Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Önerilen İletiler

neyse ben herkesin fikrini onemsiyorum

konumuza donersek ;

Allahin varligi veya yoklugu tartismada biyere varicak gibi degil : ))

onemli olan kime ne gibi avantajlari oldugu

zeki ve yaman insanlar akilci ve carpici izahlarda bulundukca aklin yolu zaten bir

kimileri o yola sagdan varir kimi sondan

aklin yolu bir

mesele etkili komusmalar yapmakta sakli ben buna inaniyorum

neyse herkese saygilar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bence kişinin özgür kararına saygı duymak en doğru yargı olacaktır...Stalkes sana İncil'ide tavsiye ederdim ama Kur'an-a inanmadıysan ona hiç inanmazsın..Neyse hepimiz için hayırlısı olsun...Ölümden sonra bir arada olacağımızdan eminim smile.png

oldukten sonra bi arada olcaz da

inandik deyince neye inandik diye sorcaklar ?

vericegimiz cevap yetmeyebilir : ))

ateister koru korune inanmiyorlar ve herseye tarafsiz bakiyorlar

bu baglamda da Ateist olmalari Allahin sisteminin daha hosa giden cakrasi ile calisabilir

kelimelerin arkasindaki sirlar daha farklidir her zaman ... biz kimseyi yargilayamayiz

Allah kimin ne kademede oldugunu daha iyi bilir

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

...Ölümden sonra bir arada olacağımızdan eminim smile.png

sana daha önce söyledim, bi güzellik yaparsın bana artık, köprüden geçerken falan smile.png.. forumdan tanıdığım, o da bizden ama bakmayın şakacıdır biraz desen durumu kurtarırız belki smile.png

senin için söylüyorum, yoksa benim için önemli değil; hani bir arada oluruz dedin ya o açıdan :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sizin için dua ediyorum...Ama garanti değil,benim için bile garanti değil..

ama bak, hiçbir dindar anarşiyi desteklemez, çünkü anarşi dine ve tüm inanç sistemlerine karşıdır. o yüzden bu avatarını değiştirmen lazım senin. smile.png

http://www.turkish-media.com/forum/topic/91678-v-for-vendetta/

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Avatarım..V yi söylüyorsun değil mi? İzlemeyenlerede tavsiye ettiğim filmi ile hayranıyım..Ülkemizdeki gerçekleride gösterecek bir film...Aslında konuşulması gerekecek çok şey var ama bence boşver Stalkes bana terörist damgası vurulacağından eminim...

:) ama "V" diyorsun kardeşim. nasıl olacak? hem dindar hem anarşist... :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ben korkarım çünkü gerçekleri biliyorum..

Korktuğun için inanmışsın ya.. Kültür emperyalizmi(sömürü) dedik ya.. Adamlar(Araplar) uyanık. Paranı da, maneviyatını da sömürüyorlar böylece. Araplar becermiş, ama gariban Türkler becerememiş. Bilselerdi deri, tahta falan üzerine onlar da yazarlardı. Ne bilsinler.. Tengri'nin kıymetini bilememişler. :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Nedeni gayet basit. Demokratik düzene taş koymasından dolayı .

demokrasik duzen aslinda herkesin ozgur oldugu bi duzendir : ))

ateistler bile ozgur : ))

Kurandan goruyoruz bunu :

ustunluk irk ya da soyca degil takva iledir

takva ise hosgoru, sabir, irada , dayaniklilik vs gibi butun guzel huylarin tumudur

musluman gorunumlu

gericiler ve bagnazlar ise Kuranda musrik hukmundediler

Agizlarini Kuran ile egip bukerler (Kuran)

bunlara zaten hiic bakmayiz

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Tengri Allah'ın başka bir ismidir...Sen kendi başının çaresine bak beni boşver...Ben kazanacağımdan eminim...Atalarımız İslamı kabul etmekle doğru olanı yaptı...Bu arada Tengri Peygamber aracılığıyla bildirilmiş olduğunu okumuştum gerçi kesin bir şey bulamadım...

Bu Araplar o kadar kurnaz ki..

* Tüm yaratıcıların aslında kendi yaratıcıları olduğunu söylemiş.

* Tüm peygamberlere kendi peygamberlerini işaret ettirmişler.

* Dinlerini tüm insanlığın dini olarak evrensel ilan etmişler.

* Tüm insanlığın yöneleceği yönü olarak kendi yurtlarını göstermişler.

* Arap törelerini en değerli evrensel ahlak olduğunu ilan etmişler.

* Arap kültüründen başkasının "pislik" olduğunu, "düşman" olduğunu ilan etmişler.

* "Bütün insanlar bizim gibi düşünmezse halleri haraptır" demişler.

Bu nasıl milletmiş, bu nasıl kültürmüş böyle...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Nitekim Zerdüştlerdede tüm isimler Ahura Mazdah'ı işaret eder..Cennet ve Cehennem vardır,İblis vardır ismi değişiktir...

Tanrı'nın Peygamberlerinin Bin küsür gibi bir rakamda olduğunu Hristiyanlar söyledi..

Din evrenseldir...Nitekim Cennet ve Cehennem gibi Tek Tanrılı dinlerde Tanrının karakteri hep aynıdır...Tek,gücü herşeye yeten,gözle görülmeyen ve hepsi...

