İçeriğe atla

Fotoğraf

BALIK YANINA EN İYİ NE GİDER?

Mevsimine uygun balık BALIK başka ne yapmayalıyım

• Lütfen cevap vermek için giriş yapınız.
Bu başlığa 10 cevap verilmiş

#1 gloria

gloria

Süper Üye

• Φ Süper Üye
  • 10.105 İleti

Gönderi Tarihi: 01 Ekim 2011 - 15:55

Bugün akşam yemeğinde fırında balık yapmaya karar verdim. Mevsimine uygun olan levrekmiş aldım. Yanına yeşil salata yapacağım, tatlı olarak da klasikten uzaklaşmayıp güveçte tahin helvasını uygun gördüm.

Ama sanki hala bir eksiğim varmış gibi geliyor, nedir o? Ne yapmalıyım? Başka başka ne yapmayalıyım? Siz balık yapınca yanına başka ne yapıyorsunuz?

Tamam kabul; küçükken mıknatıs yutmuş olabilirim, peki ama bütün salaklar da demir mi yuttu ?

twitter-logo.gif

#2 Misafir_skydavar_*

Misafir_skydavar_*
  • Misafirler

Gönderi Tarihi: 01 Ekim 2011 - 17:03

Roka salatası , beyaz peynir, kavun ve rakı başka bir şeye gerek yok :original:

#3 Admin

Admin

Süper Üye

• ™ Admin
  • 47.712 İleti

Gönderi Tarihi: 02 Ekim 2011 - 02:50

yeşil salata (ne olursa at içine yeşil olan tabikiiiiiii) :)
Gönderilen Fotoğraf Gönderilen Fotoğraf Gönderilen Fotoğraf Gönderilen Fotoğraf Gönderilen Fotoğraf

#4 mor burunlu tavşan

mor burunlu tavşan

Yeni Üye

• Φ Üyeler
  • Pip
  • 54 İleti

Gönderi Tarihi: 27 Ekim 2011 - 12:39

azıcık beyaz peynir ve rakı balığın yanına başka bir şey gitmez :)

#5 turkmedia

turkmedia

Genç Üye

• Φ Üyeler
  • PipPip
  • 269 İleti

Gönderi Tarihi: 27 Ekim 2011 - 13:38

Rakı varsa taraturu tavsiye ederim.

#6 whitecatnova

whitecatnova

Yeni Üye

• Φ Üyeler
  • Pip
  • 25 İleti

Gönderi Tarihi: 23 Aralık 2011 - 22:55

Fırında balık hafif bir gıda olduğu için sadece salata ile yediğinizde çabuk acıktıracaktır. Bu nedenle masada bir çeşit karbonhidratlı gıda bulundurmanızı tavsiye ederim. Ben haşlanmış karides ve biber-domates-soğan gibi sebzelerle fırında börek yapıp balığın yanına ikram ediyorum. Bazen patates salatası da yaptığım oluyor. Böylece masadakilerin yemekten sonra acıkma durumlarını önlemiş oluyorum.

#7 gloria

gloria

Süper Üye

• Φ Süper Üye
  • 10.105 İleti

Gönderi Tarihi: 25 Eylül 2012 - 10:34

Hımmm gayet güzel bir fikirmiş @whitecatnova börek hiç düşünmemiştim. :huh: Sigara böreği de olabilir belki :)
Bu akşam balık günü...

Tamam kabul; küçükken mıknatıs yutmuş olabilirim, peki ama bütün salaklar da demir mi yuttu ?

twitter-logo.gif

#8 Radya

Radya

Süper Üye

• Φ Süper Üye
  • 9.387 İleti

Gönderi Tarihi: 07 Kasım 2012 - 15:24

Bugün pazardan çinekop aldım.Yanına salata olarak İzmir'de seçenek çok fazla.Turp otu salatasında karar kıldım.Veee tahin helvası.Bir helvacının kızı olarak, balığın yanında mutlaka tahin helvası diyorum..Gönderilen Fotoğraf

Azıcık karate bilirim:)

twitter.png

#9 gloria

gloria

Süper Üye

• Φ Süper Üye
  • 10.105 İleti

Gönderi Tarihi: 04 Aralık 2012 - 09:20

Geldi yine balık günüm... Bugün somon almayı düşünüyorum var mı şöyle güzel, lezzetli bir somon önerisi...

twitter-logo.gif

#10 abidik

abidik

Deneyimli Üye

• Φ Üyeler
  • PipPipPip
  • 940 İleti

Gönderi Tarihi: 04 Aralık 2012 - 10:18

rakı içmessen balık küser
abidik 124

#11 gloria

gloria

Süper Üye

• Φ Süper Üye
  • 10.105 İleti

Gönderi Tarihi: 10 Şubat 2014 - 13:00

Geçen hafta istavrit almıştım, mısır unu ile de mis gibi kızarttık, çok da lezzetliydi, bu hafta yine istavrit mi alsam acaba? Evde bu aralar kalabalığız  hamsi istavrit çinekop iyi gidiyor böyle durumlarda... Ben de fırsattan istifade gidereyim iyice küçük balık özlemimi :)

twitter-logo.gif