Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

HALKI UĞUR MUMCU'YU UNUTMUYOR... Aracına yerleştirilen bombanın patlaması sonucu, 14 yıl önce aramızdan ayrılan UĞUR MUMCU

DİPNOT

Önerilen İletiler

Aracına yerleştirilen bombanın patlaması sonucu, 14 yıl önce aramızdan ayrılan gazetemiz yazarı Uğur Mumcu bugün tüm yurtta çeşitli etkinliklerle anılıyor.

Mumcu için Ankara'da ilk tören bugün saat 11.00'de Batıkent Uğur Mumcu Parkı'ndaki anıtı önüne çelenk konulmasıyla başlayacak. Ardından, "Uğur Mumcu Sesleniyor: Tarikat, Siyaset, Ticaret" başlığı çerçevesinde saat 13.00'te karanfil ve mumlar eşliğinde Gaziosmanpaşa'daki Uğur Mumcu'nun Sokağı'nda bir araya gelinecek. Anma töreni, saat 14.30'da Mumcu'nun Cebeci Asri Mezarlığı'ndaki gömütü başında sürecek.

CHP İstanbul İl Başkanlığı bugün saat 14.00'te Harbiye'deki Uğur Mumcu anıtı önünde düzenleyeceği törenle Mumcu'yu anacak. CHP İstanbul İl Örgütü, "Unutmadık, unutmayacağız, unutturmayacağız" adıyla düzenlenecek anma etkinliğine "bağımsız Türkiye" özlemi duyan tüm yurttaşların katılması çağrısında bulundu .

Mumcu, CHP Bakırköy Gençlik Kolu, ÇYDD Bakırköy Şubesi, Mizah Üretenler Derneği, Bakırköylü Sanatçılar Derneği (BASAD) ve ADD Bakırköy şubesinin katılımıyla, Ataköy Yunus Emre Kültür Merkezi'nde anıldı. 1960 öncesi CHP İstanbul İl Gençlik Kolu Başkanlığı da yapan gazetemiz yazarı ve Cumhuriyet Vakfı Başkanı Alev Coşkun, gazetemiz çizeri Nuri Kurtcebe ve ilk kadın Sümerolog Muazzez İlmiye Çığ 'ın konuşmacı olarak katıldığı gecede Bakırköy Belediye Başkanı Ateş Ünal Erzen ve sivil toplum örgütleri de bulundu. Alev Coşkun, Mumcu'yu anlamanın çok önemli olduğunu ve sözlerinin hâlâ geçerliliğini koruduğunu belirtti.

Kadıköy Belediyesi de Mumcu'yu, Adalet ve Demokrasi Haftası kapsamında düzenleyeceği etkinlikle anacak. Saat 20.00'da Kadıköy Belediyesi Evlendirme Dairesi'nde, Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk' ün açılış konuşması ile başlayacak etkinlikte Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) eski başkanlarından gazeteci-yazar Nail Güreli, döneme ilişkin tanıklığını ve Mumcu'nun gazetecilk yönünü anlatacak. Gecede sanatçı Onur Akın da kısa bir konser verecek.

CHP Bahçelievler İlçe Örgütü Gençlik Kolları, ADD Sarıyer ve Beykoz şubeleri Mumcu'yu anacak. ÇYDD Bahçeşehir Şubesi de, Mumcu'yu yazarımız Ali Sirmen 'in konuşmacı olarak katılacağı panelle anacak.

u287urmumcu1tu.jpg20050620185537taziyew4cb.jpg

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

1993 yılıydı , okuduğum daha doğrusu okumaya çalıştığım hukuk fakültesinden atılmıştım,

yurtdışına giden bir arkadaşımla iletişime girmiş ve oralarda okumanın yollarını araştırmıştım.Plan, proje hazırdı,yurtdışında okuyacaktım.

