Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

YA SEVECEKSİN YA GİDECEKSİN

TURK(*

Önerilen İletiler

• Cevaplar 66
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

forumdaki kimi yazılara veya veya dışardaki (sokaktan medyaya) kimi söylemlere göre bir çok insan hatta ben vatan hainiyim, ama senin sevgi kriterlerine uyuyorum ne olacak şimdi?

çok kolay harcanmıyor mu insanlar?

ya da diyelim godzilla neyi sevmiyor da aynı zamanda terk etmiyor? kimdir vatanın kapılarını suratlara kapatan?

ya sev ya terket ten önce sormak lazım değil mi bir kere; sevmediğin şey ne?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bence sev ya da terk et demek yerine...

ya kaderimize ortak olursun, ya da olmazsın demek, daha mantıklı daha insaflı. Atatürk'ün dediği gibi "ne mutlu Türk'üm diyene" Türk olana değil. eğer kaderini Türk milletinin kaderine ortak etmek istiyorsa, Türk olmak istiyorsa buna kimse engel değildir. ama eğer ben bu topraklarda yaşarım ama Türk olmak istemiyorum diyenler varsa herkes kendi kaderini belirlemekte özgür. sevmeyen gitmek istemezse istemesin.

bir başka gerçek daha... bu ülke hangi insanını eğitti, hangi insana iş verdi, hizmet götürdü, hangi köye yol yaptı, güneydoğuda işsizlikten kırılan milyonlarca kişiye ne yapabildi onların dağa çıkmasını engellemek için? standartlar ne kadar yükseldi yıllar boyu, bu kadar potansiyelimiz varken? sevmek için bi karşılık gerek. ne oldu ki karşılığı gelsin? bugün gayrimüslimi, kürtünü rumunu ermenisini bırakın kendi vatandaşı devletine yöneticisine hiç bu kadar güvenemiyoken... sevmeyenlerden önce başkaları gitsin, bu memleketi adam edecek kişiler gelsin, işte o zaman olur.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bir başka gerçek daha... bu ülke hangi insanını eğitti, hangi insana iş verdi, hizmet götürdü, hangi köye yol yaptı, güneydoğuda işsizlikten kırılan milyonlarca kişiye ne yapabildi onların dağa çıkmasını engellemek için? standartlar ne kadar yükseldi yıllar boyu, bu kadar potansiyelimiz varken? sevmek için bi karşılık gerek. ne oldu ki karşılığı gelsin? bugün gayrimüslimi, kürtünü rumunu ermenisini bırakın kendi vatandaşı devletine yöneticisine hiç bu kadar güvenemiyoken... sevmeyenlerden önce başkaları gitsin, bu memleketi adam edecek kişiler gelsin, işte o zaman olur.

bu ülke hiçbir bölgesine yapmadığı yatırımı yaptı güneydoğuya..

En büyüğü GAP...

spor salonları stadlar...

bunların yapılış amacı oradaki insanların bunlardan mahrum kalmamasıysı..

devlet okul yaptı öğretmeni vuruldu...

hastane yaptı doktoru kaçırıldı...

devlet ne yapsın peki...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

sevmiyorum;ben kpss de .........yırtıp ,84 alıp,yetmezz seneyee denmesini,ama diğer yanda Jersey adalarında sınavsız torpilli "yandaş" alınmasını...ama terketmiyorumda.

sevmiyorum;hergün "dünyanın en ucuz doğlagazı ve elektriğini kullanıyoruz"yalanını duyup ta,en pahalı faturayı ödemeyi....ama terketmiyorumda.

sevmiyorum; benim ve benim gibi milyonlarcasının diplomasının hiçbir işe yaramamasını...ama terketmiyorumda.

sevmiyorum;karış karış tepelerin sahillerin peşkeş çekilmesini...ama terketmiyorumda.

sevmiyorum;fındık protestosunda o kadar insan arasında trafiği kapatmakla suçlananların sadece 2 solcu olmasını ve tutuklanmasını ve bu sol a karşı olan ön yargıyı....ama terketmiyorumda.

sevmiyorum;burada bu kadar yazmanın bir anlamı olmadığını bile bile yazmayı...ama terketmiyorumda.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

sevmiyorum;ben kpss de .......yırtıp ,84 alıp,yetmezz seneyee denmesini,ama diğer yanda Jersey adalarında sınavsız torpilli "yandaş" alınmasını...ama terketmiyorumda.

sevmiyorum;hergün "dünyanın en ucuz doğlagazı ve elektriğini kullanıyoruz"yalanını duyup ta,en pahalı faturayı ödemeyi....ama terketmiyorumda.

sevmiyorum; benim ve benim gibi milyonlarcasının diplomasının hiçbir işe yaramamasını...ama terketmiyorumda.

