Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

başbakanımızdan memnunmusunuz

ugurcan91

Önerilen İletiler

Uslüba bakarmısınız yalnız...

"Tayyibi severim...Az kurmadık rakı sofralarını cigerimle...

Ben rakı içerdim,o içmezdi..Hakkat dürüst adam benim cigerim ya...Televizyonlara ne diyorsa o..İçkinin damlasını değdirmiyor ağzına...

Ha ama politikalarını tartışabiliriz...

Gecenin bir vakti kadeh tokuştururken,dansöz gıza sırtını dönüp,beddua etmesi,pek de sosyal bir davranış değil...

Gene de,gelmiş geçmiş en iyi liderdir benim için...Öylesine atılgan ki;hesabı bile ödettirmedi valai...." :D:D:D

:(:):D:lol: üslüba bak diyene bak :sorcerer:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Demokrasi ha...

Tanımlandığı şekillerdeyse evet,oldukça kızdırıyor beni...

Kullanıcı adımdan da okuyorsun ya fantastico...

İstediğim o işte benim...

Ya zaten demokrasi kavramı beni her zaman düşündürmüştür..Kimine göre demokrasi, kimine demogoji ..sen bana bakma ,ben bazı konularda radikalimdir..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kavramlar kirlidir fantastico...Onlar ilgilendirmesin seni...

Düzenin sağ çarprazında duran tok karınlıyla,sol yanında titreyen aç mideler ilgilendirsin seni...

Ötesini bilmesen de olur...

Ne istediğini,siyasal temrinlerden çok daha fazla sordururlar çünkü sana....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

Evet mutluyuz başbakanımızdan.

Terör, neredeyse her gün can alır hale geldi.

Partizanca ve kadrolaşmak için yapılan atamalar sayesinde. Bir yere adam atanırken, yeteneği ve tecrübesi değil, kimin adamı olduğu kıstas alındı. Bunların neticesinde, Su ve Elektrik kesinltilerinin mazide nostalji olarak kaldığı istanbulda bile haftada iki üç kez elektrik ve su kesintileri başladı.

Asayiş artık insanların sokakta huzurla yürüyemiyeceği kadar bozuldu.

İşsizlik son on yılın en yüksek rakamına ulaştı.

Cari açık cumhuriyet tarihinin en yüksek rakamına ulaştı.

Dış ticaret açığı büyüdü.

Dış politikada tam bir acziyet ve pasifistlik dönemindeyiz.

Devletin kurumları arasındaki uyum ve anlaşmanın esamesi kalmadı.

Olsun biz başbakanımızdan memnunuz. Tek kusuru var memleket idare edemiyor. O kadar kusur kadı çocuğundada olur zaten. İş mi.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

peki arkadaşım Avrupa birliğine girme yolunda atılan başarılı adımlardan neden bahsetmiyorsun.

AKP hükümetinden önce yıllarca boşuna uğraşmayın Türkiye'ye hiçbirzaman resmi aday statüsü verilmez,Kopenhag kriterlerini yerini getiremezsiniz denilmiyormuydu?.

Hem Avrupa Birliği hem Türkiye 3 Ekim 2005 tarihinde çok büyük bir sınav verdi ve her iki taraf da bu sınavı başarı ile atlatmasını bildi. Ancak yıllardır hiçbir öngörüleri ve temennileri gerçekleşmemiş olan aynı çevreler şimdi de hiç utanı sıkılmadan müzakereler açıldı ama Türkiye hiçbir zaman tam üye olamayacak iddiaları ile karşımızdalar. Bu iddialarını sürdürebilecekleri 10 yıl daha var önlerinde ve yine onlara en güzel cevabı Türkiye’nin sağduyulu insanları verecek. Ancak onlar eminim ki Türkiye tam üye olduğu gün bile söyleyecek şeyler bulacaklardır.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Hangi birliğe girerken hangi başarılı adımlardan söz ediyorsunz sayın sihayx.

