Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Sayın Ahmet Türk'e Hain Saldırı...

''biji tirkiye''

Önerilen İletiler

Bir insanin Kürt, Türk, Arap, Ermeni, Alman, Rus, Cerkez,.... oldugunu söyleyebilmesi neden acaba hala bazilarimizi rahatsiz ediyor ve kalkiyorlar birde isanlik dersi vermeye calisiyorlar? Her toplumdan insanlar baska vir devletin vatandasi olabiliyorlar ve bu noktada hic bir soda yok. Nasilki mesela su an Avrupa ülkelerinde dünyanin neredeyse her ülkesinden insanlar yasiyorsa ve hatta yasadiklari ülkelerin vtandasi dahi olmuslarsa onlarin insanlik ölcütü kendi alt kimliklerini unuttuklari ve alt kimliklerinden bahsetmedikleri zamanmi olacak?

Birakalim bu tip sacmaliklari ve dahada ileri gidersek irkci düsünceleri. Bir Türk vatandasi alt kimlik olarak Rus, Kürt, Cerkez, Ermeni vs olabilir ve öylede. Ama Üst kimlik olan Türk sadece alt kimliklerden olusmuyor. Üst kimlik Türk Türk'lerden de olusmaktadir. Aslinda burada bir cok arkadaslarimiz bunun böyle oldugunuda bal gibi biliyorlar ve bir cok yorumlarinda bu net bir sekilde gözüküyor. Mesela Türk olmak gibi deyimler kullaniyorlar ve hatta Türk olmayi maddee madde acikliyorlar. Ve mesela su an bir parti dahi kuruldu, ismi Ulusal parti. Bu parti acikca sunu söylüyor; "Biz sadece Türk'lerin partisiyiz", bu ülkede herkes istedigi partiyi kurabilir, Kürt'lerde Kürt partisi kurabilir diyorlar, ama biz "Türk'lerin partisiyiz" diyede vurguluyorlar. Yani bu parti herkesin bildigi gercekleri acikca söylüyor ve diyorki bu ülkede Türk olmak sirf vatandaslik bazinda degil irki bazdadir diyor. Simdilerin modasi yok efendim Türk olmak sadece vatandaslik bazindadir cömlesi sadece kivirmak ve son care.

Bilinmesi gereken, insanlik illada insanlarin kendi alt ve üst kimliklerini unutmalariyla degil baska degerlerlerle ölcülür.

Kürt Kürt'tür, Türk'de Türktür, aynen Ermeni'nin Ermeni ve Laz'inda Laz oldugu gibi. Ama bunlarin tümü Türkiye'de üst kimlik olan Türk kimligini tasirlar. Kimse burada bana yok efendim Laz'lar neden Kürt'ler gibi illada biz Laz'iz demiyorlar ve Türk olamalarindan rahatsiz olmuyorlar diye sormasin. Bu bir ölcüt degildir. Laz'lar icin bir sorun gözükmeyen baskalari icin sorun olabilir ve bunun terside olabilir. Laz'larin kendilerini Türk'lerden fazla Türk görmeleri kendilerini ilgilendirir.

Bizlerinde bazilari mesela Almanya'da Alman vatandasi olmasina ragmen her alanda kendilerini Türk hissederler ve acikca biz Türk'üz derler. Bunlarin icerisinde Laz kökenli Türk'lerde varlar. Onlar Almanya'da Alman vatandasi olmalarina ragmen biz Türk'üz diyebilirken, ülkemizdeki Kürt'lerin biz Kürt'üz demeliri dogru bulmazlar. Yani kendileri Kürt'lerin Türkiye'de söylediklerini Almanya ve diger ülkelerde syölerken sorun yok, ama Kürt'ler Türkiye'de söylerken sorun oluyor. Bu mantik sorgulanmasi gerek.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 122
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Saldırıyı kınıyorum ''ama'' onun da ötesinde bu saldırı Kürt halkına yapılmıştır.

Saldırıyı kınıyorum ''ama'' terörizmin odağında yer edinen birine aynı şekilde kendi gibi biri cevap vermiştir.

Ben nerde miyim?İki ama dan birini tercih ettiğim de bir yerdeyim.İki amadan birini tercih etmeyip ''ama''sız düşündüğümde kendi halimdeyim ne siyasetin içinde ne bir milletin kütüğünde.Romantizm diyorlar galiba buna litaratürde.Hayat hiç de göründüğü kadar romantik değilmiş insan yaşayıp bunu da öğreniyor.

Sıkılmış yumrukları açıp açılan eli başka bir ele uzatmak isteyenler, önce kendi yumruğunu açmalı ve elini uzatmalı.Var mı yapabileniniz?

Bu durumda iki tane "ama" yok...

Daha fazla "ama" var...

"Saldırıyı kınıyorum 'ama' Ahmet Türk, yumruk yemiş bile olsa kutsallaştırılmamalı"

diyorum...

"Saldırıyı kınıyorum 'ama' Ahmet Türk, taraf olduğu soruna sanki çözüm getirmek kaygısındaymış gibi provake edilmemeli"

diyorum...

"Saldırıyı kınıyorum 'ama' Ahmet Türk'e yapılan bu saldırı, Osman Baydemir kafası ile 'Kürtlere Yapılmıştır' mantığına büründürülmemeli"

diyorum...

"Saldırıyı kınıyorum 'ama' ne bir Kürt ve ne de bir Kürt Olmayan olarak... Bu ülkenin vatandaşı olarak, bir insana atılan yumruğu kınıyorum"

diyorum...

