Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Kürt Sorunu ve Türkiye'nin geleceği hakkında

cozunurluk

Önerilen İletiler

Neden ben merak ettim şimdi.Burada kürtler yapmıyor mu.Şimdi bende askerim,silah arkadaşım da kürt.

bakin Türkler 50.senedir buradalar yani Türkiyenin mozaiki burada bastan bunu siyasi bir görüse yatirmayalim... evet bu mozaikin cocuklari ARTIK BURAYI VATAN BELLIYOR VATAN.. devamini sizden bekliyorum

:shuriken:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

işte ben bunun için Kürt sorunu vardır diyorum.

Sizin kendinize ait düşünceniz yok mu? Size soruyorum nedir Kürt sorunu? Vardır dediniz ben de soruyorum... Nedir? Ve neden adı "Kürt Sorunu"dur?
Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sizin kendinize ait düşünceniz yok mu? Size soruyorum nedir Kürt sorunu? Vardır dediniz ben de soruyorum... Nedir? Ve neden adı "Kürt Sorunu"dur?

Arkadaşım ben ''çünkü bütün sorun kürtlerin yok sayılmasıo ile başlamıştır.Sorun sonuçlarının adıyla tanımlanamaz.''dedim ya neden okumuyorsunuz.Sorun sonuçları ile vardır.Asıl sorun Kürt sorunudur,bölücülük sonucudur.Siz neden ısrarla Kürt sorunu değil de Kürt'ün sorunu derken bile Kürt adı altında aslında kabullendiğiniz ama yine de inkar ettiğiniz sorununuzu bölücülükle açıklamaıyorsunuz.Kürt'ün sorunu ise Kürt sorunudur da nedn hala Kürt'ün sorunu var.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

''çünkü bütün sorun kürtlerin yok sayılmasıo ile başlamıştır.Sorun sonuçlarının adıyla tanımlanamaz.''

Bu yoksayılmayı biraz açıklar mısın? Kim kimi neden yok saymış? Bana bunun sebebini söyleyin: NEDEN?

Ayrıca bana, ülkenin neredeyse her kademesinde kürt kökenli insanların (yok sayılıyor ya) var olabildiğini de açıklayınız...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bu yoksayılmayı biraz açıklar mısın? Kim kimi neden yok saymış? Bana bunun sebebini söyleyin: NEDEN?

Ayrıca bana, ülkenin neredeyse her kademesinde kürt kökenli insanların (yok sayılıyor ya) var olabildiğini de açıklayınız...

Anladım,siz sadece soracaksın ben de cevaplayacağım.NEDENİ sizde saklı olmasın mı?biraz cevap.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Almanyada da Türkler ülkenin her kademesinde yer aliyor neden?

siz ya ne demek istediğimi anlamadınız ya da Almanya sizin için bir ölçüt olmuş durumda.ben kürtler kadamelerde değil demedim ki.Sorun var dedim sorun.ne anlatıyor bu size

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

siz ya ne demek istediğimi anlamadınız ya da Almanya sizin için bir ölçüt olmuş durumda.ben kürtler kadamelerde değil demedim ki.Sorun var dedim sorun.ne anlatıyor bu size

Almanyada Türkler yakiliyor sorun var mi burayi vatan bellemelerinden dolayi? yoksa bir öneriniz varmi onlarin burda daha güclü olmalari icin!!!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Karadenizliyseniz o zaman birbirimizi daha iyi anlarız.Yukarda yazdığım iletide herhengi bir isim vermedim,siz alındınız.Ayrıca dbu konuda yazan diğer arkadaşların adına değil ama mavi olmayan gök..adına rahatlıkla şunu diyebilirim ki,o gerçekten barıştan,sevgiden yana!Ben onu çok iyi tanıyorum,oturduğum konuştuğuğ,dinlediğim biri.Beraber çocuklar için çırpındığım biri.Ona haksızlık yapılmasına izin vermem.Mavi olmayan gök...bu konuda artık yazmasan sevinirim.Bak kimse yanında değil,yalnız bırakıldın bu forumda.Ve sen yalnız kaldıkça daha anlaşılmaz birine dönüştürüleceksin.Selamlar,sevgiler.

