Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

karmaşa dünya karışık kafalar

doçent

Önerilen İletiler

İnsanların illaki boyunlarına "ben buyum" diye bir yafta mı asması gerekiyor?

Sadece insan olmak, insanca değerlerle, insanın mutluluğu için çalışması, yaşaması yetmiyormu?

Üstelik kavramları da yanlış biliyorsun. Muhafazakarlığın ve özgürlükçülüğün anlamları tam da zıttır. Birisi diğerine alternatiftir. Ben bu iki yapıdayım diyen insan olamaz.

Ben Muhafazakr ve özgürlükçülüğün ne demek olduğunu biliyorum. Ayrıca böyle olduğumuda düşünüyorum , insan olduğumuda hissediyorum. İnsan olmak insanca değerler yaşamaya yetiyor ama öyle yaşatmazlar bu acımasız dünyada insanı ütopya kurmayın kafanızda bu dünyada çeşitli görüşlerde insanlar olmak zorundadır insanın bir görüşü olmaması bile bir görüştür. Bu insanca bir değerdir ayrıca kötü bir şey de değildir. İnsanların neye hizmet ettiğini anlamak için bu soru sorulabilir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 287
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Alaka sizin dip notunuzda,sayin taklamakan.

Not: Bu mesajla ileti sayım 666 olmuş. Merak ediyordum. Bay şeytan ın numarası kime denk gelecek diye. Bunla ilgili bir rüya falan var mı sn Ftyod. :)

saygilar

rüya yok ama bir öğreti var ilginç..

İbranice de 666 sayısını bir yazın.. yani İbranice rakamlarla 666 yazın.. interne:)tteki şu ikiz kule ile ilgili sayı harf oyunları kadar ilginç bence..

:)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Şimdik Cenn deneyi die birşey yapılıyor bilim adamları evrenin nasıl oluştuğunu anlamaya çalışıyorlar yerin 150mt

altında kurdukları istasyonda atomik deneyler yapacaklar. Büyük ihtimal başarılı olamayacak amma eğer başarılı olursa atomlardan küçük bir evren kurmaya çalışıyorlar. 100lerce bilim adamı gelip bir sürü çalışma yapıp gerekli şartları oluşturabilirse atomik küçük bir evren yapacaklar. Bakınız demekki bu evreninde startını veren bir varlık var belki bir ekip var ama başında Allah var akılalmaz büyüklükte bir evren nasıl bir labratuvarda oluşuturulabilirki?

Bu bilim insanlarının yaptığı şey değerli ,

Sizin gibi anlayamadıklarını Allah yaptı deyip çıkmıyorlar işin içinden.

Siz bilimi takip etmeye devam edin.

Onlar bişey yaptıkça , sizler bir kulp bulup bu Kuranda vardı diyeceksiniz.

Daha düne kadar evrimi reddeden sizler , şimdi en ateşli savunucusu oldunuz.

HY ve türevleri hala gündemi kendi akıl dışı savunmalarına odaklamaya çalışıyor. Evrim saçmadır diyor.

Merak ediyorum bu adam ve atrafında topladığı kendi tipindeki adamlar , ne zaman savunmaya başlayacaklar , evrim Kuranda vardı diyecekler.

Şimdi Cern de yapılan deney başarısız olabilir. Oradaki başarı yı siz kavrayamaz sınız.

Denemek tir asıl olan.

İlk adım dır. NASIL ları bulmaktır.

İnanmak isterseniz inanırsınız arkadaşım.

Bende Uçan Spagetti Canavarına İnanıyorum.

Kaf dağının ardındaki 9 kafalı canavara da inanıyorum.

Rüyama mesaj gönderen Zeus a da.

Yeterki isteyeyim.

Yeterki inanma günümde olayım.

Sizde tutuyorsunuz evreni Allah yarattı diyorsunuz.

Elinizde tek kanıt yokken , bunu iddia ediyorsunuz.

Sizin kanıt diye sunduklarınızın aynısını , bende Yüce Uçan Spagetti İçin kullansam , tek kelime edemez siniz.

Çünkü hayal mahsulü kanıtlarla , sadece inanıyorsunuz.

Aslında dikkat ederseniz , tüm bunları yaratan ın Yüce Uçan olduğunu görürsünüz.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

[acronym=Rüyama mesaj gönderen Zeus a da.

]Rüyama mesaj gönderen Zeus a da.

[/acronym]

Bu bilim insanlarının yaptığı şey değerli ,

Sizin gibi anlayamadıklarını Allah yaptı deyip çıkmıyorlar işin içinden.

Siz bilimi takip etmeye devam edin.

Onlar bişey yaptıkça , sizler bir kulp bulup bu Kuranda vardı diyeceksiniz.

Daha düne kadar evrimi reddeden sizler , şimdi en ateşli savunucusu oldunuz.

HY ve türevleri hala gündemi kendi akıl dışı savunmalarına odaklamaya çalışıyor. Evrim saçmadır diyor.

