Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

AİHM TÜRBANA GEÇİT VERMEDİ!

mystic river

Önerilen İletiler

biz insanların günlük yaşantısındaki türbanına bişi demiyoruz bunada hakkımız yok.ben nasıl kotumu kazağımı giyip çıkıyorsam dışarı oda türbanını takıp çıksın.burda konu Türkiye Cumhuriyetinin koymuş olduğu kurallar ve onlara uyulması gerektiği.günlerdir biz birbirimizi paralıyoruz elimize ne geçiyor.ben forumdaki insanları tanımış oluyorum sadece.kim ne kadar bağnaz görme şansım oluyor.yoksa burda sizin yaptığınız duygu sömürüleriyle AİHM karar değiştirmeyecek bunun farkındayım.o yüzden burdaki konuyada artık yazmayacağım.bence kimsede bişi yazmasın.biz dediğimizde diretmeye devam edeceğiz diğerleri kendi dediklerinde.çıkmaza girmekten başka işe yaramaz..

sevgiler... :clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 658
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

ben bişeyi çok merak ediyorum baş örtüsünü kim....türbanı kim takar...........aradaki fark nedir....misal benim nenem baş örtüsü takar..........atatürkçüdür kendisi........yanılmıyorsam tartışılanda türban dı demi......... -_-

saygılar........

Bu soru çok da yerinde bir soru aslında,

Üniversite yıllarımda, başı kapalı kız öğrencilerle aynı sıralarda okuyabiliyorduk.

Ne kimsenin mağduriyeti sözkonusuydu,

Ne de devlet kendini bu derece tehlikede görüyordu.

Sonra ne olduysa birdenbire, bir ordunun üniforma giymesi gibi

bu kızlar adeta tek tip bir örtünme modelinin içine girmeye başladılar,

Adına sıkmabaş denilen ve tercih edenleri adeta uzaylı yaratıklara döndüren

bir örtünme modeli, başörtüsünün yerini aldı.

Türban inanan kadınların yegane örtünme şekliymiş gibi ve burdan kaynaklanan

sorunlarda, tüm inanan insanların sorunuymuş gibi kasıtlı ve yanıltıcı bir sorun

bu ülkenin gündemine bırakıldı.

Hayır bu ülkede başörtüsü yoktur diyenler ya da türban aslında başörtüsüdür diyenleri

Ramazan'da Sultanahmet Meydanında çimlerin üzerine uzanmış iftarlıklarını hazırlayan

"başörtülü" kadınları seyretmeye davet ederim.

Bu ülkede inanan insanların Cumhuriyetle bir sorunu yoktur.

Bu ülkede din tüccarları tarafından yaratılan din sınıfının Cumhuriyetin üzerine sürülmesinin

gerisinde yatan niyetler sorunu vardır.

ve mahduriyet iddiasındaki genç kızların mağduriyetlerinin müsebbibi ne Cumhuriyet ne de onun

yasaları, uygulamalarıdır.

Bu mağduriyetin bir numaralı sorumlusu, bu genç kızları giydirip kuşatıp bir iddia ile

Cumhuriyetin üzerine salan din madrabazlarıdır.

Ve evet bu hareket hiçbir biçimde masumane bir hak talebi değildir,

Gerçek niyetlerini açıkça söylemek yürekliliğini gösteremeyenlerin,

yarattıkları bu sınıf üzerinden politika yapamama becerisizlikleridir olup biten.

Ve şu unutulmasın ki varolan bu siyasi iddianın Cumhuriyetle hesaplaşması henüz bitmemiştir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

baş örtüsü olayının türban haline gelmesinde siyasi çevrelerin kullandığı bir unsur olarak görüyorum.bu zaten sert bir şekilde sonuçlanacaktı aihm de.

baştan yapılan yanlışlar o kadar çok ki ülkemizde.yasağın ilk konulması çok saçmaydı ve bu yasakla kışkırtıldı bir grup siyasetçiler.

kamu da çalışanlar sadece kapalı giyenemiyor diye bir şey yok açık da giyenemiyorlar.

