Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

başbakanımızdan memnunmusunuz

ugurcan91

Önerilen İletiler

arkadaşlar şunu merak ediyorum kaçınız hükümetimizin iyi işler yaptığını yeterli olduğunu savunuyor kaçınız bu hükümetin devrilmesini istiyor darbeye yaklaştığımız bu dönemde türkiyemiz hakkındaki yorumlarınızı bekliyorum..saygılarımla....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Elm sokağında kabus

Hani bi film var ya,Freddy yiyor adamı uyuyunca, bende uyuyakaldım, rüyadayım sandım, kabusmuş geç anladım.Dur,bak anlatayım:

"Çocuklar dizi dizi

Sıra sıra geçiyordu ...

Ülkenin başbakanı , yani eski başbakan, sonra cumhurbaşkanı ,son olarak seçilmiş ,

"Başkan'ı",Vakur bir edayla gözlerini kısmış,Çocukları izliyordu ...

Mimarı olduğu devrimin bekçisi ,bu çocukları görüyordu .

Fesli oğlanlar ,Çarşaflı kızlar ,Cüppeli çocuklar, Anne babalarına el sallıyordu ...Anne,babalar tribünde ayrı ayrı ,Haremlik, selamlık oturuyordu

31 Mart,

Yeni cumhuriyetin kuruluş yıldönümü kutlamaları bu senede çok renkliydi

Siyah çarşaflar, Kırmızı fesler, Yeşil cüppeler... Yeni bayramlar ,yeni kutlamalar vardı artık .

Yeni uygulamalar...

Resmi kurumlarda baş bağlama mecburiyeti gelmişti ,Okullarda kız,erkek öğrenci ayırımına başlandı ...Sıralar kalkmış, rahle standarttı,

Eğitimde arapça mecburi yabancı lisandı.

Kadınlar ,kadın doktora, Erkekler ,erkek doktora muayene oluyordu.

İlaç yerine muska yazılıyordu,

Faizsiz kazanç ,resmi bankacılık sistemi, İmam nikahı,resmi evlenme biçimiydi.Dört kadınla evlenebiliyor,Bir kerede dördünü de boşayabiliyordun.Yeni cumhuriyette teknolojiyi de sonuna kadar kullanabiliyor

Cep telefonuyla bile boş ol deyip, yüzünü görme zahmetine girmeden, kadından kurtuluyordun.

Ancak önce müftüden izin almak gerekiyordu.Yani sistem kadını acayip koruyordu.

Alkolün her nevi haramdı, rakının yerini şerbet aldı,

Boğazda şerbet-balık Havuzda paçalı ..., Tekstilde yeşil ton, Devrimin modalarıydı.

Hukukta şer-i kurallar uygulanıyordu Tarih yeniden yazılıyordu.

Birinci "KURTULUŞ" savaşının eski kahramanları

Rafa kalkıyor, Ulema onları hain sayıyor,

İkinci "KURULUŞ" savaşının yeni kahramanları ,

Müfredatta ki haklı yerlerini alıyordu.

Küçük zihinler bu kitaplarla aydınlanıyordu:

Örneğin:

"Vatandaşlık ahlakı ve devrim tarihi " kitabı

Birinci bölüm:

"Nasıl yıllarca bekledik?"

İkinci bölüm:

"Düşmanın nasıl içine sızdık ?"

Üçüncü bölüm:

"Herkesi nasıl kandırdık?"

Dördüncü bölüm:

"Nasıl oy topladık?"

Beşinci bölüm:Final.

"Nasıl ele geçirdik ,nasıl devirdik ?" Hepsi ezbere öğretiliyor,

İşte böyle "bilinçli", "ahlaklı" nesiller yetişiyordu!

Hatta yetişmişti.

Ülke, son beş yılda,

Ne çok,

"Değişmiş ve Gelişmişti "

Stadyum "hu" sesleri ile inliyordu.Yeni ordunun yeni başı,yeni Genelkurmay başkanı,bir yandan artık rahat rahat bırakabildiği sakalını sıvazlayıp, bir yandan da çocukları selamlıyordu .

Kuvvet komutanları ,subaylar toptan değişmiş,

Yeni komutanlar "tarikat kıdemine " göre atanıyordu.

O yüzden üst rütbeli komutan,

"Tarikatta kuvvetli ,askeriyede acemi",

Altındaki,

"Askeriyede tecrübeli,tarikatta yeni" olabiliyor,

İşler biraz karışıyor,

Ordu bu sebepten silahtan çok,

Büyü yaptırarak savaşmayı tercih ediyordu.

