Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

AKP'YE KAPATMA DAVASI AÇILDI

Misafir meraba

Önerilen İletiler

• Cevaplar 364
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

İşte kapatılma talebi gerekçeleri

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı'nın AK Parti'nin kapatılmasına yönelik talebindeki gerekçelerde bikini reklamından kırmızı

sokaklara kadar ilginç gerekçeler var.

İşte Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Abdurrahman Yalçınkaya'nın, AKP iddianamesine giren gerekçeler...

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Abdurrahman Yalçınkaya, AK Parti'nin "laikliğe aykırı eylemlerin odağı haline geldiği"

iddiasıyla kapatma davası açtı. İddianamede sözü geçen "laikliğe aykırı eylemler" ise

şöyle sıralanıyor:

KIRMIZI SOKAKLAR

Danıştay’dan dönen içki yasağı, sonrasında "kırmızı sokak" projesi ve bu konuyla ilgili medyada çıkan haberler ile parti

yetkililerinin yaptığı açıklamalar.

BİKİNİ REKLAMLARINA YASAK İDDASI

Mayo firmalarının İstanbul’daki bilbordlara yönelik "reklamı yasağı" iddiaları.

İÇKİ YASAĞI UYGULAMALARI

AKP’li bazı belediyelerin içki yasağı ve kadınlara özel park yapılması.

İMAM HATİPLİLERE ÖZEL OTOBÜS

İstanbul’da imam hatipli kız öğrencilere özel ücretsiz servis otobüsü .

ULEMA AÇIKLAMASI

AİHM’in türban kararının ardından Erdoğan’ın , "Başörtüsü konusunda karar verilirken ulemaya danışılmalı" sözü.

ATA’YA HAKARET FIKRASI

AKP’li Belediye Başkanı Cuma Bozgeyik’in Atatürk’e yönelik hakaret içeren fıkrası.

BÜLENT ARINÇ'IN SÖZLERİ

Bülent Arınç’ın "Ben laikliğe inanmıyorum, en azından bizdeki uygulanış biçimine" sözleri.

VELEV Kİ SİYASİ SİMGE

Başbakan Erdoğan'ın İspanya'da söylediği "Başörtüsünün velev ki siyasi bir simge olarak takıldığını düşünün, siyasal

simge olsa ne olur" sözü...

TÜRBAN MEVZU

Üniversitelerde türbana serbestlik getiren Anayasa'da yapılan değişiklik...

AKP Konya milletvekili Hüsnü Tuna Anayasa'da yapılan türbanla değişikliğin ardından 'hedefimiz kamu kurumları'

sözleri...

AKP'li Isparta Belediye Başkanı Hasan Balaman'ın, "Türbanlı bir kadın belediye başkanı veya daire başkanı da olabilmeli"

açıklaması.

Kapatma süreci NASIL İŞLEYECEK

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Abdurrahman Yalçınkaya, AK Parti'nin kapatılması istemiyle Anayasa Mahkemesi'nde

dava açtı.

Peki süreç nasıl işleyecek?

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Abdurrahman Yalçınkaya, ''laikliğe aykırı fiillerin odağı haline geldiği'' iddiasıyla AK

Parti'nin kapatılması istemiyle Anayasa Mahkemesi'nde dava açtı.

Başsavcı Yalçınkaya, akşam saatlerinde iddianameyi Anayasa Mahkemesi Başkanlığı'na gönderdi. İddianamede, AK

Parti'nin ''laikliğe aykırı fiillerin odağı haline geldiği'' savunuluyor.

Anayasa Mahkemesi, iddianameyle ilgili ön incelemeyi yapacak, herhangi bir eksiklik tespit edilmez ve iddianamenin kabulüne karar verilirse ön savunmasını yapması için iddianame AK Parti'ye gönderilecek. AK Parti yasal olarak 1 ay içinde ön savunmasını verecek. Ek süre talebinde bulunulursa bunu da Anayasa Mahkemesi değerlendirecek. Ön savunmanın Anayasa Mahkemesine verilmesinin ardından Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Yalçınkaya, esas hakkındaki görüşünü bildirecek.