"Saldırıyı kınıyorum 'ama' bu saldırı sonrasında, bu saldırıdan sorumlu tutulup görevinden alınan Emniyet Müdürü'ne yapılan haksızlığı da kınıyorum"

diyorum...

"Saldırıyı kınıyorum 'ama' saldırının ardından Kürt Olmayan herkese ağız dolusu giydiren Osman Baydemir'i de kınıyorum/kınayabiliyorum"

diyorum...

"Saldırıyı kınıyorum 'ama' yumruğu atan/attıranlar zaten demokrasi düşmanı iken; Ahmet Türk ve avanesinin sanki demokrasi düşmanı değilmiş gibi lanse edilmesini de kınıyorum" diyorum...

"Saldırıyı kınıyorum 'ama' yumruğu atan/attıran demokrasi düşmanlarını kınayanların; başka bir demokrasi düşmanı olan Ahmet Türk ve avanesini sorgusuz sualsiz sahiplenmelerini de kınıyorum"

diyorum...

"Saldırıyı kınıyorum 'ama' Ahmet Türk gibi birisinin, Hırant Dink gibi birisi ile özdeşleştirebilen vicdansızlığı ve sağduyusuzluğu da kınıyorum"

diyorum...

Yani Ahmet Türk'e yapılan saldırıyı kınayıp, üzerine de bu saldırıyı kınamamıza karşın

Hala olayı provake eden, romantize eden ve

Sürü psikolojisi ile "Onlar da benim etnisitemden/Bizden" diyerek hareket eden ne kadar kimse varsa;

Onların göremediği ve kınayamadığı her türlü insani ve demokratik açıdan "ama" diyerek olayı kınıyorum...

Ben bir soru sormak istiyorum

Ve yanıtını gerçekten merak ediyorum:

Mavi ve Biji'ye özellikle soruyorum;

1- Bir insanın, bir insandan, düşüncelerinden ötürü tokat yemesini mi kınıyorsunuz?

2- Yoksa bir Kürt'ün, bir Kürt Olmayan tarafından tokatlanması mı kınıyorsunuz?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bu Faşizan saldırıyı kınamayıp sahip çıkan ve kınadığını söyleyip suçluyu korumaya yönelik söylemlerde bulunan arkadaşlarımıza sormak istiyorum,Hırant Dink Öldürüldü,Musa Anter Öldürüldü,o bölgede 17.000 faili meçhul (İnanmıyorum ya neyse) cinayet işlendi,evlerimiz,köylerimiz yakıldı biz bu mücadeleden vazgeçmedik

Pardon ama "Hangi Mücadele"den vazgeçmediniz?

ve "Kim ya da Kimler" olarak vazgeçmediniz?

PKK olarak mı?

Ayrıca 17.000 faili meşhulün PKK tarafından işlenmediğinden nasıl bu kadar eminsiniz?

Evleriniz, köylerinizi basanın PKK olmadığından nasıl bu kadar eminsiniz?

Faili meçhul işleyenlere; ev ve köy basanlara karşı mücadele sürdürmeyi madem bu kadar onur meselesi yapıyorsunuz;

Binlerce Kürt'ü katleden, köy ve ev basan PKK'ya karşı neden mücadele sürdürmüyorsunuz?

PKK, Kürt olduğu için mi?

Kürt'ün Kürt'ü öldürmesini,

Kürt Olmayan'ın Kürt'ü öldürmesine bakınca haklı mı buluyorsunuz?

Dediğim mantık bu işte:

"Bizden midir! Kürt müdür! oluversin; ne de olsa bizdendir!"

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Beklenen nedir?Ahmet Türk'e yapilan saldiriyi kinamak ve bu kinamaya 'AMA 'eklememek,yani hicbirsey sormadan hicbir gerekce göstermeden saldirinin kinanmasi isteniyor.Yani demek isteniyor ki Türkiye'de sadece Kürtlerin onuru vardir.Kürtler bir yana Kürt olmayanlar bir yana demek isteniyot,böyle demek istendigi icin 'AMA'siz kinama bekleniyor.Bu aynen suna benzer;AB'ne ya karsisin ya degilsin,'AMA'larin arkasina gecmek yok.Yani ne olursa olsun ya varsin ya da yoksun demek isteniyor.Iste zihniyet bu oldugu sürece bu ülkede yumruklarin konustugu ortamlar hep olacaktir.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ben Kürtlerin anlatmak istediklerini, neler yaşadıklarını dinlemeye çalışan biriyim.Bana Kürtleri anlatanlara Kürtler adına konuşanlara bakıyorum.Ya PKK konuşuyor kendi yöntemiyle ya da siyasette DTP(BDP) PKK'nın dilinden.

Şimdi benim bu insanları anlamam için PKK'nın yaptıklarını hoş görmem,Osman Baydemir'in, Emine Ayna'nın tehditlerini, aşağılamalarını kabul edip derdinizi çok anlaşılır, insani, duygusal bir dille anlatıyorsunuz dediklerinizin hepsi doğru, dediğiniz gibi olsun mu demem lazım?Ben bunu dersem Kürt halkını anlamış mı oluyorum, demokrat mı oluyorum, insancıl mı oluyorum?

Ben Kürtleri PKK'nın, Emine Ayna'nın, Osman Baydemir'in DTP'nin, BDP'nin dilinden dinlemek istemiyorum. Beni aşağılayanlar, beni suçlayanlar,bana tehdit yağdıranlarla ne konuşabilirim ve nasıl konuşabilirim?

