Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

BİLDİKLERİNİ AÇIKLAMAKLA GÖZDAĞI VERDİ

dominik

Önerilen İletiler

Çok basit... Konjonktüre bakarsınız. Dünyayı, insanları hep aynı sabitlikte işleyen robotlar ve makine gibi algılamaz, nedenselliğin çok derin ve karmaşık olduğunu, her olgunun kendi nedensellikleri ile doğduğunu, hiç kimsenin aynı ırmakta iki kez yıkanamayacağını, çünkü ikincide ne ırmağın aynı ırmak, ne yıkananın aynı insan olmadığını bilirsiniz. Fikirlerinizin önce felsefi temellerini oluşturur, dogmatik söylemlere, tekrarlanan ve tekrarlatılan ezberlere aldırış etmez, böylece şartlandırılmaktan korunursunuz... Budur...

Bu teoremi ya da kanunsa bu hiç duymamıştım bunu, öğrenmenin sonu yok derler çok doğru...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 64
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Allah katındaki takva derecesini bilemem Sayın Recai Kutan'ın.Ama onların benimsediği din temelli siyaseti tasvip etmediğimi söyleyebilirim.Tesbitlerine gelince bu tesbitlerin onun Müslüman olmasıyla alakalı olarak doğru orantılı doğruluğuna kanaat etmek benim telakkimde yok bunu belirteyim.Recai Kutan'ın sözlerini benim bakışıma karşı cevap olarak aynı görüşte olduğunuzu hissettirecek şekilde kullanmanız tebessüm ettirdi, sağolun...AKP'yle ayrıldığınız tek nokta ekonomi, dış siyasetteki takip ettiği siyasi bakış farklılığı mı?Siz şimdi Saadet'e oy da verdim derseniz vallaha inanmam...smile.gif

Herkesin anlayışı kendine...

Son zamanlarda ne kadar da IMF'ten bahsediyoruz değil mi?Hükümet de yanıp tutuşuyor gelsinler bizden istekte bulunsunlar da onların dediğini bir güzel yapsak diye.Bizi kimler muhtaç etti acaba IMF'e?

Ben şuna da şaşıyorum.Bu ülkeyi koruduğunu düşünen, gerektiğinde darbe yapan zinde güçlerimiz neden acaba ülkedeki demokrasiyi düzelttikleri gibi ekonomiyi de sınırsız güçleriyle düzeltmeyi düşünmezler.Tamam demokrasi kontrol altında eee ekonomi, sağlık, eğitim, teknoloji...

Gerçek vatanseverler kimse gelsinler ellerindeki güçlerin bir kısmını da bunlarla ilgili sorunları çözmeye harcasalar nolurdu?Demokrasiyi korumaya güçleri yetiyor ekonomiyi düzeltmeye, milleti refaha erdirmeye gelince güç bitiyor ne hikmetse...

"Bizi kim muhtac etti IMF'ye?"bu soruyu sanirim ortadan sordunuz,hicbir taraf tutmadan.Bu sorunuza cevap ariyorsaniz bunun cevabini ancak Osmanli'da bulabilirsiniz.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bu teoremi ya da kanunsa bu hiç duymamıştım bunu, öğrenmenin sonu yok derler çok doğru...

elbette öğrenmenin sonu yok. mesela ben sırf şartlanmış olmamak için kendi varlığını inkarda sakınca görmeyenleri tanıdım.

sizde etrafınıza bakın yoğurdun varlığına sütün başında bekleyerek inanan insanlar tanıyacaksınız.tabi o insanlar yoğurdun ekşidiğinide farkedemeyecekler.

saygı ve muhabbetle.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Allah katındaki takva derecesini bilemem Sayın Recai Kutan'ın.Ama onların benimsediği din temelli siyaseti tasvip etmediğimi söyleyebilirim.Tesbitlerine gelince bu tesbitlerin onun Müslüman olmasıyla alakalı olarak doğru orantılı doğruluğuna kanaat etmek benim telakkimde yok bunu belirteyim.Recai Kutan'ın sözlerini benim bakışıma karşı cevap olarak aynı görüşte olduğunuzu hissettirecek şekilde kullanmanız tebessüm ettirdi, sağolun...AKP'yle ayrıldığınız tek nokta ekonomi, dış siyasetteki takip ettiği siyasi bakış farklılığı mı?Siz şimdi Saadet'e oy da verdim derseniz vallaha inanmam...smile.gif

Herkesin anlayışı kendine...

Son zamanlarda ne kadar da IMF'ten bahsediyoruz değil mi?Hükümet de yanıp tutuşuyor gelsinler bizden istekte bulunsunlar da onların dediğini bir güzel yapsak diye.Bizi kimler muhtaç etti acaba IMF'e?

