Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Hıristiyanlık-Yahudilik ve Katliamlar

emintürk

Önerilen İletiler

Böyle bir itirazin gelecegini ilk yorumumda söylemistim. Zaten genelde ayni argumanlar. Neden Kuran müslümanlar tarafindan genelde yanlis anlasiliyor da Suudi Arabistan'daki, Iran'daki ve benzeri ülkelerdeki rejimler ortaya cikiyor ve Hamas, El-Kaide ve benzeri örgütler cikip da insanlara eziyet ediyorlar acaba? Bu davranis sizce müslüman toplumun anlayisindan mi yoksa Kuran'in gercekten kötü oldugundan mi kaynaklaniyor?

Tabiki itiraz gelicek çünkü sence bütün müslümanlar teröris adam öldürmek,kırbaçlamak,ceza vermek için bahane arıyormuş gibi algılıyorum yazılarından...zamanımızda kuran-ı kerim mü-min bir insan için tek yol gösterici mağlesef insanlar kuran-ı kerimin arapçasını okuyup okuyup duruyor ne anlatmak istediğini doğru şekilde bilmeden verdiği mesajları alamıyor he bu ALLAH(C.C.)taktiridir ayrı mesele...

iranda arabistanda şeriat uygulanıyor bir çoğu doğru uygulandıgını ama yanlış uygulanan hükümlerinde oldugunu söyledim...

beğenmediğiniz iran uzaya insansız mekik gönderiyor,dünyanın en iyi üniversitelerinden biri irandan çıkıyor,ülkelerindeki terörisleri davul zurnayla değil idamla karşılıyorlar bunlar bir iki örnek sadece..

beğensekte beğenmesekte devlet otoritesi bişekilde oturmuş düzen içerisinde hee makam sahibi insanlar süper örnek müslüman değil onların içindede şeytana uyanlar var islamiyeti kötüye kullananlar hesaplarını bu dünyada vermeselerde YÜCE ALLAH(C.C.) HUZURUNDA elbet vericekler...

müslümanlığı kimse benden öğrenicek değil haşa ne haddime ama mevlan gibi yunus gibi kuran-ı kerim'in içindeki ışığı bir göre bilse insanoğlu bunların olmayacağını düşünüyorum...

ALLAH(C.C.) o ışığı bulmayı bulupta kaybetmemeyi nasip etsin...

saygılar.....ALLAHÜMME SALLİ ALA MUHAMMAD.....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 67
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

...müslümanlığı kimse benden öğrenicek değil haşa ne haddime ama mevlan gibi yunus gibi kuran-ı kerim'in içindeki ışığı bir göre bilse insanoğlu bunların olmayacağını düşünüyorum...

ALLAH(C.C.) o ışığı bulmayı bulupta kaybetmemeyi nasip etsin...

saygılar.....ALLAHÜMME SALLİ ALA MUHAMMAD.....

Türkiye'deki İslam, Orjinal Kitaptaki kural ve tavsiyeleri dikkate almayan, Yunus Emre, Mevlana, Hacı Bektaş Veli gibi insanların "şamanistleştirdiği" bir İslamdır. Yani orjinal değildir. Orneğin, gayri-Müslümanlar Celalleddin Rumi'nin eserlerini bilirler, okurlar ve saygı duyarlar. Yabancı Universitelerde, Rumi'nin "insanlik" felsefesi güzel örnek olarak tesbit olunur. Nitekim, eger Kuran insanoğlunun içgüdü ihtiyaçlarını tatmin edebilmiş olsaydı, bu bahsedilen değerli insanların sözlerine ihtiyaç olmazdı. Demekki bu insanlar Kuran'in yarattığı bir boşluğu doldurmaya çalışıyorlardı.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Hristiyan ve yahudilerce topyekün katledilenlere, hunharca yakılan milyonlara mukabil sunulan Sivas hadisesini yukarıda sn. Dominik de gündeme getirmiş ve karşılık cevabı da vermiştik. Bence soru sormdan önce yazılanları okumanız zaman kaybınızı engellemesi açısından faydalı olacaktır.

Saygı bizden.

Siz benim soruma cevap vermediniz,kelime oyunlariyla tartisacaksak o zaman baska.Ben tekrar soruyorum kim yakti 37 insani Madimak'ta?Sizin verdiginiz:SAIBELI OLAY yaniti cevap degildir.Sizin o olaya neden saibeli dediginizin perde arkasi ise,günümüzde moda olan,ve neredeyse Kabil'le Habil'in biribirine düsman olmasinida o modaya uyarak ergenekoncular yapti demekten bile cekinilmeyecek bir iftira kampanyasinin cemaat medyasi tarafindan üstlenilmesidir.Ben sizden yanit bekledim kacak güresmek degil.Islam tarihi boyunca Islami kan dinine cevirenler,insanlarin arasina nifak sokanlar ve hala uslanmayip Muaviye zihniyeti tasiyanlarin Islam adina yaptiklari ne varsa Allaha sirktir.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Türkiye'deki İslam, Orjinal Kitaptaki kural ve tavsiyeleri dikkate almayan, Yunus Emre, Mevlana, Hacı Bektaş Veli gibi insanların "şamanistleştirdiği" bir İslamdır. Yani orjinal değildir. Orneğin, gayri-Müslümanlar Celalleddin Rumi'nin eserlerini bilirler, okurlar ve saygı duyarlar. Yabancı Universitelerde, Rumi'nin "insanlik" felsefesi güzel örnek olarak tesbit olunur. Nitekim, eger Kuran insanoğlunun içgüdü ihtiyaçlarını tatmin edebilmiş olsaydı, bu bahsedilen değerli insanların sözlerine ihtiyaç olmazdı. Demekki bu insanlar Kuran'in yarattığı bir boşluğu doldurmaya çalışıyorlardı.

