Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

30. Mart 1972 KIZILDEREYI UNUTMADIK

dünyahepimizin

Önerilen İletiler

Ne kadar kendi kendisiyle celiskili bir yorum. Bir taraftan büyüyoruz diyenleri ciddiye almayin yaziyorsunuz diger taraftan ise bazi kesimlerin cig gibi büyüdügünden bahsediyorsunuz. Artik arkadaslar karar versinler bu celiskinin ne anlama geldigini.

Iyı akşamlar bu kaçını yazışım bilmiyorum tekrar yazmıcam yukarıda zaten yazdım büyüyüp büyümemesi benim için hiç de önemli, değilll savunduğun dava diyolarya o dava için ne yapıcannızzz vatan için halk için kendin için ne gibi düşünceleriniz var onları söyleyebilirmisinizz

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 51
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Iyı akşamlar bu kaçını yazışım bilmiyorum tekrar yazmıcam yukarıda zaten yazdım büyüyüp büyümemesi benim için hiç de önemli, değilll savunduğun dava diyolarya o dava için ne yapıcannızzz vatan için halk için kendin için ne gibi düşünceleriniz var onları söyleyebilirmisinizz

:clover:

Vay canınasını sayın seyirciler.

aaruda özel not: 29 Mart?ta, Cumhuriyet tarihinin en şaibeli seçimi yapılacaktır! şu başlığı okur musunuz?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Dün devrimci diye geldiler bugün de bölmeye calisiyorlar,sadece hikayenin adi degisti.Dün emperyalizme karsi diye insanlari uyuttular bugünde Türkiye Cumhuriyetini karsilar.

Terörü sol olunca devrim sag olunca mafia diye tanimlamak ancak tarafli kesimlere özel bir davranistir.Terör terördür.Dün sol terör örgütlerine karsi sag örgütler vardi.Bugün de sol terör örgütleri isim degistirmis,ya ikinci Cumhuriyetci olmuslar ya Genc Siviller olmuslardir.Dün Ermeni terörünü savunan gücler bugünde savunmaktadirlar,bugün savunanlar ise 68 kusagidir.Ne kadar büyük tesadüf.Taner Akcam ve Baskin Oran, Ferhat Kentel denen enteller dünün sol terör örgütlerinde görevli elemandilar.Ahmet Altan Mehmet Altan babalari eski komünist Cetin Altan'in izinden giden sadik evlatlardir.

saygilarla

68 kuşağını 40 yıl sonra o kuşağa mensup olan gençlerden bazılarının bugünkü haliyle mi yargılayacağız ?

Taner Akcam şöyle yapıyor, ahmet altan böyle yapıyor. 68 kuşağı böyleydi zaten.

Böyle mantık mı olur ?

Yıllar geçer, insanların fikirleri durdukları yerler değişir. Senin mantığınla aynı şekilde bakalım. Atatürk'ün beraber yola çıktığı, silah arkadaşları, dava arkadaşları arasından kaç tanesi O'na suikast girişiminde bulundukları için idam edilmiştir ? Kaç tanesi, Şeyh Said ayaklanması ile ilgisi olduğu gerekçesiyle kapatılan Terakkiperver cumhuriyet Fırkası içinde yer almıştır ? Kaç tanesi Kemalistlerce "Atatürk devrimlerinin durdurulup karşı devrimin başlatıldığı dönem" olarak nitelenen Demokrat Parti'de üst makamlarda bulunmuştur ?

Ne yapalım şimdi? Bir zamanlar Atatürk'ün en yakın silah ve dava arkadaşı olanların bir kısmının bırakalım 40 yılı, 10 yıl 15 yıl sonra farklı bir noktada bulunmaları üzerinden, Anadolu ve Rumeli Müdafai Hukuk cemiyeti'ni mi değerlendirelim?Senin mantığınla varacağımız sonuç ne olur ?

Bu mantıkla ben "ne kadar büyük tesadüf" deyip ne isimler sayarım. Kurtuluş savaşı ve cumhuriyetin kuruluşu sürecinde durdukları yer, söyledikleri ve düşündükleri ile, otuzlarda, kırklarda, ellilerde durdukları yer ve söyledikleri arasında dağlar kadar farklar bulunan.

Laikliği, cumhuriyeti, üniter devleti savunurken, yıllar sonra hilafetçi, laiklik karşıtı vs olan ne kadar çok kadro vardır biliyor musun sen, Atatürk'ün dava arkadaşları arasında ? Atatürk ve hareketini, bu insanlara bakarak mı değerlendireceğiz? Onların yıllar sonra ne düşünüp nasıl davrandıklarına bakarak mı? Yoksa Mudafa-i hukuk cemiyeti yıllarında nasıl düşünüp, ne söyleyip, nasıl hareket ettiklerine bakarak mı ?