Ben şuna da şaşıyorum.Bu ülkeyi koruduğunu düşünen, gerektiğinde darbe yapan zinde güçlerimiz neden acaba ülkedeki demokrasiyi düzelttikleri gibi ekonomiyi de sınırsız güçleriyle düzeltmeyi düşünmezler.Tamam demokrasi kontrol altında eee ekonomi, sağlık, eğitim, teknoloji...

Gerçek vatanseverler kimse gelsinler ellerindeki güçlerin bir kısmını da bunlarla ilgili sorunları çözmeye harcasalar nolurdu?Demokrasiyi korumaya güçleri yetiyor ekonomiyi düzeltmeye, milleti refaha erdirmeye gelince güç bitiyor ne hikmetse...

Bu kadar olaylari basite indirgemeyelim bakin ben inancli birisiyim demek gelmiyor icimden herkesin inanci kendisine.

Nihat genc de sevdigim referans aldigim kisidir oda zaman zaman Erbakan icin tatli sözler sarfeder..

Asker gelsin süper gücünü her dalda göstersin diyorsun bakin demirefe ne diyordu bir ülkede savas sartlari olusmussa neyse uzatmayalim..

O zaman Tanri mizi cagiralim kökten bitirsin bu isi.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Doğrudur şartlanmamışlığa da öyle şartlanırsınız ki bunun da bir şartlanmışlık olduğunu size kimse inandıramaz...

Siyasi şartlanmışlığın herhangi birinin doğruluğunu ispat etmek bildiğim kadarıyla mümkün değil.Biri bana karşı kendi siyasi görüşünü, algılarını(şartlanmışlığını) şartlanmamışlık olgusal gerçek olarak sunuyorsa eee ne deyim...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bu kadar olaylari basite indirgemeyelim bakin ben inancli birisiyim demek gelmiyor icimden herkesin inanci kendisine.

Nihat genc de sevdigim referans aldigim kisidir oda zaman zaman Erbakan icin tatli sözler sarfeder..

Asker gelsin süper gücünü her dalda göstersin diyorsun bakin demirefe ne diyordu bir ülkede savas sartlari olusmussa neyse uzatmayalim..

O zaman Tanri mizi cagiralim kökten bitirsin bu isi.

''Savaş şartları oluşmuşsa o zaman darbe mübahtır.'' mantığını doğru kabul ederseniz her daim savaş şartları vardır demektir zaten sözün kısası bu.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

''Savaş şartları oluşmuşsa o zaman darbe mübahtır.'' mantığını doğru kabul ederseniz her daim savaş şartları vardır demektir zaten sözün kısası bu.

Polisin müdahalesi ne oluyor sultanbeyli´ye kadar hatirlarmisin inanci bütün sultanbeyli de gecekondu sartlari olustu polis baslarina yikti evlerini bu darbe nasil bir darbe sartlari olusmus mu olusmamis mi?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Polisin müdahalesi ne oluyor sultanbeyli´ye kadar hatirlarmisin inanci bütün sultanbeyli de gecekondu sartlari olustu polis baslarina yikti evlerini bu darbe nasil bir darbe sartlari olusmus mu olusmamis mi?

Bugün de darbe şartları var yanılıyor muyum?Kim yapacak darbeyi?Darbe şartları var da darbecilerin şartları müsait değil galiba?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bugün de darbe şartları var yanılıyor muyum?Kim yapacak darbeyi?Darbe şartları var da darbecilerin şartları müsait değil galiba?

Türkiye’de devlete karşı işlenebilecek en ağır suç, devletin ülkesiyle ve milletiyle bölünmez bütünlüğüne karşı girişilen faaliyetlerdir.

Bu tür bölücü ve yıkıcı faaliyetlerin sadece terör örgütlerinden gelmediği herkesin bildiği bir gerçektir.

Bugün, devletin ülkesiyle ve milletiyle bölünmez bütünlüğüne, özetle üniter yapıya karşı en ağır saldırı, iktidardaki partiden gelirse bunun Muhalefeti var onun yaninda Türk Milleti var.

Iktidardan inmesi gerekiyorsa iner, indirecek olan da bu Millettir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Türkiye’de devlete karşı işlenebilecek en ağır suç, devletin ülkesiyle ve milletiyle bölünmez bütünlüğüne karşı girişilen faaliyetlerdir.

Bu tür bölücü ve yıkıcı faaliyetlerin sadece terör örgütlerinden gelmediği herkesin bildiği bir gerçektir.

Bugün, devletin ülkesiyle ve milletiyle bölünmez bütünlüğüne, özetle üniter yapıya karşı en ağır saldırı, iktidardaki partiden gelirse bunun Muhalefeti var onun yaninda Türk Milleti var.