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığının esas hakkındaki görüşü AK Parti'ye gönderilecek. Daha sonra belirlenecek bir tarihte

Yalçınkaya sözlü açıklama, AK Parti yetkilileri de sözlü savunma yapacaklar.

Bütün bu sürecin ardından, davaya ilişkin bilgi, belgeleri toplayacak raportör, esas hakkındaki raporunu hazırlayacak. Bu işlemler sürerken, gerek Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, gerekse davalı AK Parti ek delil veya yazılı ek savunma verebilecek.

Raporun, Anayasa Mahkemesinin 11 üyesine dağıtılmasının ardından, Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç bir

toplantı günü belirleyecek. Üyeler, belirlenen günde bir araya gelerek kapatma istemini esastan görüşmeye

başlayacaklar.

AK Parti hakkındaki kapatma davasını, 11 kişiden oluşan Anayasa Mahkemesi Heyeti karara bağlayacak. Asıl üyelerden

herhangi birinin bulunmaması veya emekliye ayrılması halinde 4 yedek üyeden en kıdemlileri heyete katılacak.

Anayasa'ya göre bir siyasi partinin kapatılmasına karar verilebilmesi için nitelikli çoğunluğun oyu aranacak. Buna göre,

kapatma kararı için Anayasa Mahkemesinin 11 asıl üyesinin en az 7'sinin oyu gerekecek.

Kapatılan partiler ve kapatma tarihleri şöyle:

İşçi-Çiftçi Partisi (İÇP)-(1968)

Milli Nizam Partisi (MNP)-(20.5.1971)

Türkiye İleri Ülkü Partisi (TİÜP)-(24.6.1971)

Türkiye İşçi Partisi (TİP)-(20.7.1971)

Büyük Anadolu Partisi (BAP)-(19.12.1972)

Türkiye Emekçi Partisi (TEP)-(8.5.1980)

Büyük Anadolu Partisi (24 Kasım 1992)

Sosyalist Parti (10 Temmuz 1992)

Yeşiller Partisi (10 Şubat 1994)

Halk Partisi (25 Eylül 1991)

Türkiye Birleşik Komünist Partisi (16 Temmuz 1991)

Halkın Emek Partisi (14 Temmuz 1993)

Özgürlük Demokrasi Partisi (30 Nisan 1993)

Sosyalist Türkiye Partisi (30 Kasım 1993)

Demokrasi Partisi (16 Haziran 1994)

Demokrat Parti-2 (13 Eylül 1994)

Demokrasi ve Değişim Partisi (19 Mart 1996)

Diriliş Partisi (1996)

Emek Partisi (1997)

Sosyalist Birlik Partisi (7.6.1994)

Refah Partisi (16.1.1998)

Demokratik Kitle Partisi (26.2.1999)

Fazilet Partisi (22.06.2001)

Halkın Demokrasi Partisi (13 Mart 2003)

benim burada merak ettigim

hararetli bir sekil de, turban konusu konusuldugu zamanlar ( gerci yine de var ) ... onca verdigimiz sehitler.

yine gözler turban konusu takip ettigi vakitler........ onca satilanlar misal: Telekom

ön savunma 1 ay denilmis... ardindan görüsü alinacak

gözler bu dönemi takip ettigi sürece...bu müdet icersin de... asil olacaklar.

Saygilar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

evet lüzumsuz ama kapatılma şekli bu olmamalı partiler halk tarafından sandıkta kapatılmalı başka yolla değil.

Yargı demokratiktir evrenseldir. Öyle olmalıdır. Halk demokrasiyi, demokratikliği özümseyememiş olabilir. Yargının bir görevi de demokrasiyi ve düzenini korumaktır.

Laisizmi törpülemeye çalışan siyasetçileri de, terörle devleti yıpratmaya çalışanları destekleyenleri de bu kalk soktu meclise.

Demokratik yargının olanları seyretmesi isteniliyor?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Merhaba Degerli Arkadaslarim ben Fransada dogup yetisen bir turk kardesinizim ve su gunlerde uzay ve havacilik bolumunu okuyorum burda.

