Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Karayilan´dan PKK´ya talimat : Avrupa´daki Türklerden harac toplayin

Önerilen İletiler

Parasız kalan terör örgütünde haraç talimatı...

10032460.gif

PKK'da para sorunu

Suriye, Iran, Irak, Türkiye ve Avrupa'da araliksiz devam eden operasyonlar nedeniyle kadro ve finansman kaynaklari agir darbe alan terör örgütü PKK'nin “para sorunu” yasadigi bildirildi.

Güvenlik kaynaklarindan alinan bilgiye göre, terör örgütünün yasadigi parasal sorunlari asmak için paravan dernekleri araciligiyla özellikle Avrupa ülkelerinde yasayan Kürtlere yönelik “aidat”, “bagis”, “vergi”, “yardim” adi altinda baslatacagi para toplama kampanyalarinin yani sira Kürt kökenli is yeri sahiplerinden aldigi “haraç” miktarini da artirma yönünde çalisma baslatildi.

Terör örgütünün elebasi Murat Karayilan'in imzasini tasiyan ve “acil” koduyla Avrupa'daki kadrolara iletilen bir talimatta, örgüte yönelik operasyonlar sonrasinda ekonomik kriz yasandigi belirtilerek, “bir örgüt mensubunun yillik maliyetinin 1150 avro oldugu” ifade edildi. Talimatta, “geçen sene baslayan ve bu yil da devam eden yogun operasyonlar nedeniyle ekonomik anlamda büyük sikinti yasandigi ve herkesin üzerine düsen fedakârligi göstermesi gerektigi”ne yer verildi.

Terör örgütünde yasanan parasal sorunlarin asilabilmesi amaciyla Avrupa ülkelerinde acil olarak para toplama kampanyalari düzenlenmesi ve katilimin yogun olmasi için çaba gösterilmesini isteyen Murat Karayilan'in, özellikle is yeri sahibi Kürtlerin bu kampanyaya katilmalari için “her türlü tedbirin alinmasi” ve toplanacak paralarin zaman kaybedilmeden Kandil'e aktarilmasi yönünde talimat verdigi belirlendi.

Terör örgütü elebasi Karayilan'in talimatin son bölümünde ise geçen yil Avrupa sorumlularinin finansman temininde oldugu gibi örgüte kadro aktarimi konusunda da basarisiz olduklari ifade edilerek, örgüte katilim konusunda ailelere yönelik özellikle örgütün yayin organlarindan yararlanilmasinin da istenildigi kaydedildi.A.A

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 52
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Ne yapmalarini bekliyordun? Parasiz pulsuz savasmi yapilir? Devlet vergi toplayarak terör örgütleride harac ve bagislarla silah aliyor.

Terör örgütlerinin baska mücadele etme firsatlari varda onlar biulmiyor ama siz biliyorsaniz söyleyinde ögrenelim.

Alkisliyorum cesaretli bir yazi ve her daim burada katiksiz Avrupada yasayan bir Türk oldugunu söylüyorsun..

Söylermisin bir kursun parası da benden. Türk Milletine atilacak bir kursun parasi benden haraç diyebilirmisin.

Yapabilirmisin bu cesareti !!! bu yigitligi..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Alkisliyorum cesaretli bir yazi ve her daim burada katiksiz Avrupada yasayan bir Türk oldugunu söylüyorsun..

Söylermisin bir kursun parası da benden. Türk Milletine atilacak bir kursun parasi benden haraç diyebilirmisin.

Yapabilirmisin bu cesareti !!! bu yigitligi..

Verseydim söylerdim. Yapmadigim ve taraf olmadigim bir olayi sizin benden beklemeniz ne kadar ön yargili oldugunuzu gösteriyor malesef. Siz beni asla taniyamamissiniz.

Gercekelri paylasmak asla kötüyüde destekliyor anlamina gelmez sayin Efendi. Keske herkes benim gibi cesaretli yazabilsede bende onlari sizin beni alkisladiginiz gibi alkislayabilsem.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

30 yıl oldu ama hala eski tas eski hamam..

