Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

TÜRBAN SORUNU - KONUSU - ANA BAŞLIK

DİPNOT

Önerilen İletiler

Eğer verdiğim adrese tıklasaydınız olayın ayrıntısını da okumuş olurdunuz.... Bu çocuk imam hatip lisesine gidilyor... Sayın isyancı ve politika ne bekliyorsunuz bana bir çözüm yolu gösterin madem öyle oturduğunuz yerden sadece eleştirmek yerine çözüm yolları aramayı deneyin...

Sonra madem öyle komposizyon yarışmasını sadece sacı açık kişilere yapılsın size bu da bir çözümdür böylece ortada sorun kalmaz...

Ne yapmasını bekliyorsunuz 'O' sizin için basit bir bez parçası olabilir fakat bunu yaşam bicimi haline getirmiş insanlardır onlar... Ödül alırken saçını açsın sonra ödülü aldıktan sonra kapasın bu da bir çözüm olabilir....

Ama bu söylediğim çözümler sizin bez parçası anlayışınızla olur ancak.....

saygılarla....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Eğer verdiğim adrese tıklasaydınız olayın ayrıntısını da okumuş olurdunuz.... Bu çocuk imam hatip lisesine gidilyor... Sayın isyancı ve politika ne bekliyorsunuz bana bir çözüm yolu gösterin madem öyle oturduğunuz yerden sadece eleştirmek yerine çözüm yolları aramayı deneyin...

Sonra madem öyle komposizyon yarışmasını sadece sacı açık kişilere yapılsın size bu da bir çözümdür böylece ortada sorun kalmaz...

Ne yapmasını bekliyorsunuz 'O' sizin için basit bir bez parçası olabilir fakat bunu yaşam bicimi haline getirmiş insanlardır onlar... Ödül alırken saçını açsın sonra ödülü aldıktan sonra kapasın bu da bir çözüm olabilir....

saygılarla....

Arkadasim tek birsey söyleyeyim bu ülkeyi bir tek bez parcasi haline getirdiniz! dayanagi tek dayanagi seriat özlemi?

yoksa

"Vicdan hürriyetine asla müdâhale edilemez, zira bu ferdin tâbiî haklarının en mühimlerinden biri addedilir... Her fert, istediğini düşünmek, istediğine inanmak, kendine mahsus siyâsî bir fikre mâlik olmak, mensup olduğu bir dinin icaplarını yapmak veya yapmamak hak ve hürriyetine sâhiptir. Kimsenin fikrine ve vicdanına hâkim olunamaz. Türkiye'de her yetişkin (reşit) dinini seçmekte hürdür. İbâdet hürriyetine gelince, insanlar hangi dine mensuplarsa o din ile ilgili âyin ve merasimleri yapmakta serbesttir. Fakat, âyinler asayiş ve genel adaba aykırı olamaz, siyâsi gösteri şeklinde de yapılamaz"

Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK

yoksa bu ülkede her hürriyet var...

Saygilar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

saygılarla....

Bu ülkede başka sorun yok değil mi? Kalmadı değil mi adam akıllı sorunlar ve onları tartışacak beyinler?

Bir bez parçası dediğin şeyi yıllardır insanlar kullanıyordu. Ne oldu şimdi de bu sorun alevlendirildi?

Üniversiteye girerken başını açan bir genç kız ne kaybediyordu? İnancını mı? Genç kızlığından bir şeyler mi kaybediyordu?

Zaten bu şekilde kaybedilecekse o inancı, hiç inanmasın daha iyi be!

Arkadaşlar defalardır söylüyorum, alet olmayın...

Yarın pişman olacaksınız!

Bunu görmek için deha olmak gerekmiyor!

Saygılar efendim...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Arkadasim tek birsey söyleyeyim bu ülkeyi bir tek bez parcasi haline getirdiniz! dayanagi tek dayanagi seriat özlemi?

yoksa

Türkiye'yi Lâikleştiren 3 Mart Tarihli Kanunların Önemi

"Vicdan hürriyetine asla müdâhale edilemez, zira bu ferdin tâbiî haklarının en mühimlerinden biri addedilir... Her fert, istediğini düşünmek, istediğine inanmak, kendine mahsus siyâsî bir fikre mâlik olmak, mensup olduğu bir dinin icaplarını yapmak veya yapmamak hak ve hürriyetine sâhiptir. Kimsenin fikrine ve vicdanına hâkim olunamaz. Türkiye'de her yetişkin (reşit) dinini seçmekte hürdür. İbâdet hürriyetine gelince, insanlar hangi dine mensuplarsa o din ile ilgili âyin ve merasimleri yapmakta serbesttir. Fakat, âyinler asayiş ve genel adaba aykırı olamaz, siyâsi gösteri şeklinde de yapılamaz"

Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK

yoksa bu ülkede her hürriyet var...

Saygilar.

Bu ülkede hürriyet varsa bu kısıtlama kime yapılan bir vidcadani bir olaydır. ... tekrar yazıyorum buna benim görüşümde olanlar için 'O' hala kutsal bir örtüdür. Fakat buna bez parçası diyenler sizler siniz.... + bunu söylerken de bu hale siz getirdiniz demiyor Kur-an'da böyle bir şey yok diyorsunuz (siz demesenizde sizin görüşünüzü destekleyenler diyor)

Kısıtlamanın olduğu yerde hürriyet olamaz bunu anlayın....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bu ülkede başka sorun yok değil mi? Kalmadı değil mi adam akıllı sorunlar ve onları tartışacak beyinler?

