Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

TÜRK GENÇLİĞİ BUMU ŞİMDİ?... YAKIŞIYOR MU?... (Gazi Üniversitesinde kendisini ÜLKÜCÜ olarak tanımlayan Üniversitelilern davranış ve örgütlenme biçimi)

OBJEKTİVİST

Önerilen İletiler

.

Ne yazıkki hala fikirlerimizi ifade etmekte zorlanıyor ve neye inandığımızı bile bilmeden kişisel kavga, dalaşma ve çekişmeler ile çok değerli zamanımızı ve yolumuzu kaybediyoruz aslında...

Bence öncelikle yapılması gereken neye inandığımız temelini iyi oluşturmak ve düşünce ve eylemde onun sonucuna yakışır bir tavır ve duruş sergilemeliyiz...

Evet inanılmaz bir kavram kargaşası içine bilinçli olarak ülkemiz insanları ne yazıkki atılıyor ve bundanda hepimiz zarar görüyoruz...

Bugün ülkemizde fikirsel düşünce ve oluşum tamamıyle etkileşim sonucu oluşmakta ve araştırmadan ve incelemeden hazırcı bir yaklaşım ile oluşmakta olup bunu da daha önceki "Tüketim Toplumu Milliyetçiliği" başlığı ile gayet açık bir şekilde açıklamaya çalışmıştık...

Ne yazıkki ilk tanıdığımız (dostluk ve kişiler ile ki bu aile de olabilir) düşüncenin/ideolojinin/franksiyonun tamamıyla aidiyat duygusuyla oluşan etkinin sonucu oluyoruz ve bu oluşumun sonucunda toplumumuzun büyük bir kısmı ülkemizi yöneten politikacılar ve siyasetçiler tarafından haniden ve beklenmeyen bir değişime uğratabiliyor ve onları istedikleri gibi yönlendirebiliyorlar...

Bunu sonucu olarak ta çoğunlukla başvurulan ve başarıyla yapılan KAVRAMLARI KARIŞTIRMA ile ülkemizin bügünkü durumunu ne yazıkki Ulusçuluk konusunda bile bilinçsizce ümmetçi yaklaşımlara dahi isteme cesaretini gösterebiliyorlar ve doğal olarak ta bir ulusu yaratan unsur, yalnızca belirli bir “dinsel kimlik” ile adlandırılabilir hale getiriliveriyor...

Bu anlayışın sonucu ise ulusalcılıktan ziyade dini temellere dayanan teokratik yönetim anlayışı, faşizan yapı ve dini milliyetçilik anlayışlarını allayıp pullayarak ve bunların etkisinden ve gücünden de yararlanarak, daha çok gerici, laik olmayan, çağdaş olmayan, insan haklarına aykırı bir yaklaşıma götürmekte olduğu görülmektedir. Belirli bir dine inananları ulusun parçası kabul edip diğerlerini dışlamak, ne demokrasi, ne laiklik, ne de insan hakları düşüncesi ile açıklanabilecek bir yaklaşım değildir. Böylesi bir yaklaşım, Türkiye Cumhuriyeti sınırları içinde yaşayan ve farklı dinlere sahip vatandaşlarımız arasında ayrımcılık yapmak anlamına gelir ki, bu yaklaşım, Anayasanın 14. maddesine bütünüyle de aykırıdır...

Sonuç olarak, Medeniyet seviyesine çıkmak için yapay gündemlerle, ötekini dışlayarak, demokratikleşmeden korkarak çözüm üretemeyiz. Kaldı ki, yıllardır bu topraklarda yaşayanlar ülkemizin hedeflediği noktaya ulaşma adına daha çok kenetlenmesi gerekir. Böylesi bir amaç doğrultusunda demokratik, hukukun üstünlüğünü her alanda özümseyen, temel insan haklarını içselleştiren bir demokratik bir Türkiye oluşturmak zorundayız. Çünkü dünya hızla değişirken bizler kendi sığ dünyamızda kalamayız, kalmamalıyız...

Sevgiyle kalın...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 309
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Misafir hakanbaranyildirim

Bakıyorumda bayağı çok şey birikmiş burada.ben de birikenlere kendimce cevap vereyim bari...

Türk İslam sentezciliği yanlış bir doktrindir.

Bunu bir Pan-Türkist birinin söylemesi pek ilginç gelmedi bana.

Nice öz be öz tanıdığım Türk Alevisi Mhpnin Şii ve Alevi Türkmenleri dışlaması yüzünden,nice Sunni Türkçü'de partideki İslami tabanlı Kürt aşkı yüzünden bu partiye oy vermiyor.(Ben de dahil)Bir Ortodoks Gagauzu,Musevi Karayı,Şii Azeri,Sunni Özbeki birleştirebilecek tek bir şey vardır-bu da kültür ve aidiyet bilincidir.(Din değildir).

Yani neredeyse diyeceksin ki,aslında Kürtler de Ülkücü'dür ama bilmediklerinden dolayı -ki zaten sizden başka kimse bilmiyor- MHP'ye oy vermiyorlar.Müthiş bir tespit bence...Yakışır böyle yorumlar size.

Eğer hala biz islamcıyız da milliyetçiyiz de diyorsanız hata etmiş olur sunuz.Hem ümmet,şeriat hem millet bilincine nasıl sahip olacaksınız.O zaman İrandaki Farsları da destekleyelim malum onlar da şeriatla yönetiliyor.

Hayret edilecek bir durum yok bence bu belirlemede;yanlış argümanlardan doğru sonuçlara ulaşıldığını şahsen Ortaokul'da öğrenmiştim.Matematik derslerinde hoca nedense her zaman bana böyle söylerdi.Sosyalbilimlerde de olabiliyormuş pekala...

Aynı Yusuf Akçuranın ve Ziya Gökalp'in(ki kendisi Türkmendir ama Kürdiler Kürt olduğunu söyler,bazı okumayan ülkücüler de, köklü bir Türkmen ailesinden gelir)yaptığı gibi.Bu ülkeyi kuran fikir akımı Kuvayi Milliye Ruhu,Türkçülük olmuştur.

Yusuf Akçura'yı okuyan bir Ülkücü'nün bu yorumları da bana şaşırtıcı gelmedi.Biliyoruz ki,Y.Akçura,bir anti-emparyalist bir pan-türkist teori adamıydı.