Merak ediyorum bu adam ve atrafında topladığı kendi tipindeki adamlar , ne zaman savunmaya başlayacaklar , evrim Kuranda vardı diyecekler.

Şimdi Cern de yapılan deney başarısız olabilir. Oradaki başarı yı siz kavrayamaz sınız.

Denemek tir asıl olan.

İlk adım dır. NASIL ları bulmaktır.

İnanmak isterseniz inanırsınız arkadaşım.

Bende Uçan Spagetti Canavarına İnanıyorum.

Kaf dağının ardındaki 9 kafalı canavara da inanıyorum.

Yeterki isteyeyim.

Yeterki inanma günümde olayım.

Sizde tutuyorsunuz evreni Allah yarattı diyorsunuz.

Elinizde tek kanıt yokken , bunu iddia ediyorsunuz.

Sizin kanıt diye sunduklarınızın aynısını , bende Yüce Uçan Spagetti İçin kullansam , tek kelime edemez siniz.

Çünkü hayal mahsulü kanıtlarla , sadece inanıyorsunuz.

Aslında dikkat ederseniz , tüm bunları yaratan ın Yüce Uçan olduğunu görürsünüz.

siz gordugunuz ruyayi isbat edebilirmisiniz, sayin taklamakan.?

Ruya ilmi bir kanit degilken,

Oysa Allah kendisini insanlara gostermese dahi,

insanlara meydan okuyor.

bir sivri sinegi yarata bilirlermi diyor.

sivri sinegi dahi yaratamayan insan oglunu Yaratana isyana varan, hatta inkara varan, ic guduler neden kaynaklanmaktadir.?

saygilar.

Evren.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yahu arkadaşım ,

Sen Muhammedin Allah ile rüyasında konuştuğuna , vahiy yolladığına inanıyorsun da.

Benim Zeus la konuşabileceğime neden inanmıyorsun.

Peki , senin kanıtın var mı , Muhammedin rüyasında Allahla konuşmasına.

--0--

Ayrıca , Zeus ve rüya konusunda , ince bir ihtihza vardır.

Aynı Yüce Uçan Spagetti canavarının ortaya çıkışındaki neden gibi.

Oysa siz bunun üzerine , yukardaki iletinizi yazınca , komik olmuş.

Bilmem anlatabildim mi. :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yahu arkadaşım ,

Sen Muhammedin Allah ile rüyasında konuştuğuna , vahiy yolladığına inanıyorsun da.

Benim Zeus la konuşabileceğime neden inanmıyorsun.

Peki , senin kanıtın var mı , Muhammedin rüyasında Allahla konuşmasına.

--0--

Ayrıca , Zeus ve rüya konusunda , ince bir ihtihza vardır.

Aynı Yüce Uçan Spagetti canavarının ortaya çıkışındaki neden gibi.

Oysa siz bunun üzerine , yukardaki iletinizi yazınca , komik olmuş.

Bilmem anlatabildim mi. :)

yok anlatamadiniz.

sayin taklamakan,

Muhammed aleyhisselamin, yada yusuf aleyhisselamin, yada yakub aleyhisselamin ruyalarina gelince.

Allah onlarin gordugu ruyalarin ne oldugunu anlatiyor.

senin spagettinde anlatiyormu,

yada igora mazda ilahin.?

saygilar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Siz gidin de , bir psikoloğa ,

"Rüyamda Allah la konuştum diyen , birine inanıyorum.

Onu canımdan fazla seviyorum.

Yoluna ölürüm. Hayatımı da ona , ve onun söylediklerine göre yaşıyorum"

deyin bakalım.

Size ne diyecek.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Siz gidin de , bir psikoloğa ,

"Rüyamda Allah la konuştum diyen , birine inanıyorum.

Onu canımdan fazla seviyorum.

Yoluna ölürüm. Hayatımı da ona , ve onun söylediklerine göre yaşıyorum"

deyin bakalım.

Size ne diyecek.

siz spagetiyi gordugunuzu soyleyince, pisikolojik vakia olmuyor,

Ama Allah muhammede ne ruya gosterdigini soyleyince pisikolijk vakia oluyor oylemi takla makan,

Bu nasil bir kitabtirki.

Muhammedin icerisinde gizledigini dahi aciga vuruyor,

Hani sizlerin su alay ettiginiz, zeyneple evlenme hadisesini.

[033.037] [DI] Allah'ın nimet verdiği ve senin de nimetlendirdiğin kimseye: «Eşini bırakma, Allah'tan sakın» diyor, Allah'ın açığa vuracağı şeyi içinde saklıyordun. İnsanlardan çekiniyordun; oysa Allah'tan çekinmen daha uygundu. Sonunda Zeyd eşiyle ilgisini kestiğinde onu seninle evlendirdik, ki evlatlıkları eşleriyle ilgilerini kestiklerinde onlarla evlenmek konusunda müminlere bir sorumluluk olmadığı bilinsin. Allah'ın buyruğu yerine gelecektir.

