Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Allah’ın Kıskançlığı

olivera02

Önerilen İletiler

Cehennem (sakar) nedir, sen bilir misin?

Ne alıkoyar, ne bırakır.

Beşere delicesine susamıştır.

(Müdessir Suresi, 27-29)

Kimin tartıları hafif kalırsa. Artık onun da anası (son durağı) "haviye"dir (uçurum). Onun ne olduğunu (mahiyetini) sana bildiren nedir? O, kızgın bir ateştir. (Kaaria Suresi, 8-11)

Ayetlerden anlaşıldığına göre, ateş cehennemin her yerini kaplamıştır. Bu çukurda ateşten korunulan, ateşin erişmediği bir yer yoktur. Kafir diğer fiziksel ve ruhsal işkencelere tabi olurken de hayatının her anında ateşle muhataptır. Ateş, son derece büyüktür. Kuran, onun büyüklüğünü ve şiddetini ifade ederken, ateşin kıvılcımları için "saray" ve "deve sürüleri" benzetmelerini kullanır:

O gün, yalanlayanların vay haline. Kendisini yalanladığınız (azab)a gidin. Üç dala ayrılmış bir gölgeye gidin. Ne gölge altında barındırır, ne (yakıcı) alevden korur. Gerçekten o, sanki her biri saray olan bir kıvılcım saçar. Her biri, sanki sapsarı erkek deve sürüleri gibidir. (Mürselat Suresi, 28-33)

Ben de Yuzuklerin Efendisi kitabinda bahsi gecen karakterin, yerlerin ve olaylarin varligina inaniyorum. Buna ne diyeceksin olivera02?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 212
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Yahu ne enteresan bir yaklasim ama,annnemin simariklik yaparsan agzina aci biber koyarim demesi gibi oldu birden...

Tabi ben "Cocukken"....

Simdi Arkadasim sen Iyimisin?Kim yaniyormus?Niye yaniyormus?

iNANmiyoruz var mi bundan otesi,sananeee elalemin inancindan...

Sanki gidenlerinden biri gelip solemiste bu dunyadan sonrasini arkadas simdiden hesap tutuyor...

Sen ibadetini yap,namazini kil,dine adam katayim da sevap kazaniyim gibi ciakrciligida birak derim.....

TANRI YOK,derim otesinide taNIMAM....

Asil putcu olan kim buda tartisilinir,bizim inandigimiz bir varlik yok cunku sanirim putcular taraf degistiriyor....

sen kanıt dedin bende sana kanıt gösterdim ben hristiyanlar gibi bir simgeye tapmıyorum veya putlar gibi bir HAYVANIN fiziki görüntüsüne tapmıyorum ben her yerde beni izleyen ve beni anlayan ve çok inananı olan ALLAHA VE onun elçisi h.z muhammade inanırım var mı senin böyle tanrın...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ben allah ile anlaşma filan yapmadım. Yapanlar düşünsün.

AHKAF SURESİ.

1- Ha, Mim.

2- Kitab'ın indirilmesi, üstün ve güçlü, hüküm ve hikmet sahibi Allah'tandır.

3- Biz gökleri, yeri ve ikisi arasında bulunanları ancak hak ve adı konulmuş bir ecel (belli bir süre) olarak yarattık. İnkar edenler ise, uyarıldıkları şeyden yüz çeviren(kimseler)dir.

4- De ki: "Gördünüz mü haber verin; Allah'tan başka taptıklarınız, yerden neyi yaratmışlar, bana gösterin? Yoksa onların göklerde bir ortaklığı mı var? Eğer doğru sözlüler iseniz, bundan önce bir kitap ya da bir ilim kalıntısı (veya bir eser) varsa, bana getirin."

5- Allah'ı bırakıp kıyamet gününe kadar kendisine icabet etmeyecek şeylere tapandan daha sapmış kimdir? Oysa onlar, bunların tapmalarından habersizdirler.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yahu siz ne tanrisiondan bahsediyorsunuz benim BIR TANRI INANCIM YOK...........

Bana masal anlatmayin,bana TANRIYI kanitlayin!!!

sözün bittigi yer.

