Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Allah’ın Kıskançlığı

olivera02

Önerilen İletiler

“AKLI” sorulan matematik sorusu ile 2x2 4 eder vs ile test edip kanıtlanmış olduğunu söylemek doğrudur neden “AKIL GÖRÜNMEZ” ama “VARDIR” ve hayat boyunca İnsan’ın yaşamında “AKLI’nı” deneyleyebileceği bir çok şey karşısına çıkar misal “İNSANIN MAYMUNDAN GELMEDİĞİ GİBİ” böyle şeylerde görünmeyen “ İNSAN AKLI” ile deneylerle belirlenebilir.

Bizi kimin yarattığı konusu gayet açıkça bilinir “ALLAH” yarattı ve “TOPRAKTAN” aksini bilimsel olarakta kanıtlayan varsa yazsın veya söylesin yoksa sırf ben öyle söylüyorum veya inanıyorum demek abestir.

Gerçek “İnsan ve toprak’ta olan benzerlik (element)” somut delillerden.

Tabi’ dirki Başkaları “İLKEL ÇORBA” masallarına inanabilir o kişilerin sorunudur.

Çok doğru inanmak serbesttir “KANIT’lara” inanmak ise zorunludur? Der birileri bende derimki her bilimsel yeni “KANIT” eskisini rafa kaldırır bu itibarla “BİLİM” ve “AKIL” birde “BİLGİ ÇAĞINDA” yapılacak her yeni buluş atılım inananların lehine olacaktır.

sana katılıyorum evet kıyamet alameteri bunlar zaten dine karşı gelenler çıkacak v.s bunun gibi şeyler peygenberimiz zamanındada vardı ama din karşıtları bole nasıl ki ilk başta red edip sonra imana geldiler

saygılar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 212
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

arkadaşlar sırf oylesine forma bakıyordum bu konuyu gördüm üye oldum,ben sizi anlamıyorum şuan bilim adamları kendilerini parçalıyorlar ama hiçbiri canlı olmayan birşeyi canlandırmaya başaramıyor kendi ağızlarından söylüyorlar diyorlarki "bir canlıda bulunan herşeyi kullanıyoruz ama kesinlikle en ufak bir ilerleme bile kaydedemiyoruz" ama size göre heşey kendinden oluştu yani doğadan oluştu bilim adamlarının elindeki herşeyde doğadan geliyor zaten onlar niye canlandıramıyor,veya doğa dediğimiz sadece bir kavram akılımı var düşünebiliyormu hayır etrafınızdaki herşey doğa,peki o zeki bilimadamları yıllarını verip bir arpa boyu bile yol alamıyorlarsa doğa bunu nasıl başardı,yani o kadar gülünçsünüzki aklınızı kullansanız doğru yola dönersiniz ki Allah size müslüman bir ülkede doğma fırsatını vermiş yani siz şanslı insanlarsınız fakat yinede bu fırsatı tepmişsiniz,yani sizleri tanımıyorum ama yinede üzülüyorum çünkü bir müslümanın mantığı budur hz.Ebubekir hep şoyle dua edermiş "Allah'ım beni çok büyült ve cehenneme koy o kadar çok büyültki oraya başka kimse giermesin sadece ben yanayim,bende size üzülüyorum ama elimden bişe gelmiyor,size bir örnek vereyim Kur'an ın bu döneme kadar değişmediğinede inanmıyorsunuz ama Hz.Muhammed'in sözleridir diyorsununz(haşa) yani onun sözü dediğinize göre o dönemde soylenmiş olduğunu kabul ediyorsunuz,Kur'an da iki denizin ayrıldığı yer diye bir ayette geçer,tabi siz buna Hz.Muhammed'in sözü diyorsunuzya,Kaptan Kusto mu neydi isminin tam yazılışını bilmiyorum,niye müslüman olduğunu gidin araştırın,biliyorsununz en ünlü kaptanlardandı ve gezisi sırasında iki denizin ayrıldığı noktayı görmüş ve müslüman olmuştur isterseniz gidin araştırın Allah inşAllah sizede onun gibi doğru yolu bulmayı nasip eder,sizin demenize Hz.Muhammed taa arabistandan bunu nasıl görmüş nasıl bilmiş,mesela Hz.Muhammed'in bir sözü vardır cüzzam hastalığının salgın olduğu bir köyden aslandan kaçar gibi kaçın demiştir,bilim adamlarının araştırmalarında vardıkları sonuç ise cüzzam hastalığına neden olan canlının şeklinin aslana benzediğidir,bunlara siz hikaye veya senin hayal gücün diyeceksiniz bu normal çünkü inanmayanlardansınız,ben size binlerce örnek veririm ama siz bana daha nasıl varolduğunuzu bile anlatamazsınız yani bu kadar muazzam bir yaradılışın kendinden olabileceği imkansızdır hatta derken bile yaradılış diyorum çünkü başka türlü ifade edilemez aklı olan herkes bunu düşünür,bide bişe soracam öldükten sonra nereye gideceğinizi dçüşünüyorsunuz ben bunu hep merak etmişimdir,ben asla cennete gidecem demiyorum ama Allah inşAllah nasip eder bize,en azından ben eminimki sonunda cennete gidecem,peki siz ne düşünüyorsununz bi boşluğamı gideceksiniz,yani anlamıyorum lütfen söyleyin yani akıbetiniz hakkında ne düşünüyorsunuz,bakın gerçekten içim yanıyor sizin için üzülüyorum siz bana bizden sanane desenizde ben bir müslüman olduğum için Hz.Muhammed in davranışları ve görüşleri benim yaşam tarzım olduğu için size üzülüyorum,Allah birçok kişiye doğru yolu göstermiştir inşAllah sizede nasip eder

selametle

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

fatiqua

öyle bir giriş yapmışsınki kilitlendim kaldım

bombardımana tuttun bizi, böyle tartışamayızki tek tek yavaş yavaş gitsek iyi olur. Konuyla ilgisi olmayan mevzularada değinmişsin. Çok iyi yapmışsın ama hepsini bir anda önümüze getirince şaştık kaldık.

sorularının yanıtları forum sayfalarında ve konularında var yeterince

hoşgeldin, saygılar ...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Forumlarda dolaşırken dikkatimi çekti ve hemen üye oldum. tamamıyla fatiqua kardeşimize katılıyorum. inanç olmazsa yaşamanın hiçbir anlamı yok. o zaman insan boş yaşar. çünkü şükrü bilmez. Allah bize akıl vermiş düşünebilmek için. namaz kılmayan insanlar namaz kılsa kuran okumayanlar kuran okusa o kadar huzurla dolacakki mutlu da olacaklar. ne mutlu bize hem peygamber efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v.) in ümmetindeniz. ne mutlu bize müslümanız ve ne mutlu bize türküz. Allah bizi imandan ayırmasın. Selametle...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

öncelikle hoşbulduk tarafsız kardeşim, bunların cevapları forumda var demişsin sen ver bunların cevabını ben senden duymak istiyorum,bak ben yalan soylemiyorum kanıt gösterin diyen sizsiniz bende gosteriyorum sizde diyinki hayır oyle değil, gidin bunları araştırın,bak prada_tr kardeşim ne güzel yazmış inanç olmadan hayat boştur sizin mesela bir amacınız yok biz ise hem bu dünyamızı hemde obur dunyamızı güzelleştirmek için uğraşıyoruz,ben sıkıştığım zaman gün doğmadan neler doğar Allah mutlaka bir kapı açar diyorum ve Allah boş çevirmiyor tabiki herzamanda umduğunu bulamıyorsun çünkü bu imtihan dünyası herşey güzel olursa ne anlamı kaldı, en azından manevi olarak rahatlıyorum peki sen ne yapıyorsun yani bunlar bakın soru sen ne yapıyorsun diye ben merak ediyorum,yani hayatta senin amacın ne ben hiç olmazsa az önce dediğim şeyleri yapmak için sürekli didiniyorum içimde hep huzur var arkamda hep bir destek var,az sonra dışarı çıksan sana bir araba çarpsa ve ölsen ne umuyorsun,inanmayanlara ölüm anında Allah doğruyu gösterir ama müslüman olmalarına izin vermez,bende araba çarpsa ölürüm diye korkuyorum ama ölmekten değil hazır olmadan yani dini ve dünyevi görevlerimi yeterince yerine getiremediğimden korktuğum için ama benim affolunmam için Allah ın önünde diz çöküp "ümmetim olmadan bende cennete girmem" diyen bir peygamberim olacak peki senin neyin var,ben sen diyorum ama genel diyorum sadece sana değil yani,ne bileyim hiç boşlukta hissetmiyormusunuz kendinizi,yani hristiyan filan olsanız bu kadar konuşmazdım çünkü hiç olmazsa Allah ın varlığına inanıyor olurdunuz,sürekli mantık diyip duruyorsunuz peki bunca şeyin gelişine rastlantı olarak olabilme ihtimali sizce mantıklımı,lütfen biraz düşünün biraz Kur'an ı inceleyin o bir insan tarafından yazılamayacak kadar mükemmel bir kitap,en çokta Kur'an ı okuyup bu uydurma diye dönen arkadaşa şaştım zaten,benim sorularıma önce cevap verin sonrada bana istediğinizi sorun bakalım hangimiz galip gelecek

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

inanç olmazsa yaşamanın hiçbir anlamı yok. o zaman insan boş yaşar. çünkü şükrü bilmez.

kişisel görüştür, saygı duyarım

konuyu bu kısmından ele alırsak zaten bir problem yok, herkes kendine mutlu olacak bir yol çizmiştir zaten, herkesin hayattan aldığı mutluluk ve zevk farklıdır ve kimse kimseye senin aldığın zevk ve huzur benimki kadar iyi değildir, sen yanlış yapıyorsun diyemez. Bu çok temelsiz bir iddia olur.

öncelikle düşünülmesi gereken kendini avutmak için inanç sağlamak değildir, inandığı şeyin gerçekten doğru olup olmadığnı bilmektir. Buda bilinmeyeceğine göre insanlar istediği kadar inançlarıyla yaşayabilirler ama başkası için hiçbir değeri yoktur, çünkü doğru değildir, doğruluğunu kimseye ispat edemez. Hiç kimse cennet ve cehennemi ispat edemez, hiç kimse ölen bir insanın tekrar dirildiğini ispat edemez, hiçkimse şeytanın varlığını ispat edemez. Yani tamamen masal dünyasıdır herşey ve masal kahramanlarına inanmak ve onun için ibadet etmek kişinin kendi sorunudur. Biz ona karışamayız.

Ayrıca bir ileti içinde bir çok soru sormanız cevap konusunda büyük karışıklığa sebep olacaktır, bu nedenle ben tek tek konulara değinmek isterim.

saygılar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

öncelikle hoşbulduk tarafsız kardeşim, bunların cevapları forumda var demişsin sen ver bunların cevabını ben senden duymak istiyorum,bak ben yalan soylemiyorum kanıt gösterin diyen sizsiniz bende gosteriyorum sizde diyinki hayır oyle değil, gidin bunları araştırın,bak prada_tr kardeşim ne güzel yazmış inanç olmadan hayat boştur sizin mesela bir amacınız yok biz ise hem bu dünyamızı hemde obur dunyamızı güzelleştirmek için uğraşıyoruz,ben sıkıştığım zaman gün doğmadan neler doğar Allah mutlaka bir kapı açar diyorum ve Allah boş çevirmiyor tabiki herzamanda umduğunu bulamıyorsun çünkü bu imtihan dünyası herşey güzel olursa ne anlamı kaldı, en azından manevi olarak rahatlıyorum peki sen ne yapıyorsun yani bunlar bakın soru sen ne yapıyorsun diye ben merak ediyorum,yani hayatta senin amacın ne ben hiç olmazsa az önce dediğim şeyleri yapmak için sürekli didiniyorum içimde hep huzur var arkamda hep bir destek var,az sonra dışarı çıksan sana bir araba çarpsa ve ölsen ne umuyorsun,inanmayanlara ölüm anında Allah doğruyu gösterir ama müslüman olmalarına izin vermez,bende araba çarpsa ölürüm diye korkuyorum ama ölmekten değil hazır olmadan yani dini ve dünyevi görevlerimi yeterince yerine getiremediğimden korktuğum için ama benim affolunmam için Allah ın önünde diz çöküp "ümmetim olmadan bende cennete girmem" diyen bir peygamberim olacak peki senin neyin var,ben sen diyorum ama genel diyorum sadece sana değil yani,ne bileyim hiç boşlukta hissetmiyormusunuz kendinizi,yani hristiyan filan olsanız bu kadar konuşmazdım çünkü hiç olmazsa Allah ın varlığına inanıyor olurdunuz,sürekli mantık diyip duruyorsunuz peki bunca şeyin gelişine rastlantı olarak olabilme ihtimali sizce mantıklımı,lütfen biraz düşünün biraz Kur'an ı inceleyin o bir insan tarafından yazılamayacak kadar mükemmel bir kitap,en çokta Kur'an ı okuyup bu uydurma diye dönen arkadaşa şaştım zaten,benim sorularıma önce cevap verin sonrada bana istediğinizi sorun bakalım hangimiz galip gelecek

HELLOLSUN KARDEŞİM YA süper gidiyosun allah yardımcın olsun tabi tıkanırlar verecek cvapları yok ki rabim seni işallah vesile olursun HOŞ GELDİN BU ARADA SÜPER BİR GİRİŞ YAPMIŞSIN YA

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

fatiqua ve prada_tr, hoşgeldiniz.

TARAFSIZ arkadaşımızın da dediği gibi, aynı metinde birbiriyle bağlantısız birsürü iddiada bulunmak tartışmayı güçleştirir.