Top büyüsü,Tank büyüsü,Füze büyüsü,Apaçi ,Sikorski ve F-16 büyüsü,

Yeni generaller arasında çok tutuluyor, radar sistemleri yerine fala bakılıyordu.

Stadyumda "mekanize büyü " taburu geçişini tamamlıyor,kutlamalar coşkuyla sürüyordu.

İşadamları için özel bir tribün kurulmuş,

Onlarda ellerini patlatırcasına alkışlıyorlardı .

Bir yandan da melul mahzun Başkan'a bakıyor

Küçücük bir "Aferim" bekliyorlardı.

Bir ihale onlara yetiyordu,

Hepsi Başkan'ını çok seviyordu..........?

Gözleri dolu dolu,

Medyacıların da eksik kalır yanı yoktu,

Ne de olsa devrimde onların da emeği çoktu,

O yüzden ilk onların mallarına el kondu,

Ülkeden ilk onlar kovuldu.

Yeni medyacıların, yeni televizyonları bu cennet tablosunu flaş, flaş yayınlıyordu .

Sahanın ortasında toplanan; Kara çarşaflı kızlar ,Fesli oğlanlar, Cüppeli çocuklar, Hep bir ağızdan, "Başkanım ,sen çok yaşa "Diye bağrıyordu.

Başkan nasıl çok yaşamasındı ?

Toprakların yarısını bırakmış , Tersane, fabrika,liman,Milli ne varsa satmış,Dört yılda herkesi,Ya kandırmış,Ya sindirmiş,Ya beslemiş,Ama devrimi gerçekleştirmişti.

Makyevalist düşünceye göre,

"Başarıya giden her yol mübahtı "

Öte yandan,

Memleket zaten "darül harptı."

Sessiz çoğunluk susmuş,

Sesli azınlık kazanmıştı.

Arada kalanların,

Yurtdışındaydı yarısı,

Yada çarşafa girmişti karısı.

80 yıllık plan gerçekleşmişti,

Ancak Başkanı işi kolay değildi .

Alt üstmüş,

Kaçak kursmuş,

Kamusal alanmış,

Palavradan sorun çıkarıp,

Artık kimseyi uyutamıyor,

Herşey satıldığı için,

Yabancılar üretiyor,

Yerliler tüketiyordu.

Üretemeyen, Ülkenin değeri düşmekte,Yiyemeyen,Yandaşları küsmekte idi.

İktidara iyi görünmek isteyenler,Jurnali meslek ediniyor,İnsanlar kendinden bile şüpheleniyor Yabancılar daha da taviz istiyor Artık şaşalı törenler bile yetmiyor,Devrimin boyası dökülüyor Başkan'ın boyuncuğu bükülüyordu...

Tüm bunlardan kurtulmak ,Milletin sesini kısmak için, Esaslı bir savaş gerekiyordu .E yabancılarda öyle istiyordu , Hadi artık ordu ne duruyordu Verdik sırtı batıya,O gazla girdik komşuya...

Çanakkale'de de öyle olmuştu

Düşman bulutla boğulmuştu,

Yoksa birisi mi uydurmuştu?

Fal,büyü,muska tutmayınca Koca ordu kaldı yaya,İbret olduk dünyaya. Ne mi oldu sonra? Ruhumuza El Fatiha..."

Ter içinde uyanmışım. Bu ne kabusmuş ama, derken çaldı kapım. Polis gelmiş beni almaya,Neymiş peki suçum?Hacet yok sormaya. Zaten kalmadı aklım, Copu yiyince kafaya.

Dediler ki :

"Filanca maddesidir yasanın,Nerde senin sakalın? Hadi yürü bakalım."

Yahu hala uykuda mıyım?

Falakaya yatınca ANLADIM!