Bu forumdaki esasen bu konuyla ilgili kaygi verici yazilar okudum. Neden kaygi verici derseniz sebeplerini izin verirseniz aciklayim.

1. Bazilariniz illegal yollardan yola cikarak bir partinin kapatilmasina sicak bakiyor. Peki sizleri bilmem ama benim aklima su geliyor. Ornegin bir ******** bir insani yolda olduruyor. Soruyorlar efendi neden boyle yaptin? cevabi: Yahu bana ters ters bakiyordu bizim evde ters bakani oldururler ben boyle yetistim napiyim? *****************Turkiye Cumhuriyetinde yasayan normal bir kisi nasil illegal yollardan milletin iradesini yerler altina serebilir? Totalitarizm denir buna Yuce Ataturk bunu mu birakti bize miras olarak? ************

Fransada kendimi yabanci olarak hissediyorum oyle hissetiriyorlar ve emin olun gorusun ne olursa olsun turk olman yetiyor. Arti, turkiyenin tarihi 100 yil oncesinden baslamiyor beyler...Sadece Ataturk'u referans almak goruyorumki yetmiyor. Aslinda fazlasiyla yeter ancak, bazilari Ataturk'un ne demek istedigini ya anlamamis yada anlayip sadece guc edinmek icin onun arkasina siginarak turkiyenin dengeleri ile oynuyorlar.

Ben bu ulkede buyudugum icin bu ulkeyi ornek almak istiyorum. Burda dunyanin her yerinden gelen insanlar var, her gorus var ama gorus kavgasi yok neden? Saniyorum bu ulkedeki vatandaslarin iradesi ve huzuru bazi beklentilerden daha onemli olarak gorulse gerek.

Peki turkiyede neden bu yok? Daha dorusu bir kesim neden bunu uygulayamiyor? Neden siz gencler oturupta turkiyenin guclenmesine katkida bulunmuyorsunuz?

NEDEN? Nasil bir vatandaslik duygusu bu soruyorum size? Tamam gorusun farkli olabilir benim icin gorus deil icraat onemlidir. Chin'in gecmisteki bir leaderini ornek almak isityorum: "Kedinin rengi ne olursa olsun fareyi yakalayan kedi iyidir" diye bir sozu vardi.

Fakat sizin temsil etmek istediginiz gorus, " benim gorusum olsunda bastaki isterse turkiye acliktan olsun". Bu yirmi birinci yuzyilda bu goruse normal bir insan nasil sahip olabilir? Ulkesini seven bir insan nasil boyle dusune bilir?

Tamam farzedelimki bu hukumette icraat gormuyorsunuz, peki bugunlerde bu parti kapatilirsa turkiyenin yararina olurmu? HAYIR. Balgibi bilinir ki hayir. Dogru zaman gelince zaten bu parti secime girer eger icraatlari millet tarafindan benimsenmediyse secimleri kaybeder, ve eger sizin gorusunuz benimsenirse secimleri kazanirsiniz. Burda ben bir problem GOREMIYORUM sahsen...

2- Tolerans eksikligi ve totalitarizm.

Bazilari Turkiyede yasadikalrini unutyorlar galiba. AKP Turikiyedeki yasayan millet tarafindan secilmis bir partirdir. Anlamiyorum sizler zorla bazi insanlara fikirlerinizi kabul ettiremezsiniz. Hukuktan once insanliga yakisan bir davranis deil. Haksizligi savunan birileri, milletin iradesini goz ardi edenler nasil Cumhuriyeti temsil edebilirler ki? Ya inanilir gibi deil...

Gorduk ki hepimiz, son yillardan beri bu milletin sag duyusunu kullanarak bazilarin, milletin iradesine karsi hareketlerde bulundular bunun en carpici ornegi de gecmiste devleti asan askerler ve onu referans olarak cekinmeden kullanan bir kesim. Turk milleti, sagolsun, artik uyandi. Milletin sabri ile oynamak cok ciddi bir risktir. Sanmayinki, gecmisteki gibi bu millet devletini yari yolda birakacak..