Bu arada Karadenizli arkadaşımın iletisi bana doğduğum toprakların insanını o güzel uşağum muhabbetini tattırdı.

Çok teşekkür ederim Karadenizin hırçını...güzel olan yürek güzel görür.Şimdilik benimde yazmaya niyetim yok.Sevgiyle.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Çok teşekkür ederim Karadenizin hırçını...güzel olan yürek güzel görür.Şimdilik benimde yazmaya niyetim yok.Sevgiyle.

Çok resmi bir teşekkür,neyse hastasın,ona yorayım :D bak sen bıraktın ben yazdım :) ama nedense hiçbir soruma cevap alamadım.Arkadaşlar sadece aynı soruları sormakla yetinmişler.Geldim baktım daha cevap yok.Mavi senin iletilerini bolca kullandım.Mazur gör.Sevgiyle.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Anladım,siz sadece soracaksın ben de cevaplayacağım.

Sorularımıza bir tane bile olsa düzgün cevap alabilirsek sormayı elbette bırakacağız ama... ;)

NEDENİ sizde saklı olmasın mı?biraz cevap.

"Nedeni bizde saklı olmasın mı" mı?

Bu sorudan birşey anlamadım ama yine de anladığım kadarıyla söyleyeyim: NEDENİ NASIL BENDE SAKLI OLUR ARKADAŞIM! Bu neyin turşusudur? :stuart: Sadece adı bende saklı :P Elimde olsa kökünü kuruturum bu tür ülke sorunlarının ama değil işte... Siz bana yetki verin ben yapacağımı bilirim :)

cevabınızı merakla bekliyordum ki dışardan sesler gelmeye başladı.

Dışardan ? :unsure:

Çıkmalıyım.cevaplarınızı vermeyi unutmayacağım.

BEKLİYORUZ...

Hoşçakalın sorunu sorun olduğu için değil,kendilerine dokunmadığı için yok sayanlar.

Bakın şimdi; küçücük kurulmuş bir cümlenin ifade ettiği mantık anlayışına bakın. Bana dokunmayan yılan bin yaşasın öyle mi? Bu yılan bana dokunmuyo olsa tepki göstermemeliydim değil mi (en azından senin mantığın ile)? Ama tepki gösteriyorum bu biiirrrr... Bu işin (savaşın) ucu ülkenin her kesimine yansımaktadır. Bunu görmek zor değil bu ikiiii.

ama nedense hiçbir soruma cevap alamadım.

:D

Şimdi elin vicdanında bir kez daha oku şu sayfayı lütfen!

:stuart:

Arkadaşlar sadece aynı soruları sormakla yetinmişler.

Eveet? CEvap alamadık? Bu yüzden olabilir mi? Yukarıda unutmayacağım demişsin, bak bekliyoruz dedim ve hala bekliyoruz :)

Geldim baktım daha cevap yok.

:D:clover:

Seni yürekten tebrik ediyorum...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşlar Türkiye de bir Kürt sorunu vardır ve gerek meşru gerekse hukuki yollardan

halledilmeli ve gelecekteki çocuklarımıza bu problemden arınmış,temizlenmiş bir ülke ve metropoller

bırakmak z-o-r-u-n-d-a-y-ı-z..Şu canım istanbulun,antalyanın,izmirin vs.haline

bakın anlarsınız nasıl bir sorunla karşılaşmakta olduğumuzu..bu böyle biline..

Soruna gelince;bilinen tarihleri boyunca hiç birzaman bir ülke olamamış ve tarih

sahnesinde yerini alamamış bir toplum vardır.

