Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Allah’ın Kıskançlığı

olivera02

Önerilen İletiler

biri bu arkadaşa tanrı ile Allah ın arasındaki farkı anlatsın ve bu arkadaşa başka bişey daha anlatılması gerekioki teist bir düşünce biçimidir ateist ise bu düşünce yanlısıdır ben ateistlere deil teist düşünceye karşıy antiyim..sanırım anlama zorluğu çekmezsiniz :):)

olayı çarpıtmayın ateisti tanımam teist düşünceye karşıyım(ama sadece düşünceye)!!!yanlısını deil!

Burada Sayın BrainSlapper'in "Yeni Gelenler" için kullandığı bir şeyi söyleyeceğim izniyle:

"Sen Yenisin Galiba!"

"Biri bu arkadaşa..." ve "... bu arkadaşa başka birşey..." şeklindeki ve altını çizdiğim haldeki nitelemeniz ve hitabınız hiç hoşuma gitmedi ve eğer layığınızca bir cevap vermem gerekiyorsa, o cevabı yazdığımda artık bir cevap dahi yazacak yüzünüzün olmayacağını size garanti edebilirim. O yüzden hitaplarımıza dikkat edelim ve ortamı germeyelim, sınırlarımızı da aşmayalım...

Yazdığınız yazının kıymeti kendinden menkul. Anlatmak istediğinizi kimsenin anlamlandırabileceğini sanmıyorum, "İlahiyat/Teoloji"e göre siz bir dine inanmak ile bir "Teist"ten başka bir şey değilsiniz.

Teist bir düşünce biçimidir, Ateist ise bu düşünce yanlısıdır...

Bu ne demek ki?

Şöyle bir anlamı oluyor söylediğinizin:

Komünizm bir düşünce biçimidir, Kapitalist ise bu düşünce yanlısıdır...

İlahiyat = Teizm'dir.

Kimin ne öğrenmesi gerektiği ortadadır.

Bir din mensubu olarak "Teoloji/İlahi-Semavi"lik sizin en üst kimliğinizdir.

Bir Hıristiyan, bir Yahudi, bir Müslüman'ın ortak üst benlikleri "Teist/İlahi-Semavi" bir yapıda olmalarıdır.

Türkçede "İlahiyat Profesörü" deriz Müslümanlar için,

Yabancı ilahiyatçıları da "Teoloji (Hıristiyan) Profesörü" şeklinde ifade ederiz.

Teolog/Teoloji/Teist = İlahiyatçı/İlahiyat/İlahi-Semavi

Ayrıca şu "Tanrı" ile "Allah" kavramları arasındaki ilişkiye hiç girmiyorum bile.

Zamanında o konuda da çok şey yazdım "Yeni Arkadaşım"...

Zahmet edip okursan belki ya bişeyler öğrenirsin ya da vermek istediğin cevapları verirsin.

Vaktimi size kavramları öğreterek geçirmek istemiyorum. Zamanında bunu fazlasıyla yaptığımı düşünüyorum.

Sizde benim gibi yapın ve bir foruma yeni katıldığınızda, ilk önce muhatap olacağınız insanların tüm iletilerini gözden geçiriniz... Ondan sonra iletilerinize başlayınız.

Saygılarımla...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 212
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Örnek güzeldi :clover: Umarım şimdi anlamıştır yeni arkadaşımız.

Saygılar.

Hiç sanmıyorum Sayın BrainSlapper.

Her zaman söylüyorum, bilmeden konuşmamak lazım...

Şu "Bu" şeklindeki niteleme beni hakkaten kızdırdı.

O yüzden kendimi şu cevabı vermekten alıkoyamayacağım.

olayı çarpıtmayın ateisti tanımam teist düşünceye karşıyım(ama sadece düşünceye)!!!yanlısını deil!

Arkadaşımızın "Komünizm"i savunanlara "Kapitalist" denildiğini sandığını düşünerek şu örneklemi okuyunuz:

olayı çarpıtmayın Kapitalist'i tanımam Komünist düşünceye karşıyım(ama sadece düşünceye)!!! yanlısını deil!

Bir şey anlayan varsa yalvarırım bana da anlatsın...

Bu bir yana Sayın AntiTeist, Türkçe'de "Deil" diye bir kelime yoktur, "Değil" diye bir kelime vardır...

