Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Gerçek tanrı test,i

haksöz

Önerilen İletiler

Brahmana tapanlardan biz sorumlu değiliz.onlardan birisi mesela Ahura Mazdaya inanıp iyi işler yaparsa cennete gidebilir.hatta ateist bir insan bile cennete gidebilir eğer yararlı güzel işler yaptıysa.zaten kuranda kafirler dediği içinde inanç olmayan ateistler değil bile bile inkar eden, gizleyenlerdir

İslami teknik bir konu ve soruda yine islami kaynaklara başvurmamız gerekir..

Allahı, Peygamberlerini, kitaplarını ve diğer iman esaslarını kabul etmeyen cennet yüzü göremez..

Bu budur arkadaşlar, nereden çıkarıyorsunuz değişik değişik tanımları..

"Biz ona (Peygambere) şiir öğretmedik; (bu,) ona yakışmaz da. O (kendisine indirilen Kitap), yalnızca bir öğüt ve apaçık bir Kur'an'dır." (Yasin-69)

"İnkâr edip âyetlerimizi yalanlayanlara gelince, onlar da cehennem ehlidirler. Orada ebedî olarak kalacaklardır." (Bakara-39)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 69
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

İslami teknik bir konu ve soruda yine islami kaynaklara başvurmamız gerekir..

Allahı, Peygamberlerini, kitaplarını ve diğer iman esaslarını kabul etmeyen cennet yüzü göremez..

Bu budur arkadaşlar, nereden çıkarıyorsunuz değişik değişik tanımları..

Nereden çıkarıyorlar biliyormusunuz değerli kralx?

Hani insani vicdan, merhamet, hak, hukuk anlayışı ve mantığı varya, işte oradan çıkarıyorlar.

Hani insani duygular diye bahsedilen şey varya; işte o bu.

Değerli haksöz'ün makyajlama dediği şey de bir anlamda budur.

Insan aklı, insan vicdanı ile biraraya geldiği zaman, dindeki insanlık dışı olayları işte böyle makyajlamak zorunda kalırlar.

Zira dindeki vicdansız tarafları makyajlama yapmazsanız, dinden çıkmak zorunda kalırsınız.

Buda zaten çeşitli korkulardan dolayı yavaş yavaş olur.

Dinden çıkmak da zor olduğu için, sevgili Azure'nin makyajlama yapmasına da hak veriyorum.

onlardan birisi mesela Ahura Mazdaya inanıp iyi işler yaparsa cennete gidebilir.

hatta ateist bir insan bile cennete gidebilir eğer yararlı güzel işler yaptıysa.

Çok sevgili Azure,

Sizin gibiler, insan güzelliğinin, hoşgörüsünün, aklının ve vicdanının dinlerden gelmediğinin, o güzelliklerin insanın kendi içinde zaten olduğunun en büyük ispatıdır.

Böyle bir kişiliğe sahip olduğunuz için, size içten teşekkür ederim.

Ancak malesef, islam/kuran iyi insanları inanmadıkları sürece cennete kabul etmiyor.

Onları da tıpkı kötü insanlar gibi (en zalim şekilde) cehenmnemde yakıyor.

kralx in de dediği gibi, bu sistem ayetlerle belirlenmiştir.

Hatta kralx in daha önce söylediklerine bakacak olursak, bu dünyada yapılan kötülüklerin veya iyiliklerinde bir önemi yok.

Zira kendisi kimin cennete, kimin cehenneme gideceğinin daha dünyaya bile gelmeden (Elez bezminde ) belirlendiğini söylemişti.

Çok sevgili Azure, lütfen aklınızı ve vicdanınızı şimdiki gibi daima dinleyin.

Siz olsanız, suçsuz bir insanı, sadece aklına yatmadı ve inanmadı diye yakarmısınız?

Onu bırakın, sizin vicdanınız en azılı katili bile olsa, derilerini değiştire değiştire yakarmı?

Yaksa bile, onun feryatlarına, o güzel kalbiniz ne kadar dayanabilir?

Hadi diyelim siz yakmazsınız ama Allah yakar, peki ozaman Allah sizden vicdansız olabilirmi?

Yada siz Allahtan rahmetli, Allahtan hoşgörülü olabilirmisiniz?

Bütün bunları da bırakın.

Farzedelimki En sevdiğiniz birisi, inancını kaybetti ve cehenneme gitti.

O orda cayır cayır yanarken; siz cennette hurilerle keyif çatabilirmisiniz?

Hiçmi vicdanınız sızlamaz, en sevdiğiniz arkadaşınız, veya öz kardeşiniz, yada öz evladınız cehennemde sonsuz acılarla yanarken ?

Demezmisiniz "Allahım canımın içi sevdiceğimi yakıyorsan, ilkönce beni yak" diye.