sevmiyorum;karış karış tepelerin sahillerin peşkeş çekilmesini...ama terketmiyorumda.

sevmiyorum;fındık protestosunda o kadar insan arasında trafiği kapatmakla suçlananların sadece 2 solcu olmasını ve tutuklanmasını ve bu sol a karşı olan ön yargıyı....ama terketmiyorumda.

sevmiyorum;burada bu kadar yazmanın bir anlamı olmadığını bile bile yazmayı...ama terketmiyorumda.

kardeş senin zorun anlaşıldı...

sende bu ideoojik kör sınıfının üyesisin...

ne o avatarım mı hoşuna gitmedi...

sosyalist olalım mı sever misin o zaman...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

hani bir laf vardır dinime küfreden bari müslüman olsa derler yaa

benim o kadar yazdığım şeyden sonra ala ala , sana göre ideolojik,bana göre haksızlık olan bölümü almışsın.

yani benim değil senin kör sınıfın bir üyesi olduğun daha iyi anlaşılıyor.

sen sosyalist olma aman kalsın.benim derdim senle değil ki seni neden

sevicem ben.burada bahsedilen başka.

sen üstüne alınma.avatarın pek güzel hayvanları severim ben kalsın değiştirme.

o halde turistlik amaçla burdasınız.

ben değil sayın başbakanınız turistlik amaçla burada .baksanıza geldiğinden beri gezmediği ülke kalmadı

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bu ülke hiçbir bölgesine yapmadığı yatırımı yaptı güneydoğuya..

En büyüğü GAP...

spor salonları stadlar...

bunların yapılış amacı oradaki insanların bunlardan mahrum kalmamasıysı..

devlet okul yaptı öğretmeni vuruldu...

hastane yaptı doktoru kaçırıldı...

devlet ne yapsın peki...

devlet sorunun kökenine inicek. doktoru öğretmeni kaçıran teröristse, teröristle savaşıcak. terörist işsizlikten, açlıktan, baskıdan dağa çıkıyosa, iş aş getirecek. bölgeye sanayi getiricek, para getiricek. sanayi yol su elektrik yok diye gelmiyorsa hepsini temin edecek. güvenlik yetmiyosa asker polis götürecek. evet, belki kolay değil ama güvenliğe, zararı gidermeye yönelik daha milyarlarca dolar harcamak istemiyosa yapmak zorunda. düşünün, daha yıllar boyu milyarlarca dolar zarara uğramak mı kârlı?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

sevmiyorum;ben kpss de ...... yırtıp ,84 alıp,yetmezz seneyee denmesini,ama diğer yanda Jersey adalarında sınavsız torpilli "yandaş" alınmasını...ama terketmiyorumda.

hani bir laf vardır dinime küfreden bari müslüman olsa derler yaa

benim o kadar yazdığım şeyden sonra ala ala , sana göre ideolojik,bana göre haksızlık olan bölümü almışsın.

yani benim değil senin kör sınıfın bir üyesi olduğun daha iyi anlaşılıyor.

sen sosyalist olma aman kalsın.benim derdim senle değil ki seni neden

sevicem ben.burada bahsedilen başka.

sen üstüne alınma.avatarın pek güzel hayvanları severim ben kalsın değiştirme.

ben değil sayın başbakanınız turistlik amaçla burada .baksanıza geldiğinden beri gezmediği ülke kalmadı

1-doğuda kardeşlerimiz bir dilim ekmek bir ceketle büyük bir profesör olabiliyorken, kendisi 84 alabilen kpssden ardından devleti sevmeyen bir insan sevmesin zaten istemeyiz...

2-bura türkmenistan değil,tabi doğalgaz paralı olcak, sen içtiğin suya şükredeceğine devlete sövüyorsun, git bakalım türkmenistana içtiğin suya şükretme sana ne yaparlar...sevme bu ülkeyi istemeyiz...

3-git küba ya yaşa orda sen,sen bu ülkeyi sevme istemeyiz...

4-seni neden sevicem ben dediiğine göre hiç mevlana yunus emre tanımamışsın sen...

YARADILANI SEVERİZ YARADILANDAN ÖTÜRÜ....İŞTE BU YÜZDEN SEVECEN.. AMA SEVMEZSİN SEN...İSTEMEYİZ...

5-başka ülkeleri ziyaret ettiği için başbakanımızı kötüleyen bir insan direk gerikafalılığını ilan etmiştir bile...sen sevme bu ülkeyi istemeyiz...

6-bu ülke senin gibileri yutar merak etme,sevme bu ülkeyi istemeyiz...

7-bir karşılık bekleyerek seven bu ülkeyi sevmesin istemeyiz...