24 Ocak sabahı Ankara'dan bir okul arkadaşımı aradım, vedalaşacaktım,"ben gidiyorum ,kendine iyi bak " diyecektim...

Telefonun ucundaki arkadaşım; "Öğrenci işlerinden seni soruyorlar,nerede bu adam diye"...

Okulda sekizinci yılımdı,araya gözaltılar,cezaevi ve birtakım problemler girince okul da böyle çift dikiş gitmişti, öğrenci işleri servisiylede bu sayede haşır neşir olmuştuk.

"Neden" dedim arkadaşa "beni çok mu özlemişler".

"Ya sen okuldan atılmamışsın,bir yanlışlık olmuş,bir an önce Ankara'ya gel,vizelere hazırlan" deyince arkadaş,

sevincimden zıpladım,gittim anneme sarıldım...

Ama bu sevincim fazla sürmedi,televizyonu açtığımda Uğur abinin katledildiğini öğrendim.

Daha birkaç ay önce Uğur abi okulumuza gelmiş,daha doğrusu kendi okuluna gelmiş,kantinde kahve içerken hukuk fakültesinde öğrenci derneği başkanlığı yaptığı dönemler yaşadıklarını  aktarmıştı bize.

24 Ocak günü bu anlamda önemlidir benim için,bir tarafta okula döndüğüm günün sevinci,diğer tarafta Uğur abinin hunharca katledilişinin hüznü ve öfkesi...

Seni saygıyla anıyorum Uğur abi...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Uğur Mumcu gibi insanlara ihtiyacımız var, karanlığa mum yakacak cesareti olanlara ihtiyacımız var, ülke çıkarını, herşeyin önünde tutacaklara ihtiyacımız var, aydınlara, dürüst insanlara, yüzünde maskesi olmayanlara...

Nur içinde yatsın saygı ve rahmetle anıyorum...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

HALKI UĞUR MUMCU'YU UNUTMUYOR.....bugün tüm yurtta çeşitli etkinliklerle anılıyor.

Sanırım çok kısa zamanda bu forumda hatırı sayılır nefret kazanacağım gibi geliyorya neyse.

Allahaşkına halkı unutmamak için "çeşitli etkinlikler" dışında ne yapmış bana bir sayarmısınız.Her yılki aynı geyikler,çevir çevir dur.İyi adamdı,yok aydındı oydu,buydu,şuydu.Kitap satışlarımı artmış,katillerimi bulunmuş.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Dağ gibi karayağız birer delikanlıydık.

Babamız,sırtında yük taşıyarak getirdi aşımızı, ekmeğimizi.

Arabalar şırıl şırıl ışıklarıyla caddelerden geçerken bizler bir mumun ışığında bitirdik kitaplarımızı.

Kendimiz gibi yaşayan binlerce yoksulun yüreğini yüreğimizde yaşayarak katıldık o büyük kavgaya.

Ecelsiz öldürüldük.

Dövüldük, vurulduk, asıldık.

Vurulduk ey halkım, unutma bizi...

Bizleri yok etmek istediler hep.

Öldürüldük ey halkım, unutma bizi...

Korkmadan öldük ey halkım, unutma bizi...

Bir gün mezarımızda güller açacak

ey halkım, unutma bizi...

Bir gün sesimiz, hepimizin kulaklarında yankılanacak ey halkım, unutma bizi.

Özgürlüğe adanmış bir top çiçek gibiyiz şimdi, hep birlikteyiz ey halkım, unutma bizi, unutma bizi, unutma bizi.... (Uğur Mumcu)

UNUTMADIK... UNUTMAYACAĞIZ...

Bir kişiye yapılmış haksızlık, Tüm topluma yapılmış haksızlıktır

"Korkaklar her gün ölür korkmayanlar bir kez ölür."

"Biz halkız, yeniden doğarız ölümlerden." (Uğur Mumcu)

Her gün gelmez dünyaya o ve onun gibiler, Koruyamıyorsak, koruyamamışsak suç kimde? Koruyamadım özür dilerim... Ama unutmayacağım, söz veriyorum

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ben de saygiyla aniyorum ama,

dogru soze ne denir...

