Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Kurandaki çelişkiler

haksöz

Önerilen İletiler

Arkadaslar,sizleri anlamakta zorlaniyorum,nedenine gelince kisaca görüsümü aciklayayim;Inanmayabilirsiniz,dinde zorlama yoktur isteyen inanir isteyen inanmaz,isteyen istedigine inanir*Sizin dininiz size benim dinim bana*Islam bu yönüyle bence laik bir yaklasimda sergilemektedir.

İslamda zorlama yoktur, inanmazsanız, cehennemde cayır cayır yanacaksınız !

Yanlış mı ?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Islamin bilimsel yönü tartismasiz olarak ispat edilmistir bunu ispat edenler siradan insanlar degil özellikle bilim alaninda isim yapmis olan bircok isim Islamin bilimsel yönünü kabul etmis ayetlerin isaret ettigi bilimleri insanliga anlatmislardir.

Bana örnek verirmisin? Bunu somut açıklarmısın? Neymiş bilimsel tarafı ve bilime katkısı?

Bunu başka bir forumda yeterince ortya koyamamışsız sanırım (Kuran''a göre bilginin kaynağı isimli forumdu sanırım)

Şimdi madem böyle bir laf ettin, bunu somutlaştır lütfen...

Kuranda celiski yoktur, ama illaki Kuranda celiski arayanlar önce kendilerindeki celiskiyi degerlendirseler bence cok büyük bir yarar saglayacaklardir.

Birincisi Kuran'da çelişki yoktur diyen birisi ilgili forumlarda dahil olmak üzere ortaya konulan çelişkileri tartışarak ortadan kaldırmalıdır. Madem çelişki yok gösterin omadığını aksini ispat edin her konuda...

İkincisi, kimsenin kimseye ve kimsenin hiç bir inanca hakaret ettiğini sanmıyorum. Sorgulamak, irdelemek, tartışmak hakaret değildir. Emin olun ki burada dini, bilimi ve Kuran'ı sorgulayan insanlar kendilerini sürekli sorgulamışlardır zaten. Kendi çelişkilerinin de farkındadırlar. O yüzden herşeye boyun eğmezler. Mantık ararlar ve beyinlerini kullanırlar. Bilmem anlatabildim mi!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

SAYIN TARAFSIZ

Bir kaç haftadır yazamıyordum, görüyorumki arkadaşlarımız boş durmamış. Sayın "tarafsız", yazdıklarınız inanan biri olarak beni incitmekle beraber, yine de bu konudaki gayretiniz ilgimi çekmiyor değil. "SİZİN GİBİ DÜŞÜNEN BİRKAÇ ARKADAŞ DA DESTEK OLUNCA İŞ YİNE BULANDIKÇA BULANMIŞ, KARMAŞIKLIK DİZ BOYU OLMUŞ, GÖZLERİNİ IŞIĞA KAPATANLAR KENDİLERİNE HAZIRLADIKLARI GECEDE EL YORDAMIYLA GERÇEĞİ MINCIKLAMAYA KALKMIŞ". ancak, yazdıklarım neden çarptırılmış, neden bir iki cümlelik cevaplarla savuşturulmuş, ve neden bilgi eksikliğinin giderilmesi için en ufak bir çalışma içine girilmemiş anlamıyorum. aslında anlıyorum ama anlamazdan gelmek istiyorum, çünkü ecel bizi alana kadar vakit var, dolayısıyla parmaklarıma kramp da girse size faydalı olabilmek için çabalıyorum.

1. Dinde zorlama yoktur, cehennem gerçektir ve kulların bunu bilmeye hakkı vardır. Kuran-ı Kerim'e bıyık altından gülerek bakanların zaten cehennem konusunu takmayacakları açıktır. yani zorlanma durumu söz konusu değildir.

2. Minicik yavrular, ateizmin pençesinde büyümek zorunda değildir. her aile çocuğunu dilediği gibi yetiştirir, inanan insan ise çocuğunun sonsuz mutluluğu için çırpındığından, onu elbette gerekli donanımlarla (sevgi, dürüstlük, hoşgörü..) yetiştirecektir.