Onlar orda yanarken senin vicdanında yanmazmı, yüreğin kavrulmazmı?

Bir tanecik, anacığın cehennemde yanarken, cennet seni mutlu edermi?

Değerli doğa dostlarım, kardeşlerim.

Tanrı inancı hoştur, duygusallıktır. birilerini sevmek, adalet istemektir.

Tanrı inancı sempatiktir, hoş sohbet konusudur.

Ama dinler sizi birbirinize düşürür, düşman eder.

Barışı, sevgiyi yok eder.

Kardeşliği düşmanlığa çevirir.

Dinli de güzel ama, çinli de çok güzel.

Halay da güzel, tango da güzel.

Benim aşkım ne güzel, seninki daha güzel.

Ama en güzeli, gümrüksüz güzel.

Sevgiyle kalın.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Nereden çıkarıyorlar biliyormusunuz değerli kralx?

Hani insani vicdan, merhamet, hak, hukuk anlayışı ve mantığı varya, işte oradan çıkarıyorlar.

Hani insani duygular diye bahsedilen şey varya; işte o bu.

Değerli haksöz'ün makyajlama dediği şey de bir anlamda budur.

Insan aklı, insan vicdanı ile biraraya geldiği zaman, dindeki insanlık dışı olayları işte böyle makyajlamak zorunda kalırlar.

Zira dindeki vicdansız tarafları makyajlama yapmazsanız, dinden çıkmak zorunda kalırsınız.

Buda zaten çeşitli korkulardan dolayı yavaş yavaş olur.

Dinden çıkmak da zor olduğu için, sevgili Azure'nin makyajlama yapmasına da hak veriyorum.

O beni yaratsın, bana rızık versin, bana sağlık versin, bana leziz yiyecekler versin, huzur versin, evlatlar versin ve tüm bunların karşılığında; yine huzurlu ve mutlu yaşamamı sağlayacak hükümler bildirsin ve benden bir kaç rekat namaz, bir kaç gün oruç ve bir kaç amel istesin, hadi bunlarıda bırakalım, sadece kendisini inkar etmememi ve bir kez olsun "le ilahe illallah" dememi istesin..

Ama karşılında ben kalkayım, Rabbime küfredeyim, onu tanımayayım, ona şitk koşayım..

Allah çok bile merhametli.. (zaten merhametlilerin merhametlisi onun merhametini ölçmek bize düşmez haşa..)

Eğer bu yetkiler bir insanın elinde olsaydı anında asar keser yakardı..

Nitekim tarih, firevunlara, nemrutlara ve acımasz hükümdarlara şahitlik eder..

Ama herşeye rağmen o Allah ki, çok sabırlı, merhametli ve BA-ĞIŞ-LA-YI-CI-DIR..

Saygılar..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

xlark tades

Gerçekte cennete gitmek çok zordur.oraya girmek herkesin harcı değildir.Cehennem cinlerden ve insanlardan tamamen doldurulacaktır.Bu kesin olarak Allahtan çıkmış bir sözdür.Buraya kadar tamam.

Bir hindistanda çinde ne bileyim başka uzak bir ülkede arap islamından haberi olmayacak veya olsa bile bunu kabul etmeyecek - ki ben de büyük ihitmal hindu bir anadan doğsaydım kabul etmezdim- bunlar la ilahe illallahı da bilemeyecek.bu kişinin suçu ne.şükür etmek isteyen kişi her dinde şükür edebilir.

Allah İbrahime bile Rabbi, "bir zamanlar İbrahim'i birtakım kelimelerle sınamış; o da gerçekleştirmişti: "Seni insanlara önder yapacağım," demişti. "Soyumdan da?..," deyince, "Zalimler benim sözüme dahil olmaz" buyurmuştu. " senin soyun bile olsa zalimler ahdime ermez demiştir.yani Allah kafiri müşriği münafığı bile affetse Zalimliği affetmez.Zaten bu yüzden Zalimin zulmu varsa mazlumun Allahı var denir.

Zaten Kuran kesin olarak bunları ayırdedici bir sözdür.o gün için bunlar kolayca ayrışıverirler biraz da Allahın sınaması ile..Ancak bu zamana kadar ve daha öncesi aramızda bir elçi de yoktu Kuranı tam arapların anladığı gibi anlayamadık bu yüzden insanlar tam ayrışamadılar.

Benim derdim cehennemin tamamen cinlerden ve insanlardan dolacağı kesin olduğuna göre orayı yaşanabilir onların yaşayabileceği bir yer yapmak.Zaten ....... ve yakın olanlar ve cennetlik kimseler üstün insanlar onlara bişey diyecek durumda değiliz.

