Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

EVRİM Mİ?

..::uslu_cocuk::..

Önerilen İletiler

bilgier ve evrim teorisini savunan arkadaşlar... sizin için yaptığım araştırmayı dini konular bölümünde EVRİM TEORİSİ HAKKINDA AÇIKLAMA adlı topiçin 5. sayfasında hazır bulabilirsiniz... devamıda varda çok uzun konunun dağıtılmamamıs için sonra yazacağım...

not: bilgi er kardeşim bunu bilerekmi yaptın bilmiyorum ama verdiğin adreslerde virüs var... bilgisayarıma bılaştı silemiyorum...evrimcik.cjb net bunda 2 tane var. arkadaşlar sakın yanlış anlamayın. antivirüsüne güvenen girsin inceleme yapsın ben biraz dolaştım. insanın dogum esnasında ki zigotluktan ceninlige geçiş evresini hayvanlara benzetiyorlar balık, domuz, inek. gibi yazmışlar oraya... insan bu safhalardan geçti... böyle oldu diye... bir yerdede uzaylanın biri gelmiş maymunlara bebek veriyor. yazısını okuyamadığım için yorum yapmayacağım... çankırıda ara geçiş formu bulunduğundan bahsedilmiş... kesinlikle böyle bir şey yok... bulunan kafa taslarına darwin ve taraftarlarırnın değil homo sapiens gorillerden daha vahşi olan babun çene kemiği taktığı bilim adamlarınca ispatlanmış ve kabul görmüştür. needelim ki bu her yerde açıklanmıyor. insanlar allahın varlığını kaldıramadıklarından buna inanmak işlerine gelmediğinden bu teoriyi desteklemek durumunda oluyorlar...

ne deyim herşey zamanla anlaşılacak...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 252
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

arkadaşlar size sadece şu akdarını söyliyeyim evrim teorisi olsun başka bir teoris olsun hiç bir bilimsel teori bu şekilde eleştirilemez, ispatlanamaz, ya da çürütülemez.

birincisi o bilgiye sahip değilseniz yani başka kaynaklardan örnek vermeye dayanan bir tartışma ne kadar mantıklı oalbilir ki.

benim anlıyamadığım nokta. evrim teorisi akademik bir teoridir. akademik bir polemikle çürütülebilri ya da ispatlanabilir. ama şu evrim teorisi için şöyle demiş bu onaylamış bu reddetmiş. böyle bir yere varamazsınız ki. zira ne bir tarafın reddeden kaynağı ne de öbür tarafın kabul eden kaynağı tükenir

herkese göre kendi verdiği kaynak güvenilirdir. ama orada bir ad geçti HY yani hiç bir forumdaşıam saygısızlık olamsın ama HY'dan alıntılar yapmak gerçekten komik olur.

birde bir bilimsel kuramı incelerken insan kapının ağzında paltosunu bıraktığı gibi tüm inançlarını fikirlerinide bırakmalıdırki. içeride objektif olabilsin. bir şeyin aksini ispatlamak yada doğruluğu ispatlamak için yapılan araştırma okuma kafadan sakattır. önce objektif gözle bütün inançlarını fikirlerini bir kenara bırakarak söz konusu kuramı inceler yalnızca o kuramın verdiklerini mantığınla kıyaslayarak bir fikre varırsan anlamlı bir şey yapmış olursun.

Evet sana katılıyorum.

Bilimsel olarak bunu kimse ıspat edemez..

Ama idda ettikleri şey hep budur..

Güya inanç bilimsellikten çok uzakmış..

O zaman siz bilimsel olarak inançsızlığınızı ıspat edin..!