Bir bez parçası dediğin şeyi yıllardır insanlar kullanıyordu. Ne oldu şimdi de bu sorun alevlendirildi?

Üniversiteye girerken başını açan bir genç kız ne kaybediyordu? İnancını mı? Genç kızlığından bir şeyler mi kaybediyordu?

Diyoruz ama;

Bu ülkede hürriyet varsa bu kısıtlama kime yapılan bir vidcadani bir olaydır. ...

....

Diyorsunuz...

"Türban bugün serbest bırakılacak yarın zorunlu kılınacak" diyoruz ama... Yok anlaşılamıyoruz...

Saatlerinizi 100 yıl geriye aldıklarında göreceksiniz hürriyeti,

Takviminizi 100 yıl geriye aldıklarında göreceksiniz özgürlüğü,

Hürriyetinizi elinizden aldıklarında anlayacaksınız değerini...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Saygılar efendim...

Arkadasim defalarca söyle söylemek uyarmak güzel birsey! namus dudaklarda kelimelerde ,, Irak ve etrafimizda ayaklar altinda ezilen halklar hepsini görüyoruz ne cekerlerse hep kafalarindan cekiyorlar!

evet bizler uyarmak zorundayiz

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Başörtülü birincinin dramı, Leman'ın kapağında

O yaşta bi kız böyle asaglanabilinirmi allah'm zilleten sana sıgınırım....

Sistem her iki tarafa da öyle güzel oynuyor ki, kims neler olduğunun farkında değil.

Yapay gündemler olayların akışını yerine göre meşru yerine göre gayri meşru hale öyle güzel getirmektedir ki karlı çıkan tek şey sistem olmaktadır. Adım adım arkadaşlar, adım adım. Bekleyin...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bu ülkede hürriyet varsa bu kısıtlama kime yapılan bir vidcadani bir olaydır. ... tekrar yazıyorum buna benim görüşümde olanlar için 'O' hala kutsal bir örtüdür. Fakat buna bez parçası diyenler sizler siniz.... + bunu söylerken de bu hale siz getirdiniz demiyor Kur-an'da böyle bir şey yok diyorsunuz (siz demesenizde sizin görüşünüzü destekleyenler diyor)

Anlamiyorsun kimse kimsenin inancina karisamaz karisanlar zaten belli Türbani ona layik görenlerdir,,Türban inanc degildir bir dayatmadir! en büyük sebebi bir mantikli olarak düsün bu ülkeyi nereye sürükleyebilecegi? sen nasil sadece bir bayani baski araci olarak ele alip düsünüyorsan bende ülkemi vede bu ülkenin namusunu düsünerek ele aliyorum?

bu ülkeyi mafetmek isteyenleri daha yakindan tanimak istiyorsan yani dis gücleri yakinda türban konusunda nasil tavir alacaklarini görecegiz

bunu koz olarak kullananlar ortada yarin o güclerde el atacaktir Türban sadece okullarda olan bu yasak kalksin diye yani bu ülke ortadan kalksin diye?

ikincisi bu dayatma bayanlari nereye sürükledigini görüyoruz dogdugu andan itibaren yönlendirmeye calisma hürriyetini elinden alma kisitlama ve sonrasi cinsiyetlerinden dolayi siddet uygulama,erken ve zorla evlilikler baski eve kapatma Siddetin uygulayıcısı vede sadece onun adina konusanlar!

vede gercek tekmeyi dogduklari andan itibaren yemekdeler ikinci tekme allah korusun Irak,daki tekme!

Arkadas bu ülkede hepimiz kardessek okullardaki arkadasligin derecesi dahada yüksektir o zaman bu sadece okullarda uygulanan kurallarda israr neden??? biraz kaba olacak sizlerin tekmesi icinmi yoksa Iraktaki tekmemi

:shuriken:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sistem her iki tarafa da öyle güzel oynuyor ki, kims neler olduğunun farkında değil.

Yapay gündemler olayların akışını yerine göre meşru yerine göre gayri meşru hale öyle güzel getirmektedir ki karlı çıkan tek şey sistem olmaktadır. Adım adım arkadaşlar, adım adım. Bekleyin...

:clover::clover::clover:

Bizler de halk olarak ekmeklerine yağ sürüyoruz...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Saygılar efendim...

Ne yapalım yani sadece bir soruna mı odaklanalım böyle oluncada Türkiye'nin sadece x sorun umu var daha bir sürü sonrunları var deniyor. Bir kişinin saçını açmakla neler kaybedeceğini sizin gibiler anlayamaz. Çünkü sizin gibiler o taktığı başörtüsüne değer vermiyor. Sizin için imanından hiç bir şey kaybetmez. 'bekara karı boşamak kolaydır' diye bir söz vardır bilir misiniz...

Her iki alanda da tartışalım sonuçta ortada bir sorun var. Hemde yıllardır süre gelen bir sorun neden yok muş gibi davranmamızı istiyorsun. Ha tabi sizin için bir sorun yok hayatınızda her hangi bir engele takılmadınız..... Hiç aşağılanmadınız yada kürsüden ödül yerine tekme yemediniz..... İstediğimiz biraz saygı

saygılarla...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

"ikincisi bu dayatma bayanlari nereye sürükledigini görüyoruz dogdugu andan itibaren yönlendirmeye calisma hürriyetini elinden alma kisitlama ve sonrasi cinsiyetlerinden dolayi siddet uygulama,erken ve zorla evlilikler baski eve kapatma Siddetin uygulayıcısı vede sadece onun adina konusanlar!"

