Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

TÜRBAN SORUNU - KONUSU - ANA BAŞLIK

DİPNOT

Önerilen İletiler

Aaaaa,

Ne kadar da iyi ettiniz de bizi aydınlattınız. Demek türban konusundaki önyargımız yalan haberlerden kaynaklanmakta ha?

Vallahi binlerce kez teşekkürler... Demek heppsi bir hayaldi... :)

Arkadaşlar bu olayın bu kadar basit bir biçimde aklanacağını mı düşünüyorsunuz?

Farkında olmadan uşaklığını ettiğiniz kesimler, dini duygularınızı sömürerek varmak istedikleri noktaya adım adım ilerlemektedirler!

Daha fazla geç olmadan uyanmanız dileğiyle!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Aaaaa,

Ne kadar da iyi ettiniz de bizi aydınlattınız. Demek türban konusundaki önyargımız yalan haberlerden kaynaklanmakta ha?

Vallahi binlerce kez teşekkürler... Demek heppsi bir hayaldi... :)

Arkadaşlar bu olayın bu kadar basit bir biçimde aklanacağını mı düşünüyorsunuz?

Farkında olmadan uşaklığını ettiğiniz kesimler, dini duygularınızı sömürerek varmak istedikleri noktaya adım adım ilerlemektedirler!

Daha fazla geç olmadan uyanmanız dileğiyle!

Tabi ki hatır Sayın Yersoy!Keşke sadece sorun bu olsa.Sorun insan olmakla ilgili.Çünkü insan olmak kimi zaman bir martının kanatlarına hayran olmak ama çoğu zaman onun haykırlşlarına kulak tıkamaktır.Kaldı ki bu konu sadece bir yönüyle ele alınmış. Bu sorunu bundan ibaret görmek değildir.

Aaaa bu arada hiç uyumadığım için midir nedendir hep sol yanım acıyor.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Zorlamalardan bahsediliyor.yasaklardan bahsediliyor,insanliktan bahsediliyor fakat bunlari bahsedenler hangi zorlamalardan,hangi yasaklardan hangi insanliktan bahsettiklerinide aciklasalarda bir bilsek.Türban farz diye birsey yoktur,önce bundan baslayalim.Kuranin hicbir ayetinde basiniza türban örtüp sacinizin tek bir telini bile göstermeyeceksiniz diye tek bir kelime yoktur.Basörtüsü olarak verilen kavramin gögüslerin üzerinin örtülmesi vurgulamasi disinda kesinlikle baska bir aciklik getirilmemis,yani türbandi sac teliydi bunlarin hepsi insanlar tarafindan uydurulmus degisik amaclar icin sembollestirilmistir,bu amac Laikligin safdisi edilmesi amacidir.Verilen kavga aslinda yapaydir ve dincilerin Laiklige karsi actiklari bir savastir.Kimse kimsenin nwe basinin örtüsüne karisir nede giydigine.Ama bir ülkede yasalar vardir bu yasalara herkesin uyma zorunlulugu vardir,eger kimseyasalara uymazda onlari zorlama dayatma yasak diye niteliyorsa buda kasitlidir.Ne oldu Türban Cankayaya ciktida,kimin basi göge erdi.Ne oldu neyi kazandilar.Kocaman bir hic.Yani eger türbanin cankayaya cikmis olmasi bir demokrasi zaferi ise benim diyebilecegim baska birsey yok.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Turban belki dinen farz olmaya bilir ama bir insan kendisini nasil rahat hissediyorsa oyle yapmali buna kimsenin mudahele etmeye hakki varmi.. Bu gun avrupanin pek cok ulkesine bakarsak universitelerde insanlar istedigi kilik ve kiyafetle ogrenimini gormektekte onemli olan dis gorunusu degil onemli olan ic gorunustur.. Bir digeri ise belki inanmayacaksiniz ama avrupada bir cok universite musluman ogrenciler ibadetlerini yapmalari icin bir oda tahsis etmektedir bunda kotu ve yobaz olan ne ben halen anlamis degilim turbanin laiklikle uzaktan ve yakindan hic bir alakasi yok ayrica egerki sizin korktugunuz gibi bir durum olmus olsaydi zamaninda ataturk bu tarz giyimleri kesinlikle yasaklardi... Ataturk kilik kiyafet devrimi yapti ama illaki bunlari giyeceksiniz diye bir sart kostumu hayir herkesi kendi hur iradesine birakti ataturk gelecegi goren bir insandi eger ki oyle bir korkusu olsaydi carsafli insanlarla yan yana resim cekilmezdi...

