Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

KISMETTE NE VARSA

Radya

Önerilen İletiler

• Cevaplar 380
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

bak istiyorumm! olurda vermesse hesap soracağım tek muhatap sensin karşımda smile.png  ben bilmem okuttun kulağıma koydun bunu  smile.png bekliyorum hadi bakalım smile.png

bakalim bakalim .. istemek gudu olarak yaratilmissa ; verilmesi de yaratilir .. yater ki kisi kendi guc yetiremeyecegi seyi Allahin da guc yetiremeyecegi zannina kapilmasin : ) yani nefsini ilah edinmesin - cok tehlikeli ..

hersey mumkundur ; herseyin mumkun olduguna ; yaradanin guc yetirebilecegine inandi mi insan istemese de verilir istese de verilir ..

bu mucizat silsilesinin baska bir akinti yolu yok; olaylar layigina dogru akar ; layigi ile gormek lazim

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

55139454890895846370762.jpg

yaramaz şeyler, bizde de yakındır..laughing.gif

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bakalim bakalim .. istemek gudu olarak yaratilmissa ; verilmesi de yaratilir .. yater ki kisi kendi guc yetiremeyecegi seyi Allahin da guc yetiremeyecegi zannina kapilmasin : ) yani nefsini ilah edinmesin - cok tehlikeli ..

hersey mumkundur ; herseyin mumkun olduguna ; yaradanin guc yetirebilecegine inandi mi insan istemese de verilir istese de verilir ..

bu mucizat silsilesinin baska bir akinti yolu yok; olaylar layigina dogru akar ; layigi ile gormek lazim

ben bilmem bekliyorum inanıyorum vermesini diliyorum.. versin ozaman  :)  vermiyorsa haketmiyormuyum yani? öylemi yorumlamayım sonucunda :) 

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

39436938621749482474582.jpg

Doğaya yüzde yüz saygılı bir proje - Tayland :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

25357757913423544023719.jpg

Fotoğraftaki matador Alvora Munera kariyerine son verdi.

Öyle ki, yarışın son mücadelesinde gücünü yitiren Alvora yıkılır. Boğanın ona yaklaştığını görünce korkulu sonun yaklaştığını hissetti. Lakin boğa ona hiç bir şey yapmadı. Yarıştan sonra matador açıklamasında şöyle diyor: "Boğa gözümün içine bakarak bağırdı, böyle sadece bağırdı. Sırtına oklar batırdığım hayvan bana zarar vermedi, istese beni orada öldürebilirdi fakat sadece gözlerime bakıp bağırdı. Her hayvanda olduğu gibi onun gözlerinde de masumluk vardı. Yüreğimde adaletin hıçkırarak ağladığını işittim. Belki de bağışlanırdım, lakin itiraf edemedim. Kendimi dünyanın en vahşi mahluğu gibi hissediyordum."

Düşünen palyaço

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kuzenimin oğlu kız arkadaşıyla güzel bir fotograflarının altına şunları yazmış:

özlü söze veya sonuna ... koyulan cümlelere geerek yok. Biz 2 yıldır çok eğleniyoruz, umarım en az 22 yıl daha çok fazla eğleniriz

çok hoşuma gitti..wub.png birlikte eğlenebilmek bir ilişkiyi ilerilere taşıyabilmek için yeterli değil belki ama bence umut vadediyorlar..:)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Özgür bir yaşamı savunduğunuz için size saldıran polislerden, tomlaradan, akreplerden rahatsız mı oldunuz? Bunlar yüzünden, yaralandınız yahut eziyet mi gördünüz? Berbat bir his, değil mi? Her sene milyarlarca hayvan bundan çok daha dehşetli -aslına bakarsanız, hayatları boyunca dehşet, çaresizlik, terör duyguları dışında bir şey yaşamadan- işkence çekerek yaşıyor ve ölüyorlar. Özgürlük anlayışınızı tüm türleri kapsayacak şekilde genişletmenin vakti geldi de geçiyor bile!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

"Eğer, illahi adaletin işlemesini istiyorsan, öfkeni atacaksın. Çaresizliğini yeneceksin. Kontrolü bırakıp hayata güveneceksin. Suçluluk duygularından kurtulacaksın. Yoksa, kiminle kavgalıysan, onun enerjisini temsil eden herkes sana zarar verebilir. Kabul ve huzurla yaşıyorsan, Katil seni öldüremez, hırsız malını çalamaz. Kötülük bumerang gibi sahibine döner..."

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

"Eğer, illahi adaletin işlemesini istiyorsan, öfkeni atacaksın. Çaresizliğini yeneceksin. Kontrolü bırakıp hayata güveneceksin. Suçluluk duygularından kurtulacaksın. Yoksa, kiminle kavgalıysan, onun enerjisini temsil eden herkes sana zarar verebilir. Kabul ve huzurla yaşıyorsan, Katil seni öldüremez, hırsız malını çalamaz. Kötülük bumerang gibi sahibine döner..."

harika

fevkalade flowers.gif

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Diyelim ki emperyalizmle kavgalıyım. Onun enerjisini temsil eden bana zarar verecek diye kafamı kuma gömüp kabullenmeli miyim? Kabullenenleri, gerçekten öldürüp malını çalmaz mı emperyalizm? Kötülüğü kendisine döner mi? Dönmesini beklemelimiyim?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Diyelim ki emperyalizmle kavgalıyım. Onun enerjisini temsil eden bana zarar verecek diye kafamı kuma gömüp kabullenmeli miyim? Kabullenenleri, gerçekten öldürüp malını çalmaz mı emperyalizm? Kötülüğü kendisine döner mi? Dönmesini beklemelimiyim?