:shuriken:

Yazdıklarından anladığım kadarıyla ******* türbanı birbirine karıştırmışsın ne demek aile baskısı hürriyetini elinden alma cinsiyetten dolayı şiddete maruz kalma... Bu anlattıkların sacı açık kadınların da başına gelebilir... Ki geliyorda bunun türbanla ne alakası var bunun eğitimsizlikle alakalı.... Şimdi bir istatistik çıkarsak türbanlıların daha çok şiddete maruz kaldığını göreceksin bunun nedeni ise türbanlı kesimin Türkiyede çoğunlukta almasıdır.

Türbanlı haklarını bilen bireyler yetişiyor... Belki şu anda çok fazla değiller ama ilerleyen zamanlarda sizde göreceksiniz hem dinini bilen hemde haklarını bilen bireyler yetişecek.... Yeterki yapılan engellemeler 'kısıtlamalar' insan haklarına aykırı davranışlar kalksın... (onlarda bu ülkenin evlatları)

saygılarla...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

saygılarla....

Birakin ucuz demagojileri sayin Siyaset,ben iki paralik bezden filan bahsetmedimyanitimda,size birseyler sordum ve yanit bekledim,siz hala kendiniz calip kendiniz oynuyorsunuz.Türkiyenin su andaki en acil sorunu nedir?Ve Yeni Safak gazetesi kimin emrindedir?

Bir zamanlar *Son Havadis*diye bir gazete varmis saniyorum.DP nin yilmaz savunucusu daha dogrusu DP den maddi yardim alip DP yi savunan gazete.Yeni Safakda aynen o gazete gibi AKP nin yilmaz savunucusu,yanlislarina dogru demeyi prensip edinmis bir gazete,aynen ZAMAN gibi.

Simdi bakin sayin Siyaset,Türban konusunu bilincli olarak bu milletin önüne getirenler bu milletin dostlari degildir..Bugünkü yönetim var gücüyle Türbani dinci sosyetenin icine sokmaya calisirken Yeni Safak'in verdigi o haber kiskirtmadir,kimi kime karsi kiskirttiginida siz oturup düsünün.Böyle haberlerle milletin gündemini isgal eden bir gazetenin ve onun piyonlarinin amaclari ülkenin cikarlarina olamaz.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

..... Hiç aşağılanmadınız yada kürsüden ödül yerine tekme yemediniz..... İstediğimiz biraz saygı

İnatla anlatmaya çalışacağım...

Sayın siyaset, ben inançsızım, ancak inananların inançlarına da saygı duymayı bilirim. Dini forumlarda bu konuları çok tartışıyor olmam saygısızlık yaptığımı da göstermez; eğer ki böyle düşünüyorsanız. Her zaman dediğim gibi ben tartışırım, sorgularım. Bu her öğreti için geçerli bende. Ancak kimseyi de inancı doğrultusunda başını örtüyor diye suçlayamam ve suçlamamamışımdır.

Yani görmek istediğiniz saygı aslında inançsızlarda bile var size karşı.

Ancak ülkemizde özel bir durum söz konusu ve kimse kendi gözlüklerini çıkarıp objektif olarak bakamadığı ve tartışamadığı için ve hatta önyargılarından kurtulamadığı için, birbirini anlayamamaktadır. Bu bazan herkes için geçerlidir. Gelelim ülkemizdeki özel duruma. Bunu, aslında bu forumda yazılanları tekrardan okuyarak çıkarsayabilirsiniz. Tekrar etmek anlamsız olacaktır. Ama en önemli noktanın şu olduğuna inanıyorum: bazı güçler var bu ülkeyi bölüp parçalamak için her türlü kurnazlığı yapabilecek mantığa sahip. Ama biz, karşı duracak mantığa sahip değiliz maalesef.

Gücün adı önemli değil ama kullandığı yöntemler daha önem kazanmakta burada. Nedir bunlar?

1. Siyasi görüş sömürüleri. Bunları iki şekilde ele alabiliriz. En başarılı olanı sol görüştür. Sosyalizm ve hatta komünizm vaadleriyle ortaya çıkan görüşler, ülkede kargaşaya neden olacağı çok aşikar olduğu için çok rahat bir biçimde kullanılmaktadır. Eylemlerin içinde yer alanlar amaçlarına hizmet ettiklerini sanmakta, ancak icraatları kargaşadan ve geçici gündem yaratmaktan öteye gidememiştir. Bunun daha tehlikelisi ise aslen Kürt milliyetçiliği yapan ancak kendini de sosyalist ilan etmekten geri kalmayan bir terörö belası: PKK... Son terör olaylarından sonra heralde PKK yı da tekrar tartımak anlamsız. Ancak aynı zamanda hem hükümetin hem de Amerika'nın tutumu, bunun yanısıra Irak'ın politikası, ve en önemlisi hükümetimizin Amerika karşısındaki ezikliğini de akıldan çıkarmamak gerekiyor. Diğer siyasi görüş sömürüsü kendisini sağ kesimde gösteriyor. Sözde milliyetçilik vaadleri altında yapılan silah kaçakçılığı, soygun vb. olayları hepimiz iyi biliyoruz.

Şimdi ben burada ideolojileri tartışmadan şuna dikkat çekmek istiyorum: Bu saydığımız 3 olgu da çok kolay biçimde provake edilip yapay gündemlerin yaratılabileceği özelliklere sahip. Amacına adım adım giden bir sistem bugün sol yarın sağ görüşlerle benzer politikaları ortaya atabilmektedir.