saygilar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Turban belki dinen farz olmaya bilir ama bir insan kendisini nasil rahat hissediyorsa oyle yapmali buna kimsenin mudahele etmeye hakki varmi.. Bu gun avrupanin pek cok ulkesine bakarsak universitelerde insanlar istedigi kilik ve kiyafetle ogrenimini gormektekte onemli olan dis gorunusu degil onemli olan ic gorunustur.. Bir digeri ise belki inanmayacaksiniz ama avrupada bir cok universite musluman ogrenciler ibadetlerini yapmalari icin bir oda tahsis etmektedir bunda kotu ve yobaz olan ne ben halen anlamis degilim turbanin laiklikle uzaktan ve yakindan hic bir alakasi yok ayrica egerki sizin korktugunuz gibi bir durum olmus olsaydi zamaninda ataturk bu tarz giyimleri kesinlikle yasaklardi... Ataturk kilik kiyafet devrimi yapti ama illaki bunlari giyeceksiniz diye bir sart kostumu hayir herkesi kendi hur iradesine birakti ataturk gelecegi goren bir insandi eger ki oyle bir korkusu olsaydi carsafli insanlarla yan yana resim cekilmezdi...

saygilar

Sayın Yakışıklı,

Avrupa'daki durumla buradakini bir tutup elmayla armutu karıştırmayalım birbirine...

Burada söz konusu olan şey bir "SÜREÇ", bu süreçte kullanılan bir "ALET" ve sömürülen "İNANÇ"

Sizin gibi masumca bakıldığında tabii ki bir sorun yok...

Ama, Avrupa'daki ülkelerde, bugün ülkemizi tehdit eden unsurlar sözkonus mu acaba? Keşke biz de o ülkeler gibi olsak da, üniversiteler dahil her yerde insanlar istediği gibi giyinse... Durumlar farklı yani... Kimse anlamıyor mu? Anlamamazlıktanmı geliyor? RÜya mı görüyorum kabus mu? Neredeyim ben yahu?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Zaten yasak diye birseyde yok,herkes istedigi gibi giyinebilmektedir.Bas örtüsü bu ülkede türbanla baslamadi ama basörtüsü icin bu ülkede asla kavga olmadi.Olaylar yapay olarak kiskirtiliyor ve bu kiskirtmalarla bir sorun varmiscasina siyaset yapiliyor.Basörtüsü yasak degilken neden bir türban olayi cikardilar ve temcit pilavi gibi bunu hergün hergün milletin gündemine tasidilar?Cünkü eger türban sorunu cikarmamis olsalardi,temcit pilavi gibi hergün milletin gündemine sokmasalardi,milleti nasil kandiracaktilar Laikler Islama karsi diye.Amac buydu,amac dincilerin Laiklere karsi bir savasiydi,ve bu savas karsi tarafinda katkilariyla alevlendi.Bütün sorun budur.Yoksa kimse kimsenin ne giyimine ne kusamina ne carsafina karismadi bu ülkede karismazda.Ben türban konusunda Laik kesimi degil dinci kesimi daha tehlikeli buluyorum cünkü onlar Allahin ayetlerini kendilerine göre carpitip dinde adi konmamis bir tesettür yarattilar.iste asil tehlike budur.Bakin dünya kadinlarina,tesettür yani kapali giyinme sadece müslümanlara özel bir durum degildir.Avrupalida kapaniyor yerine göre ama adam gibi kapaniyor.Sirk dünyasinda yasar gibiyiz Türkiyede.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sayın Yakışıklı,

Avrupa'daki durumla buradakini bir tutup elmayla armutu karıştırmayalım birbirine...

Burada söz konusu olan şey bir "SÜREÇ", bu süreçte kullanılan bir "ALET" ve sömürülen "İNANÇ"

Sizin gibi masumca bakıldığında tabii ki bir sorun yok...

Ama, Avrupa'daki ülkelerde, bugün ülkemizi tehdit eden unsurlar sözkonus mu acaba? Keşke biz de o ülkeler gibi olsak da, üniversiteler dahil her yerde insanlar istediği gibi giyinse... Durumlar farklı yani... Kimse anlamıyor mu? Anlamamazlıktanmı geliyor? RÜya mı görüyorum kabus mu? Neredeyim ben yahu?