3. Cehennem korkusu olumsuz birşey değildir, çünkü cehenneme girecek olanlar, kötülüğü benimseyenler ve iyilikten alıkoyanlardır. kararmış bir kalple ecele kavuşanlardır. önemli olan cehenneme girmek değil, cehenneme girecek mertebede olmaktır. çünkü Allah adaletlidir, ve eğer cehennemi hakediyorsanız, o gün geldiğinde Rabbinize mızmızlanmak yerine kendinizi kınarsınız. Çünkü Allah adaletlidir ve müthiş cömerttir.

4. İslam bir hayal değildir, gerçeğin ta kendisidir. tek yoldur. kusursuzdur. 2x2=4 sonucundan daha aşikardır, ancak inanmayan kalplere hiçbir delil yetmeyecektir, ve bu kalpler; şeytanlarının kulaklarına fısıldadığı cümlelerle cevap yetiştirmeye çalışacaklardır.

5. KAİNAT HZ. MUHAMMED (S.A.V.) HÜRMETİNE YARATILMIŞTIR, HZ. MUHAMMED SEVGİSİ KALBİ KUŞATMADIKÇA İMAN ELBETTE OLGUNLAŞMAZ, ÇÜNKÜ HZ. MUHAMMED SEVGİDİR, HZ. MUHAMMED "YAŞAYAN BİR KURAN" OLARAK DEĞERLENDİRİLMİŞTİR. UNUTULMAMALIDIR Kİ ANNEMİZİ BABAMIZI EVLATLARIMIZI HERŞEYİMİZİ VEREN ALLAHTIR, ALLAH İSE EN ÇOK MUHAMMED'İ SEVİYOR, ELBETTE KALBİMİZ O'NUN AŞKIYLA ATACAKTIR. YOKSA ALLAH KÖTÜLÜĞÜ ÇİRKİNLİĞİ Mİ EMREDİYOR, YOKSA MUHAMMED (S.A.V.) KÖTÜLÜĞÜMÜZÜ MÜ İSTİYOR? ELBETTE HAYIR. O HALDE BU RAHATSIZLIK NEDEN, YOKSA "şeytanın" RAHATSIZLIĞI MI DİLE GETİRİLİYOR BAZI ARKADAŞLARIN AÇIKLAMALARINDA.

6. Madem art niyet yok, neden söylenenler anlaşılmıyor. Madem art niyet yok, neden bilgiler arttırılmadan karşı koyulmaya devam ediliyor.

7. Hristiyanlık musevilik inançlarının kutsal kitapları tahrif edilmiştir. Kuran'ı Kerim tamamlayıcıdr, kapsayıcıdır, Kuran ile beraber diğer kitapların geçerliliği kalmamıştır, zaten tahrif edilen hangi kitap geçerli kalabilirki. Kuran'ı Kerim son kitap, Muhammed son peygamberdir. İslam Allah'ın inanmamızı istediği dindir, başka din yoktur. ve özü sevgidir.

8. Gelin daha akıllıca bir iş yapalım, kusursuz bi inancı hata bulmak amacı ile sorgulayarak yorulup üzülmeyin, ATEİZMİ SORGULAYALIM, EVRİMİ SORGULAYALIM. onların savunulacak bi tarafı olmadığını gördüğümüzde ne olacak, kısacık ve uyduruk bi ömür için dünyaya gelmiş olsaydım, sonsuzluğa inanmayıp, kendimi et parçası sanıp, öldüğümde solucanların etimi yiyeceğini sansaydım, yaşamaya bir dakika daha tahammül gösteremezdim. bi insan olarak sizleri gerçekten seviyorum, ne olur sağlıklı düşünün de günü geldiğinde birbirimize aydınlık yüzlerle gülümseyelim. HERKESE SAYGILAR

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

5. KAİNAT HZ. MUHAMMED (S.A.V.) HÜRMETİNE YARATILMIŞTIR, HZ. MUHAMMED SEVGİSİ KALBİ KUŞATMADIKÇA İMAN ELBETTE OLGUNLAŞMAZ, ÇÜNKÜ HZ. MUHAMMED SEVGİDİR, HZ. MUHAMMED "YAŞAYAN BİR KURAN" OLARAK DEĞERLENDİRİLMİŞTİR. UNUTULMAMALIDIR Kİ ANNEMİZİ BABAMIZI EVLATLARIMIZI HERŞEYİMİZİ VEREN ALLAHTIR, ALLAH İSE EN ÇOK MUHAMMED'İ SEVİYOR, ELBETTE KALBİMİZ O'NUN AŞKIYLA ATACAKTIR. YOKSA ALLAH KÖTÜLÜĞÜ ÇİRKİNLİĞİ Mİ EMREDİYOR, YOKSA MUHAMMED (S.A.V.) KÖTÜLÜĞÜMÜZÜ MÜ İSTİYOR? ELBETTE HAYIR. O HALDE BU RAHATSIZLIK NEDEN, YOKSA "şeytanın" RAHATSIZLIĞI MI DİLE GETİRİLİYOR BAZI ARKADAŞLARIN AÇIKLAMALARINDA.

