Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Allah’ın Kıskançlığı

olivera02

Önerilen İletiler

Belli oluyor zaten sen ufakken bu konular sana anlatılde ama sen masal deyip geçtin senin gibilerin şimdi çıkıp bas bas bağırıyo her ortama (HAŞA) allah yoktur diyo demek sen ufakken konuyu analaman kıtmış napalım allah vergisi ama YİNE SÖYLÜYORUM NE OLURSAN OL YİNE GEL

Biz hiçbiryerde bas bas bağırmıyoruz.

Burası dini forum ve burada düşüncelerimizi paylaşıp, insanlara alternatif bilgi sunuyoruz.

Herkesin aklı var.

Bakar, inceler, kendisininkilerle birlikte değerlendirir ve sentez yapar.

Kararını verir.

Alternatifsizlik kötüdür.

Seçme olanağı ve hakkı çok önemli bir haktır.

İyi seçenek sunan kazanır.

Senin seçeneğin iyiyse neden endişe ediyorsun ki?

Saygılar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 212
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Belli oluyor zaten sen ufakken bu konular sana anlatılde ama sen masal deyip geçtin senin gibilerin şimdi çıkıp bas bas bağırıyo her ortama (HAŞA) allah yoktur diyo demek sen ufakken konuyu analaman kıtmış napalım allah vergisi ama YİNE SÖYLÜYORUM NE OLURSAN OL YİNE GEL

olivera02, ya neden baskasi Allah yoktur dese sen kocaman HAŞA yaziyorsun. Sen demiyorsun ya Allah yoktur diye, eee hasaya da gerek yok bu durumda :stuart:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İşte kendi azınla söylüyorsun iyi seçenek koyan kazanır ben sizin gibi MİSYONERLİK YAPMIYORUM ben burda islam diniyle ilgili bilmediklerimi okumaya çalışıom asla başkasını kendi dininden çevirmeye kalkmam siz bana islam dinine ayit kanıt bul ve bizi şok et dediniz ve ben elimden geleni yapmaya çalıştım BİZİM DİNİMİZDE ZORLAMA YOKTUR AMA NE OLURSAN OL YİNEDE GEL KAPIMIZ AÇÇIKKK.

ilgilenenlere saygılar..

olivera02, ya neden baskasi Allah yoktur dese sen kocaman HAŞA yaziyorsun. Sen demiyorsun ya Allah yoktur diye, eee hasaya da gerek yok bu durumda :stuart:

ben o kelimeyi yazarken ne kadar da zorlanıyorum benim allaha saygım var beni yaratan rab'a o kelimeyi kullanamam kullansamda MUTLAKA HAŞA YAZMALIYIM

saygılar

Ben niye yanılıyorum? Çoğunlukla övünenen siz değilmi idiniz? İşte yazınız

Buna karşılık ben ne demişim.

Yani bu söylediğiniz doğru değil,müslümanlar dünyada çok değildir,ama sizin hatırınız için öyle olduğunu kabul etsek bile,çok olmanın doğru olduğunu kendi kitabınız bile onaylamıyor dedim ve iligili ayeti verdim

Ayeti görünce şok olduğunuz için mi yanılgıyı benim üstüme mi atıyorsunuz ?

TABİ bende tevratın veya incilin istediğim bir ayetini kendime göre uyarlarım kurani kerimde yazan o ayeti istediğim yere çekerim biz kulları yaratan RAB neden çoğalmamızı istemesin siz ayeti nerenizden anlıyorsanız artık orası şüpeli

Enam 116- Eğer yeryüzündekilerin çoğunluğuna uyarsan seni Allah yolundan saptırırlar. Çünkü onlar sadece "zann"a uyarlar ve saçmalarlar. bu ayaet şimdimi indi hayır o yıllarda insanların çoğunluğu yahudi ve hristiyanlığa tapıyordu ve bu ayet bence onlar için gelmiştir müslümanlık için değil arkadaşlar

saygılar

ama

NE OLURSAN OL YİNEDE GEL KAPIMIZ AÇÇIKK.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

