İçeriğe atla

Fotoğraf

GERCEKTE TANRI YOKTUR

TANRI YOKTUR benim için

Bu başlığa 1027 cevap verilmiş

#1026 Tumagü İskicap

Tumagü İskicap

Genç Üye

• Φ Üyeler
  • PipPip
  • 110 İleti

Gönderi Tarihi: 20 Mayıs 2017 - 08:28

Bir canlı türü olarak insan, politik türeyen Tanrı fikrinden daha yararlı ve empatik duygularla iyi işler yapıyor bu dünyada. Yalnızca insan canlısını değil, yeri geldiğinde dünyadaki tüm canlıları gözeten uygulamalara haizdir insan. Tanrı, insanın bu becerisinden yoksundur.

#1027 pach of neo

pach of neo

Genç Üye

• Φ Üyeler
  • PipPip
  • 455 İleti

Gönderi Tarihi: 20 Mayıs 2017 - 17:10

bence mantık olarak 1 konuda haklısın oda tanrı insanın aklına ve yaşamına mudahale etmıyor bu çok acık ve net. bu konuda senınle aynı fıkırdeyım. bir insan bu evrenın içinde tanrıdır. ve asla kaybetmez ama tek bir sartla yaratılıştakı fiziksel baglamları kötü akıl ile birleştirebilr ve bir kaos yaratır. oda savasları ve adaletsızlıgı ve kötülüğün anlamını oluşturur. buda bizlerı aslında canlı ve düşünen gelışmış hayvanlar olarak sorgulamak zorunda kaldığımızı ispatlar . aslında bu yasam aklımızı yeterınce kullnırsak bizlere tanrının aslında senınde dediğin gibi hiç bir işe yaramadığını  ispatlar ispatlamakla kalmaz ve iyilere acı ve şiddet olarakta yansır. ben aslında canlı denılen kavramın ne olduğu konusunda  tam karar veremdım canlı dedıgımız organlarmı yoksa organları kontro leden tanrımı? eger organları kontrol eden tanrıysa gerçekten o zaman biz neyiz???

Bir canlı türü olarak insan, politik türeyen Tanrı fikrinden daha yararlı ve empatik duygularla iyi işler yapıyor bu dünyada. Yalnızca insan canlısını değil, yeri geldiğinde dünyadaki tüm canlıları gözeten uygulamalara haizdir insan. Tanrı, insanın bu becerisinden yoksundur.

kalpkirik.gif kalpkirik.gif kalpkirik.gif sinirli.gif sinirli.gif

#1028 pach of neo

pach of neo

Genç Üye

• Φ Üyeler
  • PipPip
  • 455 İleti

Gönderi Tarihi: 20 Mayıs 2017 - 17:15

heyyy democrassion nerdesın? yahuuu senı çok özledim birde evrensel insanı çok özledim siz ikiniz olmadan sankı kendı kendıme yazıyormuş gibi hıssediyorum..tongue.png grin.gif grin.gif grin.gif

Cevap ekle