Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

AİHM TÜRBANA GEÇİT VERMEDİ!

mystic river

Önerilen İletiler

Emily paranoya dan inciler.. :lol: Katılıyorum sana ama tahmin et nasıl katılıyorum..

Ne o cevap veremeyince EmiLY den inciler diye geçiştiriyorsunuz :)

Şimdi bu ülkenin yasalarına karşımı geliyorsunuz siz yasalar açıkça beyan ediyor türban yasak şimdi ben bu yasalara uyuyorum diyemiyorsanız ben sizi teröristlikle suçlamalımıyım ne dersiniz basit yaftalara alışkınsınız nede olsa TC yasalarına karşı suç işlemiş olmuyormusunuz siz şuan da.

Ama yookk işin ucu size dokununca yasa da açıklar aramakta üzerinize yok değilmi neyse sanırım daha fazla söze hacet yok.

Kolay Gelsin

bozüyorsun yine bozan emmi bide emmiler bölemi yapar emmi ol artık ;)

emily ve arman konuları kişiselleştimeyin vede artık yeter

Konuyu kişiselleştirmek gibi bir derdim yok bu forumun her köşesinde yazılan yazılarla ilgili yorum yapma hakkımı kullanıyorum ama başka konularda saldıran arkadaşlar konu kendileri ile ilgili olunca kıvırmıyormu bu beni üzüyor insanın fikri ne ise zikri odur

Kolay Gelsin

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 658
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Ne o cevap veremeyince EmiLY den inciler diye geçiştiriyorsunuz :)

Şimdi bu ülkenin yasalarına karşımı geliyorsunuz siz yasalar açıkça beyan ediyor türban yasak şimdi ben bu yasalara uyuyorum diyemiyorsanız ben sizi teröristlikle suçlamalımıyım ne dersiniz basit yaftalara alışkınsınız nede olsa TC yasalarına karşı suç işlemiş olmuyormusunuz siz şuan da.

Ama yookk işin ucu size dokununca yasa da açıklar aramakta üzerinize yok değilmi neyse sanırım daha fazla söze hacet yok.

Kolay Gelsin

Ya nasıl basmışsam ******** zamanında hala inler vaziyettesin.. Be zamanında tüm nefretimi Pkk ve pkk sempatizanlarına doğru yönelttim a bi de iftiracılara ama hayretki koca forum içerisinde o dönem bundan bi tek sen gocundun.. Peki ne oldu pkk yanlıları elipde bu forumdca günlerce kürdistan naraları atmadılar mı? Yasalar demişsin.. O kadar zekisin ki ysaların inançlar olmadan korunamıyacağını kavrayamamışsın. Dünyada bir tek inançsız bir devlet varmıdır bak bakalım etrafına :D

Tarih: Düzenleyen: Admin
Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ya nasıl basmışsam ********* zamanında hala inler vaziyettesin.. Be zamanında tüm nefretimi Pkk ve pkk sempatizanlarına doğru yönelttim a bi de iftiracılara ama hayretki koca forum içerisinde o dönem bundan bi tek sen gocundun.. Peki ne oldu pkk yanlıları elipde bu forumdca günlerce kürdistan naraları atmadılar mı? Yasalar demişsin.. O kadar zekisin ki ysaların inançlar olmadan korunamıyacağını kavrayamamışsın. Dünyada bir tek inançsız bir devlet varmıdır bak bakalım etrafına :D

Yani Arman Şöyle mi demek istiyorsun ? ;

1. Pekaka + Marks + ateizm + Türban siyasaldır + Mazlum edebiyatı + Nazım hikmet + Orhan pamuk Nobeloğlu + C4

2. Türkiye cumhuriyeti + Mevlana+ Din ve vicdan özgürlüğü + Türban dini inançtır+ adalet + yahya kemal + Cengiz aytmatov + Sevgi çiçekleri

Yanlış anlamayın anlamaya çalışıyorum.

Bozan sevgili Bozan

BİT

Bozan

İhtiyar

Teşkilatı

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yani Arman Şöyle mi demek istiyorsun ? ;

1. Pekaka + Marks + ateizm + Türban siyasaldır + Mazlum edebiyatı + Nazım hikmet + Orhan pamuk Nobeloğlu + C4

2. Türkiye cumhuriyeti + Mevlana+ Din ve vicdan özgürlüğü + Türban dini inançtır+ adalet + yahya kemal + Cengiz aytmatov + Sevgi çiçekleri

Yanlış anlamayın anlamaya çalışıyorum.

