Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

DİN SAÇMALIĞININ ÇELİŞKİLERİ

raif bostan

Önerilen İletiler

Yazılarınızı okuduğum üzre yanıtladım elbette... İlk iletinizden beri başörtülü kadınların örtünmek surtiyle haksızlığa uğradıkları vehmine kapılmış gidiyorsunuz. Ben de diyorum ki, bu kadınların yaratıcı bir varlığa sığınıp, onun cennetine girmek için diledikleri yöntemlere baş vurmalarında ne gibi bir sakınca görülebilir? Bu bizi ne kadar ilgilendirir? Onlar ermiş muradına siz çıkın kerevetine. Ayrıca O'ndan bahsederken 'kimse' ifadesini kullanırsanız kavramlar yerine oturmaz..

Diyelim siz haklısınız ve din insanların icadı; ama her icat bir ihtiyaç vesilesiyle doğar ve her ihtiyacın insan biyolojisinde, hormonlarında bir karşılığı vardır. Bu insanlar emir almak istiyorlarsa bu bir ihtiyaçtır. Asıl bu ihtiyaca yapılan her türlü müdahale özgürlüğü kısıtlamaktır.

Kapanmanın özgürlüğü kısıtladığını iddia ederken asıl siz kısıtlamış, sınırlamış oluyorsunuz.

Ben yürümek istiyorum. Bırakın bunları.

Saygılar

bakın ben bir kadınım diyelim ve inancım gereği kapanıyorum ama hayatını istediği gibi yaşama özgürlüğü olan kadın istediği gibi giyinebilecekken ve istediği kişiyle özgürce beraber olup mutlu yaşayabilecekken kendisinin inancı yüzünden kısıtlanması doğrumu.onun istediği gibi giyinme ve istediğiyle beraber olma hakkı var ve bu şekilde özgürlüğünü yaşayıp mutlu olması onun en doğal hakkı ama inancı maalesef buna mani olmakta.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ben diyorum kara sen diyorsunki benimki senden daha kara...

arkadaşım durup dururken eşini insan neden dövsün yada ayette 'eşlerinizi canınız sıkılınca dövün'mü yazıyor...

Senin eşin seni takmasa akşam alemlere aksa, paranı harvurup harman savursa, çocuklarına iyi analık yapmayıp onları dövse aç bıraksa ilgilenmese,anana babana saygısız hareketler yapsa,senden habersiz tatillere çıksa,senden habersiz işler yapsa,kumar oynasa,gecenin bir vakti içkili eve gelse nerdeydin dediğinde eeee sana hesapmı vericem dese vs..vs..vs..

hee böyle bir kadını kabullenecek kişinin meziyeti geniş ise onu bilemem ama hiç bir erkek böyle sorumsuz kadın istemez..

Zaten ayet'ten çıkan sonuçta bu eğer eşiniz böyleyse evvela öğüt verin konuşun açıklayın bu böyle olmaz diye anlamaz aynen devam ederse sonra yatakta yalnız bırakın yanına sokulmayın uzak durun konuşmayın siz herşeyi yaptınız ama o aynen devam heee insanca laftan anlamıyor ozaman gerekeni yapın diyor...

he sen dövmezsinde boşanma davası açarsın, eşini boşarsın ALLAH'ından bulsun dersin olur biter...

Ben diyorum KURAN'I KERİM tüm insanlığa gelmiştir sen halen daha bana yahudi edebiyatında bahsediyorsun..

Bir şeyleri ispatladığını sanıyorsun ama kendi bakış açından baktığın için evet bunun doğrusu budur demekten başka birşey değil..

Ayrıca geçenlerde sorduğumu yineliyorum;

'''Bide sizin islam karşıtı olduğunuzu biliyoruz ama yazılarınızdan böyle bir osmanlı yani türk soyunada atıf'larda bulunduğunuzu düşünüyorum???

ayrıca Diyer dinlere bakış açınızda böylemi acaba??'''

Saygılar

...ALLAHÜMME SALLİ ALA MUHAMMAD...

Sayin ser-kan,

"hee böyle bir kadını kabullenecek kişinin meziyeti geniş ise onu bilemem ama hiç bir erkek böyle sorumsuz kadın istemez.. "

tamam. Anladim ne demek istediginizi. Siz ne tip bir bayanla ev yapmak istediginizi biliyorsunuz. Bu cok guzel ve bu sizin hakkiniz. Mesut olmak yani!

Eger sizin eşiniz sorumsuz ise, dediginiz gibi, medeni insanlar bunu "konusarak" çözmek ister, olmazsa, boşanirlar. Bu sizin hakkiniz. Ama eşinizi dövme hakkiniz yok.