Ben de nerde olduğumu çözemedim doğrusu .Öyle masumane tablolar çiziyorlar ki;acaba ben paranoyak mıyım diye düşünmeye başlayacağım yakında.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

saygilar

Sayin Yakisikli, mademki Avrupa'dan örnek vererek türbanin bir tehlike olmadigini idda ediyorsan, o zaman lütfen Avrupa'da yapilanlarin sadece isinize gelenini degilde hepsini örnek gösterirseniz ne kadar yanildiginizi anlayacaksiniz. Herhalde unutmus olmaniz gerekirki, Avrupa'nin cogu ülkelerinde, mesela Almanya'da türbanli ögretmenlere okullarda türbanli egitime izin verilmedi ve bunun icin eyalet eyalet kanunlar degistiriliyor. Malesef müslüman gecinen ve cag disi istemleri ile gündeme gelerek Avrupa'lilarin da müslümanlara bakis acisini degistirdiler. Birakin müslümanlari artik hiristiyan dininin simgeleri bile okullarda yasaklandi, fundementalist düsünen ve yasayahn müslüman gecinenlerin sayesinde. Lütfen dogrulari söyleyelim. Saman altinda su yürüterek kimseyi anlamaz zannetmeyin. Herkes kimin ne istedigini iyi biliyor, ama o isteyenler islerine geldigi gibi isteklerini ifade ediyorlar. Aynen Kaplan'nin dedigi gibi, zamaninda islamin bas düsmani demokrasi derken, Türkiye'ye iadesi söz konusu oldugunda Alman demokrasisine güveniyorum mesajlari vermeye basladi, buna takkiyecilik denir. Bir müslümanin ibadet etmesine veya istiyorsa basini örtmesine hic kimse karsi degil ve herkeste rahatca bunlari yasiyor. Ama bunu siyasi arac olarak kullanirsak veya kullandirirsak is degisiyor ve din özgürlügüyle alakasi kalmiyor.

Saygilar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ben türban konusunda Laik kesimi degil dinci kesimi daha tehlikeli buluyorum cünkü onlar Allahin ayetlerini kendilerine göre carpitip dinde adi konmamis bir tesettür yarattilar.iste asil tehlike budur.Bakin dünya kadinlarina,tesettür yani kapali giyinme sadece müslümanlara özel bir durum degildir.Avrupalida kapaniyor yerine göre ama adam gibi kapaniyor.Sirk dünyasinda yasar gibiyiz Türkiyede.

:clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sayin Yakisikli, mademki Avrupa'dan örnek vererek türbanin bir tehlike olmadigini idda ediyorsan, o zaman lütfen Avrupa'da yapilanlarin sadece isinize gelenini degilde hepsini örnek gösterirseniz ne kadar yanildiginizi anlayacaksiniz. Herhalde unutmus olmaniz gerekirki, Avrupa'nin cogu ülkelerinde, mesela Almanya'da türbanli ögretmenlere okullarda türbanli egitime izin verilmedi ve bunun icin eyalet eyalet kanunlar degistiriliyor. Malesef müslüman gecinen ve cag disi istemleri ile gündeme gelerek Avrupa'lilarin da müslümanlara bakis acisini degistirdiler. Birakin müslümanlari artik hiristiyan dininin simgeleri bile okullarda yasaklandi, fundementalist düsünen ve yasayahn müslüman gecinenlerin sayesinde. Lütfen dogrulari söyleyelim. Saman altinda su yürüterek kimseyi anlamaz zannetmeyin. Herkes kimin ne istedigini iyi biliyor, ama o isteyenler islerine geldigi gibi isteklerini ifade ediyorlar. Aynen Kaplan'nin dedigi gibi, zamaninda islamin bas düsmani demokrasi derken, Türkiye'ye iadesi söz konusu oldugunda Alman demokrasisine güveniyorum mesajlari vermeye basladi, buna takkiyecilik denir. Bir müslümanin ibadet etmesine veya istiyorsa basini örtmesine hic kimse karsi degil ve herkeste rahatca bunlari yasiyor. Ama bunu siyasi arac olarak kullanirsak veya kullandirirsak is degisiyor ve din özgürlügüyle alakasi kalmiyor.

