Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

karmaşa dünya karışık kafalar

doçent

Önerilen İletiler

Sn Ftoyd ,

Ben cehennemin taaa dibinde olacağım.

Eğer babanız da benim gibi oralara falan gelecek se ,mailimi verin de orada buluşalım.

Hani , derilerimiz bronzlaşırken , konuşuruz...

Hem bizim arkadaşlarla da tanıştırırım. Canı sıkılmaz.

Tüm ekip orda olacaz. :D

Ne o antalyaya tatilemi gidiyorsun.?

Denizde msn olmadigi gibi,

Ahirettede yok,

Hem Ahirete inamayip hemde inanan insanlarla alay etmeniz, ateistligin ozelliklerindenmidir .?

sayin,taklamakan,

yer anlaminda degil mana anlamindaki nikinize, kanmayacagiz, taklaniza kanmiyoruz.

takla atmaktan basiniz donmesin. :D

saygilar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 287
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Sn Evren ,

Bütün müslüman din kardeşleriniz gibi , özü kaçırınca , armudun sapı , üzüm ün çöpü ile uğraşıyorsunuz.

Kaç sayfa yazı oldu , hiçbirinin içerdiği soru ve sorunlarla ilgilenmeden , benim NİCK imle uğraşıyorsunuz.

Daha önceki iletimde ice bir espiri yaptım , sanırım dikkatinizden kaçtı.

Cehennemde bronzlaşmak benim bulduğum bir deyim.

Ben öyle yapacam , Siz Kuranda yazanı yapın.

Bu arada cehennemin dibine gelirseniz , hani yolunuz düşerse , en kalabalık olan yerde biz olacaz.

Cennete de dönebilirseniz eğer , mühürlü mühürlü gezerken , cehemmen maceralrından anlatırsınız.

Şimdi bunlar bir yana ,

siz sorduğum soruya cevap hazırlayın , ama lütfen , uzun kopyala yapıştırlarınızdan olmasın.

Kendi fikrinizi yazın.

Şu matematik hatasına da bir baksak diyorum.

Allah miras dağıtırken hata yapmış.

Ömer bir tarafı düzeltirken , öbür tarafı bozmuş.

Şu Ömer ve Ebu Süfyan büyük adammış vesselam.

Biri Allahın matematik hatasını düzeltmiş. Diğeri de Hacc olayını dine sokmuş.

Ben Ebu süfyanı cehennemde yakalaycam , soracam ona bu kadar eziyetin sebebini. Ne günahı vardı şu Anadolu insanının , o kadar paralar gidiyor , insanlar ölüyor orada...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sn Evren ,

Bütün müslüman din kardeşleriniz gibi , özü kaçırınca , armudun sapı , üzüm ün çöpü ile uğraşıyorsunuz.

Kaç sayfa yazı oldu , hiçbirinin içerdiği soru ve sorunlarla ilgilenmeden , benim NİCK imle uğraşıyorsunuz.

Daha önceki iletimde ice bir espiri yaptım , sanırım dikkatinizden kaçtı.

Cehennemde bronzlaşmak benim bulduğum bir deyim.

Ben öyle yapacam , Siz Kuranda yazanı yapın.

Bu arada cehennemin dibine gelirseniz , hani yolunuz düşerse , en kalabalık olan yerde biz olacaz.

Cennete de dönebilirseniz eğer , mühürlü mühürlü gezerken , cehemmen maceralrından anlatırsınız.

Şimdi bunlar bir yana ,

siz sorduğum soruya cevap hazırlayın , ama lütfen , uzun kopyala yapıştırlarınızdan olmasın.

Kendi fikrinizi yazın.

Şu matematik hatasına da bir baksak diyorum.

Allah miras dağıtırken hata yapmış.

Ömer bir tarafı düzeltirken , öbür tarafı bozmuş.

Şu Ömer ve Ebu Süfyan büyük adammış vesselam.

Biri Allahın matematik hatasını düzeltmiş. Diğeri de Hacc olayını dine sokmuş.

Ben Ebu süfyanı cehennemde yakalaycam , soracam ona bu kadar eziyetin sebebini. Ne günahı vardı şu Anadolu insanının , o kadar paralar gidiyor , insanlar ölüyor orada...