Ama Z.Gökalp,bir Kürt'tür.Bu konu için biraz daha okuman gerekiyor.Farzolunur ki,ölürken "ben ne yaptım arkadaşlar?" demiş ve pişmanlığını dile getirmiştir.

Kuvay-i Milliye içinde yorumların hatalı...Çerkez Ethem'in kim olduğunu ve neden yokedildiğini iyice bir oku bakayım.Gerçi kurduğu partiden bile aslında kendisinin ne olduğu anlaşılabilir...Anlamak için okumak yeterli

bazen.

Mhp tabanındaki Türkçü ocak ve teşkilatlara saygım sonsuz ama kumar oynayan,mafyalık yobazlık yapan ülkücüler siz Türk ülküsüne ne kadar sahipsiniz lütfen bunu kendinize sorun.

Şahsen soruyorum kendime ve cevap veriyorum: Hiç bir şekilde bu ülküye sahip değilim,olamam da.İnsanlığa bakış açımın bu kadar değişebileceğine ve "kimliksizleşip insanlık-dışı bir hal alacağıma inanmıyorum"...

Ocak mensuplarının mafya bozuntusu olmaları herkesin sorunu...

böyle bir tarih-felsefe yorumundan bu sonuçlar çıkması gayet doğal.Bizim ecdadımız böyle asmış-kesmiş diye övünür durursan gün gelir büyüyün o çocuklar asar ve keser.

ülkücülük yaşam biçimi, doktirini olan memleket meselelerine vakıf hertürlü emperyalist düşünceye karşı kadroları olan hareketinadı.....

Benim en sevdiğim ülkücü söylemidir bu.Her türlü görüşü reddederler,hepsine karşıdırlar ama nerde durduklarına bakarak konuşabilseler anlarlar ne kadar boş ve saçma konuştuklarını...

söylermisin 12 eylülün maduru ülkücüler deyilmidir içsavaşı ülkücülermi çıkardı devrim diye tutturan düşüncelerinin iktidarını kanla sağlayacağını düşünen insanların hedefi olmadılarmı hertürlü barış çabasına rağmen şehit edilmedilermi

Ülkücülerin de 12 Eylül'den mağdur olduklarını biliyorum ve özellikle de M.Yazıcıoğlu bu kanuda çok kelem etmiştir grubu ile birlikte ve MHP'den ayrılmıştır."Fikri İktidarda kendileri hapiste" safsatasını çürüten bir söylemleri de olmuştur ve bu konuda hemfikiriz.

Yalnız,ülkücü kesimin kimi ve neyi hedef aldığını daha iyi okumanı öneririm.

Devrim diye tutturanlar da mağdurlardır,hangi durumda illegaliteye çekildiklerini sen de banim kadar bilirsin.Sadece uyanık davranıp kendinizi mazlum durumuna düşürmekten zevk aldığını görmekteyim...

komünizm;ben bu zihniyetteki adama vatan sever diyemem.

Ben de demem,ki ben şahsen vatansever ya da ona benzer bir sıfatı kabul edemem.Sadece insanlık değerlerini savunan biriyim ve sadece biri bana zorla bir şey dayattı mı karşı çıkan biriyimdir.Kendim için de karşı çıkarım,başkalarına öncülük etme,önden gitme gibi bir derdim de yoktur.Biraz KANTVARİ oldu ama olsun...

biz canakkalede, elimizde kuran-ı kerim ile şavaştık.biz ne dinimizden nede kitabımızdan ödün veririz.biz hiçbir zaman dinimizi afyon olarak nitelemeyiz...

Senin orada savaştığına dair belgen var mı?

Boyunduruk altına girmek istemeyip hayatını kaybedenlerin ille de bir dine ait olması gerekmiyor.Çanakkale'de sen farkında değildin demek savaşıyordun ya o aralar,savaşan bir de başka kimseler vardı.Şehitliklerde sadece senin ataların yok.Anmalarda orada Diğer ölen milletlerden insanlarda anılıyor:TÜRK-KÜRT-KAFKAS-AZERİ-ARAP-LAZ-ERMENİ-RUM-AVUSTRALYALI-İNGİLİZ-YENİ ZELLANDALI insanlar da öldü.Onlar da anılıyor,onlar da oraya baskı ile getirildiler ve orada öldüler.Şu anki torunları atalarının neden oraya sürüklendiğini ve kimin için savaştıklarını senden daha iyi biliyorlar.

kardeş iki örnekle bak senin komünizmin çöktü kül oldu.en kısa zamanda inşallah doğru yolu bulursunuz.

Bak ya...Bana neden haber vermediler acaba?

Ne zaman kül oldu acaba,kül olan KOMÜNİST fikirler miydi yoksa SSCB miydi?

Çünkü,şu anda VENEZUEELA'da bir KOMÜNİST ateş yanıyorda,haberin olsun dedim.

Halk bir araya geliyor ve ne iş yapabiliriz diya toplantılar yapıyor,bir işe karar veriyorlar ve devlet de onlara fabrika ve mazlzeme veriyor;ayrıca da eğitim veriyor o iş konusunda...Sonra fabrikaları işçilerin üzerine devrediyorlar ve herker eşit şartta ve eşit ortak oluyor fabrikaya...Bunun adı ne acaba sence?

Emin olki,insanlık sürdükçe sosyalist ve komünist fikirler her zaman var olacaktır.

Bir de MARX üzerine bir iki laf etmişsin...

Ben daha MARX'ı okuyan bir FAŞİST görmedim,son bildiğim Hitler'di ve onun nasıl anladığı herkesin malumu...Sen de öyle anlamışsındır,bence anlayabileceğin şeyler okusen...Onbir ışık misali şeyler...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Hakan baran biz burda insanların yazılarının içinden kareler alıp eleştiri yapmıyoruz.farkındaysan belirli bir konu üzerine tartışıyoruz.sende konu ile ilgili yorum yaparsan belki ciddiye alınırsın.

ayrıca 11 ışık diye bişey yoktur 9 ışık vardır.

benden sana tavsiye kendi bildiğin fikir kadar,zıt fikileride öğren ki, yorum yaparken 11 ışık gibi gaflar yapma.işin garibi sen ülkücüğü bilmeden nasıl ülkücülüğe bu kadar düşman olabildin.biz ülkücüler, antikomünist olduğumuz için antikomünist değil, komünizmi bildiğimiz için antikomünistiz...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Stalin hani pos bıyıklı "büyük" devrimci var ya İşte o:

32 milyon Türkü katletti,Türkiyeden açıkca toprak talebinde bulundu o yüzden ben Marksist-Leninist-Stalinistlere saygı duymadım duymayacagım.Türkiye ve Türki Cumhuriyetlerde bir kaç eski 78li 68li ve onların akrabaları dışında kimsenin de duyacağını zannetmiyorum.

