Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Her kadın biraz Budisttir, çünkü mutlaka bir Öküze tapmıştır...

Efendi Türkler

Önerilen İletiler

Her kadın biraz Budisttir, çünkü mutlaka bir Öküze tapmıştır...

“Her kadın hayatının bir bölümünü Budist olarak yaşar... Çünkü mutlaka bir öküze tapmışlığı vardır...”

Son günlerin en çok forwardlanan kadın mailinde bunlar yazıyor, herkes birbirine söylüyor, kahkahalar atıyor, “oh olsun” diyor, “hepsi öküzdü bunların” diye buyuruyor, “Yaşasın Budizm” diye haykırıyor...

Kadında Budizme neden olan “öküz takımı” erkekler de, kendilerinin “öküz” familyasından geldiğini bilir...

Ama bir farkla ki, onlar öküzün iğdiş edilmemiş sığın olanını “Boğa” adını kendilerine verirler... “Çift sürmek, kağnı çekmekte kullanılan, etinden de yararlanılan, iğdiş edilmiş erkek sığırdır...” öküz...

Erkek, öküz olduğunu kabul etmez... Boğa olduğunu düşünür...

Oysa boğa da tıpkı öküz gibi bir sığır türüdür...

Tek farkı damızlık olmasıdır...

Her neyse, erkek kendine boğa adını da verse “Şikago Boğaları” gibi sıfatlarla hava da yapsa, görmüyor ki kadın için halen öküz olarak adlandırılmaya devam edecektir... Ve kadın, hayatında mutlaka en az bir kez “öküz” karakterde bir erkeğe taptığını düşünüp, için için hayıflanacaktır...

Hayıflanması aslında öküz herife bir türlü aymamış olmasından dolayı kendi konjonktürel öküzlüğünedir...

Öküz erkekle, sapına kadar erkek arasında önemli farklar mevcuttur ki, bunları kendi ilk bakışta pek çakozlayamaz...

Kadın sadece sünepe tipli erkekten irkilir, çok darda kalmamışsa, başkasına seyirtir... Oysa “Öküz erkekler” de “sapına kadar erkekler” gibi sünepe sınıfının dışındadır ve kadın sünepe olmayan öküz erkekle, sapına kadar erkek arasındaki farkı zaman zaman farkedemez...

“Öküz Erkek” tipi için şunları söylemek mümkün: Öküz bir erkek tipi, kadına trip yapar, hava atar, kendini maldan sayar, kıymeti kendinden menkul roller keser, olmayanı oldurur, varolmayanı varmış gibi tutturur, ilişkilerinde slalomvari ölçülerde kıvırtır...

Öküz erkek başlarda karizmatik, sonlarda felakettir...

Çünkü çıkarcı, pislik, kadını kullanıp atan, karizmanın altında şeytanlık yatan, sevgi değil, intikam arayan bir ruh rahilidir Öküz erkeklik...

Kadın, kadını gerçekten seven karizmatik erkeği arar...

Öküz erkek kadını sever gibi yapan bir karizma gibidir başlarda...

Ortalarda foyası da ortaya çıkmıştır, ama bu dönem Öküz Erkek’le olan kadının kendi “konjonktürel öküzlük” dönemine denk düşer...

Kadın bir türlü aymaz ki karşısındaki sapına kadar değil sadece Öküz bir erkek tipidir...

Öküz erkekle, erkek arasındaki en önemli fark, “kadını sevmeyle kadından ince ve derin intikam almak üzerinedir...”

Öküz erkek, kadına kendine bağlayıp, havasını atıp,onu kullanıp, ruhunu okşattırıp, zevkini yaşayıp, arkasından toz olup, hatta biraz da intima alıp, çaresiz bırakmayı arzulayan erkektir...

Öküz erkekler, ya analarından, ya danalarından, ya geçmişteki bir kadından, buldozer geçmiş gibi dümdüz edilmişlerdir...

Öküz kategorisindeki herifçioğlu, yeni rövanşlar, yeni vücutlar, hayatın acısını çıkartacak, erkekliğini okşayacak yeni intikamlar peşindedir...

Öküz erkek tipine bağlanan kadın, 6 ay ile 6 sene, ya da siddin sene (ey editör sakın sittin sene diye düzeltmeye kalkma, en doğrusu siddin senedir ve 66 yıl demektir...) işkence çeker... Altı aysa, mesele değildir, hafif travma yeterlidir... Altı seneyse, epeyce bir psikiyatrik tedavi gerekir...

Öküz erkekle 6 sene ve fazlasını geçiren her kadında, psikiyatrik tedavi ihtiyacı vardır...

Çünkü kadıncağız kendini kendisi gibi görememektedir... Öküz adam kadını tarumar etmiş, dağıtmış, özgüvenini elinden almıştır...