Saygılar..

dostum bilim ve inanç konusunda anlatılmak istenen şudur.

mesela 4, murad döneminde şeyhülislam fetva yayınlayarak insan vücudu üzerinde ( kadavralar) inceleme yapmayı yasaklamıştı. hazerfan ahmet ve lagari hasan gizlice morgda bir kadavra üzerinde insanın kol yapısını incelediler kuşların kanat yapısıyla farklarını anlamak için. bu yüzden yargılandılar. şimdi bilim alanında bilimsel bir çalışma yapabilmek için inançlarını reddetmek değil. ama çalışma yaptığın sahada dini inançlarını, sabit fikirlerini hepsini bir kenara bırakmalısın. yoksa objektif olamazsın. islamiyette şeyhülislamın fetvaları uyulması gereken fetvalardır. fakat bu gün diyanet böyle bir fetva vermez. yani eğer o ikisi inançları yüzündne o bilimsel çalışamyı yapmasalardı hazerfan uçamazdı.

ana bir bilim adamı laboratuara girerken inançlarınıda şapkası ve paltosyula beraber kapıda bırakmalıdırki objektif olabilsin. içeride yalnızca o vardır deneyin konusu olanlar vardır ve deneyin ortaya çıakrdığı durum vardır. Galileo kliseyi dinleseydi dünyanın yuvarlık olduğunu nasıl bulacaktı.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bilgier ve evrim teorisini savunan arkadaşlar... sizin için yaptığım araştırmayı dini konular bölümünde EVRİM TEORİSİ HAKKINDA AÇIKLAMA adlı topiçin 5. sayfasında hazır bulabilirsiniz... devamıda varda çok uzun konunun dağıtılmamamıs için sonra yazacağım...

not: bilgi er kardeşim bunu bilerekmi yaptın bilmiyorum ama verdiğin adreslerde virüs var... bilgisayarıma bılaştı silemiyorum...evrimcik.cjb net bunda 2 tane var. arkadaşlar sakın yanlış anlamayın. antivirüsüne güvenen girsin inceleme yapsın ben biraz dolaştım. insanın dogum esnasında ki zigotluktan ceninlige geçiş evresini hayvanlara benzetiyorlar balık, domuz, inek. gibi yazmışlar oraya... insan bu safhalardan geçti... böyle oldu diye... bir yerdede uzaylanın biri gelmiş maymunlara bebek veriyor. yazısını okuyamadığım için yorum yapmayacağım... çankırıda ara geçiş formu bulunduğundan bahsedilmiş... kesinlikle böyle bir şey yok... bulunan kafa taslarına darwin ve taraftarlarırnın değil homo sapiens gorillerden daha vahşi olan babun çene kemiği taktığı bilim adamlarınca ispatlanmış ve kabul görmüştür. needelim ki bu her yerde açıklanmıyor. insanlar allahın varlığını kaldıramadıklarından buna inanmak işlerine gelmediğinden bu teoriyi desteklemek durumunda oluyorlar...

ne deyim herşey zamanla anlaşılacak...

Tamam zaman o basliga da bir bakariz,ayip ettin.

Zaman herseyden once o sitede neler oluyor,bilmiyorum,dun girdigimde calisiyordu,virus falan da kapmadim,bugun o sayfa acilmiyor bile ama su adresten gir,aciliyor ve emin ol ki virus falan yok. http://www.geocities.com/kibele2tr/

Sayfanin saginda "seriatcilar siteyi ele gecirmek istedi" diye bir haber var,bunla ilgili olsa gerek.Ahh su seriatcilar var ya!

Cenin konusunda biraz carpitarak konusmusun gibime geldi,evet hemen hemen her canli ana karnindayken yaklasik ayni sekillere burunur,bunu demek istiyorlar.Kaldi ki bu zaten delil olarak da kullanilmaz sadece her memeli canlinin ortak malzemelerden olustugunu ve ortak asamalardan gectigini gosterir o kadar.

Bildigin uzere dunyada ilk canliligin tam olarak nasil basladigi bilinmiyor,bu konuda bildigim kadariyla 6 degisik teori var.Ilk canlinin yani tek hucrelinin uzaydan gelmesi de bu teorilerden bir tanesi,hatta buraya yazan lena adli arkadasin da savundugu bu sanirim.Okumadigini soyluyorsun,dogru ,bak o resimin altinda ne yaziyor;"Bu gorusu savunanlarin sayilari avrupa ve amerika'da ne yazikki her gecen gun artmakta ."Bu gorusu savunduklari falan yok zaten.

