Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Önerilen İletiler

auu bu ne kivraklik hocam

Allah var ;

Allah olmasa bile tasidigi vasiflar hakim su an her yere

bunun adina tabiat ana da diyebiliriz cnm : )) ya da x

auu hocam senin kafan çok karışmış :D

var mı yok mu?

yok ise taşıdığı vasıflar nasıl her yere hakim olur?

var ise:

tabiata (doğaya) tapma: İng. nature worship

"Doğada insanüstü güçler bulunduğuna ilişkin inancın sonucunda oluşan olan uygulamaların tümü. krş. insanbiçimcilik."

önce hangisine tapacağına bir karar vermelisin.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Nerden çıkardın bunları...Ustanın ustalığını görmek için bu Laptop'un nasıl yapıldığına akıl erdirmektir...Aklınla görki nasıl bir usta yapmış anlayalım...

Nice şeyler varki akıl ermez...Doğadaki herşey bir USTA'nın elinden kurulduğunu gösterir...Bu USTA kim sence ?Darwin mi smile.png

o senin usta sandığın, bak neler yaratıyor. büyük ustalık sergilemiş değil mi?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

o senin usta sandığın, bak neler yaratıyor. büyük ustalık sergilemiş değil mi?

Rica etsem bir daha böyle resimler göndermemen için olur mu ? Ne insanlar varki yaratığa benzer,Allah hüküm sahibidir..Herşey güzel yaratılacak fiye birşey yok bu uykudan uyanın gerçekleri görün...Güzelin güzel olmasını anlamak için çirkini görmek lazım...Yazar ne der "Dünyada tek renk beyaz olsaydı hepimiz kör olurduk" 30.kez yazıyorum bunu hala anlamadınız...Allah iyiyide kötüyüde Yaratandır..Kimi insanları zengin yapar,kimilerini fakir,kimine huzur verir kimine ızdırap...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Rica etsem bir daha böyle resimler göndermemen için olur mu ? Ne insanlar varki yaratığa benzer,Allah hüküm sahibidir..Herşey güzel yaratılacak fiye birşey yok bu uykudan uyanın gerçekleri görün...Güzelin güzel olmasını anlamak için çirkini görmek lazım...Yazar ne der "Dünyada tek renk beyaz olsaydı hepimiz kör olurduk" 30.kez yazıyorum bunu hala anlamadınız...Allah iyiyide kötüyüde Yaratandır..Kimi insanları zengin yapar,kimilerini fakir,kimine huzur verir kimine ızdırap...

hani mükemmel denge ve uyumu ancak allah yaratabilirdi; doğadaki herşeyin tek sahibi adaletin simgesi olan allah herşeyi inanılmaz bir mükemmelikte yaratmıştı...

yarattığı şeye kötülük ve ızdırap veren bir yaratan, ancak çıldırmış ve tüm dengelerden mahrum olmak zorundadır.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

O resimler ve hayattaki acılar sana ibret olsunki Cehennem bunlardan daha beter olduğu bilinir...Allah körü ve sağırıda yaratırki kendi gerçekleri gözüksün...İbret alın isyan etmeyin..Onun azabı bunlardan daha beterdir..Tahimn edemezsin ibretlerden görürsün...Çirkinde bir mükemmelliktir güzelde...Gerçekler,gerçekler,gerçekler...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Allah yok diyen biri hakli ya aslinda

belirsizlikten hoslanmiyorsa onun sucu degil ki

biz belirsizligi de taniyoruz ve kabul ediyoruz o kadar : ))

Allahin bir seyi biliyor olmasi demek ; o seyin sonsuz uzayda mevcudiyetine isarettir o kadar ...

mumin dunyanin en kaliteli ve konforlu kafa yapisina sahip insanidir

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

O resimler ve hayattaki acılar sana ibret olsunki Cehennem bunlardan daha beter olduğu bilinir...Allah körü ve sağırıda yaratırki kendi gerçekleri gözüksün...İbret alın isyan etmeyin..Onun azabı bunlardan daha beterdir..Tahimn edemezsin ibretlerden görürsün...Çirkinde bir mükemmelliktir güzelde...Gerçekler,gerçekler,gerçekler...

omar kardeşim. ben bunlara cevap vermesem daha iyi. çünkü yanıt verirsem uyarı alırım haklı olarak :) yani korkum adminden allahtan değil :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Dostum ne insanları görüyoruz...Deprem çoluğunu çocuğunu kaybetmiş yapayalnız kalmış adamlar,hayaller kuran körler daha neleri...Ne küfürler edenleri gördük Allah'a...Bunların Allah ile aralarında olan şey bizi ilgilendirmez..Ama biz şükrederiz piyango bize değil onlara vurdu...Korkun Allah'tan olsun olmasın ben karışmam ikinizin arasına...Nitekim Allah ölüm gibi gerçek bir Günden söz eder...Ben korkarım çünkü gerçekleri biliyorum...Sen korkma küfürler et gerçekleri bilmiyorsun..Birşey söyleyim mi?İşte merhamet burada devreye giriyor :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Dostum ne insanları görüyoruz...Deprem çoluğunu çocuğunu kaybetmiş yapayalnız kalmış adamlar,hayaller kuran körler daha neleri...Ne küfürler edenleri gördük Allah'a...Bunların Allah ile aralarında olan şey bizi ilgilendirmez..Ama biz şükrederiz piyango bize değil onlara vurdu...Korkun Allah'tan olsun olmasın ben karışmam ikinizin arasına...Nitekim Allah ölüm gibi gerçek bir Günden söz eder...Ben korkarım çünkü gerçekleri biliyorum...Sen korkma küfürler et gerçekleri bilmiyorsun..Birşey söyleyim mi?İşte merhamet burada devreye giriyor smile.png