Değerli arkadaşım evet türkiyede islam'ın yaşanmadığı doğru sana burda katılıyorum..he hiçmi yaşayan yok muhakkak var benim görüşüm...

Ama yunusun,mevlananın bu dini şamanistleştirdiğine inanmıyorum bunu şamanistleştiren onlardan sonraki insanlardır..Benim onlara saygım sonsuzdur ben onlardan sadece feyz alırım benim tek dikkate alacağım yol göstericim kuran-ı kerimdir.. beni ALLAH(C.C) yaklaştıran namazımdı..

bu değerli insanlar sadece insanlara ALLAH(C.C.) sevgisini RESULU EKREM sevgisini İNSAN sevgisini anlatmaya çalışmıştır.. mü'minlerin ahlakının nasıl olması gerektiğini anlatmaya çalışmışlardır.. kuran-ı kerimin hiçbir yerinde boşluk bulamazsınki doldurasın nitekim ne onların nede bir başkasının haddine bir boşluk doldurma... Onlarda senin benim gibi YÜCE ALLAH(C.C.)'IN bir kuluydu..bizden daha takvalıydılar ayrı.

saygılar

....ALLAHÜMME SALLİ ALA MUHAMMAD....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Konu Hiristiyanlik Yahudilik ve Katliamlar ama Islama döndürülmüs her ne hikmetse,Islama yönlendirenlere baktigimda da hep tanidik isimler oldugunu görüyorum.Yani Islamin ezeli karsitlarini.Bunu saglikli bir mantikla aciklamak mümkün degildir.Islami sevmeyebilirsiniz ve hatta nefret bile edebilirsiniz,ne bilim sizin icin Musevilik,Hiristiyanlik Alevilik daha sempatik cazip gelebilir hatta Budist te olabilirsiniz ama kalkipta 2 MILYARA yakin bir Islam toplumunu bu denli karalayamazsiniz,karaliyorsaniz bunun adina elestiri,veya kritik denmez.

Zaten konunun aslindan alinip Islam yönlendirilmeside bu tanimlamami güclendiriyor.

Dünya tarihleri hemfikirdir ki din adina islenen katliamlarin hemen hemen hepsi Hiristiyanlarin eseridir.Birakin Engizisyonu,cadi avlarini onlardan bahsetmeyelim;Amerika kitasinin kesfi sirasinda gözünü altin hirsi bürümüs hiristiyanlarin (ISPANYOL)o masum ve saf Amerika yerlilerini nasil katlettiklerini soylarini kuruttuklarini görüyoruz.Avrupadan gidenlerin Amerika yerlilerini nasil zaman icersinde yok ettiklerini görüyoruz.Kolonilerde zevk icin katledilen Afrikali'lari görüyoruz.Daha kac yil oldu;Hiristiyan Avrupalilarin Güney Afrika'daki Apartheid rejimini ne cabuk unuttuk.Bunlarin hepsi hiristiyandi yoksa siz müslümanmi diyorsunuz bunlara?

Islamin bugünkü durumu tabiiki iyi degildir.Iste bunun en canli örnegi Gaddafi'dir.Hala akli cihad'da kalmis bir cöl bedevisi,din adina kadinlara kizlara hayat hakki tanimayan bir Taliban rejimi.Dinde yeri olmadigi halde kizlari sünnet eden müslüman Afrikalilar.Saci göründü diye 50 yil cehennemde yanmakla korkutulan kadin ve kizlar,din adi verilerek islenen cinayetler ve katliamlar.Yönetimleriyle sorunlari olan dinci örgütlerin ülkelerine gelen masum turustlere yönelik saldirilari,bunlarin hicbirisi hos görülecek olaylar degildir.Fakat eger kalkipta Hirsitiyanlikla Islami böyle karsilastirirsaniz en azindan tarafsiz kalmayi deneyin ve gercekleri yazin.

saygilarla

Sayın politika sizinle her nekadar görüşlerimiz uyuşmasada vermiş olduğunuz küçük bilgiler bilgilendirici olmuştur diye umuyorum...

saygılarımı sunuyorum..

...ALLAHÜMME SALLİ ALA MUHAMMAD...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Siz benim soruma cevap vermediniz,kelime oyunlariyla tartisacaksak o zaman baska.Ben tekrar soruyorum kim yakti 37 insani Madimak'ta?Sizin verdiginiz:SAIBELI OLAY yaniti cevap degildir.Sizin o olaya neden saibeli dediginizin perde arkasi ise,günümüzde moda olan,ve neredeyse Kabil'le Habil'in biribirine düsman olmasinida o modaya uyarak ergenekoncular yapti demekten bile cekinilmeyecek bir iftira kampanyasinin cemaat medyasi tarafindan üstlenilmesidir.Ben sizden yanit bekledim kacak güresmek degil.Islam tarihi boyunca Islami kan dinine cevirenler,insanlarin arasina nifak sokanlar ve hala uslanmayip Muaviye zihniyeti tasiyanlarin Islam adina yaptiklari ne varsa Allaha sirktir.

saygilarla

Soralim kim yakti 37 insani Madimak'ta?

