Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

inanan ve inanmayanlara ?sorular

ahrar

Önerilen İletiler

esselam aleykum evet inananlar vebalde teblig ile yükümlü bütün inananlar ancak peki yaaa siz inanmayanlar bu sorular neden yoksa dualarImIz kabülmü oldu iNSALLAH çünkü sorularInIzIn ardI büyük ihtimal ile iman iNSALLAH tabi bunun dIsInda olanlarda var onlar :excl::excl::excl: inanmadIklarI islamla bukadar neden ilgililer acaba :excl::excl::excl: "iKRA"

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

esselam aleykum evet inananlar vebalde teblig ile yükümlü bütün inananlar ancak peki yaaa siz inanmayanlar bu sorular neden yoksa dualarImIz kabülmü oldu iNSALLAH çünkü sorularInIzIn ardI büyük ihtimal ile iman iNSALLAH tabi bunun dIsInda olanlarda var onlar :excl::excl::excl: inanmadIklarI islamla bukadar neden ilgililer acaba :excl::excl::excl: "iKRA"

sayın ahrar inanmadıkları islamla ilgili olmalarının sebebi islamiyette kusur bulma çabalarıdır. yani onların sebepleri kendilerince kusurlar bulup yine kendilerince bizim kör gözlerimizi açmaya çalışmaktır "üzerlerine vazifeymiş gibi". ve üstelik inanmadıkları ALLAH'ı günde onlarca kez dilleri,gözleri ve elleriyle zikrederler.

İNŞALLAH inanmayanların sorularının ardından gelecek olan imandır.

YÜCE RABBİMİZ İNŞALLAH NASİP EDER. :clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ya kardeşim millet KEYFİNDEN Mİ BU SORULARI SORUYO KENDİNE??onlar inanmak istemez mi??onlar sonsuzluğu istemez mi??ben istemezmiyim cennete gitmeyi??bu kadar farklılık varsa,demek ki bir sorun var ortada,insanlar arayış içinde,görmüyormusunuz..

hem en önemlisi BİR İNANMAK İSTEMEYEN VAR,BİR DE İNANAMAYAN VAR..bu iş bu kadar basit mi yani..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ya kardeşim millet KEYFİNDEN Mİ BU SORULARI SORUYO KENDİNE??onlar inanmak istemez mi??onlar sonsuzluğu istemez mi??ben istemezmiyim cennete gitmeyi??bu kadar farklılık varsa,demek ki bir sorun var ortada,insanlar arayış içinde,görmüyormusunuz..

hem en önemlisi BİR İNANMAK İSTEMEYEN VAR,BİR DE İNANAMAYAN VAR..bu iş bu kadar basit mi yani..

birader insan günah isleyebilir binim gibi inanmaya bilir tabi ancak inananlara sald1rmaya yada onlar1n zihnini kar1st1rmaya hakk1 yoktur ha dedgin gibi onlarda inanmak istiyorlarsa ben de sende daha birçok gardas1m1zda elinden geldigince tabi acizane yard1mc1 olur tabiki samimi olmalar1 kayd1yla vesselam

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 ay sonra...

hocam sorun ne?

inanamamak nedir, beni şaşırttı!!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ben arkadaşı haklı buluyorum.inanmak istemeyen de olabilir inanamayan da olabilir.abese suresine göre biz esas inanmak isteyip de inanamayanlara yardım etmeliyiz.dilku'nun da dediği gibi inanç hakkında sorunları olanlar varsa belki yardımcı olabiliriz.

ahrar: inkar edenlerin inanmadıkları halde islamla bu kadar ilgilenmeleri kuranın gerçek olmasıdır.kuran onların azgınlıklarını arttırır ve onlar için bir hasrettir.çünkü kuran onların yanlış yolda olduklarını gösterir.ayetleri dinleyince içleri sıkılır.Allah tek olarak anıldığında da .ancak yanında yardımcı ilahlar(evrim veya reenkarnasyon veya ilahlaştırılmış bir insan gibi) da söylenirse rahatlarlar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Ben arkadaşı haklı buluyorum.inanmak istemeyen de olabilir inanamayan da olabilir.abese suresine göre biz esas inanmak isteyip de inanamayanlara yardım etmeliyiz.dilku'nun da dediği gibi inanç hakkında sorunları olanlar varsa belki yardımcı olabiliriz.