BİZ BU ÜLKEYİ KARŞILIKSIZ SEVDİK.........

bu ülkeyi karşılıksız seven herkese :clover::clover::clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

konuya katılmak istedim."ya sev ya terk et" sloganı aslında kulağıma hoş gelen bir slogan değil.terketmeyi istemek yerine sevdirmeyi başarabilmek önemli.konuya yazı yazan arkadaşlara teker teker cevap vermek istiyorum.

TÜRK rumuzlu arkadaşımın konuyu açarken bir yanlışlık yapmış(belki de ben anlamamışımdır. sözümü düzeltebilir) örneklendirirken haçlılar gibi terk etmeli demiş.Sanırım haçlılar zaten bu ülkede doğup büyüyen insanlar değildi.Onlar işgal etmek için geldiler kendi ülkelerine gönderildiler.Bu ülkede doğup büyüyen biri olarak kendi ülkemi işgal etmem pek mantıksız olurdu.

Grejuva rumuzlu arkadaşımın şu sevginin kıstasları yazısında kurtuluş savaşında terk edenler kimlerdi sorusuna bir cevap yazılmasını beklerim.Çünkü ben de anlamadım.Ayrıca arkadaşımın sevginin kıstasları nedir sorusunu beğendim.

TÜRK rumuzlu arkadaşımın şehitlerin aşkı için sevmek sözüne bir şey de ben ekleyeyim şehitlerin hakkı için sevmek ve yine aynı hak için fedakarca çalışmak.Çünkü bu ülkede hiç tanımadığım insanlar ve gençler benim yaşamam için kendi hayatlarını feda edebilmişse gözünü kırpmadan. son nefesime kadar onların bana bıraktığı mirasa ihanet etmeyeceğim.İnsanım o yüzden.benim için birilerinin kendini feda etmesi ben de çok farklı duygular uyandırıyor anlatmakla bitecek gibi değil.bir yandan kendimi önemsememi sağlıyor vay be benim için canını verenler var.bir yandan da bu yükü kaldırabilecek miyim bilemem. inşallah başarılı olurum.

DAMİEN arkadaşımın sözlerinin hiç birine katılmıyorum(ana hatlardan bahsediyorum).Birinci paragrafında yanlış bir mantık yürütmüş ve de Atatürk 'ün sözünü yanlış anlamış ya da kendi tarafına çekmiş.fakat benim ona soru-cevabım ikinci paragrafla ilgili.şu şekilde konuşmuş arkadaşım "bugün gayrimüslimi, KÜRTÜNÜ rumunu ermenisini bırakın kendi vatandaşı ".şimdi birincisi en genel haliyle gayrimüslim demişsin zaten ayriyeten ermeniyi rumu niye saydın.onlar gayrimüslim değil mi ?İkincisi KÜRTÜNÜ derken neyi kastettiğini anlayamadım.yanlış cümle mi kurdun yoksa Kürtler bu ülkenin vatandaşı değil mi ? değilse hangi ülkenin vatandaşı.İnşallah sözde Kürdistanın değildir? böyle söz olur mu "kürtünü bırakın kendi vatandaşını bile".Son olarak eğitimden bahsetmişsin elbette eğitimsizlik sadece bizim değil bütün ülkelerin bir sorunu yani ........... uğraşmak gerçektenzor iş.hani bir söz vardır cahil dostun olacağına alim düşmanın olsun diye.o yüzden bir eğitim problemi yaşıyoruz maalesef fakat bu sorun sadece öğretmensizlikten kaynaklanmıyor bence ve tabii ki burda ülkenin bütün eğitim sorunlarından hep beraber bahsetsek kısa zamanda olmaz.ama sadece bir konusuna ben değinmiş olayım.salt sözcüklerle anlatmaya çalıştığın şu muydu.bu ülkedeki insanlara öğretmen götürmedimiz için terör baş belasına sarıldık.Acaba Apo denen katilin üniversite de eğitim gördüğünü unutmuşmusun.demek ki birini üniversitede dahil olmak üzere eğitmek vatana ihaneti engelleyemiyor.amaç başka arkadaşım.çok basit bir cümle diğer bölgelerde harkes zengin mi?yapma Allah aşkına parasızım demek her kötülüğü yapmam mübah demek değildir.

zaten şu son sözden önce CEBE arkadaşım kısaca bahsetmiş.özellikle öğretmenler silahsızdı ve o bölgeye eğitim götüreceklerdi hayatları yetiştirilmedi.

GODZİLLA arkadaşım bazı sevmediği durumları yazmış bu durumları seven biri var mıdır ben görmedim zaten sevilmeyecek şeyler bunlar.özellikle Kpss çok arkadaşım bundan muzdarip fakat bu sorun ayrı bir yerde görüşülmeli uzun mesele.ülkeyi sevmemeyi gerektirmez bana göre.ayrıca demiş ki Başbakan çok geziyor.Arkadaşım dış ilişkilerimizi bitireceksek tam bitirelim o zaman.Biz de olanları kendi ülkelerine gönderip ve bizim gönderdiğimiz bütün elçilerimizi geri çağıralım.dünya platformundan çekilelim...Mİ?