Aşağıda, imzamda yeralan Haidis ve ayetlere bakınız.

Saygılar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

SAYIN BRAINSLAPPER:

Zaten imzanızda yer alan hadis ve ayetlere bakıp, bu hadis ve ayetlere getirdiğiniz ve üzücü bulduğum yorum üzerine 5. maddeyi yazmıştım. Bu arada fotoğraflarızda Hacerül Esved ile ilgili yanlış ve yanlışa yöneltmeyi amaçlayan bir bilgi yer alıyor. O bilgiyi bulduğunuz kaynağı ciddiye almamanızı öneririm, eğer o bilginin kaynağı sizseniz, konuya selim bir kalple yaklaşmanız yararınıza olacaktır, çok soru sormak değil, nitelikli sorular sormak ve anlamaya açık olmak dileğiyle. Saygılar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İslamda zorlama yoktur, inanmazsanız, cehennemde cayır cayır yanacaksınız !

Yanlış mı ?

Siz önce kavramlari birbirinden ayri ele almaniz gerekiyor ondan sonra bana yukardaki soruyu sorabilirsiniz.Sayin Tarafsiz,Islamda zorlama yoktur,bunun anlami dünya hayatinda hickimse bir digerinin inancina müdahale edemez,onu zorla yönlendiremez,onun inancina saygi duyar yani inancina derken inanca degil kisinin inanma özgürlügüne saygi duyar.

Cehennemde cayir cayir yanacaksiniz,yorumu ayetin özünü anlatmiyor o yorum kisilerin yorumudur,yani yarim bilgi sahibi olanlarin tefsiridir bu ve mecazi bir anlam tasir.Allah yarattigi kuluna eziyet etmez,Cennet ve cehennem dünyadaki yasamin sonundaki imtihanin sonuclarina göre,insanlarin basariyla okulu bitirip rahata kavusmasi veya imtihanin basarisiz olmasi durumunda tabi tutulacagi olgunlasma dönemi sonunda rahata kavusmasi gibi birseydir.Kuran ayetlerini gercek ilik sahibi olanlarin aciklamalariyla daha gercekci bir sekilde anlayabilmek mümkündür.Bugün konustugumuz Türkcede bile yanmak kelimesinin cok degisik alanlarda kullanildigini bilmekteyiz,yani örnegin bir yanma kelimesi illede ateste yanmak anlamini tasimiyor,bu kadar basit birseyi neden anlamamazliktan geliyorsunuz bunu anlamakta zorlaniyorum.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bana örnek verirmisin? Bunu somut açıklarmısın? Neymiş bilimsel tarafı ve bilime katkısı?

Bunu başka bir forumda yeterince ortya koyamamışsız sanırım (Kuran''a göre bilginin kaynağı isimli forumdu sanırım)

Şimdi madem böyle bir laf ettin, bunu somutlaştır lütfen...

Birincisi Kuran'da çelişki yoktur diyen birisi ilgili forumlarda dahil olmak üzere ortaya konulan çelişkileri tartışarak ortadan kaldırmalıdır. Madem çelişki yok gösterin omadığını aksini ispat edin her konuda...

İkincisi, kimsenin kimseye ve kimsenin hiç bir inanca hakaret ettiğini sanmıyorum. Sorgulamak, irdelemek, tartışmak hakaret değildir. Emin olun ki burada dini, bilimi ve Kuran'ı sorgulayan insanlar kendilerini sürekli sorgulamışlardır zaten. Kendi çelişkilerinin de farkındadırlar. O yüzden herşeye boyun eğmezler. Mantık ararlar ve beyinlerini kullanırlar. Bilmem anlatabildim mi!