Ben Türkçüyüm ve Kemalistim.Mhpli değilim,ailemde de solcular(eski tüfeklerden tut,sosyal demokratlara-senin gibi Kürt akrabam olmadığı için Kürtçü yok ama) ağırlıktadır..Atsızın Kürtlerle ilgili görüşlerine her anlamda katılmaktayım.Onun dışında Alparslan Türkeşi sentezci olduğu için ve Atsızın bazı görüşlerini desteklemem.Seni memnun edecekse evet Turancıyım,dedem de Turancıydı,babamda Turancıdır ve hep Turancı olacağım.

Mhplilerin Konya Üniversitesi ve daha bir çok üniversitesindeki reisleri Kürtlerdir.Teşkilatlarının bugün %20ye yakını Kürttür.Mhpli Kürt aşiretleri mevcut.Biraz araştır istersen. :D

Tabi insan(yani vatanını savunan Faşişt Faşişt Tırklar-Kürtlerle beraber yaşamak istmeyen Türkler-Kürt istilasına karşı olan Tırklar)bunu görünce Mhpden soğuyor.,sözde Kemalist Chpden zaten çoktan soğuduk.

Ziya Gökalp Türktür.Bunu ailesini yakından tanıyanlar bilir.Diyarbakır bundan65-60 yıl önce Kürt göçü almadan civar ilçelerden(Lice vs) şehir merkezinde Türkmenler,Süryaniler ve Ermeniler yaşayan doğunun Parisi inci gibi bir şehirdi.Ha ama sana göre bütün doğu Kürt olduğu için ve üreme kapasiteniz yüksek olduğu için anlayacağını pek sanmıyorum.İzmir Kadifeklaye bundan 10 yıl önce Kürtler geldi-orası da mı Kürdistan oldu Ciwan?Şey Sait İsyanı sırasında Kürt birlikleri kaleden niye içeri alınmadı?Bunu biraz araştır istersen.

Benim büyük dedem de ecdadıyla övünürmüş.Hem Rumlarla olan İstikla Harbinde, 1. Cihan Galiçyada,Doğu Cephesinde görev aldı.Hem de çıkardığınız 3 isyanın( Dersim dahil)bastırılmasında aktif görev aldı.Hayatı boyunca hiç bir zaman haram yemedi,orta halli bir insan olarak öldü.5 dil bilirdi.Ruslara 2 yıl esir kalmıştı.Orduda yükseldi,o küfrettiğin generallerden oldu.Ben hayatımda hep onu kendime örnek aldım.Ve hep onu keşke görseydim diye yaşadım.

Mantığın Şu:

Kürt ben Kürdüm derse sana göre aslanım demeliyiz,Türk geçmişiyle övünürse barbar Türk olur.Bu bana İrandaki akrabalarını hatırlattı.

Çekrez Ethem Yunan desteği almıştır ve bazı hatalara sapmıştır.O yüzden cezalandırılmıştır.Tabi Yeşil Ordu fırkasının da bunda etkisi büyük.Kusura bakma ama o zaman halkının %90ı bugün %80i Türk olan bir ülkeyi yeşil ordu fırkaları yönetemez.Milli unsur kendi haklarını savunurdu ve o düzeni gün geldiğinde yıkardı.Elbet millet ümmetçilikten(yeşil sosyalizm) ve onun esdesinin(kızıl sosyalizm)eline bırakılamazdı,BIRAKILMADI DA.Bilinmize sürüklenen Sscbnin halini,Küba kadınlarının meşhurluğunu elbet sende bilirsin.Ya da bilirsen de bilmezden gelirsin. :D

Teknik adamım ama sosyal bilimleri severim.İttihatçı bir aileden olmakla ve Türkçü olmakla her zaman gurur duydum.Ve hep gurur duyacağım. Ciwanları gördükçe daha da duyacağım.Marksı da fırsatım olunca okuyacağım,sana da tezlerini çürüteceğim fakat bir aidiyet bilinci gerektirdiği için sen yine anlamayacaksın.

Esen kal Farsi Sesli Ciwan! :D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bu arada Mhp içindeki Türkçü arkadaşlar alınmasın.Bu laflar şüphesiz ki onlara değildir.Ben Mhpnin ve kendisine milli adı veren ve Kürt yayılmasına karşı olan her partinin ileri gidip Türkçülük şuarında birleşmesini isterim.Daha ileri gitmesini isterim.Bu yüzden hataları söylemekte behis görmem.Birleşeceğimiz eksen ulusal solcunun da,Mhplinin de,kendini Türk ve vatana karsı sorumlu hisseden herkesin de Türkçülüktür.Bunun icin ya tek bir partide teskilatlanma olur ya birlesik bir cephe kurulur.Bunu da zaman gösterir ama zaman daralmaktadır.

Çünkü düşman din,mezhep,görüş bakmıyor sentezcilik yapmıyor,Türkiyeye karşı islamcı Kürt de komunist Kürt de birleşiyor.

Zaman birlik zamanıdır.Umarım milli ve kendilerini bu ülkenin kurucularına karsı sorumlu hisseden olusumlar bunları anlarlar.

Unutmayalım "Sen sahip cıkmazsan bu vatanın batması haktır,sen sahip olursan bu vatan batmayacaktır."

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bu arada Mhp içindeki Türkçü arkadaşlar alınmasın.Bu laflar şüphesiz ki onlara değildir.Ben Mhpnin ve kendisine milli adı veren ve Kürt yayılmasına karşı olan her partinin ileri gidip Türkçülük şuarında birleşmesini isterim.Daha ileri gitmesini isterim.Bu yüzden hataları söylemekte behis görmem.Birleşeceğimiz eksen ulusal solcunun da,Mhplinin de,kendini Türk ve vatana karsı sorumlu hisseden herkesin de Türkçülüktür.