3- Turkiyenin gelismesine engel olmak isteyenler:

Hatirliyorum, bir zamanlar bir ekonomi ve sosyo-politika uzmani bir profesor turkiye hakkinda carpici seyler soylemisti turk oldugumu bilmeden:

" Bir milletin gelismesini kontrol etmenin en iyi yolu onu temsil ediyormus gibi gozukup onemli kararlar alma imzasini tasimak, mesela turkiyedeki vatandaslarin iki onemli gorusu vardir biri milliyetcilik biri de ataturkculuk ( celiski var gibi deilmi?). bu milleti batirmanin yolu bu iki kesime adam yerlestirip bu insanlara zaman zaman yeni kelime yeni fikir yeni kultur asilamaktir. Kulturunu bilmeyen birisi gorusunu de bilemez, kim oldugunu da bilemez adeta immuno-defiscience bir insan gibi olur herseye inanabilir yeterki gorusu zannetsin... Zaman gelecek o insanlar ulkesinden cok gorusune sahip cikacaktir. Iste o zaman onlari aldatmak cok kolay olacak... vesayire"

Sizler bilerek mi yoksa bilmeyerek mi bu insanlarin oyununa geliyorsunuz bilmiyorum ancak turkiyenin yararina hareket etmediginiz kesindir. Lutfen bu ulke bu millet her gorusten onemlidir, her fikirden onemlidir. Bugunlerde bas ortusunu tartisdigimiz ve harcadigimiz zamanlarda bazilari yeni ucak yapiyor yeni gemi yeni fuze ve cok gizli silahlar. Biz ise hala goruslerimizi turkiyenin ustunde tutuyoruz, malesef.

Umarim hatalarinizi anlayip gorus degisme ihtyaci duymadan ulkemiz ile gorusunuz arasindaki dengeyi 180 derece degistirsiniz (90 deil), Hoscakalin.

Benim partici yada gorus tarafim yok benim icin onemli olan Turkiye ve onu Guclendirmek. Herseyden onemlisi bu, sanmayin ki ben AKP ciyim, ama AKP nin bazi atilimlarina ( hatta coguna) taraftarim ama asla ben AKP ciyim demem, cunki birgun AKP de degisebilir....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Benim partici yada gorus tarafim yok benim icin onemli olan Turkiye ve onu Guclendirmek. Herseyden onemlisi bu, sanmayin ki ben AKP ciyim, ama AKP nin bazi atilimlarina ( hatta coguna) taraftarim ama asla ben AKP ciyim demem, cunki birgun AKP de degisebilir....

tamam anlasildi arkadasim sen AKP ci degilsin iyi aksamlar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Oyle ben illegal kapatiliyor demedim illegal kapanmasina sicak bakan kisiler hakkinda konusmustum. Arti Fransada yasadigimiz nerden belli oluyor? cok merak ettim dorusu :)

fransız kalmışsınız :)

"Bazilariniz illegal yollardan yola cikarak bir partinin kapatilmasina sicak bakiyor." demişsiniz

Bu çıkarımı nereden yaptığınızı anlamış değilim. İllegal yolardan yola çıkılarak parti kapatılmaz, kapatılmıyor da. Yargıtay başsavcısı davayı açar (Türkiye'de Yargıtay illegal değil oldukça legal bir hukuk kurumudur) Anaysa Mahkemesi inceler (o da legaldir, hem de oldukça) eğer Türkiye Cumhuriyeti'nin mevcut yasalarına müteallik bir suç unsuru tespit edilirse bu süreç zarfında gerekli hukuki işlem yapılır. Dolayısıyla partiler en azından Türkiye'de illegal yollardan kapatılmaz. (Başka ülkelerde de öyle olduğunu sanıyorum)

Ayrıca akp yandaşı arkadaşların panik yapmasına gerek yoktur. Yukarıda da söylediğim gibi bu bir yargı sürecidir. Bu durumda yargının işleyişine saygılı olmak ve sağa sola kızıp köpürmemek gerekir. Sonuç olarak nihai karar bu ülkenin bağımsız mahkemelerince verilecektir. Eğer ortada bir suç unsuru olduğuna inanmıyorlarsa zaten onlar açısından endişe edilecek bir durum yok.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Merhaba Degerli Arkadaslarim ben Fransada dogup yetisen bir turk kardesinizim ve su gunlerde uzay ve havacilik bolumunu okuyorum burda.