[Çünkü] O, insanların gözleri önünde olanı da, onlardan saklı tutulanı da bütünüyle bilmektedir, ama onlar O'nu bilgice asla kuşatamazlar. Taha;110

..O, insanların gözlerinin önünde olanı da, onlardan gizli tutulanı da bilir; oysa O dilemedikçe insanlar O'nun ilminden hiçbir şey edinemez, hiçbir şey kavrayamazlar...Bakara;255

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yahu siz ne tanrisiondan bahsediyorsunuz benim BIR TANRI INANCIM YOK...........

Bana masal anlatmayin,bana TANRIYI kanitlayin!!!

zaten sen kendi azınla tarı olduğunu söylüyorsun ama seni kimin yarattığını bilmiyosun

oda 4 dini gönderen allahtır elçisi muhammed

Nasil Muhammedin peygamber oldugu kanitlanamazsa, Allah'in varligi da kanitlanamaz. Allah'a inanmak; bir dusunceye bagli bulunma durumudur ve kaniti yoktur.

TAbiki kanıtı var sen hiç düşünmedinmi bunca kainatın bir ustası olur diye ve senin vücutunun oluşmasında o usta ellerin kim olduğunu hiç merak etmedinmi ve aç kur'ani kerim aç bak

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

zaten sen kendi azınla tarı olduğunu söylüyorsun ama seni kimin yarattığını bilmiyosun

Bu forumdaki yazılar senin ekranda farklı, benim ekranda farklı mı gözüküyor acaba?

Nerde kendi ağzıyla söylüyor Tanrı olduğunu?

TAbiki kanıtı var sen hiç düşünmedinmi bunca kainatın bir ustası olur diye ve senin vücutunun oluşmasında o usta ellerin kim olduğunu hiç merak etmedinmi ve aç kur'ani kerim aç bak

Bunca şeyi Uçan Spagetti Canavarı yaratmıştır.

Senin inancın kadar doğru ise benim iddiam da o kadar doğru.

Saygılar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Düşündük ama bulamadık

çünkü böyle bir imkanımız yok

öyle bir imkanı olduğunu söyleyenler ise, sadece hayal görüyorlar çünkü kimseye açıklayamıyorlar.

Herşeyin bir ustası varsa, herşeyin bir ustası vardır.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Düşündük ama bulamadık

çünkü böyle bir imkanımız yok

öyle bir imkanı olduğunu söyleyenler ise, sadece hayal görüyorlar çünkü kimseye açıklayamıyorlar.

Herşeyin bir ustası varsa, herşeyin bir ustası vardır.

BU fikri topu topuna 1 milyon insan savunuyorsa islam dinini ise 1 MİLYAR insan savunuyor ve inanıyor aradaki farkı görmüyomusun ve düşün 1 milyara karşı 1 milyon insan ne kadar zalimsiniz kör olmuş o gözünüzü açında bakın etrafa kimin yaratanı hayalmiş o rakmalarla belli oluyor

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Neyi kaybeder acaba? Ben o kadar cok insan taniyorum ki -ben dahil buna- dinsiz olduklari icin hic de kaybedenlerden degiller. Oyle ikide bir de cennet cehennem masalini koymayin onumuze. Varsa oyle bir yer sayet, dinden cikmayanlar dusunsun orasini.

zaten dinsizler cehennemden korktukları için inanmazlar...

aynı tessettür bahsi gibi....

yanlarında istemezler..

suçluluk hissederler...

saygılar..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Allah’a bağlı olanlarla O’na sırt çevirenler arasındaki derin uçurum, kendisini İkinci Emrin ceza tehdidiyle, uyulduğu takdirde vaat ettiği göksel bağışla da belirgindir. Yaratan yine “Ben” diyerek bir şahıs zamiriyle karşımıza çıkıyor. Her şeye hükmeden, değişme bilmeyen sadık Rab olduğunu üzerine basa basa duyuruyor. O, sonsuz bir antlaşmayla kendisini bize bağladı, bizden de aynı sadakat ve teslimiyeti bekliyor.

Allah, kendisine olan sevgimiz konusunda kıskançtır, bağlılığımızı putlar, din kurucuları, servet ya da hurafelerle paylaşmamıza razı olmaz. Allah tektir ve O’ndan başka kurtarıcı yoktur.