Zaten sorduğunuz soruların çoğunun cevabı var forumda. Ama ben kısa kısa cevağp vereyim.

arkadaşlar sırf oylesine forma bakıyordum bu konuyu gördüm üye oldum,ben sizi anlamıyorum şuan bilim adamları kendilerini parçalıyorlar ama hiçbiri canlı olmayan birşeyi canlandırmaya başaramıyor kendi ağızlarından söylüyorlar diyorlarki "bir canlıda bulunan herşeyi kullanıyoruz ama kesinlikle en ufak bir ilerleme bile kaydedemiyoruz" ama size göre heşey kendinden oluştu yani doğadan oluştu bilim adamlarının elindeki herşeyde doğadan geliyor zaten onlar niye canlandıramıyor,veya doğa dediğimiz sadece bir kavram akılımı var düşünebiliyormu hayır etrafınızdaki herşey doğa,peki o zeki bilimadamları yıllarını verip bir arpa boyu bile yol alamıyorlarsa doğa bunu nasıl başardı,yani o kadar gülünçsünüzki aklınızı kullansanız doğru yola dönersiniz

Aklı kullanmak, cevabı bulunamayan soruların cevaplarının bulunduğunu iddia etmek değildir. Aklı kullanmak, cevabı buluncaya kadar jer türlü olasılığı değerlendirmektir.

ki Allah size müslüman bir ülkede doğma fırsatını vermiş yani siz şanslı insanlarsınız fakat yinede bu fırsatı tepmişsiniz,

Müslüman ülkede doğmak fırsat ve şans değildir. Şanssızlıktır.

Dinsiz bir ülkede veya dini inançların zayıf olduğu bir ülkede doğan insanlara göre hayata çook gerilerden başlamak zorunda kalırsınız. masalların, masal olduğunun farkına varıncaya kadar çok zamanınız geçer. Ayrıca Kuran gibi, akıcılıktan ve konu bütünlüğünden yoksun, daldan tala atlayan, çelişkilerle dolu, bıktırıcı tekrarlarla dolu bir kitabı okumak zorunda kalırsınız.

Kuran insan aklına terstir.

yani sizleri tanımıyorum ama yinede üzülüyorum çünkü bir müslümanın mantığı budur hz.Ebubekir hep şoyle dua edermiş "Allah'ım beni çok büyült ve cehenneme koy o kadar çok büyültki oraya başka kimse giermesin sadece ben yanayim,

Böyle birşey dediyse, Ebubekir iyi adammış, fedakar insanmış deriz, saygı duyarız. Ama müslüman mantığı bu değildir. Bu mantık Hz. İsa mantığıdır. Müslüman mantığı, kafirleri kesme mantığıdır.

bende size üzülüyorum ama elimden bişe gelmiyor,size bir örnek vereyim Kur'an ın bu döneme kadar değişmediğinede inanyorsunuz ama Hz.Muhammed'in sözleridir diyorsununz(haşa) yani onun sözü dediğinize göre o dönemde soylenmiş olduğunu kabul ediyorsunuz,

(Yukarıda bir yanlış var, Kuran'ın değişmediğini kabul ediyoruz. Varsayıyoruz. Zaten problemimiz, değişip, değişmemesi değil.

İçindeki düşüncelerin insan aklına, insan onuruna hakaret niteliğinde olması. Bir Allah varsa, ona yapılan hakeretlerin bini bir para zaten.)

Soru nedir?

Kur'an da iki denizin ayrıldığı yer diye bir ayette geçer,tabi siz buna Hz.Muhammed'in sözü diyorsunuzya,Kaptan Kusto mu neydi isminin tam yazılışını bilmiyorum,niye müslüman olduğunu gidin araştırın,biliyorsununz en ünlü kaptanlardandı ve gezisi sırasında iki denizin ayrıldığı noktayı görmüş ve müslüman olmuştur isterseniz gidin araştırın Allah inşAllah sizede onun gibi doğru yolu bulmayı nasip eder,sizin demenize Hz.Muhammed taa arabistandan bunu nasıl görmüş nasıl bilmiş,

kaptan jacques Cousteau müslüman olmamıştır. Bu yalan, müslümanların gönüllerini yemişlendirmek için kendilerinin uydurdukları ve kendilerinin inandıkları bir yalandır.

mesela Hz.Muhammed'in bir sözü vardır cüzzam hastalığının salgın olduğu bir köyden aslandan kaçar gibi kaçın demiştir,bilim adamlarının araştırmalarında vardıkları sonuç ise cüzzam hastalığına neden olan canlının şeklinin aslana benzediğidir,bunlara siz hikaye veya senin hayal gücün diyeceksiniz bu normal çünkü inanmayanlardansınız,ben size binlerce örnek veririm ama siz bana daha nasıl varolduğunuzu bile anlatamazsınız

Hayal gücün gelişmiş diyemeyeceğim, başkasının hayal gücü ürünü bir masala inanarak, aklına hakaret etmişsin diyeceğim.

yani bu kadar muazzam bir yaradılışın kendinden olabileceği imkansızdır hatta derken bile yaradılış diyorum çünkü başka türlü ifade edilemez aklı olan herkes bunu düşünür,

Aynı mantıkla şunu da söyleyebiliriz:

Dinlerde, Allah o kadar muazzam tarif ediliyor ki, bu muazzamlığın da kendiliğinden olabilmesi imkansız.

bide bişe soracam öldükten sonra nereye gideceğinizi dçüşünüyorsunuz ben bunu hep merak etmişimdir,ben asla cennete gidecem demiyorum ama Allah inşAllah nasip eder bize,en azından ben eminimki sonunda cennete gidecem,peki siz ne düşünüyorsununz bi boşluğamı gideceksiniz,yani anlamıyorum lütfen söyleyin yani akıbetiniz hakkında ne düşünüyorsunuz,

Toprak olacağız. Katkılarımız, hikayelerimiz, anılarımız yaşayacak unutuluncaya kadar.

bakın gerçekten içim yanıyor sizin için üzülüyorum siz bana bizden sanane desenizde ben bir müslüman olduğum için Hz.Muhammed in davranışları ve görüşleri benim yaşam tarzım olduğu için size üzülüyorum,Allah birçok kişiye doğru yolu göstermiştir inşAllah sizede nasip eder

Bizim için üzüldüğünüz için, samimi duygularınız için teşekkür ederiz. İnsanın kendinden başkası için üzüllebilmesi onurlu bir davranıştır.

Bizim gibi düşünenlerin katlinin vacip olduğunu düşünenlerden ve bunu eyleme dökenlerden olmayın da, bu onurlu ve takdire şayan tutumunuzu sürdürünüz.

Saygılar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

herşey güzel olursa ne anlamı kaldı

Bak bu sözünüzü çok sevdim. Cennetin anlamsızlığını anlayabilmek için güzel bir başlangıç olur sizin için.

biraz Kur'an ı inceleyin o bir insan tarafından yazılamayacak kadar mükemmel bir kitap,en çokta Kur'an ı okuyup bu uydurma diye dönen arkadaşa şaştım zaten

Mükemmel mi? Sen Kuran okumamışsın anlaşılan.

Kuran'a mükemmel demek, ve bu kitap Tanrı'dandır demek, tanrı'ya ********.

Şimdi git, KURAN'I KENDİ DİLİNDE BAŞTAN SONA OKU.

Saygılar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bak kardeşim cevapların çok ***** şimdi başlayalım,aklı kullanmak konusunda sana dedimki bu kadar muazzam vucuduna bak bir çevrene bak hatta bir örnek verreyim,embriyonun gelişme evresinde baştaki kök hücre dediğimiz hücreler embriyo belli bir evreye ulaştığı zaman hepsi farklı yerlere girederek organları ve dokuları oluşturur bilim adamları bunu incelemiş ve hala hangi hücrenin nereye hangi kurala göre gittiğini bulamamıştır, tabi canım size göre bu rastlantı, bu sadece başlangıç lütfen gidin ve biraz vücudunuzu anlatan kitaplar okuyun,şimdi bunların hepsi rastlantı diyorsunuz ve bana mantıktan bahsediyorsunuz bakın size Kur'an dan ayet vermiyorum çünkü inanmıyorsunuz bende bilimsel örnekler veriyorum

müslüman ülkede doğmak şanssızlık demişsiniz, işte sizin sorununuz bu müslümanlığı gerilik ve zaman kaybı gibi görüyorsunuz halbuki müslümanlığın gerçekten yaşandığı dönemlerde yani eskiden en büyük bilim adamları müslüman bilim adamlarıydı bunuda tarih kitaplarından araştırın çünkü islamın temeli ve ilk şartı okumak ve sürekli çalışmaktır,şimdilerde islam gerektiği gibi yorumlanmadığından müslüman ülkeler geri kalmıştır bu islama bağlanamaz aksine islamın yanlış yorumlanmasından kaynaklanır

Kur'an ın değişmediğini dediğim yerde soru ne demişsiniz,hani gazeteciler olur ya dediğinizin sözün yarısını alır onu manşet yapar aynı sizde bunu yapıyorsunuz,orada diyorumki bakın Kur'an da yazan iki denizin ayrılması bugünkü şartlarda ancak ispat edilebiliyor ama o dönemde bunu bilebilecek bir insan yoktu heleki arabistanda,cevap veremediğiniz için kaçamak yapmayın

kaptan jacques Cousteau müslüman olmuştur gidin araştırın bu uydurma değildir, size kanıt getirsem yine uydurma diyeceksiniz ben ne yapayim

Hz.Muhamed in sözleri sahabeler tarafından herkese anlatılır ve kayda alınırdı bu sözleri 1000 yıl önceki bir kağıttan veya o zaman ne kullanılıyorsa okursanız yine aynısı yazar ve dediğim gibi mikrobun şekli ancak bugün bulunabilmiştir

Allah ın nereden geldiği mantığı siz ateistler tarafından her zaman koz olarak kullanılmıştır,bakın Allah derki "benim nereden nasıl geldiğim sorusunu sürekli yargılayıp fazla düşünmeyin yoksa ya dinden çıkarsınız ya aklınızı kaybedersiniz,ben ne doğmuş ne doğurulmuşumdur ve hep vardım ve ebediyen varolacağım", bunun nedeni insanın düşünebilme ve yorumlayabilme yeteneğinin sınırlı olmasıdır yani akıl bu konuda saf dışı kalmalıdır yoksa sizin gibi dinden çıkılır,yani bu olayı size anlatmam mümkün değil benim gibi içinizde olması gerekir

şu çevrenize bakın herşeyin bir amacı var insanlar koşuşturuyor çalışıyor sonra heryerde çeşitli muazzam yaradılışlı canlılar dolaşıyor ve siz bunlar kendinden oluşmuş yani bir amaca hizmet etmiyor diyorsunuz ve bir amaca hizmet etmediği için sonunda toprak olup yok olacaktır diyorsunuz,inanın mantıklı düşünen birinin herşeyin amaçsız olduğunu etraftaki herşeyin benim tabirimle yaradılışının sizin tabirinizle oluşumunun oylesine ve kendi kendine oluştuğunu düşünmesi imkansızdır bu mantıksızlıktır,bakın sonunda toprak olacağımız doğrudur ama ruhumuz o kabirde kıyamet gününe kadar kalacaktır ve siz kafirleri ve çok günah işlemeleri halinde bizleri orada çok büyük bir azap beklemektedir,şimdi size bizim köyde olan bir olayı anlatsam uydurma diyeceksiniz ama ölen bir kadını mezara gömdükten sonra biri bişeyini mi ne düşürmüş yada ne oldu tam bilmiyorum mezarı açmışlar ve gömülmeden önce yüzü normal olan meftanın o 5 dakikalık arada suratının tanınmaz hale geldiğini görmüşler,bunu insanlar gözleriyle görmüş fakat tabiki siz işinize gelen kanıta inanırsınız tabiki ölenin nasıl bir insan olduğunu anlatmama gerek yok,siz birde benim dedemin cenaze namazını kılmadan önce suratını açtıklarındaki suratındaki tebessümü görecektiniz resmen görünce çarpılmışa döndüm ama bu benim için bişe ifade eder sizin için değil

bakın Kur'an da geçerki "Onlar size saldırmadan siz kafirlere saldırmayın" ve herkesin dinini ve düşüncesinin serbest bırakılması kesinlikle tavsiye edilir,Osmanlı himayesi altında bir kafirin bile dininden döndürülmek için zülme uğradığını yazan bir kaynak varmı,hatta Fatih Sultan Mehmet İstanbulu aldığında galiba ortadokslardı tam hatırlamıyorum onlara kilise yaptırmış ve herkes istediği gibi inancını yaşayabilir diye ferman çıkarmıştır,işte gerçek müslümanlar onlardı,siz gidip kafir diye milleti öldürenleri yani sadece inançları farklı diye Allah ın en büyük günah saydığı can alma olayını gerçekleştiren bu insanların müslüman olduğunu mu zannediyorsunuz,bunlar ülkeyi karıştırmak için dış destekli hoca görünümlü insanların başkanlık ettiği tarikatlar tarafından yetiştirilmiş adi insanlardır,tabiki sizde bu yemi yutup bunlar müslümandır müslümanlar katildir diye etrafa bas bas bağırıyorsunuz,fakat bunun lanetlendiği Kur'an a da bu arada dil uzatıyorsunuz,ayrıca Kur'an sıkıcı tekarrlardan oluşur diyorsunuz,bu diyeceğim hepimizin bildiği ve bilimsel olarak kanıtlanmış bir gerçektir birşeyi tekrar tekrar okumak insanın beyninde kalıcı hafıza denilen yere konularak unutulmaz hale getirir, Kur'an ın amacı budur ama tabiki şartlanmış bir beyin bunu sıkıcı tekrarlar olarak görür,bakın siz Kur'an a inanmıyorsunuz ama bilim tarafından kanıtlanmış şeylere inanırsınız herhalde,gidin Kur'an da geçen ayetlerle bilimsel gerçeklerin kanıtlandığı kitaplar okuyun ama şarlatanların kitaplarını değil gerçek yazarlarınkini okuyun

bakın siz ateistte olsanız veya başka ne olursanız olun bir türk olarak benim kardeşimsiniz fakat benim bu çabalarımı öldükten sonra Allah size tekrar gösterirmi bilmiyorum ama keşke onu dinleseydik diyeceksiniz

siz normalde biraz düşünseniz islamın tek din ve Allah'ın var olduğuna inanırsınız ama bundan korkuyorsunuz çünkü bunu kabul etmek size namaz,oruç,zekat gibi gözünüze büyük külfet gibi görünen ibadetleri yapma zorunluluğu getiriyor,siz bunları yapmak istemediğiniz için Kur'an a dil uzatıyorsunuz,çok büyük ateistler bile islama dönmüştür bunun bir nedeni olmalı diye hiç düşünmediniz biliyorum ama hepsine bir şekilde doğru yol gösterilmiştir ama herkes onlar kadar şanslı değildir inşAllah sizde onlar gibi olursunuzda eğer bizde imanımızla ölürsek öbür dünyada buluşuruz