1- Yargı, illegal değil legal bir kurumdur. Laik, demokratik Türk Cumhuriyetini temsil eden ilk üç kurumdan bir tanesidir.

2- Ülkenin somut şartları uzaktan ahkam keserek bilinemez.

3- Dermokratik Cumhuriyetlerin yasaları marjinal, totaliter görüşlü siyasetlere izin vermez.

4- Demokratik ülkelerdeki yargı kararlarını "totaliterlik" olarak değerlendirmek bilgisizliktir.

5- Akp'ye "çoğunlukla katılan" bir insan akp lidir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bu forumdaki esasen bu konuyla ilgili kaygi verici yazilar okudum. Neden kaygi verici derseniz sebeplerini izin verirseniz aciklayim.

1. Bazilariniz illegal yollardan yola cikarak bir partinin kapatilmasina sicak bakiyor. Peki sizleri bilmem ama benim aklima su geliyor. Ornegin bir ******** bir insani yolda olduruyor. Soruyorlar efendi neden boyle yaptin? cevabi: Yahu bana ters ters bakiyordu bizim evde ters bakani oldururler ben boyle yetistim napiyim? *****************Turkiye Cumhuriyetinde yasayan normal bir kisi nasil illegal yollardan milletin iradesini yerler altina serebilir? Totalitarizm denir buna Yuce Ataturk bunu mu birakti bize miras olarak? ************

İllegal yolla veya legal yolla hiç farketmez, bu ülkenin yönetim biçimi Cumhuriyettir ve Cumhuriyeti tehlikeye sokan, bu rejimi değiştirmeye çalışan herkes layıkını bulmalıdır.

mevzu anlaşılmıştır. Olaya bir el atalım :D Şimdi anladığım kadarıyla şu yukarıdaki sözlerimden dolayı yapıldı bu eleştiri... Ama bu eleştiriyi hakedecek bir söz degildir... Şu an sanırım asıl eleştiri bu söylediklerime karşılık sizin söylediklerinize yapılmalıdır...

Neden mi?

Çünkü dikkatli okumamışsınız? Okumuşsanız da anlamamışsınız.. Anlamadıysanız önce bir sorsaydınız, burada ne anlatılmak isteniyor diye de size bir açıklasaydım... Böylece hakkımda yapmış olduğunuz benzetmeleri haketmediğimden dolayı belki şu an kendinizi kötü hissetmiş olmayacaktınız... -_-

Açılayayım bari...

İllegal yolla (PKK gibi) veya legal (AKP, DTP gibi) yolla hiç farketmez, bu ülkenin yönetim biçimi Cumhuriyettir ve Cumhuriyeti tehlikeye sokan, bu rejimi değiştirmeye çalışan herkes layıkını bulmalıdır.

illegal denilirken PKK gibi yasal olmayan, yasadışı ilan edilen örgütlerden bahsettim.

Legal derken de AKP, DTP, MHP artık herneyse yasal olan siyasi parti vb.lerinden bahsettim.

İllegal ya da legal yolla bu ülkenin rejimini değiştirmeye kalkışan herkes layıgını bulacaktır dedim...

Bunda ne anormal bir durum var, ne de bu şekilde eleştirilmesi gereken bir durum...

Bunda olan sadece okuduğunuza yapmış olduğunuz yanlış yorumdur... Kişinin fikri neyse zikri odur derler, sanırım bu duruma bu atasözü de iyi gidecektir...

Saygılarımla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Evet ne yazikki gorus farkliligina ahkam kesme diye nitelendiriliyor.

Ben Turkiyedeki yargiya illegal damgasini vurmadim, yanlis anlasilmistir yada oyle demisim gibi gosterilmek isteniyor, ben illegal yoldan da kapatilsin artik diyen arkadasa cevap godnermek istmemistim.