ahrar: inkar edenlerin inanmadıkları halde islamla bu kadar ilgilenmeleri kuranın gerçek olmasıdır.kuran onların azgınlıklarını arttırır ve onlar için bir hasrettir.çünkü kuran onların yanlış yolda olduklarını gösterir.ayetleri dinleyince içleri sıkılır.Allah tek olarak anıldığında da .ancak yanında yardımcı ilahlar(evrim veya reenkarnasyon veya ilahlaştırılmış bir insan gibi) da söylenirse rahatlarlar.

Size güzel bir sosyoloji yasası söyleyim; ''Beşeri olan her yapı kendi içinde doğrudur.''.... Şimdi siz ban ''İslam gerçektir'' derseniz, ben de totemizm gerçektir diyebilirim. ''Kötü ruhlar'' sizi kandırıyor, hem de çok mantıklı bir şekilde diyebilirim.....Soruyorum; ne gerçeği ve neyin gerçekliği?... Sizin ilahlaştırılmış dediğin ''evrim''in bu kadar göze batması, insanların kendi, kutsal kitaplarında yazan şeyi anlayamamasından kaynaklanıyor....Siz de kendi dininizin içinde mantıklı birkaç şey görmekten hoşlanırsınız elbette...

İkinci bir konu; insanların İslam'dan bahsedildiğinde duyduğu sıkkınlığın sebebi, gerçek islamla alakası olmayan bir yapının şuanda ülke ve dünya toprakların üzerinde gezmesidir. Kutsal Kitap'ta hala ''Adem ve Havva'' çiftinin dramatik ilişkilerinin olduğunu düşünen insanlar var veya Kabe'ye gidip, acınası birşekilde bir göktaşına elini yüzünü sürten ve onun önünde eğilen insanlar var....Hala Arapça gibi temelsiz bir dili( ki alfabesini Fenikelilerden almışlardır) kutsal zanneden ahmaklar var....İşte bu yüzden inanlar İslam'dan sıkıldı yoksa gerçeklerin ortaya koyulmasından değil.....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Eğer onların amacı gerçeği bulma olsa hele bide bilimcilerin bilmesi çok kolay olucaktır.Ama haklı bir araştırma olsa

Nitekim talebeler gelipde Üstada biz dinimizi öğrenemiyoruz hocalarımızda bize tersini söylüyorlar diyince

Üstad siz hocalarınızı değil onların öğrettiklerinin verdiği mesajı dinleyin çünkü bütün bilim size Allahı hatırlatacaktır.

Ama aradığını söyleyen ve nefsine köle olanlar müstesna Allah onlara hidayet etsin.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Size güzel bir sosyoloji yasası söyleyim; ''Beşeri olan her yapı kendi içinde doğrudur.''.... Şimdi siz ban ''İslam gerçektir'' derseniz, ben de totemizm gerçektir diyebilirim. ''Kötü ruhlar'' sizi kandırıyor, hem de çok mantıklı bir şekilde diyebilirim.....Soruyorum; ne gerçeği ve neyin gerçekliği?... Sizin ilahlaştırılmış dediğin ''evrim''in bu kadar göze batması, insanların kendi, kutsal kitaplarında yazan şeyi anlayamamasından kaynaklanıyor....Siz de kendi dininizin içinde mantıklı birkaç şey görmekten hoşlanırsınız elbette...