BERKER18 arkadaşım 3.maddeye karşıyım(tam zıt olarak algılama)ama sevmiyorum bu iddiayı mı desem emiri mi desem bilmiyorum. tekrarlanan son cümle hoşuma gitti.aslında bir karşılık alıyoruz bizler hasta olduğumuzda doktara gidiyoruz, eğitim alıyoruz vs vs.uzatmıyayım.ama senin de dediğin gibi alamasaydık ta VATAN SAĞOLSUN be.

zaten bana benim için bu ülkede can verenlerin olduğunu biliyor olmam yeterli.hani "Çanakkale'de bu bedel ödenecektir" anısı var ya.

yaşamım son noktaya gelip te diğer dünyaya göçtüğümde İnşallah şehit kardeşlerim "evet sen görevini yerine getirenlerdensin" derler.

SAYGILARIM konuya katılmış ve katılacak olan herkese...KODANGA...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

1-doğuda kardeşlerimiz bir dilim ekmek bir ceketle büyük bir profesör olabiliyorken, kendisi 84 alabilen kpssden ardından devleti sevmeyen bir insan sevmesin zaten istemeyiz...

2-bura türkmenistan değil,tabi doğalgaz paralı olcak, sen içtiğin suya şükredeceğine devlete sövüyorsun, git bakalım türkmenistana içtiğin suya şükretme sana ne yaparlar...sevme bu ülkeyi istemeyiz...

3-git küba ya yaşa orda sen,sen bu ülkeyi sevme istemeyiz...

4-seni neden sevicem ben dediiğine göre hiç mevlana yunus emre tanımamışsın sen...

YARADILANI SEVERİZ YARADILANDAN ÖTÜRÜ....İŞTE BU YÜZDEN SEVECEN.. AMA SEVMEZSİN SEN...İSTEMEYİZ...

5-başka ülkeleri ziyaret ettiği için başbakanımızı kötüleyen bir insan direk gerikafalılığını ilan etmiştir bile...sen sevme bu ülkeyi istemeyiz...

6-bu ülke senin gibileri yutar merak etme,sevme bu ülkeyi istemeyiz...

7-bir karşılık bekleyerek seven bu ülkeyi sevmesin istemeyiz...

bu ülkeyi karşılıksız seven herkese :clover::clover::clover:

Enteresan ama soyledigin hiçbir şey bana inandırıcı gelmedi... Senin ki sevgi degilmiş gibime geliyor... Bu ülkeyi yönetenler, bizi enayi yerine koyuyor, dünyanın en pahalı benzinini kullandırıyor, vergileri omuzlarımıza yüklüyor vs. vs. vs. herşeyden vergi alıyor... Sorun ülkeyle ilgili değil ki... Ülkemizi sevmemekle ilgili degil ki, sorun bu ülkeyi yönetenlerle ilgili, asıl onların bu ülkeyi sevmemeleriyle ilgili... Ülkemi seviyorum ama ülkemi yönetenleri sevmiyorum... Onlar terketsin bu ülkeyi ben niye terkeddeyim. Ben ülkem için elimden gelen herşeyi yapıyorum, ama onlar bu halk için hiçbirşey yapmıyor... sadece şu an ülkenin başındakiler degil, bundan öncekilerin çoğu için de geçerli butun soylediklerim... Koltuk sevdası onların ki... Önce kendilerini mutlu etsinler, vakit kalırsa biz de mutlu oluruz artık herhalde bir gün nasılsaaaa

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Enteresan ama soyledigin hiçbir şey bana inandırıcı gelmedi... Senin ki sevgi degilmiş gibime geliyor... Bu ülkeyi yönetenler, bizi enayi yerine koyuyor, dünyanın en pahalı benzinini kullandırıyor, vergileri omuzlarımıza yüklüyor vs. vs. vs. herşeyden vergi alıyor... Sorun ülkeyle ilgili değil ki... Ülkemizi sevmemekle ilgili degil ki, sorun bu ülkeyi yönetenlerle ilgili, asıl onların bu ülkeyi sevmemeleriyle ilgili... Ülkemi seviyorum ama ülkemi yönetenleri sevmiyorum... Onlar terketsin bu ülkeyi ben niye terkeddeyim. Ben ülkem için elimden gelen herşeyi yapıyorum, ama onlar bu halk için hiçbirşey yapmıyor... sadece şu an ülkenin başındakiler degil, bundan öncekilerin çoğu için de geçerli butun soylediklerim... Koltuk sevdası onların ki... Önce kendilerini mutlu etsinler, vakit kalırsa biz de mutlu oluruz artık herhalde bir gün nasılsaaaa