Umarım insanlara "Bu" şeklinde hitap edilmemesi gerektiğini öğretebilmişimdir.

Kalıcı bir etki bırakabildimse ne mutlu bana... :devil:

anti teist, anti virüs gibi bir şeymi, yani teist (bir çok faklı tanrı inancı) düşünceleri uzaklaştırıp sadece islama yönelmesini sağlayan anlamında

anladım galiba ! yada bilemedim şimdi

Kafanızın karışması çok normal Sayın Tarafsız.

Zira bizde aynı dertten muzdaribiz...

:devil:

Saygılarımla...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 1 yıl sonra...

****** ****** Öyle senın bahsettiğin saf yada kötü örneklerde resim linkleri verip içine sokmaya çalıştığın gruptanda değilim. Lisans eğitimimi Londra tamamladım.Elbette hangi dinden olursa olsun bir insanın ölmesine öldürülmesine karşıyım. Yahudiler ölsün Müslümanlar yaşasın diye birşey yok,herkes cezasını öbür tarafta görecek zaten. İsa peygambere de Musa peygambere de saygım vardır,masal anlatıyorlar deyip geçmem senin gibi.

Sen Hz.Muhammetin ne zaman köle kullandığını gördünde ***** örnek veriyorsun.Her aklım yerinde diye geçinen kişi,kendiliğinden bu kadar imkanzısın bir araya akıllı hareketler sonrası gelemeyeceğini bilir.Zaten herşey gözle görülür olsaydı inananle inanmayanlar öbür dünyada nasıl ayrılacaktı?Değerli Müslüman arkadaşlarım,Bizlerin aklını çelmeye çalışan arkadaşlara inanmayın, Bizleri doğruya en yakın yanlıştan aklımızı çelmeye çalışacaklardır,bu durum şimdi değil yüzyıllar boyu yapıldı.

Bırakın Horus un Dolardaki ($) gözünü,kendi gözümüzü açalım, hayat dün ve bugunden ibaret,yarınınımızın oldugunu bilmiyoruz.Ailemizi,insanları sevelim sayalım.düzgün ve ahlaklı bir hayat yaşamaya çalışalım.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

****** ****** Öyle senın bahsettiğin saf yada kötü örneklerde resim linkleri verip içine sokmaya çalıştığın gruptanda değilim. Lisans eğitimimi Londra tamamladım.Elbette hangi dinden olursa olsun bir insanın ölmesine öldürülmesine karşıyım. Yahudiler ölsün Müslümanlar yaşasın diye birşey yok,herkes cezasını öbür tarafta görecek zaten. İsa peygambere de Musa peygambere de saygım vardır,masal anlatıyorlar deyip geçmem senin gibi.

Londra'da eğitim almana sevindim.

Abu Hamza Al Masri'den feyz almamışsındır umarım.

Sen Hz.Muhammetin ne zaman köle kullandığını gördünde ***** örnek veriyorsun.Her aklım yerinde diye geçinen kişi,kendiliğinden bu kadar imkanzısın bir araya akıllı hareketler sonrası gelemeyeceğini bilir.

En bariz örnek: Kendisine hediye olarak gelen köle Mariya'yı naapmıştır Muhammed?

Madem Avrupalar görmüşsün, umarım oradaki zihniyeti de anlamışsındır.

İnsana saygıyı, insan hayatının önemini, insanın özgür iradesinin ve tercih etme hakkının önemini, dayatmacılığa karşı gösterilen tepkiyi falan anlamışsındır.

Bunları anladığını düşünerek sana soruyorum: İlahtan mesaj aldığını iddia eden bir adamdan, kendisine gönderilen kadın köleyi ne yapmasını beklersin?

Ailemizi,insanları sevelim sayalım.düzgün ve ahlaklı bir hayat yaşamaya çalışalım.

Düzgün ve ahlaklı tanımına ne giriyor?

Kim yapıyor bu tanımı?

Mesela, hediye gelen başka bir insanı, hareme atmak, bu "düzgün ve ahlaklı" tanımına uyuyor mu?

Mesela, 6+ yaşındaki kızlarla evlenmek bu "düzgün ve ahlaklı" tanımına uyuyor mu?

Mesela, evlatlığın karısına el koymak, bu "düzgün ve ahlaklı" tanımına uyuyor mu?