çok uzun yazdım ama her satırını dikkatle okuyun,eğer sert konuştuysam ve sizi kıracak sözler söylediysem özür dilerim ama size gösterdiğim kanıtlara lütfen kaçamak değil doğru cevap verin yazı uzamasaydı size başka kanıtlarda yazardım ama oda sonraya inşAllah

selametle kardeşlerim

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bak kardeşim cevapların çok ***** şimdi başlayalım,aklı kullanmak konusunda sana dedimki bu kadar muazzam vucuduna bak bir çevrene bak hatta bir örnek verreyim,embriyonun gelişme evresinde baştaki kök hücre dediğimiz hücreler embriyo belli bir evreye ulaştığı zaman hepsi farklı yerlere girederek organları ve dokuları oluşturur bilim adamları bunu incelemiş ve hala hangi hücrenin nereye hangi kurala göre gittiğini bulamamıştır, tabi canım size göre bu rastlantı, bu sadece başlangıç lütfen gidin ve biraz vücudunuzu anlatan kitaplar okuyun,şimdi bunların hepsi rastlantı diyorsunuz ve bana mantıktan bahsediyorsunuz bakın size Kur'an dan ayet vermiyorum çünkü inanmıyorsunuz bende bilimsel örnekler veriyorum

Benim yazımda rastlantı ifadesi yok.

Cevabını bilmediğimiz sorularla karşılaşınca, cevabı biliyormuşuz numarasına yatamayız.

müslüman ülkede doğmak şanssızlık demişsiniz, işte sizin sorununuz bu müslümanlığı gerilik ve zaman kaybı gibi görüyorsunuz halbuki müslümanlığın gerçekten yaşandığı dönemlerde yani eskiden en büyük bilim adamları müslüman bilim adamlarıydı bunuda tarih kitaplarından araştırın çünkü islamın temeli ve ilk şartı okumak ve sürekli çalışmaktır,şimdilerde islam gerektiği gibi yorumlanmadığından müslüman ülkeler geri kalmıştır bu islama bağlanamaz aksine islamın yanlış yorumlanmasından kaynaklanır

Müslüman bilim adamları sandığın adamlar, yaşadıkları dönemde zındıklıkla suçlanmış insanlardır.

Yaptıkları çalışmalar da, Antik Yunan, Mısır, Hint ilminin çevirileri üzerine kendi katkılarını yapmışlardır.

Çevirme süreci sona erdikten sonra İslam dünyasından zındık bilim adamı bile çıkmamıştır.

Kur'an ın değişmediğini dediğim yerde soru ne demişsiniz,hani gazeteciler olur ya dediğinizin sözün yarısını alır onu manşet yapar aynı sizde bunu yapıyorsunuz,orada diyorumki bakın Kur'an da yazan iki denizin ayrılması bugünkü şartlarda ancak ispat edilebiliyor ama o dönemde bunu bilebilecek bir insan yoktu heleki arabistanda,cevap veremediğiniz için kaçamak yapmayın

Sorun anlaşılmıyordu. Soru buysa cevap vereyim.

Külli cahil bir köylü bile iki susyun aniden karışmadığını bilir. Bu çok sıradan bir bilgidir.

nehirler çamurlu aktığında, yani nehir renkli hale geldiğinde, denize karışma bölgesinde çamurlu su ve deniz suyu sanki karışmıyomuş gibi görünür. Metrerce/kilometrelerce uzanan karışma hattı net olarak gözlenebilir.

kaptan jacques Cousteau müslüman olmuştur gidin araştırın bu uydurma değildir, size kanıt getirsem yine uydurma diyeceksiniz ben ne yapayim

Kanıt getirirsen neden inanmayalım. Gerçeklere gözümüzü kapatmakla elde edeceğimiz birşey mi var?

Mecvut olan birşeye, gerçek olan birşeye yok dersem ve bu iddiamda ısrar edersem, Hükümet beni tımarhaneye kapatır.

Sana yardımcı olayım, Kaptan Coustea ile ilgili dedikodular hakkında:

Kaptan Jaques Yves Cousteau müslüman oldu mu?

Bazı müslümanlar, 1997 yılında vefat eden ünlü deniz araştırmacısı Jaques Yves Cousteau'nun Kuran'da yazılı bulunan bir ayeti görünce müslüman olduğunu iddia etmişlerdir. Onlara göre, "Cebelitarık boğazında tatlı su ile tuzlu suyun birbirine karışmadığını" bilen Cousteau, Kuran'daki Rahman Suresininin 19.ayetini görmüş de, "1400 yıl önce yazılan bu kitap bu gerçeği nasıl bilebilir?" diye düşünüp, bu büyük(!) gerçek sayesinde müslümanlığı kabul etmiş... (Rahman 19: İki denizi salıverdi, birbirine kavuşuyorlar,(20)Aralarında bir engel vardır, birbirine geçip karışmıyorlar.(21)Şimdi Rabbinizin hangi nimetlerini yalanlıyorsunuz?"

Bu iddia'nın gerçekle ilgisi yoktur. Kaptan Cousteau (Kusto), müslüman olmamıştır. 1997 yılında vefat eden Kaptan Kusto, Paris'teki Notrdam Katedrali'nde yapılan Hristiyan töreni ile defnedilmiştir. cenazesi, bir Cami'den cenaze namazı ile kaldırılmamıştır.

Kaptan Kusto'nun müslüman olduğu yalanına en güzel cevap Kapton Kusto'nun Vakfından gelmiştir. Aşağıda bir fotokopisini bulacağınız yazıyla, Vakıf, Kaptan Kusto'nun hiçbir zaman müslüman olmadığını açıklamaktadır:

cousteau.gif

Hz.Muhammed'den yüzlerce yıl önce yaşamış olan çeşitli denizci ve balıkçı toplumlar, denizler, nehirler ve gölleri dolaştıkça, bunların suları arasındaki farkları elbette ki gözlemlemişlerdi. Bazılarının suyunun diğerine göre daha tuzlui daha acı ya da tatlı olduğunu biliyorlardı. Yağ ile suyun tam karışmasının mümkün olmadığını bilenler gibi, farklı coğrafi bölgelerdeki farklı kaynaklardan çıkan ve biriken suların birbirleriyle asla tam karışmadığını bilen bu toplumlardan kaynaklanan bilgileri, Hz.Muhammed ve arkadaşları hazırladıkları Kuran'a koydular. Durum, bundan ibarettir.

Yeterli mi?

Hz.Muhamed in sözleri sahabeler tarafından herkese anlatılır ve kayda alınırdı bu sözleri 1000 yıl önceki bir kağıttan veya o zaman ne kullanılıyorsa okursanız yine aynısı yazar ve dediğim gibi mikrobun şekli ancak bugün bulunabilmiştir

Kaynak?

Allah ın nereden geldiği mantığı siz ateistler tarafından her zaman koz olarak kullanılmıştır,bakın Allah derki "benim nereden nasıl geldiğim sorusunu sürekli yargılayıp fazla düşünmeyin yoksa ya dinden çıkarsınız ya aklınızı kaybedersiniz,ben ne doğmuş ne doğurulmuşumdur ve hep vardım ve ebediyen varolacağım", bunun nedeni insanın düşünebilme ve yorumlayabilme yeteneğinin sınırlı olmasıdır yani akıl bu konuda saf dışı kalmalıdır yoksa sizin gibi dinden çıkılır,yani bu olayı size anlatmam mümkün değil benim gibi içinizde olması gerekir

İslam dininde aklın safdışı bırakılmadığı bir yer var mı?

şu çevrenize bakın herşeyin bir amacı var insanlar koşuşturuyor çalışıyor sonra heryerde çeşitli muazzam yaradılışlı canlılar dolaşıyor ve siz bunlar kendinden oluşmuş yani bir amaca hizmet etmiyor diyorsunuz ve bir amaca hizmet etmediği için sonunda toprak olup yok olacaktır diyorsunuz, inanın mantıklı düşünen birinin herşeyin amaçsız olduğunu etraftaki herşeyin benim tabirimle yaradılışının sizin tabirinizle oluşumunun oylesine ve kendi kendine oluştuğunu düşünmesi imkansızdır bu mantıksızlıktır bakın sonunda toprak olacağımız doğrudur ama ruhumuz o kabirde kıyamet gününe kadar kalacaktır

Herşey biter anılar kalır. Bunda bir mantıksızlık yok. İnsanların ölünce toprak olduğu da bir gerçek.

Ruh diye birşey var mı, trek bir kanıt getir düşüncelerimizi gözden geçirelim. Yanılgılarımızı görelim.

ve siz kafirleri ve çok günah işlemeleri halinde bizleri orada çok büyük bir azap beklemektedir,şimdi size bizim köyde olan bir olayı anlatsam uydurma diyeceksiniz ama ölen bir kadını mezara gömdükten sonra biri bişeyini mi ne düşürmüş yada ne oldu tam bilmiyorum mezarı açmışlar ve gömülmeden önce yüzü normal olan meftanın o 5 dakikalık arada suratının tanınmaz hale geldiğini görmüşler,bunu insanlar gözleriyle görmüş fakat tabiki siz işinize gelen kanıta inanırsınız tabiki ölenin nasıl bir insan olduğunu anlatmama gerek yok,siz birde benim dedemin cenaze namazını kılmadan önce suratını açtıklarındaki suratındaki tebessümü görecektiniz resmen görünce çarpılmışa döndüm ama bu benim için bişe ifade eder sizin için değil

Bu hikayeleri uyduranların hayal gücü gelişmiş. Biraz daha uğraşsalar, kurgusal roman yazabilirler.

Aşırı dozda uyuşturucu alıp ölen insanların yüzünde de acaip bir mutluku ve huzur görürüsün, bu hiçbirşey ifade etmez. Sadece mutlu oldukları bir anda ölmüşler diyebiliriz.

bakın Kur'an da geçerki "Onlar size saldırmadan siz kafirlere saldırmayın" ve herkesin dinini ve düşüncesinin serbest bırakılması kesinlikle tavsiye edilir,Osmanlı himayesi altında bir kafirin bile dininden döndürülmek için zülme uğradığını yazan bir kaynak varmı,hatta Fatih Sultan Mehmet İstanbulu aldığında galiba ortadokslardı tam hatırlamıyorum onlara kilise yaptırmış ve herkes istediği gibi inancını yaşayabilir diye ferman çıkarmıştır,işte gerçek müslümanlar onlardı,siz gidip kafir diye milleti öldürenleri yani sadece inançları farklı diye Allah ın en büyük günah saydığı can alma olayını gerçekleştiren bu insanların müslüman olduğunu mu zannediyorsunuz,bunlar ülkeyi karıştırmak için dış destekli hoca görünümlü insanların başkanlık ettiği tarikatlar tarafından yetiştirilmiş adi insanlardır,tabiki sizde bu yemi yutup bunlar müslümandır müslümanlar katildir diye etrafa bas bas bağırıyorsunuz,fakat bunun lanetlendiği Kur'an a da bu arada dil uzatıyorsunuz,ayrıca Kur'an sıkıcı tekarrlardan oluşur diyorsunuz,bu diyeceğim hepimizin bildiği ve bilimsel olarak kanıtlanmış bir gerçektir birşeyi tekrar tekrar okumak insanın beyninde kalıcı hafıza denilen yere konularak unutulmaz hale getirir, Kur'an ın amacı budur ama tabiki şartlanmış bir beyin bunu sıkıcı tekrarlar olarak görür,bakın siz Kur'an a inanmıyorsunuz ama bilim tarafından kanıtlanmış şeylere inanırsınız herhalde,gidin Kur'an da geçen ayetlerle bilimsel gerçeklerin kanıtlandığı kitaplar okuyun ama şarlatanların kitaplarını değil gerçek yazarlarınkini okuyun bakın siz ateistte olsanız veya başka ne olursanız olun bir türk olarak benim kardeşimsiniz fakat benim bu çabalarımı öldükten sonra Allah size tekrar gösterirmi bilmiyorum ama keşke onu dinleseydik diyeceksiniz

Kuran adam öldürmeyi, boyun kesmeyi, parmak kırmayı, el ve ayakları çaprazlama kesmeyi tavsiye eder inananlara.