Burada bireysel bilinc yoktur, sadece "kaderine razi ol, ilahi guc adaleti saglar" aldatmacasi vardir. Kisaca kisiyi pasifize etmeye ve olana boyunegdirmeye yoneliktir.

Mesela gezi parki halk direnisine karsi cikanlar, bundan olabilir.

Cunku onlar daha bireysel bilinc olarak; karsi cikmak/katilmak tan once kendi hak ve ozgurluklerini talep etme bilincinde degildirler. 

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

hahaha ya ne diyeyim sana bilmiyorum ki, kafamı nerede kuma gömeceğime ben karar veririm, konu emperyalizm olunca gömmem yada ne bileyim kadına şiddetse, hayvanlara eziyetse yine gömmem, ama şahsıma bir saldırıda gerçekten görmezden gelebilirim :)

Burada bireysel bilinc yoktur, sadece "kaderine razi ol, ilahi guc adaleti saglar" aldatmacasi vardir. Kisaca kisiyi pasifize etmeye ve olana boyunegdirmeye yoneliktir.

Mesela gezi parki halk direnisine karsi cikanlar, bundan olabilir.

Cunku onlar daha bireysel bilinc olarak; karsi cikmak/katilmak tan once kendi hak ve ozgurluklerini talep etme bilincinde degildirler. 

:) :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

@@Radya orda anlatmis ; esgecmissin ;

Eğer, illahi adaletin işlemesini istiyorsan, öfkeni atacaksın. Çaresizliğini yeneceksin. Kontrolü bırakıp hayata güveneceksin.

once ofkeni yeneceksin diyor ; yani herangi bir mudahale edeceksen bile bunu yaparken ofke ya da kendine biseyleri yedirememenin verdigi bir pervasizlik olmayacak ;

sonra caresizligini yeneceksin diyor ;

yani caresiz insanlarin ; kaderlerini kendileri cizyormuscasina cabalamalari onlari daha da caresizligin icine birakir ! bosa kurek cektikce debelenip dururlar !

kontrolu birakip hayata guveneceksin diyor ;

yani kontrolu birakicaksin ama ilk etapta birakicaksin - ofken ve ceresizlik duygularindan arinana kadar ; sonra zaten neleri nasil yapman gerektigini aklin sana gostericektir ..

beklemesini bilenin hersey ayagina gelir - beklemekte daha etkin bir caba saklidir ..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

@@Radya orda anlatmis ; esgecmissin ;

Eğer, illahi adaletin işlemesini istiyorsan, öfkeni atacaksın. Çaresizliğini yeneceksin. Kontrolü bırakıp hayata güveneceksin.

"Es" falan geçmedim. Sorduklarım çok açıktı.

Senin de altını çizdiğin cümle çelişkilerle dolu ve muğlak. İlahi adalet nedir? Ne'ye ilahi adalet denmektedir? Evrensel hukukta alternatif adalet oluşturma gayretimi var?

Öfke ve çaresizliği yenmeden sonra kontrolü bırakmada yine çelişki var. Adaletin(ilahi değil) işlemesi için kontrolü bırakmak ne demek? Aksine kontrolü bırakmamak gerek. Hayata güvenmek ne demek ayrıca? Yani işi şansa/kadere mi bırakmak gerekiyor? Adaletin işlemesi; hayata bırakmak yerine, bilgi, bilinç kontrollü süreçle mümkündür.

Özetle hukuk sağlıklı işlemesi ilahi adalete, yani şansa, kadere mı bırakılması isteniyor. Daha açık yazılmalı.. 

"Kabul ve huzurla yaşıyorsan, Katil seni öldüremez,"

Sonra, "kabul" ve "huzur" konusu; Huzurlu olabilmek için ne'yi nasıl kabullenmeliyim?

yani kontrolu birakicaksin ama ilk etapta birakicaksin - ofken ve ceresizlik duygularindan arinana kadar ; sonra zaten neleri nasil yapman gerektigini aklin sana gostericektir ..

Lafa bak şimdi.. Hiç becerememişsin..

"İlk etapta" kontrolu bırakırsan zaten hapı yuttun. Zira öfke ve çaresizlik ilk etapta daha yoğundur. O yoğunluk insanı ölüme götürür.

Huzuru, evrensel hukukun sağlıklı uygulanması, ayrıca birey bilinci sağlar. smile.png

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

aman meraba ;

oradaki soz ozlu bir soz

ozlu sozleri duz degerlendirdigin icin icini tecrubelerinle dolduramiyorsun ; tanimini yapamiyorsun ..

oyle sig bir aciklama getiriyorsun ki ; bu aciklama ''dogru zamani beklemek'' tabirini ''elini kolunu baglayip, basini kuma gommek'' olarak yorumlanabiliyor senin tecrubelerinle ..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Hayata güvenmek ne demek ayrıca?

nasil ne demek ?

hayata guvenmek gerek - gun gelir devran doner - kimsenin yaptigi yanina kar kalmaz ..

hayat kimseye torpil gecmez ; ama ne var ki insanlar hayatin kendilerine haksizlik yaptigini dusunmekte acelecidirler .. iste bu yalnis bir bakis acisidir .

iste bu yonden hayata guvenmek gerek ; hayatin adaletine diyelim ; ilahi adalete :)

kaldi ki mahkemelerin dagittigi adalet bir caydirma ve topum duzenine yonelik bir olguya bakiyor - bu yonuyle harikadir bu ; bunu yok saymadik ki .. 

ama kalbini kiran bir kisi, seni gucendiren sana kotulukler yapan, seni aldatan, arkandan vuran bir kisiyi mahkemeye veremezsin cogu zaman .. anlatabildim mi ?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.