Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

EMİN ÇÖLAŞAN'IN İŞİNE SON VERİLDİ!

godzilla

Önerilen İletiler

Her gazeteciyim diyenden aydın olamaz

Aydın;yaptığı eserlerle belli olur.

Emin çölaşan için söylemiyorum ama hulki cevizoğlu o kadar kanal ve gazete değiştirdi hiç bu kadar söz konusu olmadı,

hatta hiç olmadı medya ve yazarları kör ,sağır oldular.

Ne hikmetse Emin çölaşan flaş haber olarak yayınlandı ve 3 gündür gündemde...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 88
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bahsi geçen derginin kapağındakileri gördüğüm zaman şok geçirdim,şimdi burda iki soru gündeme geliyor bu dergi nasıl piyasada ve neden Emin Çölaşan dışında kimsenin dikkatini çekmemiş?

Ooff ben sıkıldım artık bu çirkin entrikalardan....

herşeyi "entrika" penceresine sokup özünden uzaklaştırmamak lazım.

Emin Çölaşan Hükümeti ve hükümet partisini eleştirdiği için işine son verilmiştir.

Kimsenin niye dikkatini çekmediğinide, valiye, emniyet müdürlüğüne, içişleri bakanına soracaksın. Neticede tüm bayilere dağıtımı yapılan bir dergi.

Piyasada el altından satılan bir dergi değil.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yapma Cyrano,bu hükümet kaç yıldır iktidarda?Emin Çölaşan ilk kezmi muhalif bir yazı yazdı?

Cumhurbaşkanlığı seçimi arafesinde böyle birşeyin yaşanmış olması tesadüfmü?

Cumhuriyet Halk Partisi neden tepkisiz ve sessiz o kapaktaki okların üzerinde yazılanları okudun değilmi?Hangi insan evladı o hakaretleri,küfürleri sineye çeker?

Neden kimseden çıt çıkmıyor?

Benim bu komik oyuna karnım tok ama siz ısrarla gösterildiği gibi inanmak istiyorsunuz sizin bileceğiniz iş...

Ha birde diyelim ki haklısınız,sizin dediğiniz gibi gelişti olay,işine son verilen kişi Emin Çölaşan asgari ücretle dört çocuğunu bakmakla yükümlü Ahmet efendi değil ki.......

Bugün bu gazeteden atılır gider bir diğerine hayalini bile kuramıycağımız para ile tranfer olur nitekim akşam tv haberinde kendiside aynı şeyi söyledi ben açıkta kalmam dedi...Eee daha neyin yasıdır bu?Artık hükümeti eleştirecek adammı kalmadı piyasada?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Evet... Emin Çölaşan o çevrelerin sözcüsü olarak, onların özgürlüğünü, okuyucusunun kendisine verdiği zımni vekâletle onlar namına kullanmaktaydı.

Emin Çölaşan'ın işine son verilmesi münferit bir olay değil, rejime yönelik sindirme operasyonunun bir parçasıdır.

Emin'i başkaları izleyecek, Türkiye'yi şeriat rejimine götürmek isteyenlerin arzuladıkları medyaya kavuşmaları ve böylelikle yollarında daha rahat yürümeleri sağlanacaktır.

Olay bundan ibarettir.

Hemen belirteyim; susturulmak istenen Emin Çölaşan değil, onun şahsında laik demokrat kesimdir.

Saygılar..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Gazetecilik hayatınının en az 20 yılını takıntılarla geçirmiştir.Hergün aynı tarz yazılar yazarak gazeteciliğinde yorumculuğunda ****** ********.