Çoğu istisnai arkadaşımı burada ayrı tutuyorum;Bu toplum toprağını ekmez,biçmez

bazı değerler çerçevesinde ekmeğini kazanmayı sevmez,sürekli yaşadığı ülkenin

devleti tarafından beslenmek rahat ettirilmek ister,yağma ve talanla (lüks)hayat

idame ettirmek genlerinde taşınır,yeteri kadar vaad ve maddi imkan alırsa başka

ülkelerle yaşadıkları ülke aleyhinde işbirliğine girişirler.Temizlikle,hijyenle

bir ilgileri yoktur,öğretmen gönderirsin,doktor gönderirsin,polis asker gönderirsin

öldürürler,turistin gelir tecavüz ederler,çocuk parkı yaparsın bir gecede talan ederler..

istedikleri tek şey kendi kendilerine bulundukları

bölgeyi kalkındırmak için çaba sarfetmek yerine hep başka bir toplum tarafından beslenmek,

o toplumun kim olduğu ve bunun ne şartlar altında olduğu hiç farketmez,tarihe bakar anlarsınız.

Bir şekilde güçlü bir politika üretilmeli ve artık Türkiye yle yollar ayrılmalıdır,

yoksa genler değişmeden bu sorun bitmez..eğri oturup doğru konuşalım..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşlar Türkiye de bir Kürt sorunu vardır ve gerek meşru gerekse hukuki yollardan

halledilmeli ve gelecekteki çocuklarımıza bu problemden arınmış,temizlenmiş bir ülke ve metropoller

bırakmak z-o-r-u-n-d-a-y-ı-z..Şu canım istanbulun,antalyanın,izmirin vs.haline

bakın anlarsınız

Bu konuda sana hak vermeden geçemeyeceğim...

Soruna gelince;bilinen tarihleri boyunca hiç birzaman bir ülke olamamış ve tarih

sahnesinde yerini alamamış bir toplum vardır.

Neden böyle olmuş sorusunun cevabını aşağıda çok güzel açıklamışsınız.

Çoğu istisnai arkadaşımı burada ayrı tutuyorum;

Elbette!

Bu toplum toprağını ekmez,biçmez

bazı değerler çerçevesinde ekmeğini kazanmayı sevmez,sürekli yaşadığı ülkenin

devleti tarafından beslenmek rahat ettirilmek ister,yağma ve talanla (lüks)hayat

idame ettirmek genlerinde taşınır,yeteri kadar vaad ve maddi imkan alırsa başka

ülkelerle yaşadıkları ülke aleyhinde işbirliğine girişirler.Temizlikle,hijyenle

bir ilgileri yoktur,öğretmen gönderirsin,doktor gönderirsin,polis asker gönderirsin

öldürürler,turistin gelir tecavüz ederler,çocuk parkı yaparsın bir gecede talan ederler..

istedikleri tek şey kendi kendilerine bulundukları

bölgeyi kalkındırmak için çaba sarfetmek yerine hep başka bir toplum tarafından beslenmek,

o toplumun kim olduğu ve bunun ne şartlar altında olduğu hiç farketmez,tarihe bakar anlarsınız.

Olay budur arkadaşlar. "Kürt sorunu" diye yutturulmak istenen şey, aslında sorunlu insanların (bakın millet olarak yine de değerlendirmek istemiyorum; ama yaşananlar istatistiksel açıdan bunu gösteriyor!) durumudur. Bilinen anlamıyla bir "Kürt sorunu" yoktur! Bu sorun, bu milletin yaşayış biçiminden kaynaklanmaktadır. Olaya duygusal yaklaşmayalım. Hangi arkadaşımız yukarıda sayın AIRBUS'ınverdiği örnekleri inkar edebilir???