Müslümanlar da bunu yapıyorlar.

Bir yerde "potansiyel" yoksa, kimse o yerdeki insanları kışkırtılamaz.

"Kutsal ineğimize tekme atmışlar, kafirlere ölüm" diye bağırsa birileri, arkasından giden olu mu?

siz normalde biraz düşünseniz islamın tek din ve Allah'ın var olduğuna inanırsınız ama bundan korkuyorsunuz çünkü bunu kabul etmek size namaz,oruç,zekat gibi gözünüze büyük külfet gibi görünen ibadetleri yapma zorunluluğu getiriyor,siz bunları yapmak istemediğiniz için Kur'an a dil uzatıyorsunuz,

Zamanında biz de müslümandık. Namaz da kılıyorduk, oruç da tutuyorduk. Hac dışındaki her türlü ibadeti elimizden geldiğince yapıyorduk. KURAN'ı okuduk ve illizyon dağıldı. Sana da tavsiye ederim. Baştan sona oku.

Muhammed'in, varsa eğer bir Tanrı, ona ne kadar hakaret ettiğini, ne kadar küçültücü sıfatlar yakıştırdığını kendin de gör.

çok büyük ateistler bile islama dönmüştür bunun bir nedeni olmalı diye hiç düşünmediniz biliyorum ama hepsine bir şekilde doğru yol gösterilmiştir ama herkes onlar kadar şanslı değildir inşAllah sizde onlar gibi olursunuzda eğer bizde imanımızla ölürsek öbür dünyada buluşuruz

Merak ettim şimdi kimmiş bu ateistler? İsim verebilir misin? Yosa bu da Kaptan Jacques Coustea gibi, müslümanın müslüma propagandası mı?

çok uzun yazdım ama her satırını dikkatle okuyun,eğer sert konuştuysam ve sizi kıracak sözler söylediysem özür dilerim ama size gösterdiğim kanıtlara lütfen kaçamak değil doğru cevap verin yazı uzamasaydı size başka kanıtlarda yazardım ama oda sonraya inşAllah

Emek verip yazmışsın, teşekkür ederim, hepsini okudum.

Ama yine tekrar edeyim, hiçbir soruna kaçamak yanıt vermedim.

Sana kaçamak yanıt verebilim, seni belki kandırırım.

Ama kendimi kandıramam.

Saygılar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kaptan Coustea olayını araştırmışsın ama tabiki yine ateistlerin yazdığı bir kaynaktan sen Kur'an a inanmıyorsun ben senin gibi düşünenlere niye inanayım ama tabiki bende araştıracam eğer gerçekten ben yanlış biliyorsam emin ol buraya sen haklısın diye yazarım

büyük islam alimleri ve ilim adamlarının antik yunan eserlerini inceleyerek kendilerini geliştirmişlerdir,mesela sen fizik öğrenmek istiyorsun gidip bütün fizik kanunlarını kendinmi bulacaksın tabiki hayır senden önceki insanların buldukları kavramlardan yararlanıp araştırarak sende yeni kanunlar yeni bilgilere ulaşmaya çalışacaksın kimse annesinin karnında öğrenmiyor,ayrıca bu islam bilim adamlarına hakarettir hayatında hiç tarih okumadın herhalde,avrupanın ortaçağ denilen karanlık dönemlerinde müslüman bilim adamları öyle büyük çalışmalar yapmışlardırki bunu batı kaynakları bile hayranlıkla izlediklerini itiraf eder burada bilip bilmeden o büyük ilim adamlarını taklitçilik yapmakla suçluyorsun,en güzel şey araştırmaktır ,avrupada deliler kaynar sularda haşlanırken ve asılırken islam bilim adamları her hasta tipi için farklı müzik aletleriyle çıkarılan sesler dinletiyor ve bunun yanında şimdiki tedavilere yakın tedaviler uyguluyorlardı,batı kaynaklarından da araştırabilirsin bunları ki bilirsin batı hristiyandır ve müslümanları öven şeyleri yazmayı sevmez fakat bunlar yazar

biryerde cevabını bilmediğimiz sorularda biliyormuş gibi yapamayız demişsin,al sana bir kaçamak cevap daha,diyorumki sen bilim adamlarının bile aklımız ermedi demeye getirdiği o kök hücrelerin göçünün ve muazzam bir şekilde ayrılarak kümelenmelerle organlarını simetrik bir şekilde oluşturmasını rastlantı sayıyorsun,ben sana mantıklı düşün diyorum sence bu rastlantı demek mantıklımı

şimdi karışma olayına gelelim,benim dediğimle o kadar zıt birşey dedinki pardon ama yaklaşık 5 dakika dediğine güldüm,ben sana diyorumki iki deniz bir noktada aynı iki kutubun birbirini itmesi gibi birbirinden ayrı duruyor yani çamur filan yok ve bir koylu denizin kilometrelelerce içini göremez köylüden kastım o dönemdeki insanlar,pusula bulunmadan insanlar kıyıdan taş çatlasa bir iki kilometre uzaklaşabiliyorlardı acaba o dönemde pusulayı buldular gittiler o ayrımı gördüler sonrada yok bu alet işe yaramıyor diyip gömdülermi :)))) , ne kadar gülünç dimi işte bu yüzden 5 dakika güldüm,senin dediğine bakarsak Hz.Muhammed çamurlu suyla denizin kalan kısmının ayrımını görüp bunu yazmış eee peki bir gün sonra o denizdeki çamur gidince ne demiş etrafındakilere "ayrım bir iki günlüğüne gitti sonra gelecekmi demiş" :))) (haşa) beni burada günahada sokuyorsun ama gülünçlüğünü anlatmam gerek

islamda aklın saf dışı bırakıldığı yer varmı dediğine göre islamın bir mantık dini olduğunu biliyorsun demektir,Allah insanların aklının eremeyeceği konularda bunları düşünmeyin yani mantığınızı devre dışı bırakın demiştir,onun dışında Kur'an da yazan herşey mantıklıdır hiçbirşeye saçma diyemezsin eğer diyorsan yaz buraya tartışalım

"Kuran adam öldürmeyi, boyun kesmeyi, parmak kırmayı, el ve ayakları çaprazlama kesmeyi tavsiye eder inananlara.

Müslümanlar da bunu yapıyorlar."

şimdi bana bu cümleyi kanıtlayan ayetleri veya hadisleri bulup yaz,Kur'an ı baştan sona okudum merak etme ve boyle birşeylede karşılaşmadım,islam tarihine iyi bakarsan hiçbirşekilde soykırım yapılmadığını hep hoşgörü ile davranıldığını görürsün en azından islamı gerçekten yaşayan Osmanlıya bakarsan bunu görürsün bana gidip araplar şunu bunu öldürmüş deme arapların İngilizler tarafından kurulmuş olan bir mezhebe inandığı herkesçe bilinir zaten onların müslümanlığı tam değildir onlar Osmanlıyı dahi arkadan vurmuşlardır

neyse ben örneklerime devam edeyim Nahl (arı) Suresi ,bu sure Kur'an ın 16. suresidir şimdi hemen internette arının kromozom sayısı diye bir arat bakalım,tabi canım arının kromozom sayısının 16 olması bir rastlantı hatta belkide biz bunu şimdi yazmışızdır ama neyseki Kur'an değiştirilmedi diyebiliyorsun en azından varsayıyormuşsun

ayrıca üstteki cevaplarımada tekrar cevap verebilirsin ben şimdi yenilerini ekleyeyim dedimde,şimdi sen türksün dimi ve atalarının yaptığı savaşları bilirsin tabiki çünkü hepimiz vatanseveriz,şimdi her zaman çanakkalede olsun kurtuluş savaşında olsun derlerki türk ordusu düşmanın hem insan hemde cephane bakımından üçte birine ancak eşitti,gerçi sen tarih kaynaklarına fazla inanmıyorsun islam alimlerine bile taklitçi diyen biri tarih kaynaklarına inanmıyordur,neyse devam edelim ,düşman ülkeler bu asker cephane sayısı ve teknoloji farkına karşı neden bizi yenememişlerdir sence, kendine bir bak sen 3 kişiyi tek başına öldürebilirmisin hadi sen öldürdün diyelim etrafına bak sence herkes öldürebilirmi tabiki bu imkansız,biz buna iman gücü diyoruz fakat karşı tarafında dini vardı yani onlarında iman gücü vardı acaba biz niye üç katı orduyu devirebildik sence,Kur'an da Allah derki(sen bunun orjinal ayetini bul oku ben özetliyorum) "Siz kafirlerle savaşırken biz melekleri yeryüzüne yollarız onlar kafirlerin boyunlarına vurarak onları öldürür ama siz bunları göremezsiniz" doğru hatırlıyorsam boyleydi istersen orjinalini bulup yazarım buraya,ben üç katı orduyu yenmemizi bununla açıklarım ama sen hiçbirşekilde açıklayamazsın ve sizin için herşey rastlantı ya sen bunada rastlantı dersin tabi canım zaten biri şans eseri 3 kişiyi öldürebilir dimi :))) , ayrıca buralarda şehit olan askerlerimizin tekrar savaşa devam ettiğide yine ayetlerden yola çıkılarak anlaşılıyor ama yok sen nasıl olsa inanmayacan

bak güzel kardeşim ben seni müslümanlığa çevirmeye çalışmıyorum bunu sözle başarmam mümkün değil bunu sende bende adımız gibi biliyoruz çünkü sen beynini çoktan şartlamışsın,fakat bunun bağnazlık olduğunu unutma bugün nerdeyse her geçen saat biri müslüman oluyor ama hiç düşünmüyorsunki niye oluyor,olsun kardeşim canın sağolsun benim amacım dediğim gibi seni müslüman filan yapmak değil ki bunun çok zor olduğunu az öncede dedim zaten benim amacım yukarda kimdi bilmiyorum biri yazmıştıki "bizim amacımız aklı karışık olan çocukları bizim saflarımıza katmak" işte ben bu çocukların sizin saçmalıklarınıza kanmamaları için mantıklı açıklamalar yapıyorum,bakın kendinizi mahvettiniz o küçük çocukları zehirlemeyin bu dediklerime karşılık sen "biz kimseyi zehirlemiyoruz aksine gözlerini açıyoruz diyeceksin" ama sizden rica ediyorum lütfen insanları bu saçmalığın içine çekmeyin,yaw biraz internete bakın yukarda size verdiğim Arı süresi çok küçük bir örnek Kur'an ı okumasını ve anlamsını bilen biri boyle yüzlercesini bulur ki nitekim bugün bunlar kitap haline bile getirilmiştir,bunları okuyun bunlar bilimsel olarak ispatlardır ama önceki dediğim yazıdaki gibi şarlatanların değil gerçek yazarlarınkini okuyun en azından bağnaz ve katı tutumunuzdan kurtulun,bakın ben katı bir tutum sergilemiyorum size kanıt sunuyorum bu yüzden islam gerçek dindir ve Allah vardır diyorum ama siz sürekli metafizik yani insan beyninin açıklamaya gücü yetmediği konuları açıkla diyip duruyorsunuz dakikada bir ruhun olduğunu kanıtla falan filan diyip saçmalıyorsunuz o zaman sizde bana yok olacağınızı kanıtlayın hani diyorsunuz ya biri gidip gördümü cehennemi veya cenneti peki biri gidip sonra gelip "ben yok oldum size demeye geldim gidip yine yok olacam az sonra" dedimi,rüyasında cehennemi görüp saçları bir gecede beyazlayan onlarca insan var tabi canım hepsine aynı rüya gözükmeside şans eseri,ama siz rüyada herşey olabilir diyeceksiniz tabi,bakın burada gözle görülmeyen birşeyi size anlatmaya çalışıyorum ona inanmadıkça onu anlayamazsınız ben Allah ı gözle görmesemde kalbimle hissedebildiğim için ona inanıyorum ama bunu size açıklamak imkansızdır zaten ateistler hep bu metafizik ötesi olayları bahane ederler

ayrıca size mükemmel bir söz diyecem tam hatırlamıyorum ama galia Hz.Ali nin sözüydü bu, demişki; "Eğer siz doğru söylüyorsanız bizim kaybedecek hiçbirşeyimiz yok ama eğer biz doğru söylüyorsak vay o zaman sizin halinize" aslında bu söz tokat gibi size cevabı veriyor ama ben yinede biraz açıklayayim,burada demek istediği eğer siz ateistler haklıysa ve Allah yoksa (haşa) bizim kaybedecek birşeyimiz yok yani sizin demenize zaten yok olacağız yani ne azap olacak ne başka birşey,fakat eğer biz doğru diyorsak sizi insan aklının hayal edemiyeceği kadar büyük bir azap bekliyor,yani benimde burada kaybedeceğim birşey yok (ama tabiki ben eminim) ama sizin aklınızın bir kenarında her zaman "ya onlar haklıysa" diye bir düşünce ve korku olacaktır ki siz bunu illaki inkar edeceksiniz

şimdi size ikinci tokatı vuruyorum Kur'an da insanın anne karnındaki geçirdiği evrelere kadar bir sürü bilgi vardır bende size rahimin yapısını anlatan bir ayet vereyim;

“Sizi annelerinizin karnında, üç karanlık içinde hilkatten hilkate (nutfe, alaka, mudğa) intikal ettirerek yaratmaktadır...” (Zümer, 39/6) Bilindiği gibi rahim, dışından içe doğru üç dokudan meydana gelir: parametrium, miometrium, endometrium. Bu dokuları, su, ısı ve ışık geçirmez zarları sarmıştır. Kur’ân bu dokulara (zulmet) diyor ve insanın bu üç zulmet içinde yaratıldığını ifade ediyor.