Alpozan beğ inanıyorm ki bu kürt yayılmacılığı, fethullahın sinsi politikaları, arap ya da amerikan her türlü gayri Türk akımlara karşı bir gün her Türk "Damarlarındaki asil kanın" gereğini yerine getirecektir..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşım sen ne dedin :unsure:

sen anlamazsın kapasite lazım

biz bu güne kadar yapabileceklerimizden bahsettik hakan.belki geçmişte hatalar oılmuş olabilir am biraz mantıklı düşün dicem onu da sen yapamayacan.neyse sen boş ver devam et.ama şunu unutma DİYARBAKIR DA ERZURUMDA ELEZIĞDA VE TÜM MİSAK-I MİLLİ SINIRLARI İÇERSİNDE KALN HERYER BİZİMDİR

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

fetullah gülen hakkında neler düşünüyorsunuz bilemem ama bu adamı ve cemaatini eleştiren arkadaşlar ne kadar müslüman önce kendilerşne bi bakıp ne olduklarını dini boyuttan nerde olduklarını ölçmelidir.evet bu adam bölücüdür.türkiyede iran usulü yni şeriatla yönetilen insanların tamamen hayattan sotyutlanmasını isteyen insan ve cemaatidir.şimdi bana sende mi bu insanın cemaatinden yada yandaşlarındanmısın diye soracaksınız.elbette değilim ama bu adamın yaptığı şu güzellikleri unutmayın

:

adaölar dünyada sadece sömürülmek için gidilen yerlere türk okulları açmıştır.ve bizilerin parayla bile yapamayacağı işi;dilimizi örf ve adetlerimizi İSTİKLAL MARŞIMIZI oradaki insanlara okutmuş ve kullandırtmıştır.buna bir yerde devlet bile ses etmiyor.yanlışı devlete karşı olarak,doğruyu ise yukarıda saydıklarımla yapıyor. . .

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Okullarında verilen eğitim kalitelidir ama Türkiye Cumhuriyeti karşı ve şeriatcıdır.Ayrıca bu tarikatın kurucusu olan zat bir Türk ya da peygamber soyundan(seyid)değil bizzat bir Kürttür.Fetoyu Türk biliyorum ama olmayabilir de.Said-i Kürdinin Kürtçü olduğunu Atsız bir çok makalesinde belirtmiştir.İstekleri de(tarikat içindeki Kürtlerin,Türklerin değil,ama maalesef genelde Türkleri kandırıp,beyinlerini yıkamaktadırlar)islamcılıkla maskeli Fars Sovenisti bir rejim kurmaktır.(Aynı İran gibi,tabi İran gibi tek Fars unsuruna dayandırmalarının Türkiye Türklerinde isyana ve terör faaliyetlerine yol acacagını bildiklerinden,tarikat içindeki Kürtçü kanat şimdi el altından federasyona destek vermekle yetiniyor)

Okulları iyi,eğitimi kaliteli ama sistem karşıtıdır.Ayrıca Orta Asya'da aötıkları okulların Cia bağlantılı olduğnu bir kaç yerde okudum.

İyi yönleri %30 ise kötü yönleri %130dur.Sahsen ben bu tarikatı Türkler kurmus olsaydı ve icinde Kürtcüler olmasaydı ve Cia baglantılı oldugu bir cok yerde yazılmasaydı sevmezdim ama takdir ederdim.(İslamcı olmama rağmen)Ama şimdi insanın aklına geliyor bu organizasyon ne için federatif islami Farsi(Kürdi aslında Keyhüsrevin Hayyamın halkıyla Kürtleri karsılastırmak bence Farslara hakarettir ama ne yapalım akrabalar)rejim icin mi,Cia ılımlı islam projesi icin,Orta Asyaya Amerikan Truva Atı için mi?

Ne diyelim Tanrı Türkü ic ve dıs düsmanından korusun.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

evet söylediklerinin bir kısmında haklısın ama cia konusunda ilk defa senden duyuyorum.yine söylüyorum hsklı olsbilirdin ama bilmiyorum.bu cemaat said nurdi tarafından kurulmuştur.ve her yüzlıda bir insanlığı dine yönlendirmeye çalışan birisi gelir diye ianan bu insanlar bu yüzxyılda ise fetullah gülendir derler saçmalarlar.evet said nurdi bir kürttür.zamanında ruslar tarafından idam cezasına çarptırıldığı sırada ismini hatırlayamdığım bir rus generalle aralarında geçen bi konuşmadn sonra idamından vazgeçilmiştir..dedğim gibi yıkıcı ve bölücü bir unsurdun bunlar ama yaptıkları için ise atalarımızın"yiğidi öldür hakkını yeme"sözüne katılıyorum dedğin gibi ALLAH TÜM TÜRKLERİ TÜM KÖTÜLÜKLERDEN KORUSUN.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

HANGİ VATANSEVERLİK ?

Bu ülkede birtakım kişi veya çevreler bu payeyi kendilerine bir kalkan-zırh ve maske olarak kullanmaktadırlar. Bu kalkanın -zırhın koruyuculuğunda ülkeye ve ülke halkına ne kadar kötülük varsa yapılır, ne kadar gayri resmi işleyiş, ne kadar karanlık iş, ne kadar entrika varsa yapılır-yürütülür.

Bu maskeyi bir kere taktınız mı, bu kalkanın-zırhın altına bir kere girdiniz mi, ne yaparsanız, ne iş çevirirseniz çevirin, bu maske ve zırh sayesinde gayri size kimse dokunamaz.

Çünkü siz artık sıradan bir insan değil, sistemin asıl sahibi hakim erk sermaye sınıfın iktidarının yandaşı, mevcut düzenin emrinde, mevcut satatükonun izinde, güçlüden-zalimden-ezenden-iktidardan yanasınız. Siz artık onlardansınız, ne yaparsanız yapın, nasıl entrika dümen çevirirseniz çevirin, büyük patronların-baronların, çıkarına dokunmadıktan sonra, size göz yumarlar.

Bu işinibilir ultravatansever(!) cenah, heryere rahataça girer, işini yoluna koyar, dümenini çevirir, volesini vurur çıkar.