Bozan sevgili Bozan

BİT

Bozan

İhtiyar

Teşkilatı

güzeldi.... :lol::lol:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Eğer Türban zülmü yoktur diyorsanız ben de siz kendi değerleriniz söz konusu olduğunda isyan ettiğiniz noktalarda aynı mantıkla yaklaşıcam. Mesela Kürtlere yapılan bir haksızlık yoktur.. Komünistlere yapılan bir haksızlık yoktur gibi... Hani nasıl derler '' Tok açın halinden anlamazmış'' Hiç tesettüre girmemiş kişi elbet tesettüre girenin duygularını bilmez ve yaşadığı zorlukları umursamaz..

Başındaki örtüsü yüzünden hocasından hakarete uğrayan kızın yaşadıkları demek zulüm değil..

Başında ki örtü yüzünden çocuğunun mezuniyet törenine alınmayan annenin gözyaşları demek zulüm değil...

Evladını şehit veren ve onun Ordu evinde yapılan törenine örtüsü yüzünden katılamayan annenin yaşadıkları demek zulüm değil

Yazın sıcağında öğrenimini tamamlamak için saçının üzerine peruk takarak eziyet çeken öğrencinin yaşadıkları zulüm değil öylemi ?

Neden sizin istediğiniz görüşün partisi başımıa geçemiyor biliyormusunuz?

Çünkü Halkın değerlerine sahip çıkamadıkları için .. İster kabul edin ister etmeyin yüzde doksanı müslüman olan bir ülkede yaşıyorsanız inançlara saygınızı ve muhabbetinizi korumak durumundasınızdır.. Baş örtüsünün şeriatla bir alakası lyoktur. Şeriatı hala yönetim biçimi zanneden bilgili arkadaşlara tavsiyem önce onun bir hukuk biçimi olduğunu öğrensinler ve hedef şaşırtmasınlar. Bu ülkede hiç bir bayan rejimi yıkmak adına başörtüsü takmıyor zaten takılan başörtüleriylede yıkılacak bir rejimimiz varsa vay halimize ve vah sizin mantığınıza....

Sevgili Arman seni bu yazından dolayı kutluyorum..

Dünden bu yana yazılan iletileri okudum da durum gerçekten vahim..

Cehalet almış başını gidiyor..

Kimi demiş, bu ülkede kanuın ve yasalar vardır uymak zorundasınız..))

İyide kardeşim anayasal olarak türban yasak değilki, türbanın kamuda yada okullarda takılmasını yasaklayacak kanun yok..Varsa yazın şuraya..

Her zaman dediğim gibi, önce okuyun, araştırın..

Sırf içinizdeki kinle hareket edip, diline ne geldiyse söyleme mantığından kurtulun..

Allahın bahşettiği o kafanızı ve içindeki beyninizi azcık yorun..

Biri de demişki, beğenmeyen İrana...))

İnanacından dolayı başını öreten ve nice çabalarla kazandığı ünüversiteye giremeyen mazlumu savunuyoruz, İrancı oluyoruz..))

İslam İranamı inmiş sadece..

Senin dininde Başörtüsü emredilmemişmi..

Yoksa sadece İrandamı emredilmiş..

Forumun kalitesini düşüren fikirlerinizden dolayı sizlere diken..

Sevgili ARMAN' a ise gül veriyorum..

Teşekkürler sevgili dostum ARMAN...

Saygılar...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ya nasıl basmışsam ********* zamanında hala inler vaziyettesin.. Be zamanında tüm nefretimi Pkk ve pkk sempatizanlarına doğru yönelttim a bi de iftiracılara ama hayretki koca forum içerisinde o dönem bundan bi tek sen gocundun.. Peki ne oldu pkk yanlıları elipde bu forumdca günlerce kürdistan naraları atmadılar mı? Yasalar demişsin.. O kadar zekisin ki ysaların inançlar olmadan korunamıyacağını kavrayamamışsın. Dünyada bir tek inançsız bir devlet varmıdır bak bakalım etrafına :D

****** sen kimsin benim ******* basmak kim.Kendine gel !

Konumuz inanç değil TC yasalarınca yasak olan türban konusu ve sen her zaman olduğu gibi bunuda çarptırmakta ustasın.

Burada irtica naraları atmakla suçlamalımıyım şimdi seni sen kendini ne zannediyorsun reel yaşamda bir şeylere tutunamayan bir karakter olduğun o kadar açık ve netki tartışmayı bilmeyen zora gelince karşısındakine seviyesiz kelamlarda bulunmaktan bir an olsun çekinmeyen bir adamsın sen.