değerli siyasetçilerimiz halkın en hassas noktası olan din olayından vururlarsa durumun bu boyutlara gelmesi çok doğaldır.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Eğer Türban zülmü yoktur diyorsanız ben de siz kendi değerleriniz söz konusu olduğunda isyan ettiğiniz noktalarda aynı mantıkla yaklaşıcam. Mesela Kürtlere yapılan bir haksızlık yoktur.. Komünistlere yapılan bir haksızlık yoktur gibi... Hani nasıl derler '' Tok açın halinden anlamazmış'' Hiç tesettüre girmemiş kişi elbet tesettüre girenin duygularını bilmez ve yaşadığı zorlukları umursamaz..

Başındaki örtüsü yüzünden hocasından hakarete uğrayan kızın yaşadıkları demek zulüm değil..

Başında ki örtü yüzünden çocuğunun mezuniyet törenine alınmayan annenin gözyaşları demek zulüm değil...

Evladını şehit veren ve onun Ordu evinde yapılan törenine örtüsü yüzünden katılamayan annenin yaşadıkları demek zulüm değil

Yazın sıcağında öğrenimini tamamlamak için saçının üzerine peruk takarak eziyet çeken öğrencinin yaşadıkları zulüm değil öylemi ?

Neden sizin istediğiniz görüşün partisi başımıa geçemiyor biliyormusunuz?

Çünkü Halkın değerlerine sahip çıkamadıkları için .. İster kabul edin ister etmeyin yüzde doksanı müslüman olan bir ülkede yaşıyorsanız inançlara saygınızı ve muhabbetinizi korumak durumundasınızdır.. Baş örtüsünün şeriatla bir alakası lyoktur. Şeriatı hala yönetim biçimi zanneden bilgili arkadaşlara tavsiyem önce onun bir hukuk biçimi olduğunu öğrensinler ve hedef şaşırtmasınlar. Bu ülkede hiç bir bayan rejimi yıkmak adına başörtüsü takmıyor zaten takılan başörtüleriylede yıkılacak bir rejimimiz varsa vay halimize ve vah sizin mantığınıza....

Tok açın halinden anlamazmış, tüm kürtlere karşı elinizde savaş baltaları saldırırken karnınız tokmuydu işin ucu size gelince acıktınız sanırım ve bu durumda tokta biz olduk hele şükür birde biz doyalım :)

Aslında seni muhatap almamak lazım nedenine gelince çok bilmiş arkadaşım sen özgürlüğü sadece kendine istersen başkasına da yaşamayı çok görürsen o başkasıda gelir senin hayatına işte böyle müdahale eder.

Ne oldu türk yasaları var bu ülkede diye yırtınıyordunuz ya sevin ya gidin diyordunuz şimdide kendiniz, ya kabul edin ya da bırakıp gidin :)

İşinize gelirse kardeşim bu ülkenin yasaları var polisi var askeri var ordusu varda var dediğim gibi, ya iran ya burası tercih sizin :)

Kolay Gelsin

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Tok açın halinden anlamazmış, tüm kürtlere karşı elinizde savaş baltaları saldırırken karnınız tokmuydu işin ucu size gelince acıktınız sanırım ve bu durumda tokta biz olduk hele şükür birde biz doyalım :)

Aslında seni muhatap almamak lazım nedenine gelince çok bilmiş arkadaşım sen özgürlüğü sadece kendine istersen başkasına da yaşamayı çok görürsen o başkasıda gelir senin hayatına işte böyle müdahale eder.

Ne oldu türk yasaları var bu ülkede diye yırtınıyordunuz ya sevin ya gidin diyordunuz şimdide kendiniz, ya kabul edin ya da bırakıp gidin :)

İşinize gelirse kardeşim bu ülkenin yasaları var polisi var askeri var ordusu varda var dediğim gibi, ya iran ya burası tercih sizin :)

Kolay Gelsin

Kindar kişilğini bir kez daha göstermene şaşırmadım.. Neye uyuz olurum biliyormusun.. Hem bir daha benimle muhatap olma diyip de hemde bir ******* edasıyla saklandığı yerden en ufak bir açık yakaldığını zannedipde kafasını çıkaran ******...