Asil pisikolojik vakia tum bunlari gormemezlikten gelip,

Allahin vahyinden yuz cevirmektir.

saygilar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

siz spagetiyi gordugunuzu soyleyince, pisikolojik vakia olmuyor,

Ama Allah muhammede ne ruya gosterdigini soyleyince pisikolijk vakia oluyor oylemi

Sn Evren daha öncede açıklamıştım.

Pastafyanizm PARODİ bir dindir. Ve Yüce Uçan Spagetti onun ilahıdır.

Ve dinleri eleitirmek için kurulmuştur. Parodi dindir.

Uyduruktur yani.

Sİz hala ciddi ciddi benim Yüce Uçan la konuştuğuma inanıp , bide ileti yazmışsınız. :D

Ben karşılaştırma yaptım.

Muhammedin Allah la RÜYASINDA konuşması ne kadar akla yatkınsa ,

Benimde ZEUS la yada Yüce Uçanla rüyamda konuşmam o kadar akla yatkıdır.

Güldüm gene. Yüce Uçan Spagetti Canavarının ayetlerini hatırlayınız.

Daha insancıldılar. İsterseniz gene yazarım.

--0--

Bu nasil bir kitabtirki.

Muhammedin icerisinde gizledigini dahi aciga vuruyor,

Hani sizlerin su alay ettiginiz, zeyneple evlenme hadisesini.

Bakın sn Evren ,

Kuran ekip tarafından yazdırılmış bir kitaptır.

Zeynep hadisesi de bunun işaretlerini taşır.

Ekip Muhammedin kadınlara düşkünlüğünü bilmektedir ve bunu da kullanmaktadır.

Neden sıradan müslümana 4 kadına kadar evlenme müsaadesi varken , Muhammede 11 kadınla evlenme izni verilmiştir.

Peki , ekip naapıyor. Artık bıkmışlar Muhammedin evlenme serüvenlerinden , Zeynep le evlenmek istemesi de bardağı taşıran son damla.

Ve Zeyneple evlenme konusunda içinde sakladıklarını biliyoruz derken , konu odur. Ekip biliyor. O olaya zorlada olsa ayet indirerek müsaade ediyorlar ama...

Aynı surede bir ayet daha indiriyorlar....Yeter artık anlamında bir sure... Bak bu son yani...

Azhab Suresi 52. Bundan sonra, güzellikleri hoşuna gitse bile, başka kadınlarla evlenmek, eşlerini boşayıp başka eşler almak sana helal değildir. Ancak sahip olduğun cariyeler başka. Şüphesiz Allah her şeyi gözetleyendir.

Ama fazlada eziyet etmek istemiyorlar , CARİYE leri serbest bırakıyorlar.

Şimdi anlaşıldı umarım.

Ayetler , kadınlar , ekip , Cebrail kılığında gelen Dıhyetul kelbi , ayetlerin ekseriyetle ayşenin koynunda iken gelmesi , ekip in dünyada iken cennetle müjdelenmesi , talandan ALLAHA pay. Allahın sanki ihtiyacı var da...

Anlaşıldı mı. Allah kim. Ekip kim.

Allahın talan dan payı mı , yoksa ekip in payı mı. O meşhur 5 te 1.

Siz buna inanan birini psikolojik vaka ile itham edebilirsiniz. Kimse bişey demez. Psikologlarda bişey demez. Ben Zeynep ve Kurandaki ayetine bu şekilde inanırım. Mantığım bunu söyler.

Ama siz , " Rüyamda Allahla konuşan ve ondan vahiy alan biri ne inanıyorum. Ve o benşm ruhumdan değerli" deyin bakalım bir psikoloğa.

Size ne diyecek.

Ben kendi fikirlerimi söyledim.

Oda benim gibi düiünüyormuş. Vaktimi alma Taklamakan ihtiyacı olanlara yardım etmem lazım dedi.

Akşama Rakı roka balık yapacaz...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sn Evren daha öncede açıklamıştım.

Pastafyanizm PARODİ bir dindir. Ve Yüce Uçan Spagetti onun ilahıdır.

Ve dinleri eleitirmek için kurulmuştur. Parodi dindir.

Uyduruktur yani.

Sİz hala ciddi ciddi benim Yüce Uçan la konuştuğuma inanıp , bide ileti yazmışsınız. :D

Ben karşılaştırma yaptım.

Muhammedin Allah la RÜYASINDA konuşması ne kadar akla yatkınsa ,

Benimde ZEUS la yada Yüce Uçanla rüyamda konuşmam o kadar akla yatkıdır.

Güldüm gene. Yüce Uçan Spagetti Canavarının ayetlerini hatırlayınız.

Daha insancıldılar. İsterseniz gene yazarım.

--0--

Bakın sn Evren ,

Kuran ekip tarafından yazdırılmış bir kitaptır.

Zeynep hadisesi de bunun işaretlerini taşır.

Ekip Muhammedin kadınlara düşkünlüğünü bilmektedir ve bunu da kullanmaktadır.