2. Dini duyguların sömürüsü:

Her toplumda şüphesiz en kolay sömürülecek ve böylece toplumu yönlendirilebilecek bir olgudur din. Bugün yapılan şey de aynısıdır. Nitekim, dini bütün yöneticilerimizin, milletvekillerimizin geçmişlerine bakın, haklarındaki davalar kendilerinin ne kadar da mümin olduğunu açıkça ortaya koymaktadır. Eski söylemlerine bakarsanız asıl amaçlarının da ne olduğu ortaya çıkmaktadır: Atatürk Cumhuriyeti'ni yıkmak! Ve amaç bu ise, bu yolda atılan her adım, kandırılan her düşünce, akan her kan mübahtır. Haksızmıyım?

Bu 2 maddede sıraladığımız olgular, Türk milletinin en kolay nasıl kandırılabileceğini ve sürü halinde nasıl yönlendirileceğini ortaya koyar.

Şimdi bir beyin fırtınası yapalım...

Ben, bu cumhuriyeti yımak için haince planlar kuran birisi olsam her yolu denerim. Nasıl mı?

Öncelikle halkın düşünclerini başka konulara kanalize ederim. Paparazi programları, sayısız diziler ile herkesi uyuturum.

Ekonomiyi gündemden uzak tutarım, Gündeme getirsem de, çarpıtırım.

Yapay gündemlerle ekonomi ve daha önemli sorunların tartışılmasına fırsat vermem. Peki nasıl yapay gündem oluştururum?

Günü gelir sol görüşleri, günü gelir sağ görüşleri, günü gelir dinci hareketleri kullanırım. Bunların her birisi bir maşadır benim için. Peki nasıl kullanıyorlar? Yıllardır KanalD, atv, star ve show kanallarında izlediğiniz haberleri gözünüzden bir geçirin.

Örneğin türban olayını bu ülkede nasıl meşrulaştırırım? Öncelikle türban konusunu tartışmaya açarım. Hak ve özgürlüklerden dem vururum. Sonra günün birinde türban takan birisine haksızlık yaptırırım elimdeki maşalardan birisini, kullanarak.... Oldumu sana "türbana saygısızlık" konusu?

Hiç akıllara gelmiyor mu acaba, hangi akıllı insan, bu hükümet iş başındayken, bu konular tartışılırken türban konusunda böyle bir şey yapsın???

Hayır gelmiyor. Neden? Çünkü yukarıda 2. maddede bahsettiğim gibi dini duygularımız kullanılmaya en yatkın yanlarımız. Öyle değil mi?

O yüzden derim ki...

Arkadaşlar, Atatürk'ün gösterdiği yol dışında aydınlık bir yol aramak karanlığa götürecektir. Çünkü her tarafımız düşmanla çevrilidir. İçimiz dışımız düşman kaynıyor...

Bugün türbana saygı derken yarın giydiğiniz kot pantolona saygı diyeceksiniz... Bunu görmek çok mu zor?

Bugün serbestliğini istediğiniz şeyler yarın herkese dayatılan zorunluluklar olacak, anlamıyor musunuz?

Türban konusu sadece yapay gündemlerden birisidir. Asıl hedefe giderken kullanılan bir araçtır. Kendimizi maşa olarak kullandırmayalım artık görmüyormusunuz?

Her zmankinden daha çok birbirimize destek olmak ve birlik olmaya ihtiyacımız var sezemiyor musunuz?

Eğer Türkiye'yi, Türk Cumhuriyeti'ni seviyorsak, o karanlık güçlerin (ABD'den başlayında hepsi) ellerinde oynattığı kukla ipleri, kukla maşaları olmayalım artık...

Saygılarımla efendim...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Atatürk Cumhuriyeti'ni yıkmak!

Kadınların azmi ve özverisi ile kurulan bir cumhuriyet ,ne yazık ki; gene kadınların sırtından , türbana endekslenerek yıkılmaya uğraşılıyor.Bu suni gündemlere de ,kadınlar alet olup , hizmet ediyorlar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Daha demin bir haber okudum gazetenin tekinde. Basbakanimiz basortulu diye odul toreni yapildiginda ilce kaymakami ve ordu mensubu tarafindan kursuden indirilen bir kiz kardesimize ve ailesine telefon acip bir nevi ozur dilemis. Helal olsun size sayin Erdogan. Sizi destekledigimden degil, bu ulkede artik siradanlasmis ukalaliga ve zorbaliga meydan okudugunuz icin.

15 yasimdan beri Yurt disindayim. Hollanda'da yetistim ve simdi Amerika'dayim. Hemen tum avrupa ulkerinde vatandaslar turbanlariyla resmi kuruluslarda ve egitim kuruluslarinda istedigi isi ve egitimi yapabiliyor, bunu biliyor muydunuz? Dunya'nin en anti-islam ulkesi Amerika'da bile bu yasal halka herkes saygi gosteriyor dusunebiliyor musunuz?

Simdi gelelim Turkiye'ye: Bu halkin cogunlugu musluman, ve yine hanimlarimizin cogunlugu turban giymiyorlar mi? Neden bu turban yasagi peki? Bu sacmalik yuzunden bu Devlet buyuk bir krize itilmedi mi cumhurbaskanligi seciminde? Neymis Badullah Gul'un esi turbanliymis? Yahu anlamadigim olay su: nasil boylesine sacmalik ve demokrasi bir arada gidebiliyor? Bu sacma polikayi gudumleyen ordumuz ve siyasetcilerimize soruyorum: bu ne curret?