HALKI UĞUR MUMCU'YU UNUTMUYOR.....bugün tüm yurtta çeşitli etkinliklerle anılıyor.

Allahaşkına halkı unutmamak için "çeşitli etkinlikler" dışında ne yapmış bana bir sayarmısınız.Her yılki aynı geyikler,çevir çevir dur.İyi adamdı,yok aydındı oydu,buydu,şuydu.Kitap satışlarımı artmış,katillerimi bulunmuş.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sanırım çok kısa zamanda bu forumda hatırı sayılır nefret kazanacağım gibi geliyorya neyse.

Önemli olan, düşüncelerinin devam etmesidir... Düşüncelerini savunanların varlığıdır. Hala onu hatırlayan, hala unutmadığını söyleyen insanlarsa düşüncelerini devam ettirmekte direten insanlardır. BU durum belki kitap satuışlarına olumlu yansıyabilir ama katillerini bulmak devletin görevidir, halkın görevi değil... Halk istediğini söylesin, istediğini protesto etsin, devlet istemezse katil falan bulunmaz...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

katillerini bulmak devletin görevidir, halkın görevi değil... Halk istediğini söylesin, istediğini protesto etsin, devlet istemezse katil falan bulunmaz...

devleti yönetenler halk tarafından seçilir,aynı zamanda devletin her kademesinde robotlar değil halkın kendi bireyleri görev alır.

yani;devlet istemezse değil halk istemezse katil bulunmaz,

halk sadece gücünün farkında değil o kadar,

oysa insanlığın tarihini bir okusa kitleler,

gücünün farkına öyle bir varırki;

gerçek ve sarsılmaz zannettiklerimiz,

böyle gelmiş böyle gider dediklerimiz,

bir anda boyut değiştirir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

devleti yönetenler halk tarafından seçilir,aynı zamanda devletin her kademesinde robotlar değil halkın kendi bireyleri görev alır.

Halk gücünün farkındadır da, Devletin istediklerini yapmasını sağlayacak olan halk, devlet gibi düşünüyorsa, bişey olmuyor işte... Bilmece gibi oldu ama, tahmin edersin ki Uğur Mumcu gibi düşünen insanlar ve onun gibi düşünmeyen insanlar arasındaki niceliksel farklılığı düşünürsen devletin istekleriyle, halkın çoğunluğunun isteklerinin aynı olduğunu bilirsin...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sevgili dostum..

Düşüncelerin tabiki doğru ama..

Gel gör ki kazın ayağı hiçte öyle değil..

Şöyleki..

İÇİŞLERİ eski Bakanı Mehmet Ağar'ın, bombalı bir suikaste kurban giden Uğur Mumcu'nun eşi Güldal Mumcu'yu evinde ziyareti sırasında şöyle bir konuşma geçer...

Mehmet Ağar: Bunu polis memurlarının yorgunluğuna, insanlık haline vermek lazım. Çünkü tutanaklar sahte değil.

Emin Değer: Ben 43 yıllık hukukçuyum. Hiçbir savcı bu tutanakları delil olarak kabul etmez. Savcılar, bu tutanakları, davadaki taraflardan biri itiraz ederse, sahte evrak sayar ve soruşturma açar. Hukuk Fakülteleri'nde, tutanak tahrifatı yapıldığı zaman, yanına `silindi' diye yazılır ve `düzeltilir' diye öğretilir. El yazılı tutanaklarda yapılan değişikliğin, alt tarafa not olarak konulacağı anlatılır.

Ağar "ne yapayım" dercesine iki elini yana açar.

Güldal Mumcu: Görüyorsunuz, bir sürü yanlışlık üstüste dizilmiş, önümüzde bir duvar gibi duruyor.