Olayın ikinci bir boyutu da, hali hazırda böyle bir huya sahip insanları başkaldırıya teşvik edip kirli savaştan rant elde etmek için binbir takla atan sermaye güçlerinde gizlidir. İşte bu güç ortaya bir "Kürt sorunu" atar. Ama sorunun ne olduğunu kimse sorgulamadan kabul etmek ister. Demokratız ya, devrimciyiz ya, insancınılız ya, emekten yanayız ya... E ama yukarıda AIRBUS'ınverdiği örnekleri ne yapacağız? Tepki diye mi geçiştireceğiz? Tepki ise tepkiye tepki de normaldir arkadaşlar... Sorunun ne olduğunu iyi analiz edip, global ve tarihsel ölçekte değerlendirmeden çözüm arayanlar ancak ve ancak kendilerini ve kendileri gibi düşünenleri kandırırlar. Eğri oturdum ve doğru konuştum. Kimse kusuruma bakmasın...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bakın ben bu konularda gerçek olanları karanlığa alışmış kitlelere parlak

bir ışık gibi tutmaya çalışıyorum,Sn.Yarasa nın dediği gibi;papağan gibi

ezberletildi bu kürt sorunu meselesi insanlara,kürt sorunu denen olay

*****.

Bu yapı emperyalist ülkelerin de kesinkes tahlil ettiği bir durumdur ki

güneydoğu bölgesi bugün yabacı istihbarat örgütlerinin ortadoğudaki birnevi

anakalesi haline gelmiştir.

Ben kafatası avcısı filan değilim lütfen yanlış anlaşılmasın;bugün benim birden çok

Kürt ve kürt kökenli arkadaşım hatta dostum bile var.Ama kendilerini eğitim,ilim,

kültür olarak olması gerektiği gibi yetiştirmişler ki,sorduğumda insan isterse

neden olmasın neden başaramasın diyorlar.İdealistler,çalışmışlar,meslek sahibi

olmuşlar ve toplumdaki yerlerini Kürt kökenli ama Türk olarak almışlar.Ve pkk filan dan

nefret ediyorlar çünkü ne halt olduğunu biliyorlar,o bilinç düzeyini çoktan yakalamışlar,

kolay yoldan para kazanmak ve beslenmek yerine mücadeleyi ve idealistliği seçmişler

ve bu yol onlara yeterli insani olgunluğu ve erdemleri kazandırmış.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bu konuda sana hak vermeden geçemeyeceğim...

Neden böyle olmuş sorusunun cevabını aşağıda çok güzel açıklamışsınız.

Elbette!

Olay budur arkadaşlar. "Kürt sorunu" diye yutturulmak istenen şey, aslında sorunlu insanların (bakın millet olarak yine de değerlendirmek istemiyorum; ama yaşananlar istatistiksel açıdan bunu gösteriyor!) durumudur. Bilinen anlamıyla bir "Kürt sorunu" yoktur! Bu sorun, bu milletin yaşayış biçiminden kaynaklanmaktadır. Olaya duygusal yaklaşmayalım. Hangi arkadaşımız yukarıda sayın AIRBUS'ınverdiği örnekleri inkar edebilir???

Olayın ikinci bir boyutu da, hali hazırda böyle bir huya sahip insanları başkaldırıya teşvik edip kirli savaştan rant elde etmek için binbir takla atan sermaye güçlerinde gizlidir. İşte bu güç ortaya bir "Kürt sorunu" atar. Ama sorunun ne olduğunu kimse sorgulamadan kabul etmek ister. Demokratız ya, devrimciyiz ya, insancınılız ya, emekten yanayız ya... E ama yukarıda AIRBUS'ınverdiği örnekleri ne yapacağız? Tepki diye mi geçiştireceğiz? Tepki ise tepkiye tepki de normaldir arkadaşlar... Sorunun ne olduğunu iyi analiz edip, global ve tarihsel ölçekte değerlendirmeden çözüm arayanlar ancak ve ancak kendilerini ve kendileri gibi düşünenleri kandırırlar. Eğri oturdum ve doğru konuştum. Kimse kusuruma bakmasın...

Kürt Sorunu, yutturulmak istenen şey milyonlarca kişi tarafından kabul edilmiştir arkadaşım bilgin varmı? hatırlatayım.