Birde Emin Çölaşanı Aydın Doğan çıkarmış işten.Yani diğer gazete patronlarını yerin dibine sokan ve diğer gazetecileri envai türlü isimlerle

adlandıran ve kendi patronun nalınada mıhınada dokunmayan bu zatın nesini savunacak insanlar.İşte bir iki tane hürriyet almam bundan

sonra diyenler çıkar.Bir ikitanede destek yazısı.Bu güne kadar yazdıklarından ötürü bütün davalarını kaybetmiş bir kişinin statükocu solcuların

haklarını savunmasına adınamı savunulacak bu muhterem.On yıldır darbe yapılması için birilerini kışkırttığı içinmi savunulacak.

Emin çölaşan tarzı solcular ve demokratlar niye üzülüyor anlamadım.Ona muhteşem cumhuriyet gazetenizde en baş köşeyi verirsiniz nasıl olsa.

Böylece gazetenin tirajıda artmış olur.Orada bolca halkın ne kadar akıllı olduğuna yönelik gevrek kahkahalarla yorumlarda yapabilirsiniz.

***** ***** ********* geçersiniz.Ama 20 yıldır aydın beyin en sadık savunucusuna üzülün diyemezsiniz.

Emin çölaşan ölmediya!! sadece işine son verilmiş...Sanki Türkiyede başka gazeteciler iş değiştirmedi.Sanki siz hiç iş değiştirmediniz.

Statik olmak tehlikeli vesselam ;)

Usta yaa konuş,süpersin :clover:

Saddam bile sondakikaya kadar entrika rüyasi görüyordu.! ülkesi adina

genede herseyin basi egitim..

SIRF OMU GÖRÜYORDU DERSINIZ , Hani bir Meshur laf vardi simdi Cin sisesinden cikti diye.!

:shuriken: yamyam frankfurt

:D Bugün Irak'ta olan şey bizim ülkemizde kaç yıl önce oldu haberiniz yok galiba?biz ABD nin boyundurluğu altına ne zaman girdik?zihninizi bir zorlayın,yada Türk siyasi tarihi ile ilgili bilgiler okuyun biraz....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

herşeyi "entrika" penceresine sokup özünden uzaklaştırmamak lazım.

Emin Çölaşan Hükümeti ve hükümet partisini eleştirdiği için işine son verilmiştir.

Kimsenin niye dikkatini çekmediğinide, valiye, emniyet müdürlüğüne, içişleri bakanına soracaksın. Neticede tüm bayilere dağıtımı yapılan bir dergi.

Piyasada el altından satılan bir dergi değil.

Sevgili CYRANO eğer hükümet partisini eleştirmekten atılmış olsalar,desene yeni şafak dışındaki bütün gazetecilerin işine son verilecek demektir.

Hükümete çok Ağır eleştirilerde bulunan

Özellikle gözcü gazetesi ve yeniçağ gazetesi yazarları kendilerine yeni iş aramalılar.

:=) :sorcerer:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sevgili CYRANO eğer hükümet partisini eleştirmekten atılmış olsalar,desene yeni şafak dışındaki bütün gazetecilerin işine son verilecek demektir.

Hükümete çok Ağır eleştirilerde bulunan

Özellikle gözcü gazetesi ve yeniçağ gazetesi yazarları kendilerine yeni iş aramalılar.

:=) :sorcerer:

evet keşke önce Gözcü gazetesininde aydın doğan tarafından kapatıldığını bilseydin. AKP li istanbul büyükşehir belediye başkanını eleştirdiği için. Gözcü gazetesi yazarları zaten iş arıyor.

Yeniçağ gazetesininde patronu AKP den ihale alırsa, o zaman onlarda yeni iş arar zaten.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yapma Cyrano,bu hükümet kaç yıldır iktidarda?Emin Çölaşan ilk kezmi muhalif bir yazı yazdı?

Cumhurbaşkanlığı seçimi arafesinde böyle birşeyin yaşanmış olması tesadüfmü?

Cumhuriyet Halk Partisi neden tepkisiz ve sessiz o kapaktaki okların üzerinde yazılanları okudun değilmi?Hangi insan evladı o hakaretleri,küfürleri sineye çeker?