Mehmet Ağar: Altından bir tuğla çekerseniz yıkılır.

Güldal Mumcu: Çekin öyleyse.

Mehmet Ağar: Yapamam, mümkün değil.

Güldal Mumcu: Çekin altında kalsınlar.

Mehmet Ağar: Yapamam.

Güldal Mumcu: O zaman siz altında kalırsınız...

Sanıyorum herşey çok net anlaşılıyor değilmi...

Anlamayanlara atfolunur...

Sevgi ve saygılarımla..

Bu arada sevgili gloria arkadaşıma sevgi ve saygılarımı gönderiyorum umarım bize kendini birdaha bu kadar özletmez... :clover::)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bir Pazar Sabahıydı Ankara Kar Altında

Zemheri Ayazıydı Yaz Güneşi Koynunda

Ucuz Can Pazarıydı Kalemim Düştü Kana

Zalımlar Pusudaydı Bedenim Paramparça

Ucuz Can Pazarıydı Kalemim Düştü Kana

Uğurlar Olsun Uğurlar Olsun

Hüzünlü Bulutlar Yoldaşın Olsun

Bir Keskin Kalem Bir Kırık Gözlük

Yürekli Yiğitlere Hatıran Olsun

Çevirdim Anahtarı Apansız Bir Ölüme

Şarapnel Parçaları Saplandı Ciğerime

Ucuz Can Pazarıydı Kan Doldu Gözlerime

İsimsiz Korkuları Katmadım Yüreğime

Bembeyaz Doğruları Yaşadım Ölümüne

Uğurlar Olsun Uğurlar Olsun

Hüzünlü Bulutlar Yoldaşın Olsun

Bir Keskin Kalem Bir Kırık Gözlük

Yürekli Yiğitlere Hatıran Olsun...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

insanları öldürerek fikirleri öldüremezsiniz tosunlar...

(bir konuşmasından...)

"sakıncalı piyadesi" ni okuduğumda orta okuldaydım, o dönem yaşadıklarını ve yaşananları okuyup hatırladıkça ne kadar büyük bir insan olduğunu daha iyi anlıyorum bu günlerde...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

UNUTMADIK / UNUTMAYACAĞIZ

unutmadikunutmayaca286i8sc.jpg

:clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Uğur Mumcu

Hizbulkontra!

Son günlerde Güneydoğu’da işlenen cinayetlerin arkasında kimler var? Bir sava göre “Hizbullah”

Bu savın sahipleri, Hizbullah örgütünün devlet tarafından desteklendiğini, bu cinayetlerin “Kontrgerilla örgütünce” planlandığını, “Hizbullah” adlı İslamcı örgütün bu amaçla kullanıldığını da ileri sürüp, bu örgüte “Hizbulkontra” adını takıyorlar.

“Hizbullah” Şii kökenli bir terör örgütüdür. Sözcük anlamıyla “Allah’ın Partisi” demektir.

“Hizbullah”, 1973 yılında Kum kentinde Muhammed Gaffari tarafından kuruldu. Gaffari, Şah rejimi tarafından tutuklandı ve cezaevinde öldürüldü. Örgüt, Humeyni’nin iktidara gelmesinden sonra Muhammed Gaffari’nin oğlu Hadi Gaffari tarafından yaşatıldı.

“Hizbullah” İran İslam Cumhuriyeti kurulduktan sonra kısa sürede 75 silahlı militana sahip bir örgüt haline geldi.

Aynı amaçlı bir başka örgüt, “Amal” örgütüdür. Şii liderlerinden İmam Musa Sadr’ın 1975 yılında Güney Lübnan’da kurduğu “Amal” örgütü 1978 yılında Musa Sadr’ın Libya’da öldürülmesinden sonra ikiye ayrılmış, “Amal” örgütü Nebih Berri tarafından temsil edilirken, “İslami Amal” Bekaa Vadisi’nde örgütlenmeye başlamıştı.