Bu konudaki en guclu teori ilk canlinin o belki duymus oldugunuz corbada olusmasi,yani abiogenesis.

Zaman,agbi sen bu arada o cankiri`da ki kazilarda falan bulundunmu?Ne biliyim adamlar bulduk diyo,sen hayir diyorsun.

Cankiri`yi birak simdi ben sana son yillarin en carpici ara gecis formuna ait fosil kalintisindan bahsedeyim,hemde oyle bir cene veya bir dis degil,canliya ait kemiklerin %95`i bulunmus.Kanit,kanit diyorsunuz,buyrun!

3030137089.gif

30301363747.gif

30301360728.jpg

30301344979.jpg

Bambiraptor is set apart from other members of the dinosauria by its wings, wishbone, and possible feathers. There is no indication of whether it could fly, but the authors are calling it the most anatomically bird like dinosaur ever discovered. They also say that the find adds more evidence to the popular claim that small predatory dinosaurs evolved into birds.

kaynak http://yahooligans.yahoo.com/content/scien..._card/381.html#

Inanc ve bilim uzerine Cyrano`nun yazisini bir daha okumanizi ogutlerim.

Saygilar...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Materyalist felsefenin şablonunu taşıyan bütün gruplar kendi felsefelerine bilimsel bir taban bulmak gayesi ile şiddetle evrimi savunurlar. Burada maksat evrimin doğru yada yanlış olduğunu anlamaktan çok ne pahasına olursa olsun savunulmasıdır. Evrim bir teori olduğu halde evrime inandıklarını söylerler halbuki teori bilimsel olarak bir şüphe halidir. Kesin bir hüküm yoktur ortada. Teori kendi zatında savunulacak bir şey değildir. Şüphe durumunu savunma malzemesi olarak kullanmanın bilime hizmet olmayacağı bellidir. Fakat önceden edinilmiş bir felsefeye hizmet ettiği ortadadır. Teoriyi inanç haline getirip savunan bir kişide bilimsellik ve objektifliğin kalmayacağı ise kesindir. (yorumsuz)

Saygılar..

bence okumadığın bir teoriyi sabit fikirle reddetmek eleştirmeye çalışman ki gördüğüm kadarıyla kıyısıan varamadın daha eleştirinin, bağnazlık budur.

evrim teorisinde idia edilemyen şeyleri sanki evrim eorisinde geçiyormuş gibi yazıp eleştirmen, ben bağnazlık oalrak görürüm, meselai nsanın maymundan geldiği iddiasını bozuk plak gibi eleştirmen. evrim teorisi insanın maymundan geldiğini idda etmediği halde, kulaktan duyma argümanalrla o eoriyi eleştiremye çalışman bunun ispatıdır.

bilmeden tanımadan karşı olmak, bağnazlığa özgüdür

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bak arkadaş..

Sana evrim terorisi hakında ders verecek kadar bilgim var..

Ben evrim teorisine göre insanın atasının maymun olduğunu söylemedim..

Ama şaka yollu benim atam insan sizinki varsın maymun olsun demişimdir..

Evrim teorisine göre insanın ve maymunun ortak bir atadan geldiğini biliyorum..

Aslında bu evrim teoricilerinin bir kıvırtmasıydı..

Başlangıçta direkt maymundan geldiğini savunurlardı..

Baktılarki fazla komediye dönüşytü teori, biraz olsun hafifletmek için böyle bir uydurmaya daha geçtiler..

İstermisin sahiden sana evrim dersi, vereyim..

Evet dersen ben buralardayım, ister özelden ister meydanda ders vereyim sana..

Ücret istemem...))

Allahım ya.. işe bakın evrim gibi bir saçmalığın ne kadar nevzusunu yaptık şuracıkta...