O derece kindarsın ki hala kürtler topicinde çakılıp kalmışsın ve söylediklerimi de çarpıtmaktan utanmamışsın.. Hiç bir zaman elimde savaş baltası asılsız suçlamalar yapmadım benim süper zekam .. Ayrıca sen kimsin ki kimi İrana gönderiyorsun.. Sen önce nerden geldiğini ispatla ve bi de iftira attığın insanlardan özür dilemesini öğren hele ondan sonra bu ülkenin sahiplerine adres göster.. Hem bana bulaşma dersin hemde kendi süper zekanla benim karşıma çıkarsın Allah aşkına uzak dur yav bari bu seviyeli topici gereksiz alınganlıklarınla katletme.. Hey yüce Rabbim sen neler yaratıyorsun böyle :D

Tarih: Düzenleyen: Admin
Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bıraktığım yerde bıraktığım şekilde...ilerleme yok....... -_-

inadım inat ıçım iki kanat.......

herkes kendi düşüncesinde haklı farklı bi düşünceyide haklı bulmuyor............ben yine düşüncemi yazıyorum.......

verilen karar haklıdır saygı duyuyorum...... :clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

türbana yada baş örtüsü her ikisnide gerek ünv gerekse kamu kuruluşlarında serbest bırakılması taraftarıyım.bır ulke dusununkı %99 bır noktada bırlesıyor..baska hangı noktada turkıye bu kadar yuksek bır yuzdeye sahıp????bırakında ısteyen ıstedıgı gıbı dınını yasasın.

garıp ama !! %99 musluman ama musluman bır bayan bas ortuyor dıye ogrenım hakkını kullanamıyor.yıne garıp bır durum olarak hak ve adalet mercı olarak aihm gıdılıyor..teezatlar ve terslıkler uzerıne kurulu bır durum..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Eğer Türban zülmü yoktur diyorsanız ben de siz kendi değerleriniz söz konusu olduğunda isyan ettiğiniz noktalarda aynı mantıkla yaklaşıcam. Mesela Kürtlere yapılan bir haksızlık yoktur.. Komünistlere yapılan bir haksızlık yoktur gibi... Hani nasıl derler '' Tok açın halinden anlamazmış'' Hiç tesettüre girmemiş kişi elbet tesettüre girenin duygularını bilmez ve yaşadığı zorlukları umursamaz..

Başındaki örtüsü yüzünden hocasından hakarete uğrayan kızın yaşadıkları demek zulüm değil..

Başında ki örtü yüzünden çocuğunun mezuniyet törenine alınmayan annenin gözyaşları demek zulüm değil...

Evladını şehit veren ve onun Ordu evinde yapılan törenine örtüsü yüzünden katılamayan annenin yaşadıkları demek zulüm değil

Yazın sıcağında öğrenimini tamamlamak için saçının üzerine peruk takarak eziyet çeken öğrencinin yaşadıkları zulüm değil öylemi ?

Neden sizin istediğiniz görüşün partisi başımıa geçemiyor biliyormusunuz?

Çünkü Halkın değerlerine sahip çıkamadıkları için .. İster kabul edin ister etmeyin yüzde doksanı müslüman olan bir ülkede yaşıyorsanız inançlara saygınızı ve muhabbetinizi korumak durumundasınızdır.. Baş örtüsünün şeriatla bir alakası lyoktur. Şeriatı hala yönetim biçimi zanneden bilgili arkadaşlara tavsiyem önce onun bir hukuk biçimi olduğunu öğrensinler ve hedef şaşırtmasınlar. Bu ülkede hiç bir bayan rejimi yıkmak adına başörtüsü takmıyor zaten takılan başörtüleriylede yıkılacak bir rejimimiz varsa vay halimize ve vah sizin mantığınıza....

acaba o peruklar orjinal saçtan mı yapılıyor....öyleyse başka bi insanın günahını üstlenmiş olmuyolarmı........bu dini bütün arkadaşlar.......

ben şunu yazmadan geçemeyecem........