TABİ bende tevratın veya incilin istediğim bir ayetini kendime göre uyarlarım kurani kerimde yazan o ayeti istediğim yere çekerim biz kulları yaratan RAB neden çoğalmamızı istemesin siz ayeti nerenizden anlıyorsanız artık orası şüpeli

Enam 116- Eğer yeryüzündekilerin çoğunluğuna uyarsan seni Allah yolundan saptırırlar. Çünkü onlar sadece "zann"a uyarlar ve saçmalarlar. bu ayaet şimdimi indi hayır o yıllarda insanların çoğunluğu yahudi ve hristiyanlığa tapıyordu ve bu ayet bence onlar için gelmiştir müslümanlık için değil arkadaşlar

Tebrik ederim.Bak bir ayeti geçersiz kıldın.Eğer üstüne daha fazla gidersem bu gidişle kuranın tamamını geçersin sayabilrisin.

:lol:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Haftanin fikrasi gibi birsey oldu bu :stuart:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Haftanin fikrasi gibi birsey oldu bu

Muki hele şükür seni tekrar bulabildim..:)

Sana üç sorum var..

1- Neden haftanın fıkrası dedin...

2- Dua ile ilgili açtığın başlığa baktın mı..

3- Bir yerde "ben yaratan yok demiyorum" demiştin, bu durumda yaratan vardır diyor musun..?

Saygılar..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

3- Bir yerde "ben yaratan yok demiyorum" demiştin, bu durumda yaratan vardır diyor musun..?

Sana bunu kaç kere yazacağım bilemiyorum kralx,

Birisinin Tanrı'ya inanması, semitik dinleri haklı göstermez.

Muhammed'i hiç haklı göstermez.

Milyonlarca deist var bu dünyada.

Tanınmış müslümanlardan, Kuran'ı bilimsel yolla ispat edeceğim diye yırtınan -http://19.org/?tr- Edip Yüksel bile deizme geçiş aşamasında.

Saygılar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İşte kendi azınla söylüyorsun iyi seçenek koyan kazanır ben sizin gibi MİSYONERLİK YAPMIYORUM ben burda islam diniyle ilgili bilmediklerimi okumaya çalışıom asla başkasını kendi dininden çevirmeye kalkmam siz bana islam dinine ayit kanıt bul ve bizi şok et dediniz ve ben elimden geleni yapmaya çalıştım

Biz de misyonerlik yapmıyoruz. Kimseyi herhangi bir dine davet etmedik.

Ama şunu da belirteyim, isteyen misyonerlik de yapabilir.

Bunun sakıncası yok.

BİZİM DİNİMİZDE ZORLAMA YOKTUR AMA NE OLURSAN OL YİNEDE GEL KAPIMIZ AÇÇIKKK.

Sen hangi dinden bahsediyorsun? Budizmden mi?

İslam'dan bahsediyorsan, yanlış biliyorsun.

İslam'da zorlama vardır.

Saygılar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Muki hele şükür seni tekrar bulabildim..:)

Sana üç sorum var..

1- Neden haftanın fıkrası dedin...

2- Dua ile ilgili açtığın başlığa baktın mı..

Saygılar..

bu ayet bence onlar için gelmiştir müslümanlık için değil arkadaşlar

1- E, bakarmisiniz xlark tades, ne diyor burada arkadas. bu ayet bize degil onlara gelmistir. Yani simdi Muhammed bir yanlislik mi yapti? Onlara gelen bir ayeti tutup da Kur'ana mi aktardi? Bu fikra gibi degil de, ne gibi sizce?

2- Dua ile actigim basligi biliyorum. Sen bir kez daha okusan

3- Bu nedir bu??? Ben yaratan yok demiyorum ama bu durumda yaratan vardir diyormuyum mu?

Yaratan fikrine inaniyorsam bu bir dine bagli oldugumu gostermez ve hicbir dinin dogrulugunu kanitlamaz. Ustelik benim Tanri inancim da hicbir seyi kanitlamaz, zira bende bu sadece bir his olarak bulunuyor. Ne ispati var, ne de aciklamasi.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İslam'da zorlama vardır.

benim dinimi sen ((ATEİST)) olan arkadaş benden iyi Mİ bilEceksin.