Son paragraftaki sorunuza gelince, pek anlamadim. Konumuz diger dinlerle alakali degil. Diger dinlere karsi elestirim tabii var and degisik sekilde. Cunku, diger dinlerde "zorlama" yok. Katolik papazlarin cocuklara yaptigi cirkin cinsi olaylar hakkinda yazilarim olmustur. Bu papazlarin Vatikan tarafindan bile korunmasinin oldukca tartisilmistir ve dusuncelerimi bu konuda uzun uzun yazdim, bilhassa Ingilizce forumlarda. Ama dedigim gibi ne alakasi var ki?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bakın ben bir kadınım diyelim ve inancım gereği kapanıyorum ama hayatını istediği gibi yaşama özgürlüğü olan kadın istediği gibi giyinebilecekken ve istediği kişiyle özgürce beraber olup mutlu yaşayabilecekken kendisinin inancı yüzünden kısıtlanması doğrumu.onun istediği gibi giyinme ve istediğiyle beraber olma hakkı var ve bu şekilde özgürlüğünü yaşayıp mutlu olması onun en doğal hakkı ama inancı maalesef buna mani olmakta.

Kapalı bir kadın da belli sınırlar içerisinde dilediğini giyer ve dilediği adamla evlenerek beraber olur. Ayrıca kapalı olmayan kadında yaşadığı toplumun kuralları çerçevesinde yaşar... İster ateist olsun ister budist olsun ahlaklı bir kadın kimseyle özgürce beraber olmaz. Bence siz haddinizi aşıyorsunuz.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kapalı bir kadın da belli sınırlar içerisinde dilediğini giyer ve dilediği adamla evlenerek beraber olur. Ayrıca kapalı olmayan kadında yaşadığı toplumun kuralları çerçevesinde yaşar... İster ateist olsun ister budist olsun ahlaklı bir kadın kimseyle özgürce beraber olmaz. Bence siz haddinizi aşıyorsunuz.

insan haklarına göre kadın yada erkek istediğiyle cinsel ilişkiye girer çünkü başkalarına zarar vermeden cinsel ilişkiye girecek kişinin rızasıyla istediğiyle cinsel ilişkiye girer çünkü kimseye zarar v ermiyor ve başkasının rızası olmadan onunla ilişkide bulunmuyor bu şekilde yani kişinin rızasını alarak istediğiyle beraber olabilir bu ister lezbiyen ister homo ister her ikisi ister gurup ister ensest olabilir çünkü burda herkesin rızası alınmaktadır kimse kimseye zorla ilişkide bulunmamaktadır ve bu şekilde yapılan her ilişki insan haklarına uygun olur ama zorla olursa işte ozamn insan haklarına aykırı hareket edilmiş olur.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

insan haklarına göre kadın yada erkek istediğiyle cinsel ilişkiye girer çünkü başkalarına zarar vermeden cinsel ilişkiye girecek kişinin rızasıyla istediğiyle cinsel ilişkiye girer çünkü kimseye zarar v ermiyor ve başkasının rızası olmadan onunla ilişkide bulunmuyor bu şekilde yani kişinin rızasını alarak istediğiyle beraber olabilir bu ister lezbiyen ister homo ister her ikisi ister gurup ister ensest olabilir çünkü burda herkesin rızası alınmaktadır kimse kimseye zorla ilişkide bulunmamaktadır ve bu şekilde yapılan her ilişki insan haklarına uygun olur ama zorla olursa işte ozamn insan haklarına aykırı hareket edilmiş olur.

Hal beyandadır...

Sizin bu anlatıklarınız sağolsun batı bugün 'overdose' oldu.

'lekum dinukum ve liye din ...'

İyi geceler.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ister ensest olabilir çünkü burda herkesin rızası alınmaktadır kimse kimseye zorla ilişkide bulunmamaktadır ve bu şekilde yapılan her ilişki insan haklarına uygun olur ama zorla olursa işte ozamn insan haklarına aykırı hareket edilmiş olur.

Bu söylediğinizde yanılmış olmayın, emin misiniz yani bunu doğru söylediğinizden!! Galiba ensest tanımınız biraz farklı!!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bu söylediğinizde yanılmış olmayın, emin misiniz yani bunu doğru söylediğinizden!! Galiba ensest tanımınız biraz farklı!!

benim söylemek istediğim tecavüzetmeden gönül rızasıyla yapılan tüm ilişkiler insan haklarına uygun olur bunun içinde ensest ilişkilerde vardır bu aklınıza gelebilecek bütün ilişkileri kapsar temel mantık budur.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

yukardada açıkldığım gibi din Mantık kurallarını bozan bir olgudur ama nedense derin dünya devleti bunu desteklemektedir bunu desteklemesinde nasıl bir amaç yattığını anlamak biraz zor zira saçma ve insan haklarına aykırı olan bişiyi insanlara benimsetmeye çalışmak insan haklarına uygun değildir ama derin dünya devleti bunu yapmak istemektedir bunu onlara sormak isterdim doğrusu bunun mantığı nedir diye bunu anlmak mümkün değil sizce böylesi saçma ve insan haklarına aykırı bir uygulamayı dünyayı yöneten derin dünya devleti niçin destekleyebilir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Evet arkadaşlar dinin mantık kurallarını bozan bir olgu olduğunu yukarıdaki yazılarımda açıkladım. O yazılarıma bakarak dinin gerçekten ne kadar yersiz bir olgu olduğunu görürsünüz ama derin dünya devleti adını verdiğim dünyayı yöneten gizli güç her nedense bu olguyu desteklemekte ve şuan Türkiye'de ılımlı islam ideolojisi gütmektedir, bunun nedeni sizce ne olabilir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Evet arkadaşlar dinin mantık kurallarını bozan bir olgu olduğunu yukarıdaki yazılarımda açıkladım. O yazılarıma bakarak dinin gerçekten ne kadar yersiz bir olgu olduğunu görürsünüz ama derin dünya devleti adını verdiğim dünyayı yöneten gizli güç her nedense bu olguyu desteklemekte ve şuan Türkiye'de ılımlı islam ideolojisi gütmektedir, bunun nedeni sizce ne olabilir.