68 kuşağına mensup gençler, TİP'te, Fikir Kulupleri Federasyon'unda, tamamen yasal oluşumlar içinde hareket ederlerken, gözaltı, işkence, yargısız infaz, sıkıyönetimle cevap bulmuşlardır. Dünyanın heryerinde geçerli bir yasadır. Gençlerin fikirlerini yasal demokratik alanda ifade etmelerinin önünde hele hele 68 kuşağı gençlerine olduğu gibi şiddet duvarı, baskı ve zorlamayla engel getirilirse. Gençlik radikalizme kayar. Radikal fikirler gençler arasında taraftar toplar.

Hiçbir yasadışı yola başvurmadan, tamamen yasal ve demokratik alanda seslerini duyurmaya çalışan 68 kuşağının başına ne gelmiştir ? Kanlı Pazar, büyük gözaltılar, tutuklamalar, işkenceler, vedat demircioğlunun camdan atılarak ölüdürlmesi. Taylan Özgür'ün vurulması. 68 kuşağına uygulanan tek taraflı şiddet onları radikalizme itmiştir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

68 kusagini ve onlaerin fikirlerini benimsemek demek bagimsiz Türkiye icin mücadele etmek demektir. Türkiye'yi emperyalist güclerden ve onlarin isbirlikcilerinden, yani devletin isbirlikci erkanindan, kurtarmaktir amac. Ülkeye demokrasiyi ve kardesligi yerlestirmektir 68 kusagi anlayisi demek. Ülkemin tüm insanlarini, cogunluguyla ve azinligiyla beraber kucaklayip barisi ve kardesligi hakim kilmak.

Bakiniz Türkiye ezelden beri bu 68 kusaginin fikirlerine ters düsen hükümetler tarafindan yönetildi ve geldigimiz nokta su an o kadarda ic acici degil. Her gelen gideni aratiyor misali. Soygunculuk, terör, antidemokratik uygulamalar, issizlik, irkcilik, dincilik almis basini gidiyor.

68 kusagi bu devlet erkaninin yaptiklarinin tersini savunuyor.

Size önerim 68 kusagini iyi kavramaniz, dolayisiyla bana sordugunuz sorularin cevabini ben ne kadarda vermis olsam arastirmalariniz sonucu daha da genis kapsamda göreceksiniz.

Umarim hakim devletin ve isbirlikcilerinin 68 kusagibni neden yok etmeye calistiklarini ve neden onlar hakkinda uydurma suclamalarda bulundugunu anlayabilmissinizdir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

68 kusagini ve onlaerin fikirlerini benimsemek demek bagimsiz Türkiye icin mücadele etmek demektir. Türkiye'yi emperyalist güclerden ve onlarin isbirlikcilerinden, yani devletin isbirlikci erkanindan, kurtarmaktir amac. Ülkeye demokrasiyi ve kardesligi yerlestirmektir 68 kusagi anlayisi demek. Ülkemin tüm insanlarini, cogunluguyla ve azinligiyla beraber kucaklayip barisi ve kardesligi hakim kilmak.

Bakiniz Türkiye ezelden beri bu 68 kusaginin fikirlerine ters düsen hükümetler tarafindan yönetildi ve geldigimiz nokta su an o kadarda ic acici degil. Her gelen gideni aratiyor misali. Soygunculuk, terör, antidemokratik uygulamalar, issizlik, irkcilik, dincilik almis basini gidiyor.

68 kusagi bu devlet erkaninin yaptiklarinin tersini savunuyor.

Size önerim 68 kusagini iyi kavramaniz, dolayisiyla bana sordugunuz sorularin cevabini ben ne kadarda vermis olsam arastirmalariniz sonucu daha da genis kapsamda göreceksiniz.

Umarim hakim devletin ve isbirlikcilerinin 68 kusagibni neden yok etmeye calistiklarini ve neden onlar hakkinda uydurma suclamalarda bulundugunu anlayabilmissinizdir.

"önyargıyı kırmak atomu parçalamaktan daha zordur" demiş Einstein..

bu tespitten burada da bahsetmek yanlış olmaz herhalde..

insanlarımız "solcular öcüdür, devrimciler vatan hainidir, sosyalistler ülkeyi sovyetlere satacaklar" yalanlarıyla insanların kafalarına saçma sapan dogmalar sokmuş, bu yolla ABD'nin Sovyet etkisine karşı bütün dünyada desteklediği kontrgerilla faaliyetleri halkımız tarafından da desteklenen bir cadı avına dönmştür..

hala daha insanların kafasında solculukla bağdaşmayan tanımlar, devrimcilikle uzaktan yakından alakası olmayan çirkin yakıştırmalar, iftiralar var..