benim lisede bir edebiyat öğretmenim vardı....merzuka idi adı...saygıyla kulaklarını çınlatıyorum öğretmenimin.......bi insan ancak bu kadar şeker olabilirdi.....babası imamdı.......saçını örter...eteğini giyerdi........dersinide vermesi gerektiği gibi verip çıkar giderdi........daha okulun bahçesine varmadan baş örtüsünü açar ve öyle girerdi okulun bahçesine........törenlerde tam bi laik öğretmen portresi çizer ve öyle giyinirdi..........işte ya ben buna dini bütün der ve gittiği yoldan giderim....wesselam.....budur...arkadaş.....müslümanda bu eğitimcide bu insanda bu islamda bu........

uzatmanında yazmanında bi alemi yok......... -_-

türbana yada baş örtüsü her ikisnide gerek ünv gerekse kamu kuruluşlarında serbest bırakılması taraftarıyım.bır ulke dusununkı %99 bır noktada bırlesıyor..baska hangı noktada turkıye bu kadar yuksek bır yuzdeye sahıp????bırakında ısteyen ıstedıgı gıbı dınını yasasın.

garıp ama !! %99 musluman ama musluman bır bayan bas ortuyor dıye ogrenım hakkını kullanamıyor.yıne garıp bır durum olarak hak ve adalet mercı olarak aihm gıdılıyor..teezatlar ve terslıkler uzerıne kurulu bır durum..

bole bi istatistik mi yapıldı % 99 falan deniyor...bana kimse sormadı sen ne dersin türban serbes kalsın mı kalmasın mı........valla hatırlamıyorum.....ama cevabım hayır olurdu kalmasın..........günahsa açmak..günahsa kendine haram olanla aynı ortamı paylaşmak kırsın ****** otursun evinde.........

ha baş örtüsü dense bak onu düşünürüm........

saygılar....... :clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ben şunu yazmadan geçemeyecem........

benim lisede bir edebiyat öğretmenim vardı....merzuka idi adı...saygıyla kulaklarını çınlatıyorum öğretmenimin.......bi insan ancak bu kadar şeker olabilirdi.....babası imamdı.......saçını örter...eteğini giyerdi........dersinide vermesi gerektiği gibi verip çıkar giderdi........daha okulun bahçesine varmadan baş örtüsünü açar ve öyle girerdi okulun bahçesine........törenlerde tam bi laik öğretmen portresi çizer ve öyle giyinirdi..........işte ya ben buna dini bütün der ve gittiği yoldan giderim....wesselam.....budur...arkadaş.....müslümanda bu eğitimcide bu insanda bu islamda bu........

uzatmanında yazmanında bi alemi yok......... -_-

Tanrı yı hafife alıyoruz gibime geliyor biraz. madem O herşeyi görüyor herşeyi duyuyor o zaman bu hocanın da sadece inancı için kapandığını görebiliyordur işi için başını açtığı içinde onu cezalandırmaz sanırım..

artık yaşam koşulları o kadar zorlaştıki aile fertlerinin ikiside çalışmak zorunda kalabiliyor. O bunu görüyor siz merak etmeyin kimlerin takkiye yaptığını da görüyordur kimse üzmesin kedini..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Perukla ilgili soru sormuşsun made in.. Örtünmenin amacı hakkında bilgin varmı ? İstersen önce bunu bi araştır..

Allah kesin olarak emretmiş.. Daha bunun üzerine yok rektör şöyle demiş yok burası kamusal alanmış vs vs.. gibi bahanelerle vicdani masaj yapmaktasınız yüreğinize.. Sanmıyorum ki hiç biriniz Başı kapalı bir kızımızın yaşadıklarını yaşamış olsun.. Neyse yaa boşa konuşuyoz sonuçta.. Nasılsa bu zihniyettir ki bu yüzden şu an başımızda değil Halk nasılsa yine kararını sandık başında verecek ..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kindar kişilğini bir kez daha göstermene şaşırmadım.. Neye uyuz olurum biliyormusun.. Hem bir daha benimle muhatap olma diyip de hemde bir ****** edasıyla saklandığı yerden en ufak bir açık yakaldığını zannedipde kafasını çıkaran ******...