Neden kimseden çıt çıkmıyor?

Benim bu komik oyuna karnım tok ama siz ısrarla gösterildiği gibi inanmak istiyorsunuz sizin bileceğiniz iş...

Ha birde diyelim ki haklısınız,sizin dediğiniz gibi gelişti olay,işine son verilen kişi Emin Çölaşan asgari ücretle dört çocuğunu bakmakla yükümlü Ahmet efendi değil ki.......

Bugün bu gazeteden atılır gider bir diğerine hayalini bile kuramıycağımız para ile tranfer olur nitekim akşam tv haberinde kendiside aynı şeyi söyledi ben açıkta kalmam dedi...Eee daha neyin yasıdır bu?Artık hükümeti eleştirecek adammı kalmadı piyasada?

Arkadaşım, bu hükümetin atadığı valisi, emniyet müdürü, iç işleri bakanı, adalet bakanı uyuyormu.

Anlamıyorumki ben kendin inanıyormusun buna ?

Şeriatçı bir örgüt, dergi çıkarıyor. Bütün gazete bayilerinde bu dergi satılıyor. O cumhuriyete ve Atatürk'e ağıza alınmaz küfürlerin edildiği O sayıya ne emniyetten, ne savcılıktan toplama yada yasaklama gelmiyor.

Neyin altında neyi arıyorsunuz.

Tesadüfmü değilmiymiş.

Sorulacak soru şudur. Emin Çölaşan yazana kadar. Neden bu dergi toplatılmadı. Bir gazeteci başbakanı kedi şeklinde çizince, anında harekete geçen emniyet savcılık, neden bu açık küfürler karşısında hiçbirşey yapmadı.

Bu dergi bir nüshasını emniyet genel müdürlüğü basın bürosu, ve savcılık basın bürosuna verdimi dağıtımı yapılmadan önce ? verdi.

......

Bir ikinicisi, kimse aman Emin Çölaşan aç kalırın derdinde değil. Hükümeti eleştirdiği için bir gazetecenin işten atılması. Susturulması, hükümetle yakın ilişkilerde olan bir medya patronu tarafından.

Abdullah Gül Cumhurbaşkanı seçilemedi diye, aç açıktamı kalacaktı dert o muydu. Ya anlamak istemiyorsunuz, yada böylesi işinize geliyor.

Basit sorucam, Aydın Doğan, başı örtülü diye bir bayan gazeteceyi işten aysaydı bunlarımı söylerdin ?

Yok arkadaş, ya herkese demokrasi isteyeceksiniz, yada demokrasiden bahsetmeyeceksiniz.

Herkes ne olduğunun farkında. Emin Çölaşanın fikirlerini seven yada sevmeyen tüm yazarlarda hükümeti eleştirdiği için atıldığının farkında ve bunu söylüyor. İşten atanlarda bunu söylüyor.

siz neyin kavgasını veriyorsunuz onu anlamak mümkün değil.

Orasından burasından çarpıtmakla gerçek değişmez. Türkiyede, en büyük gazetelerinden birisinin en çok okunan yazarlarından birisi Hükümet partisini eleştirdiği için işten atılmıştır. Bu kadar basit. Zormu geliyor bunu kabul etmek.

Aydın Doğan başı kapalı olduğu için bir bayan gazeteceyi işten atsa eminim şimdi çarpıtanların hepsi birer "demokrasi havarisi" kesilirdi. Bundan şüphem yok. Yok arkadaş böyle demokrat olunmaz.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Herkes ne olduğunun farkında. Emin Çölaşanın fikirlerini seven yada sevmeyen tüm yazarlarda hükümeti eleştirdiği için atıldığının farkında ve bunu söylüyor. İşten atanlarda bunu söylüyor.

siz neyin kavgasını veriyorsunuz onu anlamak mümkün değil.