Allah akıl fikir ihsan etsin hepimize..

Saygılar..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bak arkadaş..

Sana evrim terorisi hakında ders verecek kadar bilgim var..

Ben evrim teorisine göre insanın atasının maymun olduğunu söylemedim..

Ama şaka yollu benim atam insan sizinki varsın maymun olsun demişimdir..

Evrim teorisine göre insanın ve maymunun ortak bir atadan geldiğini biliyorum..

Aslında bu evrim teoricilerinin bir kıvırtmasıydı..

Başlangıçta direkt maymundan geldiğini savunurlardı..

Baktılarki fazla komediye dönüşytü teori, biraz olsun hafifletmek için böyle bir uydurmaya daha geçtiler..

İstermisin sahiden sana evrim dersi, vereyim..

Evet dersen ben buralardayım, ister özelden ister meydanda ders vereyim sana..

Ücret istemem...))

Allahım ya.. işe bakın evrim gibi bir saçmalığın ne kadar nevzusunu yaptık şuracıkta...

Allah akıl fikir ihsan etsin hepimize..

Saygılar..

evrim teorisinin başlangıcı sonu diye bir şey yoktur. kim tarafından hazırlandığı ve öne sürüldüğü belli olan. kulliyesi doktrini belli bir teoridir. açarsın okursun evrim teorisinin enresinde isnan maymundan gelmiştir diyorsa buyuru gösterirsin. onun dışında demogoji yapmazsın. hala aynı şeyi idda ederken iki cümle önce ben öyle söylemedim demezsin. evrim teorisinin saçmalığını yapmadık sizin gibi okumadığı bilemdiği şeylerde sırf bir şeyleri körü körüne savunma sevdasına, sergilediğiniz çamur atma girişimlerine cevap verdik

tekrar söylüyorum evrim teorisinin hangi aşamasında darwin insanın maymundan geldiğini söylüyorsa yap bize alıntıyı. o zamna anlıyalım evrimcilerin kıvırtması mı yoksa senin kıvırtman mı :)

Tarih: Düzenleyen: CYRANO
Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

OOOOOOO dervin bir çok kazılara bile katıldı maymun insan arası bir fosile raslasın diye maymun iddası dervinindir son mektubundan da haberin yok galiba.

tamam işte sende darwin in "insna maymundan " gelmiştir dediği bir alıntıyı yap.. tutan mı var buyrun

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Cyrano sen nerelisin?Eğer avatarındaki gibi bir kafkassan!Ne diyim ben sana!Şeyh Şamil (İmam Şamil) ne için öldü? Allah yolunda vatanı için!Bu evrim olayının peşinden koşanlara karşı şehit oldu!Bilirsiniz koministler evrimi çok severler çünkü işlerine gelirler!

Cyrano eğer sen bir kafkas kartalıysan bu söylediklerin sana hiç yakışmıo! İmam Şamilin kemikleri sızlıyordur! :(

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

cyrano darwinin maymundan geldiğimizi söyleyen bir sürü yazısı var ben sana getirecem arkadaş bekle beni yazacam buraya... hatırlayınız ki evrimcilerin bir çoğu önce insan maymundan türemiştir diyordu. şimdi işler değişti canlı varlığının bir tek hücreliden ürediğini savunuyorlar... oda kozmik ışınlar ve volkanik küllerin vitaminleriyle oluşmuşmuş...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

cyrano darwinin maymundan geldiğimizi söyleyen bir sürü yazısı var ben sana getirecem arkadaş bekle beni yazacam buraya... hatırlayınız ki evrimcilerin bir çoğu önce insan maymundan türemiştir diyordu. şimdi işler değişti canlı varlığının bir tek hücreliden ürediğini savunuyorlar... oda kozmik ışınlar ve volkanik küllerin vitaminleriyle oluşmuşmuş...

buyur getir okuyalım :) darwinciler başından beri insna maymundan gelmiştir demiyorlardı insanla maymunun atası ortaktır ikisininde atası primatlardır diyor.

ha sen ben buldum darwinin yazısını diyorsan buyur getir.