tabi canım o zamanda sırf inandırıcı olsun diye bir kadının karnını deşip sonra bilinçli bir doktor gibi oradaki çok ince 3 zar tabakasını ayırıp sonra bunu Kur'an a yazmışlar dimi :)))

aslında bir anda yüklenmek istemiyorum çünkü cevap veremediklerinizi arada kaynatmaya çalışacaksınız ama bir örnek daha

Bir diğer mucizevî ayette , her şeyin bir erkek, bir de dişi olmak üzere çift çift yaratılmış olmalarıdır. “Ne yücedir O ki, toprağın bitirdiklerinden, insanların kendilerinden ve daha bilemedikleri nice şeyleri hep çift yarattı.” (Yâsîn, 36/36) Canlılardaki erkeklik dişilik öteden beri biliniyordu; ama, otların, ağaçların “Ve daha bilemedikleri nice şeyler.” sözüyle atomlara, bulutlara kadar pozitif ve negatif çiftini anlatmaktadır. Kur’ân daha başka âyetleriyle de her şeyin çift olması esası üzerinde ısrarla durmaktadır.Hatta CERN de yapılan son araştırmalar bu ayete ispatlamaya yetmektedir,CERN de yapılan son deneylerde karşı madde denilen maddenin tamamen zıttı olan bir madde bulunmuştur işte size bir çift daha : madde ve karşı madde bunları takip etmiyorsanız bile illaki Dan Brown un "Melekler ve Şeytanlar" adındaki CERN in bu keşfi üzerine kurulmuş olan kitabını okumuşsunuzdur herhalde,ayrıca doğada etrafınıza bakın herşeyin bir zıttı vardır,birçoğunu biz bilemiyoruz çünkü zaten ayette "insanların kendilerinden ve daha bilemedikleri nice şeyleri " kısmı bu dediğimi kanıtlıyor yani daha bilemediğimiz birçok şey var kısacası herşeyin mutlaka bir zıttı vardır,ama yok Hz.Muhammed bunuda uydurmuş dimi (haşa) ,peki sizce bir insanın bu kadar şeyi uydurması ve hepsinin bugünkü bilimle kanıtlanması mümkünmü tabi canım size göre herşey mümkün,inanın beni güldürüyorsunuz,şimdilik yeter bunlara cevap verin bakalım,ama sadece buraya sen cevap yazıyorsun o cevaplarda hep karambole yani hani o koyu ateistler gelsin onlarda cevap versin bakalım,biraz sert konuşuyorum beni affedin ama siz inanmasanızda size gerçekten üzülüyorum

selametle

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bu arada o ataistlerin isimlerini ver demişsin bu forumda mesela bir arkadaş oyle bir konu açmış ama siz bunu ölüm korkusu yüzünden bu adam dönmüş demişsiniz inşAllah Allah sizede uzun ömür versinde sizde ölüme yaklaşınca belki korkarsınızda "Allah vardır dersiniz" tabiki bu tek başına birşey ifade etmez aynı zamanda "Hz.Muhammed onun kulu ve elçisidir" de diyebilirsiniz inşAllah,bakın birçok dönen ateist vardır ama bu sizin başarılı saklama taktiğinizle yani sizin güce sahip olanlarınızın bu güçlerini kullanarak bu olayları ört pas etmesiyle birlikte saklanmıştır ve biz bunların isimlerini söyleyemiyoruz ama ben yinede araştıracam ve bulabilirsem buraya yazacam

selametle

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

fatiqua

ben bir yaratıcıya inanıyorum, bunu forumdaki herkes bilir, sen bilmiyorsun galiba, BrainSlapper da bir yaratıcıyı reddetmiyor bunuda forumda herkes bilir.

Sorun, yaratıcı hakkında hiçbir şey bilinememesi, yaratıcıyı bildiğini tanıdığını iddia edenler, iddialarına hiçbir somut delil getirmemişlerdir, sadece masallar uydurmuşlardır, doğruluğu hiçbir şekilde bilinememiştir.

************* Yani dinlere inanmıyoruz, inanacak herhangi bir delil yok. Herşey insan yeteneğiyle çıkabilecek şeylerdir, Kur'anda insanüstü, olağanüstü gerçek bir veri yok, herşey bir insanın çözümleyebileceği gözlemleyebileceği zeka üretebileceği şeyler. Ayrıca bilim ve bilimsel araştırmalar 1400 yıl önce ortaya çıkmadı milattan çok çok öncelerine kadar dayanır.

saygılar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

fatiqua

ben bir yaratıcıya inanıyorum, bunu forumdaki herkes bilir, sen bilmiyorsun galiba, BrainSlapper da bir yaratıcıyı reddetmiyor bunuda forumda herkes bilir.

Sorun, yaratıcı hakkında hiçbir şey bilinememesi, yaratıcıyı bildiğini tanıdığını iddia edenler, iddialarına hiçbir somut delil getirmemişlerdir, sadece masallar uydurmuşlardır, doğruluğu hiçbir şekilde bilinememiştir.

**************** Yani dinlere inanmıyoruz, inanacak herhangi bir delil yok. Herşey insan yeteneğiyle çıkabilecek şeylerdir, Kur'anda insanüstü, olağanüstü gerçek bir veri yok, herşey bir insanın çözümleyebileceği gözlemleyebileceği zeka üretebileceği şeyler. Ayrıca bilim ve bilimsel araştırmalar 1400 yıl önce ortaya çıkmadı milattan çok çok öncelerine kadar dayanır.

saygılar

sana bu yetenegi veren kim ben bu sorunun cvp merak ediyorum yani diyonki hepimi ot gibi yerden bitik bende bize bu zekayı veren ve bu icat etme gücünü veren var allah ama siz inanmayanlar bunları hep red ediyorsunuz sizce bu dünya ayakta tutan masalardaki gibi bir öküzmü tutuyor ya ya biraz daha kendinizi zorlayın gerçi şeytan rahat vermaz ki sizin gözünüzün önünde bir mucize gerçekleşse bile siz bunu red edersiniz yine tıpkı peyganber efendimizin zamanında oldugu gibi ayı ortadan ikiye bölmüştür münafıklar büyü diye tuturmuşlardır kuranda gelecegin habercisidir yani geçmişten beri degişmemiştir çünki hafızlar ezber yapmışlardır degişime ugramamıştır :!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

sana bu yetenegi veren kim

madde !

bunun dışında başka bir bilgim yok

Eğer biliyorsan söyle biz de bilelim, ama uydurmadan, hayal kurmadan !!!

Söylediklerinin bilimsel bir kavram ifade etsin aksi halde masallandırmış olursun.

Sorun inanıp inanmamak değil, gerçeği bulabilmek, inançlar kimseyi ilgilendirmez, ama gerçekler herkesin ortak hayatıdır.

Gerçek olan bir şeye herkes inanır, bende inanırım, zaten inanmamak delilik olur.

saygılar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bu arada o ataistlerin isimlerini ver demişsin bu forumda mesela bir arkadaş oyle bir konu açmış ama siz bunu ölüm korkusu yüzünden bu adam dönmüş demişsiniz inşAllah Allah sizede uzun ömür versinde sizde ölüme yaklaşınca belki korkarsınızda "Allah vardır dersiniz" tabiki bu tek başına birşey ifade etmez aynı zamanda "Hz.Muhammed onun kulu ve elçisidir" de diyebilirsiniz inşAllah,bakın birçok dönen ateist vardır ama bu sizin başarılı saklama taktiğinizle yani sizin güce sahip olanlarınızın bu güçlerini kullanarak bu olayları ört pas etmesiyle birlikte saklanmıştır ve biz bunların isimlerini söyleyemiyoruz ama ben yinede araştıracam ve bulabilirsem buraya yazacam

Bularbilirsen yaz tabi ki. memnun oluruz.

Ayrıca ismi verilen kişi hakkında ben ne demişim iyice bak.

O ismi verilen şahıs Ateizm'den Agnostisizme mi geçmiş diye sordum?

Saygılar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bak bizim tarihimizden sana bir örnek vereyim kardeşim hani diyorsun ya somut şeyler de diye ama bunu mutlaka gidip araştır bana gelip bu yalan deme,olayı anlatayim

Yavuz Sultan Selim,Mısır seferine çıktığında çölün ismini şuan unuttum ama bir çölden geçmeleri gerekiyormuş,bu çöl, araştırmacıların yıl sayısını tam hatırlamıyorum ama birkaç yılda bir ve çok kısa süre yağmur yağan bir yer olduğunu söyledikleri bir yerdi,Yavuz Sultan Selim çöle girdikten bir süre sonra atından inmiş yaya olarak yürümeye başlamıştır herkes şaşırarak padişah attan indi diye onlarda inmiştir çölü baştan sonra boyle geçmişlerdir,ilginç olan nokta şudur savaş sonunda Yavuz Sultan Selim e niye indin atından dediklerinde demiştir ki "peygamber efendimiz önümde yaya olarak giderken ben nasıl ata binebilirdimki",siz buna serap diyeceğinizi bildiğim için başta size buranın hava şartları hakkında bazı bilgiler verdim,o ordu tam hatırlamıyorum ama ya 11 günde yada 7 günde orayı geçmişti ve Yavuz Sultan Selim'in attan indiği yerden tekrar bindiği yani çölün bittiği yere kadar çölde yağmur yağmıştır fakat bu yağmur çamura neden olarak orduyu durdurmamıştır onlara ferahlık vererek sorunsuz bir şekilde çölden geçirmiştir,şimdi birkaç yılda bir ve çok az yağış alan bir bölgenin Yavuz Sultan Selim'in peygamberimizi önünde gördüğünü söylemesi ve bundan sonra yağmurun günlerce yağarak o çölü geçmeleri sizce rastlantımı,tabi canım ben kusursuz vüvuduna ve beyinine bakıpta bu rastlantı eseri oluşmuştur diyen (bazılarınız tanrı vardır desenizde bir iki mesaj üstte materyalist felsefeye inandığını söylemiş unutmayınki materyalizm tanrı inancını tamamen reddeder lütfen çelişkili cevaplar vermeyin) birine nasıl bunun gerçekliğini ispat edeyimki,bakın size kaynaklarda yazan şeyleri yukardada cevap veremiyeceğiniz mucizevi ayetleri veriyorum ama siz hiçbirşeyi kanıt saymıyorsunuz,hadi bu olaya inanmadınız yukarda bakın bir iki ayet vermişim yaw bunlardamı inanmıyorsunuz,o zaman bana nasıl birşeye inanacağınızı söyleyin size bugünün teknolojisiyle bulunmuş şeylerden bahsediyorum siz bana bilim daha öncede vardı diyorsunuz,mesela Arı suresini 16. ayet diye koyacaklarına niye ayetin bir köşesine biz bulduk 16 kromozomu var dememişler hani diyorsunuz ya bilim öncedende vardı bare onların buldukalrına sahiplenseydiler niye boyle birşey demeden 16. ayete arı ismini vermişler,çünkü bu ismi filan onlar vermemiş tabiki Allah vermiş ama siz buna bile inanmıyorsunuz

neyse bu çöl olayını araştırın ki siz tarih kaynaklarına inanmıyorsunuz o yüzden bunada inanmıyacaksınız ama ben yinede diyeyim dedim,ayrıca üstteki sorularıma hala cevap veren çıkmadı,bakın yukarda sizle resmen dalga geçtim benim bu iddaalarımı hadi çürütün,biraz acele edin bıktım bu kısır döngüden bu siteyi bırakacam işim gücüm var işlerimden geri kalıyorum

selametle

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

büyük islam alimleri

Büyük islam alimleri Gazali, İmamı Azam falan gibi adamlardır. Din üzerine ilm yapmışlardır.

Pozitif bilimleri teşvik etmez islam.

İslam ülkelerinde pozitif bilinmlerle uğraşanların hepsi istisnasız olarak zındıklık, kafirlik suçlamasıyla karşılaşmışlardır.

O insanlara bugün yani yüzyıllar sıonra İslam sahip çıkmaya kalkmaktadır, çünkü gerici bir din olmadığını ispata çalışmaktadır.

Ancak o insanların, zamanında kafir veya zındık telakki edildikleri gerçeğini değiştirmiyor.

Yüzyıllar sonra, sırf Orhan pamuk Türkiye'de doğdu yaşadı ve ismi Türkçe diye, bir müslüman yazar Nobel Edebiyat Ödülünü aldı gibi bir iddia seninki. Halbuki Orhan Pamuk dinsiz olduğunu defalarca söyledi.

biryerde cevabını bilmediğimiz sorularda biliyormuş gibi yapamayız demişsin,al sana bir kaçamak cevap daha,diyorumki sen bilim adamlarının bile aklımız ermedi demeye getirdiği o kök hücrelerin göçünün ve muazzam bir şekilde ayrılarak kümelenmelerle organlarını simetrik bir şekilde oluşturmasını rastlantı sayıyorsun,ben sana mantıklı düşün diyorum sence bu rastlantı demek mantıklımı

Bilmediğin şeye, "bilmiyorum" demek bir erdemdir, kaçamak cevap değil.

Rastlantı mı değil mi, Allah mı yaratmış, Şeytan mı yaratmış, Kurabiye Canavar mı yaratmış bilmiyoruz.