Neden sıradan müslümana 4 kadına kadar evlenme müsaadesi varken , Muhammede 11 kadınla evlenme izni verilmiştir.

Peki , ekip naapıyor. Artık bıkmışlar Muhammedin evlenme serüvenlerinden , Zeynep le evlenmek istemesi de bardağı taşıran son damla.

Ve Zeyneple evlenme konusunda içinde sakladıklarını biliyoruz derken , konu odur. Ekip biliyor. O olaya zorlada olsa ayet indirerek müsaade ediyorlar ama...

Aynı surede bir ayet daha indiriyorlar....Yeter artık anlamında bir sure... Bak bu son yani...

Azhab Suresi 52. Bundan sonra, güzellikleri hoşuna gitse bile, başka kadınlarla evlenmek, eşlerini boşayıp başka eşler almak sana helal değildir. Ancak sahip olduğun cariyeler başka. Şüphesiz Allah her şeyi gözetleyendir.

Ama fazlada eziyet etmek istemiyorlar , CARİYE leri serbest bırakıyorlar.

Şimdi anlaşıldı umarım.

Ayetler , kadınlar , ekip , Cebrail kılığında gelen Dıhyetul kelbi , ayetlerin ekseriyetle ayşenin koynunda iken gelmesi , ekip in dünyada iken cennetle müjdelenmesi , talandan ALLAHA pay. Allahın sanki ihtiyacı var da...

Anlaşıldı mı. Allah kim. Ekip kim.

Allahın talan dan payı mı , yoksa ekip in payı mı. O meşhur 5 te 1.

Siz buna inanan birini psikolojik vaka ile itham edebilirsiniz. Kimse bişey demez. Psikologlarda bişey demez. Ben Zeynep ve Kurandaki ayetine bu şekilde inanırım. Mantığım bunu söyler.

Ama siz , " Rüyamda Allahla konuşan ve ondan vahiy alan biri ne inanıyorum. Ve o benşm ruhumdan değerli" deyin bakalım bir psikoloğa.

Size ne diyecek.

Ben kendi fikirlerimi söyledim.

Oda benim gibi düiünüyormuş. Vaktimi alma Taklamakan ihtiyacı olanlara yardım etmem lazım dedi.

Akşama Rakı roka balık yapacaz...

!1 kadinla evli oldugu hangi ayette yaziyor,

bana kurandan delil getir cunku kurandan baska delil kabul etmiyorum.

Hangi ayette yaziyor digerleri yalniz 4 ala bilir diye,

evet nisa suresinde 4 er gecer,ama nasil gecer,[004.003] [DI] Eğer, velisi olduğunuz mal sahibi yetim kızlarla evlenmekle onlara haksızlık yapmaktan korkarsanız onlarla değil, hoşunuza giden başka kadınlarla iki, üç ve dörde kadar evlenebilirsiniz; şayet, aralarında adaletsizlik yapmaktan korkarsanız bir tane almalısınız veya sahip olduğunuz ile yetinmelisiniz. Doğru yoldan sapmamanız için en uygunu budur.

30 kadinli adamalarin oldugu bir toplumda kuran asagiya dogru cekmeye calismistir.

hedef azamiye indirmektir cok esliligi.

Kuranin ekip tarafindan yazildigina delilin nedir yanlarindamiydin onlar yazarken,

Dilinizde turku olmus aiseyle 6 yasinda iken evlendi diye, varmi kurandan deliliniz nikahlarinda sahitlikmi yaptiniz.

Peygamberin hanimiyla arasindaki konusmayi dahi sir olmaktan cikaran Allah.

[066.001] [DI] Eşlerinin rızasını gözeterek, Allah'ın sana helal kıldığı şeyi niçin kendine yasak ediyorsun? Allah bağışlayandır, acıyandır.

[066.002] [DI] Allah şüphesiz size, yeminlerinizi keffaretle geri almanızı meşru kılmıştır. Allah sizin dostunuzdur. O, bilendir, Hakim'dir.

[066.003] [DI] Peygamber, eşlerinden birine gizlice bir söz söylemişti. O, bunu Peygamberin diğer bir eşine haber verince, Allah da Peygambere durumu bildirmiş, o da bir kısmını yüzüne vurmuş bir kısmını yüzüne vurmaktan geri durmuştu. Eşine, gizlice söylediği şeyi başkasına nakletmiş olduğunu bildirince, eşi: «Bunu sana kim haber verdi?» demiş, o da: «Bana, herşeyi bilen ve herşeyden haberdar olan Allah haber verdi» demişti.

sizin kuru iftiralarinizdan yucedir.

Allahla ve resuluyle ve ayetleriyle alay edilen ortamda ve bolumde bulunmam bana yasaklandi.

[004.140] [DI] O, size Kitap'da «Allah'ın ayetlerinin inkar edildiğini ve alaya alındığını işittiğinizde, başka bir söze geçmedikçe, onlarla bir arada oturmayın, yoksa siz de onlar gibi olursunuz» diye indirdi.