önyargı meselesi bu..biz ne kadar savunsak da bu gençlerin hayatlarını hiçe sayıp bağımsız Türkiye için mücadele ettiklerine onlar inanmayacaklar, inanmak istemeyeceklerdir..çünkü vatanını sevmenin tek koşulu din ve ırk unsurlarını ön plana çıkarmaktır onlar için..eğer bu gençler solcu ve sosyalist olmayıp da "din, iman, ırk, milliyet" söylemleriyle ortaya çıkmış olsalardı bunun tam tersinin söz konusu olacağını söylemek için kahin olmaya gerek yok herhalde..

ancak onlar hem Türkiye'nin bağımsızlığı için Türkiye'de sosyalistlerle birlikte, hem de Filistin'e ilk gidenler olarak emperyalizme karşı müslümanlarla omuz omuza çarpışmışlardır..anlaşılamayan budur..bundan sonra anlaşılacağı da bir muammadır zaten..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

"önyargıyı kırmak atomu parçalamaktan daha zordur" demiş Einstein..

bu tespitten burada da bahsetmek yanlış olmaz herhalde..

insanlarımız "solcular öcüdür, devrimciler vatan hainidir, sosyalistler ülkeyi sovyetlere satacaklar" yalanlarıyla insanların kafalarına saçma sapan dogmalar sokmuş, bu yolla ABD'nin Sovyet etkisine karşı bütün dünyada desteklediği kontrgerilla faaliyetleri halkımız tarafından da desteklenen bir cadı avına dönmştür..

hala daha insanların kafasında solculukla bağdaşmayan tanımlar, devrimcilikle uzaktan yakından alakası olmayan çirkin yakıştırmalar, iftiralar var..

önyargı meselesi bu..biz ne kadar savunsak da bu gençlerin hayatlarını hiçe sayıp bağımsız Türkiye için mücadele ettiklerine onlar inanmayacaklar, inanmak istemeyeceklerdir..çünkü vatanını sevmenin tek koşulu din ve ırk unsurlarını ön plana çıkarmaktır onlar için..eğer bu gençler solcu ve sosyalist olmayıp da "din, iman, ırk, milliyet" söylemleriyle ortaya çıkmış olsalardı bunun tam tersinin söz konusu olacağını söylemek için kahin olmaya gerek yok herhalde..

ancak onlar hem Türkiye'nin bağımsızlığı için Türkiye'de sosyalistlerle birlikte, hem de Filistin'e ilk gidenler olarak emperyalizme karşı müslümanlarla omuz omuza çarpışmışlardır..anlaşılamayan budur..bundan sonra anlaşılacağı da bir muammadır zaten..

Malesef Einstein'in sözü ülkemiz icin gecerli. Önyarginin ve tahammülsüzlügün bu kadar cok oldugu bir baska ülke tanimiyorum desem yanlis olmaz herhalde. Catli'lar ve diger derin devlet ve mafya elemanlari "vatan" adina her türlü kirli silerde bulunmalarina ragmen halaa vatanperver olarak lanse edilmekteyken, Türkiye'nin gercek bagimsizligi icin ve emperyalizme karsi mücadele eden genclerimiz, kadinlarimiz, cocuklarimiz, büyüklerimiz gecmiste oldugu gibi günümüzde de vatanhaini olarak ilan ediliyorlar. Türkiye'nin su anki siyasi ve ekonomik sorunlarinin gercek sorumlularini irdeleyip onlardan hesap soracaklarina, bu carkin aynen devam etmesi icin karsilarindaki engel olan yurtsever devrimcileri karalayarak soyutlamak istiyorlar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Malesef Einstein'in sözü ülkemiz icin gecerli. Önyarginin ve tahammülsüzlügün bu kadar cok oldugu bir baska ülke tanimiyorum desem yanlis olmaz herhalde. Catli'lar ve diger derin devlet ve mafya elemanlari "vatan" adina her türlü kirli silerde bulunmalarina ragmen halaa vatanperver olarak lanse edilmekteyken, Türkiye'nin gercek bagimsizligi icin ve emperyalizme karsi mücadele eden genclerimiz, kadinlarimiz, cocuklarimiz, büyüklerimiz gecmiste oldugu gibi günümüzde de vatanhaini olarak ilan ediliyorlar. Türkiye'nin su anki siyasi ve ekonomik sorunlarinin gercek sorumlularini irdeleyip onlardan hesap soracaklarina, bu carkin aynen devam etmesi icin karsilarindaki engel olan yurtsever devrimcileri karalayarak soyutlamak istiyorlar.