Kerimcan KAMAL

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Mevcut yönetimden memnun olduğunu söyleyen insanın aklından şüphe ederim.Bu kadar teslimiyet süreci yaşatmış başka bir hükümet yoktur tarihimizde.Türk insanının itibarını iki paralık ettiler.Ama bunların sonları da yaklaştı.amerikan ve Batı ****** sonların yaklaştığını biliyorlar.Bu yüzdeb son zamanlarda ağa takılan balıklar gibi bir çırpınış süreci yaşıyorlar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bence hükümet çok acemi, her şeyi yüzlerine gözlerine bulaştırıyolar. tayyip erdoğan ise başbakan olabilicek kişiliğe kalıba sahip değil. topluma örnek olabilmekten uzak davranışları var. örnek davranışlarını gözardı etmek istemem; ama bir başbakanın yapmaması gereken, kendi halkını azarlama vs gibi davranışları sergilememesi gerekir. toplum gözündeki kendi algılamasını belki yiyip bitirmiştir.

hükümet, bi yandan kendi acemiliğiyle uğraşırken bi yandan da türk siyasetinin kötü yönetimiyle (kendileri de dahil) de uğraşıyo. hükümeti devralırken milyarlarca dolar dış borç vardı. üretim çok yavaştı vs.. türkiye gerçekleriyle kendi acemilikleri, özellikle talan ekonomisi zihniyetleriyle ülkeye çok zarar verdiler. benim gözümde hepten bitmişlerdir. ama bi başka hükümet gelse türkiye gerçekleri karşısında ne kadar dayanabilir, dış borçlardan nasıl bağımsızlık elde edebilir, talan ekonomisini durdurabilir mi, yolsuzluklara, mafyaya, rüşvete dur diyebilirler mi, eğitime, sağlığa, dış politikaya ne gibi öneriler getirir orasından da ümitli değilim. gelicek olan her iktidar bu gerçeklerin altında ezilicek.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bence hükümet çok acemi, her şeyi yüzlerine gözlerine bulaştırıyolar. tayyip erdoğan ise başbakan olabilicek kişiliğe kalıba sahip değil. topluma örnek olabilmekten uzak davranışları var. örnek davranışlarını gözardı etmek istemem; ama bir başbakanın yapmaması gereken, kendi halkını azarlama vs gibi davranışları sergilememesi gerekir. toplum gözündeki kendi algılamasını belki yiyip bitirmiştir.

hükümet, bi yandan kendi acemiliğiyle uğraşırken bi yandan da türk siyasetinin kötü yönetimiyle (kendileri de dahil) de uğraşıyo. hükümeti devralırken milyarlarca dolar dış borç vardı. üretim çok yavaştı vs.. türkiye gerçekleriyle kendi acemilikleri, özellikle talan ekonomisi zihniyetleriyle ülkeye çok zarar verdiler. benim gözümde hepten bitmişlerdir. ama bi başka hükümet gelse türkiye gerçekleri karşısında ne kadar dayanabilir, dış borçlardan nasıl bağımsızlık elde edebilir, talan ekonomisini durdurabilir mi, yolsuzluklara, mafyaya, rüşvete dur diyebilirler mi, eğitime, sağlığa, dış politikaya ne gibi öneriler getirir orasından da ümitli değilim. gelicek olan her iktidar bu gerçeklerin altında ezilicek.

KIsmen katılıyorum. Ben dürüst ve samimi buluyorum o kadar, buna katılmayanlar olabilir ,saygı duyarım ... Sevgiler

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Başbakanımız bence şu ülkedeki kimsenni haberinin olmadığı akılınıneremeyeceği ağır şartları iyi bilerek haftanın 7 günü çalışarak samimice koşturmaktadır..Zaten terör düğmesine basılmasının asıl nedeni bu ülkedeki sağlanan istikrarı baltalamak karışıklık çıkartmak güçlenmesine birlik kurmasına engel olmak içindi..Bu Özal zamanındada bu ekonomik istikrar sağlandığındada böyle olmuştu..Allah başbakanımızı korusun , sonunda bizden olan çok bilgili birisi başa geçti , onun eksiğini gediğini araştırıp kazandırdıkları icraatları saklayanlara engellmeye çalışanlara lanet olsun! Allah iki cihandada derbeder ***** ****** etsin

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Tayyibi severim dürüst ve çalışkan bir insan..doğruya doğru... Ama politikalarını tartışabiliriz , bana göre Türkiyede şU an gelebilecek en iyi lider ..