Artık arap islamı bitti.bunun devri bitti.islam olacaksa evrensel olacak veya hiç olmayacak.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

O beni yaratsın, bana rızık versin, bana sağlık versin, bana leziz yiyecekler versin, huzur versin, evlatlar versin ve tüm bunların karşılığında; yine huzurlu ve mutlu yaşamamı sağlayacak hükümler bildirsin ve benden bir kaç rekat namaz, bir kaç gün oruç ve bir kaç amel istesin, hadi bunlarıda bırakalım, sadece kendisini inkar etmememi ve bir kez olsun "le ilahe illallah" dememi istesin..

Ama karşılında ben kalkayım, Rabbime küfredeyim, onu tanımayayım, ona şitk koşayım..

Allah çok bile merhametli.. (zaten merhametlilerin merhametlisi onun merhametini ölçmek bize düşmez haşa..)

Ama herşeye rağmen o Allah ki, çok sabırlı, merhametli ve BA-ĞIŞ-LA-YI-CI-DIR

Kendi adınıza konuşun lütfen.İnsanlar değil bana demeniz gerekirdi.

Ben tanrı olsam sizi hiç sıkıntılara sokmazdım. Yaratılışların en güzelinde yaratırdım. Ölüm ne kelime sizi sonsuza kadar yaşatırdım.

Sizi öyle yaratırdım ki, eşinizi hemen bulur birbirinize aşık olur sonsuza kadar mutlu yaşardınız.

Sizi yaratılışların en güzeliyle yaratır erdemlerin en iyisiyle donatırdım.

Size yeteneklerin en güzellerini verirdim.

Size evlerin en güzelini verirdim. Bahçeli havuzlu....

Hepinizin altında, ruhumdan üflediğim güçle çalışan çevreyi kirletmeyen 4x4 cipler verirdim.

Tek bir yetim bırakmazdım. Tek bir savaşa izin vermezdim.

Ben tanrı olsam hepinizi severdim. Sizin mutluluğunuz bana yeterdi.

Ben tanrı olsam, şeytan diye bir mahluk yaratıp kullarımı saptırmazdım

Tüm bunları vermeme karşılık kullarımdan tek bir karşılık beklemezdim

Bana kulluk etmelerini emretmezdim

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sen saf bir imandan bahsediyorsun arkadaşım..

Yani sonuşta yine imandan bahsediyorsun..

"Şüphesiz Biz seni, hak ile bir müjde verici ve bir uyarıcı olarak gönderdik. Hiçbir ümmet yoktur ki, içinde bir uyarıcı gelip-geçmiş olmasın."(Fatır-24)

Saygılar..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sevgili xlark tades,

Bu sizin söylediğiniz ticarete girer.

O bana şunu, bunu vermiş, bende ona şunu bunu vermezsem olurmu?

Altta kalmama, kültürümüze benzer.

"Fadime hamımlar, bizim kızın düğününde beşi biyerde taktılar, bizde şimdi yeni yazlıklarına bi ev hediyesi götürmezsek olmaz?"

Allahla ticaret yapılırmı hiç?

Rahmetin, güzelliğin karşılığı beklenirmi hiç?

Birine bir iyilik yaptığınızda karşılık mı beklenir?

Bir şeyi sevmek için, sizin sevilmeniz şartmı?

Mefaat gütmeden sevenler, akılsızmı?

Yanlış şeyler bunlar.

İnsanlıkta ben ona şunu verdim, o bana bunu verdi gibi ticari hesaplara girilmez.

Bunlar ayıp şeylerdir.

İnsanlık için ayıpsa, Allah yapsada ayıptır, hatta koskoca Allah bu tür küçük hesaplar içindeyse, daha büyük ayıptır.

İnsanlığın içindeki yüce sevgi sizin sandığınızdan daha yücedir.

Hatta sizin bizzat şahsınızın içinizdeki sevgi bile, size sunulan Allahın sevgisinden daha yüce ve daha erdemlidir. Yeterki farkına varın.

Kim Allaha küfür ediyor, sayın kralx?

Hiç gördünüzmü Allaha küfür eden birini?

Biliyorsunuz, bizim küfürlerimiz anayla, avratla başlar. Hiç gördünüzmü Allaha öyle sözlerle hitap edeni?

Küfür, müfür eden yok, sadece inanan ve inanmayan var.

Kaldı ki diyelimki birileri küfür etti; sadece küfür etti diye hangi vicdan karşısındakini bu kadar zalimce yakar?

Size birisi küfür etse, onu yakarmısınız?

Yakmazsanız, Allah sizden dahamı vicdansız?

Şirk koşanıda boşverin. Şirk koşanda yok. %99.999 Allaha veya tek tanrıya inanıyor. zaten ikiside aynı kapıya çıkar.