şimdi karışma olayına gelelim,benim dediğimle o kadar zıt birşey dedinki pardon ama yaklaşık 5 dakika dediğine güldüm,ben sana diyorumki iki deniz bir noktada aynı iki kutubun birbirini itmesi gibi birbirinden ayrı duruyor yani çamur filan yok ve bir koylu denizin kilometrelelerce içini göremez köylüden kastım o dönemdeki insanlar,pusula bulunmadan insanlar kıyıdan taş çatlasa bir iki kilometre uzaklaşabiliyorlardı acaba o dönemde pusulayı buldular gittiler o ayrımı gördüler sonrada yok bu alet işe yaramıyor diyip gömdülermi :)))) , ne kadar gülünç dimi işte bu yüzden 5 dakika güldüm,senin dediğine bakarsak Hz.Muhammed çamurlu suyla denizin kalan kısmının ayrımını görüp bunu yazmış eee peki bir gün sonra o denizdeki çamur gidince ne demiş etrafındakilere "ayrım bir iki günlüğüne gitti sonra gelecekmi demiş" :))) (haşa) beni burada günahada sokuyorsun ama gülünçlüğünü anlatmam gerek

Anlayamadığın şeylere gülmek istiyorsan bu senin bileceğin iş. Pusula gömme fantazisi yaparak kendi kendine gülüyorsan bu senin bileceğin iş. Hiç Dağların tepesinden denize bakmayı denedin mi? Denizler sadece ovaların yanında mı? Biraz da buna gül. Çamurlu su örneğini "renkler belirginleşsin" diye, senin gibi insanlar bile anlayabildin diye verdim. Çamur gidince de deniz suyu ile, tanlı sunun birlieştiği bölgeler net olarak gözlemlenebilir. Açık ve koyu mavi. İki su kütlesi karışmıyor gibi görünür. Ancak bu karışımın zaman almasından dolayıdır. Tuz dengesi, yoğunluk dengesi sağlandıkça karışma gerçekleşir. Ancak hem nehir sürekli taze su getirdiği için, hem de deniz susyu akıntılarla sürekli devinim halinde olduğu için, karışma hattında sürekli bir çizgi görünür. İstanbul'da yaşıyorsan, Anadolu Kavağına git, Ceneviz Kalesi var oradadan BHoğaz ile Karadenizin birleşme hattını seyret. Hem kıyıdan taş çatlasa 2 km mi görünürmüş, kilometrelerce deniz mi görünürmüş bunu da anlarsın.

islamda aklın saf dışı bırakıldığı yer varmı dediğine göre islamın bir mantık dini olduğunu biliyorsun demektir,

Yazdığım yazıları kavramayı bırak, Türkçe anlamakta güçlük çeken insanlarla neden tartışıyorum bilemiyorum. Sabır taşı olsa çatlardı heralde. ne yazmışım bak:

İslam dininde aklın safdışı bırakılmadığı bir yer var mı?

Şimdi okuyabiliyormusun?

Allah insanların aklının eremeyeceği konularda bunları düşünmeyin yani mantığınızı devre dışı bırakın demiştir,onun dışında Kur'an da yazan herşey mantıklıdır hiçbirşeye saçma diyemezsin eğer diyorsan yaz buraya tartışalım.

Bu forum o yazılarla dolu. Arama butonu var. Oraya üye adıyla ara kısmına BrainSlapper yaz, hepsine ulaşırsın.

"Kuran adam öldürmeyi, boyun kesmeyi, parmak kırmayı, el ve ayakları çaprazlama kesmeyi tavsiye eder inananlara.

Müslümanlar da bunu yapıyorlar."

şimdi bana bu cümleyi kanıtlayan ayetleri veya hadisleri bulup yaz,Kur'an ı baştan sona okudum merak etme ve boyle birşeylede karşılaşmadım,

Mesela forumu arama denemesine bu soruna cevap bulmak amacıyla başlayabilirsin. Yazdım ben onları. Şuraya tıkla ve ulaş: Link

islam tarihine iyi bakarsan hiçbirşekilde soykırım yapılmadığını hep hoşgörü ile davranıldığını görürsün en azından islamı gerçekten yaşayan Osmanlıya bakarsan bunu görürsün bana gidip araplar şunu bunu öldürmüş deme arapların İngilizler tarafından kurulmuş olan bir mezhebe inandığı herkesçe bilinir zaten onların müslümanlığı tam değildir onlar Osmanlıyı dahi arkadan vurmuşlardır

İslamı gerçekten yaşayan Osmanlıymış? Osmanlı Devleti Şeyhülislam kellesi kesen bir devletti.

Halifelik makamını 19 yüzyıla kadar, zorda kalıncaya kadar kullanmayan bir devlet idi.

Osmanlı devleti, Kafirlerden alınan cizye vergisi azalmasın diye, müslüman olmayı caydıran bir devlet idi.

Osmanlı Devleti kendine münhasır bir devletti. Ne tam şeriatçi, ne tam seküler.

neyse ben örneklerime devam edeyim Nahl (arı) Suresi ,bu sure Kur'an ın 16. suresidir şimdi hemen internette arının kromozom sayısı diye bir arat bakalım,tabi canım arının kromozom sayısının 16 olması bir rastlantı hatta belkide biz bunu şimdi yazmışızdır ama neyseki Kur'an değiştirilmedi diyebiliyorsun en azından varsayıyormuşsun

İnek Suresi var, yaygın adıyla BAKARA Suresi, inek de 2 kromozomlu muymuş?

Mesela Fil suresi var, filler 105 kromozomlu muymuş? Fil Cüsseli hayvan, cüssesi büyük olunca, kromozomuda çoktur, belki kiloyladır bu kromozom, araştır balakım.

İnsan suresine bakarak insanın 76 kromozomlu olduğunu mu söyleyeceğiz, demekki bilim yanılıyor.

Veya Cin suresine bakarak, cinlerle ilgili ilk bilimsel tezi ortaya atabilir misin, "cinler 72 kromozomludur" diye?

Veya İhlas Suresine bakarak, Allah'la ilgili bilimsel bir teori gelistirebilir miyiz? İhlas Suresi Allah'la kimliğiyle ilgili ya. Allah 112 kromozomlu diyebilirmiyiz?

**

Devam edicem cevaplamaya yazını.

Çok uzun oluyor ve okunurluk oranı düşüyor, sen de kısa yaz. Bilgisayar kaçmıyor. (kralx'i andık)

Saygılar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Pozitif bilimleri teşvik etmez islam.

İslam ülkelerinde pozitif bilinmlerle uğraşanların hepsi istisnasız olarak zındıklık, kafirlik suçlamasıyla karşılaşmışlardır

İslam pozitif ilimleride emreder..

Hatta pozitif ilimlere sevk eden ve örnekler veren ayetler mevcuttur..

Ve yüzlerce islam alimi pozitif ilimlerle uğraşmıştır..

Pozitif ilimlerle uğraşanlara zındık derler sözü tamamen gerçek dışıdır..

Saygılar..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İslam pozitif ilimleride emreder..

Hatta pozitif ilimlere sevk eden ve örnekler veren ayetler mevcuttur..

Ve yüzlerce islam alimi pozitif ilimlerle uğraşmıştır..

Pozitif ilimlerle uğraşanlara zındık derler sözü tamamen gerçek dışıdır..Saygılar..

Her iletinin altına bir cümle yazı ile delilsiz kaynaksız gerçek dışıdır de,yine aynı şeklide delilsiz ben izah ettim de sonra kaç git.Bu ne böyle sedat bey maksadınız tartışmakmı yoksa konuları sabote etmek mi ?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

önce islamın porzitif bilimlere destek vermediğini söylemişsin mesela Mimar Sinan tamamen matematiksel çalışmalarda bulunmuş ve yapıları fiziksel olarak incelemeiştir ve padişahların en sevdiği kişilerden biriydi dur ben sana geniş bir örnek vereyim

İlk kağıt fabrikasını kuran alim İbni Fazıl

Kızamık ve çiçek hastalığını keşfeden; alim Razi

Mikrobu ilk tanımlayan alim Akşemseddin

Cüzzamı bulan alim ... İbni Cessar

Vebanın bulaşıcı olduğunu bulan alim İbni Hatip

Verem mikrobunu bulan alim Kambur Vesîm

Retina tabakasını bulan alim İbni • Rüşd

İlk göz ameliyatını yapan alim Ammar

İlk kanser ameliyatını yapan alim Ali bin Abbas

Küçük kan dolaşımını bulan alim İbnünnefis

İlk Tabipler odası başkanı Ali bin Rıdvan

Sıfırı ilk kullanan alim Harizmi

Trigonometriyi ilk bulan alim Battani

Tanjant, kotanjant ve kosekantı ilk kullanan alim Ebul Vefa

Trigonometri kitabını yazan alim Nasiruddin Tusi

İlk trigonometrik dönüşüm formülünü bulan alim İbni Yunus

Binom formülünü ilk bulan alim Ömer Hayyam

İlk difransiyel kitabını yazan alim. Sabit bin Kurra

Ondalık kesiri ilk bulan alim Gıyaseddin Cemşid

İlk usturlabı yapan alim Zerkali

Dünyanın döndüğünü keşfeden ilk alim Biruni

Dünyanın çevresini ilk ölçen alim Musa kardeşler

Güneşin yüzündeki lekeleri ilk bulan alim Fergani

Yıldızların yer ve açıklıklarını ölçen ve ilk cetveli geliştiren alim Cabir bin Eflah

İlk otomatik kontrol sistemleri tasarlayan alim Ahmet bin Musa

Sibernetiği ilk kuran alim. İsmail-El Gezeri

İlk optik temellerini koyan alim İbni Heysem

Sesin .fiziki açıklamasını ilk yapan alim Farabi

İlk torna tezgahını yapan alim İbni Karara

Kanatlarla uçan ilk alim Hazerfen Ahmed Çelebi

İlk uçağı yapan alim Ebu Firnas

Yer çekimini ilk bulan alim Razi

Sarkaçlı saati ilk yapan alim İbni Yunus

Maddelerin özgül ağırlığını ilk hesaplayan alim Hazini

Atomun parçalanabileceğim ilk bulan alim Cabir bin Hayyan

Gök kuşağını ilk açıklayan alim Kutbettin Şirazi

İlk kimya laboratuarını kuran alim. Cabir

Saf alkolü ilk elde eden alim Razi

Fosforu ilk bulan alim Beşir

Havan topunu ilk bulan alim Fatih Sultan Mehmed

İlk kıta seyahatnamesini yazan alim İbni Battuta

İlk dünya haritasını çizen alim Mürsiyeli İbrahim

İlk ecza kitabını yazan alim İbni Baytar

buna Piri Reis gibi herkesin hayran olduğu ve Osmanlının baş tacı ettiği büyük bilim adamınıda koymak gerekir

dikkat ettiysen matematiksel,fiziksel,kimyasal olayları incelemişler,ayrıca medrese denilen eğitim yerlerinde o dönemde insanlar 30 yıla aşkın okuyup ancak ilim adamı ünvanı alıyorlardı yani her konuda bilgileri vardı,sen gidip sırf Fatih Sultan Mehmet in bilimle ilgili tutumu ve hatıralarını incelersen anlarsınki Osmanlıda bir padişahın bile bilimin önünde başı kıldan incedir,özellikle Fatih Sultan Mehmetin kendi parasıyla yaptırdığı üniversitedeki hocalarla diyaloğunu bul oku o zaman anlarsın islamda bilim neymiş,ayrıca eski padişahlar 4 dil ,5 dil, 6 dil bilirlermiş

bunlarıda yalanlarsan diyecek bişeyim yok sana,bunlar batılı bilim adamları tarafından çalışmalarının üstüne yatılmış bilim adamları,ayrıca kendi tarihine yani o dünyaya hükmeden büyük Osmanlıya hakaret edebiliyorsun.

yine kaçamak cevap verip bilmiyorum demişsin sana sorum basit orayı tekrar oku ve bana de sence oradaki olaya raslantı demek mantıklımı mantıksızmı? bak iki şık var ya mantıklı de yada mantıksız de,gerçi de diyorum ama sen buraya yazarsın,yazımın sonunda şuan ne demek istiyorum anlayacan

deniz işine gelince git en yüksek dağa çık görme alanın bir yere kadar gider çünkü dünya yuvarlaktır bu olaylar ise çok derinlerde olur,ayrıca arabistandan bahsediyoruz nerde buldun denizi, niye Hz.Muhammed dediğinde kimse biz gördük onu dememiştide sonradan ortaya çıkınca gerçekten doğruymuş demiş herkes,demekki bir belirsizlik vardıki bu kadar ses getirdi bu olay,eğer zaten boyle olmasaydı herkes tarafından bilinseydi bu olay yani senin dediğin gibi kıyıdan heryerden görünseydi ve sıradan bir olay olsaydı bunu bilim adamları ve islam araştırmacıları yazmazdı yani sen bunu tatlı tuzlu olayıyla anlatamazsın o farklı bir olay ve bu arabistandan görünemezdi oyle ara sıra türkiye taraflarına gelmiyorlardı doğan doğduğu yerin yakınlarında ölüyordu,tatlı (daha doğrusu tuzlu olmayan) ve tuzlu suda ayrım yoktur biri alttan biri üstten yoluna devam eder yani ayırım değildir sadece bu yön değişimi sırasında köpüklenme olur,burada bahsettiğim denizin iki tarafı farklı kutuplara itiliyor gibi ayrı, yani bir akıntı yok bir karışma yok birbirlerini itiyorlar gibi,bunlar çok nadir yerlerde olur ki bu bilim kitaplarında hayret verici olarak tanımlanır,belkide tek yerde oluyordur ben sonra yalanlama diye çok nadir olabilir diyorum

senin yazdığın yazıyı yanlış okumuşum evet bunu kabul ediyor ve özür diliyorum biraz sert konuşmuşsun ama bunuda hakettim biliyorum