Orasından burasından çarpıtmakla gerçek değişmez. Türkiyede, en büyük gazetelerinden birisinin en çok okunan yazarlarından birisi Hükümet partisini eleştirdiği için işten atılmıştır. Bu kadar basit. Zormu geliyor bunu kabul etmek.

Aydın Doğan başı kapalı olduğu için bir bayan gazeteceyi işten atsa eminim şimdi çarpıtanların hepsi birer "demokrasi havarisi" kesilirdi. Bundan şüphem yok. Yok arkadaş böyle demokrat olunmaz.

Pes yani,lafı dönüp dolaşıp türbana,başörtüsüne getirdinya helal sana,konuyla ne ilgisi varsa...

Hangi işten atan kişi Emin Çölaşanı hükümeti eleştirdiği için işten atıldığını söyledi yapmayın Allah aşkına yahu..

Son yıllarda Çölaşan’la Hürriyet arasında bazı sorunlar çıkmaya başladı.

Sonunda iş, gazetenin kurumsal kimliği ile çatışma noktasına geldi.

Hemen aklınıza şu soru gelecektir.

Acaba siyasi bir mesele mi?

Hayır kesinlikle böyle bir şey yok.

Öyle olsaydı, yazar kadromuza Yılmaz Özdil gibi Türkiye’nin en çok okunan, en muhalif seslerinden birini katmazdık.

Öyle olsaydı, Oktay Ekşi, Bekir Coşkun, Tufan Türenç, Özdemir İnce, Yalçın Doğan, Yalçın Bayer gibi güçlü muhalif yazarlar bu logo altında yazıyor olmazdı.

Çölaşan geçen 20 yıl boyunca istediği her şeyi yazdı.Ertuğrul Özkök

Bunları söyleyen kim?Kimin çarpıttığı açıkça ortada,birde burda kimse Aydın Doğan'ın avukatlığını yapmıyor şayet benim yazılarımdan böyle bir kanıya vardınsa ne demek istediğimin tek kelimesini bile anlamamışsın demektir..

Yukardada söylediğim gibi yarın aynı gazeteci senin,benim hayalini bile kuramıycağımız bir parayla başka bir gazeteye transfer olunca ne söyleyeceksiniz çok merak ediyorum...

Hükümeti eleştirdiği için kovulmuş vay beee

Bu hükümet kaç yıldır iktidarda,ve bu hükümete bağlı Ankara belediye başkanı kaç dönemdir orda zira ben çocukluğumdan beri Emin Çölaşan ve Melih Gökçek'i tvlerde ellerinde belgelerle birbirine ağıza alınmayacak laflarla tartışırken izlerim..

Başörtülü söyletinize gelince sadece gülüyorum buna :) forumdaki tartışma uslubunu kendinize ilke edindiğinizi görüyorum konuları kaosamı sürüklemek istiyorsun at ortaya dini bir iki kelime dar bir boğaza saplanıp kalsın düşünceler..

İster başıörtülü olsun isterse çırılçıplak bir olay hakkında yorum yapmak için nedeni ve zamanı önemlidir kimin ne olduğu değil..

Biz çoookk sözde demokratlar gördük...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

vazifeli bir adamdı Emin

vazifesinide hiç saklama ihtiyacı duymazdı

öyle ki, bu milletin en temel degerleriyle alabildigine kavgalıydı, kavga ne kelime resmen kin tutuyordu

bu ise vazifeli oldugunun ilanıydı

emin'in durumu açıkdı, aynı digerlerinin açıklıgı gibi

lakin, Aydın Dogan acaba neden işine son verdi?

neden önce degilde şimdi?

emin zaten belliydi

AKP istedigi için olamaz, bu uzak bir ihtimal

Aydın Dogan kendi istegiyle bir kıyak geçmiş olabilir.

işleyen süreci iyi okumuşda olabilir, aldıgı bu karar neticesinde

nede olsa bir işadamı, bugüne kadar herhangi bir toplumsal, entellektüel kaygı gütmemiş bir medya patronu.