İran rejimi, ilk aşamada Irak ve daha sonra Türkiye’ye de devrim ihraç etmek istiyordu. Asıl amacı da Irak ve İran’daki Kürtleri denetim altında tutmaktı.

Hizbullah, Türkiye’deki Kürtleri etkilemeye çalışıyordu.

Tahran’da Vezaret-İ İrşadı İslami” tarafından hazırlanan “Kürdistan, Emperyalizm ve Bağımlı Gruplar” başlıklı kitap Türkçe olarak yayımlandı.

Hizbullah ve öteki Şii örgütleri, Türkiye’de de örgütlendiler.

Güneydoğu’daki “Hizbullah” adlı örgüt, bu Şii örgütlerinin Türkiye’deki uzantısıdır.

Güneydoğu’daki Hizbullah, İslamcı Kürtler’den oluşur, “Hizbullah” ve “Amal” örgütleri ile aynı yolu izler, aynı yöntemleri kullanır.

PKK ise Marksist-Leninist ideolojiye inandığını ileri sürer.

İslamcılıkla Marksist-Leninistlik nasıl bağdaşır?

Tabii ki bağdaşmaz.

PKK 15-26 Temmuz1981 tarihleri arasında topladığı 1. Kongre’ye sunduğu raporda Marksist-Leninist ideolojiyi benimsediğini ve bu bağlamda şu stratejiyi uyguladığını açıklamıştı:

- Orta-Kuzey-Batı Kürdistan Devrimi, proleterya önderliğindeki bir Milli Demokratik Devrimdir. (Politik Rapor, Weşanen Serxwebun, 1982, Köln, s: 92 ve 147)

1988 yılından sonra Tahran rejiminin PKK’ya Kuzey Irak’ta kamp yerleri vermesi üzerine PKK Lideri Abdullah Öcalan, İran İslam Devrimi’ni öven demeçler vermeye başladı:

-Çünkü İran devrimi İslam’ı ilerici temelde kullanmış veya değerlendirmiş, devrimci ve antiemperyalist özünü ortaya çıkarabilmiş ve büyük etkinlik sağlamıştır. (Serxwebun, Kasım 1990, s:19)

Öcalan Almanya’da yayımlanan “Din Sorununa Devrimci Yaklaşım” adlı kitapta da, şu görüşleri savundu:

- Bir İran deneyiminde olduğu gibi antiemperyalist, radikal çıkış örneklerinden yararlanarak, bunların olumlu yönlerini kendi koşullarımıza göre değerlendirerek ve daha olumlu bir karşılık vererek sonuç alabiliriz. (Din Sorununa Devrimci Yaklaşım, Weşanen Serxwebun, 1991 Köln, 119)

Marksist Leninist olduğunu ileri süren PKK’nın din silahına el atması ters tepki yaratmış ve PKK’nın bu yeni stratejisi herhalde “Hizbullah” örgütünü ve İslamcı Kürtleri harekete geçirmiştir.

“Kürt Hizbullahı” özellikle son bir yıldır PKK’ya karşı saldırılar düzenliyor.

Bu saldırılar, devlet içindeki örgütler, örneğin “Kontrgerilla” olarak bilinen eski adı Özel Harp Dairesi tarafından destekleniyor mu?

Bunu bugün için bilmeye ve yazılı belgeye dayanarak kanıtlamaya imkan yoktur.

Bazı devlet yetkilileri ile bu tür devlet örgütleri arasında hiyerarşik düzen içinde ve emir-komuta ile değil, 12 Eylül öncesinde kanıtlandığı gibi bireysel ilişkiler de kurulabilir.

12 Eylül öncesinde kurulan bu ilişkilerin bir kısmı yazılı belgelerek dayanılarak kanıtlanmış ve bu köşede de yayımlanmıştı. Ancak bu ilişkilerin devletin hangi tepe noktasına kadar ulaştığı ise bir türlü anlaşılamamıştı.