O dönemde, eylemciler arasındaki dostluk, yoldaşlık, atılganlık, fedakârlık, omuz omuza katlanılan zorlukları ön plana çıkararak 68 Kuşağı'ndan övgüyle bahsedenler duygu saplantısıyla meşguller.

Peki, bu eylemler ne için, hangi maksatla, nasıl bir hedef güderek yapılmıştı?

Sosyalist bir devrim yapmak için; yahut devrimci heyecanları basamak yaparak iktidar hırslarını tatmin etmek isteyenlerce kullanıldıkları için; yahut Kızılordu'nun 68'deki Prag İşgalini perdelemek isteyen beynelmilel komünizmin propaganda anaforuna kapıldıkları için...

Bunlar o gün görülmüyor idiyse, bugün açıkça ortaya çıktı! Ama bunu itiraf etme olgunluğunu gösteren bir-iki zayıf sesten başka "aydın sorumluluğu" taşıyan yok....kısacası o dönemde hem solcusu hem sağcısı bana göre kullanılmışlardır.. ayrıca bana da bişey anlatamamışsın ben ne söylemişim siz ne yazmışsınız savuduğun dava için ne yapmak istiyorsun 68 kuşağını anlamak la bi amacının olması farklı şeyler bence takım tutmak gibi bişey olmuş sizinkisi

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

dunyahepimizin arkadaşımızın söylediği hedeflerin gerçekleşebilmesi için sol, sosyalist görüşün iktidara gelmesi, bunun için de "solcular vatan hainidir" kurtulunması lazımdır... yani amaç sosylist bir iktidardır... ama bu senin bahsettiğin iktidar hırsı değildir... ülkeyi daha ileri taşıyacak politikaları uygulama isteğinin getirdiği bir görev bilincidir

sosyalist düşüncenin iktidara gelmesinin iki yolu vardır: birincisi demokratik yolları kullanarak iktidara gelmektir... yani seçimler yoluyla melise girmek...

ikinci yol ise silahlı devrim yoludur... demokratik yollar tükendiği zaman tarih boyunca birçok ülkede uygulanan yöntemdir...

maiyetini anlatmaya lüzum yok...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

dunyahepimizin arkadaşımızın söylediği hedeflerin gerçekleşebilmesi için sol, sosyalist görüşün iktidara gelmesi, bunun için de "solcular vatan hainidir" kurtulunması lazımdır... yani amaç sosylist bir iktidardır... ama bu senin bahsettiğin iktidar hırsı değildir... ülkeyi daha ileri taşıyacak politikaları uygulama isteğinin getirdiği bir görev bilincidir

sosyalist düşüncenin iktidara gelmesinin iki yolu vardır: birincisi demokratik yolları kullanarak iktidara gelmektir... yani seçimler yoluyla melise girmek...

ikinci yol ise silahlı devrim yoludur... demokratik yollar tükendiği zaman tarih boyunca birçok ülkede uygulanan yöntemdir...

maiyetini anlatmaya lüzum yok...

Ne güzel anlatmışsınız sizin gibi düşünenler azınlıkta demokratik yollarla biyerlere gelinmeye çalışoılması nekadar güzel olurdu ama napılıyo slogan atmak kişilere kurumlara zarar vermekten başka bişey yapılmıyor.. deniz gezmiş için ne deniliyo...

Devrimin en zorlu yüz metresini koştu idda edilen deniz gezmiş hukuk fakültesi öğrencisiyken öğrenmek yerine napmiştır öğrenmek yerine eylem yapmaya merak salmıştır ve hiçbir zaman düşünmeye ve öğrenmeye vakit bulamamıştır unversiteleri işgal etmişlerdir gerilla eğitimi almak dışında bunada bi öğrenim diyebilirsiniz bana göre bunların dışında memlekete daha yararlı olabilecek herseye imzaa atabilirdi.ama olamamıştır türk Guavera?sı olmak hayali peşinde koşarken yazık olmuştur açıkcası...altmışlı yııllardan bugüne kadar tek yol devrim denilmektedir bu sözler çok tanıdık ikinci kurtuluş savaşını başlatmak gibi sözler ama dikkat ederseniz hepp szöler başka birşey yokk neden hep sözde kalır düşüncelerimiz diyen bi devrmi görmedim duymadım bunu kendi kendine sorgulayan devrici geçinen biri olduğunuda sanmıyorum saygılar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Demek ki,Türkiye Cumhuriyeti Devleti karsitlarinin cig gibi büyüdügü kabul görüyor bu da bir ilerlemedir,kabul edenler acisindan.Demek ki Devrim hikayelerinin amacinin ne olduguda böylece ortaya cikmis oluyor.Amac ne demokrasi ne su ne de budur amac 1968 sürecinde baslatilmis ama askeri darbe ile kulucka dönemine cekilmis olan terörle Türkiye Cumhuriyetinin üniter yapisini degistirmeyi AKP'nin sagladigi genis demokrasi tramvayi ile gerceklestirmektir.