[006.068] [DI] Ayetlerimizi çekişmeye dalanları görünce, başka bir bahse geçmelerine kadar onlardan yüz çevir. Şeytan sana unutturursa hatırladıktan sonra artık zulmedenlerle beraber oturma.

seytaninizla basbasa kalin.

saygi hak edene gosterilir/

Furkan Evren Nezir

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Valla , bay şeytan olsa keşke de , başbaşa kalsak.

Ne maceraları vardır.

Dinlerdim kendisinden hiç olmazsa....

[006.068] [DI] Ayetlerimizi çekişmeye dalanları görünce, başka bir bahse geçmelerine kadar onlardan yüz çevir. Şeytan sana unutturursa hatırladıktan sonra artık zulmedenlerle beraber oturma.

Bu ayet te ekip işine benziyor.

Biz etrafında yokken , ayetleri eleştirenlerin yanında durma , kafanı çelebilirler. Hemen uzaklaş. Şeytan aklına bişey sokabilir aman ha demişler.

Bişey yok ki bu ayette.

Masum bir uyarı Muhammede.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

11 kadinla evli oldugu hangi ayette yaziyor,

bana kurandan delil getir cunku kurandan baska delil kabul etmiyorum.

Yüce Uçan Aşkına.

Siz şimdi muhammedin 11 kadınla evlenmiş olmasına inanmıyor musunuz.

Cariyeler bu hesaba dahil değil.

Onlar elinin altındakilerden ibaret , dünya metahı.

İnsandan sayılmaz.

Ciddi ciddi soruyorum. Sn evren

Siz şimdi Muhammedin evlendiği hanımlara inanmıyormusunuz. Sayısının o kadar olduğuna.

Nerelere geldik.

Neleri inkar başladı.

Kuranda namazın kılınış şekli de yok.

O zaman inkar et bakalım namazın şeklini. Rukuda ne denir , secde de ne denir , o da yok kuranda. onu da inkar et.

Gusul abdestinin farzı da yok. Onu da inkar et.

Sonrada Allah muhafaza cenub gez.

Oruçu bozan şeylerde yok.

Onuda inkar et.

Olur mu böyle.!!!!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yüce Uçan Aşkına.

Siz şimdi muhammedin 11 kadınla evlenmiş olmasına inanmıyor musunuz.

Cariyeler bu hesaba dahil değil.

Onlar elinin altındakilerden ibaret , dünya metahı.

İnsandan sayılmaz.

Ciddi ciddi soruyorum. Sn evren

Siz şimdi Muhammedin evlendiği hanımlara inanmıyormusunuz. Sayısının o kadar olduğuna.

Nerelere geldik.

Neleri inkar başladı.

Kuranda namazın kılınış şekli de yok.

O zaman inkar et bakalım namazın şeklini. Rukuda ne denir , secde de ne denir , o da yok kuranda. onu da inkar et.

Gusul abdestinin farzı da yok. Onu da inkar et.

Sonrada Allah muhafaza cenub gez.

Oruçu bozan şeylerde yok.

Onuda inkar et.

Olur mu böyle.!!!!

Peygamberin davranışsal yani şekilsel her türlü ibadetine biz uyarız.. Mesela sünnet adı altında tuvaletten sonra hafif abdest alışının aktarılışı bile günümüzdedir ki,aslında bu bir ayetin emridir, sünnet bile değil,Allahın emridir.. İnsanlar ayette fark etmiyor ama dilden dile o davranış günümüze ulaşıyor,ilginçtir yani..

Nisâ(*) Sûresinin 102 . Ayetinde

(Ey Muhammed!) Cephede sen de onların (mü’minlerin) arasında bulunup da onlara namaz kıldırdığın vakit, içlerinden bir kısmı seninle beraber namaza dursun. Silahlarını da yanlarına alsınlar. Bunlar secdeye vardıklarında (bir rekat kıldıklarında) arkanıza (düşman karşısına) geçsinler. Sonra o namaz kılmamış olan diğer kısım gelsin, seninle beraber kılsınlar ve ihtiyatlı bulunsunlar, silahlarını yanlarına alsınlar. İnkar edenler arzu ederler ki, silahlarınızdan ve eşyanızdan bir ****** olsanız da size ani bir baskın yapsalar. Yağmurdan zahmet çekerseniz, ya da hasta olursanız, silahlarınızı bırakmanızda size bir beis yoktur. Bununla birlikte ihtiyatlı olun (tedbirinizi alın). Şüphesiz Allah inkarcılara alçaltıcı bir azap hazırlamıştır.27

Peygamberimizin, şekilsel bir ibadeti yaptırışına dair ,yani insanlara namaz kıldırdığına dair bu ayet bile yeter güvencemize..