Kalan 3-5 kişide inanmasa ne olur? Koskoca Allah için bir problemmi yaratırlar?

Zaten madem ki onları da Allah yaratmış, niye gıcık kapsın onlara?

Allahın dengi mi oluyorki onlar, Allah onlarla hizipleşsin, iddialaşmaya girsin, intikam hisleri beslesin?

Tıpkı bir çocuk gibi; "Vaaay sen bana bunu yaptın, bende sana böyle yapıcam" desin.

"Küstüm sana işte, al misketlerini, ver benim oyuncaklarımı" desin.

Şeytan gibi, yetki ve sihir sahipleriyle uğraşmak varken, niye gidip de zavallı biçare insanlarla uğraşsın.

Hadi diyelimki canı kavga, atışma, iddialaşma istiyor; niye o zaman bizede kendine yakın güçler vermeden kavgaya tutuşuyor?

Buna nasıl adalet? Allah hem kavga istiyor, hemde silahları kendi seçiyor.

Çok özür dilerim.

Ben bir sürü robot yapsam, sonrada onlara "ben senin Allahınım" desem, yaptığım robotlardan biri de "ben inanmıyorum" dese.

Bende o robot öyle dedi diye onu yaksam, bana ya çocuk derler yada sapık derler.

Aksini iddia edemeyiz, mademki sonsuz güçte bir Allah var, bizim gibi varlıklar onun gücünün ve aklının yanında robottan bile basit kalır.

Etikmidir bu? kendinden milyarlarca kez zayıf bir varlık yarat, sonrada onlarla iddialaşmaya gir, hatta kavgaya tutuş, ve hatta onlardan intikam almaya çalış.

İnsan ahlakının bile çok altında olan bu davranış, nasıl olurda yüce bir Allaha yakışır.

Buna inanmak, Allahı küçültmek, aşşağılamak değilmidir?

Siz Allaha küfürden bahsediyorsunuz. Bana kalırsa, bütün bunlara inanmak Allah dediğiniz varlığa en büyük küfürdür.

Hayır kralx,

İnsanlar sizin sandığınız kadar zalim değil.

Sapıklar hariç, hiçbir aklı başında insan, hiçkimsenin derilerini değiştire değitire, yakmaz.

İnsanlar bahsetttiğiniz, Allah kadar zalim olsaydı, şu anda devlet yönetimlerine hakim olan kanunlarda da insanları yakıp, kavurma gibi sadistce cezalar olurdu.

Ayrıca Allah dediğiniz varlığı insanla rekabete soktuğunuzun farkına varmalısınız.

Acımasız hükümdarlar fikrinize ise katılıyorum.

Mesela firavunlar, nemrutlar gibi eski dincilerin yanında, saddam hüseyin, hümeyni, gibi yeni dinciler.

.

Ama herşeye rağmen o Allah ki, çok sabırlı, merhametli ve BA-ĞIŞ-LA-YI-CI-DIR..

Olmaaaaz, olmuyor işte.

Duruma göre, adamına göre BA-ĞIŞ-LA-YI-CI-DIR. demeniz gerekir.

Az önceki iletinizde, Allah inanmayanları iyilik meleği bile olsa cayır cayır yakar dediniz.

Yani sınırlı BA-ĞIŞ-LA-YI-CI.

Kendisine destek verini bağışlıyor, vermeyeni bağışlamıyor.

Üstelik bunu yaparken, hiçde etik davranmıyor.

Ben asarım, keserim, kimseyede hesap vermem diyor.

Yok, pardon öyle demiyor, bu biraz masum kaldı.

Allah yarattı demem, derilerini yüze, yüze sonsuza kadar yakarım diyor.

Sevgiyle kalın.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kendi adınıza konuşun lütfen.İnsanlar değil bana demeniz gerekirdi.

Ben tanrı olsam sizi hiç sıkıntılara sokmazdım. Yaratılışların en güzelinde yaratırdım. Ölüm ne kelime sizi sonsuza kadar yaşatırdım.

Sizi öyle yaratırdım ki, eşinizi hemen bulur birbirinize aşık olur sonsuza kadar mutlu yaşardınız.

Sizi yaratılışların en güzeliyle yaratır erdemlerin en iyisiyle donatırdım.

Size yeteneklerin en güzellerini verirdim.

Size evlerin en güzelini verirdim. Bahçeli havuzlu....

Hepinizin altında, ruhumdan üflediğim güçle çalışan çevreyi kirletmeyen 4x4 cipler verirdim.

Tek bir yetim bırakmazdım. Tek bir savaşa izin vermezdim.

Ben tanrı olsam hepinizi severdim. Sizin mutluluğunuz bana yeterdi.