İkinci bir konu; insanların İslam'dan bahsedildiğinde duyduğu sıkkınlığın sebebi, gerçek islamla alakası olmayan bir yapının şuanda ülke ve dünya toprakların üzerinde gezmesidir. Kutsal Kitap'ta hala ''Adem ve Havva'' çiftinin dramatik ilişkilerinin olduğunu düşünen insanlar var veya Kabe'ye gidip, acınası birşekilde bir göktaşına elini yüzünü sürten ve onun önünde eğilen insanlar var....Hala Arapça gibi temelsiz bir dili( ki alfabesini Fenikelilerden almışlardır) kutsal zanneden ahmaklar var....İşte bu yüzden inanlar İslam'dan sıkıldı yoksa gerçeklerin ortaya koyulmasından değil.....

demiş

bence aşırı derecede yanlış bi düşünce arapça çok güzeldir ayrıca o göktaşı dedigin cennetten geldi denilen taş boyle konuşma saygısızlık yapiyosun böyle sözler duymayalım lütfen cahil olmayalım yooksa hayvanlardan farkımız kalmaz :angry: ayrıca kabede olan herşeye büyük saygımız vardır

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

demiş

bence aşırı derecede yanlış bi düşünce arapça çok güzeldir ayrıca o göktaşı dedigin cennetten geldi denilen taş boyle konuşma saygısızlık yapiyosun böyle sözler duymayalım lütfen cahil olmayalım yooksa hayvanlardan farkımız kalmaz :angry: ayrıca kabede olan herşeye büyük saygımız vardır

Tamam. Birincisi bu taş cennetten falan gelmedi. Evet buna inanabilirsin(sonsuz saygım var) ama eğer bu taş cennetten geldiyse neden Muhammed bu taşı ortadan kadırmak istedi? Peki bu taş acaba önceden bir Kybele kutsal kenti olan Pessinus'taki o meşhur taş olmasın? Hani o Kartaca kralı Hannibal'in Roma'yı sıkıştırdığı dönemde, Romalı rahiplerin son umut olarak onu alıp kendi ülkelerine getirdiği o kara taş...????

Bu arada kendi düşüncem; bence insanlar o taş parçasına ellerini ayaklarını sürmek için biebirlerini ezdikleri zaman ''hayvan'' a benziyorlar. Ki bu durum açıkça şirk koşmaktır. Daha önce de söylediğim gibi bu ''totemist'' bir yaklaşımdır. Muhammed totemleri yıkarken yeni totemler mi çıkartıyorsunuz siz? Yapmayın allahaşkına! Bu yobazlıktan başka birşey değil. İslam bir mantık dini diyorlar, akıl dini diyorlar....sonra da dedikleriyle çelişiyorlar....Hatırlatırım kutsal kitaptaki şu sözü ''Biz size anlayasınız diye gönderdik...'' Bu çok şeyi açıklıyor. İnsan mantıksız birşeyi nasıl anlar. Sen cennetten gelen bir taşı nasıl kavrayabilirsin? Kuran kendiyle değil ama inananlar kuranla çelişiyor. ''Hac'' İslamiyet öncesi araplarda da vardı ve onlarda aynı şekilde aynı sayıda o yapıyı tavaf ediyordu.... Onlar da ''ALLAT'' (((isme dikkat çekiyorum. Bu kelime ''ALLAH'' kelimesinin arkaik yani ön biçimidir.....yani biz tanrı deyince kızıyorlar, kendileri bir putun ismini kullanmaya çekinmiyorlar, hala ismin önemli olduğunu sanıyorlar))) dedikleri bu taşa kol-bacak sürüyordu. Sonuç??? Biz ''denilenlerle, rivayet edilenlerle dini yaşarsak daha çok hayvana benzeriz...... Öyle değil mi arkadaşım? Farkımız olsun..... Son olarak.....evet arapça güzeldir ancak arap yazısı temelsizdir.....Alfabeleri kendi alfabesi değildir ve 5. yy civarında oluşturulmaya başlamıştır.......