Dinin saçmalığını açıkladın mı? Sanmıyorum ama kendine açıkladıysan bunu da açıkla yazalı 24 saat olmadı ama cevapsızlıktan 2. sayfaya düşecek nerdeyse :) Biz de bilgilenelim...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Dinin saçmalığını açıkladın mı? Sanmıyorum ama kendine açıkladıysan bunu da açıkla yazalı 24 saat olmadı ama cevapsızlıktan 2. sayfaya düşecek nerdeyse :) Biz de bilgilenelim...

din saçma çünkü insanın hayatını başkalarına zarar vermeden özgürce yaşama hakkı vardır yani insan başkalarına zarar vermediği sürece istediğini yapabilir ama dinde allah insanların hayatını kendi istediği gibi yaşamalarını istiyor ve istediğini yapmayan kişileri ateşe atarak işkence yapıyor oysaki kişinin hayatını başkalarına zarar vermeden istedikleri gibi yaşama özgürlükleri yada hakları vardır bu tavır yani allahın insanları kendi istediği gibi yaşamalarına mecbur kılması ve yapmayanlara işkence yapması insan haklarına aykırıdır.mesela kadının istediği gibi yaşama özgürlüğü olduğu için istediği gibi giyinme hakkı vardır ama allah kadını kendi istediği gibi giyinmek zorunda bırakıyor şayet giyinmezse onu ateşe atıyor buna göre kadın ateşe girmemek için mecburen allahın istediği gibi giyinmek zorunda kalıyor ve istediği gibi giyinme hakkından mahrum kalıyor ve dinin emretttikleri diğer şeyleri insanlar yapmadığı taktirde ateşe atıp allah onlarada işkence yapıyor.işte bu insan haklarına aykırıdır işte bunun için din saçmadır.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yani sen sadece Teist'sin öyle mi?

Biraz açarmısın neye inanıyorsun tam olarak...

ben tekbir yaratıcının olduğuna inanıyorum ama islam dininin bahsettiği gibi sonsuz mükemmelliğe sahip bir varlık olduğunu düşünmüyorum benca allah insanları ve uzayda yaşayan tüm zeki varlıkları kendine muhatap yaratmıştır ve ve biz zeki varlıklardan çok farklı olan bir varlık değildir yani bizler gibi sınırlı bir zekaya sahiptir ve evreni bir saat gibi kurmuş yani programlamış ve evren bu program dahilinde hareket etmektedir yani allah herşeyden haberdar herşeyi kontrol eden bir varlık değildir baştan bir program uydurmuştur ve evren buna göre hareket eder ve allahta bizim gibi sınırlı zekaya sahiptir çünkü bizler onun muhataplarıyız ve allah zorba varlık değildir yani hayatını başklarına zarar vermeden istediği gibi yaşama hakkına sahip olan zeki varlıklara işkence yaparak onları kendi istediklerini yapmaya zorlayan bir varlık değildir allah kimsenin hayatına karışmaz insanı ve uzayda yaşayan diğer uzaylıları özgür bırakmıştır ama tabi allah evreni yineden yönetmektedir çünkü zeki varlıkların gelişmesine ve haklara saygılı olmasına önayak olmaktadır.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

din saçma çünkü insanın hayatını başkalarına zarar vermeden özgürce yaşama hakkı vardır yani insan başkalarına zarar vermediği sürece istediğini yapabilir ama dinde allah insanların hayatını kendi istediği gibi yaşamalarını istiyor ve istediğini yapmayan kişileri ateşe atarak işkence yapıyor oysaki kişinin hayatını başkalarına zarar vermeden istedikleri gibi yaşama özgürlükleri yada hakları vardır bu tavır yani allahın insanları kendi istediği gibi yaşamalarına mecbur kılması ve yapmayanlara işkence yapması insan haklarına aykırıdır.

İnsan hakları insanların insanlarla olan ilişkileri hakkında kabul edilmiş ilkelerdir. İnsan hakları Allahla insan arasındaki ilişkiler için oluşturulmuş değildir. İnsan hakları ilkelerinin temel mantığı haklar acisindan hiçbir insanın diğerinden üstün olmadığı kabulüne dayanır.