Yoktan var eden, varligindan haberdar eden, yaratip imtihan edip sabir veren Allah´in tüm mü´minlerine soralim kim yakti?

.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Hıristiyan ve yahudilerin katledip yaktığı milyonlara mukabil Madımak'ta yakılan kişilerin hesabını soranlar o hesabı gidip laikçi Demirel ve ve İnönü'ye sorsunlar. 1992'de iktidarda bu iki ulusalcı-laikçi zihniyet vardı. Yine 1992'de Sivas'ta 30 ozan yakılırken etrafta elinde silah bir manga asker vardı ve bu askerler kılını bile kıprdatmamışlardır ne hikmetse. Her neyse..Bu konu daha çok siyasi bir konudur. Dinlerin tartışıldığı bir konu başlığında siyaseti ve siyasileri tartışmak huyum değildir.

Ben burada ilmi ve bilimsel olarak bir meseleyi tartışıp atdınlatma gayreti içindeyim. Şu ana kadar onlarca kaynak sundum ancak bana mukabil bir tek kaynak sunan tartışmacı çıkmamıştır. Dini bir meseleyi tartışıyorsak isterim ki muhataplarım da ayet, hadis ve tarihi kaynaklar sunsun bunlar üzerinden konuyu tartışalım. Ben burada peygamber efendimizin yakarak adam öldürmeyi yasakladığına dair bir hadis-i şerifi paylaşarak asıl mevzuya (hıristiyanlık-yahudilik ve katliamlar) dönmek istiyorum;

"Ateşte yakma cezasını yalnızca Allah verir. Siz bu iki kişiyi(savaşılan iki müşrik) yakalayıp öldürün yalnızca."

(Buhari, Cihad/107,149; Ebu Davud, Cihad/122, hadis 2674; Tırmizi, Siyer/20, hadis 1571)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Hıristiyan ve yahudilerin katledip yaktığı milyonlara mukabil Madımak'ta yakılan kişilerin hesabını soranlar o hesabı gidip laikçi Demirel ve ve İnönü'ye sorsunlar. 1992'de iktidarda bu iki ulusalcı-laikçi zihniyet vardı. Yine 1992'de Sivas'ta 30 ozan yakılırken etrafta elinde silah bir manga asker vardı ve bu askerler kılını bile kıprdatmamışlardır ne hikmetse. Her neyse..Bu konu daha çok siyasi bir konudur. Dinlerin tartışıldığı bir konu başlığında siyaseti ve siyasileri tartışmak huyum değildir.

Ben burada ilmi ve bilimsel olarak bir meseleyi tartışıp atdınlatma gayreti içindeyim. Şu ana kadar onlarca kaynak sundum ancak bana mukabil bir tek kaynak sunan tartışmacı çıkmamıştır. Dini bir meseleyi tartışıyorsak isterim ki muhataplarım da ayet, hadis ve tarihi kaynaklar sunsun bunlar üzerinden konuyu tartışalım. Ben burada peygamber efendimizin yakarak adam öldürmeyi yasakladığına dair bir hadis-i şerifi paylaşarak asıl mevzuya (hıristiyanlık-yahudilik ve katliamlar) dönmek istiyorum;

"Ateşte yakma cezasını yalnızca Allah verir. Siz bu iki kişiyi(savaşılan iki müşrik) yakalayıp öldürün yalnızca."

(Buhari, Cihad/107,149; Ebu Davud, Cihad/122, hadis 2674; Tırmizi, Siyer/20, hadis 1571)

Din'in ilmi ve bilimsel bir aciklamasi olamaz. Din bir inanctir, kimisi Allah'a kimisi baska unsurlara inanbilir. Önemli olan bu inancin sadece sahsi kalmasi ve digerlerine zorlama yapamamasi ve hor görmemesi. Bir ülkenin kalkinmasinin veya geri kalmasinin aciklamasi Din ile olamaz, sadece her seyi din'e baglayanlar icin gecerlidir. Bilim ile Din arasinda zerre kadar iliski yoktur. Madimak'in hesabi tabii ki devletten de sorulmali, ama Allah adina oraya gidipte seriat isterüüüzz diye haykiranlar acaba Islam dinine inanmiyor da baska bir dinin mensuplari midir?

Bu Kuran o kadar zor ve karmasik olmasi gerek ki, okuyan ve inanlarin 90% indan fazlasi hep ters anliyor ve yanlis uyguluyor. Demek ki insanlarin anlayacagi sekilde yollamamis Allah. Burada büyük bir eksiklik var bence. Yoksa elestirdigimiz her din devletleri icin onlar yanlsi uyguluyor denilmez.