Ab ne vaatetmiştir Türkiye ne kazanmıştır. Hangi üyelik? Daha önce hiç bir aday ülkeye dayatılmayan ek protolollerin bizim ülkemize dayatılması mı başarıdır üyelik söz konusu olsa bile (ki imkansız) serbest dolaşım hakkına bile sahip olamayacağız. Ve ab türkiyeyi bir pazar olarak görüyor dönem başkanlarından biri bir zamanlar şöyle demişti TÜRKİYENİN GENÇ NÜFUSU AB İÇİN İYİ BİR PAZARDIR bunu kullanmalıyız ve bu pazarı kaçırmamalıyız ancak tam üyelik söz konusu olamaz. Ama siz bunları unutmuşsunuzdur ya da hiç öğrenmediniz.

başarı maşarı söz konusu değil kandırmayın kimseyi.

başbakandan memnunmuyuz soru buydu o kadar memnunuz ki bir an önce gitmesini istiyoruz :D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bu ülkede vatansever ve ülke geleceğini doğru planlayacak çok zeki cumhuriyetçi ve Atatürkçü insanlar var elbet ülkenin bir lideri olacaktır. Bu ülke sahipsiz değil kalmaz. asıl mesele bu insanların yolunu açmaktır ab'nin dayatmalarına ve abd uşalığına hayır diyecek bizi genç, siyasi bilgiye sahip, zeki, aydın, en önemlisi ülkesini ve milletini seven siyasetçilerin önü açılmalıdır değerli arkadaşım.

bu siyasi bir hareket olmalı ve bunu halk talep etmeli. bu ülke kimlerden zarar gördüğünü biliyor onu iyi değerlendirmeli.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bu ülkede vatansever ve ülke geleceğini doğru planlayacak çok zeki cumhuriyetçi ve Atatürkçü insanlar var elbet ülkenin bir lideri olacaktır. Bu ülke sahipsiz değil kalmaz. asıl mesele bu insanların yolunu açmaktır ab'nin dayatmalarına ve abd uşalığına hayır diyecek bizi genç, siyasi bilgiye sahip, zeki, aydın, en önemlisi ülkesini ve milletini seven siyasetçilerin önü açılmalıdır değerli arkadaşım.

bu siyasi bir hareket olmalı ve bunu halk talep etmeli. bu ülke kimlerden zarar gördüğünü biliyor onu iyi değerlendirmeli.

Bu millet yani bizler sonuç olarak az veya çok her gelenden zarar gördük.

Dediğin özelliklere sahip birinin gelmesini bende isterim sonuç olarak Türkiye Cumhuriyetine kim daha iyi hizmet edecekse başımızın üstünde yeri var ama yok işte gelmiyo sayın keskinkalem

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

peki arkadaşım Avrupa birliğine girme yolunda atılan başarılı adımlardan neden bahsetmiyorsun.

AKP hükümetinden önce yıllarca boşuna uğraşmayın Türkiye'ye hiçbirzaman resmi aday statüsü verilmez,Kopenhag kriterlerini yerini getiremezsiniz denilmiyormuydu?.

Hem Avrupa Birliği hem Türkiye 3 Ekim 2005 tarihinde çok büyük bir sınav verdi ve her iki taraf da bu sınavı başarı ile atlatmasını bildi. Ancak yıllardır hiçbir öngörüleri ve temennileri gerçekleşmemiş olan aynı çevreler şimdi de hiç utanı sıkılmadan müzakereler açıldı ama Türkiye hiçbir zaman tam üye olamayacak iddiaları ile karşımızdalar. Bu iddialarını sürdürebilecekleri 10 yıl daha var önlerinde ve yine onlara en güzel cevabı Türkiye’nin sağduyulu insanları verecek. Ancak onlar eminim ki Türkiye tam üye olduğu gün bile söyleyecek şeyler bulacaklardır.

hangi başarılı adımlar ?