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

A.T. ye katılıyorum "kutsal taş" konusunda açıkça putperestlik

A.T. nın arapça konusundaki fikrinede katılıyorum arapçaya takılıp esas konuyu kaçırıyorlat

tanrı allah konusuna gelince de katılıyorum herkes ilahına istediği gibi seslenebilir

A.T. nin taşın cennetten geldiği konusundaki görüşüne de katılıyorum keşke bu konu hiç açılmasaydı aslında insanların böyle bir batıla inanmasına çok üzülüyorum

A.T. nin ıııııııııııııııııııııı A.T. bişey kalmamış

göndereceğin yeni iletilere de katılırım ben

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

A.T. ye katılıyorum "kutsal taş" konusunda açıkça putperestlik

A.T. nın arapça konusundaki fikrinede katılıyorum arapçaya takılıp esas konuyu kaçırıyorlat

tanrı allah konusuna gelince de katılıyorum herkes ilahına istediği gibi seslenebilir

A.T. nin taşın cennetten geldiği konusundaki görüşüne de katılıyorum keşke bu konu hiç açılmasaydı aslında insanların böyle bir batıla inanmasına çok üzülüyorum

A.T. nin ıııııııııııııııııııııı A.T. bişey kalmamış

göndereceğin yeni iletilere de katılırım ben

:P sağol

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Tamam. Birincisi bu taş cennetten falan gelmedi. Evet buna inanabilirsin(sonsuz saygım var) ama eğer bu taş cennetten geldiyse neden Muhammed bu taşı ortadan kadırmak istedi? Peki bu taş acaba önceden bir Kybele kutsal kenti olan Pessinus'taki o meşhur taş olmasın? Hani o Kartaca kralı Hannibal'in Roma'yı sıkıştırdığı dönemde, Romalı rahiplerin son umut olarak onu alıp kendi ülkelerine getirdiği o kara taş...????

Bu arada kendi düşüncem; bence insanlar o taş parçasına ellerini ayaklarını sürmek için biebirlerini ezdikleri zaman ''hayvan'' a benziyorlar. Ki bu durum açıkça şirk koşmaktır. Daha önce de söylediğim gibi bu ''totemist'' bir yaklaşımdır. Muhammed totemleri yıkarken yeni totemler mi çıkartıyorsunuz siz? Yapmayın allahaşkına! Bu yobazlıktan başka birşey değil. İslam bir mantık dini diyorlar, akıl dini diyorlar....sonra da dedikleriyle çelişiyorlar....Hatırlatırım kutsal kitaptaki şu sözü ''Biz size anlayasınız diye gönderdik...'' Bu çok şeyi açıklıyor. İnsan mantıksız birşeyi nasıl anlar. Sen cennetten gelen bir taşı nasıl kavrayabilirsin? Kuran kendiyle değil ama inananlar kuranla çelişiyor. ''Hac'' İslamiyet öncesi araplarda da vardı ve onlarda aynı şekilde aynı sayıda o yapıyı tavaf ediyordu.... Onlar da ''ALLAT'' (((isme dikkat çekiyorum. Bu kelime ''ALLAH'' kelimesinin arkaik yani ön biçimidir.....yani biz tanrı deyince kızıyorlar, kendileri bir putun ismini kullanmaya çekinmiyorlar, hala ismin önemli olduğunu sanıyorlar))) dedikleri bu taşa kol-bacak sürüyordu. Sonuç??? Biz ''denilenlerle, rivayet edilenlerle dini yaşarsak daha çok hayvana benzeriz...... Öyle değil mi arkadaşım? Farkımız olsun..... Son olarak.....evet arapça güzeldir ancak arap yazısı temelsizdir.....Alfabeleri kendi alfabesi değildir ve 5. yy civarında oluşturulmaya başlamıştır.......

allatla allah aynı şey deil :angry:

türkçede temelsiz o zaman latin alfabesi kullanıyoruz

o taş onceden siyah deilmiş sonradan hertürlü insan yüzünü sürünce siyahlaşmış ben kesin cennetten geldi demiyorum çünkü bunu kanıtlayamam ama cennetten gelmiş olabilir büyük ihtimalle .neyse bunu öldükten sonra bence anlarız