Marx ne demisti? "Din bir opyumdur" Cok dogru söylemis!!!!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi Yahudilerin muharref Tevrat'ı, aynı zamanda Hıristiyan'ların Eski Ahid'lerinden bazı katliam ve vahşet emirlerini topluca okuyup görelim;

" RAB Yeşu’ya “İşte Eriha’yı kralını ve yiğit savaşçılarını senin eline teslim ediyorum” dedi. halk bağırmaya başladı kahinler de borularını çaldılar. Boru sesini işiten halk daha yüksek sesle bağırdı. Kentin surları çöktü. Herkes bulunduğu yerden dosdoğru kente girdi. Böylece (İsrailliler) kenti ele geçirdiler. Kadın erkek genç yaşlı küçük ve büyük baş hayvanlardan eşeklere dek kentte ne kadar canlı varsa hepsini kılıçtan geçirip yok ettiler. Sonra kenti içindekilerle birlikte ateşe verdiler. Ancak altını ve gümüşü tunç ve demir eşyayı RAB’bin Tapınağı’nın hazinesine koydular.” (Yeşu bab6 ayet 2-26)

"Ve Allahın Rabbin sana teslim edeceği bütün halkları bitireceksin ve gözlerin onlara acımayacak…. O şehrin ahalisini mutlaka kılıçtan geçireceksin onu ve onda olan her şeyi ve hayvanlarını tamamen yok edeceksin." (Tesniye bab7, ayet16; 13/15)

"Parlayan kılıcımı bileyip yargılamak için elime alınca düşmanlarımdan öç alacağım benden nefret edenlere karşılığını vereceğim. Oklarımı kanla sarhoş edeceğim. Kılıcım öldürülenlerin ve tutsakların kanıyla düşman önderlerinin başlarıyla ve etle beslenecek." (Tesniye bab32, ayet41-42)

"8Ey sen, harap olacak Babil kizi, Bize karsilik ettiginin karsiligini, Sana verecek olana ne mutlu! 9Senin yavrularini tutacak, Kayaya çarpacak olana ne mutlu!" (Mezmurlar bab 137, ayet 8-9)

"Tanrınız RAB mülk edinmek üzere gideceğiniz ülkeye sizi götürdüğünde önünüzden birçok ulusu -Hititler'i Girgaşlılar'ı Amorlular'ı Kenanlılar'ı Perizliler'i Hivliler'i Yevuslular'ı sizden daha büyük ve daha güçlü yedi ulusu- kovacak.

Tanrınız RAB bu ulusları elinize teslim ettiğinde onları bozguna uğrattığınızda tümünü yok etmelisiniz. Bu uluslarla antlaşma yapmayacaksınız onlara acımayacaksınız.

Kız alıp vermeyeceksiniz. Kızlarınızı oğullarına vermeyeceksiniz; oğullarınıza da onlardan kız almayacaksınız.

Çünkü onlar oğullarınızı beni izlemekten saptıracak başka ilahlara tapmalarına neden olacaklardır. O zaman RAB size öfkelenecek ve sizi çabucak yok edecek." (Tesniye bab7 ayet1-4)

"Bütün İsrail Ay kentine döndü ve ahalinin hepsini kılıçtan geçirdiler ve o gün erkeklerden ve kadınlardan öldürülenlerin hepsi onikibin kişiydi." (Yeşu bab8 ayet24-26)

"Ve Yeşu o günde Makeda’yı aldı onları ve onda olan tüm canları yok etti artakalan kimse bırakmadı.

Ve Yeşu ve kendisiyle beraber tüm İsrail Makkeda’dan Libna’ya geçti ve Libna’ya karşı cenk etti onları ve onda olan tüm canları yok etti artakalan kimse bırakmadı.(…)

Ve Yeşu ve kendisiyle beraber tüm İsrail Libna’dan Lakiş’e geçti ve Lakiş’e karşı cenk etti onları ve onda olan tüm canları yok etti artakalan kimse bırakmadı.

Ve Yeşu ve kendisiyle beraber tüm İsrail Lakiş’ten Eglon’a geçti ve ona karşı cenk etti onları ve onda olan tüm canları yok etti artakalan kimse bırakmadı.

Ve Yeşu ve kendisiyle beraber tüm İsrail Eglon’dan Hebron’a çıktı ve Hebron’un tüm kentlerini ve oradaki tüm canları yok etti artakalan kimse bırakmadı.

Ve Yeşu ve kendisiyle beraber tüm İsrail Debir’e döndü ve tüm kentlerini ve oradaki tüm canları yok etti artakalan kimse bırakmadı.

Ve Yeşu tüm diyarı dağlık bölgeyi güneyi Şefela’yı ve yamaçları ve tüm kralları vurdu İsrail’in Allahı Rabbin emrettiği artakalan kimse bırakmadı ve tüm nefes sahiplerini yok etti. Ve Gazze’ye kadar ve Gibeon’a kadar tüm Goşen diyarını vurdu.” (Yeşu bab 10 ayet28-41 den kısaltılarak alınmıştır)

"İsrailliler kentteki bütün canlıları kılıçtan geçirip yok ettiler. Soluk alan bir tek kişiyi esirgemediler. Ardından Yeşu Hasor'u ateşe verdi.

Bu kentlerdeki bütün mal ve hayvanları ganimet olarak aldılar, insanların tümünü ise kılıçtan geçirip öldürdüler; soluk alan bir tek kişiyi esirgemediler."(Yeşu bab11 ayet 11-14)

"Ele geçen her adamın gövdesi delik deşik edilecek ve tutulan her adam kılıçla düşecek. Yavruları da gözleri önünde yere çalınacak, evleri çapul edilecek ve karıları kirletilecek." (İşaya, bab 13, ayet 15)

"Orduların Rabbi şöyle diyor: Amalek'in İsrail'e yaptığını, Mısır'dan çıktığı zaman yolda ona karşı nasıl durduğunu arayacağım. Şimdi git, Amaleki vur ve onların herşeylerini tamamen yok et ve onları esirgeme ve erkekten kadına, çocuktan emzikte olana, öküzden koyuna, deveden eşeğe kadar hepsini öldür."(I.Samuel kitabı 15. bap)

"O kentte yaşayanları kesinlikle kılıçtan geçireceksiniz. Kenti yok edip orada yaşayan bütün halkı ve hayvanları kılıçtan geçireceksiniz."