çok istiyosun galiba islamı gel sana öğretelim ama yok ben ateist değilimde budist olcam dersen hay hay derim

AMA NE OLURSAN OL YİNE GEL KAPIMIZ AÇÇIK..

SAYGILAR

Haftanin fikrasi gibi birsey oldu bu :stuart:

aferin sana ne kadar çok komiksin :devil: ben siz ateistleri bilmezmiyim yenilgeye uğradınmı lafı nereye çekersiniz ARIK BİLMEM LAFI ******

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İslam'da zorlama vardır.

çok istiyosun galiba islamı gel sana öğretelim ama yok ben ateist değilimde budist olcam dersen hay hay derim

AMA NE OLURSAN OL YİNE GEL KAPIMIZ AÇÇIK..

SAYGILAR

Ben mesela senin dinini senden çok iyi biliyorum.Zaten islamı çok iyi bilenleri sevmez müslümanlar.Turan dursunu boşuna öldürmediler.Oda islamı çok iyi bildiğinden öldürüldü.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ben mesela senin dinini senden çok iyi biliyorum.Zaten islamı çok iyi bilenleri sevmez müslümanlar.Turan dursunu boşuna öldürmediler.Oda islamı çok iyi bildiğinden öldürüldü.

NERDEN biliyorsun belki onu koministler öldürdü sen KAHİNMİSİN

NE OLURSAN OL YİNE GEL KAPIMIZ AÇÇIK.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

1- E, bakarmisiniz xlark tades, ne diyor burada arkadas. bu ayet bize degil onlara gelmistir. Yani simdi Muhammed bir yanlislik mi yapti? Onlara gelen bir ayeti tutup da Kur'ana mi aktardi? Bu fikra gibi degil de, ne gibi sizce?

2- Dua ile actigim basligi biliyorum. Sen bir kez daha okusan

3- Bu nedir bu??? Ben yaratan yok demiyorum ama bu durumda yaratan vardir diyormuyum mu?

Yaratan fikrine inaniyorsam bu bir dine bagli oldugumu gostermez ve hicbir dinin dogrulugunu kanitlamaz. Ustelik benim Tanri inancim da hicbir seyi kanitlamaz, zira bende bu sadece bir his olarak bulunuyor. Ne ispati var, ne de aciklamasi.

1- Onlara geldi demekten kasıt, onlarla ilgili onlardan bahsediyor demektir..

2- Dua başlığını bence asıl sen bir kez daha oku, konu duanın kabulu yada reddi ile ilgili değil, konu kendilerine dua edildiği telkini yapılanların, psikolojilerinin metobolizmalarına etkisi ile ilgilidir..

Değilse dua kabul oluyor mu omuyormu diye gerçekçi bir araştırma yapmak çok zordur..

Ayrıca benim o tespitime bir reddiye yazmadın..

Eğer hala aksini düşünüyorsan sonuna kadar tartışmaya hazırım..

3- Sana herhangi bir din'e mensupmusun diye sormadım..

Sen bir yerde "ben yaratan yok demiyorum" dediğin için bende madem yok demiyorsun, var diyor musun dedim sadece bunu sordum, yani yatratana ıspatlı mı inanıyorsun diye sormadım..

Saygılar..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

çok istiyosun galiba islamı gel sana öğretelim

Ben de müslüman ülkede doğdum, müslüman olarak yetiştim.

İslamı iyi bildiğim için dinden çıktım.

Bilmeyenler için İslam ulvi, yüce, harika birşeydir, Kuran okumaz insanlar, öyle sanırlar.

Sana ödev, hem sevap da kazanırsın, inancına göre:

Kuran'ı kendi dilinde baştan sona oku.

Sihirbazın numaralarından sihirbaz etkilenmez.

Sihirbazlığı bilmeyen etkilenir.

Saygılar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

aferin sana ne kadar çok komiksin :devil: ben siz ateistleri bilmezmiyim yenilgeye uğradınmı lafı nereye çekersiniz ARIK BİLMEM LAFI ******

olivera02, bunu daha evvel de soyledim. Bizler de bu memlekette musluman olarak dogduk, musluman olarak yetistirildik. Sonradan yanlisliklari gorup ayildik. Ve ben oyle goruyorum ki, bu sitedeki bazi arkadaslara degil Islam'i ogretmen, onlar seni Islam diye yutarlar valla, ona gore :stuart:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İslamı iyi bildiğim için dinden çıktım.