Usta ÖNCE VATAN...

doğru dedin bizimki sevgi değil,sevgiden de öte birşey...

en pahalı benzini veriyor olabilirler ama binlerce gıdamızı yüzlerce ülkeden ucuza veriyorlar...

sorunun iktidarlaysa ona karışmayız zaten o senin kişisel görüşün

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Usta ÖNCE VATAN...

doğru dedin bizimki sevgi değil,sevgiden de öte birşey...

en pahalı benzini veriyor olabilirler ama binlerce gıdamızı yüzlerce ülkeden ucuza veriyorlar...

sorunun iktidarlaysa ona karışmayız zaten o senin kişisel görüşün

Binlerce gıdanı yüzlerce ülkeden ucuza yiyorsun cunku zaten o binlerce gıdayı üretecek, sana sunacak müthiş bir toprağın üstünde yaşıyorsun da ondan... Ama o binlerce gıdayı sana ulaştırmaya, sunmaya calışan halkın emeğini hiçe sayıyorsun bu arada...Sen degil yönetenlerin... Fındık örneği gündemde olduğundan ve geçimini fındıkla sağlamaya calışan anneannem, halam, dayım ve birçok akrabam oldugundan veriyorum bu örneği...

Sorun niye bu güzel ülkede olsun ki, sorun onun değerini bilmeyen parça parça satmaya çalışan iktidarda tabii... Ayrıca bu benim sorunum, benim kişisel görüşüm degil herkesin sorunu, görüşü olmalı... fakat yazık ki değilmiş...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Binlerce gıdanı yüzlerce ülkeden ucuza yiyorsun cunku zaten o binlerce gıdayı üretecek, sana sunacak müthiş bir toprağın üstünde yaşıyorsun da ondan... Ama o binlerce gıdayı sana ulaştırmaya, sunmaya calışan halkın emeğini hiçe sayıyorsun bu arada...Sen degil yönetenlerin... Fındık örneği gündemde olduğundan ve geçimini fındıkla sağlamaya calışan anneannem, halam, dayım ve birçok akrabam oldugundan veriyorum bu örneği...

Sorun niye bu güzel ülkede olsun ki, sorun onun değerini bilmeyen parça parça satmaya çalışan iktidarda tabii... Ayrıca bu benim sorunum, benim kişisel görüşüm degil herkesin sorunu, görüşü olmalı... fakat yazık ki değilmiş...

e türkmenistanda da 3 dolara benzin deposunu doldurabilirsin ve mutfakta ocağı istediğin kadar açık bırakabilirsin,çünkü doğalgaz ve petrolün üstünde yaşıyor olursun da ondan.....

her ülke üstünde yaşadığı şeyleri ucuza alır..

sen devlete petrol fiyatı yüksek diye kızamazsın...

ayrıca benim bütün akrabalarım çiftçi,onların emeğini hiç de hiçe saymıyorum

HER 3 KİŞİDEN BİRİ ZAMANINDA SEÇİMDE BU İKTİDARA GÜVENDİ TÜRKİYEDE...

şimdi durum farklı olabilir o ayrı,bidahaki seçimde cevablarını verirsin, ama onlar iktidardan inene kadar onlara destek olmak hepimizin borcu

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

e türkmenistanda da 3 dolara benzin deposunu doldurabilirsin ve mutfakta ocağı istediğin kadar açık bırakabilirsin,çünkü doğalgaz ve petrolün üstünde yaşıyor olursun da ondan.....

her ülke üstünde yaşadığı şeyleri ucuza alır..

sen devlete petrol fiyatı yüksek diye kızamazsın...

ayrıca benim bütün akrabalarım çiftçi,onların emeğini hiç de hiçe saymıyorum

HER 3 KİŞİDEN BİRİ ZAMANINDA SEÇİMDE BU İKTİDARA GÜVENDİ TÜRKİYEDE...

şimdi durum farklı olabilir o ayrı,bidahaki seçimde cevablarını verirsin, ama onlar iktidardan inene kadar onlara destek olmak hepimizin borcu

Sen demedin mi burada benzin pahalı ama yiyecekler ucuz diye... Ben demedim mi ucuz olacak tabii çünkü senin toprağında üretiliyor onların çogu diye... Bana verdiğin Türkmenistan örneğinin benim sana verdiğimden ne farkı var ki... Zaten benim mantıgım bunu kabul ediyor ki sana oyle bir örnek vermişim...

Benim söylediğim:

Binlerce gıdanı yüzlerce ülkeden ucuza yiyorsun cunku zaten o binlerce gıdayı üretecek, sana sunacak müthiş bir toprağın üstünde yaşıyorsun da ondan...

Senin söylediğin

Bana ne anlatmaya çalışıyorsun ki... Benim öğrenmek istediğim bu değildi ki...