Miras hesabi dogru cevabinida orada verdim,

Ne cennetten cikis var nede cehenneden, Sen kurandaki dinle rivayetlerdeki dini harmanlamis kafanda bir din olusturmus,

O din uzerinden Allaha ve dine hakaretler yagdiriyorsun.

Alay et alay, camur at izi kalsin,

Ahirette Muminlerin size diyecegi sozu kalsin.

Bu dediklerimi araf suresini okuyunca anlarsin.

saygilar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bende size maun suresini hediye ederek,iyi beklemeler dilerim,

1. Gördün mü, o hesap ve ceza gününü yalanlayanı!

2,3. İşte o, yetimi itip kakan, yoksula yedirmeyi özendirmeyen kimsedir.

4. Yazıklar olsun o namaz kılanlara ki,

5. Onlar namazlarını ciddiye almazlar.

6. Onlar (namazlarıyla) gösteriş yaparlar.

7. Ufacık bir yardıma bile engel olurlar.

Maun suresi bu.

Korkutma prensibi kullanılmış.

Bana hitap etmiyor.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

[002.212] [DI] İnkar edenlere, dünya hayatı güzel görünür, onlar, inananlarla alay ederler, oysa, Allah'a karşı gelmekten sakınanlar kıyamet günü onların üstünde olacaklardır. Allah dilediğini hesabsız şekilde rızıklandırır.

[005.058] [DI] Namaza çağırdığınızda onu alay ve eğlenceye alırlar. Bu, onların akletmeyen bir topluluk olmasındandır.

[006.005] [DI] Gerçek kendilerine gelince onu yalanladılar. Alaya aldıkları şeyin haberleri kendilerine gelecektir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

[002.212] [DI] İnkar edenlere, dünya hayatı güzel görünür, onlar, inananlarla alay ederler, oysa, Allah'a karşı gelmekten sakınanlar kıyamet günü onların üstünde olacaklardır. Allah dilediğini hesabsız şekilde rızıklandırır.

[005.058] [DI] Namaza çağırdığınızda onu alay ve eğlenceye alırlar. Bu, onların akletmeyen bir topluluk olmasındandır.

[006.005] [DI] Gerçek kendilerine gelince onu yalanladılar. Alaya aldıkları şeyin haberleri kendilerine gelecektir.

merhaba evren

siz kuran isimli kitabı okudunuzmu?

okuduysanız iranda bulunan zerdüştlüğü de okuyunuz

ben size kısaca vereyim

Zerdüşt; Zerdüştçülük dininin "Peygamber"idir. Tanrısıysa Ahura Mazda'dır.

Bu dine, Tanrı'sının adından ötürü "Mazdacılık" (Mazdeizm) adı da verilir.

Bu kitap çok önemli. Çünkü, Yahudiliğin de, Hıristiyanlığın da, İslam'ın da "amentü"sünün, yani temel inanç kurallarının ve kimi "Şeriat" kurallarının bu kitaptan alınma olduğu, açık seçik görülmekte:

"Tanrı ordular'nı oluşturan "melekler", bu kitapta. Kral Şeytan İblis'in ordular'nı oluşturan "cinler" ve benzerleri bu kitapta.

Ölümden sonraki yaşam, "cennet" ve "cehennem" inancı bu kitapta. Dinsel "pislik"ler, "pislenmeler nelerdir ve dinsel "temizlenme"ler nasıl olur; bu kitapta.374

Melekler" içinde, görevleri yalnızca "koruyuculuk" olanlar ("hafaza") da vardır. Çeşitli "işlev"ler üstlenmiş, "grup grup" melekler.380

Kral Tanrı Ahura Mazda bunu bildiği için, sürekli "uyanık" bulunmakta. "Ordular"ını da "uyanık" tutmakta her an. Çünkü kesintisiz olarak "savaş" durumu yaşanmakta.

Burada, hemen Kur'an'dan bir ayeti anımsıyoruz:

Fecr Suresi'nin 14. ayeti: "Senin Rabbin gözlem evindedir."