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

allatla allah aynı şey deil :angry:

türkçede temelsiz o zaman latin alfabesi kullanıyoruz

o taş onceden siyah deilmiş sonradan hertürlü insan yüzünü sürünce siyahlaşmış ben kesin cennetten geldi demiyorum çünkü bunu kanıtlayamam ama cennetten gelmiş olabilir büyük ihtimalle .neyse bunu öldükten sonra bence anlarız

hıhı değil, tabi ki..aynı şey arkadaşım. kökeni bu bu kelimenin..tamam ya vallahi öleceğim şimdi..... Ben Türk alfabesine temelli dedim mi ya!!! Dediysem özür dilerim.....Hayır yazıyı kutsallaştırmanın bir anlamı olmadığını söylemek için ben Arap yazısına temelsiz dedim....Evet Arap yazısı temelsiz, siz yazıyı da kutsallaştırıyorsunuz ama kutsallaştırdığınız yazı bir Putperest(sizin deyiminizle) kavmin alfanesinden oluşuyor... O taş siyahtı, el ayak sürtünce sadece aşınmaktan parladı........o bir göktaşı arkadaşım.....Her yıl bir sürü düşüyor onlardan........hadi topluca gidip onları da toplayalım....ayrıca ölünce cennette bir sürü karataş mı göreceksin? komik şeyler, çok komik şeyler......

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

esselam aleykum bakiniz bazi arkadaslar anlasilan herzamanki metotlarindan vazgeçmeye niyetleri yok ..........ben size isterseniz konuyu bir hatirlatayim gerçi siz konuyu bu noktaya getirerek soruya çok güzel cevap vermissiniz.......................................

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

merhaba izninizle bende tartışmaya katılmak isterim bu başlığı açan arkadaş nerede neden yazılanları muhattap kabul etmiyor onuda anlamadım ama biriki şey söylemek istiyorum A.T. nin yazdığı birşey vardı yanlış hatırlamıyorsam bir sosyoloji yasasından bahsetmiş,benim bunun sosyoloji yasası olduğundan haberim olmamasına rağmen bir inanana söylemeyi en çok sevdiğim şeylerden biridir ve bunu yazan arkadaşımız A.T nin bu foruma biraz fazla geldiğini düşünüyorum ben bu forumda yoğun olarak dolaşırken gerçekten zeki insanlara rastlıyordum ama şimdi bakıyorumda az rastlanır olmuşlar ve bu arkadaşımızda yeni gelmiş zaten bir ara canuğur vardı hala burdamı bilmiyorum yeterince gezemedim henüz bayağı zaman geçti.

A.T nickli arkadaşımızın hepimize faydalı olabileceğini düşünüyorum ama gördüğüm kadarıyla hakettiği seviyeyi henüz bulamamış umarım onuda zorlayacak fikirleriniz olur (şimdiye kadar beni bile zorlayamadınız ama)ben sizden ümitliyim

ve arkadaşımızı onaylayacak kendi fikrimi hatırlatmam gerekirse "inanca dayalı herşey kendi içinde doğrudur" inanç doğruluğu kanıtlanabilecek birşey değildir ve herşeyi reddetme lüksüne sahiptir ve bu yüzden insanları esir almaktadır birde kültür olarak gelişirse ve bu yapının içinde büyürseniz çevre baskısı ve neredeyse kalıtımsallaşan inanç kültürü sizi kurtulması zor bir kutuya sokacaktır ama bu kutuya girmekten kurtulanlarda olacaktır tabiki.söylediğim gibi çevre çok önemli bir etkendir insanlar içinde yaşadıkları habitattan vazgeçmekten korkarak bile düşünmeyi reddedebilir huzuru bozacak noktalarda tövbe ederek tehlikeli çizginin gerisine dönebilir ve kutularında yaşamaya devam edebilirler.ama inancın gücü reddedilemez taki insan bilimi gerçek anlamda kabulleninceye kadar sadece düşünmesi gerektiğini anlayıncaya kadar inanç yaşıyacaktır.şu an da insanlar "evet nisan geldi elbet bu ay içinde yağmur yağacak" ile "her resmin bir ressamı vardır" ı karıştırmaktalar birbirine,tecrübe ile sabit olana bilim tecrübe etmesi mümkün olmayana ise inanç denir (burda bahsedilen hipotez tarzı bir yapı değildir ne kadar bilimde tahminle hareket ediyor gibi görüsede burda önceki tecrübelere dayanan bir fikir yürütme vardır ve aksi kanıtlanabilir, kanıtlandığında ise tamamen geçersizdir umarım meteorolojide yağmuru tahmin ediyor gibi bir iddiayla gelen olmaz).mantıklı olanı herkes kendisi seçmekte özgürdür.