Ben ezilmiş, küçümsenmiş, haksızlığa uğramış vicdanı yaralanmış bir masumun acıklı sözünü duymak istiyorum ki ben de acıyan canımın cümlelerini kurabileyim acımın paylaşıldığını bileyim bileyim ki ben de acısını paylaşmak isteyenin acısına ortak olayım.

PKK haksızlığa uğradığını düşündüğü bir halkın acısını anlatmıyor kan akıtıyor.DTP haksızlığa uğradığını düşündüğü halkın derdini anlatmıyor siyasete büründürülmüş kurşun sıkıyor, vuruyor yaralıyor.

Olaya her iki taraftan da ırkçılık temelinde yaklaşanların birbirine anlatabileceği bir şey yok, sadece kanıtlamaya çalıştıkları vardır.Sorun nasıl mı çözülür?Bu zihniyetle bırakın bu sorunu hiçbir sorunun çözülemeyeceğini biliyorum...

Muhabbetle...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Olaya her iki taraftan irkcilik bazinda bakanlar var denirken burada bir soru geliyor insanin aklina:Ülkesinin bagimsizligini,birlik ve bütünlügünü,sinirlarini korumak icin gerekiyorsa savasmak ne zamandan beri irkci bir yaklasim olabilmistir.Irkci olmamasi icin,Kuzey Irak modelinimi secmemiz gerekiyor?

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bir insanin Kürt, Türk, Arap, Ermeni, Alman, Rus, Cerkez,.... oldugunu söyleyebilmesi neden acaba hala bazilarimizi rahatsiz ediyor ve kalkiyorlar birde isanlik dersi vermeye calisiyorlar?

Ya hu yeter!

Kimsenin, kimsenin etnik kökeninden rahatsız olduğu yok!

Yapabiliyorsanız eğer gidip etnik kökeninizi değiştirip Alien bile olabilirsiniz;

Zerre kadar umrumda olmaz...

İnsanlık dersi veriyorum;

Çünkü insanlık dersi verilmesi gerekiyor...

Ya hu neresini anlamıyorsunuz;

Diyorum ki:

Kimsenin etnik kökeni, "İnsan Olmak" değerinden önemli değildir.

Bir kimse, insanlar karşısında Etnik Kökeni ile bilinmek istiyorsa;

Diğer insanlara da etnik kökenleri ile bakıyor demektir.

Diğer insanları da etnik kökenlerine göre sınıflandırıyor, kimliklendiriyor demektir.

Bu da bütünüyle ayrımcılık, ötekileştirmecilik, ayrıştırmacılıktır.

Karşı çıktığım da budur.

İnsan olmak onuru taşıyan hiç kimse;

Seçmek gibi bir lükse sahip olmadığı,

Öyle doğmuş bulunduğu/doğmak zorunda kaldığı etnik kökenini/ırkını kimlik haline getiremez.

Kaçıncı yüzyılda yaşıyoruz ya hu!

Bunun yanında,

İnsan olmak onuru taşıyan hiç kimse;

Hiç kimseyi, doğmak zorunda kaldığı etnik kökeninden dolayı yargılayamaz

Ve o kişinin etnik kökenini, o kişiye toplumsal kimlik olarak atayamaz.

Çağdaş insan, toplumsal insan;

Toplumsallaşma iradesine sahiptir

Ve toplumsallaşmasını, seçmek gibi bir iradeye sahip olmadığı ırkına göre yapmaz.

Etnisitesine göre yapmaz...

Hayvanlar, bizim gibi bir bilince ve toplumsallaşma iradesine sahip olmadıkları için

Irklarına göre kimliklendirilirler;

O da bizim üretim ilişkilerimiz yüzünden, pragmatik amaçladır...

Irklar,

Hayvanları üretim metası olarak kullandığımızda;

Bitkileri üretim metası olarak kullandığımızda

İşimize yararlar.

Irkını, Etnik Kökenini kimlik haline getiren kişi;

Irkçıdır...

Irkçı birisi karşısında elbette ki İnsanlık dersi vereceğim!

Irkçı ile Demokratı ayırt edemeyenlere, elbette ki İnsanlık dersi vereceğim!

Benim karşıma geçip,

Hiç umrumda olmadığı haldei etnik kökenini gözüme sokar gibi, sanki umrumdaymış gibi, kendisini üsteler gibi

"Ben Kürtüm", "Ben bilmem neyim" deyip duran kişiden elbette ki rahatsız olacağım!

İnsanlar; insanlara "İnsanlık dersi veriyor" diye laf atacağına;

Öncelikle gidip "Irkçılık" nedir ve nasıl olur,

"Demokrasi" nedir ve nasıl olur bir öğrenmeli...

Ondan sonra konuşmalı...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bakin hele, nedense Irkciler bizlere irkciligi yeniden ve kendi mantiklarina uygun sekilde tanimlamaya basladilar.

Bir insanin kendi kimligini söylemesi ve yasadigi ülkede unutmamasi asla irkcilik degildir. Ben Türk'üm demek neden iskcilik ol´sun canim. Ben almanya'da yasiyorum hemde Alman vatandasi olarak ama ona ragmen alt kimligim olam Türklügü devamli söylüyorum, sadece ben degil herkes ayni ve hic kimseyide rahatsiz etmiyor.

Irkcilik bir irkin kendisini diger irklardan üstün görmesidir. Irkcilik bir milleti veya toplumu sadece irkindan, dilinden veya renginden dolayi topyekün kötü veya iyi olarak nitelemektir.