Böyle deniyor. Kral Tanrı "gözlem evinde beklemekte", Kral Şeytan İblis ve "ordular"ı eliyle kotarılanları hemen görüp kendi "ordular"ına bildirmekte, gerekli "önlem"leri aldırtmakta. "Cin"ler, "kötü niyet"le, "vahiy çalma" amacıyla "gök"lere mi yöneldiler?

Kral Tanrı hemen bildirir ordularındaki meleklere. Melekler de o kötücül cinlerin ardına düşüverir ve onların üzerine, "ateş saçan, delip geçen" nesneler yağdırırlar.

Kur'an ayetleri bunları anlatıyor.385 Daha önce de değinilmiş ve bu ayetlere yer verilmişti.386

şimdilik sadece bunları yazayım

gerisini siz araştırın

bakalım zerdüştlerin dini nasıl kopyala islama yapıştır tekniği ile bir anda ilahi din olmuş görün

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sn Doçent.

Emek harcayıp bu bilgileri buraya taşıdığınız için teşekkür ederim.

:clover::clover:

Ben de Sayın Taklamakan gibi teşekkür edeyim, mutlaka okunması gereken bir kitap ya da dini olgu olduğuna şüphe yok.. Ben tüm dünyada, tün dinlerde Rabbimden eserler okurum.. Budizm şu bu farketmez.. Uyarılmayan ,nasiplenmemiş toplum yoktur zaten.. Araştıracağım...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sn ftoyd ,

Birisi kalkar da , artık cihad ın , savaş şekline de ihtiyaç var der , hadi alın silahları , cihada derse ,

sizin dininize inanmayan akrabanızı vurur musunuz.

Rabbiniz öyle dedi diye.

dınde zorlama yoktur sayın taklamakan ınanmak ta ınanmamakta kısının kendı hur tercıhı. muslumanlar kımseyı ınanmadıgı ıcın vurmaz.

ınandıkları sey dunya adaletı ıcın zarurı oldugundan, bunu tesıs etme yolunda kendılerıne manı olmak ıcın savasmayı goze alanlarla Allah yolunda cıhad etmekten baska bısey degıldır.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sn ftoyd ,

Sn kafedengine bikaç defa sorduk ta cevap alamadık.

Ortada kalan ve cevaplanmayan , boynu bükük bikaç sorum var.

1- Geldiği iddia edilen 124.000 peygamberden 50 tanesinin ismini sayar mısınız.

2- Eskimolara peygamber gelmiştir iddiası var. ( Her topluma peygamber göndermiş ya) . Eskimo peygamber kimdir.

Kuranda adı kıssası geçiyor mu.

3- Kuran arabistana ve o coğrafya ya gelen bir kitap değildir diyorsunuz. Ama tüm masallar bu bölgedeki ibranilere ait.

Eskimo Peygamber den kıssalar var mı.

4- Maya ve inkalar Muhammed ve getirdiği dinden daha önceki zamanlara dayanır.

Onlara bir peygamber gelmiş midir. Bunlardan masallar var mıdır. Yada Maya peygamberinin kitabında ARAP çöllerine ait ortadoğu kökenli masallar var mıdır.

5- Meksikalı bir peygamber varmıdır. At hırsızlığını ortadan kaldırdığına dair ayet falan varmıdır. Yada at türleri , at renkleri hakkında ayet varmıdır.

Muhammedin getirdiği dinde deve renkleri kuranda geçmektedir. Meksikalı peygamber de at renklerinden bahsetmiş midir.

7- Yine meksikalı peygamber , Harundan , Musadan , İsadan , İbrahimden bahsetmekte midir. İsmailin kesilme sahnesi var mıdır.

Siz her yerde Allahın peygamberini bulma konusunda , iyi niyetlisiniz.

Bide bu sorulara cevap olabilecek bilgileri buraya getirir misiniz.

Saygılar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

dınde zorlama yoktur sayın taklamakan ınanmak ta ınanmamakta kısının kendı hur tercıhı. muslumanlar kımseyı ınanmadıgı ıcın vurmaz.

ınandıkları sey dunya adaletı ıcın zarurı oldugundan, bunu tesıs etme yolunda kendılerıne manı olmak ıcın savasmayı goze alanlarla Allah yolunda cıhad etmekten baska bısey degıldır.