Öyle bir sorun vardır amenna. Bunu inkar eden kişiyi daha fazla araştırma yapmasını tavsiye ederim.

Bugün Başbakan Erdoğan bile çıkıp "Kürt Sorunu Benim Sorunumdur" diyorsa

demekki bu sorun gerçekten vardır, gerisi hikaye. Başbakan Erdoğan'a muhalifsen zaten aksi bir cevap verirsin muhtemelen.

Haa sana göre yok olabilir ama bu sorunun var olduğunu bilmekte olan milyonlarca insan var unutma.

Sana göre bu insanlar ne oluyor?

Olaya duygusal yaklaşan kim anlayamadım.

Biz burda bireysel bir meseleden söz etmiyoruz, toplumsal bir sorundan söz ediyoruz.

Kürt sorunu yüz yıllardan beri var olmakta.

Ve bu sorundan dolayı 30-40 isyan gerçekleştirilmiştir.

Kürt Sorununun son ürünü PKK olmuştur.

Ve bugün Türkiye'nin en büyük sorunudur Kürt Sorunu,. Bunu inkar edersen şaşarım.

Kürt Sorununu Ergenekon ve onlar gibi çeteler ortaya çıkarmıştır.

Dağlıca baskını 10 gün öncesinden Genelkurmay Başkanlığına iletilmişti,

zira bir önlem alınmamıştı, bu durumda kim ne kadar suçlu bana onu söyle?

Geçmişte, tarihte ne olmuştu?

Biz Yüzyıllarca beraber yaşamış kardeş halklarız

şu an ülke ateş altında ve özgürlüğümüz paramparçadır

Türk-Kürt birlikte hareket edersek kurtulabiliriz..

Sonra ne oldu?

Tek dil, tek ülke, tek halk ve tek bayrak.

Ya yaw kardeş bu yanlıştır diyenin sonu elbette

ceza hapis işkence sürgün ve ölüm!

Kardeş halk bu halemi düşürülmeliydi be!

Yeter artık nice güzellikleri ölümlere verdik!

Gel be ey eşit dil, din, kültür ve toprak kardeşliği

Ey insanca yaşam! DİYORUZ...

DostçaKalın

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi neyin cevabını vereyim size?Kürt sorunu vardır dedim,bakıyorum yukarda sizde bir sorunu kabul etmişsiniz.Kürt sorunu değil,başka bir isim,farkeder mi,sorun sorundur.Sorularıma cevap alamadım,inanın ki hala bekliyorum.Kürt sorunu yok diyorsanız,bölücülük sorunu var diyorsanız ben de neden diye soruyorum.

Allah'tan birilerine verilmiş bir sözüm var.Yoksa yukarda ki iletilerde yazılanların ne kadar da tutarsız ne kadar da öfke ile yazıldığını anlatmaya çalışırdım.Belki de susmak bile...

güzel,söz dinliyorsun mavi :D

arkadaşlar ben size yazmam gerekeni yazdım,sıra sizde.Yarasa kardeş diğer arkadaşla aynı olan düşüncelerinizi değil,benimle zıt olan düşüncelerinizi yazın.Dışarı derken,askerizde malum yakalanma tehlikesi. ;)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Forumdaki bu konuyu bir arkadaşım göstermişti ve; "Sen de Kürt'sün, belki vardır yazacağın bir şeyler." demişti.

İlk baktığımda uzun uzadıya sayfaları sayı olarak gösteren aşağı panoyu gördüm ve ne yalan söyleyeyim üzüldüm.

Üzüntümün sebebi hala bu konuyu uzun uzadıya tartışmaya çabalayan kişilerin olması.

Evet kişi!

Onlarda fikirleri olan kişiler demekten alıkoyamıyorum kendimi her ne kadar at gözlüklü, kişi olmayanlar gözü ile baksamda...

Birkaç postu okudum ve bu konuya, bu düşünceleri taşıyabilen kişilere yazılacak bir şey yok diye düşündüm. Evet sadece taşıyabilen; zira bu düşünceler emanet ve onlar taşımakla yükümlüdür sadece. Hatta gerekli gereksiz yerlerde çıkartıp pat diye masaya vururlar. Kendileri düşünemezler...

