİ OĞLUNU VERMİŞ! DAHA NE İSTİYORSUNUZ? OĞLUNU VERDİĞİ VATAN TOPRAĞINI DA MI?

Elbet ülkemin üzerinden bu kara bulutlar dağılacaktır diye umut ediyorum. Size teşekkür ederim bu güzel tespiti dışardan bir gözle bile yapabildiğiniz için, var olun...

Sayin Demirefe,

Ilave edecek bir kelime bile bulamiyorum. Yalniz Tesekkurler. Her zamanki gibi benim dusuncelerimi benden daha iyi ifade ediyorsunuz.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

kuranla allah varlığını insanlığa bildirmiştir allah insanlığa emir vermemiştir insanlıktan kendi istediğini yapmaların ı istememektedir sadece allahy insanlığın barış içerisinde yaşamasını insanlığa önermiştir çünkü barış olmazsa insanlığın geleceği olmaz allahsa insanlığın mutlu olmasını ve barış içerisinde geleceklerini korumalarını istemektedir.allah insanlığı ateşe atarak işkence yapmaz çünkü allah zorba değildir kimseye işkence yapmaz allah insanlığın ve uzayda yaşayan tüm canlıların mutlu olmasını ister ve yarattığı canlılara işkence yapmaz bu insanlık dışı bir şey olur ki allah böyle şeyler yapmaz çünkü allah sevginin takendisidir.

Yani şu yazdıklarına göre Kur'an-ın Allah ın Kitabı olduğunu kabul ediyorsun. Ya iyi de Kardeşim bu ne perhiz ne lahana turşusu, Kur'an da Allah ın indinde tek din İSLAM dır yazıyor be kardeşim. Nasıl İslam Dinine saçma dersin? Yahu ben delirmek üzereyim!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sayin Tengeriin boşig:

Haklisiniz ben kavga bilmem. Ama mantik biliyorum ve kullaniyorum. Sizde mantik kullaniyorsunuz. Hem fikirdeyiz. Tamam.

Ama yanildiginiz nokta bu konularda mantigin "gecerli" oldugunu sanmaktir. Bu insanlar kendilerini "martyr" yapmak icin gitmisler. Yani bir amaç uğruna ölen veya işkenceye katlanan kimseler. Bunun arkasindaki inanclarin derinligini biliyorum. Mantiksiz.

Filistinli Araplar 60 senedir ayni seyi tekrar tekrar yapiyorlar, sanki degisik neticelere ulasacaklar diye. Iste bu mantiksiz.

İyi de Suheyla, OrtaDoğu'nun insanını, Batılı argümanlara yaslanarak, sadece geri kalmışlıkla ve inancıyla suçlamaktan fazla ne yaptınız söyler misiniz, 60 yıldır?

Her zaman söylerim;

Yıkmak kolay, yapmak zordur...

İnsan kolaya kaçar ve yapmayı değil, yıkmayı yeğler genelde...

Öyle yapıyorsunuz...

Türkiye'ye Şeriatın gelmesinden yakınıyorsunuz;

Ya hu hanginiz yaptığımız devrime sahip çıktınız da, şimdi çıkıp şeriatın gelmesinden yakınıyorsunuz?

Bir ülkeye şeriat geliyorsa,

Yapılan devrimler yıkılıyorsa,

Bunun sorumlusu, o şeriatı getirenler değil;

O devrime sahip çıkmayanlardır...

30 yıldır ilkelerimizi çağa uyduramıyoruz...

Atatürk öldüğünden beridir, devrimimizi sahiplenip,

Atatürk'ün yaşarken model olduğu mazlum milletlere tanıtmıyoruz!

Sonra da çıkıp, sorumluluk üstlenmemiş küçük bebekler gibi yakınıyoruz!

Olmaz öyle hocam, olmaz...

Yakınmaya hakkınız, hakkımız yok!

Türkiye şeriata gidiyormuş;

Sen hangi mazlum Orta Doğu halkına sahip çıktın da,

Hangisini aydınlatmayı gerçekten dert edindin de,

Ne zaman kendi devrimine sahip çıktın da yakınıyorsun?

Mahallede bir nene vardı bizim...

Yukarı mahalleden çocuklar gelip bizi döverken, pencereden seyreder.

Çocuklar giderken, dayak yedik diye yakınırdı.

Ama her defasında önce seyrederdi.

Öylesiniz...

Sorumluluk hissetmiyorsunuz, sahip çıkmıyorsunuz...

Ama iş yakınmaya gelince en ön saflardasınız...

Bizim derdimiz, mazlum milletlere, emperyalizm karşısında sahip çıkıp, aydınlanmalarını sağlamaktır...

"İyi ki öldüler, böylelikle ortada mazlum da kalmamış oldu; çünkü öldüler!" demek değildir.

Siz öyle diyorsunuz...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.