İSLAM DİNİNDE ZORLAMA VARDIR.

“Dinde zorlama yoktur” ayetinin bilinenin aksine gerçek açıklaması.

Hemen herkes , islam dininin hoşgörü dini olduğunu belirtmek için , “dinde zorlama yoktur” ayetini örnek verir.

Oysa bu ayetin aslı , “insanlar islam olmak zorunda değillerdir , seçimlerinde özgürdürler” anlamına gelmemektedir.

Zira , “Fitne ( kâfirlik ) kalmayıp , yalız allahın dini ( islamiyet ) ortada kalana kadar onlarla ( kâfirlerle ) savaşın.

Eğer vazgeçerlerse ( kâfirlikten vazgeçip islam olurlarsa ) sataşmayın” Bakara Suresi 191. ayeti ,

müslümanlara ; diğer insanların din seçimi konusunda hoşgörü tanımalarını değil , onları islama dahil etmeye zorlamaktadır.

Müslümanları , müslüman olmayanları müslüman yapmak için savaşmaya davet eden ayet örnekleri kuranda fazlasıyla mevcut.

“Dinde zorlama olmaz” şeklindeki ayet , sanıldığı gibi “insanlar din seçiminde özgürdürler.” anlamını değil , “dinsel zorluklarda insanlara kolaylık sağlanır.” anlamını taşımaktadır.

Örneğin sıcakların arttığı yaz mevsiminde namaz kılmak zorlaşabileceği için Muhammed , “Sıcak şiddetlendiği vakitte salat-ı zuhru serinliğe bırakınız.

Zira sıcağın şiddeti cehennemin kaynamasındandır.” demiştir. ( Sahih-i Buhârî c.II , s. 518 ve c.III , s.484 ) -

bilim yaz mevsimindeki sıcaklıkları bir takım bilimsel açıklamalarla açıklarken , görüldüğü gibi Muhammed yazların sıcak geçmesini cehennemin sıcaklığına bağlayacak kadar bilimle örtüşmeyen bir düşünce barındırmaktadır. -

Bunun gibi , seyahat halinde namaz kılınmadığı takdirde , kaza namazı kolaylığı tanınmıştır.

İşte , “dinde zorlama olmaz” ayetinin aslı budur.

Sanıldığı gibi , “herkes istediği dini seçebilir.islam bu konuda insanlara hoşgörü tanır.” anlamında değildir.

Saygılar.

http://www.turkish-media.com/forum/index.p...mp;?do=findComment&comment=707290

Dinde zorlama vardır.

Umarım anlaşılır. Veinancını savunmak adına , apaçık gerçekler gölgelenmeye ve kelime oyunları yapılmaya çalışılmaz.

Saygılar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sn Ftoyd ,

Ben cehennemin taaa dibinde olacağım.

Eğer babanız da benim gibi oralara falan gelecek se ,mailimi verin de orada buluşalım.

Hani , derilerimiz bronzlaşırken , konuşuruz...

Hem bizim arkadaşlarla da tanıştırırım. Canı sıkılmaz.

Tüm ekip orda olacaz. :D

sızın ıcın var olmayan bıyerın varlıgından suphe etmeyen baska bırı, sevdıklerının oraya gıtme ıhtımalı ıcın uzuntu duyuyor, sızde bunu hafıfe alıp dalga gecıyorsunuz. cehennemın varlıgı sızın ıcın tartısmalı olabılır ama sevgılı ftoydun sevdıklerı ıcın duydugunu soyledıgı uzuntu tartısmasız. bunadamı saygınız yok

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sn ftoyd ,

Sn kafedengine bikaç defa sorduk ta cevap alamadık.

Ortada kalan ve cevaplanmayan , boynu bükük bikaç sorum var.

1- Geldiği iddia edilen 124.000 peygamberden 50 tanesinin ismini sayar mısınız.

2- Eskimolara peygamber gelmiştir iddiası var. ( Her topluma peygamber göndermiş ya) . Eskimo peygamber kimdir.

Kuranda adı kıssası geçiyor mu.

3- Kuran arabistana ve o coğrafya ya gelen bir kitap değildir diyorsunuz. Ama tüm masallar bu bölgedeki ibranilere ait.