Iktidardan inmesi gerekiyorsa iner, indirecek olan da bu Millettir.

En son yazdığınız cümleyi en başta ya da ne bileyim şu ana kadarki yazılarınızın bir yerinde söyleseydiniz o kadar cümleyi zayi etmezdik.Darbeciler ne derse o değil Türk milleti ne derse o bence de...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

En son yazdığınız cümleyi en başta ya da ne bileyim şu ana kadarki yazılarınızın bir yerinde söyleseydiniz o kadar cümleyi zayi etmezdik.Darbeciler ne derse o değil Türk milleti ne derse o bence de...

Sayin Fuzuli,askeri darbe dönemleri gecti artik,AKP ile degil tam 30 yildir yok artik böyle birsey ve darbe sözcügünü kullananlar hep ayni kesim olduguna göre demek ki darbeden hala korkmaktalar.E kolay degil,devleti yikmak isteyenlerin birseylerden korkmalari gerekir.

Askeri darbe dönemleri gectigi icin simdi sivil cuntacilar is basinda Adliye bastiriyorlar.Cumhuriyet Bassavcilarina telefon acip cemaatlere sakin dokunma diyorlar.Cemaatlere dokunanida Ergenekoncu diye tutuklatiyorlar.Teröristleri sinir kapilarinda özel sectikleri hakim ve savcilara affettiriyorlar,Terörist basinin talimati ile acilimlar yapiyorlar.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sayin Fuzuli,askeri darbe dönemleri gecti artik,AKP ile degil tam 30 yildir yok artik böyle birsey ve darbe sözcügünü kullananlar hep ayni kesim olduguna göre demek ki darbeden hala korkmaktalar.E kolay degil,devleti yikmak isteyenlerin birseylerden korkmalari gerekir.

Askeri darbe dönemleri gectigi icin simdi sivil cuntacilar is basinda Adliye bastiriyorlar.Cumhuriyet Bassavcilarina telefon acip cemaatlere sakin dokunma diyorlar.Cemaatlere dokunanida Ergenekoncu diye tutuklatiyorlar.Teröristleri sinir kapilarinda özel sectikleri hakim ve savcilara affettiriyorlar,Terörist basinin talimati ile acilimlar yapiyorlar.

saygilarla

darbeden korkan ancak darbecinin kendisidir. adamlarda fikir şu. ençok biz severiz .en atatürkçü biziz en demokraty biziz en iyisini biz biliriz.

darbeden şu anda darbeci zihniyet korkuyor.haklılarda çünkü halkın darbesi başka şeye benzemez.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

var bir korku ama darbeci lerde

Kimde var, Kenan Evren'de mi? Çünkü bilinen başka darbeci yok. O da demirden korksa trene binmezdi. Korktuğunu hiç ama hiç sanmıyorum.

Artık başbakan zaten asılmayacak ki sessiz veya sesli kalınsın? Çünkü hiç kimse asılmayacak, idam kalktı, duymadınız mı? CD kaç yılında takıldı?

Gerçi Osman Pamukoğlu vatana ihanete getirmeyi öneriyor, haklı da, bence olabilir...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Eger AKP'nin icinde gercekten Atatürk'ü seven birisi varsa o da yanlislikla AKP'li olmustur.

Darbeciler darbeden korkmaz ama devleti yikmaya calisanlarin en büyük korkulari darbelerdir.Cünkü misyonlarini tamamlama firsati bulamazlar darbeler olunca.Mayinli araziyi Israil'e peskes cekmeye kalkip zoru görünce geri adim atan sonra da Davos'ta bu imajini düzeltebilmek icin meydan agalina soyunanlardir darbelerden korkanlar.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kimde var, Kenan Evren'de mi? Çünkü bilinen başka darbeci yok. O da demirden korksa trene binmezdi. Korktuğunu hiç ama hiç sanmıyorum.

Artık başbakan zaten asılmayacak ki sessiz veya sesli kalınsın? Çünkü hiç kimse asılmayacak, idam kalktı, duymadınız mı? CD kaç yılında takıldı?

Gerçi Osman Pamukoğlu vatana ihanete getirmeyi öneriyor, haklı da, bence olabilir...

bencede olabilir çünkü ergenekonsoruşturmaları ve yargılamalardan sonra asılması gereken bayağı bir insan çıkacak meydana.

idam kalktı öylemi. ee canım çıkar üç kişilik bir konsey tekrar geri getirir yasayı sanki çokmu zor darbeci için.

kenan evren de korkacak takatmi kalmış canım. adamı bu gün assalar bide acele eder ölmek için.

hiç kimse asılmayacak sözünüze katılıyorum,az bir değişiklikle (hiç kimse yi asamayacaklar)

saygı ve muhabbetle.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.