Eski köye yeni icatlar getirmek bir ise yaramiyor. Hele hele Irkci düsünceye ve zihniyete sahip olanlarin burada irkciligi yeniden tarif etmelerine hic gerek yok cünki, kimse onlarin irkci aciklamalarini takmiyor.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Pardon ama "Hangi Mücadele"den vazgeçmediniz?

ve "Kim ya da Kimler" olarak vazgeçmediniz?

PKK olarak mı?

Ayrıca 17.000 faili meşhulün PKK tarafından işlenmediğinden nasıl bu kadar eminsiniz?

Evleriniz, köylerinizi basanın PKK olmadığından nasıl bu kadar eminsiniz?

Faili meçhul işleyenlere; ev ve köy basanlara karşı mücadele sürdürmeyi madem bu kadar onur meselesi yapıyorsunuz;

Binlerce Kürt'ü katleden, köy ve ev basan PKK'ya karşı neden mücadele sürdürmüyorsunuz?

PKK, Kürt olduğu için mi?

Kürt'ün Kürt'ü öldürmesini,

Kürt Olmayan'ın Kürt'ü öldürmesine bakınca haklı mı buluyorsunuz?

Dediğim mantık bu işte:

"Bizden midir! Kürt müdür! oluversin; ne de olsa bizdendir!"

Kürt Özgürlük Hareketi Mücadelesinden vazgeçmedik,sorunun çözümüne kadarda vazgeçmeyeceğiz,belki yeniden hapisler,sürgünler,yasaklar,ölümler yaşarız ama artık eski Kürt halkı değiliz bunu herkesin görmesi lazım.

Pkk bu sorun çerçevesinde kurulmuş,şahsen tasvip etmediğim silahlı yöntemle sorunu çözmeye kalkışmış bir örgüttür,bu sorun asla silahla ÇÖZÜLEMEZ.

Siz resmi rakamlara göre Şehit olan 5000 askerin nasıl Şehit olduğunu kim tarafından Şehit olduğunu nerden biliyorsunuz? Çukurca olayı gibi kaç olay yaşandı?Gazteciler ortaya çıkarmasa askerlerin eline bomba tutuşturanları öğrenebilecekmiydik örneğin?

diğer sorularınız tamamının cevabı bu cümlemde saklıdır sayın Boşig;Pkk bu sorun çerçevesinde kurulmuş,şahsen tasvip etmediğim,silahlı yöntemle sorunu çözmeye kalkışmış bir örgüttür,bu sorun asla silahla ÇÖZÜLEMEZ.

Ayrıca bugün HaberTürk'te okuduğum bir yazıyıda sizlerle paylaşmak isterim,ayrıca siz herkese ''of bıktım,hep aynı laflar'' gibi şeyler söyleyerek başkalarını eleştirirken sizinde aynı şeyleri yaptığınızı görmediğimizi varsayıyorsunuz uzun uzun bir cevap yazıp yazılanlarla hiç alakası olmayan bir yönden bağlayarak karşınızdakinin düşüncesini mahkum etmenizden sıkıldık biraz farklı şeyler üretin lütfen,vizyon değişikliği şart :)

Ece Temelkuran'ın yazısı

‘İNSAN GİBİ GÖSTERMEK’

Amberin, yazısının girişinde Habertürk’te yazdığım Büyük Tanışma yazı dizisine atıfta bulunmuş. Kandil’dekilerle de tanışmak gerektiğini söylemiş. Tanışma; ahbap olmak, muhabbet duymak anlamına gelmiyor. Tanışan iki tarafın, kendileri olarak kalarak ama karşı taraftan haberdar olarak, onun hakkında bilgi sahibi olarak var olmaları anlamına geliyor. Büyük bir olasılıkla Amberin’in yazdıklarına, “Vay sen bunu nasıl yaparsın!” diyenler çok olacaktır. Tıpkı “Büyük Tanışma” yazı dizisinden sonra “Sen nasıl Kürtleri/ Ermenileri/İslamcıları/ Kemalistleri insan gibi gösterirsin!” tepkilerinin gelmesi gibi. Böyle düşünenlerin, bu cümleyi yüksek sesle söyledikten sonra kulaklarının duyduğundan utanmamaları ne tuhaf...

RONAHİ’NİN BOY AYNASI

PKK, silahlı bir örgüttür. Ortada silah varsa, silahı kim tutarsa tutsun, günah var oluverir, burası muhakkak. Silahı tutanlar günaha niyetlenmemiş olsa bile... Ama bir yandan da insana dair olan hiçbir şey bize yabancı değildir, olmaz, olmamalı. Amberin’in dünkü yazısında bir kadın militan olan Ronahi’ye dair bir ayrıntı vardı. Amberin’i almaya geldiklerinde bulundukları yerde bir boy aynası görüyor ve seviniyor:

“Ne zamandır ilk kez kendimi boy aynasında görüyorum” diyor. İşte bizim çekeceğimiz film böyle başlıyor. Film mi?

İKİ FİLM BİRDEN!

İzleyip durduğumuz filmde hem aktörler hem senaryo aynıydı şimdiye dek. Ahmet Kaya’ya saldırılıyor ve Hürriyet “Vay ******” diye başlık atıyordu. Yıllar sonra Özkök çıkıp “Fazla kaçtı o başlık” diyor ve Kaya’ya saldırıyı başlatan Serdar Ortaç on yıl sonra özür diliyor, “Cahildim” o zaman diye dertleniyordu. Filmin son sahnesinde Ahmet Türk’ün yumruk yiyişini gördük. Sonra Yılmaz Özdil’in, muhtemelen on yıl sonra Ortaç’ınkine benzer bir açıklama yapmasına neden olacak yazısını.