30 yıl oldu hala düşmanımızı tanımıyoruz..

Nasıl bir düşman olması gerektiğini kendimiz belirliyoruz..

Yazıyoruz, çiziyoruz, resmediyoruz ve uyduruyoruz..

Çünkü uydurmak bir nevi işimizi kolaylaştırıyor..

Bakın SUN TZU' un 3' e ayırdığı propaganda Türlerinden Kara Propaganda Türüne:

Kara Propaganda Nedir?

1- Kaynak belirlidir ama başka kaynaklardan çıkıyor gibi gösterilir.

2- Malzeme olarak; hile, entrika, yalan, iftira, fitne ve sahte delil..

3- Gizlilik esastır.

4- Gerçekleri değiştirmek, inançları yıpratmak, toplumda güvensizliği amaçlar.

5- Kaynağı anlaşıldığı zaman tesiri olmaz.

6- Kara propaganda da kaynak daima gizlidir. Her ne sebeple olursa olsun kaynak ortaya çıkarsa malum kişi/kurum bunu reddetmek için hazırlıklıdır. İnkar eder.

Murat Karayılan' ın Fırat Haber Ajansında açıklamalarının tam metni duruyor..

(Link vermeyeceğim isteyen rahatlıkla ulaşabilir..)

(Ve isteyen söz konusu haberi Karayılanın açıklamalarıyla karşılaştırabilir)

Ve artık kendi soydaşlarımdan rica ediyorum..

Bu tür propagandalar 90 lı yıllarda işe yarıyordu ancak artık zamanı deil, ilk okul çocukları bile inanmıyor..!!

Ah şu romantizim....!!!!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

.

.

.

Ah şu romantizim....!!!!

Demek ki sizin icin Karayilan dogrulari söylüyor yani o kadar inanmissiniz ona ki yillardir PKK'nin Avrupa ülkelerinde Türklerden harac topladigina inanmiyor ve propaganda olarak niteliyorsunuz.Yani gercekler bu kadar inkar edilir pes dogrusu.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Verseydim söylerdim. Yapmadigim ve taraf olmadigim bir olayi sizin benden beklemeniz ne kadar ön yargili oldugunuzu gösteriyor malesef. Siz beni asla taniyamamissiniz.

Gercekelri paylasmak asla kötüyüde destekliyor anlamina gelmez sayin Efendi. Keske herkes benim gibi cesaretli yazabilsede bende onlari sizin beni alkisladiginiz gibi alkislayabilsem.

Harac verecekmisin vermeyecekmisin kisa ve öz?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

30 yıl oldu hala düşmanımızı tanımıyoruz..

Ve artık kendi soydaşlarımdan rica ediyorum..

Bu tür propagandalar 90 lı yıllarda işe yarıyordu ancak artık zamanı deil, ilk okul çocukları bile inanmıyor..!!

Ah şu romantizim....!!!!

Yazdiklarin cok karismis tamamen romatizma olmus biz burda Terör örgütün her daim haraca bogdugu dogulu vatandaslarimizin yaka silktigi bir örgütten bahsediyoruz.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Demek ki sizin icin Karayilan dogrulari söylüyor yani o kadar inanmissiniz ona ki yillardir PKK'nin Avrupa ülkelerinde Türklerden harac topladigina inanmiyor ve propaganda olarak niteliyorsunuz.Yani gercekler bu kadar inkar edilir pes dogrusu.Türk'üm diyorsunuz ama bence siz kendinizi yanlis tanimliyorsunuz.Kraldan daha cok kralci olmak buna denir.

Sevgili dost,

Konuyu açan arkadaş Anadolu Ajansının alışagelinmiş iddalarından bahsetmiş..

Ve söz konusu talimatı veren kişi olarakta Murat Karayılan olduğunu söylemiş..

Bende bu haberi araştırdım..

Ve tüm Kürt siteleinde haber manşet olarak geçmiş..

Evet Karayılan yine sayfa sayfa açıklama vermiş..

Ancak söz konusu idda ile ilgili tek bir cümle yok..

Benzer tek bir kelime de yok..