İktidara yakın olan, dogrusu en yakın olan Yeni Şafak gazatesi içinde bir şeyler söylemek isterim.

ben, çıktıgından bugüne kadar bu gazateye aboneyim, kesintisiz olarak.

gerçekte, entellektüel anlamında Türkiye'nin en birikimli gazatesiydi ve yereldi.

tabi bir gazate için entellektüel agırlık her zaman bir riskdir, hele ülkemizde.

iktidarın yozlaştıran bir yanı oldugu nasıl kesinse, buna dahil olanlarda az çok bu yozlaşmadan nasibini alıyor.

Yeni Şafak gene yerel, biraz entellektüel ama önceki muhalif tavrı çok körleşti, bu ise hiç hoş degil.

bir kimsenin her yaptıgı dogru degildir.

bizdendir diyerek her söyleneni, yapılanı tasvip etmek adil olma ilkesine aykırıdır

kimi yazarları bundan muaf tutmak lazımdır, bu daha çok gazetenin sahipligi ile alakalı sorunlardan...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

vazifeli bir adamdı Emin

vazifesinide hiç saklama ihtiyacı duymazdı

.

.

.

bir kimsenin her yaptıgı dogru degildir.

bizdendir diyerek her söyleneni, yapılanı tasvip etmek adil olma ilkesine aykırıdır

kimi yazarları bundan muaf tutmak lazımdır, bu daha çok gazetenin sahipligi ile alakalı sorunlardan...

Evet vazifeliydi Emin,aynen bagnaz dinci gazetecioler gibi,Seriat devletini halka empoze etmeye kalkan Humeyni ,Taliban zihniyetli dinci gezeticiler gibi vazifeliydi,Emin'in vazifesi bittigi icn görevinden uzaklastirildi ama seriat zihniyetli gazetecilerin görevleri henüz sona ermedi.Emin biliniyordui cünkü melih'in hirsizliklarini ortaya atiyordu,AKP nin iliskilerini ortaya atiyordu ve isadami Aydin Dogan tarafindan görevineson verildi. AKP istedigi icin bugün ülkesini satmaya hazir nice isadami var Türkiyede Emin viz gelir onlara *******

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Pes yani,lafı dönüp dolaşıp türbana,başörtüsüne getirdinya helal sana,konuyla ne ilgisi varsa...

Laf dönmedi dolaşmadı. Çok basit bir örnek verdim. Aydın Doğan, tesettürlü olduğu için bir bayan gazeteciyi işten atmış olsaydı, bunada böyle yaklaşırmıydınız diye. Konuyla ilgisi çok açık. Zira demokrasi, sadece bir kesime yapılan haksızlıklara karşı çıkmak değildir.

Hangi işten atan kişi Emin Çölaşanı hükümeti eleştirdiği için işten atıldığını söyledi yapmayın Allah aşkına yahu..

Son yıllarda Çölaşan’la Hürriyet arasında bazı sorunlar çıkmaya başladı.

Sonunda iş, gazetenin kurumsal kimliği ile çatışma noktasına geldi.

Hemen aklınıza şu soru gelecektir.

Acaba siyasi bir mesele mi?

Hayır kesinlikle böyle bir şey yok.

Öyle olsaydı, yazar kadromuza Yılmaz Özdil gibi Türkiye’nin en çok okunan, en muhalif seslerinden birini katmazdık.

Öyle olsaydı, Oktay Ekşi, Bekir Coşkun, Tufan Türenç, Özdemir İnce, Yalçın Doğan, Yalçın Bayer gibi güçlü muhalif yazarlar bu logo altında yazıyor olmazdı.