Demezler bu "Kürt"ler niçin gariban. Bu Kürtler hırsız derler. Neden hırsız? demezler.

Demezler bu "Kürt"ler niçin mazlum. **** derler, ***** derler.

Bir postta okudum. Niçin çerkez, laz, Türk sorunu değil de Kürt sorunu demiş biri.

Dağda çoban, şehirde şark çıbanı oluğumuz için Kürt sorunu.

Elime kalem almaya zorlayacağıma, silah almaya zorlandırdığım için Kürt sorunu.

Dilime kendi kelimelerimi aldırmadığınız için Kürt sorunu.

Sorunu kendinize kondurmadığınız için, aslında Türk sorunu olan bu meseleyi sorun görünmemek için ve başkalarını sorunmuş gibi göstermeye çabaladığınız için Kürt sorunu.

Ne mutlu Kürdüm diyene' diyemediğim için Kürt sorunu.

Kendi dilim ile okuyamıyorum için Kürt sorunu.

Ve eklesem sayfa yetmez bilir misin?

Konuyu açan arkadaş veya başka bir müdavim bu konuya kapsamlı bakabiliyorsa açın, yoksa emanet fikirler ile sayfalarca yazı yazdığını zannedip hep aynı şeyi anlatan yada anlattığını zanneden kişilere emanet etmeyin bu konuyu.

Baş edemiyorsanız kapatın. Siz burada tartışmıyorsunuz, sadece büyütülen bir meseleyi genişletiyorsunuz.

Kocaman bir millete hakettiklerini hakettikleri gibi yaşayabilir gözü ile bakmak en doğal olanıdır. Büyütülmeyesice bir meseledir bu...

Milliyetçi tavırlar ile tartışılmaz bu konu, ancak kavga edilir veya ******.

Bence burada tartışma dışında her şey var.

Eşek sırtında, 12 köy ötedeki okula sabah 5'te iki metre karda sırtında giden varsa yazsın.

Yoksa susun!

6. köyde donarak ölen çocukların kemikleri sızlamasın!

Selametle...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kürt Sorunu, yutturulmak istenen şey milyonlarca kişi tarafından kabul edilmiştir arkadaşım bilgin varmı? hatırlatayım.

Bir çok hurafe de bugün milyonlarca kişi tarafından kabul edilmiştir. Doğru olduğunu göstermez! Bu sadece o milyonların sorunudur!

Bunu inkar eden kişiyi daha fazla araştırma yapmasını tavsiye ederim.

Tavsiyene teşekkürler. Benden de sana tavsiye olunur...

Bugün Başbakan Erdoğan bile çıkıp "Kürt Sorunu Benim Sorunumdur" diyorsa

demekki bu sorun gerçekten vardır, gerisi hikaye.

Referansa bak sen :DBaşbakan diyorsa doğrudur :D Hangi başbakan olması önemli değil kardeşim; bu psikolojiyi çok iyi anlıyorum ben ;) ...

Sana göre bu insanlar ne oluyor?

Ben de bunu anlamıyorum. Herkesle eşit şartlarda yaşayan bu insanlara ne oluyor da PKK gibi bir örgütü ortaya çıkarabiliyor, bu ülkenin ekmeğini yerken Türk bayrağını indirebiliyorlar?

Olaya duygusal yaklaşan kim anlayamadım.

şimdi daha iyi anlamışsındır umarım

Kürt sorunu yüz yıllardan beri var olmakta.

Ve bu sorundan dolayı 30-40 isyan gerçekleştirilmiştir.

Bak kendi elinle kendini ele veriyorsun. Demek ki bu şu andaki Türkiye ile ilgili bir sorun değil ha? Ne dersin? ;)

Kürt Sorununun son ürünü PKK olmuştur.