Sayin Yersoy,sizi anliyorum ama ben yine ayni seyi söylüyor ve diyorumki Kurani bilimden bilimi kurandan ayiramazsiniz.Kuranin bilimsel yönü ispat edilmis ve kabul edilmistir.Bunlari zaman icinde size tek tek aciklayacagimdan emin olabilirsiniz.

Diger konu ise celiski konusu;Evet Kuran ayetlerinde asla bir celiski yoktur,yani bu kadar bilim adaminin bulamadigi celiskiyi bizler nasil bulup cikartiriz bu gercekten bir muammadir,aslinda muammada degil kasitlidir.Kuran ayetlerinde celiskiler yoktur,Kuran yerine ve zamanina göre hitap etmistir insanlara,Kuran ayetlerinin zamanla bir ilgisi olmadigi icin bir ayet 1000 yil öncesindende bahseder olabilir veya 1000 yil sonrasindan.Celiski denilen sey Kuranda birseyler bulmaya calisanlarin isin icinden cikamayip bu ayette celiski var,burasi digerine uymuyor gibi yakistirmalarla Kuranin büyüklügünü inkar etmektir.Kuranda insana cok büyük bir deger verilmistir,insan haklarina kayitsiz sartsiz saygi emredilir Kuranda,Kuran ayetleri maksatli olarak carpitilip yanlis yorumlamalarla insanlarin inanclariyla alay ediliyor ki buna kimsenin hakkinin olmamasi gerekir.

Mantik ararlar diyorsunuz ama Kuranin hicbir satirinda mantiga aykiri birsey olmadiginida inkar ediyorsunuz,peki bu nasil bir mantik aramadir ve beyin kullanmadir,yani sadece Kurana inanmayanlarinmi beyni ve mantigi iyi calisiyorda ömürleri ilim yapmakla gecmis onlarca din aliminin beyni ve mantigi calismiyor,lütfen biraz daha gercekci olmaya calisalim,siz yine kabul etmeyin ama baskalarinida mantiksizlikla beyinsizlikle suclamayin.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Herkes inanip inanmamakta özgürdür,kimseyi inanmadigi icin elestirme hakkim yoktur.Sadece inanmayanlara birtek sorum olacak aflarina siginarak;Oturup söyle bir parca düsünsünler ve kendilerine sunu desinler;Ya bizim bütün inkar ettiklerimiz gercekse,biz ne yapacagiz.?

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

6. Madem art niyet yok, neden söylenenler anlaşılmıyor. Madem art niyet yok, neden bilgiler arttırılmadan karşı koyulmaya devam ediliyor.

7. Hristiyanlık musevilik inançlarının kutsal kitapları tahrif edilmiştir. Kuran'ı Kerim tamamlayıcıdr, kapsayıcıdır, Kuran ile beraber diğer kitapların geçerliliği kalmamıştır, zaten tahrif edilen hangi kitap geçerli kalabilirki. Kuran'ı Kerim son kitap, Muhammed son peygamberdir. İslam Allah'ın inanmamızı istediği dindir, başka din yoktur. ve özü sevgidir.

Bana Kur'an-ı Kerim de peygamberler arasında ayrım yapmamam emredildi ve varsa bunların birbirine karşı bir derecesi,bunun Allah katında olduğu söylendi.. ve bana Allah ın Kitaplar ı arasında ayrım yapmamam emredildi ve hepsinde bir nur,bir rahmet ve hidayet olduğu.. ben İncil i de euzü besmele çeker okurum Tevratı da.. yoksa siz Kur'an ın bir ayetine inanıp bir diğerine inanmıyor musunuz?? lütfen artık dinimiz adına konuşurken hadislerin Kur'an la uyumlu olup olmamasına dikkat edelim,lütfenn.. ve mümkünse dinimizin özü,mucizeler mucizesi,rahmetler rahmeti yol göstericiyi,en sade haliyle okuyun,,onun öğütlerini falancaların cilt cilt öğütleriyle harmanlamadan yapın bunu...

bu arada lütfen bu yazdıklarımı kötü algılamayın.. artık çok yazmak istemesemde en azından önemsediğim kişilere karşı sessiz kalamayışımdan....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

cenneti beklerken ve politika

size herşeyin özünü belirten bir soru sordum ve ikinizde başka yöne çektiniz !

soru basit, ayrıntısına gerek yok

İslam dinine inanmazsak, cehennemde yanacak mıyız ? yanmayacak mıyız ?