Yine de süresine göre, tedavi imkanı mevcuttur... Tedavi, Öküz Adam’ın tedavüldeki süresine göre, olumlu sonuç verecektir...

Öküz adamla 6 sene civarında beraber olan kadınlar yine de mutludurlar...

Çünkü Öküz Adamlar’la siddin sene, nam-ı diğer ömür boyu geçiren kadınlar direkt “öküz etkisine” girerler...

Bu kadınlarda yeme içme güçlükleri, ya da yeme içme fazlalıkları, uykusuzluk hali, depresif travmalar, hallüsinasyonlar görülür...

Anlamsız şeylere anlamsız tepkiler verirler...

Çığlık çığlığa bağırırlar, bu manik dönemleridir...

Aniden depresifleşir, hiç ses çıkarmaz ve uyku haline geçerler, bu da depresif dönemleridir...

Manik-depresif hal Öküz Adamlar’la olan kadınların kaderidir...

Aşırı titizlik, hastalıklı temizlik, çocuğa fena halde düşkünlük ve her zaman mendebur bir ikiyüzlülük içinde yaşaşayacaklardır...

Öküz Adamlar’la geçirilen hayatlar, o kadınları da öküzleştirecektir...Reha Muhtar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Reha Muhtar kadın okurlardan reyting toplamak istemiş heralde bu yazıyı yazarken... :unsure:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bu yazıyı yazdığına göre Reha kendini bu sınıfa sokmuyor :D

Bu durumda Nilüfer bir budist... :unsure:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Misafir Domuzbağı
Bu yazıyı yazdığına göre Reha kendini bu sınıfa sokmuyor :D

Bu durumda Nilüfer bir budist... :unsure:

madcow.gif

Önce bir öküz varmış

4172091.gif

Sonra onu gören kadınlar "erkek" sanmış

71041.gif

Ne olduğunu anlayınca içlerinden biri, bir süre binmiş

711181.gif

Ve budist olmuş en sonunda

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ama burada bir sorun var arkadaşlar; Budistler Öküze falan tapmaz ki. Heralde o da Reha' nın yazacak konu bulamayıp beyin öküzlemesi geçirmesiyle ilgili

Bazen tiplemesi birseyleri animsatiyor ama; hata yapmak istemiyorum..

beyin öküzlemesi..

Rua ilk defa böyle bir tipleme duyuyorum artik bu kalici olmali

beyin öküzlemesi. :lol:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bu genellemeyi yapan arkadaşımıza,bu hakkı vermiyorum.Her kadın biraz Budisttir...şeklinde başlayan,kadın veya erkeği bu şekilde olmadık ifadelerle yaşadıklarına benzeten bu tür yaklaşımlar insana saygısızlıktır.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ama burada bir sorun var arkadaşlar; Budistler Öküze falan tapmaz ki. Heralde o da Reha' nın yazacak konu bulamayıp beyin öküzlemesi geçirmesiyle ilgili

Kesinlikle katılıyorum canım bu yoruma, bu olduğu gibi saçmalığın daniskası ;)

Hindiuzm ile Budizm birbirine karıştırıldığından olsa gerek buradaki bu sacmalık da :D

Hinduizm, aynı zamanda Brahmanizm’dir ve çok tanrılı bir dindir. En önemli tanrıları ise

1-Brahma (dünyayı yaratan)

2-Siva (yaşam ve ölümü yaratan)

3-Vişnu (dünyayı koruyan) dur.

Ayrıca insanlar Hinduizm de insanlar çeşitli sosyal sınıflara ayrılırlar. Buna ‘kast’ sistemi denir.

1-Brahmanlar (din adamları)

2-Prensler ve askerler

3-Çiftçiler ve hayvancılıkla uğraşanlar

4-İşçiler, sanatkarlar ve köleler.

Ve tabii bir de hiçbir sınıfa dahil olmayan paryalar var ki onlar en aşağı tabaka sayılırlar.

Karma yasalarına bağlıdırlar ve geçmişte yapmış oldukları her şeyin gelecekte karşılığını göreceğine inanırlar aynı zamanda reenkarnasyona inanırlar, ruh onlar için ölümsüzdür. Kişi ölür ve başka bedenlerde yeniden can bulur. Bu can buluş sadece insan bedeninde değil, kimi zaman hayvan veya bitki bedeninde de olabilir. Bu yuzdendir ki hayvan ve bitki canına kıymak insan canına kıymak kadar kötü bir şeydir Hinduizm’de… Ölülerini gömmezler küllerini yakarak Ganj Nehrine savururlar bu yuzden Ganj nehri Hinduzim’in en kutsal yerlerinden birisidir… İnekler onlar için kutsal hayvanlardır, ineklerin yanı sıra başka hayvanlar da vardır kutsal olan ki onlar bu hayvanların ya hayvan bedenine girmiş birer tanrı ya da değişik tanrıların habercileri olduğuna inanırlar…