Ben tanrı olsam, şeytan diye bir mahluk yaratıp kullarımı saptırmazdım

Tüm bunları vermeme karşılık kullarımdan tek bir karşılık beklemezdim

Bana kulluk etmelerini emretmezdim

HAKSÖZ..

1- Kedi adıma konuştum zaten.. insanım ve nefsimi iyi tanıyorum.. Ne zaman öfkelendiğimi biliyorum.. Birini bin bir türlü rızıkla beslesem ve o biri beni hiç kazımasa, benle alay etse, bana karşı nankör olsa ona ne yapacağım belli.. na lüx köşkler vermezdim heralde..

2- O saydıklarının epsi insana verilmiş ve insan olması gereken en üstün ve en güzel özellikelrde yaratılmıştır..

3- Ebedi sadet ahiret hayatına saklanmıştır. Dünya geçicidir ve imtihan noktasıdır..

EVRENSEL..

Sevgili xlark tades,

Bu sizin söylediğiniz ticarete girer.

O bana şunu, bunu vermiş, bende ona şunu bunu vermezsem olurmu?

Altta kalmama, kültürümüze benzer.

"Fadime hamımlar, bizim kızın düğününde beşi biyerde taktılar, bizde şimdi yeni yazlıklarına bi ev hediyesi götürmezsek olmaz

Bu iş ne düğün nede beşibiyerde işidir..

Yukarda saydığım nimetlerin karşılığında sadece "la ilahe illallah" keilmesini bekleyen bir Rabbimiz var.. Zaten sen sana verileninm tirilyonda birini rabbine veremezsinki..

Nemiz varda ne vereceğiz..

Bir gözün bile şükrünü eda etmek için bin yıl ibadet etsek kafi gelemz..

Ama Alahın rahmeti sebebiyle, çok verilene karşın azıcık birşey isteniyor.. O da kendi çıkarın için zaten..

Kim Allaha küfür ediyor, sayın kralx?

Hiç gördünüzmü Allaha küfür eden birini?

Biliyorsunuz, bizim küfürlerimiz anayla, avratla başlar. Hiç gördünüzmü Allaha öyle sözlerle hitap edeni?

Küfür, müfür eden yok, sadece inanan ve inanmayan var.

Kaldı ki diyelimki birileri küfür etti; sadece küfür etti diye hangi vicdan karşısındakini bu kadar zalimce yakar?

Size birisi küfür etse, onu yakarmısınız?

Yakmazsanız, Allah sizden dahamı vicdansız?

Şirk koşanıda boşverin. Şirk koşanda yok. %99.999 Allaha veya tek tanrıya inanıyor. zaten ikiside aynı kapıya çıkar.

Kalan 3-5 kişide inanmasa ne olur? Koskoca Allah için bir problemmi yaratırlar?

Zaten madem ki onları da Allah yaratmış, niye gıcık kapsın onlara?

Allahın dengi mi oluyorki onlar, Allah onlarla hizipleşsin, iddialaşmaya girsin, intikam hisleri beslesin?

Evet küfredenleride gördüm o şekilde.. ve bir çoğunuzda görmüşsünüzdür...

Siz başta alahla insanları ilişkilendiriyorsunuz..

Verdiğiniz bilya örneğinde muhatapların ikiside insandır..

Ama Allah yaratandır ve övgüye ibadete kulluk edilmeye layık olandır..

Bugün bir başbakana nasıl hakaret edemezseniz Allaha hiç bir şekilde hakaret edemezsiniz..

Ederseniz karşılığını görürsünüz, çünkü haddi aşmız olursunuz..

Ben bir sürü robot yapsam, sonrada onlara "ben senin Allahınım" desem, yaptığım robotlardan biri de "ben inanmıyorum" dese.

Adı üstünde robot diyorsunuz, sizde biliyorsunuz ki, şuan ki teknolojide robotlar yazılımlarla hareket ederler ve düşünemezler...

İnsna robot değildir.

Her defasında koca koca harflerle yazdığımz ancak her defasında da okunmyana iletilerimizde hür iradeden bahsettik..

Olmaaaaz, olmuyor işte.

Duruma göre, adamına göre BA-ĞIŞ-LA-YI-CI-DIR. demeniz gerekir.

Bunu ben söylemiyorum Allah-ü zülcelal ayetleirnde kendisi buyuruyor..

Ben affediciyim diyor, tövbe kapısı kıyamete kadar kapanmaz diyor..

Dinden çıkanada dinde olmayanada davet her zamandır..

Ve yeni müslüman olan bir kimse, annesinden doğduğu gibi günahsızdır...

Saygılar..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Allah size merhamet etsin...

Evrensel ne kadar da, cüretkar bir yazı bu ve ne kadar içi boş...