Yukarıdaki satırlarda "Allah" ismi geçmeseydi, bu satırları yazanın bir yahudi olduğunu düşünecektim. Ama "Allah" isminin geçmesi, bunları yazanın da bir müslüman olduğunu göstermiyor. Nedeni de, "antlaşma" , "kıskançlık" ve "İkinci Emir" gibi kavramların yahudilere özgü bir inanç olması.

Sanırım Olivera02 arkadaşımız müslüman arkadaşlarımızı test ediyor... :D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

BU fikri topu topuna 1 milyon insan savunuyorsa islam dinini ise 1 MİLYAR insan savunuyor ve inanıyor aradaki farkı görmüyomusun ve düşün 1 milyara karşı 1 milyon insan ne kadar zalimsiniz kör olmuş o gözünüzü açında bakın etrafa kimin yaratanı hayalmiş o rakmalarla belli oluyor

Onemili olan savunmak degil. Onemli olan akla yatkin olani savunmaktir. Diger dinler gibi, Islam dininin de akla yatkin bir yeri, yonu olmadigi ve sadece Muhammed'in sozleri oldugu icin de savunulacak bir tarafini goremiyorum.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

BU fikri topu topuna 1 milyon insan savunuyorsa islam dinini ise 1 MİLYAR insan savunuyor ve inanıyor aradaki farkı görmüyomusun

bunlar çok uydurma istatistikler ama

dinsizlerin sayısı 1 milyonsa (sen öyle tahmin ediyorsun) bu gelişim için çok bir başlangıç

ama genel olarak baktığımızda dinsizlik her 10 kişiden 5 inde çıkıyor, buda benim tahminim, gördüğüm kadarıyla

bak bu forumda sürekli tartışan mümin ve dinsiz insanların sayısı bile birbirine eşit sayılır

yani böyle istatistikler çok sağlıksız, sağlıklı istatistikler yapmak lazım

ama dediğim gibi 1 milyon kişi bile bizimle aynı görüşteyse bu bizim çok iyidir, o 1 milyon insan bir kaç kişiyi daha kendi saflarına çekmeyi başarırsa bir kaç milyon olur, ve sürekli artar

saygılar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yukarıdaki satırlarda "Allah" ismi geçmeseydi, bu satırları yazanın bir yahudi olduğunu düşünecektim. Ama "Allah" isminin geçmesi, bunları yazanın da bir müslüman olduğunu göstermiyor. Nedeni de, "antlaşma" , "kıskançlık" ve "İkinci Emir" gibi kavramların yahudilere özgü bir inanç olması.

Sanırım Olivera02 arkadaşımız müslüman arkadaşlarımızı test ediyor... :D

aynen katılıyorum ve bende ELHAMDÜLİLLAH MÜSLÜMANIM

ama dediğim gibi 1 milyon kişi bile bizimle aynı görüşteyse bu bizim çok iyidir, o 1 milyon insan bir kaç kişiyi daha kendi saflarına çekmeyi başarırsa bir kaç milyon olur, ve sürekli artar

saygılar

neresi iyi be hayal dünyasında yaşıyosun galiba almanyada 1 ay içinde 5.354 kişi müslüman olmuş ve bu gittikçe saynızın azaldığını gösterir demekki sizden olan ateistlerde artık bir yaratanın var olduğuna inanmıştır eh artık siz düşünün bundan sonra insanları nasıl KADIRACAKSINIZ diye siz düşünün senide bekleriz NE OLURSAN OL YİNE GEL AMA YİNEDE GEL

saygılar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

eh artık siz düşünün bundan sonra insanları nasıl KADIRACAKSINIZ diye siz düşünün

Çocuklara masallara inanç büyüyünce bitiyor.

Büyüklere masallar da bilgi çağı ile sona erecek.

Bilgi çağında insanlar nasıl uyutulabilir, nasıl kandırılabilir artık onu da bu dinden çıkar sağlayanlar düşünsünler.

Saygılar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bilgi çağında insanlar nasıl uyutulabilir, nasıl kandırılabilir artık onu da bu dinden çıkar sağlayanlar düşünsünler.