Saygılarımla

Tayyibin dogrularini dürüstlüklerini söyle bir özetlesenizde bizde faydalansak nacizane..

saygilarla

Başbakanımız bence şu ülkedeki kimsenni haberinin olmadığı akılınıneremeyeceği ağır şartları iyi bilerek haftanın 7 günü çalışarak samimice koşturmaktadır..Zaten terör düğmesine basılmasının asıl nedeni bu ülkedeki sağlanan istikrarı baltalamak karışıklık çıkartmak güçlenmesine birlik kurmasına engel olmak içindi..Bu Özal zamanındada bu ekonomik istikrar sağlandığındada böyle olmuştu..Allah başbakanımızı korusun , sonunda bizden olan çok bilgili birisi başa geçti , onun eksiğini gediğini araştırıp kazandırdıkları icraatları saklayanlara engellmeye çalışanlara lanet olsun! Allah iki cihandada derbeder ***** ***** etsin

Simdi anliyormusun neden mod kontrolüne alindigini,iki yazini okudum ikiside bela dolu,siz Tayyip icin burada hic kimseye bela okuma hakkina sahip degilsiniz.biriside kalkip en son sözünü ilk basta söylerse sakin kizmayin.Tayyibin bu ülkeye yaptigi kötülügü baska hicbir basbakan yapmadi bugüne kadar,biz Türk basbakani istiyoruz Amerika ve Israile calisan bir basbakan degil.alin tursusunu kurun Tayyip Erdoganinizin.

sygilarla

şU an ... Şu an elinde olsa nasıl bir hükümet kurardın ki.. Alternatifin vardır herhalde... :clover:

Alternatif,icinde Tayyip Erdoganin olmadigi bir hükümettir.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Alternatif,icinde Tayyip Erdoganin olmadigi bir hükümettir.

saygilarla

:) Sevgili politika bu kadar celallenme.. Ben Tayyibi dürüst buluyorum seviyorum çünkü samimi buluyorum.Burda akp yi tartışmıyoruz.Ayrıca sen benim siyasi görüşümü biliyormusun ki Benden açıklamalar bekliyorsun..Bu adam % 50 ye yakın bir oy potansiyeli var nerde bu insanlar ,insanlar Tayyibi sevmekten korkar oldular. Kim verdi okadar oyu bu adama ozaman..Çevreme bakıyorum da ,eflasyondan beli kırılan esnafın şimdi yüzü gülüyor, alım gücü yüksek, beyaz eşya fiyatları ortada , ...bundan önceki hükümet döneminde millet açlıktan ölürken, laylada insanlar dolar saçarken ve şöyle derken " ne krizi türkiyede kriz miriz yok derken nerdeydinizz!! Sevgili politika gerçekleri söylemek yürek ister , ben partizan değilim, partizanca yaklaşmam kimseye, kimseyi se yargılamam Ben Türküm ve bizim bizden başka dostumuz yok...sevgiler :clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

benim başbakanın beğenmediğim özelliklerinin bitanesi de, güncel olaylar yaşanırken toplumun çoğunluğunun değerleriyle, kültürüyle, inanç yapılarıyla örtüşmeyen tavırlarda davranışlarda bulunması. zaman zaman halkını küçümseyen söylemlerde olması. uzlaşmacı tarafı olması gerekirken uzlaşmayı zorlaştırıcı söylemlerde politikalarda bulunması bence bi başbakanda olmamalı. başbakan halkı bir içinde tutmalı, sorunları iletişimle, istişare ve ikna ile çözümlendirmeli, halkının gereksinimlerine yönelik politikalar üretmeli. ama türkiye'de böyle başbakan zor çıkar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Elhamdulillah seriatciyiz.

(21.11.1994 Milliyet)

Yilbasina karsiyim. (19.12.1994 Sabah)

Ben tekkeye degil dergaha gittim.

(22.1.1997 Gozcu)

Ata'ya saygi durusunda sap

gibi ayakta durmaya gerek yok.(12.5.1994Hurriyet)

10 Kasim'da yaygara kopartildi. (14.11.1994Hurriyet)

Icki yasaklansin. (1.5.1996 Hurriyet)

Istanbul'u Medine yapacagiz. (Akis)

Butun okullar Imam Hatip yapilacak. (17.9.1994Cumhuriyet)

Ben Istanbul'un imamiyim. (8.1.1995 Hurriyet)

Mayo reklami sehvet somurusudur. (6.3.1996Hurriyet)

Milli Piyango zulumdur. (29.9.1994 Hurriyet)

Taksim'deki caminin temelini insallah atacagiz.(1.7.1994)

Sarik operasyonu cok komik. (15.5.1995 Sabah)

Yesil (kaldirim rengi) medeniyettir. (25.6.1994)

Ben Meclis'in dua ile acilmasindan yanayim.(8.1.1996Milliyet)

Imamlar da nikah kiysin. (9.5.1995 Milliyet)

ayrıca chp ıcın bunların kokunde meymenet yok dıyerek Ataturk dusmanlıgını da acıkca dıle getırmıs bırınden nasıl memnun olalım