PKK'yi Kürtlerin demokratik haklarini savunan gerilla gücleri olarak görenlerin neden devrime bu kadar sarildiklarida anlasilmaktadir.

Türkiye en önemli terör acisini 1968'lerde baslayan sag-solcatismalari ile yasamistir bunu kimse inkar edemez ve baska kaliplarada sokamaz.Fransa'da baslayan catisma ve örgütlenmeler,kapitalist ve sosyalist devletlerin her türlü destegi ile tüm dünyada kaos yaratmistir.Sovyetler Birligi ve ABD ve her güclü devlet etkisi altina almak istedigi ülkede,kendi cizgisinde örgütlere her türlü destegi vermek suretiyle catisma alani olusturmustur.Bugün olanlar dünün aynisidir.Sadece roller ve oyuncular degismistir.68 süreciyle baslayan sag-sol terörü maske degistirmistir.Dün sol terörü savunanlar bugünde savunmaktadir ve güclü durumdalar cünkü sol terörü savunanlar ic ve dista farkli kesimler tarafindan destek görmekte ve asil yurtseverler ise Ergenekon senaryosu ile sindirilmektedirler.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ne güzel anlatmışsınız sizin gibi düşünenler azınlıkta demokratik yollarla biyerlere gelinmeye çalışoılması nekadar güzel olurdu ama napılıyo slogan atmak kişilere kurumlara zarar vermekten başka bişey yapılmıyor.. deniz gezmiş için ne deniliyo...

Devrimin en zorlu yüz metresini koştu idda edilen deniz gezmiş hukuk fakültesi öğrencisiyken öğrenmek yerine napmiştır öğrenmek yerine eylem yapmaya merak salmıştır ve hiçbir zaman düşünmeye ve öğrenmeye vakit bulamamıştır unversiteleri işgal etmişlerdir gerilla eğitimi almak dışında bunada bi öğrenim diyebilirsiniz bana göre bunların dışında memlekete daha yararlı olabilecek herseye imzaa atabilirdi.ama olamamıştır türk Guavera?sı olmak hayali peşinde koşarken yazık olmuştur açıkcası...altmışlı yııllardan bugüne kadar tek yol devrim denilmektedir bu sözler çok tanıdık ikinci kurtuluş savaşını başlatmak gibi sözler ama dikkat ederseniz hepp szöler başka birşey yokk neden hep sözde kalır düşüncelerimiz diyen bi devrmi görmedim duymadım bunu kendi kendine sorgulayan devrici geçinen biri olduğunuda sanmıyorum saygılar

birincisi... önce yazılanları doğru oku... ben yazımda "demokratik yollar kullanılmamıştır.. deniz gezmiş ve arkadaşları yanlış yapmıştır" diye bir şey söylemedim... sadece sosyalist bir devrim hareketinin 2 yolla yapılabileceğinden bahsettim...

ikincisi... evet deniz gezmiş devrimin en zorlu yüz metresini koşmuştur...ama burada kastedilen sadece deniz gezmiş değil, darağaçlarında, işkencehanelerde, faşist baskınlarda öldürülen bütün devrimci gençler için söylenmiştir... deniz gezmiş sadece bir semboldür...

üçüncüsü... slogan atmak demokratik bir haktır... anayasamız toplantı ve gösteri yürüyüşlerinin hiçbir makamdan önceden izin almaya gerek kalmaksızın yapılabileceğini öngörmektedir... bu hüküm o zamanki anayasada da vardı bugün de vardır... gerçi günümüzde bu hakkın ne kadar uygulanabildiği tartışılır...

dördüncüsü... deniz gezmişi bilgisiz olarak nitelendirmek, öğrenmeye ve düşünmeye vakti kalmadı diye suçlamak bilgisizliktir... deniz gezmişin ne kadar bilgili olduğu, kendisini idamla yargılayan mahkemede yapılan ortak savunmada ortaya çıkmaktadır... okumadıysanız okumanızı tavsiye ederim... o günleri ve daha öncesini nasıl tahlil ettiğini anlayacaksınız...

saygılar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

birincisi... önce yazılanları doğru oku... ben yazımda "demokratik yollar kullanılmamıştır.. deniz gezmiş ve arkadaşları yanlış yapmıştır" diye bir şey söylemedim... sadece sosyalist bir devrim hareketinin 2 yolla yapılabileceğinden bahsettim...

ikincisi... evet deniz gezmiş devrimin en zorlu yüz metresini koşmuştur...ama burada kastedilen sadece deniz gezmiş değil, darağaçlarında, işkencehanelerde, faşist baskınlarda öldürülen bütün devrimci gençler için söylenmiştir... deniz gezmiş sadece bir semboldür...