Bu nedenle eğer Allah varsa insandan doğal olarak üstün olduğu için bu ilkeler geçerliliğini yitirir mantıken, değil mi dostum ? :)

mesela kadının istediği gibi yaşama özgürlüğü olduğu için istediği gibi giyinme hakkı vardır ama allah kadını kendi istediği gibi giyinmek zorunda bırakıyor şayet giyinmezse onu ateşe atıyor buna göre kadın ateşe girmemek için mecburen allahın istediği gibi giyinmek zorunda kalıyor ve istediği gibi giyinme hakkından mahrum kalıyor ve dinin emretttikleri diğer şeyleri insanlar yapmadığı taktirde ateşe atıp allah onlarada işkence yapıyor.işte bu insan haklarına aykırıdır işte bunun için din saçmadır.

Evet, insanın istediği gibi yaşama, giyinme özgürlüğü dünya için vardır. Yine inanmayanlar gibi dine inananlar da neticede kendileri istekleri ile istedikleri tarzda yaşıyorlar, istedikleri gibi giyiniyorlar.

Aynı mantıkla moda yüzünden giyinen insanlar da zorla giyinmiş olur ve moda insan haklarına aykırı ve bu yüzden saçma olur.

Yani bu şekilde dinin saçma olduğunu öne sürmek daha saçma oluyor raif.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ben tekbir yaratıcının olduğuna inanıyorum ama islam dininin bahsettiği gibi sonsuz mükemmelliğe sahip bir varlık olduğunu düşünmüyorum benca allah insanları ve uzayda yaşayan tüm zeki varlıkları kendine muhatap yaratmıştır ve ve biz zeki varlıklardan çok farklı olan bir varlık değildir yani bizler gibi sınırlı bir zekaya sahiptir ve evreni bir saat gibi kurmuş yani programlamış ve evren bu program dahilinde hareket etmektedir yani allah herşeyden haberdar herşeyi kontrol eden bir varlık değildir baştan bir program uydurmuştur ve evren buna göre hareket eder ve allahta bizim gibi sınırlı zekaya sahiptir çünkü bizler onun muhataplarıyız ve allah zorba varlık değildir yani hayatını başklarına zarar vermeden istediği gibi yaşama hakkına sahip olan zeki varlıklara işkence yaparak onları kendi istediklerini yapmaya zorlayan bir varlık değildir allah kimsenin hayatına karışmaz insanı ve uzayda yaşayan diğer uzaylıları özgür bırakmıştır ama tabi allah evreni yineden yönetmektedir çünkü zeki varlıkların gelişmesine ve haklara saygılı olmasına önayak olmaktadır.

E peki, Allah evreni yonetiyorsa ve zeki varlıkların gelişmesine ve haklara saygılı olmasına önayak oluyorsa, insanlar icin belli kurallar koymasi ve bu kurallar dahilinde istediklerini yapmaya zorlayan bir varlık olmasi gerekmez mi ? Insanlarin haklarına saygısızlik edenleri, insanların gelismesine engel olanları cezalandırmak istemesinin nesi tuhaf ?

Sen insan haklarına saygısızlık yapanla hak yiyene ayni gözle mi bakarsın ? Öyle bakıyorsan, dünyada da hukuk diye birşeyin olmaması, hapishanelerin boşaltılması, mahkemelerin, polis teşkilatlarının lav edilmesi gerekir öyle değil mi raif ? :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İnsan hakları insanların insanlarla olan ilişkileri hakkında kabul edilmiş ilkelerdir. İnsan hakları Allahla insan arasındaki ilişkiler için oluşturulmuş değildir. İnsan hakları ilkelerinin temel mantığı haklar acisindan hiçbir insanın diğerinden üstün olmadığı kabulüne dayanır.

Bu nedenle eğer Allah varsa insandan doğal olarak üstün olduğu için bu ilkeler geçerliliğini yitirir mantıken, değil mi dostum ? :)

Evet, insanın istediği gibi yaşama, giyinme özgürlüğü dünya için vardır. Yine inanmayanlar gibi dine inananlar da neticede kendileri istekleri ile istedikleri tarzda yaşıyorlar, istedikleri gibi giyiniyorlar.

Aynı mantıkla moda yüzünden giyinen insanlar da zorla giyinmiş olur ve moda insan haklarına aykırı ve bu yüzden saçma olur.

Yani bu şekilde dinin saçma olduğunu öne sürmek daha saçma oluyor raif.

hak kavramı sadece insanların ilişkileri arasında değildir tüm iradeye sahip zeki varlıklar arasında olan evrensel bir kanundur allahta iradeye sahip zeki bir varlıktır ve bu allah içinde geçerli bir kanundur yani biz insanların hakkına saygılı olduğumuz gibi allahın hakkınada saygı duymamız gerekmektedir ve allahta bizim hakkımıza saygı göstermelidir yoksa allah zorba olur haksızlık yapar.

E peki, Allah evreni yonetiyorsa ve zeki varlıkların gelişmesine ve haklara saygılı olmasına önayak oluyorsa, insanlar icin belli kurallar koymasi ve bu kurallar dahilinde istediklerini yapmaya zorlayan bir varlık olmasi gerekmez mi ? Insanlarin haklarına saygısızlik edenleri, insanların gelismesine engel olanları cezalandırmak istemesinin nesi tuhaf ?