Bakara(*) Sûresinin 187 . Ayetinde

Oruç gecesinde kadınlarınıza yaklaşmak size helal kılındı.44 Onlar, size örtüdürler, siz de onlara örtüsünüz.45 Allah (Ramazan gecelerinde hanımlarınıza yaklaşarak) kendinize zulmetmekte olduğunuzu bildi de tövbenizi kabul edip sizi affetti. Artık eşlerinize yaklaşın ve Allah’ın sizin için yazıp takdir etmiş olduğu şeyi arayın. Şafağın aydınlığı gecenin karanlığından ayırt edilinceye (tan yeri ağarıncaya) kadar yiyin, için. Sonra da akşama kadar orucu tam tutun. Bununla birlikte siz mescitlerde itikafta iken eşlerinize yaklaşmayın. Bunlar, Allah’ın koyduğu sınırlardır. Bu sınırlara yaklaşmayın. Allah, kendine karşı gelmekten sakınsınlar diye, âyetlerini insanlara böylece açıklar.

Pardon da, oruç denilince nasıl bir şekil geliyor sizin aklınıza, şunu yiyen bunu yemeyenler gibi ayrım mı, hayır,ayet açık, şu zamana kadar ye iç, bu zaman kadar yeme içme..Yersen,içersen bozulur elbet..

185. (O sayılı günler), insanlar için bir hidayet rehberi, doğru yolun ve hak ile batılı birbirinden ayırmanın apaçık delilleri olarak Kur’an’ın kendisinde indirildiği Ramazan ayıdır. Öyle ise içinizden kim bu aya ulaşırsa onu oruçla geçirsin. Kim de hasta veya yolcu olursa tutamadığı günler sayısınca başka günlerde tutsun. Allah size kolaylık diler, zorluk dilemez. Bu da sayıyı tamamlamanız ve hidayete ulaştırmasına karşılık Allah’ı yüceltmeniz ve şükretmeniz içindir.

Hangi hallerde tutulamayacağı da yazıyor, daha ne yazacak pardon?

Gusul abdestine gelince, eskiden derdim,şimdi onca sabun kullanıyoruz, onca temizlik ürünü falan,diş fırçala şu bu, niye illa abdest oluyor adı, hani inanmayacam ya illa,bi gün kadının biri "abdestsiz yere basıyorsun" diye öyle bir söylendi ki,aklımdan hiç çıkmaz., pardonda niyet önemli kardeşim, Allah rızası için bir işi yapmak önemli.. İster ağzına su al ister alma, sana yıkan denilmiş, Allah için yap ,Allah için yaptın da yani yıkandında, kabul edilmediğini faksla mı öğrendin telgrafla mı mail yoluyla mı? Ne bu insanlarda ki, şu olursa kabul olur bu olmazsa kabul olmaz dayatmaları? Sen Allahın yazdığı için güzelce yıkan, farzı diye ağzına burnuna alıp almadığının kabulünü kabulsuzlüğünü ya bu dünyada işlerinin yoluna girişiyle ya da sarpa sarışıyla algılarsın,ya da öteki tarafta ee ben Kuran da okumadım dersin,heralde okumadığından bilmediğinden hüküm Allahın takdirine kalmış..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sn Ftoyd,

Kurandan başka kaynak tanımam diyen müslümanlara dedim.

Kuradnda , namazın kılınış şekil ve içindeki eğilip kalpkmalalarda , yere kapanmalarda söylenecek sözler yok.

Eğer Kuran dışındaki kaynaklar red edilirse , bu seferde orada yazmayan ama uygulanan şeyler sorun olacak.

Konu budur.

Kafadan Kuranı reddediyorum , demek olmaz.

Muhammedin açıklamaların ve hareketleri olmaz ise , Kuran tek başına yetersiz kalıyor.

Kuranda yazmayan ama islam yaşam tarzı olarak uygulanan şeyleri , Muhammed yaşarken ondan aldılar.

Ya resul bu konuda ne yapalım , şu konuda ne yapalım dediler... Oda söyledi. Yada söyletildi...

O öldükten sonra film koptu zaten , İCTİHADI ÜMMET denen olay uyduruldu.

Sadece Kuranı kabul ederseniz , ibadetlerde eksik kalırsınız.

Namazınız namaz olmaz ,

Orucunuz oruç olmaz,

Abdestiniz abdest olmaz

Vesselam.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sn Ftoyd,

Kuradnda , namazın kılınış şekil ve içindeki eğilip kalpkmalalarda , yere kapanmalarda söylenecek sözler yok.

Eğer Kuran dışındaki kaynaklar red edilirse , bu seferde orada yazmayan ama uygulanan şeyler sorun olacak.

Konu budur.

Muhammedin açıklamaların ve hareketleri olmaz ise , Kuran tek başına yetersiz kalıyor.

Kuranda yazmayan ama islam yaşam tarzı olarak uygulanan şeyleri , Muhammed yaşarken ondan aldılar.

Ya resul bu konuda ne yapalım , şu konuda ne yapalım dediler... Oda söyledi. Yada söyletildi...