Cyrano sen nerelisin?Eğer avatarındaki gibi bir kafkassan!Ne diyim ben sana!Şeyh Şamil (İmam Şamil) ne için öldü? Allah yolunda vatanı için!Bu evrim olayının peşinden koşanlara karşı şehit oldu!Bilirsiniz koministler evrimi çok severler çünkü işlerine gelirler!

Cyrano eğer sen bir kafkas kartalıysan bu söylediklerin sana hiç yakışmıo! İmam Şamilin kemikleri sızlıyordur! :(

şeyh şamil şehit olduğunda rusyanın başında çar vardı. evrimi savunan komünistler değil. bir insana saygısızlık yapıp milli kimliğine laf uzatmadan öcne bari biraz söylediğin şeyin doğruluğunu check et. benim adım cevher soyadım ahmedhan bilmem tnaıdık geldimi vatanımın neresi olduğu ve kimlerden olduğum.

forumun tarihte iz bırakanlar kısmında şeyh şamilin hayatını eklemiştim bir kaç gün önce. şamilin kimlerle savaştığını okursun. hangi yüzyılda yaşadığınıda. Şamil savaş sırasında şehit olmamıştır. yakalandığında rus çarı tarafından sakallarından öpülmüş ve bir devlet başkanı protokolunde mecburi misafirlik hayatı başlamıştır. ama şamil gibi insana bu bile çok ağır gelmiştir ve simsiyah saçları bir yılda beyazlamıştır. yine rus çarı şamilin hacca gitmesine ses çıkarmamış ve bu arada istanbulada uğramıştır.

şamil hac vazifesi sırasında hastlanmış ve güneş o topraklarda batmıştır. ve ayrıca ahkam kesmek kolayda çeçenlerin ruslar tarafından zulme uğramadığı tek dönemde ikinci dünya savaşından sonrasından sovyetelr birliği dağılana kadar olan dönemdir. şu anda bölgede çeçenleri gerçek anlamda destekleyen iki parti rusya komünist partilerdir. lafa gelicne herkes bizim kardeşimi ama ne gariptirki cevher dudayev kardeş dediğimiz ülkenin halkın seçtiği başbakanın gönderdiği cep telefonundaki casus cihaz sayesinde yakalanıp öldürüldü.

o yüzden bazı şeylerde ahkam kesmeden önce biraz bilgi. ne sanıyorsun sen çeçenleri taliban mı?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sen işin ayrıntılarıyla ugraşıosun benim demek istediğimi anlamamışın! Anlamakta istemiosun! Bende kafkas göçmeniyim! köyümüz gürcistan sınırlarındaymış!

İmam şamilin hac vazifesi sırasında öldüğünü sölüon yani evrim konulu bir konferans sırasında değil! (merak ediom bundan ne anlıcan?) Allah yolunda yani! Anlayan anladı ama neyse....

Hakikatler ortaya çıktığında ne olcak çok merak ediyom!

Saygılar.....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

kusura bakma çeçenler kafandaki şeriat için çarpışan çeçenistan hayalini bozuyorlarsa :) Şeyh Şamili komünistlere karşı savaşırken şehit ettin ya :) şeyh şamil savaşırkne komünizm dünyada var mıydı :)

Tarih: Düzenleyen: CYRANO
Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

evet ben şeriat çıyım bunu söyleyebilirsin!Kur'anı kerime ve Peygamber efendimizi (s.a.v) örnek alınan hayatı buluyorum!

Ben sana bir olguyu anlatmaya çalıştım ama sen başka yöne çekiosun o konuyu! Ayrıca benim tanıdğım çeçelerin hepsi inançlarına bağlıdırlar!bunu seninde bilmem gerekir!

Yok sen ben hem Allahu tealaya inanıp hem evrime inanmak istiosan gene karışam!Her koyun kendi bacağından asılır! Ama Peygamber efendimizin (s.a.v) dediği gibi gerçeği bilipte saklayana yazılar olsun!