MAKİNİST UYAN!

Bu filmin makinisti bile uyumak üzere sıkıntıdan. Çünkü aynı ve sıkıntılı bir film. O vakit tamamen yeni bir film başlatmak lazım. Bu film içinde kaldıkça sorun çözülmüyor. Yeni film nasıl başlayacak. Önce bize yeni aktörler lazım. Kim bu? Ronahi olabilir. Aynaya baktığı anda başlar film. Sonra müthiş sesiyle Aynur olabilir, Ajda Pekkan’la birlikte. Ne demişti Ajda:

“Biz birbirimizin rüyasıydık.” Ne güzel bir cümleydi o!

ACIYA HÜRMET

Birbirimizin rüyasını ya da kâbusunu görmek yerine, işte tanışmak gerekiyor. Ne rahatsız ediyor insanları peki? “Ötekini” ya da “düşmanı” insan olarak görmek mi? Ama bu böyle. O da insan. Senin gibi ağladığını, acı çektiğini, öfkelendiğini görmek mi? Ama bu da böyle. Benzemek korkutuyor insanları, benzer olduğunun farkına varmak. Bu dehşet verici bir şey; çünkü insanlar, kendine benzeyeni öldüremezler.

Diğer yandan, nasıl Habur’dan girenler “onurlu dönüş” için gerilla kıyafetlerini çıkarmadılarsa düşmüş askerlerin sevenleri de bu barışın, bu tanışmanın onurlu olmasını istiyor. Acılarına ihanet edilmemesini. Acıya hürmet: İki tarafın da istediği bu. Tanışmanın gerektirdiği de... İkinci filmin aktörleri bizler olmalıyız. Bizler, yani insanların acılarına hürmet ederek, ihtimam göstererek onlara insan olduklarını, zayıf olduklarını ve bu yaralarıyla yalnız bırakılmayacaklarını söyleyenler...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Olaya her iki taraftan irkcilik bazinda bakanlar var denirken burada bir soru geliyor insanin aklina:Ülkesinin bagimsizligini,birlik ve bütünlügünü,sinirlarini korumak icin gerekiyorsa savasmak ne zamandan beri irkci bir yaklasim olabilmistir.Irkci olmamasi icin,Kuzey Irak modelinimi secmemiz gerekiyor?

saygilarla

:clover:

Alıntı

´´Tengeriin boşig´´

Ya hu yeter!

Kimsenin, kimsenin etnik kökeninden rahatsız olduğu yok!

Yapabiliyorsanız eğer gidip etnik kökeninizi değiştirip Alien bile olabilirsiniz;

Zerre kadar umrumda olmaz...

İnsanlık dersi veriyorum;

Çünkü insanlık dersi verilmesi gerekiyor...

:clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ahmet Türk Samsun’da yumruklandı, burnu kırıldı.

Saldırıyı gerçekleştirene “ellerine sağlık” demiyoruz ama açıkçası Ahmet Türk’e “geçmiş olsun” da diyemiyoruz.

Diyemiyoruz çünkü…

Ahmet Türk, terör örgütünü doğrudan savunan ve terör örgütünün katliamlarını kınamayan birisiydi.

Katliamı kınamayan adamın burnu kırılınca biz neden kınayalım?

Ahmet Türk, şiddeti savunan, şiddeti destekleyen ve bu gerekçeyle cezalandırılan bir parti lideriydi, dün savunduğu şiddetin binde biri başına geldi diye biz neden üzülelim?

Ahmet Türk ve yandaşları, bu ülkenin sokaklarını savaş alanına çeviren gösterileri tertipleyen ve yakan, yıkan, taş atan insanlar yargılanmasın diye mücadele eden bir şiddet severdi, dün taş atana ceza vermeyin diyen adam bir yumruk yedi diye, neden onu destekleyelim?

PKK’lı teröristler için de, meclise yerleşip o terörü savunanlar için de artık düşünme zamanı gelmiştir.

Bugüne kadar Güneydoğu bölgesini Türklere yasaklayan, Mehmetçiği şehit eden, orasını bir kurtarılmış bölge haline getirirken yarın ne olacağını hiç düşünmeyen anlayış, bugün yediği yumrukla aklını başına devşirmelidir.

Ben istediğimi asarım, istediğimi keserim, istediğim zaman istediğim insana şiddet uygularım derseniz, bir gün aynı şiddete siz de maruz kalırsınız.

Üstelik şimdilik yediğiniz sadece bir yumruk.

Ve yumruğa karşı da ne kadar korumasızsınız değil mi?

Gariban Türk öğretmenlerinin, hemşirelerinin, doktorlarının evlerini basıp öldürürken onlar da korumasızdı…

Türk askerine pusu kurarken onlar da korumasızdı.

Görüyorsunuz ki aslında siz de korumasızsınız.