Ve söylediğim gibi TC yasalarınca yasak bu kadar açık ve net.Karşı gelmekte bu ülkeye karşı gelmekle aynı şeydir. (ne o TC yasaları hoşunamı gitmiyor inançsız devlet olup olmadığını tartışmıyoruz bunu siyasal bir olgu haline getirip tek tip giyinme çabası haline getirenlerin destekçisi olarak görünüyorsun.Bu ülkeyi türban mı kurtardı düşmanların elinden.

Yahu ne güzel işinize geldiği gibi kurtuluş mücadelesi yazıyorsunuz.

Sakın ama sakın yazılarının içinde en ufak bir hakaret olmasın eğer burada şahsıma en ufak hakaret edersen karşılığını çok açık ve net alırsın Bir kadın olduğuma bakmam kendime yakışanı da düşünmem kafa göz girerim benimde canımı sıkma

Kolay Gelsin

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşlar neden bu öfke, bu kin, bu düşmanlık. bırakın birbirinize hakaret etmeyi.

sevelim sevilelim değil mi ama !!!!. Lütfen böyle olurmu kafalar gözler ::: sevgiyi öldürmeyelim aramızda.

Bozan Sev Sevil Bozan

BİT

Bozan

İhtiyar

Teşkilatı

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşlar neden bu öfke, bu kin, bu düşmanlık. bırakın birbirinize hakaret etmeyi.

sevelim sevilelim değil mi ama !!!!. Lütfen böyle olurmu kafalar gözler ::: sevgiyi öldürmeyelim aramızda.

Bozan Sev Sevil Bozan

BİT

Bozan

İhtiyar

Teşkilatı

Evet haklısın sevgili gidip geri gelen kader arkadaşım bozan :)

Kimse burada klavye delikanlılığı yapmasın terbiyesini bozmasın.Ben erkeğim bir laf ederim altından çıkamaz sanmasın.Ölüden korksam mezarlıktan geçmem.Nedir bu seviyesizlik ben ******** bastım inliyor bilmem ne .

Ne demeliyim gülmü atayım ben şimdi bu lafları söyleyen şahsiyete sorarım size.

Amacı belli konuyu kaynatacak geçiştirecek buna izin vermiyorum kusura bakmasın hiç kimse burada türbanı tartışacağız.Kaynatmasın hiç kimse.

Kolay Gelsin

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Hala TC anayasasınca türban yasak diyorlar ya...))

Kardeşim Anayasal olarak yasak değil, sadece yönetmeliklerle yasaklanıyor..

Sizin mantığımnızla, bir üniversiteye türbanlı girilebilse, o üniversite ysaları çiğnemişmi olur..

Yapmayın arkadaşlar..

Lütfen bilgilenini..

Yemin ederim cehalet fışkırıyor forumdan ya...

Yada bilmediğiniz anlmadığınız konulara sadece kendi fikirlerinizi yazın..

Herhangi bir hüküm belirtmeyin..

Alla Allaaaaaaa..

Yokmu bir bilen abi ya..

Bilenler yazsın şuraya..

Bozan susmasana yaz abi..

Kaldık cehaletin içinde..

Bakın arkadaşlar burası havadan sudan meseleler değil..

Bu yazıları üye olmadan yüzlerce insan okuyor..

Yapmayın, etmeyin...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ben elimden geleni yaptım. sevgiyle bakın birbirinize dedim. ama sen illaki ben kafa göz kıracam diyorsan sen bilirsin. Kolay gelsin. sevgiyle kal.

Abicim yazayım da millet bişine gelmeyince kafa kırıyor ben daha ne yazayım. başka başlık açılsın orada seviyeli tartışalım bu konuyu.

BİT.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ya şimdi, bazı arkadaşlarda bu var malesef bir konuyu bir fikri tartışırken. burada yorum sahibi olanalrın kişiliğine yönelik eleştiriler başlıyor.

cahiller, seviyesizler, kafirler vs.

yahu burası forum. gerçek hayatta okulda falan hiç bir foruma katılmamış arkadaşlar çok sanırım. önemli olan yorum sahibinin kimliği kişiliği değil yaptığı yorum. oan cevap verip, ylanıca onu eleştirirsek. sorun kalmaz ki.

Hala TC anayasasınca türban yasak diyorlar ya...))

Kardeşim Anayasal olarak yasak değil, sadece yönetmeliklerle yasaklanıyor..

Sizin mantığımnızla, bir üniversiteye türbanlı girilebilse, o üniversite ysaları çiğnemişmi olur..

Yapmayın arkadaşlar..

Lütfen bilgilenini..

Yemin ederim cehalet fışkırıyor forumdan ya...