Ve bugün Türkiye'nin en büyük sorunudur Kürt Sorunu,. Bunu inkar edersen şaşarım.

Evet, bunu ben de söylüyorum. Ama sorunun, kürtlerin kimliklerinin sayılmaması, dillerinin yasaklanması olarak görmüyorum! Bu ülkede lazı da var çerkesi de, arapı da. Her ne hikmetse kimse çıkıp kendi dilinde eğitim diye başkaldırmıyor ha? Neden acaba? Bu ülkede bir tek kürtlerin mi ayrı dili var, ayrı örf ve adetleri var? Sorun kimde? Bu durumda lazda mı çerkesde mi, yoksa kürtte mi?

Kürt Sorununu Ergenekon ve onlar gibi çeteler ortaya çıkarmıştır.

Bak yine kendini ele veriyorsun. Dediğinin doğru olduğunu kabul etsek bile, demek ki bu yapay bir sorun! Demek kikürtlere has bir sorun yok! Ortada kışkırtma var ki buna kanan da bir millet var. Nedense en yatkınmillet bu. Demek ki, Airbus arkadaşımız biraz doğru demiş ha?

Dağlıca baskını 10 gün öncesinden Genelkurmay Başkanlığına iletilmişti,

zira bir önlem alınmamıştı, bu durumda kim ne kadar suçlu bana onu söyle?

Bana savaş örneklerini verme. Sorundan bahset ve konuyu değiştirme olur mu?

Geçmişte, tarihte ne olmuştu?

Biz Yüzyıllarca beraber yaşamış kardeş halklarız

şu an ülke ateş altında ve özgürlüğümüz paramparçadır

Bak şimdiiii! Haydaaaa!

Biraz önce ne diyordun şimdi ne?

Arkadaşım karar ver. Bu sorun yeni mi eski mi? Hani tarih boyunca vardı bu sorun? Yazdıklarınız çelişmesin lütfen...

YETERLİ Mİ?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Demezler bu "Kürt"ler niçin gariban. Bu Kürtler hırsız derler. Neden hırsız? demezler.

Demezler bu "Kürt"ler niçin mazlum. Kıro derler, cahil derler.

bunu dahada cogaltabiliriz.demezlerki neden fuhus kurtlerin elinde neden uyusturucu kapkac hirsizlik kurtlerin elinde..

ama bu kurt olanlarin sucu degil devletin uyguladigi yanlis politikalarin sucu.

devlet 3 secenek sunuyor

ya korucusun

ya apocusun

ya da yolcusun (yani buyuk sehirlere goc etmek zorundasin)

ve bir kac tane goc magdurlarinin soyledikleri..

adi hali midyeci

bizim aile baski altinda buraya kadar gelmis mardinden.devletin koy bosaltmasiyla.kimse bize yardim etmiyor.biz kendimiz calisiyoruz.gece bazen tehlikeli burasi.olaylar oluyor.bir bizim gibi ekmegini durust yollarla calisarak kszananlar var birde digerleri.herkes biliyor onlarin kim olduguunn ve bu yollara nasil dustugunu.tabiki donmek isteriz koyumuze ama evlerimiz yikilmis hayvanlarimiz yok.devletin verdigi para esyalari araba tutup goturmemize yetmez.simdi gidilmez alismisiz buralarada.

adi firat politikayla ilgileniyor.

siyasetle ilgilendigimiz icin batmandan buraya surulduk.arada ben hapiste yattim.simdi calismiyorum ama siyasetle ilgileniyorum.tarlabasinda olmak cok zor herkes bizim uzeirmize konusuyor.kapkac eroin fuhustan kurtler sorumlu diyorlar.aslinda dogruluk payi var bunun.bu islerle ilgilennelere bakiyorsun hep guneydogulu.insanlarin istanbulun sokaklarina niye mahkum olduklarina bakmak lazim.devlet, polis tesvik ediyor sucu.kanitlayamam ama goruyorum hergun.rumlara 6-7 eylul olaylarinda yaptilar bizede koy obsaltmalarinda.tarlabasinda yasamak zor bir gun mutlaka donecegiz batmana.hatta cocuklarimi da mesleklerini orda yapsinlar diye okutuyorm.