Namazınız namaz olmaz ,

Orucunuz oruç olmaz,

Abdestiniz abdest olmaz

Vesselam.

Sonuç itibariyle davranışların gelebileceği ama sözlerin olmayışı mı sıkıntı?

Sayın Taklamakan, söyler misiniz bir namazda neler diyorsunuz,neler yapıyorsunuz, yerlere kapanıp Allahı tenzih ediyorsunuz, seni eksik sıfatlardan tenzih ederim diyorsunuz,ben eksiğim kusur bende nin her versiyonunu söylüyorsunuz,Kuran okuyan imanlı her insan bunu yapamaz mı? hatta okumasın, imanlı her insan yapamaz mı?

Ayakta ne yapıyorsunuz? Allahın basite gelenini okuyun dediği şeyi,yani işime hangi süre gelirse, kolayıma hangi sure gelirse onu okuyorum anlamıyla,Kuran ezberliyorum bi sonraki namazımı belki başka sure ile sunabilmenin sevinci ile,bunun nesini Kurandan ve asırlardır nakledilen davranıştan çıkaramadınız? Allahım sen büyüksün, Sen yücesin diyoruz durmadan,çünkü sonsuza kadar övülecek olan olduğunu biliyoruz,tesbih denildiği zaman tesbih çekmenin ne olduğunu biliyoruz, secde denildiği zaman secde nasıl bir eylemdir biliyoruz, biri önünde saygıyla eğilmenin ne olduğunu ,o harekete ne denildiğini biliyoruz,kısacası ibadet şekilllerinin hepsini en has ateistler cümle alem bile biliyor. İster secdede 3 tekrarlı oku okuyacağını,ister yüz, ister bir sure oku,ister Kuranı hatmet ayakta,başta dediğim gibi,önemli olan Allahı zikirdir,Allahı anmaktır,Allahı yüceltmektir, niyettir. Bu kadar şekilsel düşünmeyin her önünüze sunulanı..

Diyelim ki ortak bişey uydurulmuşta her yerde birlik sağlanmış,bu toplu kılımlar,toplu ibadetler için bir şekildir, müminin evini bağlamaz.. Ben gece 20 rekat kılarım,başkası 12,başkası 40,kimse bunu şekle sokmaz,ama bırakında en az rakam olması gereken rakamda ulaşmış olsun yıllardır aktarıla aktarıla..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sn Ftoyd,

Konu budur.

Namazınız namaz olmaz ,

Orucunuz oruç olmaz,

Abdestiniz abdest olmaz

Vesselam.

]Namaz.

[022.026] [DI] «Bana hiçbir şeyi ortak koşma; tavaf edenler, orada kıyama duranlar, rüku edenler ve secdeye varanlar için Evimi temiz tut» diye İbrahim'i Kabe'nin yerine yerleştirmiştik.

[002.125] [DI] Kabeyi, insanlar için toplanma ve güven yeri kılmıştık. İbrahim'in makamını namaz yeri edinin, dedik. Evimi ziyaret edenler, kendini ibadete verenler, rüku ve secde edenler için temiz tutun diye İbrahim ve İsmail'e ahd verdik.

[011.114] [DI] Gündüzün iki ucunda ve gecenin gündüze yakın zamanlarında namaz kıl. Doğrusu iyilikler kötülükleri giderir. Bu, öğüt kabul edenlere bir öğüttür.

[017.078] [DI] Güneşin batıya yönelmesinden gecenin kararmasına kadar namaz kıl; sabah vakti de namaz kıl, zira sabah namazına melekler şahit olur.

Abdest.

[004.043] [DI] Ey İnananlar! Sarhoşken, ne dediğinizi bilene kadar, cünübken, yolcu olan müstesna gusledene kadar namaza yaklaşmayın.

Eğer hasta veya yolculukta iseniz yahut biriniz ayak yolundan gelmişseniz veya kadınlara yaklaşmışsanız ve bu durumlarda su bulamamışsanız tertemiz bir toprağa teyemmüm edin, yüzlerinize ve ellerinize sürün. Allah affeder ve bağışlar.

[005.006] [DI] Ey İnananlar! Namaza kalktığınızda yüzlerinizi, dirseklere kadar ellerinizi, -başlarınızı meshedip- topuk kemiklerine kadar ayaklarınızı yıkayın. Eğer cünüpseniz yıkanıp temizlenin; şayet hasta veya yolculukta iseniz veya ayak yolundan gelmişseniz yahut kadınlara yaklaşmışsanız ve su bulamamışsanız temiz bir toprağa teyemmüm edin, yüzlerinizi, ellerinizi onunla meshedin. Allah sizi zorlamak istemez, Allah sizi arıtıp üzerinize olan nimetini tamamlamak ister ki şükredesiniz.

Oruc.

[002.183] [DV] Ey iman edenler! Oruç sizden önce gelip geçmiş ümmetlere farz kılındığı gibi size de farz kılındı. Umulur ki korunursunuz.