Saygilar

Sayin isyanci ben sadece isime geleni degil genelleme yaparak soyledim sen Almanyadan ornek vermissin.. Bende sana danimarkadan ornek vereyim o halde.. Danimarkada ilk, orta lise ve universitede okuyan ogrencilerin hepsi istedigi gibi giyinme hakkina sahip buna kimse birsey demiyor ayrica bu sadece ogrencilerlede kalmiyor bir ogretmen, bir kamu calisani, bir kasiyer, bir hemsire, bir doktor ve buna kimse kimsenin giyiminden rahatsiz olmuyor hatta ve hatta bu secimlerde turbanli birisi milletvekili aday adayi oldu secilemedi o ayri bir konu.. simdi sen bana vermis oldugun almanya orneginde madalyonun yuzunu tersine cevirsen ve soyle dusunsen turkiyede turbanli ogretmenlere musade ediliyormu edilmiyor. bugun almanyada ayni uygulamalari uygularsa sasmayalim, bizim ulkemizin bize vermis oldugu degeri baskalarida kalkar bize verir bukadar basittir. ayrica sizde biliyorsunuzki bazi kesimler herzaman icin kendilerine birer siyasi oyunca bulurlar bugun turban olur yarin baska birsey onemli olan o insanlara bu firsatlari tanimamak bir bakima ekmeklerine bal suruyoruz.. Bir toplun nekadar yasaklarla bastirilirsa o toplum herzaman icin yasaklara ilgi duyacaktir bukadar basit...

saygilar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Farzedelim ki bu haber yanlış.Bu ülke de;

-Hiç kimse oruç tutmuyor diye öldürülmüyor

-Resmi kurumlarda , ramazan ayında yemekhaneler tadilata girmiyor

-Okulların zemin katı mescid yapılmıyor

-Bazı dershanelerde kızlar ve erkekler ayrı sınıflarda eğitime tabi tutulmuyor

-Yukarda belirttiğim dershanelerin kendi oluşturduğu yurtlarda -sözde abiler ablalar vasıtasıyla - zorla sabah namazına kaldırılmıyor ve bunu yapmayanlar bir biçimde o yurtlarda ve evlerde barındırılmaya devam ediliyor??!!!!( hemen defediliyor)

-Yine bu yurtlarda ve evlerde her sabah " allah beni kötülerden ve kadınlardan korusun" diye dua ettirilmiyor.

-Başını örtenler, iffet ve namus abidesi ,örtmeyenler iffetsiz ve kötü gözüyle bakılmıyor.

Evet ya, ne kadar kötü ve önyargılı düşünüyoruz ayıp bize.

Arkadaşım bu yurtları belli ki hiç bilmiyorsun....Tanıdığım bir çok kişi (bir çok kişi) bu yurtlarda kalıyor... Kıza bakıyorsun ben cemaat yurdunda kalıyorum diyor buna kimse inanmıyor ilk baktığımda bende inanmamıştım. Fakat kalıyor namaz kılmıyor saçı açık dekolte giyinen bir kız... Erkekde aynı şekilde namaz kılmıyor... Bu yurtları ne kadar bildiğin belli... önüne çıkın 2 örnekle hareket ediyorsun çok çabuk bir genelleme yapıyorsun....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Alıntı

"Alttaki resme kizacak arkadaslara sayin Cumhurbaskanimiz

kiymetlimiz Abdullah Gul beyin kizinin diploma toreninde

turbani ile kursuye cikip rektorden diploma alisini animsatirim...

Ufak, ufak baslayan bu hareketler yakin zamanda asagidaki

fotografin gerceklesmesi ile son bulacaktir."

adsznu0.jpg

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Aslinda bunlarin hicbirisi yalan degil sadece ZAMAN gazetesinin okurunu yaniltmak amaciyla uydurdugu haberlerdir.ZAMAN gazetesi bir numarali Fetulahcidir yani tarikatcidir.Fetulahin Türkiye aleyhindeki bütün calismalari bilinmektedir.Bakmayin onun okullarina,okullarini dile getirenler kaynagini nedense hic aciklamazlar,herneyse.