Sen insan haklarına saygısızlık yapanla hak yiyene ayni gözle mi bakarsın ? Öyle bakıyorsan, dünyada da hukuk diye birşeyin olmaması, hapishanelerin boşaltılması, mahkemelerin, polis teşkilatlarının lav edilmesi gerekir öyle değil mi raif ? :)

allah evreni canlıların haklarına saygısızlık yapacak şekilde yönetmemektedir ve canlılarada işkence etmesi düşünülemez çünkü allah insanları hiç bir şey bilmeyen hayvani dürtülere sahip bir varlık olarak yaratmıştır işte bu yüzden insan bilgisizliğinden ve bencilliğinden dolayı hatalar yapabilir çünkü insan insan cahil olduğu gibi bencil yaratılmış ve olaylarda herşeyi düşünebilecek potansiyeli yoktur dolayısıyla eksik düşünebilir ve hatalar yapabilir allahın cahil,bencil ve herşeyi düşünebilen bir varlık olmadığı için ve insanı bu şekilde kendisi yarattığı için insanları sorumlu tutması söz konusu değildir ve ayrıca bu canlılarada işkence yapması tambir haksızlık olur.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

şimdi insanın kendini kısıtlamasına gerek yoktur yani kadın istediği elbiseyi giyme hakkına sahiptir kadın kendini sürekli kapatmasına gerek yoktur kadının istediği gibi giyinme hakkı vardır isterse çok açık giyinme hakkı vardır ve kimse onun kapanmasını emredemez istediği gibi giyinir ama din insanın istediği gibi giyinme hakkını elinden almaktadır ve özgürce hayatını yaşama hakkını elinden almaktadır ve istediğini yapmayanıda ateşe atacağını söylemekte bumanada allahı zorba olarak finanse etmektedir çünkü allah istediği gibi yaşamayanı ateşe atmaktadır buda istediği gibi yaşama hakkı olan insana zorbalık demektir.

allahın adaletli dininse en doğeru yolu göstterdiğini idda eden yani insan haklarına en uygun yol olduğunu idda eden islam dini yukardada bahsettiğim gibi allahı zorba olarak finanse etmekte ve insanın hayatını istediği gibi yaşama hakkını görmezden gelmektedir bumanada saçmalıktır uyulması söz konusu değildir

devletimiz insanlar bu saçma ve insan haklarına aykırı ideolojiden kurtulması için başörtüsünü hiç değilse kamuda engellemek kadına özgürlüğünü vermeyi amaçlamıştır insanların bu kültürden kulturması için böylesi bir çaba içerisine girmiştir

ama bu islam kültürü içerisinde yetişmiş ve sadece bu kültüde yaşadığı için başını kapatan yani inançsız olan ama kültürden dolayı başını kapatan kişilere bu başörtüsü yasağı zor gelmiyebilir ama birde bu islam dinine inan kişiler yani beş vakit namazını kılan dinin gerçek ve en doğrusu olduğunu kabuledenler vardır işte bu yasak bu insanlara çok zor gelmektedir bu insanlarada bu inancın saçma birşey olduğunu anlatmakta zordur çünkü enun doğru olduğundan başka birşey düşünmemektedirler ve anlatılanıda dinlemeyeceklerdir işte bu insanların madur edilmemesi için başörtüsü yasağı olmaması gerekmektedir diye düşünüyorum ama bu yasak toplumun islam kültüründen çıkıp modern bir yapıya kavuşması için önem arzeder niteliktedir.

Sevgili kardeşim sen diosun ki kadın istediği gibi giyinmekte özgürdür ve kendini kapatmasına gerek yoktur.

Sen bir eve misafirliğe gittiğinde o evde kendi hükümlerini sürdürüp kendi kurallarını koyabilir misin? Oevin her şeyine karışıp her istediğini rahatlıkla düzeltip yada bozabilir misin?

Hayır yapamazsın.Çünkü sen bir misafirsin ve ev sahibinin kurallarına uymak zorundasın.

İşte biz de bu dünya hanesinde bir misafiriz.Burada ebedi, değiliz.Er yada geç tüm canlılar buradan ebedi aleme göçecek ve ev sahibinin kurallarına uyanlar mükafatlandırılacak uymayanlar da cezalandırılacak.Eğer sende yüce ALLAH kadar büyüksen (Haşa ve kella) sende kendine böyle mükemmel bir dünya yarat ve kurallarını kendin koy.Varsa böyle bir kabiliyetin isyan edeceğine yap da görelim.Böyle bir güç de kimsede yoktur ve olamaz...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sevgili kardeşim sen diosun ki kadın istediği gibi giyinmekte özgürdür ve kendini kapatmasına gerek yoktur.

Sen bir eve misafirliğe gittiğinde o evde kendi hükümlerini sürdürüp kendi kurallarını koyabilir misin? Oevin her şeyine karışıp her istediğini rahatlıkla düzeltip yada bozabilir misin?

Hayır yapamazsın.Çünkü sen bir misafirsin ve ev sahibinin kurallarına uymak zorundasın.