üçüncüsü... slogan atmak demokratik bir haktır... anayasamız toplantı ve gösteri yürüyüşlerinin hiçbir makamdan önceden izin almaya gerek kalmaksızın yapılabileceğini öngörmektedir... bu hüküm o zamanki anayasada da vardı bugün de vardır... gerçi günümüzde bu hakkın ne kadar uygulanabildiği tartışılır...

dördüncüsü... deniz gezmişi bilgisiz olarak nitelendirmek, öğrenmeye ve düşünmeye vakti kalmadı diye suçlamak bilgisizliktir... deniz gezmişin ne kadar bilgili olduğu, kendisini idamla yargılayan mahkemede yapılan ortak savunmada ortaya çıkmaktadır... okumadıysanız okumanızı tavsiye ederim... o günleri ve daha öncesini nasıl tahlil ettiğini anlayacaksınız...

saygılar

68den berri okuduklarımızla avunalım biz onu anlatmaya çalişiyorum deniz gezmiş derken ekolünüz hale geldiği için isim kullanıyorum biraz daha geniş düşünebilirsen daha iyi kavrarsın ha illada deniz gezmişden bahsedecek olursam büyük sosyalist devrimci olmaktan ziyade emirerinden başka bişey değildir gözümde mısır patlatır gibi bobma patlatsın ozamanın askeri bu şahıslara bomba da patlatmıştır bankada soydurmuştur adamda kaçırtmıştır sonrada asmıştır bu bukadar basittir..

Slogan atmak tabiki demokratik hakkın olabilir de neden slogan atıyolar demıyorumki sadece slogan atmaktan başka napıyolar diyorum ve slogan atmak senın kanuni hakkın olabilir ama bunun yanında deevletın kamusal mallarına zarar veriyorsan bu sana hak tanımaz öle bi hakkınız yok senin çok düşündüğünü sandığım emekcının cebınden cıkıyo o masraflar okadar ınce düşünürsek...

saygılar...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

68den berri okuduklarımızla avunalım biz onu anlatmaya çalişiyorum deniz gezmiş derken ekolünüz hale geldiği için isim kullanıyorum biraz daha geniş düşünebilirsen daha iyi kavrarsın ha illada deniz gezmişden bahsedecek olursam büyük sosyalist devrimci olmaktan ziyade emirerinden başka bişey değildir gözümde mısır patlatır gibi bobma patlatsın ozamanın askeri bu şahıslara bomba da patlatmıştır bankada soydurmuştur adamda kaçırtmıştır sonrada asmıştır bu bukadar basittir..

Slogan atmak tabiki demokratik hakkın olabilir de neden slogan atıyolar demıyorumki sadece slogan atmaktan başka napıyolar diyorum ve slogan atmak senın kanuni hakkın olabilir ama bunun yanında deevletın kamusal mallarına zarar veriyorsan bu sana hak tanımaz öle bi hakkınız yok senin çok düşündüğünü sandığım emekcının cebınden cıkıyo o masraflar okadar ınce düşünürsek...

saygılar...

Ve ben sonuç olarak sunu söylüyorum cözüm bundan kırk yıl önce olmadığı gibi yine devrim değildir.. ozamanlar kominizm gelsin diye uğraşanlar bi bakslardı etraflarına dünyada kominizmin bittiğini görebilirlerdi çozüm tabi bu tamamen benim görüşürmdür demokrasi içinde aramalıdır mustafa kemal gibi ulusal bir liderin varken başka liderler aramaya gerek yoktur diye düşünüyorum ....

saygılar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ve ben sonuç olarak sunu söylüyorum cözüm bundan kırk yıl önce olmadığı gibi yine devrim değildir.. ozamanlar kominizm gelsin diye uğraşanlar bi bakslardı etraflarına dünyada kominizmin bittiğini görebilirlerdi çozüm tabi bu tamamen benim görüşürmdür demokrasi içinde aramalıdır mustafa kemal gibi ulusal bir liderin varken başka liderler aramaya gerek yoktur diye düşünüyorum ....

saygılar

Cözümü aslida cok güzel aiklamissiniz, yani demokrais icinde aranmali. Pekihala siz Türkiye'de o cözümü üretebilecek bir demokrasi varmi?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Demek ki,Türkiye Cumhuriyeti Devleti karsitlarinin cig gibi büyüdügü kabul görüyor bu da bir ilerlemedir,kabul edenler acisindan.