Hindu dinine sonradan geçmek mümkün değildir. Yani Hindu olabilmek için Hindu anne ve babadan doğmak gerekmektedir. Yani hani bazen derler ya Allah’a tapmıyorsan öküze tap diye, böyle bir şey maalesef mümkün değildir. Cahilce yapılmış bir öneridir bilginize :D

Budizm ise Hindistan’ın ikinci büyük dinidir ve Hinduizm’deki puta tapma inancına tepki olarak doğmuştur. Bu dinin kurucusu Guatama (Buda) adında bir prenstir. Bu dinin en önemli yanı ki bu özellikle onun Hindistan’da ikinci büyük din olmasına sebep olmuş olan kast sistemini reddetmiş olmasıdır. Budizm de sınıf ve ırk ayrımına da izin vermez. Böylece alt sınıflarda bulunan insanlar arasında bu din hemen yayılmış bu da sürekli bir biçimde Brahmanlar ile Budistler arasında şiddetli kavgalara sebebiyet vermiştir.

Yani Budizm ile öküze tapmak denilen durumun birbirleriyle bir alakası yoktur...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

“Her kadın hayatının bir bölümünü Budist olarak yaşar... Çünkü mutlaka bir öküze tapmışlığı vardır...”

Burda anladigim kadar dogruyu yakalamis Reha Muhtar

Çünkü mutlaka bir öküze tapmışlığı vardır

Dogrudur.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Dogrudur.

Reha Muhtar kara cahilin tekidir efenimmmm.. Budistler öküze tapmaz diyoruz... Yoktur öyle birşey yaw, boşamı yazdım acaba o kadar bilgiyi sabah sabah :huh:

Ayrıca öküze tapmışlığımız da yoktur ne munasebet canım aaaaaaa ben niye bir öküze tapayım ki, buradan öküzle kastedilen erkekse ayrıca nedir bu erkek cinsine yapılan hakaret onu da anlayamıyorum...

Töbeeee töbeeeeeee :huh::P

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Reha Muhtar kara cahilin tekidir efenimmmm.. Budistler öküze tapmaz diyoruz... Yoktur öyle birşey yaw, boşamı yazdım acaba o kadar bilgiyi sabah sabah :huh:

Ayrıca öküze tapmışlığımız da yoktur ne munasebet canım aaaaaaa ben niye bir öküze tapayım ki, buradan öküzle kastedilen erkekse ayrıca nedir bu erkek cinsine yapılan hakaret onu da anlayamıyorum...

Töbeeee töbeeeeeee :huh::P

Sayin gloria

Ben budistler öküze tapar demedimki demek istenen burda mecazi anlamda Budistler putperest bir anlayisla hareket ettikleri icin..

Yani gene Mecazi anlamda her kadin bunu hayatinin bir kösesinde yasamakda ama mutfakda ama misafir odasinda evin her kösesinde mutlaka gece veya gündüz icerde veya disarda bir öküzle karsilasabilir :)

Yani bir anlikda olsa öküz diyebilecek bir ani yakalayabilir..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

anlamadım ben bu başlıktaki yazıyı yaa..bi dahada okumucam..kadın kadındır..erkek te erkek..yahu biz nasılda "biyolojik evrimini tamamlamış lakin psikolojik evrimini tamamlayamamış" bir hallilik içindeyiz yahuu..öküz möküz dedinizde geçenlerde bir köyden geçiyordum..arabanın önünü kesti köylüler, hayırdır noldu dedim..dedilerki..köyümüzde bi güzellik yarışması olucak fakat köyden birini juri yaparsak şike yapabilir..yani herkez birbirini tanır köyde falan köyümüze yabancı biri jüri-hakem olmalı dediler..sen olurmusun dediler..rica ettiler..bende düşündüm..hıımm köyde güzellik yarışması..köyün güzellerini görücem heyecanıyla kabul ettim..olur dedim..

beni köyün meydanına götürdüler..davullar şenlikler falan..ilk yarışmacı geliyor dediler ..gelsin dedim..lakin kalabalıktı bide ilginç böğürtüler geliyordu..böğürtü gittikçe yaklaşıyordu..kalabalık aralanıp meydana allanıp pullanıp gelene baktıysamda ne görem..beynim acımıştı. :blink: buzağı güzellik yarışmasıymış.. :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Dogrudur.