Mesela, hıyanetle suçladığın ama "somut" olarak 1"hıyanet" tanımına girebilecek tek bir faaliyeti gösteremediğin Kureyza Yahudilerini soykırımdan geçirmek karılarını kızlarını köle cariye yapıp, mal gibi kullanmak, pazara çıkarmak, bu "düzgün ve ahlaklı" tanımına uyuyor mu?

Mesela, Mustalik Kabilesine baskın yapıp, herkesi esir almak, herşeyi yağmalamak, bu "düzgün ve ahlaklı" tanımına uyuyor mu?

Mesela, kocasını, babasını, bütün erkek tanıdıklarını kestiğin/kestirdişğin bir kadınla aynı gece cinsel ilişkiye girmek bu "düzgün ve ahlaklı" tanımına uyuyor mu?

Mesela, Dağdan gelip, bağdakini kovmak, Arabistan'daki en büyük Yahudi kenti Medine'yi yahudilerden temizlemek, bu "düzgün ve ahlaklı" tanımına uyuyor mu?

Anlat Bakalım şu düzgün ve ahlaklı yaşamı.

Peygamberin uymuş mu bu düzgün ve ahlaklı yaşama onu da söyleyiver.

Saygılar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

[

Kim yapıyor bu tanımı?

Mesela, hediye gelen başka bir insanı, hareme atmak, bu "düzgün ve ahlaklı" tanımına uyuyor mu?

Mesela, 6+ yaşındaki kızlarla evlenmek bu "düzgün ve ahlaklı" tanımına uyuyor mu?

Mesela, evlatlığın karısına el koymak, bu "düzgün ve ahlaklı" tanımına uyuyor mu?

Mesela, hıyanetle suçladığın ama "somut" olarak 1"hıyanet" tanımına girebilecek tek bir faaliyeti gösteremediğin Kureyza Yahudilerini soykırımdan geçirmek karılarını kızlarını köle cariye yapıp, mal gibi kullanmak, pazara çıkarmak, bu "düzgün ve ahlaklı" tanımına uyuyor mu?

Mesela, Mustalik Kabilesine baskın yapıp, herkesi esir almak, herşeyi yağmalamak, bu "düzgün ve ahlaklı" tanımına uyuyor mu?

Mesela, kocasını, babasını, bütün erkek tanıdıklarını kestiğin/kestirdişğin bir kadınla aynı gece cinsel ilişkiye girmek bu "düzgün ve ahlaklı" tanımına uyuyor mu?

Mesela, Dağdan gelip, bağdakini kovmak, Arabistan'daki en büyük Yahudi kenti Medine'yi yahudilerden temizlemek, bu "düzgün ve ahlaklı" tanımına uyuyor mu?

Saygılar.

merhaba sevgili braın

arkadaşın cevabını sabırsızlıkla bekliyorum

tebrikler

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sen Hz.Muhammetin ne zaman köle kullandığını gördünde ***** örnek veriyorsun.Her aklım yerinde diye geçinen kişi,kendiliğinden bu kadar imkanzısın bir araya akıllı hareketler sonrası gelemeyeceğini bilir.Zaten herşey gözle görülür olsaydı inananle inanmayanlar öbür dünyada nasıl ayrılacaktı?Değerli Müslüman arkadaşlarım,Bizlerin aklını çelmeye çalışan arkadaşlara inanmayın, Bizleri doğruya en yakın yanlıştan aklımızı çelmeye çalışacaklardır,bu durum şimdi değil yüzyıllar boyu yapıldı.

Bırakın Horus un Dolardaki ($) gözünü,kendi gözümüzü açalım, hayat dün ve bugunden ibaret,yarınınımızın oldugunu bilmiyoruz.Ailemizi,insanları sevelim sayalım.düzgün ve ahlaklı bir hayat yaşamaya çalışalım.

merhaba

bıraktım onu bunu ve gözümü açtım

baktımki

allah bende hayat bulan ben olmzasan olamayan varlığını bana borçlu olan aciz bir metafizik varlık

dedimki

la ilahe la allah

sonra dedimki

ben varsam allah var

yoksam yok

varlığı bana muhtaç

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kim yapıyor bu tanımı?

Saygılar.