Konuyu rayindan cikartmaya ve kendi istedigimiz yöne yönlendirmeye hicte gerek yok. Biz sizin celiskili tesbitinizi ortaya koyduk. Siz önce kendi celiskilerinizi yok edin. Yoksa söylemleriniz slogandan baska bir sey ifade etmez ve etmiyorda su anki durumuyla.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Celiskiye düsenler kendileri,sucladiklari ise baskalari.Kendi yazdiklarini inkar etmek yazdiklarina inanmamak demektir.Devrimciler cig gibi büyüyor diyenler simdi bunu inkar ederek,benim yazdigim "Türkiye Cumhuriyeti karsitlari cig gibi büyüyor"cümlemi celiski olarak ileri sürüyorlar, devrimcilikleri de ancak o kadar olur,devrimle terörü devlet karsitligini bölücülügü birbirine karistirirlar ki bu da terörün ne oldugunu bilmemekten kaynaklanir.Insanlari öldürmenin,bomba atmanin,yakip yikmanin hicbir hakli yani yoktur ve bu kanunsuzluklari devrim kilifina sokma hakki kimsede yoktur.Devrimcilik cinayet islemek degildir,kan dökmek degildir,adam kacirmak kursuna dizmek degildir,eger bunlari devrim adina savunanlar var ise benim gözümde onlar devrimci degildir. PKK ve DHKP-C bunlar cinayet sebekeleridir.birileri dagda asker öldürür digerleride sehirde polis avina cikarlar aralarinda hicbir fark yoktur.Dünkü Dev-Genc,Dev-yol.THKP de bunlardan farksizdir.

Bu cetelerin kendilerine devrimci adini vermelerinin amaci,kendilerine karsi olan örgütleri ceteci,mafiaci diye adlandirmak icindir.Devrimcilik adi altinda isledikleri cinayetleri legal ama karsi örgütlerin isledikleri cinayetleri ise mafia diye adlandirmak bunlarin görevleri dahilindedir. Nerede simdi bu devrimciler acaba,tamda onlarin mücadele verecekleri ortam var Türkiye'de,neden sesleri cikmaz,hangi kuytuda havanin puslanmasini beklerler.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Celiskiye düsenler kendileri,sucladiklari ise baskalari.Kendi yazdiklarini inkar etmek yazdiklarina inanmamak demektir.Devrimciler cig gibi büyüyor diyenler simdi bunu inkar ederek,benim yazdigim "Türkiye Cumhuriyeti karsitlari cig gibi büyüyor"cümlemi celiski olarak ileri sürüyorlar, devrimcilikleri de ancak o kadar olur,devrimle terörü devlet karsitligini bölücülügü birbirine karistirirlar ki bu da terörün ne oldugunu bilmemekten kaynaklanir.Insanlari öldürmenin,bomba atmanin,yakip yikmanin hicbir hakli yani yoktur ve bu kanunsuzluklari devrim kilifina sokma hakki kimsede yoktur.Devrimcilik cinayet islemek degildir,kan dökmek degildir,adam kacirmak kursuna dizmek degildir,eger bunlari devrim adina savunanlar var ise benim gözümde onlar devrimci degildir. PKK ve DHKP-C bunlar cinayet sebekeleridir.birileri dagda asker öldürür digerleride sehirde polis avina cikarlar aralarinda hicbir fark yoktur.Dünkü Dev-Genc,Dev-yol.THKP de bunlardan farksizdir.

Bu cetelerin kendilerine devrimci adini vermelerinin amaci,kendilerine karsi olan örgütleri ceteci,mafiaci diye adlandirmak icindir.Devrimcilik adi altinda isledikleri cinayetleri legal ama karsi örgütlerin isledikleri cinayetleri ise mafia diye adlandirmak bunlarin görevleri dahilindedir. Nerede simdi bu devrimciler acaba,tamda onlarin mücadele verecekleri ortam var Türkiye'de,neden sesleri cikmaz,hangi kuytuda havanin puslanmasini beklerler.

saygilarla

Sn politika, bakin nasil celiskiye düsüyyorsunuz. Ben devrimcilerin cig gibi büyüdügünü söyledim, siz ise buna karsilik bir yazinizda devrimcilerin cig gibi büyüdügü falan yok diyórsunuz ama diger taraftan ise devlet karsitlarinin cig gibi büyüdügünden bahsediyorsunuz. Bu sözler size ait degilmi yani? Bakin tekrar okuyun göreceksiniz. Tabiiki devrimciler bu gerci ve baris karsiti devletin karsisindalar, bunu inkar edende yok. Iyiki varlar ve karsilar.