şimdi geldik kafa,parmak kesmeye, şimdi hemen o bana verdiğin linki açıyorsun ve yazını okuyorsun fakat kırmızıyla yazılanları değil ha mavileride oku,şimdi başlayalım;

Enfal-12-13.Hani Rabbin meleklere: "Muhakkak ben sizinle beraberim; haydi iman edenlere destek olun; Ben kâfirlerin yüreğine korku salacağım; vurun boyunlarına! Vurun onların bütün parmaklarına! diye vahyediyordu. Bu söylenenler, onların Allah'a ve Resûlüne karşı gelmelerinden ötürüdür. Kim Allah ve Resûlüne karşı gelirse, bilsin ki Allah, azabı şiddetli olandır.

evet ilk ayetimiz bak bakalım insanlaramı gidin parmaklarını kesin ve boyunlarına vurun diyor, ben sana yukarda hani türk ordusunu filan örnek vermiştim işte orada benim dediğim ayete benziyor,kime demiş, meleklere demiş yani insanlara kafirlerin parmaklarınını kesin dememiş ayrıca Kur'an da mecaz vardır ama anlamak zeka ister,bu denilenlerin anlamı; onlara sakın acımayındır,hani derler ya savaşta her yol mübahtır bırakın melekleri bunu savaşta yapmak normaldir zaten çünkü sen yapmazsan düşmanın aynısını sana yapacak,dikkat et bu ayet savaş anı içindir

Nisa-89:Onlarla eşitlenesiniz diye kendilerinin küfre saptığı gibi küfre sapmanızı istediler. O halde, Allah yolunda göç edecekleri vakte kadar onlardan dostlar edinmeyin. Eğer yüz çevirirlerse onları yakalayın ve bulduğunuz yerde öldürün. Bir daha da onlardan ne dost edinin ne de yardımcı.

bakın o dönemlerde müslümanlara büyük zülumlar ediliyordu birçoğu işkenceyle öldürülüyordu aynı zamanda şuan da bir dünyaya bak yine aynı durum mevcuttur, buna karşılık Allah kendinizi savunun eğer yollarından dönmezlerse ki size saldıracaklardır ve size zülmetmeyi sürdüreceklerdir sizde onları öldürün demiştir,ayrıca bunlar hep mecazdır, kendin bunların anlamını çıkaramıyorsan bunlar için yazılmış kitaplar var oku onları

Tevbe-5: O haram aylar çıktığında artık müşrikleri, kendilerini bulduğunuz yerde öldürün. Yakalayın onları, kuşatın onları, tüm geçit noktalarını tıkayın onların. Bunun ardından tövbe eder, namazı gereğince kılar, zekâtı verirlerse, yollarını açın onların. Kesin olan şu ki, Allah Gafûr'dur, Rahîm'dir.

evet yine ayetin orasını burasını kesmiş yazmışsın, arabistandaki haram ayları bilirsin o aylarda asla savaş olmaz,Allah burada diyorki haram aylarda savaşı bırakın o aylarda savaş olmaz ama o aylar bitince savaş yine kaçınılmazsa o zaman savaşa devam edin ve onları öldürün,bakın hepsi savaştan bahsediyor

Muhammed-4: (Savaşta) inkâr edenlerle karşılaştığınız zaman boyunlarını vurun. Nihayet onlara iyice vurup sindirince bağı sıkıca bağlayın (esir alın). Savaş sona erince de artık ya karşılıksız veya fidye karşılığı salıverin. Durum şu ki, Allah dileseydi, onlardan intikam alırdı. Fakat sizi birbirinizle denemek ister. Allah yolunda öldürülenlere gelince, Allah onların yaptıklarını boşa çıkarmaz.

parantezin içine almışsın bir kelimeyi,fakat ona rağmen görememişsin nasıl oluyorsada,tekrar diyorum savaşda her yol mübahtır çünkü karşınızdaki canını korumak için size her türlü şeyi yapabilir bu yüzden sizde ona herşeyi yapmalısınız,kısacası bu savaş ortamı,bir gün bir savaşa katılırsan anlarsın bunun ne demek olduğunu bende savaşa katılmadım ama tahmin edebiliyorum,insanın canı o kadar kıymetlidirki onu savunmak için herşeyi yapabilir(savaş ortamında)

hepsini özetlersek tüm ayetlerde savaştan veya müslümanların kendilerini savunmalarından bahsedilmiş,eğer senin canına kasteden bir tehdit varsa nefsi müdafa diye birşey vardır sende kendini savunacaksın,parmaklarını kesme olayıda dikkat et meleklere söylenmiş insanlara parmak kesin dememiş ve bu gerçekten kesme anlamında değildir mecazdır neyse yukarda zaten yazmıştım bunu,yani ayetleri kırpmışsın küçültmüşsün belli yerlerini almışsın bide gidip onlarıda kırmızı renkle kırpmışsın daha ne diyeyim,ayrıca son ayete bak orada ne demiş esir aldıklarınızı karşılıksız veya fidye karşılığı bırakın demiş, onların müslümanlara yaptığı gibi işkence ederek öldürün dememiş,ama ben kime anlatıyorumki bunu

bak islam dini "Size kafirler saldırmadıkça siz onlara saldırmayın" diyen bir dindir,ayrıca suçsuz yere inanmasa bile birini bırakın öldürmek hakkını yemek bile kul hakkıdır yani ben sizi burada kıracak bir laf etsem siz benden ahirette hakkınızı alacaksınız,müslümanlardan tek farkınınız aldığınız haklar sizin bir işinize yaramayacak,normalde bir müslüman bunu benden alsa o haklar onun sevabını arttıracak benimkini azaltacaktır

kromozom olayına gelelim,ben sana diyorumki Kur'an ın her yeri bir bilimsel gerçekten oluşmuştur,arı suresi buna örnektir,şimdi Allah her sureye farklı kerametler koymuştur hepsi farklıdır,bir surede o bilimsel gerçek varsa öbüründe başka vardır,bunların hepsindeki bilimsel gerçeği açıklayamayız çünkü daha onların anlattıkları herşey keşfedilmedi,sen her surenin sayısından birşey çıkartma Arı suresi bunun için seçilmiştir,mesela bakara suresinde mecaz olarak belirtilmiş ve daha keşfedilmemiş nelerin olduğunu bilmiyoruz çünkü kromozom keşfi çok uzaklara dayanmaz ,ilerde yapılan keşiflerlede yenileri ortaya çıkacaktır

şimdi sen bana demişsinki diğer sorularada cevap verecem,yani senin cevap hakkını kullanmana izin vermeden çekip gitmek hiçde etik değil bunu biliyorum ama bu tartışma o kadar büyük bir kısır döngü ki hiçbir yere varmaz

şimdi öncelikle bu etik olmayan ama mecbur olduğum davranış için özür diliyorum çünkü gerçekten zor durumda kalıyorum çok işim gücüm var ben buraya yazmak için bazı konularıda araştırıyorum gerçi geneldi kendi bilgilerim yetiyor ama buda benim zamanımı alıyor,ayrıca sizinde artık boyle boş bir tartışma için zamanınızı almayı istemiyorum ve affınıza sığınıyorum

dediğim gibi ara sıra sert laflar etmiş olabilir ve kalbinizi kırmış olabilirim bunlar için tabiki size hakkınızı helala edin demeyecem çünkü boyle bireşeye inanmıyorsunuz ama en azından boyle bir kırgınlık olduysa beni içinizden affedin o yeter,çünkü dediğim gibi öbür dünyada birde sizi karşımda görmeyeyim zaten kimbilir kimlerin haklarını almışısızdır bu güne kadar

siz kendinize göre haklısınız ben kendime göre haklıyım ne ben size zerre kadar hakveriyorum nede siz bana,yani bu bitmez ve çözülemez bir olay,islamın yapısındaki diğer inananlara saygı duyma kavramından dolayı sizin düşüncelerinizede saygı duyuyorum,şimdi biz inanmıyoruzki diyeceksiniz ama hiçbir şey olmadığına inanmakta adı üstünde inanmaktır yani belli bir mantığa inanıyorsunuz buda hiçbirşeye inanmama mantığı ,buna saygı duyuyor sizin inancınız size benimki bana diyorum

bakın eminimki beni anlıyor ve pes ettiğim için değil bunun sonu gelmediğine inandığım için yazmayı bıraktığıma inanıyorsunuzdur, çünkü siz bırakıp gitseniz bende boyle düşünürdüm biri buna mutlaka son vermeli arkamdan birçok şey diyeceğinizi ve bunlara cevap vermeyerek belkide burayı okuyanların gözünde pes etmiş gibi görüneceğimi bilsem bile dediğim gibi biri fedakarlık yapıp buna bir son vermeli o yüzden bırakıyorum,çünkü bu değerlere inanmaktan vazgeçmedikçe bunları savunmayı asla bırakmazsınız,aynı benim ömrümün sonuna kadar savunacağım ve aynı şekilde sizinde savunacağınız gibi,ama eğer içinizde çok kalırsa ve bana cevap vermek isterseniz ki bu tartışma burada bitsin istiyorum ama yinede bana mail atın içinizde kalmasın tekrar diyorum bu tartışma devam etmesin istiyorum çünkü sonu yok

son olarak size birşey demek istiyorum bakın yukarda Hz.Ali nin bi sözünü söylemiştim,tekrar diyeyim;

"Eğer siz doğru söylüyorsanız bizim kaybedecek hiçbirşeyimiz yok ama eğer biz doğru söylüyorsak vay o zaman sizin halinize" bu sözü sizi rencide etmek için söylemiyorum ama şunuda söylemek istiyorum,bakın şimdi siz yok olacağınıza inanıyorsunuz dimi,peki islama inansanızda öldükten sonra islam diye birşey olmadığı ortaya çıksa ve yok olsak ne kaybedeceksiniz,ama ya varsa bakın o zaman çok şey kaybedersiniz,yani islamı deneyin dediğiniz gibi yanlışsa zaten bişe farketmeyecek,tabiki benim için boyle bir ihtimal yok yani doğru olduğunu biliyorum ama sizin için diyorum,ama bu bir öneri ve aslında dikkate almayacağınızıda biliyorum

bu kısır döngü devam etmesin diye bu siteye bir daha girip bu bölüme tekrar bakmayacam,ama tabiki siz cevaplarınızı buraya yazabilirsiniz ama bunları okumayacam başkaları için yazarsanız tabiki buna birşey diyemem,dediğim gibi çok içinizde kalırsa cevabınızı (herhalde mail adresim profilimde yazıyordur) bana yollarsınız

sizi kırdıysam affınıza sığınıyor ve beni affetmenizi diliyor hayatınızda başarılar diliyorum

selametle kardeşlerim

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ayrıca üstteki cevaplarımada tekrar cevap verebilirsin ben şimdi yenilerini ekleyeyim dedimde,şimdi sen türksün dimi ve atalarının yaptığı savaşları bilirsin tabiki çünkü hepimiz vatanseveriz,şimdi her zaman çanakkalede olsun kurtuluş savaşında olsun derlerki türk ordusu düşmanın hem insan hemde cephane bakımından üçte birine ancak eşitti,gerçi sen tarih kaynaklarına fazla inanmıyorsun islam alimlerine bile taklitçi diyen biri tarih kaynaklarına inanmıyordur,neyse devam edelim ,düşman ülkeler bu asker cephane sayısı ve teknoloji farkına karşı neden bizi yenememişlerdir sence, kendine bir bak sen 3 kişiyi tek başına öldürebilirmisin hadi sen öldürdün diyelim etrafına bak sence herkes öldürebilirmi tabiki bu imkansız,biz buna iman gücü diyoruz fakat karşı tarafında dini vardı yani onlarında iman gücü vardı acaba biz niye üç katı orduyu devirebildik sence,Kur'an da Allah derki(sen bunun orjinal ayetini bul oku ben özetliyorum) "Siz kafirlerle savaşırken biz melekleri yeryüzüne yollarız onlar kafirlerin boyunlarına vurarak onları öldürür ama siz bunları göremezsiniz" doğru hatırlıyorsam boyleydi istersen orjinalini bulup yazarım buraya,ben üç katı orduyu yenmemizi bununla açıklarım ama sen hiçbirşekilde açıklayamazsın ve sizin için herşey rastlantı ya sen bunada rastlantı dersin tabi canım zaten biri şans eseri 3 kişiyi öldürebilir dimi :) )) , ayrıca buralarda şehit olan askerlerimizin tekrar savaşa devam ettiğide yine ayetlerden yola çıkılarak anlaşılıyor ama yok sen nasıl olsa inanmayacan

Böyle masallara inanıyomusun hala?

Peki Kanal/Filistin Cephesine ne diyeceksin?

Peki Hicaz Cephesine Ne diyeceksin?

Peki Kafkasya Cephesine ne diyeceksin?

Peki Galiçya Cephesine Ne diyeceksin?

Peki Basra Cephesine Ne diyeceksin?

Ordakiler namazı mı unutmuşlar?

Peki Türk ordusunun 15 senedir PKK'yı bitirememesine ne diyeceksin, Marksist ve Irkçı PKK'yı?

Onlara da mı melekler yardım ediyor?

Bak güzel kardeşim: Savunmada olan ve gerilla savaşı, terör savaşı verenler sayıca üstün çok büyük güçleri durdurabilirler.

Bunun melek ordusuyla falan alakası yok.

Davana inanırsın, kazanacağına inanırsın, kendi kendini gazlarsın, buna denir iman gücü diye.

Yoksa melek ordusu falan gelmez.