Gelelim "şimdi durum farklı olabilir o ayrı,bidahaki seçimde cevablarını verirsin, ama onlar iktidardan inene kadar onlara destek olmak hepimizin borcu" cümlene: Ne demek borcumuz ya... Ben onlara vermedim ki oyumu... Niye destek olayım ki... Sen ve senin gibiler var nasılsa destekleyecek... Siz destekleyin... İktidardan inene kadar destek olmak hepimizin borcuymuş... Onların sana, bana borcu var asıl, senin, benim onlara değil... Ama anladım ki sen boyle konuları tatışabilecek biri değilsin... Cunku sen herşeyi sorgusuz sualsiz kabullenenlerdensin... Böyle insanlarla tartışmak da zordur çünkü kemikleşmiş bir düşünce yapıları vardır ve esnek değillerdir, karşılarındakinin dedikleri mantıklı gelse bile kendi bildiklerinden donmezler onlar... O zaman ben boşuna vakit kaybetmeyeyim... Nasıl olsa ben sana bişey öğretemem, anlatamam ya da kabul ettiremem, ya da nasıl olsa sen de bana öğretemezsin, anlatamazsın...

Diyorsun ki her 3 kişiden biri zamanında seçimde bu iktidara güvendi Türkiye'de... OK güvenmiş olabilirler ama hala güveniyorlar mı artık aslında bunu sorgulaman gerekirken sen diyorsun ki iktidardan inene kadar onlara destek olmak boynumuzun borcu... Bununla ilgili bir mevzu açıldığında zaman ve yer ne olursa olsun senin soyleyeceğin sadece bu iki cümledir... İşte bu yüzden sorgulamadan kabul ediyorsun diyorum...

Amacım kalp kırmak veya ortalık karıştırmak değil Berker18 fakat sanırım boyle devam edersek uslübumuz bozulacak en iyisi biz seninle tartışmayalım... Burada keselim, hem boylece kalpler kırılmamış olur... Şöyle düşünüyorum seninle ilgili, O benim gibi düşünmüyor, onun yapısı farklı, benim gibi de düşünemeyecek o halde düşünce şekline değil ama düşüncene saygı duyarım... Düşüncelerinde özgürdür insanlar...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sen demedin mi burada benzin pahalı ama yiyecekler ucuz diye... Ben demedim mi ucuz olacak tabii çünkü senin toprağında üretiliyor onların çogu diye... Bana verdiğin Türkmenistan örneğinin benim sana verdiğimden ne farkı var ki... Zaten benim mantıgım bunu kabul ediyor ki sana oyle bir örnek vermişim...

Benim söylediğim:

Binlerce gıdanı yüzlerce ülkeden ucuza yiyorsun cunku zaten o binlerce gıdayı üretecek, sana sunacak müthiş bir toprağın üstünde yaşıyorsun da ondan...

Senin söylediğin

Bana ne anlatmaya çalışıyorsun ki... Benim öğrenmek istediğim bu değildi ki...

Gelelim "şimdi durum farklı olabilir o ayrı,bidahaki seçimde cevablarını verirsin, ama onlar iktidardan inene kadar onlara destek olmak hepimizin borcu" cümlene: Ne demek borcumuz ya... Ben onlara vermedim ki oyumu... Niye destek olayım ki... Sen ve senin gibiler var nasılsa destekleyecek... Siz destekleyin... İktidardan inene kadar destek olmak hepimizin borcuymuş... Onların sana, bana borcu var asıl, senin, benim onlara değil... Ama anladım ki sen boyle konuları tatışabilecek biri değilsin... Cunku sen herşeyi sorgusuz sualsiz kabullenenlerdensin... Böyle insanlarla tartışmak da zordur çünkü kemikleşmiş bir düşünce yapıları vardır ve esnek değillerdir, karşılarındakinin dedikleri mantıklı gelse bile kendi bildiklerinden donmezler onlar... O zaman ben boşuna vakit kaybetmeyeyim... Nasıl olsa ben sana bişey öğretemem, anlatamam ya da kabul ettiremem, ya da nasıl olsa sen de bana öğretemezsin, anlatamazsın...

Diyorsun ki her 3 kişiden biri zamanında seçimde bu iktidara güvendi Türkiye'de... OK güvenmiş olabilirler ama hala güveniyorlar mı artık aslında bunu sorgulaman gerekirken sen diyorsun ki iktidardan inene kadar onlara destek olmak boynumuzun borcu... Bununla ilgili bir mevzu açıldığında zaman ve yer ne olursa olsun senin soyleyeceğin sadece bu iki cümledir... İşte bu yüzden sorgulamadan kabul ediyorsun diyorum...