Bir bakarsınız, ülkenin en tatlı sektörlerinin rantı-kaymağı yenir, bir bakarsınız hemen her sektöre bir mafya kurulmuş, bir bakarsınız okul önlerinde siyah takım elbiseli, eli satırlı-bıçaklı zavatlarca haraç kesilir, bir bakarsınız zenginin-varsılın parasına bekçilik edilir, bir bakarsınız ki tefecinin katmerli alacağı fakirin-yoksuluğun gırtlağına çökülerek tahsil edilir.

Ama bütün bunlar VATANSEVERLİK(!) adına yapılır. Sakın yanlış anlamayın zerre kadar çıkar gözetmezler!

EMPERYALİST SÖMÜRGECİLİĞE KARŞI UYUMLU VATANSEVERLİK.

Emperyalizme ve sömürgeciliğe karşı verilmiş dünyanın en meşru mücadelesi olan KURTULUŞ SAVAŞIYLA elde edilen ULUSAL BAĞIMSIZLIK ve ULUSAL ONURUN, bugün yerlerde sürükletildiğini görmek gerçekten de içler acısıdır.

Emperyalist sömürgeciliğe karşı, dünyanın diğer ezilen emekçi halkları ve mazlumlarına bile örnek olan, dillere desten o mücadelesini veren bir ülkenin, bugün politik ve ekonomik alanda emperyalizmin hizmetine girip, hatta emperyalizmin sömürü ve savaş planlarının bir parçası olması, ulusal onurumuz ve ulusal bağımsızlığımızın ayaklar altına alınmasıdır.

Ülkemizde Amerikan emperyalizmine suikastçılık ve tetikçilik yapanların varlığı aynı oranda utanç vericidir.

Ülkemizde bazı kişi veya çevreler, siyaset bilimini, esas özünden uzaklaştırarak, iyice yozlaştırıp kirletmekte, ülke halkının ortak değerleri olan BAYRAK, VATAN, MİLLET, DİN gibi kavramlar üzerinden yürütmektedirler.

HALKIN İNANÇLARI VE KUTSAL DEĞERLERİNİN İSTİSMARI ÜZERİNE MİLLİYETÇİLİK.

Bu ülke halkının tümünün ortak değeri olan kavramların istismarı ve sömürüsü üzerinden yapılan vatan-millet-bayrak edebiyatıyla, bazı kişi veya çevreler, adeta bu kavramları kendilerine birer siyasi ve rant çıkar aracı haline dönüştürmektedirler.

Ne gariptir ki, Bayrak,vatan millet, din gibi bu ülke halkının ortak değeri olan kavramları sanki kendi tekelindeymiş, sanki sadece onların babalarının malı-mülkü, sanki sadece onların şahsi özel mülkiyetiymiş gibi görüp-göstermeye çalışanlar, bu kavramları her fırsatta sömürerek ve halkın manevi duygularını istismar ederek, halkı sokaklarda birbirine karşı kışkırtmak için her entrikayı çevirmektedirler.

Ancak özellikle dikkat edilmesi gereken şudur ki, kuru lafta mangalda kül bırakmayanlar, sözde keskin vatan millet sakarya edebiyatıyla ortalıkta dolaşıp, bıyık sarkıtanlar, her nedense Amerikan emperyalizmine karşı oldukça duyarsız, tepkisiz, sessiz, sinik ve uslu çocuk oluveriyorlar.

Acaba bu tarihi bir ittifaka, eski ve gizli bir işbirliğine yani ortaklığa mı dayanıyor? Bugün ülke kaynaklarının pervasızca peşkeş çekilmesine, Amerikanın dünyayı işgal ve sömürüs planlarında ülkemiz topraklarını adeta bir savaş üssü olarak kullanmasına karşı, bu kesimler böylesine tepkisiz-duyarsız kalıp, duymadım-görmedim-bilmiyorum oyununu oynuyor.

GERÇEK VATANSEVERLİK KURU LAFLA OLMAZ.

BUNU İÇSELLEŞTİRMEK, ÖZÜMSEMEK VE HAYATIN HER ALANINDA FİİLİYATA DÖKEREK YAŞAMAKTIR.

GERÇEK VATANSEVERLİK İSE;

-BU ÜLKEYİ VE HALKINI, EN BAŞTA EMPERYALİST SÖMÜRGECİLİĞE KARŞI KORUMAK,

-SONRASINDA İSE, YERLİ VE YABANCI TALANCILARA, VURGUNCULARA, PEŞKEŞÇİLERE, SOYGUNCULARA, MAFYACILARA, ÇETECİLERE, VERGİ KAÇAKÇILARINA, HAYALİ İHRACATÇILARA, NAYLON FATURACILARA, RANTİYEYE, SÖMÜRÜCÜLERE, YETİM HAKKI YİYENLERE KARŞI KORUMAKTIR.

--------------------

GÜÇLÜDEN VE ZALİMDEN YANA OLMAK İŞİN KOLAYIDIR.

ASIL VE ZOR OLANI, YANİ YÜREK İSTEYENİ İSE,

ZAYIFIN, EZİLENİN, MAZLUMUN VE HAKLININ YANINDA OLMAK,

BİLİNÇ VE YÜREK İLE MÜCADELE ETMEKTİR.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Gazi Üniversitesi Teknik Eğitim fakültesi'nde beşerli onarlı gruplar halinde siyah giyimli (üniforma herhalde), gönüllü güvenlik görevliliğine soyunmuş gençlerin yaptığı hiç bir yasal dayanağı olmayan bir davranıştır. Kişilik karmaşası içinde bir kaç gençte başka bir şey görmüyorum ben orada. Gerçekte savundukları bir şey olduğu oldukça şüpheli. Yani ülkücü olduğunu idaa eden bu insanlarda Türk milliyetçiliğini görmeniz mümkün değil. Okul yönetiminin bu konudaki sessizliği de ayan beyan bir Türkiye gerçeğini en ön sıradan izlemenizi sağlıyor.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Konuya Katkı veren ve paylaşım sağlayan tüm arkadaşlara teşekkür ederim..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Konuya Katkı veren ve paylaşım sağlayan tüm arkadaşlara teşekkür ederim..