Bugün, hükümetin başta Musa Anter olmak üzere, bölgede işlenen bütün cinayetleri tek tek aydınlatması gerekir.

Bu cinayetler aydınlanmaz ve bu saldırılar da böyle sürüp giderse, devlet -haklı ya da haksız, yanlış ya da doğru- bu tür suçlamalardan kurtulamaz.

(Cumhuriyet, 26 Eylül 1992)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

UĞUR MUMCU suikastinde ise TBMM KOMİSYON RAPORUNDA AYNEN YAZMAKTADIR.

UĞUR MUMCU …TBMM KOMİSYON RAPORU:

14-) Komisyona ifade veren Nezih Tavlaş’ın 20/02/1993 tarihinde Faili Meçhul Cinayetler Komisyonuna verdiği ve bir örneğini Komisyonumuza sunduğu Başbakanlığa hitaben yazılmış, MİT Müsteşarlığı antetli ve Müsteşar Sönmez Köksal imzasını havi 02/02/1993 tarih ve 01.786.8879/435 sayılı yazıda “ABD’nin, güvenliğini ve hayat çıkarlarını yakından ilgilendiren Türkiye’nin, gerekli yerlerinde kuvvet bulundurmak ve bu maksatla Orta Doğu’yu kontrol altına alıp, Türkiye’nin dine dayalı bir yönetim altına girmesini önlemek maksadıyla;

ABD Haberalma Servisi “CIA” denetiminde, İsrail Kabine görevlisi Haim Bar-Lev kontrolünde, İsrail “GANDA” birliklerinde eğitim gören altı kişilik özel TİM “Hayf” Deniz Üssünden botla Türkiye’ye giriş yapmışlardır.

Mezkur timin ülkemizdeki görevleri, Teşkilatımızın değerli Haber kaynaklarından Gazeteci Uğur Mumcu ve Mehmet Ali Birand’ı öldürmekdir.

Gazeteci Uğur Mumcu’yu öldüren tim elemanları ikinci görevleri olan Mehmet Ali Birand’ı öldürmek için ülkemizden çıkış yapmamışlardır. TİM elemanlarının yaptığımız istihbarat neticesinde İsrail Hükümetinin Ankara Temsilciğinde kaldıkları tespit edilmiştir.(EK: 11/265-266

40-) Aydınlık Dergisi Ankara Temsilcisi Hikmet Çiçek’in 27.03.1997 tarihli (Komisyona hitaben) yazısında Uğur Mumcu’nun katledilmesinin Türkiye-İran ilişkilerini bozmak ve iki ülkeyi birbiri ile savaştırmak amacı ile CIA tarafından İran kontrgerillası MOD’un taşoronluğunda gerçekleştirildiği.

Bilinçli olarak bazı kesimler kardeşi kardeşe düşürmek için,SAĞ,SOL,DERİN DEVLET diyerk ,düşmanlık tohumları ekmetedir ler...

BELGESİZ RAPORLAR KOMİSYAONA ALINMAZ BİLİNDİĞİ GİBİ ..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Elbette ki Sayın Uğur Mumcu nun yazdıkları saygı değer nitellikte.Böyle bir insanın anılıp milyonlara örnek gösterilmesi de ne kadar hoş.Tabi arkasında,basın(artık milletin güvenini yitirmeye başlamış) gibi bir güç olmayan we sadece yazdıklarıyla deil de yaptığı icraatlarla anılmaya layık olupta anılmayan saygı değerlerimiz ne olacak?? Bir örnek,Gaffar Okkan....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sayın αէαﻯʌ,

Sana onları anma diyen mi oldu arkadaşım. Onlar için sende bir başlık aç ve halkının yazı yazmasını sağla yani bu işi niye hep karşılaştırmalara döküyoruz onu anlayamıyorum.