Amacım kalp kırmak veya ortalık karıştırmak değil Berker18 fakat sanırım boyle devam edersek uslübumuz bozulacak en iyisi biz seninle tartışmayalım... Burada keselim, hem boylece kalpler kırılmamış olur... Şöyle düşünüyorum seninle ilgili, O benim gibi düşünmüyor, onun yapısı farklı, benim gibi de düşünemeyecek o halde düşünce şekline değil ama düşüncene saygı duyarım... Düşüncelerinde özgürdür insanlar...

1-o örneği vermemin sebebi; senin petrol fiyatlarına kızmandı..kızmaya hakkın yok diyerek o örneği verdim

2-senin oy verip vermemen önemli değil, ben de ülkücüyüm oy vermedim akpye ve sevmiyorum akp yi ama iktidara ister sosyalist ister komünist ister ülkücü kim gelirse gelsin bu vatan için çalışmıyormu?? kim gelirse gelsin iktidardan inene kadar destekleriz..açık konuşalım sırf kendi görüşleri için iktidardaki partiye köstek olan bir insan bu vatanı değil,kendini seviyordur..biz destekleriz ama eleştirimizi de yaparız,gereken cezayı da sandıkta veririz,işte senin söylediğin gibi düşünenler yüzünden 80lerde sağcı solcu çatışmaları çıktı...

3-hala güveniyorlarmı akp ye diyorsun, şu anda seçim yapılacak olsa birinci yine akp çıkar ama oy oranı düşer,koalisyon olur,biz yeterince bunları sorguladık, senin oturup kendini sorgulaman gerekir

4-ben zaten burda kimsenin görüşünü değiştirmeye çalışmıyorum,zaten kim isterse istesin birbirlerinin görüşünü değiştiremez,herkesin görüşüne saygılıyız,ama ortaya çok yanlış bir tez gelince tartışılacak elbet..

bence de bidaha cevap yazma,kalp malp kırılır

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

1-o örneği vermemin sebebi; senin petrol fiyatlarına kızmandı..kızmaya hakkın yok diyerek o örneği verdim

KIZMAYA HAKKIM VAR ÇÜNKÜ DÜNYANIN EN PAHALI BENZİNİNİ KULLANIYORUM... ONLAR PARALARI CEPLERİNE DOLDURURKEN BU DEVLETİN BORÇLARI BENİM VE SENİN GİBİLERİN ÜZERİNDEN ÖDENMEYE ÇALIŞILIYOR. AMA NEYSE ZATEN BU SENİN İÇİN ÇOK DA ÖNEMLİ DEĞİL.

2-senin oy verip vermemen önemli değil, ben de ülkücüyüm oy vermedim akpye ve sevmiyorum akp yi ama iktidara ister sosyalist ister komünist ister ülkücü kim gelirse gelsin bu vatan için çalışmıyormu?? kim gelirse gelsin iktidardan inene kadar destekleriz..açık konuşalım sırf kendi görüşleri için iktidardaki partiye köstek olan bir insan bu vatanı değil,kendini seviyordur..biz destekleriz ama eleştirimizi de yaparız,gereken cezayı da sandıkta veririz,işte senin söylediğin gibi düşünenler yüzünden 80lerde sağcı solcu çatışmaları çıktı...

SENİN OY VERİP VERMEMEM ÖNEMLİ DEĞİL DİYE BİRŞEY DİYEMEZSİN, BENİM OYLARIM ÖNEMLİDİR. SENİN AKP YE OY VERİP VERMEMEN ÖNEMLİ DEĞİL DERSEN EVET BENİM AKP YE OY VERMEMİŞ OLMAM BENİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ ÇÜNKÜ BEN BU ÜLKEYİ SEVİYORUM. VE BU ÜLKEYİ SEVDİĞİM İÇİN AKPYE OY VERMEM... SAĞCI SOLCU ÇATIŞMALARINA GELİNCE SADECE BENİM GİBİ DÜŞÜNENLER YÜZÜNDEN Mİ ÇIKTI GERÇEKTEN, ACABA SENİN GİBİ DÜŞÜNENLERİN BUNDA HİÇ Mİ PAYI YOKTU? TABİ SİZ SÜTTEN ÇIKMIŞ AK KAŞIK...

3-hala güveniyorlarmı akp ye diyorsun, şu anda seçim yapılacak olsa birinci yine akp çıkar ama oy oranı düşer,koalisyon olur,biz yeterince bunları sorguladık, senin oturup kendini sorgulaman gerekir

BEN KENDİMİ SÜREKLİ SORGULUYORUM ZATEN... ÖNERİNE GEREK YOKTU... SEN DE KEŞKE KENDİNİ BİRAZ SORGULAYABİLSEN...