Ve akpye cogunlukla katildigimi soylemedim, akpnin cogu atilimina simdilik taraftarim ama partici deilim birgun akp de degise bilir demistim, saygilarim ile.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Evet ne yazikki gorus farkliligina ahkam kesme diye nitelendiriliyor.

Ben Turkiyedeki yargiya illegal damgasini vurmadim, yanlis anlasilmistir yada oyle demisim gibi gosterilmek isteniyor, ben illegal yoldan da kapatilsin artik diyen arkadasa cevap godnermek istmemistim.

Ve akpye cogunlukla katildigimi soylemedim, akpnin cogu atilimina simdilik taraftarim ama partici deilim birgun akp de degise bilir demistim, saygilarim ile.

Hala mı yaaa? alla allaaaaaa...

Legal ya da illegal yolla parti kapatılsın demedik diyoruz.

Legal ya da illegal partilerin rejime zarar verici duruma geldikleri anda kapatılmasından bahsediyoruz.

Herkes anlamış bi siz anlamıyorsunuz ...

Hiç mi niye bu insanlar boyle ustume geliyor diye düşünmüyorsunuz, hiç mi acaba ben mi yanlış anladım diye düşünmüyorsunuz...

Enteresan yani..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Pardon flood gibi olacak ama,

gloria evet senin sozlerini elestirmistim ama yanlis anlamisim ikinci kez okuyunca anladim ozur dilerim, gerci isim de vermemistim ama soylediklerimin de arkasindayim ben doruca seni hedef almamistim zaten iyi aksamlar :)

Ya ben senin bu dedigine karsi deilim ki zaten neden ustune aliyorsun boyle herseyi tekrar ozur diliyorum

benim sözlerimi eleştirip, sonra da nasıl beni doğruca hedef almamış oluyorsun orası pek anlaşılır degil ama neyse hadi özürünü kabul ediyorum :D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Cunki orda ben senin sozlerinden cok bir bakis acisi sergiledim gloria. Bir bakis acisi da bence milletin iradesi yarginin ustundedir ben demokrasiyi burda boyle tanidim boyle biliyorum. bir arkadas bu konuda biraz magnali konusmus yada ben yine anlayamadim...Devlet bir milleti temsil eder millete kulak asmayan cumhuriyet icin caba sarf edemez mumkun deil bu ozune ters duser bi kere. Milletin kucuk bir kisminin DTP yi meclise sokmasiyla %40 larda AKP yi meclise sokmasini ayni algilamamasi lazim.

Ve ekliyorum, simdilik AKP nin cumhuriyeti tehlikeye atacak somut bir adim attigini ben goremedim. Ama tehlikeli gozukmuyor deil, ona katiliyorum ama o konuda somut bir adim atmadiklari surece partinin kapatilmasina sahsen ben haksizlik derim.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Cunki orda ben senin sozlerinden cok bir bakis acisi sergiledim gloria. Bir bakis acisi da bence milletin iradesi yarginin ustundedir ben demokrasiyi burda boyle tanidim boyle biliyorum. bir arkadas bu konuda biraz magnali konusmus yada ben yine anlayamadim...Devlet bir milleti temsil eder millete kulak asmayan cumhuriyet icin caba sarf edemez mumkun deil bu ozune ters duser bi kere. Milletin kucuk bir kisminin DTP yi meclise sokmasiyla %40 larda AKP yi meclise sokmasini ayni algilamamasi lazim.

Ve ekliyorum, simdilik AKP nin cumhuriyeti tehlikeye atacak somut bir adim attigini ben goremedim. Ama tehlikeli gozukmuyor deil, ona katiliyorum ama o konuda somut bir adim atmadiklari surece partinin kapatilmasina sahsen ben haksizlik derim.

Akp'nin cumhuriyeti tehlikeye atacak somut adımlarını görememiş olman senin değil Fransız basınının kabahatidir :D Bekle yakında iddianame açıklanır, görürsün herşeyi ;)

Haksızlık yok... Alınan karar doğrudur...

bak şu resme;

themis3.gif

Adalet Tanrıçası... Adaletin simgesi.. Bunu bazıları adaletin gözü kördür diye algılar, bazıları da adalet tarafsızdır diye... Biz bugün adaletin tarafsızlığını gördük, sizler hala kör olduğunu düşünüyorsunuz...