Şimdi ben hangisine inanayım?

Karayılanın söylediği idda edilen haber ajansına mı yoksa haberin sahibinin bizzat kendisine mi?????

:):)

Harac verecekmisin vermeyecekmisin kisa ve öz?

:stuart::stuart::D:D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sevgili dost,

Karayılanın söylediği idda edilen haber ajansına mı yoksa haberin sahibinin bizzat kendisine mi?????

Biz hangi ajansin hangi haberi vermis olmasina degil,yasanilan gerceklere inaniyoruz.PKK Avrupa'da hep harac toplamistir.Bunu o ülkede yasayanlarda az cok bilir o ülkenin emniyetide bilir,cünkü bu harac olaylarinda silahlar bile konusmustur.Bunlara inaniyoruz.PKK hicbir zaman biz evet Avrupa'da harac topluyoruz demedi demezde.Bu nedenle daha gercekci ideolojiden uzak yaklasmak gerekir olaylara.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sevgili dost,

Yillardir Avrupa´da bilinen bir gercek vardir pkk terör örgütü tarafindan dogulu insanlarimizin üzerinden harac toplamak mafya usulü usuldür. Bilmem birileri takip ediyormu Avrupa´da bu konular üzerine alinan sikayetler dogrultusunda her sene bu terör yataklarina baskinlar yapilir. Bu haraclarda demek ki yeterli gelmiyor haraclarin yogunlastirilmasi isteniyor. Terör örgütü tarafindan..hatda bu sene paralari ic eden teröristler arasinda ic catismalar yasanmistir..

Gerci bu konuda deneyimli olan Terör konusunda onlari iyi gözlemleyen sayin CYRANO birseyler söyleyebilir kalkip en azindan diyebilir kaynakcalarini göster..

Uzun zamandir polisin takipi altinda olan bir seri katil ayni silahla araliklarla simdiye kadar 7. dönerci hayatini kaybetmisti.. ilk defa polis bu seneye yaptigi aciklamada bunun pkk örgütüne götürebileceginden bahsetti. Bahsetmesinin nedeni de herkes tarafindan bilinen bir gercek terör örgütünün en cok baski kurarak harac topladigi mekanlarin basinda dönerciler gelir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Cok düzeyli bir tartisma yaptiginiz icin tesekkürlerimi iletmek isterim.

Baskasindan beklediginiz ciddiyeti sizinde göstermeniz gerekli.

Arkadasim bilmiyorum nasil anlamak istedin ama sunu rahatlikla söyleyebilirim burda dogulu vatandaslarimiz nasil kapi disari atiyorsa bu harac cilari kolundan tutup. Bizimde en azindan onlari nazikce kapinin önüne koydugumuzu düsünebilirsin.. ..

Avrupada yasiyorum diyorsun bu olaylari rahatlikla bilmen gerekir burda insanlar hakkini savunmada hic teredüt etmez.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ben Pkk nın haraç alıp almadığı tartışmasına girmiyorum..

Belirtmek istediğim haberin (benzer ajansın sürekli yaptığı gibi) asparagas olduğudur..

Siz de bunu dolaylı olarak kabul ettiğinize göre sorun yok tarafımca..

Sun Tzu hocamın yüreğimde biraz daha büyümesine vesile olduğunuz için ayrıca teşekkür ederim sizlere..

Saygı ile..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Arkadasim bilmiyorum nasil anlamak istedin ama sunu rahatlikla söyleyebilirim burda dogulu vatandaslarimiz nasil kapi disari atiyorsa bu harac cilari kolundan tutup. Bizimde en azindan onlari nazikce kapinin önüne koydugumuzu düsünebilirsin.. ..

Avrupada yasiyorum diyorsun bu olaylari rahatlikla bilmen gerekir burda insanlar hakkini savunmada hic teredüt etmez.

Ehhh o halde kendi söyleminizle PKK avrupada asla harac toplayamiyor cünki "burda dogulu vatandaslarimiz nasil kapi disari atiyorsa bu harac cilari kolundan tutup".