Çölaşan geçen 20 yıl boyunca istediği her şeyi yazdı.Ertuğrul Özkök

Arkadaşım "evet biz siyasi sebeplerle attık" böyle bir şeymi arıyordun sen ? Böyle bir şey kimse söylemez merak etme. Ancak,

"

Hepimiz o kurumsal kimliğe saygı göstermek, onun koyduğu yayın ilkelerini benimsemek zorundayız.

Peki yazarların bunu kabul etmeme hakkı yok mu?

Var elbet.

O zaman yapacağımız iş, kendimizce daha uygun gördüğümüz bir yerde mesleğimizi devam ettirmektir." Özkök

Motomot cümlelerde değil yazının içeriğinde aramalısın mesajı.

Hükümet partili belediye başkanını eleştirdiği için Gözcü gazetesini kapatırsın. Hükümeti eleştiren yazarlarından en önde gideni işten atar, diğerlerinede bu çizgide devam ederseniz akıbetinizin ne olacağı mesajını verirsin.

Yok aksi olsa Doğan grubu koyardı ortaya, "biz o sebeple değil şu şu sebeplerle işine son verdik" diyerek. Herkes gibi seninde buna emin olduğundan şüphem yokta. Bazen insanlar görmek istedikleri gibi bakıyorlar.

Bunları söyleyen kim?Kimin çarpıttığı açıkça ortada,birde burda kimse Aydın Doğan'ın avukatlığını yapmıyor şayet benim yazılarımdan böyle bir kanıya vardınsa ne demek istediğimin tek kelimesini bile anlamamışsın demektir..

Yukardada söylediğim gibi yarın aynı gazeteci senin,benim hayalini bile kuramıycağımız bir parayla başka bir gazeteye transfer olunca ne söyleyeceksiniz çok merak ediyorum...

Hükümeti eleştirdiği için kovulmuş vay beee

Bu hükümet kaç yıldır iktidarda,ve bu hükümete bağlı Ankara belediye başkanı kaç dönemdir orda zira ben çocukluğumdan beri Emin Çölaşan ve Melih Gökçek'i tvlerde ellerinde belgelerle birbirine ağıza alınmayacak laflarla tartışırken izlerim..

Başörtülü söyletinize gelince sadece gülüyorum buna :) forumdaki tartışma uslubunu kendinize ilke edindiğinizi görüyorum konuları kaosamı sürüklemek istiyorsun at ortaya dini bir iki kelime dar bir boğaza saplanıp kalsın düşünceler..

İster başıörtülü olsun isterse çırılçıplak bir olay hakkında yorum yapmak için nedeni ve zamanı önemlidir kimin ne olduğu değil..

Biz çoookk sözde demokratlar gördük...

Gülmene gerek yok. Örnek açıktır sorulanda açıktır. yazımın başında sorduğum gibi. Aynı tepkiyimi verirdin. Bu soru retorik bir sorudur, yani senin düşünmen ve muhasebesini yapman için.

Bizim konumuz, çölaşanın işsiz kalması yada aç kalması vs değildir. Kendi gazete çıkarır, doğan grubundan aldığı maaş kadar kazanır hiç kazanamazsa o ayrı. Sorun bir muhalif gazetecinin, muhalifliği yüzünden böyle bir şeye maruz kalması.

Doğan grubuyla çölaşan arasında sorunlar çıkmaya başlamış. Sorunların çıkış kaynağı bundan başka bir şeymi ?

İnsanlar bir şeyi artık öğrenmeli, çok geriye bakmayada gerek yok yakın geçmişimiz yeter. demokrasi ya herkes için olur, yada hiçkimse için olmaz.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Evet vazifeliydi Emin,aynen bagnaz dinci gazetecioler gibi,Seriat devletini halka empoze etmeye kalkan Humeyni ,Taliban zihniyetli dinci gezeticiler gibi vazifeliydi,Emin'in vazifesi bittigi icn görevinden uzaklastirildi ama seriat zihniyetli gazetecilerin görevleri henüz sona ermedi.Emin biliniyordui cünkü melih'in hirsizliklarini ortaya atiyordu,AKP nin iliskilerini ortaya atiyordu ve isadami Aydin Dogan tarafindan görevineson verildi. AKP istedigi icin bugün ülkesini satmaya hazir nice isadami var Türkiyede Emin viz gelir onlara *******

dedim ya ;

akp yi, düşünce olarak ona yakın insanlar daha tutarlı eleştirebilir.