Allahin izniyle bunlari yapmistir. O yuzden bir mahsur olmasa gerek. Cunku Allah, ayse hanimin dedigi gibi, o ne isterse Allah ona istedigini verirmis. Eminimki, Muhammed Allahin en sevidigi kulu idi. Nitekim, Muhammede Cennette, Musa'nin kaldigi daireden daha yuksek bir katta guzel bir daire vermis. Ustelik, Allahin sozlerine bakinca, Muhammed icin bir kac ayetler gondermis, onun Allahin kurallarina bagli olmasina gerek yokmus.

Allah bir insani bu kadar severse, istedigini vermezmi? :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Londra'da eğitim almana sevindim.

Abu Hamza Al Masri'den feyz almamışsındır umarım.

En bariz örnek: Kendisine hediye olarak gelen köle Mariya'yı naapmıştır Muhammed?

Madem Avrupalar görmüşsün, umarım oradaki zihniyeti de anlamışsındır.

İnsana saygıyı, insan hayatının önemini, insanın özgür iradesinin ve tercih etme hakkının önemini, dayatmacılığa karşı gösterilen tepkiyi falan anlamışsındır.

Bunları anladığını düşünerek sana soruyorum: İlahtan mesaj aldığını iddia eden bir adamdan, kendisine gönderilen kadın köleyi ne yapmasını beklersin?

Kim yapıyor bu tanımı?

Saygılar.

O' nun ahlakı hıc kımsenın hayal ve tabııdırkı tasvır dahı edemeyecegı kadar ustun ve gercek ıdı.

Hz. Ali (ra)'nın oğlu Hz. Hüseyin (ra) naklediyor: Babam Hz. Ali'den, Peygamber Efendimiz'in, meclisinde bulunan dost ve arkadaşlarına karşı nasıl davrandıklarını sorduğumda şöyle anlattılar:

"Resûlullah (sav) Efendimiz: Her zaman güler yüzlü yumuşak huylu ve alçak gönüllü idiler. Asla asık suratlı katı kalpli, kavgacı, şarlatan, kusur bulucu, dalkavuk ve kıskanç değildiler. Hoşlanmadığı şeyleri görmezlikten gelir; kendisinden beklentisi olan kimseleri hayal kırıklığına uğratmaz ve onları, isteklerinden tamamen mahrum bırakmazdı. Üç şeyden titizlikle uzak dururlardı: Ağız kavgası, boş boğazlık ve malâya'ni! Şu üç husustan da titizlikle sakınırlardı: Hiç kimseyi kötülemezler, kınamazlar ve hiç kimsenin aybı ile gizli taraflarını öğrenmeye çalışmazlardı. Sadece yararlı olacağını ümid ettikleri konularda konuşurlardı.

Hz. Peygamber konuşurken, meclisinde bulunan dinleyiciler, başlarının üzerine kuş konmuşçasına hiç kımıldamadan kulak kesilirlerdi. Zât-ı Risâletleri susunca da konuşma ihtiyacı duyanlar söz alırlardı. Ashab, Resûl-i Ekrem'in huzurunda konuşurlarken bir birleriyle asla ağız dalaşında bulunmazlardı. İçlerinden birisi

Resûlullah (sav)'ın huzurunda konuşurken o sözünü bitirinceye kadar, hepsi de can kulağıyla konuşanı dinlerdi.

Peygamber Efendimiz'in katında onların hepsinin sözü, ilk önce konuşanın sözü gibi ilgi görürdü. Ashabın güldüklerine kendileri de güler, onların taaccüb ettikleri şeylere kendileri de hayretlerini ifade ederdi. Huzurlarına gelen gariblerin (bedevilerin) kaba-saba konuşmaları ile pervasızca suallerinin yol açtığı tatsızlıklara sabrederlerdi. Ashabı ise, onların gelip sual sormalarını çok isterlerdi.

Peygamber Efendimiz: "Hacetinin giderilmesini isteyen bir ihtiyaç sahibi ile karşılaştığınız zaman ona yardımcı olunuz" buyururlardı. Hz. Peygamber, ancak yapılan iyiliğe denk düşen ve fazla dalkavukluğa kaçmayan övgüleri kabul eder ve haddi tecavüz etmediği müddetçe hiç kimsenin sözünü kesmezdi. Şayet yüksek huzurlarında haddi aşacak şekilde konuşulursa, o zaman, ya konuşanı susturmak ya da o meclisten kalkıp gitmek suretiyle ona engel olurlardı."