İnananları yaralıyorsunuz, Allah'a bir zararınız dokunmaz, zaten bilmiyorsunuz bilseniz böyle konuşmazsınız.

Kendinizi Allah yerine koyacak kadar *********?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

yemin ediyorum şu sayfayı açan arkadaşın düşünce sistematiğini gördükten sonra içim rahatladı.ilkin düşündüm acaba akıllıca bir tenkit varmı bir bakayım ama yok hatta ***** ***** yok.

onun için haksöz nickli arkadaşın sözlerine cevap vermeye tenezzül dahi etmiyorum.

dileyen rabbine bir yol tutsun

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Namusum şerefim üzerine yemin ederim

iki gözüm önüme aksın

Allah canımı alsın

Kuran eviliya çarpsın ki yanlış bir şey yok kuranda.

Eeeee bu kadar bilimsel gerçekler karşısında banada tekrar müslüman olmak düşer

Doğruyu buldun mu haksöz, :D

Ama bu bir latife olsada doğru söylemişsin. Allah canını alacak, buna mani olamazsın... Bilimde mani olamaz. :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bilim derki bir sineyin kanat cirpmasi kaginatin ömrünü uzatmasinda katkisi var, o halde ben yoktan gelmedim o yaratandan geldim o olmazsa ben olmam ben olmazsam da o olmaz, allah benim canimi alicakda onun dokunulmazligimi var o da bir gün yok olucak bundan emin ol hangi kafaya hizmet ediyoruz.

Neden Allahı insanlar gibi tasavvur ediyorsunuz..

Zaten tartışmalarda yapılan teknik hata burada..

Onu insan gibi tasavvur edip, iddalarınızı bunun üzerine binba ediyorsunuz..

Örneğin insanla Alşlah'ı mukayese edip, sözlerini aynı kategoriye koyup çelişki arıyorsunuz..

O herşeyden münezzehtir..

Hiçbir şeyle kıyas edilemez, ölçüştürülemez..

Yaratmaya gücü yeten, neden ölsün..

İdrak edilemeyecek bir güçten bahsediyoruz..

O yarattıkları gibi ölümlü değildir..

O hariç evrende ne varsa hepsi ölümlüdür..

Ölümü de yaratan odur...

Saygılar..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bilim derki bir sineyin kanat cirpmasi kaginatin ömrünü uzatmasinda katkisi var, o halde ben yoktan gelmedim o yaratandan geldim o olmazsa ben olmam ben olmazsam da o olmaz, allah benim canimi alicakda onun dokunulmazligimi var o da bir gün yok olucak bundan emin ol hangi kafaya hizmet ediyoruz.

yazık mı desem, komik mi desem bilemedim.

Allah'ta yok olacak (haşa) bunu ne tür bir bilgi ile söyleyebiliyorsun acaba? Allah'ı algıladığını söyleyen biri de ancak bu kadar algılar zaten... "ezeli-ebedi" "doğmamış-doğurulmamış" "hiç bir şeye ihtiyacı olmayan-her ihtiyacı karşılayan" Allah'tan söz ediyoruz lena, senin kendi uydurduğun tanrıdan değil. Evet tanrılar yok olacaklar, bütün batıllar yok olacak Baki olan Allah'tır... Ve O ölümsüzdür...

Ha sen şu uzaylı tanrılarından söz ediyorsun sanırım... Evet onlarda yok olacaklar... :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Araf 192- Bu putlar, ne o tapınanlara, ne de kendi kendilerine yardım edebilirler.

Araf 193- Eğer siz onları doğru yola çağırsanız, size uymazlar. Onları ha çağırmışsınız, ha çağırmayıp susmuşsunuz, hiç fark etmez.

Araf 194- Allah'ı bırakıp taptıklarınız da tıpkı sizin gibi kullardır. Eğer iddianızda doğru iseniz haydi onları çağırın da size cevap versinler.

Kurana göre iddia edilen tanrının gerçek olabilmesi için yapılan çağrılara cevap vermesi gerekiyor.Eğer allah gerçek tanrı ise, aynı şeklide,tutarlı olabilmesi için yapılan çağrılara cevap vermesi gerekir.

Evet sayın müslümanlar sizleri test,e davet ediyorum. Eğer iddianızda samimi iseniz ?