Saygılar

Sayın Erdoğan,

çok merak ettiyseniz söyliyeyim;anma diyen olmadı ve olmamalı zaten.Benim paylaşımı açan arkadaşa da bir sözüm yok ki belirtmişimdir zaten bunu!

Benim belirtmek istediğim,Genel bağlamda DİĞERLERİNE neden bukadar ilgi yok?(mesela basın tarafından)? sadece bu konuda siz paylaşımcıların fikrini merak etmiştim...

αtαﻯﻩỵ™

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sayın Erdoğan,

çok merak ettiyseniz söyliyeyim;anma diyen olmadı ve olmamalı zaten.Benim paylaşımı açan arkadaşa da bir sözüm yok ki belirtmişimdir zaten bunu!

Benim belirtmek istediğim,Genel bağlamda DİĞERLERİNE neden bukadar ilgi yok?(mesela basın tarafından)? sadece bu konuda siz paylaşımcıların fikrini merak etmiştim...

αtαﻯﻩỵ™

Kime ilgi yok arkadaşım "basın" tarafından.

ya biraz açık olalım. rahatsız eden Uğur Mumcu'nun anılması mı?

ben bunu çıkardım. zira

mesela nerede bir hayvan hakları gösterisi, yada faaliyeti olsa hemen bir tane "siz hayvanların haklarını savunuyonuzda. insanların haklarını niye savunmuyonuz" adamı çıkar ortaya. İstisnasız ama mutlaka çıkar bu adam.

Sanırsınki bunu söyleyen adamda. kendini insan hakları mücadelesine adamıştırda, hesap soruyordur :)

Kaldıki Gaffar Okkan suikastinden sonra suikasti inceleyen onlarca kitap yazılmış, bir çok gazetede yıllarca bu dosya işlenmiş, dosya yazıları ve araştırmalar yayınlanmıştır. Okuma alışkanlığı olmayan bir kişi, bunları okumuyorsa, tv ye bakıp aa basın ilgilenmiyor mu desin.

Sanki Uğur Mumcu'Nun ölüm yıldönümlerinde üç gün tvlerde yas ilan ediliyor.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kime ilgi yok arkadaşım "basın" tarafından.

ya biraz açık olalım. rahatsız eden Uğur Mumcu'nun anılması mı?

ben bunu çıkardım. zira

mesela nerede bir hayvan hakları gösterisi, yada faaliyeti olsa hemen bir tane "siz hayvanların haklarını savunuyonuzda. insanların haklarını niye savunmuyonuz" adamı çıkar ortaya. İstisnasız ama mutlaka çıkar bu adam.

Sanırsınki bunu söyleyen adamda. kendini insan hakları mücadelesine adamıştırda, hesap soruyordur :)

Kaldıki Gaffar Okkan suikastinden sonra suikasti inceleyen onlarca kitap yazılmış, bir çok gazetede yıllarca bu dosya işlenmiş, dosya yazıları ve araştırmalar yayınlanmıştır. Okuma alışkanlığı olmayan bir kişi, bunları okumuyorsa, tv ye bakıp aa basın ilgilenmiyor mu desin.

Sanki Uğur Mumcu'Nun ölüm yıldönümlerinde üç gün tvlerde yas ilan ediliyor.

sevgili kardeşim farklı gözükmek uğruna illaki her yazılana doğru düzgün okumadan mualif olmak zorunda değilsin.

öyle bir yazmışsın ki sanki Gaffar Okkan'ın ölümünün üzerinden 100 yıl gemişte ''YILLARCA BU DOSYA İŞLENMİŞ'' diyorsun:)))))

AYrıca okuduğunu anlama kousunda bi sorunn war galiba ,ya da ben şuna dikkatsizlik diyeyim de aramız açılmasın:))çünkü sormuşsun ,yukarıda yazmıştım ama senin için tekrar söyliyeyim:rahatsız eden Mumcu nun anılması değil,sadece diğer konularda da biraz hassasiyetlik!!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.