Öbür dünyada inanmayanlar gelip, neden bize herşeyi anlatmadınız dediğinizde onlara ne cevap vericez onu düşünüyorum!

Anlamak istemiosunuz!.....

Saygılar!....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

hala çeçenelr hakkında fikri yürütüyorsun. şamili komünistlerle çarpışırken öldü sanan sen çeçenler hakkında ne biliyorsun. ya da evrim teorisi hakkında Al Azhar ünviersitesinin fikirlerini okudun mu. inançlı olmakla bağnaz olmak arasında bir çizgi vardır. sultan galiyev adını hiç duydun mu. Allah'ın yolunda yürümek bilgi gerektiri. bilmediğin konularda kesin fikirler beyan etmek en iyi ihtimalle tezcanlılıktır. benim vatanım hakkında bana bilgi vermeye çalışmadan önce nedne çeçenistan hakkında bir iki kaynağa ya da en basitiyle çeçen vakıflarının internet sitelerini bir incelemiyorsun. çeçen direnişi kimlerden oluşur çeçen cephesini oluşturan kuvvetler kimlerdir. milli komünizm doktrini kimindir. sana tavsiyem çeçenistan tanıdığın o bir iki çeçene bakıp tasavvur edilemez. çeçenler neden ülkeye sızan taliban milislerini öldürüyor.

dostum sana tavsiyem bu konualr hakkında var olan yüzlerce kaynaktan birine en azından bir göz at sonra kati fikirlere sahip ol. ve senden ricam bir insanın ulusal kimliğiyle ilgili sözler sarfederken biraz daha dikkatli olabilirsin.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Zaman,acikcasi bende Darwin`in boyle birsey dedigini duymadim.Goster bir bakalim su iddaaya.Eger boyle birsey olsa bile neyi ispat edeceksin onu merak ediyorum ama."Simdi isler degisti" derken sen Darwin`den beri teoride neler neler degisti haberin var mi?Teoriyi ana hatlariyla ortaya koyan Darwin`di,evet-gerci bunun Darwin`den oncesi de var ya-yani bir anlamda kartopunu dagdan asagiya yuvarladi ve o zamandan beri bu kartopu buyuyorda buyuyor,cig olma yolunda.Uzerine hep bir seyler eklendi,bazi yonlerden de duzeltildi ki bu bilimin dogasinda vardir zaten,soru sorar,degisir.HY`da bunlari "aaa bak bilimadamlari kendi itiraf ediyor"diyerek carptirarak sizlere iletir.

Bilim objektifligi ongorur,objektif olman dilegiyle,

Saygilar...

Sunu da belirtmeliyim ki ilk canlilarin nasil olustugu "evrim teorisinin" kapsami disindadir.Evrim teorisi ilk canlilarin nasil olustugunu aciklama amacli bir teori degil ama canlilarin nasil turedigini ve cesitlendigini gosterme amacli bir teoridir.

Ha birdenbire Allah tarafindan indirilmesi yada bir corbada olusmus olmasi da canlilarin nasil cesitlendigini aciklamaz,bunu aciklayan evrim teorisidir.

Saygilar...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sunu da belirtmeliyim ki ilk canlilarin nasil olustugu "evrim teorisinin" kapsami disindadir.Evrim teorisi ilk canlilarin nasil olustugunu aciklama amacli bir teori degil ama canlilarin nasil turedigini ve cesitlendigini gosterme amacli bir teoridir.

Ha birdenbire Allah tarafindan indirilmesi yada bir corbada olusmus olmasi da canlilarin nasil cesitlendigini aciklamaz,bunu aciklayan evrim teorisidir.