Sen hangi ülkede yaşıyorsun ya.

Müzakereler nasıl açıldı. AKP hükümetinin Kıbrıstaki geri adımları. Attığı imza ile, Güney Kıbrıs'ı tanıyacağını taahüt etmesiyle. Sonuç ne oldu. AB nin en güçlü ülkeleri, Türkiye AB üyesi olmak istiyorsa, Ermeni Soykırımını tanıyacak ve Güney Kıbrısı tanıyacak dedi. Başarı bu öyle mi. Merak etme bunları AKP den önce hangi iktidar yapmış olsaydı yine müzakereler başlardı. Daha müzakerelerin başlması için bu kadar taviz veren bir ülke.

Evet Sevr kadar başarılı bir anlaşma gerçekten.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

hangi başarılı adımlar ?

Sen hangi ülkede yaşıyorsun ya.

Müzakereler nasıl açıldı. AKP hükümetinin Kıbrıstaki geri adımları. Attığı imza ile, Güney Kıbrıs'ı tanıyacağını taahüt etmesiyle. Sonuç ne oldu. AB nin en güçlü ülkeleri, Türkiye AB üyesi olmak istiyorsa, Ermeni Soykırımını tanıyacak ve Güney Kıbrısı tanıyacak dedi. Başarı bu öyle mi. Merak etme bunları AKP den önce hangi iktidar yapmış olsaydı yine müzakereler başlardı. Daha müzakerelerin başlması için bu kadar taviz veren bir ülke.

Evet Sevr kadar başarılı bir anlaşma gerçekten.

:clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

başbakanımızı ben de pek bir samimi bulmaktayım.

"ananı al git burdan"

"askerlik yan gelip yatma yeri değildir"

şehit ailelerine,

"bunları mı dinleyeceğim?.."

"ben ulkemi pazarlamakla mukellefim"

çiftçilere hitaben,

"gozunuzu toprak doyursun"

cumhuriyet gazetesi bombalamasi icin,

"ne olacak bizim partiye de bomba atiyorlar..."

zira rte nin gaf diye nitelendirilen bu açıklamaları, bütünüyle onun samimiyetinden yaptığı açıklamalardır. Düşündüklerini gayet samimi bir şekilde söylüyor. Ne güzel, ne kadar da dürüst bir başbakanımız var.

Bu samimiyeti ve dürüstlüğü yanında ayrıca çok da hatırnazdır kendileri. Bir de, onun bu çevresindeki insanları hoş tutma çabasına kadrolaşma demiyolarmı ne kadar da ayıp...

eti-bor genel müdürü m.ahmet dere (akp balıkesir milletvekili turan

çömez'in eniştesi)

erdemir başkan vekili abdullah şener (başkan yardımcısı abdullatif

şener'in kardeşi)

şeker fabrikalari genel müdürü mehmet azmi aksu (içişleri bakanı

abdulkadir aksu'nun kardeşi)

tcdd genel müdürü süleyman karaman (tayip erdoğan'ın yakın dostu,iett eski genel müdür yrd.,ulaştırma bakanı binali yildirim'ın halasının oğlu)

oki başkan vekili erdoğan bayraktar (tayip erdoğan 'ın istanbul

büyükşehir belediyesindeki ekibinden)

sağlık bakanlığı müsteşar yrd.cihanser erel (maliye bakanı kemal

unakitan'ın kayınbiraderi)

sağlık bakanlığı personel genel müdürü muhittin bal (akp milletvekili

adayı)

sağlık bakanlığı hudut ve sahiller sağlık genel müdür vekili orhan

fevzi gümrükçüoğlu (erdoğan'ın belediye başkanlığı döneminde yolsuzluk iddası ile yargılanan mustafa albayrak'a sahte işkence raporu verdiği gerekçesiyle yargılandı)

kültür bakanlığı müsteşarı mustafa isen (imam hatip lisesi çıkışlı

, dini yayınlar yapan akça yayınevinin danışmanı, gazi üniversitesi edebiyat fakültesinin eski dekanı)