Eskimo Peygamber den kıssalar var mı.

4- Maya ve inkalar Muhammed ve getirdiği dinden daha önceki zamanlara dayanır.

Onlara bir peygamber gelmiş midir. Bunlardan masallar var mıdır. Yada Maya peygamberinin kitabında ARAP çöllerine ait ortadoğu kökenli masallar var mıdır.

5- Meksikalı bir peygamber varmıdır. At hırsızlığını ortadan kaldırdığına dair ayet falan varmıdır. Yada at türleri , at renkleri hakkında ayet varmıdır.

Muhammedin getirdiği dinde deve renkleri kuranda geçmektedir. Meksikalı peygamber de at renklerinden bahsetmiş midir.

7- Yine meksikalı peygamber , Harundan , Musadan , İsadan , İbrahimden bahsetmekte midir. İsmailin kesilme sahnesi var mıdır.

Siz her yerde Allahın peygamberini bulma konusunda , iyi niyetlisiniz.

Bide bu sorulara cevap olabilecek bilgileri buraya getirir misiniz.

Saygılar.

guzel yontem. begendım. bende aynısını yapmaya karar verdım. soru soruldugunda cevap vermeyıp soru soracağımkı gundemı degıstırıp konuyu dagıtayım

cevap bulmak ıcın degıl soru uretmek ıcın sormaktan vazgecılebılse yazılanların herbırı ıbretlık cevaplar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

guzel yontem. begendım. bende aynısını yapmaya karar verdım. soru soruldugunda cevap vermeyıp soru soracağımkı gundemı degıstırıp konuyu dagıtayım

cevap bulmak ıcın degıl soru uretmek ıcın sormaktan vazgecılebılse yazılanların herbırı ıbretlık cevaplar.

Dervişin fikri ne ise , zikri de o olumuş.

Zaten hiçbir soruma cevap vermediniz ki.

Sorularım duruyor orada.

Silemez sınız.

Azıcık gayret , cevap beklıyorum.

Hatta actığım baslık sızın yuzunuzden elestırı bıle aldı.

Bır kısıye sorulmak ıcın baslık mı acılırmıs dendı..

Sorulara cevap vermenizi beklıyorum sn kafedengi , her iletiye karşılık bir ileti yazmak cevap değildir.

Saygılar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

http://www.turkish-media.com/forum/index.p...mp;?do=findComment&comment=707290

Dinde zorlama vardır.

Umarım anlaşılır. Veinancını savunmak adına , apaçık gerçekler gölgelenmeye ve kelime oyunları yapılmaya çalışılmaz.

Saygılar.

Dinde zorlama yoktur, sayin taklamakan.

Ama Hangi dinde Gelenek dininde zorlama vardir dogru zaaten yukariyada alintilamissin.

Fakat Kurandaki dinde zorlama yoktur.

Yaptigin alintida, bakara suresi,191. ayeti delil getirmis,

oysa Bakara 191. ayeti,

190. ayetle birlikte okursak.

[002.190] [DI] Sizinle savaşanlarla Allah yolunda savaşın, aşırı gitmeyin; doğrusu Allah aşırı gidenleri sevmez.

Ve ardindan mumtehine suresindeki ayetle birlikte dusunursek.

[060.008] [DI] Allah, din uğrunda sizinle savaşmayan, sizi yurdunuzdan çıkarmayan kimselere iyilik yapmanızı ve onlara karşı adil davranmanızı yasak kılmaz; doğrusu Allah adil olanları sever.

Allahin sevmemesinden korkan musluman, dinde zorlama yapamaz.

saygilarimla.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

merhaba evren

ben size kısaca vereyim

Bu kitap çok önemli. Çünkü, Yahudiliğin de, Hıristiyanlığın da, İslam'ın da "amentü"sünün, yani temel inanç kurallarının ve kimi "Şeriat" kurallarının bu kitaptan alınma olduğu, açık seçik görülmekte:

"Tanrı ordular'nı oluşturan "melekler", bu kitapta. Kral Şeytan İblis'in ordular'nı oluşturan "cinler" ve benzerleri bu kitapta.