Yeter artik devletin sistemini bari DESPOTLUK yada DIKTATORLUK koyun da iki yuzluluk ortadan kalksin bari, cunku olan bitenin demokrasiyle bagdasmadigi apacik ortada...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bu sacma polikayi gudumleyen ordumuz ve siyasetcilerimize soruyorum: bu ne curret?

Yeter artik devletin sistemini bari DESPOTLUK yada DIKTATORLUK koyun da iki yuzluluk ortadan kalksin bari, cunku olan bitenin demokrasiyle bagdasmadigi apacik ortada...

Asıl ben sorayım bakalım:

Abd. ve Kapitalizm güdümünde devletini ve milletini satmaya ne cürret?

Aklınız Türban'dan başka bir şeyi görmüyor...

Aşağı Türban, Yukarı Türban...

Adamlar devleti satıp, soyup soğana çevirdi, hala kalkmış Türban deyip duruyorlar yahu...

Hakikaten Bilmezliğin bu kadarına pes doğrusu...

Isıtıp ısıtıp tekrar önümüze Türban'ı koyuyorlar...

O birşey değil, birşey bildiğini sananlarda cup diye atlıyor hemen, propagandasını yapıyor...

Yazık be yazık...

Başka derdi yok mu bu milletin?

Akp kafaınızdaki Türbanı peşkeş çekerken,

Siz Türbanı dert edinip, ağlayıp sızlarken,

Şeyimizdeki ************ haberiniz yok...

Hemde bunu Akp bizzat yapıyor.

**********...

Bakın C.Başkanlığını değiştiriyorlar, 4 yılda bir Halk seçecek değil mi?

İşte o C.Başkanlığı seçiminde Tayyip gelirse başa yandık, sizde bizde...

Sonra C.Başkanlığı ve Başbakanlık ilga edilip "Başkanlık" sistemi getirilecek...

En son aşamada da Federasyon sistemi ile taşlar yerine oturtulacak...

Ülke önce Kürdistan ile iki Özerk bölgeye ayrılcak...

Sonra Pontus...

Sonra İstanbul'a Ekümenilik...

En son Ermeniler Doğu Anadolu'da...

Ve siz ogün bile "Ammaaan Tüüürban, canıııım tüüürban!!!" diyor olacaksınız...

Yazık yahu yazık yazık yazık...

Neymiş be şu türban...

Ciddi ciddi nefret etmeye başladım artık...

Zaten amaçları da bu aslında,

Sizin gibileri kışkırtıp, en soğukkanlıları bile isyan ettirmek, bölmek...

Ama hakediyosunuz kardeşim, gerçekten hakediyosunuz yahu, hakediyosunuz...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Daha demin bir haber okudum gazetenin tekinde. Basbakanimiz basortulu diye odul toreni yapildiginda ilce kaymakami ve ordu mensubu tarafindan kursuden indirilen bir kiz kardesimize ve ailesine telefon acip bir nevi ozur dilemis. Helal olsun size sayin Erdogan. Sizi destekledigimden degil, bu ulkede artik siradanlasmis ukalaliga ve zorbaliga meydan okudugunuz icin.

15 yasimdan beri Yurt disindayim. Hollanda'da yetistim ve simdi Amerika'dayim. Hemen tum avrupa ulkerinde vatandaslar turbanlariyla resmi kuruluslarda ve egitim kuruluslarinda istedigi isi ve egitimi yapabiliyor, bunu biliyor muydunuz? Dunya'nin en anti-islam ulkesi Amerika'da bile bu yasal halka herkes saygi gosteriyor dusunebiliyor musunuz?

Simdi gelelim Turkiye'ye: Bu halkin cogunlugu musluman, ve yine hanimlarimizin cogunlugu turban giymiyorlar mi? Neden bu turban yasagi peki? Bu sacmalik yuzunden bu Devlet buyuk bir krize itilmedi mi cumhurbaskanligi seciminde? Neymis Badullah Gul'un esi turbanliymis? Yahu anlamadigim olay su: nasil boylesine sacmalik ve demokrasi bir arada gidebiliyor? Bu sacma polikayi gudumleyen ordumuz ve siyasetcilerimize soruyorum: bu ne curret?

Siz 15 yasindan beri Türkiyenin disinda oldugunuzu söylediginize göre Türkiyede neler olup biittignden bihaber olmaniz gerekir,Bakin ben size bir sey söyleyeyim,bu ülkeyi bu duruma Türbana karsi olanlar degil türban icin ortaliga dökülenler getirdi.Türkiyede neyin olup bittigini iyice anlayip dinlemeden ahkam kesmeyin.Diger yanda sizin siyasi görüsünüze uygun düsen Erdogan'i kutlayabilirsiniz,o Erdoganki daha düne kadar bir sehit ailesine bir bassagligi dilememis,Türk ulusunu soykirimla suclayan kisileri suclamalarindan dolayida tebrik etmistir.Demekki siz isinize geldigi icin Erdogani begeniyorsunuz,isinize gelmeyince tukaka etmeye hazirsiniz.Imralida kimlerin beslendigini biliyoruz.

B uülkede zorbalik yoktur,söylediginiz lafi tartarak söyleyin,asil zorba anti-Islam diyerek Irakta müslüman kani dökenlerdir.Yine isinize geldigi icin Amerikayi bastaci etmenizde onun zorbaligini degistirmez.Orduya dil uzatmaniz heralde baska nedenlerede dayanmaktadir.Türban sadece paravana.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Asıl ben sorayım bakalım:

Abd. ve Kapitalizm güdümünde devletini ve milletini satmaya ne cürret?