Biz de tam soruna yanıt verecektik, bay dipnot, ya da objectivist ya da neyse, artık takip edemiyoruz.

Bu mudur demişsiniz ? Bu değildir, budur ve ayrıca yakışmıyor .

bozan

*Yaptıkları en ufak harcamalardan dahi militanlarından hesap soran örgütün üst düzey sorumlularının yurt dışında zevk-sefa içinde yaşadıklarını,

*Örgütün üst düzey elemanları arasında her türlü ilişkinin serbest olmasına rağmen alt düzey elemanlar arasında duygusal ilişkilerin büyük cezalara sebep olduğunu, itiraz dahi edemediklerini,

*Yaptıklarının boş olduğunu ve kendilerinin kullanıldığını anlayarak örgütten ayrılmaya karar veren örgüt mensuplarının işbirlikçi, hain ve ****** olarak suçlandığını, öldürülme korkusuyla bu zor şartlara katlandığını,

*Gençleri sözde uyuşturucudan koruma propagandaları yapan DEV-SOL örgütünün, bizzat gelir temin etmek amacıyla 1980 yılı ilk baharında örgüt liderlerinden P. G., E. C. ve A. T. vasıtasıyla yurtdışına (4) kilo eroin sevkıyatı yaptığını,

*DEV-SOL örgütü üst düzey yöneticilerinden P. G.'nin, örgüte maddi destek sağlamak için uyuşturucu madde ticaretinden elde edilen örgüte ait 400.000 Frank'ı çaldığı gerekçesiyle terör örgütü lideri tarafından 11.07.1991 tarihinde Paris'te öldürtüldüğünü,

*DEV-SOL terör örgütü liderinin Fransa'daki cezaevinden tahliyesi sonrasında uyuşturucu trafiğinin hızlandığını, uyuşturucu trafiği ve mafya ilişkilerinin örgütün diğer kadrolarından gizlendiğini,

*DEV-SOL örgütüne yönelik 27.07.1993 tarihinde yapılan operasyonda yakalanan S.Ö.'in ikametinde 2065 gr. esrarın yakalandığını,

*DHKP/C'ye yönelik 12-25/10/1995 tarihlerinde İstanbul'da yapılan operasyonlarda yakalanan (6) şahısla birlikte 500 gr. esrarın ele geçirildiğini,

*DHKP/C'ye yönelik 18.04.1995 tarihinde İstanbul'da yapılan operasyonda R. T.'nin (10) kg. eroin ile yakalandığını, R. T. ve C. T.'in terör örgütü liderinin talimatları doğrultusunda yurtdışına uyuşturucu madde götürdüklerini, elde edilen para ile örgüte silah alındığını,

*DHKP/C terör örgütü içerisindeki faaliyetlerinden dolayı İstanbul Emniyet Müdürlüğünce 03.12.1997 tarihinde yakalanan S. Y.'nin ifadesine göre, örgütsel eyleme çıktıklarında ve örgüt adına para toplamaya giderken örgüt mensuplarının devamlı olarak uyuşturucu madde kullandıklarını,

*İstanbul Sabancı Center'da 09.01.1996 tarihinde Özdemir Sabancı ve iki kişiyi öldüren DHKP/C örgüt mensuplarından İ. A.'nın (5) ay süreyle saklandığı evde, ev sahibinin baldızına tecavüz ettiğini,

*28.05.1998 günü yakalanan DHKP/C örgüt mensubu Hilal (K) E. G.'in birlikte kaldığı hücre evinde içki alemi yapan örgüt mensuplarının kendisine tecavüz etmek istemeleri üzerine evden kaçtığını,

*Tokat kırsal alanında faaliyet yürüten TKP/ML terör örgütü mensuplarından (15) yaşındaki kız örgüt mensubuna aynı örgüt içerisinde tecavüz edildiğini,

*Sivas-Tokat kırsal alanında faaliyet gösteren DHKP/C terör örgütü mensubu S. G.'nin kırsal hayata dayanamayıp, şehre dönmek istemesi sonucu, örgüt tarafından öldürüldüğünü, örgüt yayını Kurtuluş gazetesinde "düşmanla çatışmanın şiddetli olduğu bir esnada, düşman saflarına geçmek istediği için öldürüldü" şeklinde yalan haber yazıldığını,

*1996 yılı sonu ve 1997 yılı başlarında, Sivas-Tokat kırsalında faaliyet gösteren (31) DHKP/C terör örgütü mensubundan (9)'unun örgütten firar ettiğini,

*Kışı Karadeniz kırsal alanında sığınakta geçiren örgüt mensuplarından Murat (K) M. Y.'nin ayaklarının donması üzerine sağ ayağının (4), sol ayağının ise (1) parmağının DHKP/C sözde grup komutanı Niyazi (K) S. Y. tarafından demir testeresi ile kesildiğini,

*Tunceli kırsal alanında faaliyet yürüten DHKP/C örgüt mensuplarından S. B.'nin örgütten ayrılmak istemesi üzerine hainlikle suçlanarak cezalandırılmak amacıyla çizmelerinin içine kar doldurulduğunu, ayaklarının soğuk suda bekletilerek dondurulduğunu ve tuvalet ihtiyacını gidermeme cezası verildiğini; bunun üzerine soğuktan donan ayak parmaklarının dışkı içerisinde uzun süre kalmasından dolayı çürüdüğünü, çürüyen parmaklarının da makasla kesildiğini,

*MLKP terör örgütü mensuplarının A. A. ve T. A. isimli örgüt mensubu arkadaşlarını, İstanbul yakınlarında ormanlık alanda iki gün süresince işkence ederek sorguladıklarını ve silahla öldürdüklerini,

*Tunceli kırsal alanında faaliyet yürüten TKP/ML-TİKKO terör örgütü mensubu (10) örgüt mensubunun, örgüt mensubu arkadaşları tarafından işkence yapılarak sorgulandığını, bazılarının işkenceye dayanamayarak öldüğünü, bazılarının da işkence sonrası silahla öldürüldüğünü,

*TPK/ML terör örgütü Merkez Komitesinin almış olduğu infaz kararı doğrultusunda, Tunceli ili Mazgirt ilçesi Aşağıoyumca Köyünde (8) yaşındaki S. K. isimli çocuğun örgüt mensupları tarafından öldürüldüğünü,