chp nin temsil ettigi düşüncelerin ve eleştirilerin bu ülke halkına dönük bir yararı yok.

olsa olsa ***** bir azınlıgın sözcüsüdür.

chp, medya, hepsi topu 300 kişilik iş dünyasının ailesi...

ne garip Abdullah Gül'ün cumhurbaşkanlıgına karşı çıkanlarda bunlar, gelde şimdi bu guruhun milleti düşündügü varsayımından hareket et...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

dedim ya ;

chp nin temsil ettigi düşüncelerin ve eleştirilerin bu ülke halkına dönük bir yararı yok.

olsa olsa ****** bir azınlıgın sözcüsüdür.

ne garip Abdullah Gül'ün cumhurbaşkanlıgına karşı çıkanlarda bunlar, gelde şimdi bu guruhun milleti düşündügü varsayımından hareket et...

:clover::clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

dedim ya ;

olsa olsa azgın bir azınlıgın sözcüsüdür.

Chp iş dünyasını temsil ediyor da Akp iş dünyasını temsil etmiyor mu? 5 yıllık iktidarı boyunca emekçilere yönelik ne gibi yararlı yasalar çıkarmış. Al birini vur ötekine ikisi de aynı. Hangisinin programının merkezinde sermaye yerine emek var??? Bu konudaki görüşleriniz tam bilmiyorum ama yukarıdaki iletiniz böyle bir soruyu sorma ihtiyacı doğurdu bende. Sanki akp emekçi halktan yanaymış gibi.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşım "evet biz siyasi sebeplerle attık" böyle bir şeymi arıyordun sen ? Böyle bir şey kimse söylemez merak etme.

Yorumsuz -_-

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

"Hepimiz o kurumsal kimliğe saygı göstermek, onun koyduğu yayın ilkelerini benimsemek zorundayız. Peki yazarların bunu kabul etmeme hakkı yok mu? Var elbet. O zaman yapacağımız iş, kendimizce daha uygun gördüğümüz bir yerde mesleğimizi devam ettirmektir.." Ertuğrul Özkök

Ben kelime oyunlarıyla tartışmaya çalışan uslubu sevmem.

Basın camiasında yazarlar paparazzi programlarındaki mankenler gibi tartışmazlar. Anlatacaklarını böyle anlatmazlar.

Özkök neden Emin Çölaşan'ın işine son verdiklerini açık bir şekilde belirtmiştir.

Bunu tüm Türkiye anlamıştır, bunu çölaşanı sevenlerde sevmeyenlerde anlamıştır.

Ama iş kişinin sevmediği birine uygulanan anti demokratik uygulamaya tepki koymaya gelince, kişilere yok saymak daha evla gelir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Chp iş dünyasını temsil ediyor da Akp iş dünyasını temsil etmiyor mu? 5 yıllık iktidarı boyunca emekçilere yönelik ne gibi yararlı yasalar çıkarmış. Al birini vur ötekine ikisi de aynı. Hangisinin programının merkezinde sermaye yerine emek var??? Bu konudaki görüşleriniz tam bilmiyorum ama yukarıdaki iletiniz böyle bir soruyu sorma ihtiyacı doğurdu bende. Sanki akp emekçi halktan yanaymış gibi.

hayır, tabiki akp yi emekçilerin, daha dogru ifade ile toplumun geniş kalabalıklarının, ekonomik anlamda yanında görüyor degilim.

ben iş dünyasının yıllardır devletden beslenen kesimini kast ettim.

bunlar klasik anlamı ile burjuva falan degil, degil çünkü ne zenginliklerini kendileri var ettiler, ne de herhangi bir deger ortaya koyabildiler. bunların ki tamamen devlet destekli bir burjuvalık. ama bu Batılı anlamda degil.

konudan sapmaması için uzatmaya gerek görmüyorum. ama şunu tekrar etmekde fayda var.