Çok manidar..:)

Neden manidar..?

Brain'in mantığıyla hareket edecek olursak şu sonuç ortaya çıkıyor..

İmam-ı Gazali islamı bilmiyormuş ki, dinden çıkmamış..:)

İmam- Rabbani islamı bilmiyormuş ki dinden çıkmamış..

Ve bir çok alim..

Bu büyük alimler islamı bilmiyorlarmışki dinden çıkmamışlar öylemi..?

Saygılar..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Çok manidar..:)

Neden manidar..?

Brain'in mantığıyla hareket edecek olursak şu sonuç ortaya çıkıyor..

İmam-ı Gazali islamı bilmiyormuş ki, dinden çıkmamış..:)

Gazali'yi, bırakın beni, İslamcılar bile "gerici" bulur.

Rabbani, mistisizme kaymış, kendine bir çeşit Vahdet-i Vücut felsefesi oluşturmuş bir adamdır.

Vahdet-i Vücut felsefesi mevcudatın bütünü Tanrı'dır der. Ondan başka birşey yoktur der. İnsanoğlunun ulaşabildiği erişebildiği herşey maddedir ve madde kaynaklıdır. Bu nedenle Vahdeti Vücut felsefesi, bütün bu mevcudatı, taşı toprağı, gezegenleri, böcekleri, insanı, radyasyonu, herşeyi Tanrı'nın bütünlüğünün içinde sayar. En önemlisi ahiret inancı yoktur.

İslam ile 180 derece zıttır.

Saygılar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşlar bu tür konularda fazla genelleme yapmayalım.İhya-ı Ulum-uddin yada Mektubatı ne kadar okudunuz? Müslümanlar arasında görüş farkları var da diğer din mensupları ve dinsizler arasında yokmu ? Burada dinsizliği savunanlar arasında bile görüş farklılıkları mevcut.ne kadar detaya inersen o kadar farklı düşünce ve inanış mevcut.6 milyar ayrı düşünce. İnsan fabrikadan çıkmış robot değildir. Yukarıdaki İmam-ı Gazalinin yada imam-ı Rabbaninin İslamın esasları konusunda farklı bir düşünceleri yoktur fakat uygulama bazında bazı farklılıklar vardır.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Gazali'yi, bırakın beni, İslamcılar bile "gerici" bulur.

Rabbani, mistisizme kaymış, kendine bir çeşit Vahdet-i Vücut felsefesi oluşturmuş bir adamdır.

Saygılar.

her ikiside kendi alanlarında otorite olarak kabul edilir, mutlak anlamda degil ama etkileri ciddidir. hele İmam Gazali..

ne demişler;

'' yigidi öldür ama hakkını ver '' tabi adilseniz .......

selamlar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşlar, İmam-ı Gazali ve İmam-ı Rabbaninin büyüklüğü, oteritesi ve islam tarihindeki sarsılmaz konumları zaten belli..

Burada kim ne derse desin o gerçek değişmez..

Brain "İslamı iyi bildiğim için dinden çıktım." dedi..

Bende aklıma ilk gelen bu iki büyüğü misal göstererek, demekki bunlar islamı bilmiyorlarmış ki, dinden çıkmamışlar dedim..

Onlar hayatları boyunca peygamber efendimizin çizgisinden kıl kadar sapmamışlardır..

Saygılar..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sana bunu kaç kere yazacağım bilemiyorum kralx,

Birisinin Tanrı'ya inanması, semitik dinleri haklı göstermez.

Muhammed'i hiç haklı göstermez.

Milyonlarca deist var bu dünyada.

Tanınmış müslümanlardan, Kuran'ı bilimsel yolla ispat edeceğim diye yırtınan -http://19.org/?tr- Edip Yüksel bile deizme geçiş aşamasında.

Saygılar.

ben de bu iletiyi arıyordum..

muhammed diorsunuz..

bis onun varlığını kurandan öğrendik..

siz onun söylediklerini yalanladığınız halde onun varlığını yalanlamıyorsunuz...

bu ne tezatlıktır?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.