Aklınız Türban'dan başka bir şeyi görmüyor...

Aşağı Türban, Yukarı Türban...

Adamlar devleti satıp, soyup soğana çevirdi, hala kalkmış Türban deyip duruyorlar yahu...

Hakikaten Bilmezliğin bu kadarına pes doğrusu...

Isıtıp ısıtıp tekrar önümüze Türban'ı koyuyorlar...

O birşey değil, birşey bildiğini sananlarda cup diye atlıyor hemen, propagandasını yapıyor...

Yazık be yazık...

Başka derdi yok mu bu milletin?

Akp kafaınızdaki Türbanı peşkeş çekerken,

Siz Türbanı dert edinip, ağlayıp sızlarken,

Şeyimizdeki ********** haberiniz yok...

Hemde bunu Akp bizzat yapıyor.

**********...

Bakın C.Başkanlığını değiştiriyorlar, 4 yılda bir Halk seçecek değil mi?

İşte o C.Başkanlığı seçiminde Tayyip gelirse başa yandık, sizde bizde...

Sonra C.Başkanlığı ve Başbakanlık ilga edilip "Başkanlık" sistemi getirilecek...

En son aşamada da Federasyon sistemi ile taşlar yerine oturtulacak...

Ülke önce Kürdistan ile iki Özerk bölgeye ayrılcak...

Sonra Pontus...

Sonra İstanbul'a Ekümenilik...

En son Ermeniler Doğu Anadolu'da...

Ve siz ogün bile "Ammaaan Tüüürban, canıııım tüüürban!!!" diyor olacaksınız...

Yazık yahu yazık yazık yazık...

Neymiş be şu türban...

Ciddi ciddi nefret etmeye başladım artık...

Zaten amaçları da bu aslında,

Sizin gibileri kışkırtıp, en soğukkanlıları bile isyan ettirmek, bölmek...

Ama hakediyosunuz kardeşim, gerçekten hakediyosunuz yahu, hakediyosunuz...

Kardesim Turban bir sey degilse ve bir sorun degilse birakin o zaman millet istedigi yerde istedigi zaman taksin. Ne zorunuz var aklnizdan? Tekrarliyayim, AKP'yi destlemedim ve desteklemem de ama adamlar Turkiye'yi Ozal'dan sonra en ilerleten ve kalkindiran siyasi akim. Gercekler gormezlikten gelinemez. Ortada bir sorun varsa, ki bu sorun Kurt sorunu ya da Turban sorunu olsun fark etmez, o sorun cozulmedigi surece "birakin onu, o bir sey degil, o sorun degil" denemez! Alisin artik.

Ortada bir sorun var, halledin de onumuz acilsin ve daha onemli seylere ayiralim guzel vaktimizi. Sizin yaptiginiz hala inkarcilik!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kardesim Turban bir sey degilse ve bir sorun degilse birakin o zaman millet istedigi yerde istedigi zaman taksin. Ne zorunuz var aklnizdan? Tekrarliyayim, AKP'yi destlemedim ve desteklemem de ama adamlar Turkiye'yi Ozal'dan sonra en ilerleten ve kalkindiran siyasi akim. Gercekler gormezlikten gelinemez. Ortada bir sorun varsa, ki bu sorun Kurt sorunu ya da Turban sorunu olsun fark etmez, o sorun cozulmedigi surece "birakin onu, o bir sey degil, o sorun degil" denemez! Alisin artik.

Ortada bir sorun var, halledin de onumuz acilsin ve daha onemli seylere ayiralim guzel vaktimizi. Sizin yaptiginiz hala inkarcilik!

Yahu Türban'ı sorun yapan yine Türban'ı savunanlar değil miydi?

Hayret birşey yaa...

Milli görüşçüler bunu bayrak haline getirip siyasete sokmadı mı?

Daha önce var mıydı Türban diye bir sorun?

Pes yani...

Bu şunun gibi bir şey oluyor...

Biliyorsunuz 68 kuşağı palto'lu ve bıyıklıdır...

Palto'yu 68 kuşağı yasak olmadığı halde yasakmış gibi halkı bölen bir siyasi simge haline getirseydi

O'da yasaklanırdı emin olun...

Ha onuda halkı bölen bir simge haline niye getirirlerdi?

Yukardan onu sorun yapıp, aşağıdan akmayan su bırakmamak için.

Aynen sizin güruhunuzun yaptığı gibi yani...

Bunu göremiyor musunuz?

Özal mı Türkiye'yi kalkındırdı?

Türkiyeyi başarıyla peşkeş çeken diyecektiniz heralde?

Özel Türkiye'nin gördüğü en kötü yöneticidir be!

Abd. Dışişleri bakanı bile o zaman söylemiş:

"Bu adam bizim menfaatimizi bizden daha çok düşünüyor" diye...

Tayyip'te Özal'dan hiç farklı değil...

Hala ÖZal'ı ve Tayyip'i savunuyorlar yaaa...

Önünüzü Türban mı kapatıyor sizin?

********...

Dünyanız o kadar küçük yani hı?

Türban sorunu hallolsa herşey düzelecek, dünya güllük gülistanlık olacak...

Belki cennete bile sırat köprünü kullanmadan direkt gideriz değil mi?

Dünyanız küçük kardeşim dünyanız...

Başka hiç birşey değil...