saygılar herkese

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Selam herkese.. :)

Görünen yüzü HALK..görünmeyen(düşünce)yüzü HAK..bunun adıda İNSAN..ne taş cennetten geldi..nede cennette taş var..siz buradan ne götürürseniz Cennette ve Cehennemde onlar var..ehhhhh..bu güne kadar hep kefenin cebi yok diyolardı..eeeee..kargoylamı gidip geliyo.. -_- ..ne giden var nede gelen..herşey burada olup bitiyor..Elbise değiştiriyor SAHİBİ..bizde bişeyler oluyo zannediyoz..ve ZANNIMIZ üzere İnanıyoz.. :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Dinin insanı büyülediğini kanımca kimse inkar edemez. Ben çok severim şu tanımı yapmayı; ''Din insanoğlunun öz evladıdır''. Evet öyledir. Düşünsenizde, bir anne gibi savunduk onu, koruduk. Kanlar döküldü uğruna. Sdece ne içindi? Kim bilir? O kadar çok şartladı ki insanlar kendini onlar Tanrının savaşçıları oldular. Bence hayır, onlar hakettikleri tanrının savaşçıları oldular ve kan döken insanlar ''din'' kisvesi altında, kendi alanını savunan hayvanlara benzediler. Akıllarına hiç gelmedi şu soru; Bizim tanrımız gerçekten kan mı istiyor? Belki istiyordur, buna cevap vermesi zor. Ancak dikkat ederseniz, bu forumda hiçbir zaman ''Tanrı yoktur....Tanrı vardır!'' gibi naralar atmadım. Kendi metafizik görüşümle başkalarını rahatsız etme hakkı bulmadım kendimde. Ama ben dini eleştirdim. Evet çünkü önümüzde duran doğa üstü bir oluşum değildi, öyle görünse de değildi. Nasıl olabilir ki? İnsanlar bunun peşinden gidiyorlar...onun içinde ve onun için yaşıyorlar. Ben dini insanı baz alarak eleştirmeyi tercih ediyorum. Evet, cennetten geldiği iddaa edilen bir taşı, eğer bu taş insanlara zarar veriyorsa bunu eleştiririm....yapılması gereken birşey bu. Küçük diyerek geçtiğimiz şeylerin tarihteki örneklerinin daha sonra ne kadar büyüdüğünü görebiliriz. Evet insanlar bu küçük şeylerin altında eziliyorlar çoğu zaman... Toplum için pek fazla şey yapmadığımı düşünen bir insanım, bu yüzden de pişman değilim, ancak büyüdüğüm kültürün, pis bir şekil almasını nedense hazmedemeyen bir insanım.... Bakın kapımızın ucunda bilim yatıyor ve öz evladımız evin içinde sıcakta pişerken ve çok yemekten obez olurken, üvey olarak gördüğümüz o çocuğumuz ölümle pençeleşiyor.... Ama bu çocuk bizi terkederse, kapımızın önünden giderse, öz çocuğumuz hastalanınca ona ilaç almaya kimi göndereceğiz. Sahip çıkmak lazım, düşünmek yorumlamak lazım. Neyse uzattım ben...kendimi ifade etmek istedim yanlış anlaşılmamak için.....

teşekkürler.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ayrıca Tarlabaşı takma adlı arkadaşa, önyargısız tavrı ve mütevazi övgüleri için teşekkür ederim. Güzel açıklamış takıldığımız yerleri. Bu tamamlayıcılığıyla onun seviyesine çıkmamızda zor. Keşke herkes kükremeden konuşabilse....