GÜZEL AHLÂK KÂMİL İMAN

ALAMETİDİR

Katade oğlu Umeyr der ki: Bir adam: "Hangi Mü'minin imanı daha kamildir?" deyince de: Rasulullah (sav): "Ahlâkı en güzel olanların imanıdır" buyurdu. (Taberani) İki haslet vardır ki, mü'minde bir araya gelmezler: Cimrilik ve çirkin ahlâk. (Ebu Davud, Tirmizi, Nesei, İbn-i Mace) Mü' minlerin iman bakımından en olgun olanları, ahlâkı en güzel olanlarıdır. En hayırlılarınız kadınlarına en hayırlı olanınızdır. (Ebu Davud)

GÜZEL AHLÂK İBADETTİR

Size yorulmadan yapılan en kolay ibadeti bildireyim, o da susmak, boş laf konuşmamak ve güzel ahlâktır. (İbni Ebi'd-Dünya) Kişi güzel ahlâkı sayesinde gece ibadet eden ve kavurucu sıcakta susuzluk çeken oruçlunun derecesine ulaşır. (Taberani)

GÜZEL AHLÂK ALLAH(C.C) VE

RESÛLÜNÜN (ASM) SEVGİSİNİN

ALÂMETİDİR

Güzel huylar Allah katında bir hazine gibi korunmaktadır. Allah bir kulunu sevince, ona güzel bir huy ihsan eder. (Hâkim) Bana en sevgili olanınız ve bana ahirette de en yakın olanınız, ahlâkı en güzel olanınızdır. Sizden en çok kızdıklarım ve ahirette bana en uzak olnalarınız da, ahlâkı kötü olanlar, gevezeler, böbürlenenler ve boş boğazlardır. (Ahmed, Taberani, İbni Hıbban, Tirmizi)

GÜZEL AHLÂK GÜNAHLARI YOK EDER

Güzel ahlâk, güneşin kırağıyı erittiği gibi, günahları eritir. (Haraitî) Suyun buzu erittiği gibi, güzel ahlâk da günahları eritir. (Yok eder.) Kötü ahlâk da, sirkenin balı bozduğu gibi (güzel) amelleri bozar. (Taberani)

İşarat'ül İ'caz, Mektubat, Zülfikar, Tergip ve Terhip, İhya-i Ulum'id-din, Peygamberimiz'in Şemaili, Câmiü's-Sağir

"Ahlâk olmadığında iman tesir etmez!"

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

O' nun ahlakı hıc kımsenın hayal ve tabııdırkı tasvır dahı edemeyecegı kadar ustun ve gercek ıdı.

Slogan atmayı bırak da, yukarıda hatırlattığım eylemlerin hangi güzel ahlak anlayışına sığdığını anlat bize.

Hz. Ali (ra)'nın oğlu Hz. Hüseyin (ra) naklediyor: Babam Hz. Ali'den, Peygamber Efendimiz'in, meclisinde bulunan dost ve arkadaşlarına karşı nasıl davrandıklarını sorduğumda şöyle anlattılar:

"Resûlullah (sav) Efendimiz: 1 Her zaman güler yüzlü yumuşak huylu ve alçak gönüllü idiler. Asla asık suratlı 2 katı kalpli, kavgacı, şarlatan, 3 kusur bulucu, dalkavuk ve kıskanç değildiler. Hoşlanmadığı şeyleri görmezlikten gelir; kendisinden beklentisi olan kimseleri hayal kırıklığına uğratmaz ve onları, isteklerinden tamamen mahrum bırakmazdı. Üç şeyden titizlikle uzak dururlardı: 3 Ağız kavgası, boş boğazlık ve malâya'ni! Şu üç husustan da titizlikle sakınırlardı: 4 Hiç kimseyi kötülemezler, kınamazlar ve hiç kimsenin aybı ile gizli taraflarını öğrenmeye çalışmazlardı. 5 Sadece yararlı olacağını ümid ettikleri konularda konuşurlardı.

Arkadaşım sen hayatında bir kez Kuran'ı tamamen, kendi dilinde, anlayarak okudun mu?