kültür bakanlığı müsteşar yrd.ibrahim atalay (devlet bakanı bekir

atalay'ın yeğeni)

tarım bakanlığı makam şoförü mehmet oğuz (tarım bakanı sami güçlü' nün bacanağı)

tarımsal araştırmalar genel müdürlüğüne atanan doç.dr.hasan ekiz (tarım bakanı sami güçlü'nün teyzesinin oğlu)

dış ticaret müsteşar yrd.ülker güzel (hasan celal güzel'in eşi)

köy hizmetleri genel müdür vekili ali altintaş (tarım bakanı sami güçlü'nün konyadan hemşehrisi)

enerji bakanı başdanışmanı yasin kalem (refahyol enerji bakanı recai

kutan'ın öz.klm.müd.)

enerji bakanı bakan danışmanı osman ilter (enerji bakanı hilmi güler'in kayınbiraderi)

maliye bakanlığı danışmanı hasan gül (refahyol döneminde bütçe daire

başkanlığı görevi yaptı)

maliye bakanlığı danışmanı ömer duman (refahyol döneminde ankara

defterdar yardımcılığı yaptı)

başbakanlık müsteşarı fikret üçcan (kültür bakanlığı eski

müsteşarı, şeriat eğitimi veren el ehzer mezunu hüsnü özer'in atama

belgesinde imzası bulunuyor)

başbakanlık müsteşar yrd.ahmet şirin (refahyol hükümeti dönemi maliye bakanlığı müsteşar yrd.)

karayolları genel müdürlüğüne atanan sabri erbakan (kapatılan rp'nin

başkanı necmettin erbakan'ın yeğeni,feyizoğlu'nun kardeşi)

başbakanlık müsteşar yrd. mustafa esen (28 şubat sürecinde soruşturma geçirmiş eski gümüşhane valisi)

büyükelçi ahmet davutoğlu ( başbakan abdullah gül'ün danışmanı)

istanbul sağlık müdür vekili dr.mustafa bakar (haseki hastanesi

başhekim yrd.)

ulaştırma bakanlığı müsteşar yrd. kemal albayrak (akp eski

milletvekili)

tüpraş yönetim kurulu başkanı kahraman emmioğlu (tayip erdoğan'ın

belediye başkanlığı döneminde genel sekreteri)

tbmm başkanlığı başdanışmanı haluk akşit (turizm bakanı güldal akşit'in eşi)

başbakanlık idari ve mali işler daire başkanı mehmet gürbüz (başbakan

abdullah gül'ün hemşehrisi,başbakanlık müfettişi)

bingöl valisi hüseyin avni coş (istanbul büyükşehir belediyesi'ne bağlı

bit'lerde yolsuzluk soruşturmalarında (akbil) görev alan ve işlem

yapılmasına gerek görmeyen mülkiye başmüfettişi)

izmir valisi yusuf ziya göksu (içişleri bakanı abdulkadir aksu'nun

yakın akrabası)

rize valisi enver salihoğlu (istanbul büyükşehir belediyesi'ne bağlı

bit'lerde yolsuzluk (akbil) başmüfettişi)

batman valisi efkan ala (milli eğitim bakanı erkan mumcu'nun danışmanı)

dsi genel müdürü veysel eroğlu (tayip erdoğan'ın belediye başkanlığı

döneminde iski genel müdürü)

aycell yönetim kurulu üyesi osman yildirim coşkun (sanayi ve ticaret bakanı ali coşkun'un oğlu)

aycell yönetim kurulu üyesi erkan topal (akp istanbul il başkan yrd.)

aycell yönetim kurulu üyesi osman d.ilgin (akp konya milletvekili

adayı)

aycell yönetim kurulu üyesi cahit paksoy (türktel türkiye genel müdürü ve telekom genel müdürü üyesi)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.