Bu zamana kadar birileri birilerine haksızlık yapmışsa bu haksızlık hükümete değil, halka yapılmıştır... Artık hak yerini bulmalıdır...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

sevgili arkadaşım, yukarıda da yazdığım gibi partinin kapatılıp kapatılmayacağına yargı karar verecek. milletin iradesiyle ya da herhangi bir yargı dışı yolla kapama yapılmayacak zaten. ayrıca yukarıdaki arkadaşlar da bu milletin bir parçası, onlarda kendi fikirlerini beyan ediyorlar. onlarda bir irade örneği sergiliyorlar. akp'nin kapatılmaması gerektiğini söyleyen sizler nasıl bir irade beyan ediyorsanız, onlar da o şekilde kendi fikirlerini açığa vuruyorlar. bunda garip olan birşey yok.yani onların fikride milletin iradesi değil mi? senin gibi düşünmek zorunda değiller.

ayrıca demokrasiden bahseden sensin, ama senin söylediğin gibi çoğunluk baskısı demokrasi değildir. onun için meclisteki partiler aldıkları oylar nispetinde değerlendirmeye tabi tutulamaz. yaklaşımın demokratça değil.

akp'nin demokrasiyi tehlikeye atacak somut adımları olup olmadığını (yine tekrar edyorum, diğer arkadaşlar kusura bakmasın :) ) yargı organları belirleyecek. senin, yargıtay başsavcısının elinde ne tür belgeler olduğunu bildiğini sanmıyorum. o yüzden bu konuda fikir yürütmen biraz bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak gibi olmuş.ama şu kesin ki yargıtay başsavcısı elinde çok somut deliller olmadan iktidar partisi aleyhine böyle bir girişimde bulunmaz. belli ki dosyasında çok sağlam bir iddianame var.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ayrıca demokrasiden bahseden sensin, ama senin söylediğin gibi çoğunluk baskısı demokrasi değildir. onun için meclisteki partiler aldıkları oylar nispetinde değerlendirmeye tabi tutulamaz. yaklaşımın demokratça değil.

Aynen katılıyorum sana RUA :clover:

Zaten AKPliler değil miydi demokrasiyi amaç değil de araç olarak görenler.. Onlar değil miydi bunu açıkça dile getirenler... Demokrasiye vurulmuş bir darbe olarak algılanamaz bu... Çünkü demokrasi diye de birşey bu hükümet zamanında olmamıştır...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Aynen katılıyorum sana RUA :clover:

Zaten AKPliler değil miydi demokrasiyi amaç değil de araç olarak görenler.. Onlar değil miydi bunu açıkça dile getirenler... Demokrasiye vurulmuş bir darbe olarak algılanamaz bu... Çünkü demokrasi diye de birşey bu hükümet zamanında olmamıştır...

:clover:

demokrasi akp'nin geleneğinde yok sevgili gloria. demokrasinin nimetlerinden faydalanıp yeri geldikçe araç olarak kullanma kurnazlığı sergilemek demokratlık değildir. demokrasi tekkelerde şeyhler tarafından öğretilmiyor.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

1- Orda ben benim dedigim dogrudur demedimki dusuncemi soyledim elbetteki eksik bilgilerim olabilir hepimiz insaniz.

2- Ben Turkiyedeki gelismeleri fransiz basinindan alsaydim.. :), emin olun onlar cok mutlu bu son gelismelere...

Artik bir ulkenin gelismelerini takip etmek icin o ulkede bulunmak sart deil. (Herhalde)

3- Eger bu ulkedeki Cumhuriyeti gercekten tehlikeye atacak somut adim atmis olsalardi turk medyasi kacirmazdi diye dusunuyorum bu durumda ben yine kendimi suclayarak turk basinini yeterince takip edemedigimden kaynaklaniyor derim. (...)