İşte biz de bu dünya hanesinde bir misafiriz.Burada ebedi, değiliz.Er yada geç tüm canlılar buradan ebedi aleme göçecek ve ev sahibinin kurallarına uyanlar mükafatlandırılacak uymayanlar da cezalandırılacak.Eğer sende yüce ALLAH kadar büyüksen (Haşa ve kella) sende kendine böyle mükemmel bir dünya yarat ve kurallarını kendin koy.Varsa böyle bir kabiliyetin isyan edeceğine yap da görelim.Böyle bir güç de kimsede yoktur ve olamaz...

allah yaratandır diye bizim istediğimiz gibi yaşama hakkımızı elimizden alırsa haksızlık yapmış olur çünkü insanın hayatını istediği gibi yaşama hakkı vardır ve şayet bu hakkı elimizden alırsa zorbalık yapmış olur hem işkence yapmak ise tambir insan hakkı ihlalidir günümüzde işkence yapmak en büyük suç olduğu ortadır.mesela senin verdiğin örneği ele alalım ben misafirim hakına tecavüz edemem onu istediğim gibi yaşmaya zorlayamam ve beim dediğimi yapmadı diye ona işkence yaparsam büyük bir haksızlık ve katliam yapmış olurum.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

hak kavramı sadece insanların ilişkileri arasında değildir tüm iradeye sahip zeki varlıklar arasında olan evrensel bir kanundur allahta iradeye sahip zeki bir varlıktır ve bu allah içinde geçerli bir kanundur yani biz insanların hakkına saygılı olduğumuz gibi allahın hakkınada saygı duymamız gerekmektedir ve allahta bizim hakkımıza saygı göstermelidir yoksa allah zorba olur haksızlık yapar.

Hayvanların hakları yoktur mu diyorsun yani raif ? :)

Aç bakalım İnsan Hakları Evrensel beyannamesini, orada Allahın adı geçiyor mu ? İnsan hakları adı üstünde insanla insanın arasındaki hakları anlatır. Çünkü insanın insana hak açısından üstünlüğü yoktur. Allah tanımı gereği insandan hak açısından üstün olacağından insan hakları onu bağlamaz. Eğer, Allah insanı yarattıysa, onun tabi olduğu kurallara uyması diye bir şey söz konusu olamaz. Yerçekimi nasıl Allahı bağlamıyorsa, İnsan Haklarını da Allah bulmuş bile olsa-ki insanlar bulmuştur- Allahı bağlamaz.

Yercekimini bildigi halde uçabilecegini zannedip 5.kattan atlamaya kalkip yerçekimi sebebiyle düşen birine akılsızlığı yüzünden haksızlık olmuyorsa, bilinçli olarak kötülük yapan, insanların haklarına tecavüz eden, zorbalık yapanların da, zorba, kötü olduğu için, tahammüden, bilerek, isteyerek hak yediği için ceza verilmesi zorbalık olmaz, hem bu dünyada hem de ötekisinde.

allah evreni canlıların haklarına saygısızlık yapacak şekilde yönetmemektedir ve canlılarada işkence etmesi düşünülemez çünkü allah insanları hiç bir şey bilmeyen hayvani dürtülere sahip bir varlık olarak yaratmıştır işte bu yüzden insan bilgisizliğinden ve bencilliğinden dolayı hatalar yapabilir çünkü insan insan cahil olduğu gibi bencil yaratılmış ve olaylarda herşeyi düşünebilecek potansiyeli yoktur dolayısıyla eksik düşünebilir ve hatalar yapabilir allahın cahil,bencil ve herşeyi düşünebilen bir varlık olmadığı için ve insanı bu şekilde kendisi yarattığı için insanları sorumlu tutması söz konusu değildir ve ayrıca bu canlılarada işkence yapması tambir haksızlık olur.

Tahammüden işlenen bir suçla taksirle işlenen suçları karıştırıyorsun raif.

Hayvanlar taksiren hata yapabilirler. Ceza verilmez, ne Allah ne de insanlar tarafından. Ama insanlar hayvan değildir. Hayvani dürtüleri ile yaptıkları hatalar, sırf Allah böyle yarattığı için hoş görülemez. Çünkü, insanı hayvandan ayıran bir şey vardır ki biz buna bilinç diyoruz. Yanlış olduğunu bildiği halde bilinçli olarak, bilerek isteyerek bir suç işleyen, insan haklarını ihlal eden affedilemez. İnsanı hayvandan ayıran bilinci insana Allah verdiyse eğer, ona verdiği bilinci doğru biçimde kullanmasını da ister doğal olarak.

Bilinçli olarak, isteyerek, tahammüden, adam öldüren, başka bir insanı öldürerek onun yaşama hakkını çiğneyen birisine Allahın bişi yapmaması, onu cehenneme atmaması, asıl öldürülen insana yaptığı haksızlık ve zorbalık olur. Aynı şekilde dünyada o katili hapise atmak da zorbalık olmaz. Onu hapse atmamak öldürülen kişiye haksızlık yapmak olur.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

allah yaratandır diye bizim istediğimiz gibi yaşama hakkımızı elimizden alırsa haksızlık yapmış olur çünkü insanın hayatını istediği gibi yaşama hakkı vardır ve şayet bu hakkı elimizden alırsa zorbalık yapmış olur