*1999 yılında TKP/ML-TİKKO'ya katılan Savaş kod isimli örgüt mensubunun örgüt içinde huzursuzluk çıkardığı gerekçesiyle ajanlıkla suçlandığını, örgüt mensupları tarafından (2) gün sorgulandığını ve (3) örgüt mensubu tarafından öldürüldüğünü, biliyor muydunuz?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Türk Gençliği Bu Mu Şimdi?... Yakışıyor Mu?...

kendini objektivst olarak tanımlayan güzel kardeşim.araştırma yapmışın yapmasına ama objektif olamamışın.

ben konya selçuk üniversitesi eğitim fakültesinde çeşitli ülkücü faliyetlerde bulundum.

biz teşkilattayken okulda sürekli bir dedikodu çıkardı;ülkücüler şöyle yapmıi,böyle asmış,şöyle kırmış...gibi dedikodular çıkardı ve gelir bana sorarlardı ama ben teşkilatın içindeyim benim haberim yok.ve kendi kendime derdimki ''biz neymişiz yav''.tabiki bunun sebebi hayal gücü güçlü insanların uydurmasıdır.senin araştırmanda anlattığım olayla farksız tamamem kulaktan duyma bilgiler.

1)okul reisi değiştiğinde alt birimlerde değişiklik söz konusu değildir.

2)yeni reisin sürekli siyah takım elbise giyme zorunluluğu yoktur.ama sen renk körüysen diyecek bişey yok

3)neşter sallama taşımak zorundaymış ülkücüler.güzel kardeşim ben 3 yıl teşkilatta aktif bulundum kimse bana neşter sallama getir demedi...bundan sonra araştırma yaparken objektif olursan; ne isminle nede kendinle çelişirsin.

4)güzel kardeşim düşük bel,topsakal ve türban üniversite yöneltmeliğince yasaktır.üniversiteler tarafından türbana gösterilen hassasiyet topsakal ve mine eteğe gösterilmediği için,biz ülkücülerde bu devletin jarşılıksız bekçileri olduğumuz için bu boşluğu kapatmayı kendimize borç biliriz

5)sana gelince güzel kardeşim.sırf yazı yazmak için sacma sapan hiç bir araştırma yapılmaksızn zırvalamışın.

bu memleketin senin gibi zırvalara ihtiyacı yoktur.

bizim reis kot pantolon giyiyor, spor takılıyor, çok kızıyorum, reisliği ondan alsınlar kara kurta versinler.. :D

dev-gençlerin esrar olaylarını bilmiyordum

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

iSTiKLAL MARŞI

Korkma, sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak

Sönmeden yurdumun üstünde tüten en son ocak.

O benim milletimin yıldızıdır, parlayacak!

O benimdir, o benim milletimindir ancak!

Çatma, kurban olayım, çehreni ey nazlı hilal!

Kahraman ırkıma bir gül... ne bu şiddet, bu celal?

Sana olmaz dökülen kanlarımız sonra helal.

Hakkıdır, Hakk'a tapan milletimin istiklal.

Ben ezelden beridir hür yaşadım, hür yaşarım;

Hangi çılgın bana zincir vuracakmış? Şaşarım!

Kükremiş sel gibiyim, bendimi çiğner, aşarım.

Yırtarım dağları, enginlere sığmam, taşarım.

Garbın âfâkını sarmışsa çelik zırhlı duvar.

Benim iman dolu göğsüm gibi serhaddim var.

Ulusun, korkma! Nasıl böyle bir imanı boğar,

'Medeniyyet!' dediğin tek dişi kalmış canavar?

Arkadaş, yurduma alçakları uğratma sakın;

Siper et gövdeni, dursun bu hayâsızca akın.

Doğacaktır sana va'dettiği günler Hakk'ın,

Kim bilir, belki yarın, belki yarından da yakın.

Bastığın yerleri 'toprak!' diyerek geçme, tanı!

Düşün altındaki binlerce kefensiz yatanı.

Sen şehid oğlusun, incitme, yazıktır, atanı.

Verme, dünyâları alsan da bu cennet vatanı.

Kim bu cennet vatanın uğruna olmaz ki feda?

Şühedâ fışkıracak toprağı sıksan, şühedâ!

Cânı, cânânı, bütün varımı alsın da Hudâ,

Etmesin tek vatanımdan beni dünyâda cüdâ.

Rûhumun senden ilahî, şudur ancak emeli:

Değmesin ma' bedimin göğsüne na-mahrem eli!

Bu ezanlar-ki şehâdetleri dinin temeli-

Ebedî yurdumun üstünde benim inlemeli.

O zaman vecd ile bin secde eder -varsa- taşım.

Her cerîhamdan, İlâhi, boşanıp kanlı yaşım,

Fışkırır rûh-ı mücerred gibi yerden na'şım;

O zaman yükselerek arşa değer belki başım!

Dalgalan sen de şafaklar gibi ey şanlı hilâl!

Olsun artık dökülen kanlarımın hepsi helâl.

Ebediyyen sana yok, ırkıma yok izmihlâl;

Hakkıdır, hür yaşamış, bayrağımın hürriyet,

Hakkıdır, Hakk'a tapan milletimin istiklâl!

Mehmet Akif Ersoy

Türk genci bu marşın ne anlama geldiğini bilendir. Türk genci vatan severdir, cesurdur, gayretlidir, dürüsttür, merhametlidir ama düşmana gaddardır.

kimse Türk'ü, ne yaşlısını ne gencini aşağılamaya kalkmasın,

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Türk genci bu marşın ne anlama geldiğini bilendir. Türk genci vatan severdir, cesurdur, gayretlidir, dürüsttür, merhametlidir ama düşmana gaddardır.

kimse Türk'ü, ne yaşlısını ne gencini aşağılamaya kalkmasın,

Sevgili sardunyam...

Kimsenin Türk'ü ve onun evlatlarını tabiki aşağılıyamaz ve buna izin verilmez...

Fakat rica etsem, lütfen biraz düşmanlarınızdan (gaddar davrınılacak olanlardan) bahsedebilirmisiniz...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Düşman bu topraklarda yüzyıllardır gözleri olanlardır, bu toprakların nasıl kazanıldığını bilmeyen ama kolay satabilenlerdir, düşman hainle işbirliği yapanlardır, bu ülkeyi bölmeye kalkanlardır, ............. sıralamakla bitmez. işte bunlara karşı gaddardır. Gün gelirde nasip olursa Türklerin nasıl tepki vereceğini görürsünüz.