benim allah'ın merhametine ihtiyacım yok omar. eğer o senin söylediğin gibi yüce bir varlıksa mantıken bana ihtiyacı yoktur. ama söyleyeceğim şudur sadece, hiçbir yaratan yarattığı şeyi bu şekilde cezalandırma hakkına sahip değildir. ha eğer varsa ve bu tür acılarla cezalandırıyorsa , sorun yaratılanda değil yaratandadır. böyle sorunlu bir yaratana da neden gereksinim duyayım ki...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Dostum merhamet konusunda acele etme bence...Allah'ın kimseye ihtiyacı yoktur..İhtiyaçlı olan insandır...Nitekim İblis gibi bir varlık var ortada...Sana tavsiyem İblisinden kurtul...Farklı bir cevap vermek gerekirse Yaratan sana ceza vermek hakkına sahip değilse sana mükafat vermek hakkınada sahip değildir..Ki böyle birşey yok insan mağdurdur...Allah sorgulanmayacaktır sorgulayacaktır..Kimse ona ceza veremez ama o herkese birden verebilir...Yaratan'a gereksinim duyup duymaman sana bağlı..Senin özelindir...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Dostum merhamet konusunda acele etme bence...Allah'ın kimseye ihtiyacı yoktur..İhtiyaçlı olan insandır...Nitekim İblis gibi bir varlık var ortada...Sana tavsiyem İblisinden kurtul...Farklı bir cevap vermek gerekirse Yaratan sana ceza vermek hakkına sahip değilse sana mükafat vermek hakkınada sahip değildir..Ki böyle birşey yok insan mağdurdur...Allah sorgulanmayacaktır sorgulayacaktır..Kimse ona ceza veremez ama o herkese birden verebilir...Yaratan'a gereksinim duyup duymaman sana bağlı..Senin özelindir...

Allah'ın mükafatına ihtiyaç duyan kim smile.png ben ondan mükafat istemiyorum ki yahu smile.png

bak sürekli benim ihtiyaç duymadığım şeyleri sıralıyorsun.

bu durumda ortaya ne çıkıyor: sen inanıyorsun çünkü ihtiyacın var.

ben inanmıyorum çünkü hiç ihityacım yok smile.png

-var olan her şey ihtiyaçtandır-

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

hiçbir yaratan yarattığı şeyi bu şekilde cezalandırma hakkına sahip değildir. ha eğer varsa ve bu tür acılarla cezalandırıyorsa , sorun yaratılanda değil yaratandadır. böyle sorunlu bir yaratana da neden gereksinim duyayım ki...

ben neden Kurani acip bakmadan konusuyorlar hala anlamiyorum ?

stalkes sana demiyorum

Supesiz Allah size hicbiseyle zulmetmez siz ise kendi kendinize zulmediyorsunuz (Kuran)

Allah insanin kendi kendini daralttigina dikkat cekiyor

Inanip salih amellerde bulunursaniz Allah sizin azabiniz ile ne yapsin ? (Kuran)

inanmayip ustune antipatik bi hareket tarzi gelistiren kisiler zaten dogal olarak mutsuz olurlar

Allah azabi dogal surecte verir ... yoksa keyfine gore hareket eden bir yaratici musriklerin putlari hukmundedir

e anlaticaz : ))

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Aslında denisin yazdığı iki ayet herşeye cevap smile.png

inanmayan bir adama ayetlerden kanıt sunulur mu kardeşim biggrin.png

bak ben sana zamanında ne demişim:

bir de şöyle bir mesele var bak, çok önemli: sen üzerinden tartışma yapılan konuyu delil olarak sunuyorsun. oysa o tartışmalı olmasaydı zaten tartışmazdık. tartışmalı olan ve üzerinden tartışma yürütülen şey kanıt teşkil etmez. elle tutulur veriler sunmak lazım. kuran ayetleri herkesçe kabul edilen bir şey olsaydı zaten burada bunları tartışmazdık ki... esasen tartıştığımız konunun kendisi kuran ve allah. dolayısıyla ayet ya da sure nasıl delil olabilir. ben sana açık net görülebilir bilimsel kanıtlar sunuyorum.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

inanmayan bir adama ayetlerden kanıt sunulur mu kardeşim biggrin.png

koru korune inanmiyor oldugunu gorelim diye o

madem inanmiyo niye Allah hakkinda hukum koyuyor

inanmamasi bizi ilgilendirmez

ama ileri geri hukum kormasina biz seyirci kalamayiz ...

omar123 biraz tutkulu idealis karizmasiyla boy gosteriyor masallah : )) cok sevimli

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.