Ölümden sonraki yaşam, "cennet" ve "cehennem" inancı bu kitapta. Dinsel "pislik"ler, "pislenmeler nelerdir ve dinsel "temizlenme"ler nasıl olur; bu kitapta.374

Melekler" içinde, görevleri yalnızca "koruyuculuk" olanlar ("hafaza") da vardır. Çeşitli "işlev"ler üstlenmiş, "grup grup" melekler.380

Kral Tanrı Ahura Mazda bunu bildiği için, sürekli "uyanık" bulunmakta. "Ordular"ını da "uyanık" tutmakta her an. Çünkü kesintisiz olarak "savaş" durumu yaşanmakta.

Böyle deniyor. Kral Tanrı "gözlem evinde beklemekte", Kral Şeytan İblis ve "ordular"ı eliyle kotarılanları hemen görüp kendi "ordular"ına bildirmekte, gerekli "önlem"leri aldırtmakta. "Cin"ler, "kötü niyet"le, "vahiy çalma" amacıyla "gök"lere mi yöneldiler?

Kral Tanrı hemen bildirir ordularındaki meleklere. Melekler de o kötücül cinlerin ardına düşüverir ve onların üzerine, "ateş saçan, delip geçen" nesneler yağdırırlar.

Kur'an ayetleri bunları anlatıyor.385 Daha önce de değinilmiş ve bu ayetlere yer verilmişti.386

gerisini siz araştırın

bakalım zerdüştlerin dini nasıl kopyala islama yapıştır tekniği ile bir anda ilahi din olmuş görün

Sayın Doçent, az biraz haklarında bişeyler okudum.. Şimdi sizin ,bu insanların Kutsal saydığı Kitaplarını bulup bulamayacağımıza dair bilginize ihtiyacım var.. Öyle bir çeviri var mı ülkemizde, ülkemizde yoksa bile en azından ingilizce olarak bulabileceğim bir kaynak var mı? Ben onların kutsal kitabını gerçekten okumak istiyorum.. Gerçi Rabbim e sunduğum zamanımda,henüz sindirilmemiş ve yüklenmemiş Tevrat dururken önümde ne olur bilmem ama, bu kaynağı bilmek ve sahip olmak isterim..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Dervişin fikri ne ise , zikri de o olumuş.

Zaten hiçbir soruma cevap vermediniz ki.

Sorularım duruyor orada.

Silemez sınız.

Azıcık gayret , cevap beklıyorum.

Hatta actığım baslık sızın yuzunuzden elestırı bıle aldı.

Bır kısıye sorulmak ıcın baslık mı acılırmıs dendı..

Sorulara cevap vermenizi beklıyorum sn kafedengi , her iletiye karşılık bir ileti yazmak cevap değildir.

Saygılar.

bazı arkadaslarıda kopyala yapıstır yapmak kendı fıkrını soylememekle suclayıp yazılan cevapların zaten kabul etmedıgınız kaynaklardan olması hasebıyle sıze bısey ıfade etmedıgını soylemıssınız.

sımdıde fıkırlerı degıl cevapları ıstedıgınızı soyluyorsunu.

once ne ıstedıgınıze tam karar verın

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

merhaba evren

ben size kısaca vereyim

gerisini siz araştırın

sayin ,doçent'

Tavsiyeniz icin tesekur ederim,

Benim inancima gore su an insanligin uymasi gereken kitab Kurandir.

Yasam kitabi olarak,

senin dedigin vahiy olsa daahi,

O vahiyler iptal oldu,

Tipki Ana yasalarin iptal olup yerine baska yasalar gelmesi gibi.

Bundan sonra Yani Kurandan sonra vahiy gelmeyeceginden dolayi,

Kurana uymamiz gerekiyor, ve bende oyle yapiyorum.

saygilar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Cevap istiyoruz.

Siz burada konu ıle alakası olmayan , sayfalar dolusu kopyala yapıstır iletisi görmediniz sanırım.

Kopyala yapıştır , herkes yapar. Kurandan bir ayet alınacaksa alınır . Ama sayfalar dolusu anlamsız kopyala yapıstır yapılması hoş değil.

Bunu umarım anlarsınız.