Eğer biz Türkler tahriklere kolay kapılsaydık, ve bu kadar sabırlı olmasaydık bugün hiç kimse bu kadar cesaretle sokaklarda hainlerin bayraklarını dolaştıramazdı. Ama sabrın da bir sonu var.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

neden ******** bir grup öğrencinin eyleminden sonra

"türk gençliğine bak!",

"nereye gidiyor bu türk gençliği?"

"türkiye kimlere emanet ??" ağıtları yakılıyor anlamıyorum.

üstelik gençliği bilgilendirmeye yönelik tek bir hareket yapmayan bir medya ,

gençliği aydınlığa yönlendimeyi bırakın , karanlığa sürükleyen . genç beyinleri ülkü ocaklarıNA çekip orada çürüten iktidar

ve buna ses etmeyen ebeveynler varken.

üstelik sadece yakınarak bir şeyler başarabileceğini sanan yaşayan nüfus varken.

üstelik düğünlerde 2 el ateş edip akrabasını yaralayan hatta öldüren bir nüfus kitlesi de varken.

üstelik kanalında şiddete yönelik bir dizi oynayan gişe rekorları kıran ülkenin liseli hatta liseyi bırakın ortaokullu gençlerinin "polat alemdar" edasıyla birbirlerini bıçaklayabileceği,bıçakladığı gözönündeyken.

üstelik kadın haklarını ilk kabul eden ülkelerden biri gözükmekle beraber 52 yerinden bıçaklanan annelerimiz varken.ve bıçaklayan sapkın kişiliğin yüzsüzce "pişman değilim bi daha yaparım!!" naralarını duyuran medya varken

Gençlik nereye gidiyor söyleyeyim size.

Şiddete.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

sen insanları düş görünüşlerine göre mi değerlendiriyorsun . Kot pantolon giyiyormuş . Ne olmuş giyiyorsa . Bu suçmu yada reis kot pantolon giymez diye bir şey mi var belki ütü yapmaktan bıkmıştır.Herkes istediğini giyer kimseye karışamazsın

Ya evet geçen biri yazdı ya reisin siyah takım elbiseden başka bir şey giymesi yasakmış diye, gerçi bizim reisin falçatası da yok..

"ReİS BüyükSün ABim"_Kara Kurt......

Okullarında verilen eğitim kalitelidir ama Türkiye Cumhuriyeti karşı ve şeriatcıdır.Ayrıca bu tarikatın kurucusu olan zat bir Türk ya da peygamber soyundan(seyid)değil bizzat bir Kürttür.Fetoyu Türk biliyorum ama olmayabilir de.Said-i Kürdinin Kürtçü olduğunu Atsız bir çok makalesinde belirtmiştir.İstekleri de(tarikat içindeki Kürtlerin,Türklerin değil,ama maalesef genelde Türkleri kandırıp,beyinlerini yıkamaktadırlar)islamcılıkla maskeli Fars Sovenisti bir rejim kurmaktır.(Aynı İran gibi,tabi İran gibi tek Fars unsuruna dayandırmalarının Türkiye Türklerinde isyana ve terör faaliyetlerine yol acacagını bildiklerinden,tarikat içindeki Kürtçü kanat şimdi el altından federasyona destek vermekle yetiniyor)

Okulları iyi,eğitimi kaliteli ama sistem karşıtıdır.Ayrıca Orta Asya'da aötıkları okulların Cia bağlantılı olduğnu bir kaç yerde okudum.

İyi yönleri %30 ise kötü yönleri %130dur.Sahsen ben bu tarikatı Türkler kurmus olsaydı ve icinde Kürtcüler olmasaydı ve Cia baglantılı oldugu bir cok yerde yazılmasaydı sevmezdim ama takdir ederdim.(İslamcı olmama rağmen)Ama şimdi insanın aklına geliyor bu organizasyon ne için federatif islami Farsi(Kürdi aslında Keyhüsrevin Hayyamın halkıyla Kürtleri karsılastırmak bence Farslara hakarettir ama ne yapalım akrabalar)rejim icin mi,Cia ılımlı islam projesi icin,Orta Asyaya Amerikan Truva Atı için mi?

Ne diyelim Tanrı Türkü ic ve dıs düsmanından korusun.

abarttınız ya..Said Nursî kürtse ne olmuş, eyvallah Atsız Kürt demiş, varsın Kürt olsun, adamın siyasetle ne ilgisi var..Bediüzzaman hazretleri islam ve ümmet için çalışıyor, Kürdistan için değil..ırkçılık yapmayın

Fethullah hocayı bilemem tabii, askeriye hariç bütün devlet kurumlarında adamı var..Şimdi bu adam ne peşinde...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bizim reis kot pantolon giyiyor, spor takılıyor, çok kızıyorum, reisliği ondan alsınlar kara kurta versinler.. :D

dev-gençlerin esrar olaylarını bilmiyordum

İşte dilkucum siz bizim ancak kot pantolonumuzu ve spor giyinmemizi eleştirirebilirsiniz.Çünki bizim hayatımız sizin ki gibi sonucunun doğru olup olmadığı belli olmayan felsefeden,saçmalıktan,dinsizlikten ibaret değildir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İşte dilkucum siz bizim ancak kot pantolonumuzu ve spor giyinmemizi eleştirirebilirsiniz.Çünki bizim hayatımız sizin ki gibi sonucunun doğru olup olmadığı belli olmayan felsefeden,saçmalıktan,dinsizlikten ibaret değildir.

sen bunları kime söylediğinin farkında mısın??

üstüne üstük Alperensin, sen kime dinsiz dediğinin farkında mısın?? Lafını geri al, ülkücü falan dinlemem..hadi bilmiyorsun diyelim, ya imzamdan ya da avartarımdan da mı belli olmuyor..ne kadar dindar olduğunu göreceğiz bakalım Nizam-ı Alem'e yakışan bir kişiliğin var mı??

ben neyi eleştireceğimi senden daha iyi bilirim herhalde.. :angry:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.