Saygılar.

Aslında "BİLGİ" çağındayız bazıları farkında değil galiba.

Saygılar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Uydurma bir istatik ama sizin hatırınız için öyle olduğunu var sayalım.Ancak bu çoğunlukla övünerek kendinize haklılık payı çıkarırken,kutsal kitabınızı ayaklar altına aldığınızın farkında bile değilsiniz.

Enam 116- Eğer yeryüzündekilerin çoğunluğuna uyarsan seni Allah yolundan saptırırlar. Çünkü onlar sadece "zann"a uyarlar ve saçmalarlar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bence de

Farkında olmayanlarımız,

"Küçüklere masallar"a inanmayı bıraktılar da,

"Büyüklere masallar"a inanmaya devam ediyorlar.

Saygılar.

BrainSlapper.

Tutarlı olmak lazım en azından yazdıklarında. (kişiler)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ben hala konuyu anlayabilmiş değilim....

1- "Kıskançlık" konusu, Tevrat'taki "Ben kıskanç bir tanrıyım" ı ,

2- "Antlaşma" konusu ,yine Tevrat'ta tanrının İbrahim ile yaptığı antlaşmayı,

3- "İkinci Emir" de, Sebt günü yasağını anlatır...

Tüm bunların İslam'ın Allah'ı ile ne ilgisi var anlayamadım doğrusu...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Uydurma bir istatik ama sizin hatırınız için öyle olduğunu var sayalım.Ancak bu çoğunlukla övünerek kendinize haklılık payı çıkarırken,kutsal kitabınızı ayaklar altına aldığınızın farkında bile değilsiniz.

Enam 116- Eğer yeryüzündekilerin çoğunluğuna uyarsan seni Allah yolundan saptırırlar. Çünkü onlar sadece "zann"a uyarlar ve saçmalarlar.

Yine yanılıyosun dünya nüfusunun 3,5 milyar insan ve müslüman lık dinine inanan ise 1 milyar nasıl oluyorda dünya nüfusunun büyük bir çoğunluğu müslüman oluyor GÖZ VAR NİZAM VAR

Saygılar.

Belli oluyor zaten sen ufakken bu konular sana anlatılde ama sen masal deyip geçtin senin gibilerin şimdi çıkıp bas bas bağırıyo her ortama (HAŞA) allah yoktur diyo demek sen ufakken konuyu analaman kıtmış napalım allah vergisi ama YİNE SÖYLÜYORUM NE OLURSAN OL YİNE GEL

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

(katakuta) Uydurma bir istatik ama sizin hatırınız için öyle olduğunu var sayalım.Ancak bu çoğunlukla övünerek kendinize haklılık payı çıkarırken,kutsal kitabınızı ayaklar altına aldığınızın farkında bile değilsiniz.

olivera02 Yine yanılıyosun dünya nüfusunun 3,5 milyar insan ve müslüman lık dinine inanan ise 1 milyar nasıl oluyorda dünya nüfusunun büyük bir çoğunluğu müslüman oluyor GÖZ VAR NİZAM VAR

Ben niye yanılıyorum? Çoğunlukla övünenen siz değilmi idiniz? İşte yazınız

(olivera02)BU fikri topu topuna 1 milyon insan savunuyorsa islam dinini ise 1 MİLYAR insan savunuyor ve inanıyor aradaki farkı görmüyomusun ve düşün 1 milyara karşı 1 milyon insan ne kadar zalimsiniz kör olmuş o gözünüzü açında bakın etrafa kimin yaratanı hayalmiş o rakmalarla belli oluyor

Buna karşılık ben ne demişim.

(katakuta) Uydurma bir istatik ama sizin hatırınız için öyle olduğunu var sayalım.

Yani bu söylediğiniz doğru değil,müslümanlar dünyada çok değildir,ama sizin hatırınız için öyle olduğunu kabul etsek bile,çok olmanın doğru olduğunu kendi kitabınız bile onaylamıyor dedim ve iligili ayeti verdim

Ayeti görünce şok olduğunuz için mi yanılgıyı benim üstüme mi atıyorsunuz ?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.