Bir taraftan avrupa ülkelerinde PKK'nin harac topladigini ve dolaysiyla terörö eylemlerine maddi destek sagladiklarini burada üzerine basa basa yaziyorsun ama diger taraftanda harac istenen vatandaslarin PKK'lilari kapi disari attiklarini iddaa ediyorsun. Ne bu celiski anlasilir degil. Toplayabiliyorlar mi toplayamiyorlar mi?

Ben sizin cogu konuda oldugu gibi bu baslikta da gene bir önceki söylemlerinize ters düsen ifadeler kullandiginizi görmekteyim.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ehhh o halde kendi söyleminizle PKK avrupada asla harac toplayamiyor cünki "burda dogulu vatandaslarimiz nasil kapi disari atiyorsa bu harac cilari kolundan tutup".

Bir taraftan avrupa ülkelerinde PKK'nin harac topladigini ve dolaysiyla terörö eylemlerine maddi destek sagladiklarini burada üzerine basa basa yaziyorsun ama diger taraftanda harac istenen vatandaslarin PKK'lilari kapi disari attiklarini iddaa ediyorsun. Ne bu celiski anlasilir degil. Toplayabiliyorlar mi toplayamiyorlar mi?

Ben sizin cogu konuda oldugu gibi bu baslikta da gene bir önceki söylemlerinize ters düsen ifadeler kullandiginizi görmekteyim.

Cok güldürdün tabiiki burda harac almanin sartlari degisik bunun sasilacak yani yok. Burda evlere calistiklara yerde rahatsiz edilen insanlarimiz yurdumuzun hangi kösesinden gelirse gelsin. Tabiiki bu sahsiyetleri rahatlikla aforoz edebiliyor.

Ama isyeri olupda bu vatandasimiz doguluysa dogulu olupda birde kürt kökenliyse baskilari tabiki farkli oluyor. Burda isyerini mekani düsünen bazi vatandaslarimiz boyun egebiliyor buda daha sonra ihbarlara dönüsüyor..Baskinlarda genellikle bundan dolayi sürdürülmekte birde dolayli olarak bu örgütler tarafindan Avrupaya getirelen vatandaslarin artik bunlara boyun egmek istemediklerinden kaynaklanan baskilar..Zaten Almanya'nin dünyaca ünlü Focus dergisi, terör örgütü PKK'nin yogun sekilde harac topladigini haber yapmisti bu dönem. Orda bütün ayrintilari rahat bulabilirsin uyusturucu üzerinden nelerin döndügünü..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Cok güldürdün tabiiki burda harac almanin sartlari degisik bunun sasilacak yani yok. Burda evlere calistiklara yerde rahatsiz edilen insanlarimiz yurdumuzun hangi kösesinden gelirse gelsin. Tabiiki bu sahsiyetleri rahatlikla aforoz edebiliyor.

Ama isyeri olupda bu vatandasimiz doguluysa dogulu olupda birde kürt kökenliyse baskilari tabiki farkli oluyor. Burda isyerini mekani düsünen bazi vatandaslarimiz boyun egebiliyor buda daha sonra ihbarlara dönüsüyor..Baskinlarda genellikle bundan dolayi sürdürülmekte birde dolayli olarak bu örgütler tarafindan Avrupaya getirelen vatandaslarin artik bunlara boyun egmek istemediklerinden kaynaklanan baskilar..Zaten Almanya'nin dünyaca ünlü Focus dergisi, terör örgütü PKK'nin yogun sekilde harac topladigini haber yapmisti bu dönem. Orda bütün ayrintilari rahat bulabilirsin uyusturucu üzerinden nelerin döndügünü..

PKK ne benim evime geldi harac istedi ne de is yerim var, ne de tanidigim sayisiz Kürt dostlarimdan kendilerinden harac istendigini duymadim. Tabiiki bu PKK'nin harac veya bagis toplamadigi anlamina gelmez, muhakkak yapiyorlar. Ama ben sizin gibi detaylarini bilecek kadar ne örgütü taniyorum ne de harac veren insanlari. Kendiniz söylemediniz mi kendinizinde PKK'lilari diger Kürt vatandaslari gibi geri cevirdiginizi, benim size ya siz veriyor musunuz soruma karsilik olarak?