(Yas. bab13 ayet15)

(5)Ve ben işitirken obirlerine dedi: Onun ardından şehirden geçin ve vurun gözünüz esirgemesin ve acımayın (6) İhtiyarı,genci ve ere varmamış kızı ve çocuklarla kadınları helak için vurun ,fakat üzerinde işareti olana yaklaşmayın ve makdisimden(tapınağımdan) başlayın.Onlar da evin önünde olan ihtiyarlardanbaşladılar. (Hezekiel bab9 ayet5-6)

(Hezekiel, bab 39, ayet 18-20)

"Kanlarını için, etlerini yiyin"

"Et yiyin, ve kan için, yiğitlerin etini yiyecekseniz ve dünya beylerinin kanını, koçların, kuzuların, ve ergeçlerin, boğaların kanını içeceksiniz. Hepsi Başanın semiz hayvanlarıdır. Sarhoş oluncaya kadar kan içeceksiniz."

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yine kelime oyunlari...Ben kimin zamaninda yakildilar diye sormadim kimler yakti diye sordum.Sivas Belediye Baskani hangi partidendi.Madem ki Inönü ve Demirel sizin icin ulusal Laikciydiler.Sivas Belediye Baskani neciydi?

Bir manga asker vardi savunmaniz, aslinda bugünkü ASKER KARSITI ZIHNIYETIN nasil olaylari askerin üzerine cekmeye calistiklarinin ufak bir örnegidir.

Evet kim yakti Madimak'ta 37 kisiyi?Birakin aydin demiyorum INSANLARI YAKMAYI ISLAM DINININ HANGI AYETI UYGUN GÖRMEKTEDIR.Allahu Ekber nidalari Madimak yanarken mikrofonlardan gayet net olarak duyuluyordu.Hani Insanlar kurban keserken Allahu Ekber diye tekbir getirirler ya...37 insan kurbanmi secilmisti Allah yolunda gidenler tarafindan.

Madimak katliamini,bugünkü modaya ayak uydurarak,Gülen istihbaratinin sahte belgeleriyle uydurulan Ergenekon senaryosuna ve Türk ulusunun serefli askerine yükleme calismalari ise sadece bunu yapanlarin ne kadar acinacak bir halde olduklarini gösterir.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Değerli arkadaşım evet türkiyede islam'ın yaşanmadığı doğru sana burda katılıyorum..he hiçmi yaşayan yok muhakkak var benim görüşüm...

Ama yunusun,mevlananın bu dini şamanistleştirdiğine inanmıyorum bunu şamanistleştiren onlardan sonraki insanlardır..Benim onlara saygım sonsuzdur ben onlardan sadece feyz alırım benim tek dikkate alacağım yol göstericim kuran-ı kerimdir.. beni ALLAH(C.C) yaklaştıran namazımdı..

bu değerli insanlar sadece insanlara ALLAH(C.C.) sevgisini RESULU EKREM sevgisini İNSAN sevgisini anlatmaya çalışmıştır.. mü'minlerin ahlakının nasıl olması gerektiğini anlatmaya çalışmışlardır.. kuran-ı kerimin hiçbir yerinde boşluk bulamazsınki doldurasın nitekim ne onların nede bir başkasının haddine bir boşluk doldurma... Onlarda senin benim gibi YÜCE ALLAH(C.C.)'IN bir kuluydu..bizden daha takvalıydılar ayrı.

saygılar

....ALLAHÜMME SALLİ ALA MUHAMMAD....

Kurani okuyanlar "Allah korkusundan" haberdardir. Nitekim, hemen hemen herkes "takva" ne oldugunu bilir. kuran'da hiçbir yerinde boşluk yoksa, takvanin yerine, Allah askini ve sevgisini ifade eden kelime nedir?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bu Kuran o kadar zor ve karmasik olmasi gerek ki, okuyan ve inanlarin 90% indan fazlasi hep ters anliyor ve yanlis uyguluyor. Demek ki insanlarin anlayacagi sekilde yollamamis Allah. Burada büyük bir eksiklik var bence. Yoksa elestirdigimiz her din devletleri icin onlar yanlsi uyguluyor denilmez.

Onemli bir noktaya degindiniz. Boyle mukemmel bir kitap nasil olurda bu kadar yanlış yorumlanir? Yanlış mana vermek, yanlış anlamak iddiasi ile Kurani savunmak cok alışılmış ve yaygındir. Ama Musluman ulkelerinde soruyu sormazlar niye bu kadar "yanlış yorumlanir?" . Bu nevi savunma dusuncesini analize edince, kolayca gorebilirizki, Kuran kenndisini saldırıya veya tenkide açık/maruz yapmistir.

Neden matematik kanunlarini kimse yanlış yorumlamaz? Neden E=mc2 formulunu Dunya'nin her yerinde ayni sekilde anlarlar? Insanoglunun mantik gucunde kusur oldugundan dolayi, Fizik kanunlari standart bir sekilde ifade edilmis ve yanlış yorumlamadan cekinmislerdir. Eger bu Kitap (Kuran), bildigimiz butun Dunyayi ve yildizlari, galaksileri yaratandan gelmis olsaydi, Tanri bu "yanlış yorumlamadan" haberdar olmazmiydi? Bu "yanlış yorumlamayi" onlemezmiydi?