Şimdi size yönelttiğim soruları yanıtlamanızı bekliyorum.

Ne istediğim açık.

Sorularıma cevap istiyorum. Varsa fikriniz , bildiğiniz , bilginiz , buyrun.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Cevap istiyoruz.

Siz burada konu ıle alakası olmayan , sayfalar dolusu kopyala yapıstır iletisi görmediniz sanırım.

Kopyala yapıştır , herkes yapar. Kurandan bir ayet alınacaksa alınır . Ama sayfalar dolusu anlamsız kopyala yapıstır yapılması hoş değil.

Bunu umarım anlarsınız.

Şimdi size yönelttiğim soruları yanıtlamanızı bekliyorum.

Ne istediğim açık.

Sorularıma cevap istiyorum. Varsa fikriniz , bildiğiniz , bilginiz , buyrun.

kardes allahın kıtabı peygamberın sunnetı muctehıdın ıctıhadı ulemanın fıkrı cevap olmamıssa benım sıze verecek cevabım yok

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

kardes allahın kıtabı peygamberın sunnetı muctehıdın ıctıhadı ulemanın fıkrı cevap olmamıssa benım sıze verecek cevabım yok

Siz gözü kapalı inanmaya devam edin.

Ayet , sünnet , ictihad ,

BAŞKALARI SİZİN YERİNİZE DÜŞÜNMÜŞLER ÇÜNKÜ, siz düşünüpte cevap aramayın.

Soru falan sormayın , zinhar dinden falan çıkarsınız.

Soruyu aklınıza getirince , günaha girersiniz.

Sakın yapmayın.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ayet

nur suresi 23 ayet

zina yapan kadına hapis verin erkeğe ise 80 değnek vurun

cezayı verirken allahtan korkunda eliniz geri gitmesin

sünnet

allahrasuluna zina eden biri geldi

-ya rasul zina ettim cezamı ver dedi

rasul aklından zorunmu var dedi

adam tekrarla zina ettim cezamı ver dedi

allah rasulu adamın recmedilmesini(taşlanarak öldürülmesini) emretti

es-sahih buhari kütübü sitte ceza bölümü

şimdi sizce hangisi doğru

ayetmi yoksa YAHUDİ ictihadı olan recm'mi

bakınız mezheb meselesine girmiyorum eğer girersek sizde yakın zamanda bizim yanımızda yer alırsınız

sadece küçük bir not vereyim

size bir emanet bırakıyorum ona sarılan asla yoldan çıkmaz o allahın kelamı kuran'dır(veda hutbesi)

bakınız vahhabiler sadece

size bir emanet bırakıyorum ona sarılan asla yoldan çıkmaz o allahın kelamı kuran'dır derler

ehli sünnet yani ( hanefi maliki şafii ve hanbeli) ise

size bir emanet bırakıyorum ona sarılan asla yoldan çıkmaz o allahın kelamı kuran' ve sünnetimdir derler

şia ise

size bir emanet bırakıyorum ona sarılan asla yoldan çıkmaz o allahın kelamı kuran' ve ehli beytimdir derler

işte sizin sünnet ictihad ve ümmeti icma kurumunuz.

allah isim varlığınız kuranda kadınlara dokunan ve ayak yolundan gelenlerin temizlenmesini (gusul+namaz abdesti) emrederken ümmeti icmacı ve ictihadcı imamlarınız kan damlası çıkarsa kadın eli değerse kusmuk ağız dolusu gelirse yellenilirse kulağınızdan cerahat(iltihap)gelirse vsvs vs gibi ictihadlar ile islam inancını sabote etmişlerdir

şimdi soru

islamda

ayetmi ?

sünnetmi?

ictihadmı?

kıyasmı?

ümmeti icmamı?

yoksa hepsi limonlu ezo gelin çorbasımı?

hangisi geçerli?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Siz gözü kapalı inanmaya devam edin.

Ayet , sünnet , ictihad ,

BAŞKALARI SİZİN YERİNİZE DÜŞÜNMÜŞLER ÇÜNKÜ, siz düşünüpte cevap aramayın.

Soru falan sormayın , zinhar dinden falan çıkarsınız.