teşekkürler efendim nedemek asıl seviyesi yüksek olan sizsiniz yazılarınız okuyunca kendimi çok yetersiz hissediyorum ama iyikide böyle oluyor çünki yetersiz hissetmeden ne öğreneceğimizi nasıl bileceğiz öğrenme isteğini nereden alacağız,kükremeden konuşmak bence insanın tabiki biiiirsürü durumda olduğu gibi istemesi ile oluşacak bir durumdur öyleki bakıyorsunuz bir yazı başlıyor gayet sakin, önyargısız,akıllıca,saygılı ama ortasını geçince bir bakıyorsunuz hakarete varan sözler okumaya başlamışsınız ki bu durum baştan bu yapılmak istenerek klavyenin başına oturulmasından kaynaklanıyor bence.keşke diyorum keşke herkes buradan birşeyler öğrenmek için burada olsa kendi fikirleri zaten onlarda başkaları ne düşünür nasıl düşünür neden düşünür öğrenmeye çalışsalar her söylenen hakkında düşünmeyi göze alsalar.

saygılar herkese.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ne demek istediğini bir anlayabilsem, bir duygu ve düşüncelerini ifade edebilme kudretini gösterebilsen kur'an dili dışında sana cevap vermezmiyim hiç...

Lütfen ezbere devam...

Belki dünyanın gerçeğini kavrayıp onu cennete çevirme çabanız olur...

Hiç olmazsa bunu yapma gücünüzdemi yok...

Ama olsun...

Allahımız biz yapmasak bile istediriz yapar değilmi sizin için?...

Bence yapmaz, yapmayacakta...

Ama siz hala yapacağını sanacaksınız...

Ve düşündüğünüzle kalacaksınız...

Tüm varlığınızla da bunu bir türlü anlayamayacaksınız...

Kavrayamayacaksınız...

Sevgiyle kalın..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

teşekkürler efendim nedemek asıl seviyesi yüksek olan sizsiniz yazılarınız okuyunca kendimi çok yetersiz hissediyorum ama iyikide böyle oluyor çünki yetersiz hissetmeden ne öğreneceğimizi nasıl bileceğiz öğrenme isteğini nereden alacağız,kükremeden konuşmak bence insanın tabiki biiiirsürü durumda olduğu gibi istemesi ile oluşacak bir durumdur öyleki bakıyorsunuz bir yazı başlıyor gayet sakin, önyargısız,akıllıca,saygılı ama ortasını geçince bir bakıyorsunuz hakarete varan sözler okumaya başlamışsınız ki bu durum baştan bu yapılmak istenerek klavyenin başına oturulmasından kaynaklanıyor bence.keşke diyorum keşke herkes buradan birşeyler öğrenmek için burada olsa kendi fikirleri zaten onlarda başkaları ne düşünür nasıl düşünür neden düşünür öğrenmeye çalışsalar her söylenen hakkında düşünmeyi göze alsalar.

saygılar herkese.

Ne diye bilirim ki, söylediklerinizde haklısınız. İnsanlar öğrenmeye değil, nefret etmeye, bağrışmaya, kavga edip, kendilerini sözde bir tatminle oyalamak için uğraşıyorlar... Emin olun hepimiz yetersiziz, öğrenmeye çalışıyoruz -dediğiniz gibi-, bundan kutsalı da olamazdı sanırım. Sonuçta bulduğumuz gerçeklerin bize verdiği tatminler ya da birşey keşfetmenin verdiği mutluluk ancak anlayana birşeyler ifade eder. Sabit fikirli olmamak ve ideolojileri sevsek bile onlarla kendimizi sınırlamamak.....bunun bizi iyi yerlere ulaştıracağına inanıyorum.... Bu arada size ve gecekuşu arkadaşımıza tekrar teşekkür etmek istiyorum. Fikirleriniz benim için önemli. Umarım buradaki sohbetlerimiz ve tartışmalarımız devam eder...

sevgiler...

Ahmet

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.