Ama sizin yorumunuz celiskili, cünki bir taraftan deverimcilerin büyüdükleri gercek disi derken, diger satirlarinizda devlet karsitlarinin büyüdüklerinden bahsediyorsunuz. Yoksa size göre devrimciler bu bozuk devletin karsitlari degilmi?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Devlete karsi olmak devrimcilik degil yikiciliktir, Devlet bir anadir. Burada devlete karsi olmayi göklere cikartanlar o devlet sayesinde kimlik sahibidirler.

Simdi anliyoruz neden devrimci diye yasalara,hukuka,karsi cikanlar savunulmaktadir.Devleti yok etmek icin terör yapanlarin neden bastaci edildiginin itiraf edilmesi bile hangi zihniyetin savunuldugunu gösteriyor.

Ben celiskide degilim,benim görüslerime zid olanlara göre celiskide oluyorum.Olay budur.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Devlete karsi olmak devrimcilik degil yikiciliktir, Devlet bir anadir. Burada devlete karsi olmayi göklere cikartanlar o devlet sayesinde kimlik sahibidirler.

Simdi anliyoruz neden devrimci diye yasalara,hukuka,karsi cikanlar savunulmaktadir.Devleti yok etmek icin terör yapanlarin neden bastaci edildiginin itiraf edilmesi bile hangi zihniyetin savunuldugunu gösteriyor.

Ben celiskide degilim,benim görüslerime zid olanlara göre celiskide oluyorum.Olay budur.

saygilarla

Sn politika slogan atmayi birakalim lütfen, bakin siz ne demissiniz;

"Siz bakmayin o büyütülenlere ve büyüyor diyenlere,Türkiye'de büyüyen tek bir gercek var;Türkiye Cumhuriyeti Devleti karsitlari evet cig gibi büyümektedir,bu karsitlar ise tamamen devrimcilik hikayeleri ile islerini yürütmektedirler."

Bu yorumunuz celiskili degilmi? Bir taraftan devrimcilerin büyüdügüne inanmayin diyorsunuz diger taraftan ise TC karsitlarinin cig gibi büyüdügünden bahsediyorsunuz. Biz burada sadece sizin nasil celiskili yorum yaptiginizi göstermek. Yukarida alinti yaptigim yorumunuz celiskili degilse ne anlama geliyor?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

saygilarla

Sisteme karşı olmanın neresi yıkıcılık, neresi devlete karşı olmak bunu anlamıyorum... Onlar devlete karşı olmadılar ki hiçbi zaman? Sadece o zamanın siyasi iktidarına ve uygulanan sisteme karşıydılar...

Diyeceksin ki devlete karşı olmasalardı adam kaçırmazlardı banka soymazlardı silah kuşanmazlardı... Hiç alakası yok... Bu devlete karşı olmanın değil mevcut sisteme karşı olmanın göstergesidir... Savunmalarında da söyledikleri budur... Anayasaya karşı olarak yargılanan bu gençler ülkede anayasal düzeni en çok savunanlardı... Bunun da kanıtı o dönemler düzenledikleri anayasaya saygı yürüyüşleriydi Mustafa Kemal'e saygı yürüyüşleriydi...Bunu da inkar edecek değilsin heralde?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yanit verilirken,yanit verilen yorumun hangi ileti icin yapildigini okumak gerekir, bana yanit verebilmek icin neyin ne icin olduguna bakmadan yarisilmaktadir. Benim yorumum devlete karsi olanlar icindi.

Hala benim celiskide oldugum üzerinde kisir bir iddia var. Ben ne yazmisim:

"Bakmayin onlarin büyüyor demelerine,bu ülkede büyüyen tek bir sey varsa o da Türkiye Cumhuriyeti Devleti karsitlaridir,ve bu karsitlar kendilerine devrimci adini takarak islerini yürütmektedirler."

Yani büyüyen gercekten devrimciler degildir,büyüyenler devlet karsitlaridir,bu eger anlasilamadiysa ya anlasilmak istenmemistir.

Bana,slogan atiyorsun diyenler aslinda yazdiklari her kelime ile slogan kültürünü yansitmaktadirlar.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.