4-ben zaten burda kimsenin görüşünü değiştirmeye çalışmıyorum,zaten kim isterse istesin birbirlerinin görüşünü değiştiremez,herkesin görüşüne saygılıyız,ama ortaya çok yanlış bir tez gelince tartışılacak elbet..

bence de bidaha cevap yazma,kalp malp kırılır

EVET BEN ŞU ANDAN İTİBAREN YAZMAYACAĞIM SEN DE BİR DAHA CEVAP YAZMA CÜNKÜ BU BAŞLIK ŞU AN SADECE SENİN VE BENİM TARTIŞMAMDAN İBARET OLDU... HA YAZARSAN DA BANA İSTİNADEN YAZMA...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

KIZMAYA HAKKIM VAR ÇÜNKÜ DÜNYANIN EN PAHALI BENZİNİNİ KULLANIYORUM... ONLAR PARALARI CEPLERİNE DOLDURURKEN BU DEVLETİN BORÇLARI BENİM VE SENİN GİBİLERİN ÜZERİNDEN ÖDENMEYE ÇALIŞILIYOR. AMA NEYSE ZATEN BU SENİN İÇİN ÇOK DA ÖNEMLİ DEĞİL.

SENİN OY VERİP VERMEMEM ÖNEMLİ DEĞİL DİYE BİRŞEY DİYEMEZSİN, BENİM OYLARIM ÖNEMLİDİR. SENİN AKP YE OY VERİP VERMEMEN ÖNEMLİ DEĞİL DERSEN EVET BENİM AKP YE OY VERMEMİŞ OLMAM BENİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ ÇÜNKÜ BEN BU ÜLKEYİ SEVİYORUM. VE BU ÜLKEYİ SEVDİĞİM İÇİN AKPYE OY VERMEM... SAĞCI SOLCU ÇATIŞMALARINA GELİNCE SADECE BENİM GİBİ DÜŞÜNENLER YÜZÜNDEN Mİ ÇIKTI GERÇEKTEN, ACABA SENİN GİBİ DÜŞÜNENLERİN BUNDA HİÇ Mİ PAYI YOKTU? TABİ SİZ SÜTTEN ÇIKMIŞ AK KAŞIK...

BEN KENDİMİ SÜREKLİ SORGULUYORUM ZATEN... ÖNERİNE GEREK YOKTU... SEN DE KEŞKE KENDİNİ BİRAZ SORGULAYABİLSEN...

EVET BEN ŞU ANDAN İTİBAREN YAZMAYACAĞIM SEN DE BİR DAHA CEVAP YAZMA CÜNKÜ BU BAŞLIK ŞU AN SADECE SENİN VE BENİM TARTIŞMAMDAN İBARET OLDU... HA YAZARSAN DA BANA İSTİNADEN YAZMA...

usta sabahtan beri birşey anlatmaya çalışıyorum hala aynı şeyi tekrar ediyorsun, sen petrol fiyatlarına kızarsan,araplar su fiyatlarına,afrikalılar yemek fiyatlarına, isveçliler sauna fiyatlarına kızar..

her ülkede bazı şeyler pahalı olacak bazı şeylerde ucuz olacak

ben olaylara iyi tarafından bakıyorum,ucuz olanlara şükrediyorum

kardeşim eğer 70 milyon senin dediğin gibi düşünüyor olsaydı bu adamlar başa gelmezdi

bir sonraki seçimde belkide belalarını alacaklar belli olmaz

ama şu anda baştalar ve bu ülkenin yönetiminden sorumlu oldukları için,iktidardan inene kadar destek olmak hepimizin borcu...sana göre olmayabilir, senin görüşün saygı duyarız

ilk sen ülkeyi sevmediğini ilan ettiğin için son cevabı yazmak bize düşüyor(eşit sayıda yazı yazmak için :) )

bu sayfada son bir-iki örnek verip yazılarımı noktalıyorum

hatırlarsınız terör olaylarından dolayı bir çok askerimiz öldükten sonra,deniz baykal demiştiki "terörle savaşmayı bilmiyorsunuz "demişti.. doğru olabilir ancak öyle diyeceğine terörle nasıl savaşılacağını bir kaç metinle iktidara bildirse daha iyi olmazmıydı?? hem halkın gölünü kazanırlardı hemde çatışma olmazdı

bu çatışma yüzünden de ekonomi dibe vuruyor

ben bunu anlatmaya çalıştım hep... çatışmalar yüzünden Türkiye zarar görüyor

bir örnek daha;yine d.baykal "siyasete kan bulaştı" demişti ve ekonomi yine dibe vurmuştu.. sırf bu cümleler yüzünden Türkiye sallanıyor...

SAĞCISI SOLCUSU KİM İKTİDARA GELİRSE GELSİN, tüm 70 milyon onlara destek verirse bu ülke ileriye adım atar... yok akp gitsin yok şu gelsin bu gelsinle olmaz bu iş kardeşim...anlatabildim heralde

kim başa gelirse gelsin destek olmalıyız

sevgilerimle :clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.