Türkiye üzerinde büyük oyunlar oynanmaktadir.Bu oyunlar hem icerde hem Türkiye disinda degisik adlarla kurulmus dernek ve federasyonlarin calismalari ile yürütülmektedir.Yurt disinda Alevi dernekleri ve PKK elele calismaktadirlar.Alevi dernekleri kendini disa karsi kardeslik Atatürkcülük maskesi altinda kamufle ederek bulunduklari ülkelerin siyasi kuruluslari ile Türkiye aleyhinde calismalarini yürütmektedirler.Bu calismalarla kendilerine siyasi bir cevre edinerek bu cevre üzerinden Türkiyenin Atatürkcü Laik yapisini degistirmeye ve demokrasi halklarin özgürlügü adi altinda Türkiyenin bölünmesi icin caba sarfetmektedirler.Bu calismalar o kadar yogundurki Avrupa medyasinda Türkiyeden verilen haberlerin hemen hepsi bunlarin yaptiklari calismalar dogrultusunda hazirlanmis gercege uymayan haberlerdir.Türkiyede Kürtlere yönelik hicbir baskici veya askeri siyaset olmadigi halde tüm mücadele PKK terör örgütü ile olmasina ragmen bu kuruluslarin yabanci medya ile yaptiklari calismalar sonucu verilen haberlerde Türk devleti Kürtlere ve alevilere baski yapiyormus gibi gösterilir.

Zaman gazetesinin yalan diye verdigi haberler tümüyle yalandir maksatlidir.Yalan dedikleri hersey dogrudur.Gerek yurt icinde gerekse yurt disinda yapilan bu zarali faaliyetlerin tek amaci vardir,buda Türkiyenin bölünmesidir.Islamci ve terörcülerin elbirligi ile calismalarinin nedeni budur.

saygilarla

Yok artık daha neler bir haberi İl Milli Eğitim Müdürü Necati Akkurt yalan olduğunu söylüor... Belgeler ordada hocanın ne zaman işe başladığı diğer çocukların ne zaman pansiyondan ayrıldığı ortada sen tutmuş kimleri savunuyorsun.... yazık ya gerçekten yazık... sizin gibi yalan haberler yapan kurumların avukatlığını üslenenler oldukça ben burada ne söylesem boş...Sırf ideolojiniz uğruna gerçek olan bir şeyi yalanladınız ya helal olsun ne diyeyim...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İnsanların hayat karşısındaki duruşu dünüyle, bugünüyle ve yarına tavrıyla bir bütündür.Bu duruşu görmemek bireyi hiçe saymktır ve ona karşı yapılan en büyük haksızlıkların başında yer alır.Her insan başlı başına bir eşsizliğin göstergesidir.Kimse kimseye benzemez ve bu da insanı en özel varlık haline getirir.Asılsız haberler, olmadık öfkeler kimi zaman mazlumu zalime dönüştürür.Din zorlama değildir ama bu dini yansıttığını iddia dedn insanlara geldiğinde hiçbir anlam taşımaz.Çünkü insanoğlu nedense ÖTEKİ kavramına o kadar yabancıdır ki...

Evet Sayın Siyaset'in dedikleri doğru.Ama bunun yanında bunu zorbalıkla aşılayan kesimlerin olduğu da maalesef büyük bir gerçek!Din benim için oldukça özeldir.Ve maalesef insana ait tüm özeller herzaman olduğu gibi kendini bilmezler anlamını yetirmiş durumda.

Buna baskıdan siyade bir yönlendirme desek daha doğru olur... Kimseye işkence yapıldığını sanmıyorum... zorlamaktan kasıt nedir... gel bizimle namaz kıl demekse bence bu gayet doğru bir şeydir. İnsanlar bazı doğruları anlamaya bilir bu doğruları anlatacak da birileri olacaktır. Namaz kılmanın yanlış olduğunu söyleyecek birisi var mı ? yoktur. O zaman birilerine namaz kılın demekte bir sakıça yoktur.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Zorlamalardan bahsediliyor.yasaklardan bahsediliyor,insanliktan bahsediliyor fakat bunlari bahsedenler hangi zorlamalardan,hangi yasaklardan hangi insanliktan bahsettiklerinide aciklasalarda bir bilsek.Türban farz diye birsey yoktur,önce bundan baslayalim.Kuranin hicbir ayetinde basiniza türban örtüp sacinizin tek bir telini bile göstermeyeceksiniz diye tek bir kelime yoktur.Basörtüsü olarak verilen kavramin gögüslerin üzerinin örtülmesi vurgulamasi disinda kesinlikle baska bir aciklik getirilmemis,yani türbandi sac teliydi bunlarin hepsi insanlar tarafindan uydurulmus degisik amaclar icin sembollestirilmistir,bu amac Laikligin safdisi edilmesi amacidir.Verilen kavga aslinda yapaydir ve dincilerin Laiklige karsi actiklari bir savastir.Kimse kimsenin nwe basinin örtüsüne karisir nede giydigine.Ama bir ülkede yasalar vardir bu yasalara herkesin uyma zorunlulugu vardir,eger kimseyasalara uymazda onlari zorlama dayatma yasak diye niteliyorsa buda kasitlidir.Ne oldu Türban Cankayaya ciktida,kimin basi göge erdi.Ne oldu neyi kazandilar.Kocaman bir hic.Yani eger türbanin cankayaya cikmis olmasi bir demokrasi zaferi ise benim diyebilecegim baska birsey yok.