Yada bilmediğiniz anlmadığınız konulara sadece kendi fikirlerinizi yazın..

Herhangi bir hüküm belirtmeyin..

Alla Allaaaaaaa..

Yokmu bir bilen abi ya..

Bilenler yazsın şuraya..

Bozan susmasana yaz abi..

Kaldık cehaletin içinde..

Bakın arkadaşlar burası havadan sudan meseleler değil..

Bu yazıları üye olmadan yüzlerce insan okuyor..

Yapmayın, etmeyin...

kralx yani yasa varsa vazmı geçeceskin iddandan kılık kıyafet kanunu ne ?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ya şimdi, bazı arkadaşlarda bu var malesef bir konuyu bir fikri tartışırken. burada yorum sahibi olanalrın kişiliğine yönelik eleştiriler başlıyor.

cahiller, seviyesizler, kafirler vs.

yahu burası forum. gerçek hayatta okulda falan hiç bir foruma katılmamış arkadaşlar çok sanırım. önemli olan yorum sahibinin kimliği kişiliği değil yaptığı yorum. oan cevap verip, ylanıca onu eleştirirsek. sorun kalmaz ki.

kralx yani yasa varsa vazmı geçeceskin iddandan kılık kıyafet kanunu ne ?

Doğru söze ne denir .tebrikler dostum ama bir başlıkta bir kişi hakaret ederse ya da birisi hakarete uğrarsa orada yazmak artık zor oluyor değil mi ?

Başlığı yenileyelim, politika bölümünde tartışalım olmaz mı ?

BİT.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

başlıkla ne alakası var ya. burada bir kere ilk konudan sapılan şey ne oldu. insanlar tartışırken birisi girdi. siz nyie türbana karşı çıkıyorsunuz kafirmisiniz dedi.

şimdi suçlu başlık mı?

sen kardşeim bıçakla elmada soyarsın adam da öldürrüsün. suç bıçağın olmaz

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaş burası neyse ne..

Ciddi konular sallamaya gelmez..

Sallayacaksanı havadan sudan konular var..

Burda belirttiğiniz her hüküm, bizden başlka okuyanları direkt etkileyebilir..

Ben kanun yok diyorum, sen kılık kıyafet kanunu diyorsun..

Oku bakalım kılık kıyafet kanununu, başörtüsü yasakmı...

Önce oku, sonra oku, daha sonra tekrar oku..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

KILIK KIYAFET KANUNU

Kanun No : 2596

Madde 1- Herhangi din ve mezhebe mensup olurlarsa olsunlar ruhanilerin (din görevlilerinin) mabet ve ayinler haricinde ruhani kisve taşımaları yasaktır. Hükümet her din ve mezhepten münasip göreceği yalnız bir ruhaniye mabet ve ayin haricinde dahi ruhani kıyafetini taşıyabilmek için muvakkat müsadeler verebilir. Bu müsaade müddetinin hitamında onun aynı ruhani hakkında yenilenmesi veya başka bir ruhaniye verilmesi caizdir.

eee inancımız gereği takıyoruz diyorlar dimi.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Admin

Unutmayın,

Biz kimsenin uyarıcısı veya koruyucusu değiliz onun için bu konuyu kapatın gibi laflar etmeyin eğer sıkıyorsa yazarsınız küfürü ve çeker gidersiniz...

Kimse kimseyi tutmuyor eğer doğru dürüst tartışmayı beceremiyorsanız biz icabına bakarız...

Hepsi bu kadar hiç bir şekilde foruma karışmak gibi bir durumumuz yok ve böyle biline...

Siz başlatırsınız siz bitirirsiniz. Biz izleriz ve görürüz ve icabına bakarız..

Forum şu yöne gidiyormuş forum bu yöne gidiyormuş bizi ilgilendirmiyor bu forumlar tartışma forumlarıdır ve sonuçları belirgi değildir belirgin omadığı içinde eğer tartışmayı bilmeyen veya art niyetli olanların anlından biz onların art niyetli veya tartışmayı bilmediğini anlayamayacağımıza göre görünce anlayacağız...

Bu nedenle bu forumu kapatın veya durdurun gibi laflar etmek yerine tartışmalar katılın ve gösterin ne kadar iyi tartıştığınızı...

Kişiselleştirmeden...

Unutmayın biz izliyoruz.. Bugün kaçırdığımızı yarın görürüz geç olsada görürüz.....

Sadece belirtmek istedim

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ben emri vaki yapmadım..

Sadece öneriydi..

Aman birdaha işinize karışmam..

Oysa birkaç yerde konu kilitlediğinizi görmüştüm..