Türklerden vicdan beklemeyin: 30 bin evladımızı öldüren ve 30 yıl boyunca bir kez olsun vicdana gelmeyen vicdansızlara, Türk milletinin vicdan kapıları çoktan kapandı…

Gökçe FIRAT

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

AB'nin Türkiye kollarindan biri,Kürtcülügün ve AKP'nin özel sözcülerinden ve Star Gazetesi yazarlarindan Prof.Dr.Eser Karakas diyor ki;"Efendim,Ahmet Türk'e atilan yumruk kinanmalidir sonuna Ama eklemeden"Ayni Karakas yine diyor ki:"PKK mesru olmadigi icin kinamaya gerek yok ama asker kinanir" Yine ayni Karakas diyor ki:"Halk tepkisi olmaz".Ayni Karakas diyor ki;"Bolu'da ki yerel bir gazetenin mansetinde,kac asker sehit edildiyse okadar DTP'li öldürülmeli diye yaziyor ama yargi BUNU IFADE ÖZGÜRLÜGÜ KAPSAMINA ALIYOR"

Karakas'in dediklerine bakarsak ortaya söyle bir sey cikiyor:Ahmet Türk'e atilan yumruk kinanmali ve nokta koymali.Yani siddet neden oluyor neden kaynaklaniyor bunu arastirmaya gerek yok.Kim ne demisse demis,kim ne yapmissa yapmis iyide olsa kötüde olsa atilan yumruk kinanmalidir.

Ama Karakas,PKK'nin kinanmasi gerekmez cünkü o mesru degildir.E peki Sayin Karakas,PKK mesru olmadigi icin kinanmasi gerekmiyorsa,yumruk atan kisinin yaptigi mesru olmayinca neden kinanmalidir diyorsunuz?Bu iki yönlü olmaniz anlamina gelmiyormu.PKK kime karsi mücadele veriyor?Mesru Türkiye Cumhuriyetinin Silahli Kuvvetlerine ve de halkina mi,evet, o zaman PKK nasil olsa mesru degil kinamayalim tepkide koymayalim hatta lanetlemiyelim mi?Bu nasil bir celiskidir böyle?

Halk tepkisi olmaz diyen Karakas,Güneydogu'da halk sokaklara dökülüp polisle catistiginda neden halk tepkisi oluyor bunu bize bir aciklasaniz ya.Izmir'de DTP'yi taslayanlar halk degilmiydi yoksa Kürt oluncami halk olunuyor?

Boluda'ki bir yerel gazetenin;"Kac asker sehit edilirse o kadar DTP'li öldürülsün"demesine yarginin "IFADE ÖZGÜRLÜGÜ"demesini kiniyorsunuz ama Fasist Türk Devleti,ISGALCI TC.KÜRDISTANDAN DEFOL demeyi ifade özgürlügü kapsamina aliyorsunuz,böyle cifte standart olurmu sayin profesör?

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

arkadaşım türkiye üzerinde derin dünya devleti adını verdiğim gizli oluşum oyunlar oynamaktadır hem zaten türkiyeyi kuran güç bu güçtür ve derin oluşum aralarında milyonlarca uzaylının bulun uzaydaki sistemin bir parçasıdır ve tüm dünyada ırkçılık oyunları gibi oyunlar oynamaktadır.bu konu hakkındaki görüşlerimi derin dünya devleti başlığı altında bulabilirsiniz.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ahmet Türk Samsun’da yumruklandı, burnu kırıldı.

.

.

.

Türklerden vicdan beklemeyin: 30 bin evladımızı öldüren ve 30 yıl boyunca bir kez olsun vicdana gelmeyen vicdansızlara, Türk milletinin vicdan kapıları çoktan kapandı…

Gökçe FIRAT

Nasiyonal Sosyalizmin Türkiye verziyonunun lideri Gökce Firat önce irkcilik yapmaya son versin. Atatürk'ü agzindan düsürmüyor diye irkcilik yapma özgürlügü olamaz.

Bu ortama gelindigine Gökce Firat cok sevinmektedir cünki, o tip insanlar ancak böyle ortamlardan siyasi besi buluyorlar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

saygilarla

Lütfen armut ile elmeyi birbirine karistirmayi birakalim, cünki bu türk karmasiklarin kimseye faydasi olmadi ve olamyacakta. Hic bir kisi burada ülkenin bagimsizligini ve bütünlügünü savunmaya "irkcilik" demedi vedemezde.

Irkcilik vatan kurtarma ve savunma adina fasizan zihniyete sahip kuruluslarin, insanlarin, politikacilarin bir toplumu top yekün suclu olarak yargilayip saldirmalaridir. PKK'ya ve yandaslarina karsi devlet güclerinin vermis oldugu mücadele asla irkcilik degildir. Ama tabiiki bu mücadele döneminde hatalar olmustur, bu hata ve yanlislara da isaret etmek herkesin görevidir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

AB'nin Türkiye kollarindan biri,Kürtcülügün ve AKP'nin özel sözcülerinden ve Star Gazetesi yazarlarindan Prof.Dr.Eser Karakas diyor ki;"Efendim,Ahmet Türk'e atilan .

.

.

.

saygilarla

PKK zaten var olusu itibariyla kinan bir örgüt, yani yasak. Bu örgütün sanki övülecek bir yanimi varda baska bir eylemi icin kinayalim? PKK'yi kiniyorum demeniz onu mesrulastirir ve ciddiye aldiginizi gösterir. Söyle düsünün, bir partiyi yaptigi yanlisindan doyai kinarsiniz ama ilerideki iyi bir davranisindan dolayida översiniz. Böyle bir doúrum PKK iicn yok, anlayamiyomusunuz hala? PKK'yi kinamak onu kabul ediyorsunuz anlamina gelir. Zaten yok etmek icin mücadele ediyor devlet, birde kinasinmi?