saygilarla

aaaa öylemi bak ben bunu bilmiyordum. Ya şu yazdıklarınızı bi de okusanız görçekten ne demek istediğimi anlarsınız... Benim bir şey yazmama gerek yok yazdıklarınızla siz çelişiyorsunuz... Başörtüsüyle ilgili ayet yok diyorsunuz' sonra 'Kur-an'da göğuslari kapatmasıyla ilgili yazı vardiyorsunuz' Öyleyse bu başörtüsü sırt kısmından göğus kısmına doğru bağlanıyor. Ya başörtüsü saçını kapatır uçlarıda göğuslerini kapatır. Nur suresi 31. ayet... gerçeklere bu kadar gözünüzü yummayın....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İslam Fanatkleşirse Bu Ülkede Neler Olur?

ALINTI:

1970?lerde (Sağda) İran?ın ilk kadın pilotlarından Akram Monfared Arya

resim1pn7.jpg

1960?larda bir Hava Kuvvetleri Memuresi

http://img146.imageshack.us/img146/6429/resim2vp8.jpg[/img]

Humeyni çarşafı zorunlu kıldı. Çarşaf giymeyenler işten atıldı, dövüldü. Mollalar, birçok üniversiteyi kapattı. ?Amerikan emperyalizmi? bahanesiyle hükümeti tasfiye ettiler.

resim3ni8.jpg

Tarih boyunca fanatiklerin neler yaptığını bilmiyormuyuz: Haçlı seferleri?

Bugün İran?

Adım adım Türkiye?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

türbanın da dinimizin de her türlü istismarına karşıyım..

sayın yersoy istisnalar kaideyi bozmaz..senin verdiğin misaller ve yobazlar beni hiç ilgilendirmiyor..bizim dinimiz de sevgi,hoşgörü ve temizlik esastır..gerisi boştur..

elhamdülillah müslümanım..bundan şeref duyarım..

inşallah sana da nasibolur....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

türbanın da dinimizin de her türlü istismarına karşıyım..

:clover:

sayın yersoy istisnalar kaideyi bozmaz..senin verdiğin misaller ve yobazlar beni hiç ilgilendirmiyor..bizim dinimiz de sevgi,hoşgörü ve temizlik esastır..gerisi boştur..

Sayın dumanlı, umarım ülkemizin sonu, halkımızın dini inançlarını sömürerek bu hale getirilmez ve bu ülkede hoşgörü kaybolmaz... Yukarıdaki örneklerin hep istisna olarak kalmasını umarız...

Saygılarımla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

aaaa öylemi bak ben bunu bilmiyordum. Ya şu yazdıklarınızı bi de okusanız görçekten ne demek istediğimi anlarsınız... Benim bir şey yazmama gerek yok yazdıklarınızla siz çelişiyorsunuz... Başörtüsüyle ilgili ayet yok diyorsunuz' sonra 'Kur-an'da göğuslari kapatmasıyla ilgili yazı vardiyorsunuz' Öyleyse bu başörtüsü sırt kısmından göğus kısmına doğru bağlanıyor. Ya başörtüsü saçını kapatır uçlarıda göğuslerini kapatır. Nur suresi 31. ayet... gerçeklere bu kadar gözünüzü yummayın....