--Neden Sunniler Kuran'da 5 vakit namaz yap derler? Ama Siiler Kuran'da 3 vaki namaz vardir derler.

--Niye bazi Muslumanlar Kuran'da bas ortusu yoktur? Bazi Muslumanlar vardir derler.

--Neden, neden, ... boyle cok ornekler var. Bu muhakkak!

Demek ki Kuran "kusurlu" bir kitaptir. Bu kusurlu kitap Tanridan mi gelmis yoksa insanogludan mı? Cevabi belli degil mi?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Demek ki Kuran "kusurlu" bir kitaptir. Bu kusurlu kitap Tanridan mi gelmis yoksa insanogludan mı? Cevabi belli degil mi?

Sizin kafanız(da) kusurlu olabilir, yada nerden gelmiş olduğu belli olmayabilir. Eğer okumuş olsaydınız bu takılmış olduğunuz soruların cevabını bulabilirdiniz.

İblis'in yoldan çıkardığı insanlar mı kusurlu yoksa Kuran'mı, insanların çoğu kitabı yanlış anlamış olabilir en son peygamberin üstünden yaklaşık 1500 sene geçmiş herşeyin aynı kalmasınımı bekliyoruz yoksa. Son 100 senede Dünyanın ve insanların ne denli değiştiğini(kötüye doğru) herkes görebiliyordur.

İsra - 61

Hani meleklere, “Adem için saygı ile eğilin” demiştik, onlar da saygı ile eğilmişlerdi. Yalnız İblis saygı ile eğilmemiş, “Hiç ben, çamur halinde yarattığın kimse için saygı ile eğilir miyim?” demişti.

İsra - 62

Yine demişti ki: “Benden üstün tuttuğun kişi bu mu, söyler misin? Andolsun eğer beni kıyamete kadar ertelersen, onun soyunu, pek azı hariç, kontrolüm altına alacağım.”

İsra - 63

Allah şöyle dedi: “Çekil, git”. Onlardan kim sana uyarsa kuşkusuz cehennem tam bir karşılık olarak hepinizin cezası olacaktır.”

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Kurani okuyanlar "Allah korkusundan" haberdardir. Nitekim, hemen hemen herkes "takva" ne oldugunu bilir. kuran'da hiçbir yerinde boşluk yoksa, takvanin yerine, Allah askini ve sevgisini ifade eden kelime nedir?

Değerli Kardeşim

ALLAH'a iman eden kimse Onu tanıdıkça hem çok sevecek hem de çok korkacaktır. Bu nedenle Onu sevmenin ve ondan korkmanın yolu Onu, Sıfatlarını, İsimlerini ve Eserlerini tanımakla olacaktır.(KUR'AN-I KERİM) Ayrıca ibadetleri yamakla ve günahlardan sakınmakla da artacaktır.

Muhabbetullah, ALLAH-Ü TEALA'nın kemâl ve cemâlini idrak ve takdir oranında kalpte oluşan ilahi bir nurdur. Bu muhabbet ile insan ruhu, kederlerden ve hüzünlerden kurtulur. Safi neşe ve huzura kavuşur. İnsan ruhunu yüksek erdeme ulaştıran sebeplerin en sağlamı, ALLAH(C.C.) sevgisidir.

CENAB-I HAK, insanın kalbine sonsuz bir muhabbet kabiliyeti yerleştirmiştir. Bu sonsuz muhabbet, ancak zât ve sıfatlarıyla nihayetsiz kemâlde bulunan ALLAH içindir. Yani, insana lütfedilen bu sevgi kabiliyeti ALLAH'ı sevmek içindir.

Biz Müslümanlar sonsuz ve şartsız olarak ancak ALLAH'ı severiz. Sonra Peygamberimizi (S.A.V) severiz. Ama, O'nu (S.A.V) hâşâ ALLAH gibi değil, ALLAH'ın kulu ve Resulü olarak severiz. O'ndaki bütün kemalâtın kendi zâtından değil, Allah'tan olduğuna iman ederiz. O'nun, CENAB-I HAK'kın isim ve sıfatlarının tecellisine en geniş bir ayna olduğunu bilir ve bu itibarla kendisini canımızdan, malımızdan ve akrabalarımızdan kısaca her şeyimizden daha çok severiz.

CENAB-I HAK sevgisini tek bir kelimeyle anlatamazsın şübhesiz ki ALLAH GAFURDUR RAHîMDİR.............ALLAHÜMME SALLİ ALA MUHAMMAD.......

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Değerli Kardeşim

ALLAH'a iman eden kimse Onu tanıdıkça hem çok sevecek hem de çok korkacaktır. Bu nedenle Onu sevmenin ve ondan korkmanın yolu Onu, Sıfatlarını, İsimlerini ve Eserlerini tanımakla olacaktır.(KUR'AN-I KERİM) Ayrıca ibadetleri yamakla ve günahlardan sakınmakla da artacaktır.

Muhabbetullah, ALLAH-Ü TEALA'nın kemâl ve cemâlini idrak ve takdir oranında kalpte oluşan ilahi bir nurdur. Bu muhabbet ile insan ruhu, kederlerden ve hüzünlerden kurtulur. Safi neşe ve huzura kavuşur. İnsan ruhunu yüksek erdeme ulaştıran sebeplerin en sağlamı, ALLAH(C.C.) sevgisidir.