Diger taraftan Izmir'den baslayan ve Samsun'da iki polisin öldürülmesiyle devam eden derin güclerin planlari yavas yavas rayina oturuyor, ama bizler hala couk kavgalarina devam ediyoruz. "halk tepkisi" formülü en son 2 polisin canina kiydi. Bu formül ile daha cok canlara kiyilacaga benziyor.

Ülkenin yargisi var, cavcisi var, eger BDP yasal degilsa cezasini alir. Ama yasal oldugu sürece her partiye gösterilen saygiyi göstermeliyiz. BDP'yi kinar veya övebiliriz cünki, lega bir parti. Ama PKK'yi asla kinayamayiz, dogru olmaz cünki, yasal degil ve kinarsan onu kabul edersin.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

arkadaşım türkiye üzerinde derin dünya devleti adını verdiğim gizli oluşum oyunlar oynamaktadır hem zaten türkiyeyi kuran güç bu güçtür ve derin oluşum aralarında milyonlarca uzaylının bulun uzaydaki sistemin bir parçasıdır ve tüm dünyada ırkçılık oyunları gibi oyunlar oynamaktadır.bu konu hakkındaki görüşlerimi derin dünya devleti başlığı altında bulabilirsiniz.

Türk Milleti nin destanı KURTULUŞ SAVAŞI nı çok iyi okuyun. Bu savaş kimlere karşı verildi bir araştırın. Bu devletlerden başka derin dünya var mı, bu ülkeyi onlar mı kurdurdu? O zaman niye bu kadar kan döküldü? Ülkemizi biz, TÜRK MİLLETİ kendi bileğimizin gücüyle kurduk, kimse bize bağışlamadı. İşte o günlerin acısını unutamayanlar bugün çeşitli oyunlar oynayarak, ekonomik, siyasal, askeri, hukuki sistemimizi felç ettiler.

saygılar...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

AB'nin Türkiye kollarindan biri,Kürtcülügün ve AKP'nin özel sözcülerinden ve Star Gazetesi yazarlarindan Prof.Dr.Eser Karakas diyor ki;"Efendim,Ahmet Türk'e atilan yumruk kinanmalidir sonuna Ama eklemeden"Ayni Karakas yine diyor ki:"PKK mesru olmadigi icin kinamaya gerek yok ama asker kinanir" Yine ayni Karakas diyor ki:"Halk tepkisi olmaz".Ayni Karakas diyor ki;"Bolu'da ki yerel bir gazetenin mansetinde,kac asker sehit edildiyse okadar DTP'li öldürülmeli diye yaziyor ama yargi BUNU IFADE ÖZGÜRLÜGÜ KAPSAMINA ALIYOR"

Karakas'in dediklerine bakarsak ortaya söyle bir sey cikiyor:Ahmet Türk'e atilan yumruk kinanmali ve nokta koymali.Yani siddet neden oluyor neden kaynaklaniyor bunu arastirmaya gerek yok.Kim ne demisse demis,kim ne yapmissa yapmis iyide olsa kötüde olsa atilan yumruk kinanmalidir.

Ama Karakas,PKK'nin kinanmasi gerekmez cünkü o mesru degildir.E peki Sayin Karakas,PKK mesru olmadigi icin kinanmasi gerekmiyorsa,yumruk atan kisinin yaptigi mesru olmayinca neden kinanmalidir diyorsunuz?Bu iki yönlü olmaniz anlamina gelmiyormu.PKK kime karsi mücadele veriyor?Mesru Türkiye Cumhuriyetinin Silahli Kuvvetlerine ve de halkina mi,evet, o zaman PKK nasil olsa mesru degil kinamayalim tepkide koymayalim hatta lanetlemiyelim mi?Bu nasil bir celiskidir böyle?

Halk tepkisi olmaz diyen Karakas,Güneydogu'da halk sokaklara dökülüp polisle catistiginda neden halk tepkisi oluyor bunu bize bir aciklasaniz ya.Izmir'de DTP'yi taslayanlar halk degilmiydi yoksa Kürt oluncami halk olunuyor?

Boluda'ki bir yerel gazetenin;"Kac asker sehit edilirse o kadar DTP'li öldürülsün"demesine yarginin "IFADE ÖZGÜRLÜGÜ"demesini kiniyorsunuz ama Fasist Türk Devleti,ISGALCI TC.KÜRDISTANDAN DEFOL demeyi ifade özgürlügü kapsamina aliyorsunuz,böyle cifte standart olurmu sayin profesör?

saygilarla

Bu prf. da son günlerde kanalların gözdesi oldu. Ekonomi profesörü, maşallah hukuk ve siyaset uzmanı, her ilim var. Ona bakarsak ekonomi süper, kriz falan hikaye, teğet bile geçmemiş. Referanduma gidilirse MHP liler bile evet oyu kullanacakmış ve paket %60 tan fazla onay alacakmış. Partiler sanki çok demokratlar herkesi onlar seçecek, parti kapatılmasına onlar karar verecek. Ya koskoca profesörler bunun gerçekten demokrasi getirmek için yapıldığına inanıyorlar mı, yoksa başka bir beklentileri mi var? Yalnız bir şeyi unutuyorlar "İHTİLAL İLK ÖNCE KENDİ EVLATLARINI YERMİŞ".

saygılar...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bu prf. da son günlerde kanalların gözdesi oldu. Ekonomi profesörü, maşallah hukuk ve siyaset uzmanı, her ilim var. Ona bakarsak ekonomi süper, kriz falan hikaye, teğet bile geçmemiş. Referanduma gidilirse MHP liler bile evet oyu kullanacakmış ve paket %60 tan fazla onay alacakmış. Partiler sanki çok demokratlar herkesi onlar seçecek, parti kapatılmasına onlar karar verecek. Ya koskoca profesörler bunun gerçekten demokrasi getirmek için yapıldığına inanıyorlar mı, yoksa başka bir beklentileri mi var? Yalnız bir şeyi unutuyorlar "İHTİLAL İLK ÖNCE KENDİ EVLATLARINI YERMİŞ".

saygılar...