O açıdan önermiştim..

Neyse...

KILIK KIYAFET KANUNU

Kanun No : 2596

Madde 1- Herhangi din ve mezhebe mensup olurlarsa olsunlar ruhanilerin (din görevlilerinin) mabet ve ayinler haricinde ruhani kisve taşımaları yasaktır. Hükümet her din ve mezhepten münasip göreceği yalnız bir ruhaniye mabet ve ayin haricinde dahi ruhani kıyafetini taşıyabilmek için muvakkat müsadeler verebilir. Bu müsaade müddetinin hitamında onun aynı ruhani hakkında yenilenmesi veya başka bir ruhaniye verilmesi caizdir.

eee inancımız gereği takıyoruz diyorlar dimi.

Ne alaka arkadaş..

Bu kanunu okudundamı yazdın, yoksa öylesine kopyaladınmı..

İyi oku bakalım ne yazıyor..

Arkadaşlar CYRANO nun kılık kıyafet kanunu diye yazdığı bu kanunun, baş öertüsüyle bir alakası varmı..

ama sizde okumadan var yada yok demeyin sakın..

Biraz sabredin okuyun lütfen..

Çünkü çok yerde okumadan veryansın edenler var..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bir kanunun tek tek şu bu diye sıralamaz, bak nediyor "ruhani kisve taşımaları yasaktır" bu kanun cippe ve sarığıda yasaklıyor, kanunlar tek tek sıralamaz gri yasak,i yeşil yasak, o yasak bu y asak diye. ee bu gün trübnalı öğrencilerde inancımız gereği takıyoruz demiyorlar mı.

demek ki insanlara yok öyle kanun cahilsinzi siz demeden önce okumak lazım gerçekten.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bir kanunun tek tek şu bu diye sıralamaz, bak nediyor "ruhani kisve taşımaları yasaktır" bu kanun cippe ve sarığıda yasaklıyor, kanunlar tek tek sıralamaz gri yasak,i yeşil yasak, o yasak bu y asak diye. ee bu gün trübnalı öğrencilerde inancımız gereği takıyoruz demiyorlar mı.

demek ki insanlara yok öyle kanun cahilsinzi siz demeden önce okumak lazım gerçekten.

Yahu arkadaşım güldürme beni..

Bazı gazetecilerin yaptığı gibi cümlenin ortasını alıpta farklı yöne çekme..

Bu düzeyde bir platformda gerçekten çok basit mantıklara kaçıyorsunuz, sonrada beni adminle karşı karşıya getiriyorsunuz..

Çünkü dayanamıyorum abi, saçmalıklara..

Hem sana sormadımki, arkadaşlara sordum..

O kanunda ruhani liderlerden (imamdan, papazdan, keşişten ..vs..vs.) bahsediyor..

Bir üniversiteli bayanın okula girip giremeyeceğinde değil..

Bana okumayı tavsiye etme sakın , işim gücüm o zaten..

Saygılar...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi bu noktada türbanı savunanların da

itiraz edenlerin de son derece açık ve net bir biçimde

gerçek niyetlerini ortaya koymaları gerekir.

Bu kişisel tartışmalardan çok daha yararlı ve bilgilendirici olur kanımca.

Nedir türbanı savunurken zihninizin arkasındaki niyet?

1 - Samimi düşünceniz, sadece adına kamusal alan dediğiniz yerlere

türbanlı olarak giremeyenlerin mağduriyetini mi dile getirmek

Yani sizce türbanlılar üniversitelere alınsa ya da devlet dahil

istedikleri heryere serbestçe girip çıkabilse konu kapanacak mı?

Türban üzerinden bunca zamandır yürütülen ve bu ülkenin siyasetini

enerjisini tüketen bir tartışma kapanacak mı?

2 -Yoksa türban aslında bir dini simgemidir.

Allahın mutlak emirlerinin, tartışmasız bir biçimde

Dünyevi kanunların üzerine çıkartılmasının simgesimidir.

Türban konusu kapansa örneğin, Allahın diğer emir ve yasaklarının

gündelik hayata uyarlanmasına mı gelecektir sıra?

Bence tüm bu masum demokrasicilik ve insan hakları savunuculuğu oyununun

arkasındaki gerçek niyetler ortaya konursa

birbirimizi daha iyi anlamış,

birbirimizi gereksiz yere kırmamış oluruz

sanırım.

Şimdi söyleyin bakalım sizin türban savunuculuğunuzun ya da karşıtlığınızın

arkasında yukarıda belirtmeye çalıştığım hangi niyet yatmakta.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.