Bende aynı fikideyim, başka türlü düşünce evrenin nasıl oluştuğu katagorisine girer.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

abi ben kitabın birinde okudum ama kitabı darwin yazmamış başkasına ait ama darwinin böyle dediğini yazıyor. evrim temelli bir kitap yani sağ görüşlülerin hazırladığı bir kitap değil. ben objektif davranmaya çalışıyorum zaten. şu harun yahyayı amma uzattınız ha. karşınızda bir o varmış gibi etrafınıza bir bakın abii... bir siz değilsiniz ki adama laf atan fethullahçılarda ona peygamberlik iddiasında bulundu diyor. ben hiç bir yazısında okumadım böyle bir şey. anlaşılan bütün bunlar iftira. neyse konumuz bu değil. abi akıl var mantık var. canlılık tesadüflerle oluşamaz ki ya... benim aklıma yatmıyor abi... bir düşün islam dinine bir bak bu kadar hassas ve güzel bir kurum bir insan tarafından indirilmiş olamaz, kaldı ki kendinden önceki dinleride kabül ediyor ve allahın bir olduğunu savunuyor. koskoca galaksi dediğimiz yer allah için çok basit bizim için zor. ama insanın şanı ne yüce ki allah onu böyle büyük bir imtihan güzergahı hazırlamış. demekki insanda şerefli allah da yüce buradan bu bağlantı çıkıyor...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bende aynı fikideyim, başka türlü düşünce evrenin nasıl oluştuğu katagorisine girer.

Zaten bütün insanlık birden bire yaratılmıştır diyen yokki...

İlk insanlar olan Adem (a.s) ve Havva annemiz direkt yaratılmıştır..

Onlardan sonraki nesli ise Allah bir kurala bağlamıştır..

islam da buna Adetullah denir..

Bizler ise fizik diyoruz..

Zamanla insanlar çoğalmışlardır..

Lena demişsinki "evrim teorisi ilk canlıyı açıklamaz.."

Yok dostum öyle değil..

Evrim teorisi zamanında şöyleydi; İlk canlı bir suda tesadüfen bir dal parçasında yoğunlaşan moleküllerin hücreyi oluşturması ve o hücrelerdende bir canlının oluştuğunu falan anlatır...

Bilmiyorum bu görüşlerini çöpemi attılar ama, zamanında bunun da çok tartışmasını yaptık..

Şimdi ise pozitif bilimi kendilerine yontup, bing-bangi de kendilerine patentleyim, daha mantıklı bir yöne kanalize oldular...

Çünkü önceki fikirleri çok çok komikti...

Yavaş yavaş gerçeğe yaklaşmaya başladılar..

Şuan Adetullahı tarif ediyorlar..

Bence iyi bir gelişme..

Yakında iman ederler..

Saygılar...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kıralx bak hublo big bang ın ilk başladığı deliğe kadar gitti gösterdi, şimdi yaratan ve avrim meselesine gelelim. Evren oluşmaya başladığında bizim dilimizin anlatımıyla şöyle bir durum hasıl, dış oluşumu kabuk, deri gibi bir koruyucu madde düşünmemiz şart, bunuda 3 senelik gözlemle patates gibi yumru yumru olduğunu açıkladılar kaynak hürriyet gazetesi almanya. İç kısımdaki oluşum ise tahmin edemediğimiz kadar çok, mıstik düşünceyi ele alıcak olursak bir çok boyutlarla beraber yaratılışlar ileri seviyelere gelip dünya gibi gezegenlerde aktif rol oynamıştır dikkat edilirse dünyadaki insan ve hayvanlaı değişik türdedir. Bu varlıklar bizim boyutumuza girmedikçe anlıyamayız ve ululaştırırız gerçek ulu evren kabuğu dışında aramak lazım bence.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

zaten bir gün darwinin dediği bir şeyi kaynak gösterebilsen kendine şaşarım :)

senin kaynakların benim için tam komedi zaten.

adnan otkara komplo kurulmuş, çünkü operasyona katılan polislerden biri akrabam.

ekonomi iyiye gidiyor ben möuhasebeciyim oradan biliyorum.

şimdide bu darwin yazmamış ama darwin öyle diyormuş.

:)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.