Sayin Yilmaz,Eser Karakas ayni zamanda STAR gazesinde yazmaktadir.Yani hem oradan hemde AB'den nemalanmaktadir.STAR gazetesi cemaatci bir gazetedir.Eser Karakas'in AKP'yi savunmasini yadirgamamak gerekir,ekmegi sonucta AKP sayesinde geciyor bogazindan yoksa öyle birisi ciddi bir yayin kurulusunda kapici bile olamaz. Kim güclüyse onun atinin yelesine sarilip gider ta ki baska bir güclü bulana kadar.

MHP konusuna gelince,ben düsündüklerimi acik olarak yazmaktan kacinmam.MHP ile ilgili bir yazim olmustu ve siz bana aynen "Sayin Politika,ne yaptiniz"diye sormustunuz,hatirlarsaniz.Evet MHP bugüne kadar inandirici bir siyaset yapmadi.Abdullah Gül'ün Cankaya'da oturmasi MHP'nin eseridir.Umarim ki yanilmis olayim.Anayasa görüsmeleri MHP'nin samimiyetini gösterebilmesi icin cok önemli bir kirilma noktasi olabilir.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

@raif bostan ; bu tip şeylere artık kimse inanmıyor be kardeş..

Malesef ki çok sayıda inananı var hala, ama Raif arkadaş sen de biraz insaf et, biz kendi türümüzden olan varlığı ve onun oluşturduğu toplumları çözemedik,kimin neyi, neden, nasıl yaptığını hala anlayamıyoruz. Şimdi sen kalkıyorsun işin içine bir de uzaylı diye bir şey karıştırıyorsun, yapma, etme, aklımız bize lazım, alma onu bizden :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

MHP konusuna gelince,ben düsündüklerimi acik olarak yazmaktan kacinmam.MHP ile ilgili bir yazim olmustu ve siz bana aynen "Sayin Politika,ne yaptiniz"diye sormustunuz,hatirlarsaniz.Evet MHP bugüne kadar inandirici bir siyaset yapmadi.Abdullah Gül'ün Cankaya'da oturmasi MHP'nin eseridir.Umarim ki yanilmis olayim.Anayasa görüsmeleri MHP'nin samimiyetini gösterebilmesi icin cok önemli bir kirilma noktasi olabilir.

saygilarla

Sn.Politika, Çankaya konusunda size sonuna kadar katılıyorum. Bir yazımda da yazdım sanıyorum, seçimlerde baraja takılan bir partiye oy vermiştim. Eğer MHP meclise girmeyip tekrar seçim olsa MHP ye oy verecektim. Ama onlar meclise kapağı atmayı yeterli gördüklerinden bunu göze alamadılar. Sakarya da GP ikinci partiydi, bu oylar büyük bir ihtimalle MHP ye gidecekti, İzmir de ha keza. Ama dediğim gibi hesap hatası yaptılar.

Maddelere geçilmesi için yapılan oylama da 333 evet çıktı, MHP birinci sınavı geçti sanırım. Yanlış anlaşılmasın MHP li falan değilim.

saygılarla...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

PKK zaten var olusu itibariyla kinan bir örgüt, yani yasak. Bu örgütün sanki övülecek bir yanimi varda baska bir eylemi icin kinayalim? PKK'yi kiniyorum demeniz onu mesrulastirir ve ciddiye aldiginizi gösterir. Söyle düsünün, bir partiyi yaptigi yanlisindan doyai kinarsiniz ama ilerideki iyi bir davranisindan dolayida översiniz. Böyle bir doúrum PKK iicn yok, anlayamiyomusunuz hala? PKK'yi kinamak onu kabul ediyorsunuz anlamina gelir. Zaten yok etmek icin mücadele ediyor devlet, birde kinasinmi?

Diger taraftan Izmir'den baslayan ve Samsun'da iki polisin öldürülmesiyle devam eden derin güclerin planlari yavas yavas rayina oturuyor, ama bizler hala couk kavgalarina devam ediyoruz. "halk tepkisi" formülü en son 2 polisin canina kiydi. Bu formül ile daha cok canlara kiyilacaga benziyor.

Ülkenin yargisi var, cavcisi var, eger BDP yasal degilsa cezasini alir. Ama yasal oldugu sürece her partiye gösterilen saygiyi göstermeliyiz. BDP'yi kinar veya övebiliriz cünki, lega bir parti. Ama PKK'yi asla kinayamayiz, dogru olmaz cünki, yasal degil ve kinarsan onu kabul edersin.

pkk kınanmaz peki, lanet okuyabilir miyiz? Katilleri kahramanlar gibi karşılayanların samimimiyetini neye göre değerlendireceğiz. BDP nin gerçekten legal olduğuna inanıyor musunuz yoksa özel durum nedeniyle siyaset yapılmasına izin verildiği gibi bir durum mu var?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.