Allahı çağırın bakalım cevap verecekmi?

bu ayetlerde putların (canlı-cansız)mutlak manada yaratılmış olduğu ve bu putlara tapılmasındaki çarpıklık gayet güzel ifade edilmiş.gelelim sizin sorunuza Allah neden cevap vermiyor?diyorsunuz.buyrun siz cavap verin ozaman kışın ardından baharı getiren ,toprağa hayat veren,susuz kalmış bitkilere canlıların tümüne yağmur yüklü bulutları sevkeden,ağzına aldığın bir lokmayı ne yapman gerektiğinden habersizce yuttuktan sonra karnında bunu ayrıştıran faydalarına göre vucuda dağıtan,yıldızları direksiz tutan ayı takvim yapan,dağları sağlam bir kazık yapıp yeryüzünü sarsıntılardan koruyan...bunları saymaya kalksak bitmez vs...şimdi bunca işi gören zat çağrılara kulak vermiyormu.ne kötü hükm ediyorsunuz.ha sizin Allaha olan açık isyanınızı Allah erteliyorsa bunuda hikmeti gereği imtihanda olan dünya hayatında değil vaad ettiği ahiret yurdunda yapacaktır.ve ozaman göreceksiniz çağrılana nasıl geliniyormuş.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bu ayetlerde putların (canlı-cansız)mutlak manada yaratılmış olduğu ve bu putlara tapılmasındaki çarpıklık gayet güzel ifade edilmiş.gelelim sizin sorunuza Allah neden cevap vermiyor?diyorsunuz.buyrun siz cavap verin ozaman kışın ardından baharı getiren ,toprağa hayat veren,susuz kalmış bitkilere canlıların tümüne yağmur yüklü bulutları sevkeden,ağzına aldığın bir lokmayı ne yapman gerektiğinden habersizce yuttuktan sonra karnında bunu ayrıştıran faydalarına göre vucuda dağıtan,yıldızları direksiz tutan ayı takvim yapan,dağları sağlam bir kazık yapıp yeryüzünü sarsıntılardan koruyan...bunları saymaya kalksak bitmez vs...şimdi bunca işi gören zat çağrılara kulak vermiyormu

Bunlar sizin idddianız.Kendi iddianızı kanıt olarak getirmezsiniz. Bende o zaman kalkar tüm bunları amon ra yapıyor derim. Veya bunlar evrimin doğal seleksiyonu olarak oluşuyor derim. Bu şeklide hiç bir yere varamayız.

Putlardan nasıl cevap vermesi isteniyorsa aynı şeklide canlı yayın cevap verecek o kadar. Vermiyorsa Allahın tanrılık iddiası havada kalır

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İki embriyo, bir ana rahminde...

Her şeyden habersiz bekleşiyorlarmış, sudan bir beşiğin içinde...

Sarılıp birbirlerine, karanlıkta uyumuşlar öylece...

Haftalar geçmiş, ikizler gelişmiş.

Elleri, ayakları belirginleşmiş.

Gözleri çıktıkça meydana,

İkisi de çevrede olup biteni fark etmiş...

Ne rahat, ne güvenli bir dünyaymış bu...

Sıcak, ıslak, sevgi dolu...

"Öyle güzel bir dünyada yaşıyoruz ki" demişler, "...bize ne mutlu..."

Gel zaman git zaman, çevreyi keşfe girişmişler.

Bu karanlık dünyayı ve hayatın kaynağını deşmişler.

Onları besleyip büyüten kordonu fark edince

O kordonla kendilerini var eden Anne'lerine şükretmişler.

Sonra başlamış bir varoluş tartışması:

"Buraya nereden geldik, biz nasıl olduk" diye sormuş ikizler...

"Annemiz" demiş biri, "O bizi var etti, bize can verdi."

"Ne biliyorsun" diye itiraz etmiş öteki, "Sen hiç Anneni görmedin ki...":

"Belki de o sadece zihnimizdedir. Anne inancı bizi rahatlattığı için

uydurduğumuz bir şeydir."

Süredursun ana rahmindeki tartışma, ikizler büyüyüp gelişmişler.

Rahme sığmaz olup tekmeleşmişler.

Artık parmakları ve kulakları varmış kerataların...

Büyüdükçe anlamışlar ki, yolun sonu yakın...

Gün gelecek, bu güzelim hayat bitecek;

Karanlık bir yolculuk, onları bir başka diyara çekecek.

"- Buradaki hayatımızın sonuna yaklaşıyoruz" diye fısıldamış ikizlerden biri efkarla...

"- Ben gitmek istemiyorum" diye diretmiş öteki; "doyamadım ki daha hayata..."

"- Ama mukadderat alnına yazılandır; dua et, belki doğumdan sonra hayat vardır."

Sormuş karamsar olan:

"- Bir gün bize hayat veren kordon kesilecek. Ondan sonra başımıza neler gelecek?"

Şiirle cevaplamış iyimser olan:

"Birçok giden/ memnun ki yerinden/ çok seneler geçti/ dönen yok seferinden..."

Ve günlerden bir gün, yer sarsılmış, duvarlar kasılmış.

Dayanılmaz sancılarla ikizler beklenen günün geldiğini anlamış.