Arkadasim siz gercekten hayal gücünüzle yorumlar yapiyorsunuz ve bazen tabiiki falcilarin hesap hayal ürünleriniz köseden bacadan tutuyor ve bunun ismide ben biliyorum oluyor.

"TSK cuvallanmistir" basliktaki yorumlari takip ediyorum ve orada da benim gibi sasanlarin olugunu tesbit ediyorum malesef.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Fransa'da haraç toplayan PKK`lılar tutuklandı

Marsilya`da, iş yerlerinden zorla haraç aldıkları için gözaltına alınan PKK üyesi beş kişi tutuklandı

Fransa'nın güneyindeki Marsilya kentinde, iş yerlerinden zorla haraç aldıkları gerekçesiyle geçen hafta gözaltına alınan bölücü terör örgütü PKK üyesi yedi kişiden beşi, Paris'te tutuklandı.

Paris terörle mücadele savcılığı, gözaltına alınan yedi kişi hakkında "terör örgütüne mali kaynak sağlamak" suçundan dava açılmasını kararlaştırdı.

Haklarında dava açılan PKK üyeleri, Masilya bölgesindeki iş yerlerinden tehdit ve zor kullanarak haraç toplamakla suçlanıyor.

Haraç vermedikleri için dövülen iki Türk iş yeri sahibinin yaptığı şikayet başvurusunu, terör örgütü üyelerinin gözaltına alınmasında önemli rol oynadığı bildirildi.

Polisinin haraç toplayan 7 kişiyi gözaltına almasından sonra, Paris'te cumartesi günü bölücü terör örgütü yandaşları bir gösteri düzenlemişti.

Kaynak: AA

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Fransa'da haraç toplayan PKK`lılar tutuklandı

Marsilya`da, iş yerlerinden zorla haraç aldıkları için gözaltına alınan PKK üyesi beş kişi tutuklandı

Fransa'nın güneyindeki Marsilya kentinde, iş yerlerinden zorla haraç aldıkları gerekçesiyle geçen hafta gözaltına alınan bölücü terör örgütü PKK üyesi yedi kişiden beşi, Paris'te tutuklandı.

Paris terörle mücadele savcılığı, gözaltına alınan yedi kişi hakkında "terör örgütüne mali kaynak sağlamak" suçundan dava açılmasını kararlaştırdı.

Haklarında dava açılan PKK üyeleri, Masilya bölgesindeki iş yerlerinden tehdit ve zor kullanarak haraç toplamakla suçlanıyor.

Haraç vermedikleri için dövülen iki Türk iş yeri sahibinin yaptığı şikayet başvurusunu, terör örgütü üyelerinin gözaltına alınmasında önemli rol oynadığı bildirildi.

Polisinin haraç toplayan 7 kişiyi gözaltına almasından sonra, Paris'te cumartesi günü bölücü terör örgütü yandaşları bir gösteri düzenlemişti.

Kaynak: AA

Bize ne bundan, harac toplamiyolar diyen mi var? Siz kendi yorumunuza bakin önce. PKK'yi harac istedigi zaman kapi önüne atan Kürt vatandaslarimiz gibi sizde aynisini yaptiginizi söylediniz. Demekki sizin söyleminize göre PKK öyle kolay kolay harac toplayamiyor. Sevinin iste, bundan daha iyi bir haber olur mu. Birde resmi haraca karsi gelseniz keske.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sn.Efendi Türkler, A.A Anadolu Ajansı mı, yoksa aynı rumuzlu başka bir kaynak mı? Şunun için sordum; Anadolu ajansı bildiğimiz kadarıyla en doğru ve de diğer medya organlarının da haber kaynağıdır. Asparagas haber yaptığı yazılmış da o nedenle sormak gereği duydum.

saygılarla...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sn.Efendi Türkler, A.A Anadolu Ajansı mı, yoksa aynı rumuzlu başka bir kaynak mı? Şunun için sordum; Anadolu ajansı bildiğimiz kadarıyla en doğru ve de diğer medya organlarının da haber kaynağıdır. Asparagas haber yaptığı yazılmış da o nedenle sormak gereği duydum.

saygılarla...