CENAB-I HAK, insanın kalbine sonsuz bir muhabbet kabiliyeti yerleştirmiştir. Bu sonsuz muhabbet, ancak zât ve sıfatlarıyla nihayetsiz kemâlde bulunan ALLAH içindir. Yani, insana lütfedilen bu sevgi kabiliyeti ALLAH'ı sevmek içindir.

Biz Müslümanlar sonsuz ve şartsız olarak ancak ALLAH'ı severiz. Sonra Peygamberimizi (S.A.V) severiz. Ama, O'nu (S.A.V) hâşâ ALLAH gibi değil, ALLAH'ın kulu ve Resulü olarak severiz. O'ndaki bütün kemalâtın kendi zâtından değil, Allah'tan olduğuna iman ederiz. O'nun, CENAB-I HAK'kın isim ve sıfatlarının tecellisine en geniş bir ayna olduğunu bilir ve bu itibarla kendisini canımızdan, malımızdan ve akrabalarımızdan kısaca her şeyimizden daha çok severiz.

CENAB-I HAK sevgisini tek bir kelimeyle anlatamazsın şübhesiz ki ALLAH GAFURDUR RAHîMDİR.............ALLAHÜMME SALLİ ALA MUHAMMAD.......

Kusura bakmayin ama hepsi hikaye. Siz inanabilirsiniz, saygim var, ama bize burada kendi innadiginiz hikayeleri dogru olarak göstermenize hic gerek yok.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sizin kafanız(da) kusurlu olabilir, yada nerden gelmiş olduğu belli olmayabilir. Eğer okumuş olsaydınız bu takılmış olduğunuz soruların cevabını bulabilirdiniz.

İblis'in yoldan çıkardığı insanlar mı kusurlu yoksa Kuran'mı, insanların çoğu kitabı yanlış anlamış olabilir en son peygamberin üstünden yaklaşık 1500 sene geçmiş herşeyin aynı kalmasınımı bekliyoruz yoksa. Son 100 senede Dünyanın ve insanların ne denli değiştiğini(kötüye doğru) herkes görebiliyordur.

Iblis neredeyse tüm müslümanim diyenleri yoldan cikarmisa benziyor cünki, müslümanim deyipte güya sözümaona Kuran'in icerigini bildigini ve uyguladigini syöleyen müslüman sahislar, politikacilar, devletler her türlü zulmü ve kötülügü yapiyorlar. Demekki Iblis bunlari bastan cikartmis.

Madem 1500 sene öncekiler günümüze kadar tasinamadiysa neden hala islamda 1500 yil önce söylenenleri uygulamaya calisiyoruz ve inadina keindimizi yenilemek istemiyoruz?

Islam inancini günümüzün cagina uygun bir sekilde yeniden düzenlemeye razi olsak cok seyler degisecek ve düzelecek ammaaaaa gericilerimiz coookkkk.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İnsanların uygulamaları ile dini ve kitapları ayırın.Bu şekilde genelleme yapmayın.Hristiyanlar kitabına uysaydı ,müslümanlar Kitabına uysaydı,Yahudiler uysaydı dünyada herşey bambaşka olurdu.atom bombası atan ülkenin halkları hristiyanım dedi diye uygulamayı yapan, İncile uyan bir hristiyandır gibi düşünmek yanlıştır.Çıkar ilişkileri sonucu gündemde olan savaşlarda en son etkili kavramdır bence din.O ülkelerin diğer ülkelere bakış açısından bahsedin ama hristiyanlık ile(ya da İslam ile yani müslümanlarla) uğraşmayın görüşündeyim.

Sayin floyt tekrar tebrik ediyorum cok anlasilir verimi kat degerinde !!!

Tekrar belirtmek gerekirse kimsenin hakki yok ugrasmaya rahat konular birakilmasi gerekir.. Rahatsizlik varsa rahatsiz eden insanin kendisidir.. Yeni moda günümüze uyarlamak öyle birsey olabilir mi.. Anlasilir olmasi icin anlasilmaz kosanlarin önüne set olacaksin yapilmasi gereken budur. Demokrasinin sicakligini hazmedemeyen tanimiyan ücüncü sahislarin bilakis dini konulardan tamamen uzaklastiracaksin uzak duracaksin..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Değerli Kardeşim

Sordugum sorunun cevabini biliyordum. Yani, takvanin karsisi (Allahin sevgisini ifade eden) yok.

Siz bu sorunu cozmek icin yukarda kalinlasmis yazinizda "...sevgisini tek bir kelimeyle anlatamazsın.." diyerek kendinizi avutuyorsunuz,

Oysa, Kuranda tanitilan Allah diger her seyi ifade edebiliyor... "Yahudileri sevmiyor" "Kafirleri vurun diyor" "hirsizlarin elleri kesin diyor" "Cehennem ile bile konusuyor ve Cehenneme -doydunmu diye soruyor" "Insanlari Cehennemde kebab yapiyor - derilerini eritiyor ve tekrar deri yapiyor onlari tekrar tekrar yakmak icin" "Muhammedin butun cinsi arzularina eliden geleni yapiyor" "Muhammedin misafirlerini bile azarliyor, yemek yiyip hemen gitmediklerinden dolayi" "Muhammedi tenkit edenlere kufur ediyor"

Yani Kurandaki Allah herseyi ifade edebiliyor. Yalniz Allah insanogluna sevigisini bir iki kelime ile ifade edemiyor.