Bu arada pek belli Akp'yi desteklemediğiniz...

Çok belli yani...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yine tekrarliyayim ve hatta heceliyeyim demin dedigimi:

Eger Turban bir sey degilse, bir sorun degilse o zaman birakin millet istedigi zaman istedigi yerde giysin!

Ne söylediğinizi bilmediğiniz için tekrarladınız sanıyorum...

Biz okulda okuma yazma öğrenme gibi bir yeti kazanamayacak derecede olan öğrencilerin ayrı bir okula gitmelerini teklif ederiz ve giderler.

Orada yazıları aynen bu fontta öğretirler, çünkü ancak algılayabilirler...

İsterseniz sizin için bende böyle büyük fontta yazabilirim, okuyabilmeniz açısından...

Yoksa ben küçücük yazıldığında anlayabiliyorum...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Oncelikle sunu siylemek istiyorum: Ben ne Milli Gorus'cuyum ne AKP'liyim ne de Islamci her hangi bir akima destek veren biriyiyim. Ve buna ragmen ortada bir haksizlik oldugu kanisindayim. Yani benim Turban elestirim bu olayi hic bir siyasete alet etme olayi degil ve olamaz da. Ben hatta ve hatta escinsellerin bile sivil haklara sahip olmasindan yana olan asiri liberal bir insanim (buna destek veriyorum diye escinsel demiyeceksiniz bana umarim, gulecegim geldi). Ve buna ragmen Turban olayi bir ayiptir diyebiliyorsam, demek ki gonulden bir rahatsizlik duydugumdandir! Lutfen kalkip ben bir Milli Goruscuyle ayni sinifa sokmayiniz.

Bizim insanlarimizin sorunu da su zaten: sadece kendilerine dokunan konulara destek veriyorlar, kendimiz bir turlu baska ezilenlerin yerine sokup merhametli ve anlaysili davranamiyoruz. Adam kalkip Izmir'den ya da Usak'tan foruma katilip, hic bir defa bile Dogu'ya bile gitmemis oldugu halde 'ucaklar alcak ucus yapsin, aman bunlari bitirelim, hepsi bolucu, oyle yapilsin, soyle yapilsin" diye biliyor. Insaf be, ya senin kardesin ya da annen turbanli olsaydi o zaman ne yapacaktin onu merak ediyorum. Bu bez paracasinin boylesine bir kutuplasmaya neden olmasini aklim almiyor. Onyillardir olan sey degil mi bu? Yeteneksiz, dalavarici siyasetcilerimiz nice onemsiz konuyu gundemde yillardir oyun aleti olarak kullanmadi mi tipki Turban konusu gibi?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ve sayin kardesim, kalkip "okuma yazma bilmiyorsun" gibi basit soylenimlerle atakta bulunmayin lutfen bana. Yetiskin insanlariz ve yetiskin insanlar gibi sohbet edip tartisalim. Zira Turkce'min sizinkinden cok daha iyi oldugu ortada (15 senedir o topraklardan uzak olmama ragmen). Tipki konusabildigim diger 3 lisan gibi. Ama yeri degil o tartismanin. Tekrarlamamin nedeni sizin gibilerin buna ihtiyaci oldugundandir. Isterseniz gelin diploma lisans filan karsilastiralim kendimizi de kimin ne kadar akilli ve yetenekli oldugu ortaya ciksin! Ne dersiniz?

Yaptiginiz ve bana yonelttiginiz kisisel atak bu tartismada ne kadar kisir oldugunuzun kanididir. Konu kimin ne dili ne kadar konusabildigi ya da hangi yazi karakterlerini (font degil yazi karakteri denir ona Turkce'mizde) kullandigi degil di hatirlarsaniz. Turkiye'de ki Turban cikmaziydi.

Saygilarrrrrr...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Oncelikle sunu siylemek istiyorum: Ben ne Milli Gorus'cuyum ne AKP'liyim ne de Islamci her hangi bir akima destek veren biriyiyim.

O zaman kendini alet etme olur mu bu hareketlere!

Bu ülke insanının kafası çalışsaydı ne türban ne de PKK sorunu buralara gelirdi!

Başka bir forumda yazmıştım burada alıntı yapayım bari:

İnatla anlatmaya çalışacağım...

Sayın siyaset, ben inançsızım, ancak inananların inançlarına da saygı duymayı bilirim. Dini forumlarda bu konuları çok tartışıyor olmam saygısızlık yaptığımı da göstermez; eğer ki böyle düşünüyorsanız. Her zaman dediğim gibi ben tartışırım, sorgularım. Bu her öğreti için geçerli bende. Ancak kimseyi de inancı doğrultusunda başını örtüyor diye suçlayamam ve suçlamamamışımdır.

Yani görmek istediğiniz saygı aslında inançsızlarda bile var size karşı.

Ancak ülkemizde özel bir durum söz konusu ve kimse kendi gözlüklerini çıkarıp objektif olarak bakamadığı ve tartışamadığı için ve hatta önyargılarından kurtulamadığı için, birbirini anlayamamaktadır. Bu bazan herkes için geçerlidir. Gelelim ülkemizdeki özel duruma. Bunu, aslında bu forumda yazılanları tekrardan okuyarak çıkarsayabilirsiniz. Tekrar etmek anlamsız olacaktır. Ama en önemli noktanın şu olduğuna inanıyorum: bazı güçler var bu ülkeyi bölüp parçalamak için her türlü kurnazlığı yapabilecek mantığa sahip. Ama biz, karşı duracak mantığa sahip değiliz maalesef.