Ölüm de Allahın yaptığı bir haksızlıktır diyorsun yani. Cünkü neticede insanın hayatını istediği gibi yaşama hakkını insanın elinden almış oluyor.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Zehir Hafiye.. :)

Bütün kutsal sayılan kitaplardaki metinlerde Allah yada Tanrı diye geçen kelimelerin yerine koysak eş anlamlıdır diye İNSAN..yani Allah=İnsan.. :D

Bütün isimleri koyan bütün kanunları koyan azap veren mutluluk veren bu gezegenin ve yakın gelecekte Evrenin SAHİBİ benim diyecek olan İNSAN..yok başka bişey.. :D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Hayvanların hakları yoktur mu diyorsun yani raif ? :)

Aç bakalım İnsan Hakları Evrensel beyannamesini, orada Allahın adı geçiyor mu ? İnsan hakları adı üstünde insanla insanın arasındaki hakları anlatır. Çünkü insanın insana hak açısından üstünlüğü yoktur. Allah tanımı gereği insandan hak açısından üstün olacağından insan hakları onu bağlamaz. Eğer, Allah insanı yarattıysa, onun tabi olduğu kurallara uyması diye bir şey söz konusu olamaz. Yerçekimi nasıl Allahı bağlamıyorsa, İnsan Haklarını da Allah bulmuş bile olsa-ki insanlar bulmuştur- Allahı bağlamaz.

Yercekimini bildigi halde uçabilecegini zannedip 5.kattan atlamaya kalkip yerçekimi sebebiyle düşen birine akılsızlığı yüzünden haksızlık olmuyorsa, bilinçli olarak kötülük yapan, insanların haklarına tecavüz eden, zorbalık yapanların da, zorba, kötü olduğu için, tahammüden, bilerek, isteyerek hak yediği için ceza verilmesi zorbalık olmaz, hem bu dünyada hem de ötekisinde.

Tahammüden işlenen bir suçla taksirle işlenen suçları karıştırıyorsun raif.

Hayvanlar taksiren hata yapabilirler. Ceza verilmez, ne Allah ne de insanlar tarafından. Ama insanlar hayvan değildir. Hayvani dürtüleri ile yaptıkları hatalar, sırf Allah böyle yarattığı için hoş görülemez. Çünkü, insanı hayvandan ayıran bir şey vardır ki biz buna bilinç diyoruz. Yanlış olduğunu bildiği halde bilinçli olarak, bilerek isteyerek bir suç işleyen, insan haklarını ihlal eden affedilemez. İnsanı hayvandan ayıran bilinci insana Allah verdiyse eğer, ona verdiği bilinci doğru biçimde kullanmasını da ister doğal olarak.

Bilinçli olarak, isteyerek, tahammüden, adam öldüren, başka bir insanı öldürerek onun yaşama hakkını çiğneyen birisine Allahın bişi yapmaması, onu cehenneme atmaması, asıl öldürülen insana yaptığı haksızlık ve zorbalık olur. Aynı şekilde dünyada o katili hapise atmak da zorbalık olmaz. Onu hapse atmamak öldürülen kişiye haksızlık yapmak olur.

sen şimdi insanlar insan haklarına saygı duymak zorundadır diyorsun ve allahsa insan haklarına riayet etmek zorunda değildir diyorsun yani insana işkence yapabilir diyorsun öylemi böyle adil bir allah olurmu bu ancak zorba olur..şimdi insan ne suç işlerse işlesin bir insana işkence yapamazsın bu insan haklarına aykırıdır bir suça ceza verilmesinin nedeni o kişinin bu yaptığından pişman olmasını sağlamaktır birdaha o fiili yapmamasını sağlamaktır bu sayede toplum insan haklarına riayet eden bir toplum haline gelecektir ama ona yaptığı suç yüzünden işikence yapmak insanlık dışı bir durum olduğu gibi ona haksızlık yapmak demektir çünkü insan herşeyi bilen bir varlık değildir eğer şayet insanlar herşeyi bilen canlılar olsaydılar ozaman insanların tambir bilince sahip olduğunu söyleyebilirdik ama insanlar bilgisizdirler günümüzde insanlar yavaş yavaş bilgilenmektedirler ama daha henüz tam anlamıyla bilgilenmiş değillerdir çünkü insanlar hala bağnaz,insan haklarına aykırı dini inançlara( zina eden akdının taşlanarak vahşice öldürülmesi gibi) ve kültürel( namus cinayetleri gibi)şeylere sahipler onun için insanlık hala bilgisiz ve cahildir ve bu cahil olan insana işkence yapmak tambir haksızlıktır hem zaten din yukarda zina eden kadının taşlanması gibi kuralalrıyla insan haklarına tamamen aykırı olduğu açıktır.

Ölüm de Allahın yaptığı bir haksızlıktır diyorsun yani. Cünkü neticede insanın hayatını istediği gibi yaşama hakkını insanın elinden almış oluyor.