Kur'an'ın anlatmaya çalıştığı şey şu değil mi

Allah yolundan gitmezseniz onu inkar ederseniz, cehennemde yanacaksınız !

1. Dinde zorlama yoktur, cehennem gerçektir ve kulların bunu bilmeye hakkı vardır.

cenneti beklerken

evet kulların bunları bilmeye hakkı vardır, ama ben bilmiyorum ! çünkü bugüne kadar bu hayaller hakkında en ufak bir belirti olmadı ! kimse görmedi, kimse bilmedi ! sadece hayallerde kaldı ! bir şeye gerçektir diyebilmek için onu duyularımızla algılamamız gerekiyor ! duyularımızın dışındaki herşey hayaldir !

3. Cehennem korkusu olumsuz birşey değildir, çünkü cehenneme girecek olanlar, kötülüğü benimseyenler ve iyilikten alıkoyanlardır.

İyilik ve kötülüğün yaratıcısı kimdir ? iyilik ve kötülük kavramı her insan için aynı mıdır ?

4. İslam bir hayal değildir, gerçeğin ta kendisidir. tek yoldur. kusursuzdur. 2x2=4 sonucundan daha aşikardır,

Kanıtlanmamış bir şeye gerçeğin ta kendisidir demek, inançtan öteye gitmez ! eğer gerçek olsaydı dünya nüfusunun azınlığı değil, çoğunluğu islam dinini kabul ederdi !

5. KAİNAT HZ. MUHAMMED (S.A.V.) HÜRMETİNE YARATILMIŞTIR, HZ. MUHAMMED SEVGİSİ KALBİ KUŞATMADIKÇA İMAN ELBETTE OLGUNLAŞMAZ, ÇÜNKÜ HZ. MUHAMMED SEVGİDİR, HZ. MUHAMMED "YAŞAYAN BİR KURAN" OLARAK DEĞERLENDİRİLMİŞTİR.

Bizim kalbimizi Hz. Muhammed kuşatmıyorsa ! (4,5 milyar insan) zorla mı sevmek gerekecek, zorla sevgi olmayacaksa bizim suçumuz nedir ?

8. Gelin daha akıllıca bir iş yapalım, kusursuz bi inancı hata bulmak amacı ile sorgulayarak yorulup üzülmeyin, ATEİZMİ SORGULAYALIM, EVRİMİ SORGULAYALIM.

Herşeyi sorguluyoruz, kendimizi bile !

Sayin Tarafsiz,Islamda zorlama yoktur,bunun anlami dünya hayatinda hickimse bir digerinin inancina müdahale edemez,onu zorla yönlendiremez,onun inancina saygi duyar yani inancina derken inanca degil kisinin inanma özgürlügüne saygi duyar.

politika, Kur'an dünya hayatına gönderilmiştir ve bunlar Kur'anda yazıyor !

saygılar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

**** Tabiki Kuran dünya icin gönderilmistir,insani insan olmaya yöneltir.Bütün din kitaplari aynidir,iyi olan seyleri insanlara yapin der iyi olmayanlari ise meneder,*Zina,Hirsizlik,Fesat cikarma,Iftira atma,anaya babaya karsi gelme vs vs*bunlarin hepsi yasak yani insanlar icin kötü olan seylerdir ve iyi olan seyler tüm insanlik icin aynidir.Kötü olanda öyledir.Kuran mezarlikta okunsun diye gönderilmedi,Kuran insanlara cok sey anlatir anlamak isteyen anlar anlamak istemeyen ise ona cok degisik kulplar takar.Ben size cehennem konusunu dilimin döndügü kadar anlatmaya calistim,aslinda o anlattiklarimdan birseler cikarmaniz gerekirdi.

Sizin inanip inanmamaniz baglayici degildir,milyarlarca insan Allahin varligina inanmaktadir,varsin bir avucta inanmayiversin.Size zaten kimse illede inanin demiyor ama inanabilmeniz icin cok bilgiler veriliyor,siz bunlari yeterli görmeyebilirsiniz,bu sizin hakkinizdir.