Gücün adı önemli değil ama kullandığı yöntemler daha önem kazanmakta burada. Nedir bunlar?

1. Siyasi görüş sömürüleri. Bunları iki şekilde ele alabiliriz. En başarılı olanı sol görüştür. Sosyalizm ve hatta komünizm vaadleriyle ortaya çıkan görüşler, ülkede kargaşaya neden olacağı çok aşikar olduğu için çok rahat bir biçimde kullanılmaktadır. Eylemlerin içinde yer alanlar amaçlarına hizmet ettiklerini sanmakta, ancak icraatları kargaşadan ve geçici gündem yaratmaktan öteye gidememiştir. Bunun daha tehlikelisi ise aslen Kürt milliyetçiliği yapan ancak kendini de sosyalist ilan etmekten geri kalmayan bir terörö belası: PKK... Son terör olaylarından sonra heralde PKK yı da tekrar tartımak anlamsız. Ancak aynı zamanda hem hükümetin hem de Amerika'nın tutumu, bunun yanısıra Irak'ın politikası, ve en önemlisi hükümetimizin Amerika karşısındaki ezikliğini de akıldan çıkarmamak gerekiyor. Diğer siyasi görüş sömürüsü kendisini sağ kesimde gösteriyor. Sözde milliyetçilik vaadleri altında yapılan silah kaçakçılığı, soygun vb. olayları hepimiz iyi biliyoruz.

Şimdi ben burada ideolojileri tartışmadan şuna dikkat çekmek istiyorum: Bu saydığımız 3 olgu da çok kolay biçimde provake edilip yapay gündemlerin yaratılabileceği özelliklere sahip. Amacına adım adım giden bir sistem bugün sol yarın sağ görüşlerle benzer politikaları ortaya atabilmektedir.

2. Dini duyguların sömürüsü:

Her toplumda şüphesiz en kolay sömürülecek ve böylece toplumu yönlendirilebilecek bir olgudur din. Bugün yapılan şey de aynısıdır. Nitekim, dini bütün yöneticilerimizin, milletvekillerimizin geçmişlerine bakın, haklarındaki davalar kendilerinin ne kadar da mümin olduğunu açıkça ortaya koymaktadır. Eski söylemlerine bakarsanız asıl amaçlarının da ne olduğu ortaya çıkmaktadır: Atatürk Cumhuriyeti'ni yıkmak! Ve amaç bu ise, bu yolda atılan her adım, kandırılan her düşünce, akan her kan mübahtır. Haksızmıyım?

Bu 2 maddede sıraladığımız olgular, Türk milletinin en kolay nasıl kandırılabileceğini ve sürü halinde nasıl yönlendirileceğini ortaya koyar.

Şimdi bir beyin fırtınası yapalım...

Ben, bu cumhuriyeti yımak için haince planlar kuran birisi olsam her yolu denerim. Nasıl mı?

Öncelikle halkın düşünclerini başka konulara kanalize ederim. Paparazi programları, sayısız diziler ile herkesi uyuturum.

Ekonomiyi gündemden uzak tutarım, Gündeme getirsem de, çarpıtırım.

Yapay gündemlerle ekonomi ve daha önemli sorunların tartışılmasına fırsat vermem. Peki nasıl yapay gündem oluştururum?

Günü gelir sol görüşleri, günü gelir sağ görüşleri, günü gelir dinci hareketleri kullanırım. Bunların her birisi bir maşadır benim için. Peki nasıl kullanıyorlar? Yıllardır KanalD, atv, star ve show kanallarında izlediğiniz haberleri gözünüzden bir geçirin.

Örneğin türban olayını bu ülkede nasıl meşrulaştırırım? Öncelikle türban konusunu tartışmaya açarım. Hak ve özgürlüklerden dem vururum. Sonra günün birinde türban takan birisine haksızlık yaptırırım elimdeki maşalardan birisini, kullanarak.... Oldumu sana "türbana saygısızlık" konusu?

Hiç akıllara gelmiyor mu acaba, hangi akıllı insan, bu hükümet iş başındayken, bu konular tartışılırken türban konusunda böyle bir şey yapsın???

Hayır gelmiyor. Neden? Çünkü yukarıda 2. maddede bahsettiğim gibi dini duygularımız kullanılmaya en yatkın yanlarımız. Öyle değil mi?

O yüzden derim ki...

Arkadaşlar, Atatürk'ün gösterdiği yol dışında aydınlık bir yol aramak karanlığa götürecektir. Çünkü her tarafımız düşmanla çevrilidir. İçimiz dışımız düşman kaynıyor...

Bugün türbana saygı derken yarın giydiğiniz kot pantolona saygı diyeceksiniz... Bunu görmek çok mu zor?

Bugün serbestliğini istediğiniz şeyler yarın herkese dayatılan zorunluluklar olacak, anlamıyor musunuz?

Türban konusu sadece yapay gündemlerden birisidir. Asıl hedefe giderken kullanılan bir araçtır. Kendimizi maşa olarak kullandırmayalım artık görmüyormusunuz?

Her zmankinden daha çok birbirimize destek olmak ve birlik olmaya ihtiyacımız var sezemiyor musunuz?

Eğer Türkiye'yi, Türk Cumhuriyeti'ni seviyorsak, o karanlık güçlerin (ABD'den başlayında hepsi) ellerinde oynattığı kukla ipleri, kukla maşaları olmayalım artık...

Saygılarımla efendim...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.