Önce benim ne yazdigimi okuyun ve ondan sonra yanit verin sirf muhalif olmak icin yazmayin.Eger ayet okumasini da biliyorsaniz o zaman ayetide iyice bir okuyun sonra yorum yapin.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sayin isyanci ben sadece isime geleni degil genelleme yaparak soyledim sen Almanyadan ornek vermissin.. Bende sana danimarkadan ornek vereyim o halde.. Danimarkada ilk, orta lise ve universitede okuyan ogrencilerin hepsi istedigi gibi giyinme hakkina sahip buna kimse birsey demiyor ayrica bu sadece ogrencilerlede kalmiyor bir ogretmen, bir kamu calisani, bir kasiyer, bir hemsire, bir doktor ve buna kimse kimsenin giyiminden rahatsiz olmuyor hatta ve hatta bu secimlerde turbanli birisi milletvekili aday adayi oldu secilemedi o ayri bir konu.. simdi sen bana vermis oldugun almanya orneginde madalyonun yuzunu tersine cevirsen ve soyle dusunsen turkiyede turbanli ogretmenlere musade ediliyormu edilmiyor. bugun almanyada ayni uygulamalari uygularsa sasmayalim, bizim ulkemizin bize vermis oldugu degeri baskalarida kalkar bize verir bukadar basittir. ayrica sizde biliyorsunuzki bazi kesimler herzaman icin kendilerine birer siyasi oyunca bulurlar bugun turban olur yarin baska birsey onemli olan o insanlara bu firsatlari tanimamak bir bakima ekmeklerine bal suruyoruz.. Bir toplun nekadar yasaklarla bastirilirsa o toplum herzaman icin yasaklara ilgi duyacaktir bukadar basit...

saygilar

Arkadasim, istismari anlayan her ülke kendini koruyacaktir ve bunu Avrupa ülkeleride uygulamaya baslatti. Avrupa'nin uygulamasi Türkiye ile alakali degil. Avrupa'lilar uzaktan davulun sesi hos gelir misali ile davranip genelde Türkiye'yi elestirir bir tavir gösterirken, kendi baslarina aynisi geldiginde gercekleri hemen görüp, o davul sesinin sadece uzaktan iyi geldigini anlayarak, istismara karsi tavir almaya basladilar. Lütfen artik siyasi alet olan istemlerimizden vaz gecelim ve onlari desteklemeyelim. Yasaklikla alakasi yok, cünki türbenli düsünce iktidar oldugu zaman, birakin insanlarin sadece resmi dairelerde türbanli gezmesi mecburiyeti, her alanda mecbur türban ile dolasacaklar. Sokakta bile aynisi olacak. Bunun örnekleri cok, arkadasin birisi Iran'dan cok güzel fotograflarla göeteriyor. Daha neden halaaa bunlari savunuyoruz anlamiyorum dogrusu.

Saygilar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Dün gazeteleri sıraysıya kontrol ediyordum bu gün neler var neler yok diye yeni şafak gazetesi birinci sayfasından bir haber duyurdu. "Kompozisyon yarışmasında birincilik kazanan baş örtülü bir çocuğu kılık kıyafeti uygun değil diye çıktığı kürsüden indirdiler. " cümleleri yer alıyordu. Bu na diğer gazetelerin tepkileri ne olacak diye baktım ama beklediğim tepki gelmedi... Nede olsa kartel medya hakim Türkiye'de 'o' ne derse 'o' olur....

Çocuk 15 yaşında daha bir şeyler yapmaya çalışıyor kendi çapında büyük bir iş başarmış bir çok kişinin arasından başarıyla çıkmış... Taktir edilmesi gerekirken hakaret görüyor (kürsüden indiriliyor) Bizler her şeyden önce insan olmasını öğrenmeliyiz.....

Esasında ilk defa karşılaşmıyoruz böyle durumlarla daha önce piyano gösterisi hazırlayan bir genci izlemek için gelen annesini de başörtülü diye almamışlardı. Gerçekten sorulması gereken bir soru var NEDEN laikliğe aykırı hımmm devleti bölmeye çalışıyor evet sizde haklısınız

Olayın detayına inmeyeceğim merak edenler olursa diye http://www.yenisafak.com.tr/gundem/?t=26.1...c=1&i=83997

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Dün gazeteleri sıraysıya kontrol ediyordum bu gün neler var neler yok diye yeni şafak gazetesi birinci sayfasından bir haber duyurdu. "Kompozisyon yarışmasında birincilik kazanan baş örtülü bir çocuğu kılık kıyafeti uygun değil diye çıktığı kürsüden indirdiler. " cümleleri yer alıyordu. Bu na diğer gazetelerin tepkileri ne olacak diye baktım ama beklediğim tepki gelmedi... Nede olsa kartel medya hakim Türkiye'de 'o' ne derse 'o' olur....