ölümle insanın hayatı bitmez ruhu yaşamaya devam eder ve insanın ölümü faydalı nednlerden ötürü vardır yani insanşlığın iyiliği içindir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

sen şimdi insanlar insan haklarına saygı duymak zorundadır diyorsun ve allahsa insan haklarına riayet etmek zorunda değildir diyorsun yani insana işkence yapabilir diyorsun öylemi böyle adil bir allah olurmu bu ancak zorba olur..şimdi insan ne suç işlerse işlesin bir insana işkence yapamazsın bu insan haklarına aykırıdır

Evet çünkü insan hakları insanlar arasında geçerlidir. O nedenle, bir insanın ne suç işlemiş olursa olsun insan haklarına aykırı biçimde işkence ile cezalandırılması aynı suçu işlemek olur. Burada suç işleyen insanları insan hakları çerçevesinde cezalandırma makamı mahkemelerdir. Ama, Allahı cezalandıracak bir makam yoktur.

bir suça ceza verilmesinin nedeni o kişinin bu yaptığından pişman olmasını sağlamaktır birdaha o fiili yapmamasını sağlamaktır bu sayede toplum insan haklarına riayet eden bir toplum haline gelecektir

Müebbet hapis ne oluyor peki ?

Topluma kazandırma cezalandırmanın bir amacıdır ama ceza kavramının bir de önleyici, caydırıcı yanı vardır.

ama ona yaptığı suç yüzünden işikence yapmak insanlık dışı bir durum olduğu gibi ona haksızlık yapmak demektir çünkü insan herşeyi bilen bir varlık değildir eğer şayet insanlar herşeyi bilen canlılar olsaydılar ozaman insanların tambir bilince sahip olduğunu söyleyebilirdik ama insanlar bilgisizdirler

Allah kitapları yoluyla bilgilendirmişse, bu bilgileri bilerek almayarak tam bilinçli olmamak da yine insanın suçu olur.

günümüzde insanlar yavaş yavaş bilgilenmektedirler ama daha henüz tam anlamıyla bilgilenmiş değillerdir çünkü insanlar hala bağnaz,insan haklarına aykırı dini inançlara( zina eden akdının taşlanarak vahşice öldürülmesi gibi) ve kültürel( namus cinayetleri gibi)şeylere sahipler onun için insanlık hala bilgisiz ve cahildir ve bu cahil olan insana işkence yapmak tambir haksızlıktır hem zaten din yukarda zina eden kadının taşlanması gibi kuralalrıyla insan haklarına tamamen aykırı olduğu açıktır.

Dünya için geçerli olan dini hukuk günümüzde kabul edilen insan haklarına aykırıdır. Fakat dini hukukun günümüzdeki değerlere, hukuk kurallarına göre yanlış, ilkel olması, dinin dünya ötesi için de geçersiz olduğunu kanıtlamaz. Din tarafından dünya için geçerli kurallar insanların gelişimine göre belirlenebilir. Çünkü insanlar arası ilişkileri düzenleyen kurallardır bunlar. Ama dünya ötesi için olan kurallar, Allahla insanlar arasında olduğu için, günümüz insan haklarının konusu dışındadır.

ölümle insanın hayatı bitmez ruhu yaşamaya devam eder ve insanın ölümü faydalı nednlerden ötürü vardır yani insanşlığın iyiliği içindir.

O zaman bir insanı öldürmek insan haklarına aykırı değildir, aksine ödüllendirilmesi gereken bir davranıştır diyorsun yani. Allah bir insanı öldürüyorsa insan haklarına aykırı davranmış olmuyor senin mantığına göre, ama bir insanı öldüren kisi insan haklarına aykırı davranmış oluyor öyle mi ? :)

Ayrıca, bu bilgi kesin değil ki buna dayanıp savunma yapıyorsun. Hem din saçmalık diyorsun hem de dinin bildirdiği bir kavram olan ölüm ötesi konusunu doğru kabul edip savunma yapıyorsun raif dikkat.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Zehir Hafiye.. :)

Bütün kutsal sayılan kitaplardaki metinlerde Allah yada Tanrı diye geçen kelimelerin yerine koysak eş anlamlıdır diye İNSAN..yani Allah=İnsan.. :D

Bütün isimleri koyan bütün kanunları koyan azap veren mutluluk veren bu gezegenin ve yakın gelecekte Evrenin SAHİBİ benim diyecek olan İNSAN..yok başka bişey.. :D

Evet şimdi bilime göre konuşacak olursak, insanın atasının doğaya bağımlı, doğayla bütünleşik ve uyumlu adeta bir hayvan gibi yaşadığı, paylaştığı devirden, kendi kendinin farkına varıp, ben kimim nereden geldim gibi soruları sorması ile kendini gösteren ve bir düşünüre göre insanı diğer hayvanlardan farklı hale getiren bilinçlilik durumunun, aynı zamanda insanın doğadan kopmasının, doğaya yabancılaşmasının yolunu açtığı için, yavaş yavaş başladığı devire spritüel anlamda İnsanın ortaya çıktığı devir denilebilir.

Bu gelişme aynı zamanda, sembolik olarak değerlendirildiğinde kutsal kitaplarda söz edilen Adem'in cennetten kovulup yeryüzüne indirilmesine de benzetilebilir.

Olabilir, bilinci yaratan insan ise böyle söylenebilir batıni anlamda dostum :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.