Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

KISMETTE NE VARSA

Radya

Önerilen İletiler

Bu arada SSCB' nin parcalanmasindan sonra ilk katledilenlerden, Muammer Aksoy'un 21 Ocak katledilisin 23. yiliydi.

Ayrica 1990'lar katledilecek olan aydinlarin da baslangic yiliydi.

Muammer Aksoy, (d. 1917, İbradı-Antalya – ö. 31 Ocak 1990, Ankara. Hukukçu ve siyaset adamı. 1961 Anayasasını hazırlayan komisyonun sözcülüğünü yapmıştır. Milletvekili Numan Aksoy'un oğludur. 1990 yılında, faili meçhul bir cinayet sonucu öldürülmüştür.

Aslinda bunlar kismet degil; planlanmis katliamlardir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 380
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

dünyada bilmemkaç milyar kibirli, ahmak,

düşüncesiz, empati kurmaktan kaçan, güç manyağı, iktidar asalağı, şiddet

yanlısı insan olacağına, fotoğraftaki gibi insanlardan makul sayılarda olsaydı keşke..Birinci Tekil Şahıs

tekilahs.jpg

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Iste o nedenden, insanoglu kismetindekini degil; "ne ekerse onu bicer, kendi eder/kendi bulur,kendi duser/kendi aglar, kendi soyler/kendi dinler, kendi dover/kendi sever v.s. 

Ah bir de bunlari kendilik bilisselligi ile yapsa; iste o zaman ne kotuluk kalir, ne de seytan. Insanoglu birey bilisselligi olarak insanlasir.

Insanliga yakismayan hic bir dusunce de uretmez, davranista da bulunmaz. Yeterki "ne yapalim ben boyleyim/bu benim dogam/caresizim/teslimim" masallarina metafizik, varliksal, teolojik, fizik otesi, etik inancsal ve ideolojik yonlendirim ve yaptirimlasr ile kanmasin.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Evet, yukaridaki alinti tam bir teslimiyet alintisidir. Cunku beyni kendi beynin ya da baskasinin beyni olarak dusundurebilmek teslimiyetten kurtulmak ve teslim alani sorgulayabilmek bilinc ve farkindaligi ile baslar. Bu da bilincalti alisilagelmisliginin rahatsiz olmasibeynin "zorlanmasi" v.s. demektir.

Aslinda bu bilincalti zorlamasi ile olursa, kisi sosyo-psikolojik bunalim yasar. Eger kisi bunu bilinclive farkinda olarak gonullu yaparsa, o zaman da beyin bilinc asamasi yasar. 

Beynin gidasi dusunmek ve sorgulamaktir. Buradaki ilk engel beyinde olanin sorun ya da rahatsizlik yas da zarar algisinin bilincli farkindaligidir. Bu zaten bilincsiz ise, beyin dusunmeye kendini zorlar ve bu da rahatsizlik verir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

BUNU YAPABİLİRİZ EVET

"Arkadaşlar şu

anda Şanlı Urfa Keçikıran Köyünde aile Hekimiyim. Sağlık ocağının yan

tarafı okul. Buralardaki okula giden bazı çocukların bu soğuklarda üst

başlarını uzun uzun anlatmayayım tek kelimeyle içler

acısı...kullanmadığınız ; kitap, ayakkabı, bot, kazak, çorap, palto

kolileyip bana gönderin ve lütfen kargo parasını ödemeyin beni de mutlu

edin... Karşı taraf ödemeli diye verin

ve mutlaka bir kaç okunacak kitap da koyun zira malzemeleri verirken

mutlaka kitap da vericem ve okumalarını zorunlu tutucam, her gün önümden

geçiyorlar denk geldikçe de okuyup okumadıklarını sorucam...LÜTFEN

KARGO ÜCRETİ ÖDEMEYİN , KARŞI TARAF ÖDEMELİ DİYE GÖNDERİN......Adres :

Dr. Saim Acar. Şanlı Urfa merkez Keçikıran ASM. Tel: 0 532 440 48 48.

Buradan bana bizzat da ulaşabilirsiniz. Umarım gününüz ve kışınız

sıcacık huzur içinde geçer, şimdiden teşekkür ediyorum.''

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

BUNU YAPABİLİRİZ EVET

"Arkadaşlar şu

anda Şanlı Urfa Keçikıran Köyünde aile Hekimiyim. Sağlık ocağının yan

tarafı okul. Buralardaki okula giden bazı çocukların bu soğuklarda üst

başlarını uzun uzun anlatmayayım tek kelimeyle içler

acısı...kullanmadığınız ; kitap, ayakkabı, bot, kazak, çorap, palto

kolileyip bana gönderin ve lütfen kargo parasını ödemeyin beni de mutlu

edin... Karşı taraf ödemeli diye verin

ve mutlaka bir kaç okunacak kitap da koyun zira malzemeleri verirken

mutlaka kitap da vericem ve okumalarını zorunlu tutucam, her gün önümden

geçiyorlar denk geldikçe de okuyup okumadıklarını sorucam...LÜTFEN

KARGO ÜCRETİ ÖDEMEYİN , KARŞI TARAF ÖDEMELİ DİYE GÖNDERİN......Adres :

Dr. Saim Acar. Şanlı Urfa merkez Keçikıran ASM. Tel: 0 532 440 48 48.

Buradan bana bizzat da ulaşabilirsiniz. Umarım gününüz ve kışınız

sıcacık huzur içinde geçer, şimdiden teşekkür ediyorum.''