bende kendi adıma cevap veriyorum aynen doğrudur... -_-

öyleki bazılarının yanında öküz bile daha delikanlı kalır :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Öküz hemde yabani öküz oturmuş içiyor akşam sefası ormanda.. :D o sırada kral Aslan geçiyor yanıbaşından..davet ediyor bir iki kadeh içmeye..evdende bekliyor hanım..fakat içelim bir kadeh..devam ederiz yolumuza diyor Aslan..bir kadeh..iki kadeh Aslan davranıyor gideyim artık diye harekete geçiyor..bizim yabani öküz yaymış kendini kafa bi dünya..yaw kralım diyor içelim işte muhabet güzel..beklesin evdeki ne yani.. :D

Aslan bi kükrüyor..ulan diyor Öküz herif seni evde bir inek bekliyor beni benim gibi bir dişi Aslan,hemde ayık kafaylan.. :D

İsteyen Öküz isteyen ASLan olur.. :D

İsteyende hayvanlar aleminden çıkıp İNSAN olur..Rehayada selamımız olur.. :D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

hahaaa :D efendi hiç beklemiyordu bir bayandan böyle bir itiraf her halde söyleyecek kelime bulamadı :)

ama ne yalan söyleyeyim ben sonuna kadar sözümün arkasındayım -_-

Bulamadim :clover:

Oturma odasinda olmasada muhakak yatak odasinda bir öküzlügüm vardir..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kesinlikle katılıyorum canım bu yoruma, bu olduğu gibi saçmalığın daniskası ;)

Hindiuzm ile Budizm birbirine karıştırıldığından olsa gerek buradaki bu sacmalık da :D

Hinduizm, aynı zamanda Brahmanizm’dir ve çok tanrılı bir dindir. En önemli tanrıları ise

1-Brahma (dünyayı yaratan)

2-Siva (yaşam ve ölümü yaratan)

3-Vişnu (dünyayı koruyan) dur.

Ayrıca insanlar Hinduizm de insanlar çeşitli sosyal sınıflara ayrılırlar. Buna ‘kast’ sistemi denir.

1-Brahmanlar (din adamları)

2-Prensler ve askerler

3-Çiftçiler ve hayvancılıkla uğraşanlar

4-İşçiler, sanatkarlar ve köleler.

Ve tabii bir de hiçbir sınıfa dahil olmayan paryalar var ki onlar en aşağı tabaka sayılırlar.

Karma yasalarına bağlıdırlar ve geçmişte yapmış oldukları her şeyin gelecekte karşılığını göreceğine inanırlar aynı zamanda reenkarnasyona inanırlar, ruh onlar için ölümsüzdür. Kişi ölür ve başka bedenlerde yeniden can bulur. Bu can buluş sadece insan bedeninde değil, kimi zaman hayvan veya bitki bedeninde de olabilir. Bu yuzdendir ki hayvan ve bitki canına kıymak insan canına kıymak kadar kötü bir şeydir Hinduizm’de… Ölülerini gömmezler küllerini yakarak Ganj Nehrine savururlar bu yuzden Ganj nehri Hinduzim’in en kutsal yerlerinden birisidir… İnekler onlar için kutsal hayvanlardır, ineklerin yanı sıra başka hayvanlar da vardır kutsal olan ki onlar bu hayvanların ya hayvan bedenine girmiş birer tanrı ya da değişik tanrıların habercileri olduğuna inanırlar…

Hindu dinine sonradan geçmek mümkün değildir. Yani Hindu olabilmek için Hindu anne ve babadan doğmak gerekmektedir. Yani hani bazen derler ya Allah’a tapmıyorsan öküze tap diye, böyle bir şey maalesef mümkün değildir. Cahilce yapılmış bir öneridir bilginize :D

Budizm ise Hindistan’ın ikinci büyük dinidir ve Hinduizm’deki puta tapma inancına tepki olarak doğmuştur. Bu dinin kurucusu Guatama (Buda) adında bir prenstir. Bu dinin en önemli yanı ki bu özellikle onun Hindistan’da ikinci büyük din olmasına sebep olmuş olan kast sistemini reddetmiş olmasıdır. Budizm de sınıf ve ırk ayrımına da izin vermez. Böylece alt sınıflarda bulunan insanlar arasında bu din hemen yayılmış bu da sürekli bir biçimde Brahmanlar ile Budistler arasında şiddetli kavgalara sebebiyet vermiştir.

Yani Budizm ile öküze tapmak denilen durumun birbirleriyle bir alakası yoktur...

:clover:

sevgili gloria'nın araştırmacı ruhuna hayranım :)

her ineğin hayatına muhakkak günün birinde bir öküz girer. meseleye nasıl baktığınıza, kendinizi nasıl tanımladığınıza bağlı. eğer bir inekseniz işin doğası gereği bir öküzle olursunuz :D gloria'nın konuyu saçma bulmasının ardında bir inek olmaması yatıyor.

belki de sadece kendi açından değerlendirmemelisin gloria. :lol:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.