Yada insan yaşamının değeri olmaz senin için, karşı tarafı ardı arkası kesilmeyen insan gücü ile bunaltırsın.

Amerika Vietnam'ı veya Irak'ı yenemediği için mi, yoksa, kendi insanının canı tatlı oldğu için, insanları ölüme gödermek kolay olmadığı için mi, kendi değerleri ile çelişkisini kaldıramadığı için mi kaybetti?

Melek ordusu geldi dersen, Bedir savaşına geldiler denen 100 kişilik melek ordusu + 300 kişilik medine ordusu 900 + kafirle, (onların da çoğunluğu kervan kafilesi olan adamlar, savaş için eğitilmemiş adamlar) ancak mı başedebildiler sorusuyla karşılaşırsın.

bak güzel kardeşim ben seni müslümanlığa çevirmeye çalışmıyorum bunu sözle başarmam mümkün değil bunu sende bende adımız gibi biliyoruz çünkü sen beynini çoktan şartlamışsın,fakat bunun bağnazlık olduğunu unutma bugün nerdeyse her geçen saat biri müslüman oluyor ama hiç düşünmüyorsunki niye oluyor,olsun kardeşim canın sağolsun benim amacım dediğim gibi seni müslüman filan yapmak değil ki bunun çok zor olduğunu az öncede dedim zaten benim amacım yukarda kimdi bilmiyorum biri yazmıştıki "bizim amacımız aklı karışık olan çocukları bizim saflarımıza katmak" işte ben bu çocukların sizin saçmalıklarınıza kanmamaları için mantıklı açıklamalar yapıyorum,bakın kendinizi mahvettiniz o küçük çocukları zehirlemeyin bu dediklerime karşılık sen "biz kimseyi zehirlemiyoruz aksine gözlerini açıyoruz diyeceksin" ama sizden rica ediyorum lütfen insanları bu saçmalığın içine çekmeyin,yaw biraz internete bakın yukarda size verdiğim Arı süresi çok küçük bir örnek Kur'an ı okumasını ve anlamsını bilen biri boyle yüzlercesini bulur ki nitekim bugün bunlar kitap haline bile getirilmiştir,bunları okuyun bunlar bilimsel olarak ispatlardır ama önceki dediğim yazıdaki gibi şarlatanların değil gerçek yazarlarınkini okuyun en azından bağnaz ve katı tutumunuzdan kurtulun,bakın ben katı bir tutum sergilemiyorum size kanıt sunuyorum bu yüzden islam gerçek dindir ve Allah vardır diyorum ama siz sürekli metafizik yani insan beyninin açıklamaya gücü yetmediği konuları açıkla diyip duruyorsunuz dakikada bir ruhun olduğunu kanıtla falan filan diyip saçmalıyorsunuz

Her geçen gün, Muhammed'in sahte peygamber olduğunu düşünüp başka dine geçen veya, zaten peygberlik gibi bir iddanın temelden yanlış olduğunu gören insanlar daha çok. Müslümanlığa geçenlerin kimse gırtlağını kesmiyor. Ama müslümanlıktan başka dinlere geçenlerin veya dinsizliği seçenlerin gırtlaklarını kesen ve kesmeye hazır milyonlarca müslüman var. En sonuncusunu Malatya'da gördük.

Bu ******* ***** dini bir şekilde bitmeli. Bu zehirden insanlarımız kurtulmalı, dünya kurtulmalı.

Muhammed Allahın elçisidir şartlanmışlığına da son verin. Varsa eğer bir Tanrı, o Tanrı'nın, elçi yapmak için, bula bula sevgi ve ilgi açlığı çeken, yağmacılığı yasallaştıran, çocuklarla evlenmeye örneklik yapan, öz evladı ile evlatlığını ayırdetmeyecek kadar medeni davranan İslam öncesi Arapların bu geleneğine son veren, halüsinasyonlar gören bir adamı bulduğunu ve çelişkilerle dolu, ****** sözlerle dolu bir kitap gönderdiğini iddia etmek Tanrı'ya hakaret etmektir. Bunun farkına varın artık.

o zaman sizde bana yok olacağınızı kanıtlayın hani diyorsunuz ya biri gidip gördümü cehennemi veya cenneti peki biri gidip sonra gelip "ben yok oldum size demeye geldim gidip yine yok olacam az sonra" dedimi,rüyasında cehennemi görüp saçları bir gecede beyazlayan onlarca insan var tabi canım hepsine aynı rüya gözükmeside şans eseri,ama siz rüyada herşey olabilir diyeceksiniz tabi,bakın burada gözle görülmeyen birşeyi size anlatmaya çalışıyorum ona inanmadıkça onu anlayamazsınız ben Allah ı gözle görmesemde kalbimle hissedebildiğim için ona inanıyorum ama bunu size açıklamak imkansızdır zaten ateistler hep bu metafizik ötesi olayları bahane ederler

Ölen bir adamın ben yok oldum diyememesi zaten biriz kanıtımızdır. Yok olduğu için diyemez.

İnsan ölünce yok olmaz diyen siz de bir kanıt getiriniz.

metafizik ötesi olayları bahane etmeye gerek yok, İslamiyetin yanlış bir din olduğunu Kuran'a bakark da anlamak mümkün. BU FORUMU OKUYAN HERKESTEN KURANI KENDİ DİLLERİNDE BAŞTAN SONA OKUMALARINI RİCA EDİYORUM. Sıkıcı bir kitaptır, akıcılığı yoktur, tekrarlar bıktırır, ama lütfen sabredip bitirin.

ayrıca size mükemmel bir söz diyecem tam hatırlamıyorum ama galia Hz.Ali nin sözüydü bu, demişki; "Eğer siz doğru söylüyorsanız bizim kaybedecek hiçbirşeyimiz yok ama eğer biz doğru söylüyorsak vay o zaman sizin halinize" aslında bu söz tokat gibi size cevabı veriyor ama ben yinede biraz açıklayayim,burada demek istediği eğer siz ateistler haklıysa ve Allah yoksa (haşa) bizim kaybedecek birşeyimiz yok yani sizin demenize zaten yok olacağız yani ne azap olacak ne başka birşey,fakat eğer biz doğru diyorsak sizi insan aklının hayal edemiyeceği kadar büyük bir azap bekliyor,yani benimde burada kaybedeceğim birşey yok (ama tabiki ben eminim) ama sizin aklınızın bir kenarında her zaman "ya onlar haklıysa" diye bir düşünce ve korku olacaktır ki siz bunu illaki inkar edeceksiniz

İslam doğru olsa bile, varsalım ki doğru, bizim tezlerimiz de doğru çıkacak. Allah denen şeyin ne kadar megaloman, gaddar ve işkenceden hoşlanan biri olduğu anlaşılacak.

"Vur deyince öldürme, zalimi mazlum etme, kendini zalim etme" diye bir laf var. Cehennemin varlığı bu sözü doğrulayacak.

Cennetin varlığı da anlamsız olacak, çünkü sonsuza kadar amaçsız, yarınsız, heyecansız, gelişmesiz yaşamaktan daha sıkıcı ne olabilir ki?

Mesela cennetlik biri 9999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999 yıl uyumayı seçiyor. Bu kadarcık zamanın sonsuzluk yanında lafı mı olur yani.

'şimdi size ikinci tokatı vuruyorum Kur'an da insanın anne karnındaki geçirdiği evrelere kadar bir sürü bilgi vardır bende size rahimin yapısını anlatan bir ayet vereyim;

“Sizi annelerinizin karnında, üç karanlık içinde hilkatten hilkate (nutfe, alaka, mudğa) intikal ettirerek yaratmaktadır...” (Zümer, 39/6) Bilindiği gibi rahim, dışından içe doğru üç dokudan meydana gelir: parametrium, miometrium, endometrium. Bu dokuları, su, ısı ve ışık geçirmez zarları sarmıştır. Kur’ân bu dokulara (zulmet) diyor ve insanın bu üç zulmet içinde yaratıldığını ifade ediyor.

tabi canım o zamanda sırf inandırıcı olsun diye bir kadının karnını deşip sonra bilinçli bir doktor gibi oradaki çok ince 3 zar tabakasını ayırıp sonra bunu Kur'an a yazmışlar dimi :) ))

Hipokrat ve Galen isimlerini duydun mu?

Onların yaptığı yanlışların aynısını Kuran'da yapılıyor. Mesela onlar da insanın sperm ve aybaşı hakli kanının karışımından oluştuğunu iddia etmişler. Alak Suresini daha düne kadar bütün mealler, tefsirker "ALLAH İNSANI BİR KAN PIHTISINDAN YARATTI" sözleri vardı. Bunun bilimle çeliştiğini görem meacilerimiz ve tefsircilerimiz çevir kazı yanması metoduna başvurdular.

Muhammed'in embriyoloji ile ilgili olarak söylediği her şey, onun zamanının doğru sanılan, yanlış bilgileridir.

Hipokrat ve Galen'in görüşlerinin devamıdır.

aslında bir anda yüklenmek istemiyorum çünkü cevap veremediklerinizi arada kaynatmaya çalışacaksınız ama bir örnek daha

Bir diğer mucizevî ayette , her şeyin bir erkek, bir de dişi olmak üzere çift çift yaratılmış olmalarıdır. “Ne yücedir O ki, toprağın bitirdiklerinden, insanların kendilerinden ve daha bilemedikleri nice şeyleri hep çift yarattı.” (Yâsîn, 36/36) Canlılardaki erkeklik dişilik öteden beri biliniyordu; ama, otların, ağaçların “Ve daha bilemedikleri nice şeyler.” sözüyle atomlara, bulutlara kadar pozitif ve negatif çiftini anlatmaktadır. Kur’ân daha başka âyetleriyle de her şeyin çift olması esası üzerinde ısrarla durmaktadır.Hatta CERN de yapılan son araştırmalar bu ayete ispatlamaya yetmektedir,CERN de yapılan son deneylerde karşı madde denilen maddenin tamamen zıttı olan bir madde bulunmuştur işte size bir çift daha : madde ve karşı madde bunları takip etmiyorsanız bile illaki Dan Brown un "Melekler ve Şeytanlar" adındaki CERN in bu keşfi üzerine kurulmuş olan kitabını okumuşsunuzdur herhalde,ayrıca doğada etrafınıza bakın herşeyin bir zıttı vardır,birçoğunu biz bilemiyoruz çünkü zaten ayette "insanların kendilerinden ve daha bilemedikleri nice şeyleri " kısmı bu dediğimi kanıtlıyor yani daha bilemediğimiz birçok şey var kısacası herşeyin mutlaka bir zıttı vardır,ama yok Hz.Muhammed bunuda uydurmuş dimi (haşa) ,peki sizce bir insanın bu kadar şeyi uydurması ve hepsinin bugünkü bilimle kanıtlanması mümkünmü tabi canım size göre herşey mümkün,inanın beni güldürüyorsunuz,şimdilik yeter bunlara cevap verin bakalım,ama sadece buraya sen cevap yazıyorsun o cevaplarda hep karambole yani hani o koyu ateistler gelsin onlarda cevap versin bakalım,biraz sert konuşuyorum beni affedin ama siz inanmasanızda size gerçekten üzülüyorum

Herşeyin bir zıttının olduğuna ilişkin düşünce Muhammed'in veya Muhammed'in Allah'ının değildir.

Dualizm düşüncesi bilinmeyen tarihten bu yana vardır.

Aiağıdaki işarete iyice bak, veya bir Güney Kore Cumhuriyeti Bayrağı ile karşılaşırsanl, o bayrağın ortasındaki işarete iyice bak.Yin-Yang.Bu kelimeyi aklından çıkmayacak kadar tekrarla.

yingyang.gif

Dualizm İslam'dan binlerce yıl önce mevcut olan bir düşüncedir.

Saygılar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Her geçen gün, Muhammed'in sahte peygamber olduğunu düşünüp başka dine geçen veya, zaten peygberlik gibi bir iddanın temelden sakat olduğunu gören insanlar daha çok.

Bununla ilgili bir delilin yok, mesnetsiz bir ifadedir bu..

Aslında bunun tam tersi oluyor..

Daha geçenlerde bir TV programında bu konu işleniyordu, müslüman olanların sayısının gün geçtikçe artması bilinen bir gerçek..

Cennetin varlığı da anlamsız olacak, çünkü sonsuza kadar amaçsız, yarınsız, heyecansız, gelişmesiz yaşamaktan daha sıkıcı ne olabilir ki?

Huzur ve mutluluk adı üstünde huzur ve mutluluktur, istisnasız hiç bir mutlu günümün bitmesini istemezdim, istememde..

Onların yaptığı yanlışların aynısını Kuran'da yapılıyor. Mesela onlar da insanın sperm ve aybaşı hakli kanının karışımından oluştuğunu iddia etmişler. Alak Suresini daha düne kadar bütün mealler, tefsirker "ALLAH İNSANI BİR KAN PIHTISINDAN YARATTI" sözleri vardı. Bunun bilimle çeliştiğini görem meacilerimiz ve tefsircilerimiz çevir kazı yanması metoduna başvurdular.

Muhammed'in embriyoloji ile ilgili olarak söylediği her şey, onun zamanının doğru sanılan, yanlış bilgileridir.

Hipokrat ve Galen'in görüşlerinin devamıdır.

Kur'andaki ifadeler, cenin'in anne karnındaki evreleri, önce etin mi kemiğin mi oluştuğu bilgisi, ve enbiryonun ilk oluşum şekli bire bir modern tıpla uyuşmaktadır..

İsteyenler arama motorlarından faydalanım konu hakında daha detaylı bilgi edinebilirler..

Saygılar..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.