4- Baskalarini bilme ama ben ortaliga bagirip cagirmiyorum...Ve dedigim gibi ben AKP CI deilim particilikten zaten nefret ederim bakarsiniz bugun AKP li yarin CHP li o gunki icraatlara bakarim, bos konuusyormu? baska partiye oy veririm o kadar. Ve yurt disindakileri de yabanci gormekten vazgecmesi gereken kisiler var cunki bizde sizin gibi oy kullanip her sene avrupadan turkiyeye calisipta kazandigimiz paralar ile yatirim yapiyoruz? Ve son olarak sizingibi de turk kimligim ve ozum var. tek farkimiz yabanci bir ulkede turkiyem icin okuyup ilerde Vatanima faydali olma pesindeyim.

Iyi aksamlar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

1- Orda ben benim dedigim dogrudur demedimki dusuncemi soyledim elbetteki eksik bilgilerim olabilir hepimiz insaniz.

2- Ben Turkiyedeki gelismeleri fransiz basinindan alsaydim.. :), emin olun onlar cok mutlu bu son gelismelere...

Artik bir ulkenin gelismelerini takip etmek icin o ulkede bulunmak sart deil. (Herhalde)

3- Eger bu ulkedeki Cumhuriyeti gercekten tehlikeye atacak somut adim atmis olsalardi turk medyasi kacirmazdi diye dusunuyorum bu durumda ben yine kendimi suclayarak turk basinini yeterince takip edemedigimden kaynaklaniyor derim. (...)

4- Baskalarini bilme ama ben ortaliga bagirip cagirmiyorum...Ve dedigim gibi ben AKP CI deilim particilikten zaten nefret ederim bakarsiniz bugun AKP li yarin CHP li o gunki icraatlara bakarim, bos konuusyormu? baska partiye oy veririm o kadar. Ve yurt disindakileri de yabanci gormekten vazgecmesi gereken kisiler var cunki bizde sizin gibi oy kullanip her sene avrupadan turkiyeye calisipta kazandigimiz paralar ile yatirim yapiyoruz? Ve son olarak sizingibi de turk kimligim ve ozum var. tek farkimiz yabanci bir ulkede turkiyem icin okuyup ilerde Vatanima faydali olma pesindeyim.

Iyi aksamlar.

Türk basınından tek kelime birşey ogrenemezsin cunku onların hepsi sindirilmiş durumda... zaten asıl sorunlardan birisi de bu... AKP döneminde Türk basını sınıfta kaldı sayın Zehir... Akp ye karşı olan yazarlar işten cıkarıldı, karşı olmayanlar da yan gelip sefa sürdüler.... magazin takıldılar...

AKP döneminde Abdülhamit döneminden daha çok sansür uygulandı basına... Medyaya... Mizah dergileri bile mahkemeye verildi, AKP başkanının karikatürleri yapıldı diye...

Takip etmemekle birşey kaçırmış sayılmazsınız...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bak arkadasim biz senin düsündügün konulari cok tartisdik tamam anladik sen Avrupada yasiyorsun! bu konulara daha hassas yaklasimin var sevgiyle karsilamak lazim .. ince eleyip sık örüyorsun hatirliyormusun avusturyada secimi kazanan radikal sag parti nasil almanyanin bir takim avrupa ülkelerin baskisiyla daha göreve gelmeden yerinde mihladilar ... bak senin gibi daha ince anlatayim AVRUPADA tekrar diyorum AVRUPADA ...

Nazi ve Fasist adlarını taşıyan siyasi partilerin kurulması hukuken engellenir yani yasaktir Bu engel, sadece adlarla sınırlı degildir,, buraya dikkat ! Hukuka uygun olarak kurulmuş partilerin, bu ideolojileri hatırlatacak bir söyleme sahip olması ya da sadece bu yönde cagrışımlara yol açacak

birtakım işaret, simge, giyim, müzik vb. aracları kullanmaları da aynı nedenle yasaklanabilir !!! evet burasi avrupa ..

gelelim Nazi uygulamasiyla şeriat uygulamasi arasinda ne fark var yada Fasist uygulamayla şeriat uygulamasi arasinda ne fark var bilmem anlata bildimmi

Efendi Türkler

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.