Buruşuk kollarıyla birbirlerine son kez sarılıp vedalaşmışlar.

Ve "ömrümüz bitti" diye çığlık çığlığa ağlaşmışlar.

Azrail sandıkları bir el kesmiş onları hayata bağlayan kordonu,

Ağlaya ağlaya karanlık bir koridordan öbür hayata çıkmışlar.

Ya ne kadar dünya hayatına benziyor değil mi? Anne karnın daki bebek bile anneyi tasavvur edemediğinden onu yok sayabiliyor... Ama bir diğeri görmediği annesine inanıyor... Ve gerçek şu ki, hiç bir bebek annesiz dünyaya gelmiyor...ANLAYANLARA...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Dikkat edersen insnaların kendi yaptıklarından cevap bekleniyor..

Allah'ı (haşa) insan yaratmadıki, cevap beklesin..

Yani buradaki temel mantık yada ana tema;

İnsanların kendi yaptıklarına tapınmalarının tutarsızlığıdır..

Zaten Allah, bir çok şekilde tecelli ederek cavap veriyor..

Tabi görebilirsek..

Saygılar..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İki embriyo, bir ana rahminde...

Her şeyden habersiz bekleşiyorlarmış, sudan bir beşiğin içinde...

Sarılıp birbirlerine, karanlıkta uyumuşlar öylece...

Haftalar geçmiş, ikizler gelişmiş.

Elleri, ayakları belirginleşmiş.

Gözleri çıktıkça meydana,

İkisi de çevrede olup biteni fark etmiş...

Birde ne görsünler, birbirine yapışıklar

bunu fark edince ne zor şartlar altında yaşadıklarını anlamışlar

İstedikleri gibi hareket edemiyor oynayamıyormuş bebecikler

Biri, ben bu şartlar altında yaşamak istemiyorum

Diğeri ise tamam olabilir ama benim yaşamım senin yaşamına bağlı, ne kadar kötü olsada ben yaşamak istiyorum demiş

Sonra başlamış bir varoluş tartışması:

"Buraya nereden geldik, biz nasıl olduk" diye sormuş ikizler...

"Annemiz" demiş biri, "O bizi var etti, bize can verdi."

Diğeri isyan etmiş. bu şeklide yaratacağına hiç yaratmasaydı diye isyan etmiş

Onların isyanları süredursun ana rahmindeki ikizler büyüyüp gelişmişler.

Rahme sığmaz olup tekmeleşmişler.

Artık parmakları ve kulakları varmış kerataların...

Büyüdükçe anlamışlar ki, yolun sonu yakın...

"- Buradaki hayatımızın sonuna yaklaşıyoruz" diye fısıldamış ikizlerden biri ef

"- Ben gitmek istemiyorum" diye diretmiş"

diğer insanlar koşup eğlenirkeni hayatı doya doya yaşarken biz bu şeklide ömür boyu birbirimize bağlı kalacağız, diğer insanların mutluluğunu gördükçe perişan olacağız bu beni kahreder ben buna dayanamam demiş

Diğeri ise hayır yanılıyorsun .Tıb çok gelişti bizim durumumuza da mutlaka bir çare bulacaklarını umuyorum

Ve günlerden bir gün, yer sarsılmış, duvarlar kasılmış.

Dayanılmaz sancılarla ikizler beklenen günün geldiğini anlamış.

Dünyay geldikten bir müddet sonta yine uyumuşlar bi<im bebecikler,gözlerini açtıklarında ise birde ne görsünler!!!!!, ikiside ayrı ayrı yataklarda yatıyor. Artık sevinçlerine diyecek yokmuş

Kardeşi ona ben sana demedimmi ümitsiz olma diye.

Yaaaa hikayelerin böyle versiyonlarıda var değil mi?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bunlar sizin idddianız.Kendi iddianızı kanıt olarak getirmezsiniz. Bende o zaman kalkar tüm bunları amon ra yapıyor derim. Veya bunlar evrimin doğal seleksiyonu olarak oluşuyor derim. Bu şeklide hiç bir yere varamayız.

Putlardan nasıl cevap vermesi isteniyorsa aynı şeklide canlı yayın cevap verecek o kadar. Vermiyorsa Allahın tanrılık iddiası havada kalır

benim neyi kasdettiğim yazımın bütününden çıkartılabilicek durumdayken eksik alıntı yapmayın.

milyar insanın iman ettiği ve milyarlarca insanın saygı duyduğu bir kitabın sizce heryeri bir biriyle çelişiyorsa ne hikmetse bunu bu güne kadar t. dursun ve avanelerinden başka hiç kimse göremediyse bizede sizin gibi ateş pare-i zekaları sadece tebrik etmek kalıyor :D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.