Çocuk 15 yaşında daha bir şeyler yapmaya çalışıyor kendi çapında büyük bir iş başarmış bir çok kişinin arasından başarıyla çıkmış... Taktir edilmesi gerekirken hakaret görüyor (kürsüden indiriliyor) Bizler her şeyden önce insan olmasını öğrenmeliyiz.....

Esasında ilk defa karşılaşmıyoruz böyle durumlarla daha önce piyano gösterisi hazırlayan bir genci izlemek için gelen annesini de başörtülü diye almamışlardı. Gerçekten sorulması gereken bir soru var NEDEN laikliğe aykırı hımmm devleti bölmeye çalışıyor evet sizde haklısınız

Olayın detayına inmeyeceğim merak edenler olursa diye http://www.yenisafak.com.tr/gundem/?t=26.1...c=1&i=83997

Lütfen duygu sömürüsü yapmayalim. Cocugun kazandigi kompozisyona deyecek yok ve denmiyorda. Elestirilmesi gereken aslinda o cocugun ailesi. Cünki onlar cocugun basina gelecekleri biule bile okul düzenine uygun olmayan elbiselerle yolluyorlar. Demekki burada yapilmak istenen üzüm yemek degil bagciyi dövmek misali. O cocuga benzer bir coklari egitim alamiyorlarsa kilik kiyafetlerinden dolayi, önce aileleri elestirilmesi gerek. Cocugun yerinde olsam okul ile özel hayatimi birbirinden ayiririm ve daha güzel kompozisyonlara imza atarim. Dini görüslerini hic bir sorun olmadan özel hayatinda yapabilir. Bildiginiz gibi okullarda sadece türban gibi dini istismar eden giyisiler degil topluma ve okul düzenine uygun olmayan diger bazi giyim sekilleride ysaktir, ama onlar icinde özel hayatlarinda serbesttir. Demekki okul kurallari herkes icin gecerli, suna veya buna istisnalar yapilamaz. Lütfen artik önümüze bakalim ve kimseyi bazi siyasi emellerimiz icin kullanmayalim.

Saygilar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Cünki onlar cocugun basina gelecekleri biule bile okul düzenine uygun olmayan elbiselerle yolluyorlar.

cocugun basina gelecekleri biliyorlar

ve

bile bilemi uygun olmayan elbiselerlemi yoluyorlar Sayin isyanci..?

Eminmisiniz..

Sormak isterim size, hangi anne baba eyer ki dediginiz gibi ise ..... bile bile basina gelecekleri cocugunun... olumsuz

olan herhangi birseyi yaptirir..

Saygilar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ben ,bu konuda isyanci arkadaşımıza katılıyorum.Toplumun gidişine bakıldığında, bu tür olayların kasıtlı ve ajitasyon için yapıldığı inancını taşıyorum.

Sormak isterim size, hangi anne baba eyer ki dediginiz gibi ise ..... bile bile basina gelecekleri cocugunun... olumsuz

olan herhangi birseyi yaptirir..

Sokaklarda gece yarıları mendil ve su satan çocuklar var

Evebeynleri tarafından erkeklere pazarlanan çocuklar var

Başlık karşılığı dedesi,babası yaşındaki adamlara verilen ,çocuk yaştaki kızlar var

Para karşılığı kapkaç çetelerine satılan çocuklar var

Acaba bunların ,anne, babaları yok mu ya da sonuçlarını bilmiyorlar mı bu tür davranışlarının?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Hani kartel medya derken bile siyaset yapmaktasiniz.O kartel medya kimin hesabina calisiyor,bizde okuyoruz tüm gazeteleri,onlar Kartel medya olarak AKP ye canak tutmaktadirlar cünkü AKP sayesinde köseyi dönüyorlar,YENI SAFAK dediginiz gazete ve onun basindaki piyon ise AKP nin bir numarali adami.Ben dün Hürriyetle ilgili bir yazi yazdim ve mansetini elestirdim,cünkü öyle bir manset atma hakki yoktu hürriyetin.Yeni Safak gazetesi neden birseyleri kasimaktan vazgecmiyor.Türkiyenin bu kadar acil sorunlari var iken basörtülü cocukmu cok önemli olduki onu haber olarak duyuruyor.Baska daha cok önemli haberler vardi dün,onlarida duyurdumu acaba.Sayin siyaset tesettürlülerin basi aciklara yaptiklarinida haber yaptimi hic YENI SAFAK gazeteniz.?

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.