Iste bosluk bu. Sevgi degilde, korku uzerinde kurulmus Din bu!

Bu sebepten dolayi Mevlana ve Yunus Emre gibi degerli insanlar bu boslugu doldurarak halka hizmette bulundular.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Hayvanlar genlerinden gelen özelliklerle kendini beslemek, korumak, soyunu sürdürmek, sahiplendiği bölgeye başkalarını sokmamak için didinir ve diğerlerini öldürür. Bu özellik insan denilen hayvanda da var. İnsandaki görünümü ise bir kedinin daha zayıf olana yaptığından çok daha vahşi. Erkek otoburların hareme sahip olmak için aralarında yaptıkları kavganın yanında, insanın yaptıklarındaki vahşet kıyaslanamaz. İnsan geliştçe bu artmakta, oluşturulan, birleşmiş milletler vs gibi kurumlar bunu önlemekten uzak.

Evet biz geliştikçe, sahip olduklarımız, tüketim maddelerimiz arttıkça, bunlara sahip olanlara saldırılar da artmakta, sahip olanın açgözlülüğü dinmeyip daha çoğunu istemekte.

Bunlar doğal ama geliştirdiğimiz toplumsal üst yapılar da vahşeti körüklemekte. İnançları yaymak dahi savaş nedeni. Hele islamda tam doruğa ulaşmıştır.

"Müslümanın müslümana yaptığını kimse birbirine yapmamıştır" sözünün nedeni küffarın öldürdüğü müslümanların 6 katını, müslümanların müslümanları öldürmesindendir.

Bu 4 halife döneminde Ömer ve Osman'ın yine müslümanlar tarafından öldürtülmesi ile başlamış, kerbala ile devamı en bilinenlerindendir. Bugün de Irak, Nijerya, Filipinler dünyada nerede müslüman varsa sürmekte.

Hicaz hattında tren bombalayıp Osmanlı askerlerini öldüren Araplar, bölgesel mezhep çatışmaları, Saddamın hardal bombaları bu katliamların en hafifleri. Emevilerin Endülüse çıkmaları, Fransa sınırlarına dayanmaları sırasındaki yaptıkları katliamlar, Abbasilerin Güney Hazar vahşetleri, esir aldıkları Türk oyamaklarına yaptıkları açılan bu konunun gözlerini kapattığı, yazanın aklının ucuna gelmeyecek olaylardır.

Çünkü amaç şu anki geri kalmışlık komplekslerini bastırmak, elinden bir şey gelmemenin ezikliğini örtmeye çalışmak.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Alevilerle ilgili elestiriler yapildiginda,tepki koyanlara baktigimda ayni kisilerin müslümanlara karsi karalamalari gercekten samimiyetsizlik örnegidir.Halbuki Alevilikte müslümanliktir.Aleviligi ayri bir din olarak görenler iste müslümanlara gercek disi yakistirmalar yapiyor,onlarin kutsal kitaplari hakkinda bilgileri olmadigi halde sadece anladiklari oranda koca bir dine ve inananlarina dil uzatiyorlar.Bunlar sirasi geldiginde bilgiden bilimden bahseden kisilerdir ne yazikki bu bilgiden bahsedenlerin bilgisiz yakistirmalari üzücüdür.

Bir konu üzerinde fikir yürütebilmek o konu üzerinde yeterli egitimi almakla mümkündür.Ben bir ameliyati degerlendirirken ameliyattan anlamaliyim,eger anlamadan fikir yürütüyorsam bu yanlistir.Islamda,Hiristiyanlikta,Yahudilikte böyle bilgi isteyen tartisma alanlaridir.Herhangi bir ayetteki cümleyi cimbizla alir gibi alarak iste Islam demek en büyük yanlistir.Ha sizin eger Islama karsi bir durusunuz varsa zaten dogru olanada yanlis diyeceksiniz, bu garantidir.

Katliamlar,sadece dinlerle sinirli degildir.Dinlerden öncede katliamlar yasanmistir,dinlerle birlikte katliamlar yasanmistir bunlari örnek alarak falanca din böyledir filanca din böyledir diye dinin kendisini karalamak pek dogru bir yaklasim degildir.Toplumlarin, bireylerin yaptiklarini dinle bagdastirmak önyargidir,ayni sekilde hicbir veya yeterli bilgi sahibi olmadan elestirmek veya karalamakta yanlistir.Aleviler hakkinda söylenen "MUM SÖNDÜ"ye karsi nasil ki tepki koyuyorsaniz ayni tepkiyi milyonlarca insanin inancina karsi abuk sabuk seyler yazanlarada koymalisiniz.Iste insan olmanin sartlarindan biride budur.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

:D:D:D

SEVGİ-Lİ..MAVİ-Lİ..PARA-LI..AKIL-LI..ARABA-LI.. :D paranın rengi yok..arabalar çok renkli..akıl bütün renklerin üreticisi..o yüzden renklendirmedim diğer ASIL NİTELİKLER,i.. :)

Sevgi ve sevgili..bunu bulamadıysa kişi..ya Musevidir,ya İsevidir yada Müslüman.. B)

Din,de isen hala, katliamda var, din için zulumda var.. B)

İbni Meymun..bizden biri..bizim gibi..bakma maymun olduğunu dayattığına..güvercin oda aslında.. :D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.