adi evin 48 yasinda ev hanimi

kocam siyasiydi onu tutukladilar.sonrada bizi beni hic rahat birakmadilar.cocuklarima bir basima bakarken beni 4 defa goz altina aldilar.ilinde iskence gormedim ama sonralari cok kotuydu.memleket batman yasanmaz oldu bende buraya gelmek zorunda kaldim.geldigimde buraya alismak hic kolay olmadi.taravmam vardi psikolojik tedavi gordum.simdi alsitim ve seviyorum.ama memleket baska.mutlaka donecegim evime.

dilan 50 yasinda ev hanimi

koyumuzu yaktilar 2 kardesim oldu.bir tanesi dagda.hic bir seyimiz kalmadi.ben cok hastayim, hep stresten.cocuklarima bakamiyorum kizim bize bakiyor.tarlabasinda yasamak cok zor.silah sesleri devamli.gecenlerde komsumu tutukladilar.evi o gecindiriyordu.simdi duydum oglu torbaciliga bulasmis.cok zor kimse sahip cikmiyor.

kendilerine neden bu insanlar hirsiz kapkacci fuhustan sorumlu diye sormayip acimasizca elestireceklerine bu insanlara saldiracklarina

bir kerede olsun neden diye kendilerine sorsunlar bu soruyu

bu insanlara saldiracaklarina gelin hep beraber devlete saldiralim..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Onlarda fikirleri olan kişiler demekten alıkoyamıyorum kendimi her ne kadar at gözlüklü, kişi olmayanlar gözü ile baksamda...

At gözlüğü mü???!!!!

Demezler bu "Kürt"ler niçin mazlum. Kıro derler, cahil derler.

Duyan da bu ülkede bir tek kürtlerin gariban olduğunu sanır!

Ben de garibanım kardeşim! Fakirim! Kürt olmadığım halde! Benim gibi milyonlarca insan var bu ülkede!

Dağda çoban, şehirde şark çıbanı oluğumuz için Kürt sorunu.

.....

Rica ediyorum; bırakın kardeşim artık bu klişe ezber ajitatif lafları...

Bu ülkenin her köyünde çoban, her şehrinde çarıklı, açlıktan ve soğuktan ölen insan var! Bu ülkede fakirlik kürtlere has bir ayrıcalık (!) değildir! Ben kendi gözlerimle görüyorum! Egenin neredeyse bütün köylerini gezdim gördüm. Doğusu ile karşılaştırdım. Yol yok yol... Çoğu köy yaşanacak durumda değil. Eee? Ne oldu? Bu sorun da mı kürtlere has şimdi?

Elime kalem almaya zorlayacağıma, silah almaya zorlandırdığım için Kürt sorunu.

Bak kendin de söylüyorsun... Demek ki sorun farklı... Biraz da sermaye güçlerinin oyunundan (oyununa geldiğiniz oyunundan) bahsetseniz???

Kendi dilim ile okuyamıyorum için Kürt sorunu.

Ben de çerkesim ve kendi dilimle okuyamıyorum. Haydi çerkes sorunu yaratalım ha?

Milliyetçi tavırlar ile tartışılmaz bu konu, ancak kavga edilir veya zırvalanır.

Bence burada tartışma dışında her şey var.

Ortada milliyetçi tavır yok! Tek bir milliyetçi tavır var, o da kürt milliyetçiliği ile yükselen ve sosyalizmin maskesine sığınan, onu kullanan bir hereket var: PKK...

Eşek sırtında, 12 köy ötedeki okula sabah 5'te iki metre karda sırtında giden varsa yazsın.

Yoksa susun!

En doğu ile en batının köylerini gezip karşılaştırabilen varsa konuşsun! Ezbere olmuyor bu işler!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.