Sayin y.yılmaz Anadolu Ajansın gectigi Türkiye de yayinlanmayan fakat Türk gazetelerinin Avrupa da cikan gaztelerde bu konuda bu hafta her daim bu konuyla ilgili carpici olaylar gözler önüne seriliyor fakat izinsiz yayinlanmasini istemediginden alinti yapamiyoruz..

Yani birileri var olan gercekleri yokmus cabasi icine giriyor bizde imkan dahilinde izini kirmak icin atlayarak baska net e girdik oradan aldigim son haberi onunda altina koydugu AA o sekilde aktardim..

Ama bu demek degilki bu kesintiyle kalinacak binlerce bu konuyla ilgili haber var Ermeni teröristlerinle burda nasil kucaklastiklarindan tut nasil ülkemize karsi hummali icinde calistiklarina kadar..Tabii bunlarida hemen ortaya koymak zaman istiyor..

Konu basligi diyorsan tabiiki Anadolu ajansın gectigi bütün gaztelerin ayni anda kullandigi bir haberdir yoksa yayinlanmasi aksi halde izin verilmezdi.

Saygilarimla.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bugün Ajanslarda gecen haber

Belçika'da PKK operasyonu

25 farklı noktada 300 polis Belçika'da PKK noktalarına operasyon düzenledi, Roj TV stüdyoları basıldı.

İtalya'nın geçtiğimiz hafta PKK kamplarına yaptığı baskından sonra bugün yeni operasyon haberi Belçika'dan geldi.

NTV'nin haberine göre, Belçika'da 300 polis 25 farklı PKK noktasına operasyon düzenledi.

Operasyonlarda Roj TV stüdyoları da basıldı.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Çelişkili yorumlardan sonra konu başlığı ile çelişen bir haber.. (Yani Sun Tzu' nun dediği gibi illahi ki kafalar karış(tırıl)acak)

AA!! Yoksa Roj tv de mi haraç topluyor??? :)

Neyse;

Sonuç olarak, Belçika, Almanya, Fransa her dönem (genellikle Başbakanın yurt dışı ziyaretlerinden sonraya denk gelir) Pkk ya yönelik operasyon yapar..

Ve operasyonlar maddi (haraç) değil siyasidir..

Görüldüğü üzre..

AA' ya duyrulur..!!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Çelişkili yorumlardan sonra konu başlığı ile çelişen bir haber.. (Yani Sun Tzu' nun dediği gibi illahi ki kafalar karış(tırıl)acak)

AA!! Yoksa Roj tv de mi haraç topluyor??? :)

Neyse;

Sonuç olarak, Belçika, Almanya, Fransa her dönem (genellikle Başbakanın yurt dışı ziyaretlerinden sonraya denk gelir) Pkk ya yönelik operasyon yapar..

Ve operasyonlar maddi (haraç) değil siyasidir..

Görüldüğü üzre..

AA' ya duyrulur..!!

Siyasi oldugu kadar siyasidir arkasinda kara para aklama vardir isin ucunda uyusturucu ticareti vardir uzar gider..

Almanlarin dünyaca ünlü dergisinde bu ücgeni bütün ciplakliyla ortaya koyuyor..Burda ülkenin cikarlari ve ic huzuru gündeme gelir cocuklarin gelecegi onlarin hayati söz konusudur. Biraz siyaset uzak bir okadarda yakindir bugün neden bunlar geri iade edilmez diye hükümet sorgulanir !!!

Siyasi olan Türkiye´de aranan bir terörist yakalanir biliyorsunuz gecen haftada yakalandi bir kaci ama malesef geri iade etmiyecekler nedeni o dediginiz siyasi !!!

Neden geri iade etmiyorlar Türkiye de idam var? Pardon dün vardi bugün yoktu demek ki basbakana kiyak geciyorlar !!!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.