Kabeyi ilk Hz.İbrahim yaptı...O zamandan beri Kabe aynı yerde dediğim zaman m.ö bilinmiyor :)

Arap töreleri değil,Törede ilk önce put vardı İslam Allah'ın hükümleridir ve İslamla putlar yıkıldı...

Arap kültüründen başkası pislik diye birşey yoktur,bu uydurma ve haksız bir söz...İslam dini inancları yerine oturttu...Hristiyanların İsa Mesih'in söylemediği şeyler (Allah üçtür) gibi ve daha okadar çok şey varki insanların tahmin edip doğru gördükleri bunların hepsi özü değiştirdi..İslam bunlara pislik der,ayetleri ve dini değiştirenlere...

Nitekim Kur'an-ı Kerim inmesi gereken bir Kitaptır...Ve daha birçok Peygamber vardırki ismi bilinmez...Çoğu öldürülmüştür...Bazıları bilinir bazıları bilinmez..Ayrıca Bu Kitap Allah'tan gelen son Kitaptır..Peki ya ilki :) Biz ilk Tevrat'ı indirdik diye yazmıyor :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Zerdüştlerdede tüm isimler Ahura Mazdah'ı işaret eder..Cennet ve Cehennem vardır,İblis vardır ismi değişiktir...

Diyalektik değişim, insana bağlı olarak kültürlerde de gözükmektedir. Masallardan yeni masallar üretildiğini biliyoruz. Dinlerdeki fizik ötesi tanımlamalar da birbirlerinden kopyalanarak devam etmiştir. Tıpkı masallar gibi.

Arap kültüründeki din tanımlarının kökeni Sümerlere kadar uzanmaktadır.

Tanrı'nın Peygamberlerinin Bin küsür gibi bir rakamda olduğunu Hristiyanlar söyledi..

İyi ya işte söylediğim gibi Araplar da bu bilgiyi Hristiyanlardan edinmiştir. Hristiyanlar yahudilerden, yahudiler de kendinden önceki pagan dinlerden.

Din evrenseldir...

Din'in evrensel olması için tüm dünyanın din'i kabullenmesi gerekir. Dünyada, din'i ve bir yaratıcı fikrini red eden iki milyar nüfus vardır. Bu nüfus hızla çoğalmaktdır. İnsanlar artık modern çağda, ortaçağın metafiziki bilgilerini saçma görüyorlar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Diyalektik değişim, insana bağlı olarak kültürlerde de gözükmektedir. Masallardan yeni masallar üretildiğini biliyoruz. Dinlerdeki fizik ötesi tanımlamalar da birbirlerinden kopyalanarak devam etmiştir. Tıpkı masallar gibi.

Arap kültüründeki din tanımlarının kökeni Sümerlere kadar uzanmaktadır.

İyi ya işte söylediğim gibi Araplar da bu bilgiyi Hristiyanlardan edinmiştir. Hristiyanlar yahudilerden, yahudiler de kendinden önceki pagan dinlerden.

Din'in evrensel olması için tüm dünyanın din'i kabullenmesi gerekir. Dünyada, din'i ve bir yaratıcı fikrini red eden iki milyar nüfus vardır. Bu nüfus hızla çoğalmaktdır. İnsanlar artık modern çağda, ortaçağın metafiziki bilgilerini saçma görüyorlar.

Afedersiniz ama ispatsız bir sürü söz söylediniz..Bu konuda ateistler hep böyledir arap kurnazlığı,din kopyalanışı,şu bilgi onlardan geldi,bu bilgi bunlardan geldi daha nelerde...Ortadaki gerçeği görmüyorsunuz :)

Sümerlerden önce birçok mitolojik dinlerin olduğu bilinir...Tek gerçek Yaratıcı'nın var olduğudur...Bunu anlarsan ne mutlu :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sen masalar kopyalamıştır diyerek lekelersin..Gerçeği Peygamberlerdir....A kentine bir Peygamber gelmiş,B kentine bir Peygamber gelmiştir...

Hristiyaların inandığı Tanrı,bizim inandığımız Allah'tır..Bu ikisi aynıdır...Bu cümle yeterlidir...Kopyalama ve bilgi çalma yoktur...

Din'deki tufan bilinenlere göre Sümerlere vurmuşturki,yazılarında Tufan vardır....Köken sümerler değildir dinler her zaman var olmuştur...Sümerlerden önce hayvanlar ilahlaştırılıyordu...

Son olarak Tek Tanrı tek tasarım.. smile.png

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sen masalar kopyalamıştır diyerek lekelersin..Gerçeği Peygamberlerdir....A kentine bir Peygamber gelmiş,B kentine bir Peygamber gelmiştir...

Hristiyaların inandığı Tanrı,bizim inandığımız Allah'tır..Bu ikisi aynıdır...Bu cümle yeterlidir...Kopyalama ve bilgi çalma yoktur...

Din'deki tufan bilinenlere göre Sümerlere vurmuşturki,yazılarında Tufan vardır....Köken sümerler değildir dinler her zaman var olmuştur...Sümerlerden önce hayvanlar ilahlaştırılıyordu...

Son olarak Tek Tanrı tek tasarım.. smile.png

Omar,

"Gerçek" kelimesinin anlamı(etimolojik) nedir? Sadete gel lutfen..

Bir soru sorduk, rica ettik. :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.