1. Alçak gönüllülüğe bak, paçalarından megalomania damlıyor.

Muhammed: Allah evreni benim yüzüsuyu hürmetiime yarattı.

Muhammed: Hiçbiriniz beni çocuğundan, babasından ve tüm insanlardan daha çok sevmedikçe gerçek Mü?min olamazsınız

2. Yumuşak kalpliliğe bak:

Somut hiçbir düşmanlık sergilememiş olan Kureyza Yahudileri, önce, herşelerini bırakıp aile başına sadece birer deve yükü mal ile göçüp gitmeyi öneriyorlar. Muhammed yumşak kalpliliğinden bırakmıyor onları, yani sırf yabancı ellerde sıla özlemi duymasınlar diye. Yahudiler, mallardan da vazgeçip, sadece canlarını alıp gitmek istiyoprlar. Muıhammed yumşak kalpliliğinden bırakmıyor onları, yani sırf yabancı ellerde sıla özlemi duymasınlar diye. Erkeklerin kafasını kesip, kadın ve çocukları cariye ve köle yapıyor. Sırf şefkatinden. Ynai adamlar hayatta kalsalar, dünyanın zorlukları ile uğraşıp duracaklardı. Halbuki Muhammed yumuşak kalpliliğinden, onların dünya meşakkatleri ile uğraşmasına izin vermedi, hepsini kesti ve kurtardı.

3. Ağız Kavgası ve ***** yoktu Muhammed'de.

Sadece tek şey söylüyorum: Kuran'ı okuyun. Boş laf, can sıkıcı bıktırıcı tekrar neymiş görün, öğrenin.

4. Muhammed hiçkimseyi kötülemezdi.

Kendi saçmalıklarına inanmayanlara hertürlü hakareti etti.

Çocukluğunda kendisine bakan Amcası AbdulUzza aşırı beyaz olduğu ve bu nedenle güneş gördüğü an çok fazla kızaran bir adam olduğu biliniyor.

Amcasına taktığı İsma bak: Ebu Leheb. Yani Kızılsurat Oğlu.

Hiç kimsenin kusuruyla uğraşmamış hatta beddua etmemiş.

5. Üçüncü maddeye bakınız.

Saygılar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Slogan atmayı bırak da, yukarıda hatırlattığım eylemlerin hangi güzel ahlak anlayışına sığdığını anlat bize.

.

.

.

5. Üçüncü maddeye bakınız.[/b]

Saygılar.

O'nun zerresı dahı olamayan bız bıle O' ndan beslendıgımız *******

varın O'nun tahammulunu sız dusunun.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

O'nun zerresı dahı olamayan bız bıle O' ndan beslendıgımız ıcın *********.

varın O'nun tahammulunu sız dusunun.

İnternet geldi, sizin dinin çöküşü de başladı.

*

Yunus Emre, Mevlana, Hacı Bektaş Veli, Pir Sultan gibi insanlar, Orta Asya'nın şamanist hoşgörü kültürünü Anadolu'ya taşıyıp, Muhammed'in dinini sulandırmasalardı, hoşgörü kelimesi bile olmazdı sözlüğünüzde.

Saygılar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İnternet geldi, sizin dinin çöküşü de başladı.

*

Yunus Emre, Mevlana, Hacı Bektaş Veli, Pir Sultan gibi insanlar, Orta Asya'nın şamanist hoşgörü kültürünü Anadolu'ya taşıyıp, Muhammed'in dinini sulandırmasalardı, hoşgörü kelimesi bile olmazdı sözlüğünüzde.

Saygılar.

kendı belırledıgınız hayalı karakterde bızı kullanıyor yınede bızı sucluyorsunuz.

ben ınanmıyorum dedıgın hıcbır durumda ıslamı anlayan hıcbır musluman sıze ılısmez taakı Allaha ve resulune savas acmıs (ılan etmıs) yahut ***** yapmıs olmayın.

ısmınız zıkrettıgınız o mubarekler Allah tan baska bısey demedıklerı ıcın, Allah'ı ıse peygamerınden ogrendıklerı ıcın yunus emre yahut mevlana olabıldıler.

bız ıse su an kulaktan kulaga oyunundakı zıncırın son halkasıyız.

neler aktarıldı bıze ve sıze kasten veya hataen.

yanlıslarımızın kaynagı bunlar ve hatalı ıdrakımızdır.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.