Iyi guzelde "tasima suyla degirmen ne kadar doner" Onemli olan o suyu degirmenin yaninda bulundurmak ve o suyun ordan kurumamasini saglayacak bilinc ve farkindalikta olmaz. Yoksa ana sorunu cozmeden yapilan munferit yardimlar sadece bir duygu rahatligi saglayabilir. Ama bu nedegirmene ne de onun ihtiyaci suya bir care degildir.

Son ornekten yola cikarsak; Van'da onca depremzede doga ile bogusurken ve 21. uzyilda insanlikdisi bir yasam surerken; Suriye'li multecilere ustelik kendi ulkelerini savasa sokmask adina yapilan yardim ve yataklik ve harcanan ekonomi, tek bir atasozunu hatirlatir.

"Bu ne lahana tursusu, bu ne perhiz" Elinde olanak varsa, bunu once kendi ulkene toplumuna harca, onlarin yasam standartlarini en azindan yasanir hale getir.

Yada dunyasda bugun gunde acliktan onca insan olurken ve bilimum hastalik ve insandisi bir yasam surerken, birileri buraya harcanacak her turlu olanagi ve kaynagi her turlu silaha, komploya, alevere/dalevereye kendi cikar luksune v.s. harciyor ve bunu da insanligi yok etme adina yapiyorsa, "tasima suylan degirmen donmuyor." 

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Iyi guzelde "tasima suyla degirmen ne kadar doner" Onemli olan o suyu degirmenin yaninda bulundurmak ve o suyun ordan kurumamasini saglayacak bilinc ve .

.

.

.

her turlu silaha, komploya, alevere/dalevereye kendi cikar luksune v.s. harciyor ve bunu da insanligi yok etme adina yapiyorsa, "tasima suylan degirmen donmuyor." 

Ne diyebilirim ki sende yerden göğe kadar haklısın çünkü..sad.png

Ama yine de bu tür çağrılara elden geldiğince cevap vermek duygu rahatlığından çok insanlık görevi diye düşünüyorum..smile.png

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ne diyebilirim ki sende yerden göğe kadar haklısın çünkü..sad.png

Ama yine de bu tür çağrılara elden geldiğince cevap vermek duygu rahatlığından çok insanlık görevi diye düşünüyorum..smile.png

Aslinda burada olan "vicdani rahatlatma" adina insanoglunun kendine yukledigi bir gorevdir.

Ayrica yanlis anlama, ben senin yazdigina karsit bir yazi da yazmadim.

Sadece konunun ozunu vurgulamak istedim.

Sadece yolda gorulen dilenciye para vermekle, dilencilerin dilenmekten kurtarilamayacagini vurguladim.

Onemli olan gorunurdeki eylem degil; o goruntunun arka planindaki sorunu algilamaktir.

Onemli olan dilenme eylemini beyinlerden ve somut hayatin getirdigi ihtiyactan yani temelden yok etmektir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ayrica yanlis anlama, ben senin yazdigina karsit bir yazi da yazmadim.

Hayır hayır hiç öyle düşünmedim zaten..:)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

55279032396954435333644.jpg

Mart ayından yeni çıkmışlar! öyle yazıyordu resmin altında..w00t.gif

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Mart ayından yeni çıkmışlar! öyle yazıyordu resmin altında..w00t.gif

Bu Mart hani o "azginlik" Mart'i mi? yoksa dogum olarak Mart mi? smile.png

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Deli Toplama Kampı:

ASLINDA SEVGİLİLER GÜNÜ YERİNE GARİPLER GÜNÜ

OLSA DA KEŞKE HERKES SEVGİLİSİNE HEDİYE ALACAĞINA ÜLKEDEKİ GARİPLERE

HEDİYE ALSA !!!

Zor durumda olan birine yardım etmek için illa da bir günü beklemek

gerekmiyor ama hediye çılgınlığını yardımlaşmaya dönüştürmek iyi fikir..:)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

40492458769317791070977.jpg

Lady Gaga daha önce konserlerinde giydiği ve artık kullanmadığı kıyafetleri evsizlere dağıttı.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bu Mart hani o "azginlik" Mart'i mi? yoksa dogum olarak Mart mi? smile.png

kahkaha.gif azgınlık mart'ı sanırım..:)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Açtım ve Facebook'ta;

"Sabri Reyiz Türkiye Şut Rekoru ! Reyize şukular feda olsun !

Dün Sabri'nin 43. dakikada çektiği şutun hızı 124 km idi ve bu hız Türkiye Ligi'nde bir rekor."

Twitter'da;

"14 Şubat Sevgililer Gününde Yaşat Bize En Büyük Sevgiyi FENERBAHÇE ! Bate Borisov - FENERBAHÇE"

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

"Doğru işlemeyen akıl keskinmiş neye yarar, saatin iyiliği, koşmasında değil, doğru gidişindedir. "

VAUVENARGUES

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bir köylü kadın, kocasının önüne yemek olarak, bir parça samanı önüne koyuvermiş.

Adam bağırarak:

“Bu ne böyle saman mı yiyeceğiz, delirdin mi sen?” deyince kadıncağızın cevabı şöyle olmuş:

“Ne bileyim? Yirmi senedir sana yemek yaparım, saman yemediğini gösteren tek bir kelime etmedin.”

Bu yüzden; size en yakın olanlardan da en azından gülümsemenizi eksik etmeyin. Çünkü ona ihtiyacı olmayan yoktur.

Gülümseyen insan her zaman daha iyi satar, daha iyi öğretir, daha iyi yönetir ve daha mutlu çocuklar büyütür.

Dale Carnegie

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.