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ben Muhammed Müslüman ümmetindenim. Türkiye dinsiz, laik bir memleket haline gelmiştir. Hayatımı Mustafa Kemal dinsizliği ile savaşa adayacağıma. Türkiye'yi bir din ve şeriat devleti haline getirmek için mücadele edeceğime.Kemal Paşa zamanında çıkarılan dinsiz kanunların tatbikini önleyeceğime, kısa zamanda ümmet esasına dayanan. şeriat devletinin kurulması için çalışacağıma, dinim. Allahım ve bütün mukaddesatım üzerine yemin ve kasem ederim."

Bu yemini eden birinden nasıl memnun olabilirimki?

bozkurtmusti ALINTI.

asla..en berbat başbakan ecevitten sonra gelen

Ecevitin ne hatası vardı. Yolsuzluk,vurgunculuk'mu yaptı yoksa?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Unutmayınki o hükümetin içinde Bahçelide vardı. Bu hükümet onların bıraktığı mirası yiye yiye bitiremediler. Vurgunlar,soygunlar yaşanmamıştı o zamanlar.Şimdi ise önü alınamıyor.

Peki;öncekilere bakarsak:Demirel,Yılmaz yada Çiller hükümetlerimi daha iyiydi. Bunları es geçipte,Ecevit demeniz şaşırttı beni.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ben açıkçası hiç memnun değilim ATATÜRK'ün kurduğu Cumhuriyeti yıkmaya çabalayan şeriatı yavaça beyinlere empoze etmeye çalışan ve nerdeyse başaran,bir asırlık TRT'yi din yuvası haline getiren bir hükümetin başbakanı...bakalım daha neler gelecek başımıza..ama biz ne dersek diyelim bu hükümet tekrar seçim yapılsın eskisinden dahada kuvvetli gelecektir başa.çünkü **** insan çok gerçeği göremeyecek kadar körler yine oylarını verirler yine başa getirirler ;)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Tayyibi severim dürüst ve çalışkan bir insan..doğruya doğru... Ama politikalarını tartışabiliriz , bana göre Türkiyede şU an gelebilecek en iyi lider ..

Saygılarımla

Uslüba bakarmısınız yalnız...

"Tayyibi severim...Az kurmadık rakı sofralarını cigerimle...

Ben rakı içerdim,o içmezdi..Hakkat dürüst adam benim cigerim ya...Televizyonlara ne diyorsa o..İçkinin damlasını değdirmiyor ağzına...

Ha ama politikalarını tartışabiliriz...

Gecenin bir vakti kadeh tokuştururken,dansöz gıza sırtını dönüp,beddua etmesi,pek de sosyal bir davranış değil...

Gene de,gelmiş geçmiş en iyi liderdir benim için...Öylesine atılgan ki;hesabı bile ödettirmedi valai...." :D:D:D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Elhamdulillah seriatciyiz.

(21.11.1994 Milliyet)

Yilbasina karsiyim. (19.12.1994 Sabah)

Ben tekkeye degil dergaha gittim.

(22.1.1997 Gozcu)

Ata'ya saygi durusunda sap

gibi ayakta durmaya gerek yok.(12.5.1994Hurriyet)

10 Kasim'da yaygara kopartildi. (14.11.1994Hurriyet)

Icki yasaklansin. (1.5.1996 Hurriyet)

Istanbul'u Medine yapacagiz. (Akis)

Butun okullar Imam Hatip yapilacak. (17.9.1994Cumhuriyet)

Ben Istanbul'un imamiyim. (8.1.1995 Hurriyet)

Mayo reklami sehvet somurusudur. (6.3.1996Hurriyet)

Milli Piyango zulumdur. (29.9.1994 Hurriyet)

Taksim'deki caminin temelini insallah atacagiz.(1.7.1994)

Sarik operasyonu cok komik. (15.5.1995 Sabah)

Yesil (kaldirim rengi) medeniyettir. (25.6.1994)

Ben Meclis'in dua ile acilmasindan yanayim.(8.1.1996Milliyet)

Imamlar da nikah kiysin. (9.5.1995 Milliyet)

ayrıca chp ıcın bunların kokunde meymenet yok dıyerek Ataturk dusmanlıgını da acıkca dıle getırmıs bırınden nasıl memnun olalım

gözlerinden öpüyorum :clover::clover::clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.