Ispat edilmemis dediginiz sey coktan ispat edilmistir sayin Tarafsiz,ama yukarida dedigim gibi bunlar size yeterli gelmiyorsa o zaman insan olarak elimizden gelen fazla birsey yok belki birgün size yeterli gelebilecek ispatlarda bulunabilir.

Size hidayet dilemekten öte fazla birsey yazamiyorum.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ispat edilmemis dediginiz sey coktan ispat edilmistir sayin Tarafsiz,ama yukarida dedigim gibi bunlar size yeterli gelmiyorsa o zaman insan olarak elimizden gelen fazla birsey yok belki birgün size yeterli gelebilecek ispatlarda bulunabilir.

Size hidayet dilemekten öte fazla birsey yazamiyorum.

politika, ispat falan yok, siz ispat edildi diyorsunuz diye o şey ispatlanmış olmaz, ispatlanmış bir şeyi herkes kabul eder.

Kuran mezarlikta okunsun diye gönderilmedi,Kuran insanlara cok sey anlatir anlamak isteyen anlar anlamak istemeyen ise ona cok degisik kulplar takar

anlamak istemeyen diye bir şey yok, farklı anlayan desek daha iyi olur ! kimsenin kulp takacağınıda sanmam, bir şeyi farklı anlayan insan ya çok üstün zekalıdır yada tam tersi ! araştırmak, sorgulamak ve sonuç üretmek kulp takmak değildir !

saygılar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

görmek istediğinizi görüyorsunuz.

ve bir birinize psikolojik destek olup yine bir birinizi saptırıyorsunuz bence.

Allah islah etsin.

Binlerce defa açıklanmış mevzuları yine pişirip pişirip ortaya koyuyorsunuz.

nasılsa birisi bir gün yer :)

Bizler, sizler gibi 'yerler mi acaba'dan yola çıkmıyoruz. Demişler ya 'kişiyi kendin gibi bil' diye. Ama bizleri kendiniz gibi bilmeyin lütfen.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

görmek istediğinizi görüyorsunuz.

ve bir birinize psikolojik destek olup yine bir birinizi saptırıyorsunuz bence.

Allah islah etsin.

Binlerce defa açıklanmış mevzuları yine pişirip pişirip ortaya koyuyorsunuz.

nasılsa birisi bir gün yer

"görmek istediğini görmek" deyimi inançlılar için geçerli, çünkü zaten duyularımızla algılanan birşey, istenizde istemesinde herkes tarafından algılanır (yada görünür)

saygılar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sayin Yersoy,sizi anliyorum ama ben yine ayni seyi söylüyor ve diyorumki Kurani bilimden bilimi kurandan ayiramazsiniz.Kuranin bilimsel yönü ispat edilmis ve kabul edilmistir.Bunlari zaman icinde size tek tek aciklayacagimdan emin olabilirsiniz.

Diger konu ise celiski konusu;Evet Kuran ayetlerinde asla bir celiski yoktur,yani bu kadar bilim adaminin bulamadigi celiskiyi bizler nasil bulup cikartiriz bu gercekten bir muammadir,aslinda muammada degil kasitlidir.Kuran ayetlerinde celiskiler yoktur,Kuran yerine ve zamanina göre hitap etmistir insanlara,Kuran ayetlerinin zamanla bir ilgisi olmadigi icin bir ayet 1000 yil öncesindende bahseder olabilir veya 1000 yil sonrasindan.Celiski denilen sey Kuranda birseyler bulmaya calisanlarin isin icinden cikamayip bu ayette celiski var,burasi digerine uymuyor gibi yakistirmalarla Kuranin büyüklügünü inkar etmektir.Kuranda insana cok büyük bir deger verilmistir,insan haklarina kayitsiz sartsiz saygi emredilir Kuranda,Kuran ayetleri maksatli olarak carpitilip yanlis yorumlamalarla insanlarin inanclariyla alay ediliyor ki buna kimsenin hakkinin olmamasi gerekir.

Mantik ararlar diyorsunuz ama Kuranin hicbir satirinda mantiga aykiri birsey olmadiginida inkar ediyorsunuz,peki bu nasil bir mantik aramadir ve beyin kullanmadir,yani sadece Kurana inanmayanlarinmi beyni ve mantigi iyi calisiyorda ömürleri ilim yapmakla gecmis onlarca din aliminin beyni ve mantigi calismiyor,lütfen biraz daha gercekci olmaya calisalim,siz yine kabul etmeyin ama baskalarinida mantiksizlikla beyinsizlikle suclamayin.

saygilarla

Sayın politika sizin gibi düşünmüyorum. Nitekim bu konularda bir çok görüşümüzü yazdık ettik...