AKP yi sahici anlamda eleştirecek ve onu gerektiginde 'yola' getirecek olan kesim, AKP dünya görüşü anlamında yakın olan kesimdir.

emin olun gerisi boş konuşmakla aynı degerde...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Emin çölaşan

Dün Cumhuriyetçi bugün muhafazakar yarın şeriatçıyım diyecek kadar kişiliksiz kişilikler tarafından harcandı

Aydın doğanın Her Teşebbüsüne Amborgom var yaşadığım sürece

ismini her duyduğumda Ah ettiğim Varlık

Cumhuriyet mitinglerinde RTE ve ABdullah gülle Birlikte protesto edilen Tek şahsiyet

maalesef o bu ülkenin medya Tekeli

Demokrasilerde En önemli Güçün başındaki Şakşakçı

Emin Çölaşan Büyük bir yazardı usta Bir kalemdi oda Bizim gibi özde Bağlıydı Cumhuriyet Ve Değerlerine

Yazıklar olsun........................................................... :sinirli: :sinirli: :sinirli:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Laf dönmedi dolaşmadı. Çok basit bir örnek verdim. Aydın Doğan, tesettürlü olduğu için bir bayan gazeteciyi işten atmış olsaydı,

buna da böyle yaklaşırmıydınız diye. Konuyla ilgisi çok açık.

Zira demokrasi, sadece bir kesime yapılan haksızlıklara karşı çıkmak değildir.

*

**

İnsanlar bir şeyi artık öğrenmeli, çok geriye bakmayada gerek yok yakın geçmişimiz yeter...

Demokrasi ya herkes için olur, yada hiç kimse için olmaz.

Anlamayana...Kavrama zorlukları yaşayanlara...

Özellikle anladığı halde inatla anlamamazlıktan gelenlere...

Bir şeyleri anlatabilmek çok zor dostum çok zor...

İfadelerin o kadar açık ve anlaşılır ki;

"Zira demokrasi, sadece bir kesime yapılan haksızlıklara karşı çıkmak değildir. "

"Demokrasi ya herkes için olur, yada hiç kimse için olmaz. "

Yinede yorumsuz diye yanıtlar gelebiliyor...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ne yaniti vereceklerdiki varmi verebilecekleri adam gibi bir yanit,lafi döndürüp dolastirip ayni seyleri tekrarlayip duruyorlar bu kazanmanin verdigi simarikliktan baska birsey degildir,cocukca ben kazandim iste oh olsun gibilerden argumansiz anlamsiz laf kalabaligi.Doru olan ne varsa bir kenara itip Ulus meydaninda Avrupa birligine girdik diye davul zurna caldirn zihniyetten baska hangi argumanlar beklenirki yanit versinler,en kestirmesi yorumsuz diyip tüymektir.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Basın üzerinde büyük bir sansür var, takır takır siteler kapattırılıyor, arap telekom işine gelmeyen siteyi herhangi bir bildirimde bile bulunmadan kapatıyor, sadece bir soytarıya soytarı dendiği için ateistforumun erişimi milyonlarca telekom kullanıcısına kapandı....

Aykırı yazılar yazan gazeteciler kovuluyor, sadece Emin Çölaşan değil aynı gün Kurtul Altuğ da işten kovuldu, zaten medyanın % 90 ı dolaylı veya dolaysız iktidarın elinde, uygulamaları aynen Demokrat partisinin uygulamaları ile örtüşüyor....

Sırayla, sıra diğer cumhuriyetçi yazarlara da gelecek............

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.