O derece kindarsın ki hala kürtler topicinde çakılıp kalmışsın ve söylediklerimi de çarpıtmaktan utanmamışsın.. Hiç bir zaman elimde savaş baltası asılsız suçlamalar yapmadım benim süper zekam .. Ayrıca sen kimsin ki kimi İrana gönderiyorsun.. Sen önce nerden geldiğini ispatla ve bi de iftira attığın insanlardan özür dilemesini öğren hele ondan sonra bu ülkenin sahiplerine adres göster.. Hem bana bulaşma dersin hemde kendi süper zekanla benim karşıma çıkarsın Allah aşkına uzak dur yav bari bu seviyeli topici gereksiz alınganlıklarınla katletme.. Hey yüce Rabbim sen neler yaratıyorsun böyle :D

Sen ********* kişiliğini ortaya koymaktan bir an olsun çekinmeyen bir yazı karakterisin benim nezlimde.

Ve neye uyuz olduğunda açıkçası benim zerre kadar umurumda değil. Bu ülkenin yasalarını işinize geldiği gibi kullanmaya çalışmanız eshefle kınanması gereken bir durumdur.Senin gibi kendini bilmez,neyi savunduğunu bile bilmeyen bir şahıs ve bu ülkede yasaları işinize geldiği gibi kullanmaya çalışan bir şahsiyet olduğunuz bir kez daha belli oldu.

Bu nasıl mantalitedir yahu ya sev ya terket'i savunan arkadaşlar bu ülkenin yasalarına bizi uymaya davet edenler ( ki buna uymadığımızı da küf tutmuş beyinlerle iddia edenlere söylüyorum )şimdi kendileri bu yasalara karşı gelme gafletini gösteriyor.

Kardeşim yasa yasadır ,irtica ile mücadele ediyorlar örümcek beyinlerle mücadele ediyorlar yoksa kimsenin eşarbı kimsenin umurunda değil kaldıki benim babaannem de eşarplıdır ama bunu siyesi bir olgu gibi göstermiyor.

Ve evet ben süper zekiyimdir her platformda da seni alt edebilecek bir zekaya sahibim bundan emin ol.

Söylediğim gibi ya sevin ya terkedin. :)

Yada iran rejimi yakın ise oraya yerleşin Atatürkün devrimlerini sallamıyorsanızda bunu açıkça beyan edin adam boşuna mı kılık kıyafet devrimi yapmış adamlar kara çarşafların içine giriyorlarmış.

Sen kimsin diyorsun ben kimse değilim sen benim kim olduğumla uğraşacağına neyi savunduğunu öğren önce hayatın neresindesin orta yolcu.

Bir bakıyorum laikliği savunuyorsun , bir bakıyorum bıraksalar türban takacak kadar ateşli savunucu olmuşsun komik çok komik.

Ey yüce rabbim neler yaratıyorsun derken de sen allahımı yargılıyorsun neler yaratıyorsun derken yaratıcıyı suçluyorsun ne aip.

Ama fikrine katılmıyorda değilim haklısın neler yaratıyor.

Kolay Gelsin

Tarih: Düzenleyen: Admin
Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

demek ki insan hakları herkese gerekliymiş...miş...mişşşş

bir yanda insafsızca yakıp yıkmaktan bahseden arkadaslar

bakıyorum burda en radikal insan hakları savunucusu olmuslar

asıl kendisiyle çelişen sizlersiniz

ayrıca zulüm neymiş kimlere yapılıyormuş bu konu özelinde bir kaç şey yazmak isterim

ama suan zaman yok

akşam kaldıgım yerden devam ederim...........

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bozüyorsun yine bozan emmi bide emmiler bölemi yapar emmi ol artık ;)

emily ve arman konuları kişiselleştimeyin vede artık yeter

Tamamen katılıyorum sana emin.. Hiçbir konuyu kişselleştirmekten yana değilim ama işte hayranlarım beni yanlız bırakmamakta ısrarcılar.. Neyse ya muhabbeti bozmayalım.. Herkese kolay gelsin

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.