Ancak bir şey yanlış anlaşılmış. İnanların hiç birisini beyinsizlikle suçlamadım. Böyle bir saygısızlığı da yapmam. AAma şunu hep söyledim: inanmak ve inanmamak konusunda savunulan tezlere verilen cevaplar bana hep mantıksız geldi. Yİne de kimseye beyinsiz gibi bir ithamda bulunmadım bulunmam. Herkesin bir beyni vardır ve düşünür. Bunu nasıl kullanacağına da kişi karar verir. Yine de yanlış anlaşıldıysam affola...

Ama gel gör ki, sizin beni yanlış değerlendirip yaptığınız eleştiriyi çok üzgünüm ki bazı arkadaşlar alelen yapmakta. Hem de dini kullanarak:

Akıl ise sadece müminlere ait bir özelliktir.

Buna ne diyeceksiniz?

saygılarımla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

"görmek istediğini görmek" deyimi inançlılar için geçerli, çünkü zaten duyularımızla algılanan birşey, istenizde istemesinde herkes tarafından algılanır (yada görünür)

saygılar

Aslında tarafsız doğru bir şeyi yanlış yazmış? sebebide inananlar "GÖRMEDİKLERİ FAKAT KESİN İNANDIKLARI AHİRETE İNANIRLAR" fakat inanmayanlar teorik masallarda olduğu gibi (kainatın oluşumu) veya gelecekte iki milyar yıl sonra vs vs gibi görmedikleri fakat görmek istedikleri şeyleri hayal ederler.

ALGI;Bir şeye dikkati yönelterek o şeyin bilincine varma, idrak.TDK.

Bilinç ve İdrak; neyi görür "ALGILARLA"...

Saygılar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

inananlar "GÖRMEDİKLERİ FAKAT KESİN İNANDIKLARI AHİRETE İNANIRLAR" fakat inanmayanlar teorik masallarda olduğu gibi (kainatın oluşumu) veya gelecekte iki milyar yıl sonra vs vs gibi görmedikleri fakat görmek istedikleri şeyleri hayal ederler.

Arada tek bir fark vardır birazcık veri...

Neyin teori neyin kurgu olduğu da ortadadır...

saygılar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sorunun cevabını ilgili forumlarda bulabilirsin.

Peki kainatın yaratıldığına dair somut bir veri sunabilirmisin?

“O inkar edenler görmüyorlar mı ki, (başlangıçta) göklerle yer,

birbiriyle bitişik iken, Biz onları ayırdık ve her canlı şeyi

sudan yarattık. Yine de onlar inanmayacaklar mı?„

(Enbiya Suresi, 30)

“Biz göğü 'büyük bir kudretle' bina ettik ve şüphesiz Biz (onu) genişleticiyiz.„

(Zariyat Suresi, 47)

Aksini "SOMUT" olarak ispat et...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

“O inkar edenler görmüyorlar mı ki, (başlangıçta) göklerle yer,

birbiriyle bitişik iken, Biz onları ayırdık ve her canlı şeyi

sudan yarattık. Yine de onlar inanmayacaklar mı?„

(Enbiya Suresi, 30)

“Biz göğü 'büyük bir kudretle' bina ettik ve şüphesiz Biz (onu) genişleticiyiz.„

(Zariyat Suresi, 47)

Aksini "SOMUT" olarak ispat et...

Oooofff yine başladıkkk

Yahu çok mu zor birşey istedim? Veri istedim veri! şiir değil...

Her şey sudan oluşmamıştır... Hani topraktan yaratılmıştı?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bitmemiştir sayın sarıgöl :)

Bu ülkede insanların bilime ihtiyacı var dogmalara değil ve görevimiz bunu yaymak :)

Beklemede kalınız lütfen :D

'yersoy'

Aslında bilim diyerek (sığınarak) bilimi tekelinize almak istemeniz zaten bilimsel değil ve herkesin bilime ihtiyacı var değilmi birde "İNANAN" insanların bilim yapamayacağına dair bir verimi var.

Biz hep varız saygılar. :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.