Soruyu aklınıza getirince , günaha girersiniz.

Sakın yapmayın.

Selamlar;

Daha öncesinde de Dünya dinlerini araştırmıştım konu ile alakalı Zerdüşt lüğede bakmamak mümkün değil.

İncelemiştim zamanında tabiyki. Şimdik tekrar bir incelemek istedim. Aşağıdaki dinler ile alakalı bilgileri gözden

geçirdim. Hepsinde ortak noktalar elbette var. Ama siz yanlış açıdan bakıyorsunuz. Nerden biliyorsunuz ki. Zerdüşt

bir peygamber değildi? Aynı şeyleri tebliğ etti. Ayrıca Zerdüştlük M.Ö 500 lü senelerde ortaya çıkmış bir din. Benzer

şeylerden bahseden Hinduizm de MÖ2000-1800 yıllarına denk geliyor o zaman Zerdüşt de ordan bakmıştır, onu da geçtim

15 Bin yıl önceden kalan batık Mu uygarlığınn tabletlerinde de bu günün islam kurallarına benzer kurallar vardır. Bu dinlerin

hepsinin çıktığı tek bir nokta vardır. Oda ALLAH tır. Böyle bir dini organizasyon ancak bir yaratıcı tarafından yapılabilir.

Alın size atlantikdeki Allahın peygaberi olduğuna dair kanıt alın size eski Çinde Allahın peygamberi olduğuna dair kanıt.

Nerede Tek tanrılı din var ise onun kaynağında Allah vardır.

Hım ekleeyi unuttum ayrıca bir çok çok tanrılı dinin asıl kaynağındada tek tanrı ve Allah vardır. Yozlaşma sonradan olmuştur.

Uzakdoğu Dinleri right

» Budizm

» Janizm-Caynacılık

» Sihizm - Sıkh Dini

» Hinduizm

» Şintoizm

» Konfüçyüsçülük

» Taoizm - Taoculuk

left Ortadoğu Dinleri right

» Nusayriler

» İslamiyet (Sünnilik) popüler

» Dürziler ve Dürzilik

» Zerdüşt Dini ( Mazdaizm )

» Sabiilik

» Yezidilik

» Hıristiyanlık

» Musevilik

» Samirilik

left Yeni Ortaya Çıkan Dinler right

» Bahailik

» Moonculuk ( Moonlar )

» Tenrikyo Dini

» Tanrının Yolu Topluluğu

» Ahmediyye (Kadiyanilik )

» Uzay Dini (Raelian)

» Ramtha Akımı

» Rastafarianizm

» Yehovanın Şahitleri

» Vica Dini

» Mormonlar

left Hıristiyan Kökenli Din ve Akımlar right

» Unitaryenler

» Adventistler

» Pentakostalistler

» Kuveykırlar ( Quakers )

» Süryaniler ve Süryanilik

» Presbiteryenler

» Maroniler

» Cizvitler

» Kimbangucular

» Metodistler

» Gnostisizm

left Kabile ve Doğa Dinleri right

» Vuduculuk - Vodoo

» Nambalar Dini

» Şamanizm

» Ga?lar ve Ga Dini

» Ainu Dini ( Aynu Dini )

» Azteklerin Dini

» Dinka Dini

» Aborjin Dini

» Maori Dini

left Tanrıyı veya Dini Reddeden Akımlar right

» Ateizm

» Agnostisizm

» Panteizm

» Pan-enteizm

left Satanizm right

» Satanizm popüler

left Taraftarı Kalmayan Din ve Akımlar right

» Druidler

» Mani Dini ( Maniheizm )

» Paflikyanlar

» Ebiyonitler

» Katharizm

» Bogomiller

» Tapınak Şövalyeleri

» Hurufiler

» Adige Dini

left Eski Medeniyet Dinleri right

» Eski Mısır Dini popüler

» Hitit?lerin ( Eti ) Dini

» Urartular Dini

» Eski Yunan Dini

» Etrüks Medeniyeti ve Dini

» Phryg ( Firig ) Dini

» Girit (Minos) Dini

» Sümerlerin Dini

» Fenikeliler Dini

» Eski Roma Dini

» Mu (Nacaallar) Dini

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.