[002.184] [E0] Sayılı günler, içinizden hasta olan veya seferde bulunan ise diğer günlerden sayısınca, ona dayanıb kalacaklar üzerine de fidye: bir miskin doyumu, her kim de hayrına fidyeyi artırırsa hakkında daha hayırlıdır, bununla beraber oruc tutmanız sizin için daha hayırlıdır eğer bilirseniz

[002.196] [DI] Başladığınız hac ve umreyi Allah için tamamlayın. Alıkonursanız, kolayınıza gelen bir kurban gönderin. Kurban, yerine ulaşıncaya kadar, başlarınızı tıraş etmeyin. İçinizde hasta olan veya başından rahatsız bulunan varsa fidye olarak ya oruç tutması, ya sadaka vermesi ya da kurban kesmesi gerekir. Güven içinde olursanız, hacca kadar umreden faydalanabilen kimseye kolayına gelen bir kurban kesmek, bulamayana, hac esnasında üç gün ve döndüğünüzde yedi gün, ki o tam on gündür oruç tutmak gerekir. Bu, ailesi Mescidi Haram'da oturmayan kimseler içindir. Allah'tan sakının ve Allah'ın cezasının şiddetli olacağını bilin.

Orucun vakti.

[002.187] [DI] Oruç tuttuğunuz günlerin gecesi kadınlarınıza yaklaşmanız size helal kılındı, onlar sizin örtünüz, siz de onların örtülerisiniz. Allah, nefsinize güvenemiyeceğinizi biliyordu, bu sebeple tevbenizi kabul edip sizi affetti; artık onlara yaklaşabilirsiniz. Allah'ın sizin için takdir ettiğini dileyin. Tan yerinde, beyaz iplik siyah iplikten sizce ayırdedilinceye kadar, yiyin için, sonra orucu geceye kadar tamamlayın. Mescidlerde itikafa çekildiğinizde kadınlarınıza yaklaşmayın. Allah insanlara yasaklardan sakınsınlar diye ayetlerini böylece apaçık bildirir.

Baska ogrenmek istediginiz varmiydi,?

sayin taklamakan.

saygilar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yaa Sn Evren ağabey ya...

Girmeyelim şimdi ilmihal dersine.

Penisilin iğnesi vurulmak , orucu bozar mı.

Krem sürmek orucu bozar mı.

Susam tanesinden azıcık buyuk yemek artıgı bogazdan gecerse noolur.

Abdestte gargara yaparken kacan nem orucu bozarmı.

Boyle bisuru anlamsız soru ve cevap var

Bı ton.

Bunların hıcbırı Kuranda gecmez.

Ama sızler halkı bunlarla oyalarsınız.

Bu sorular bu ıse yarar.

Tutar da ha.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yaa Sn Evren ağabey ya...

Girmeyelim şimdi ilmihal dersine.

Penisilin iğnesi vurulmak , orucu bozar mı.

Krem sürmek orucu bozar mı.

Susam tanesinden azıcık buyuk yemek artıgı bogazdan gecerse noolur.

Abdestte gargara yaparken kacan nem orucu bozarmı.

Boyle bisuru anlamsız soru ve cevap var

Bı ton.

Bunların hıcbırı Kuranda gecmez.

Ama sızler halkı bunlarla oyalarsınız.

Bu sorular bu ıse yarar.

Tutar da ha.

Halkta dinini kendi oturup bi zahmet okuyup öğrensin, illa hacı hoca alim şeyh diye tutturmasın, ben anlamam ben anlamam diye diye üşengeçliğine kılıf bulmasın halk, okusun, bıraksınlarda halk okusun, sonra kendi karar versin,inanacak mı inanmayacak mı, pelisilin bozar mı bozmaz mı? Ayetler açık ve net,hasta isen pelisilin yiyecek kadar, siz ayete bakıp karar verin oruç tutar mısınız tutmaz mısınız?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Halkta dinini kendi oturup bi zahmet okuyup öğrensin, illa hacı hoca alim şeyh diye tutturmasın, ben anlamam ben anlamam diye diye üşengeçliğine kılıf bulmasın halk, okusun, bıraksınlarda halk okusun, sonra kendi karar versin,inanacak mı inanmayacak mı, pelisilin bozar mı bozmaz mı? Ayetler açık ve net,hasta isen pelisilin yiyecek kadar, siz ayete bakıp karar verin oruç tutar mısınız tutmaz mısınız?

merhaba hanım kardeşimiz

ben okudum kuranı

hemde defalarca defalarca defalarca

fakat nahl suresi ve ahzab suresi beni islam dininden çıkardı diğerlerini yazmıyorum bile

ahzab 50 51 52 ayetleri okudum nazil oluş sebeblerini atraştırdım hatta neredeyse diyanet dahil tüm makaleleri okudum.

karşıma şu çıktı

muhammed iyi bir siyasetçi umut verici fakat ELÇİ değil!

mesela bir hanım olarak şunu sorayım size?

allah isimli varlık dünyada o zamanda bir yığın sıkıntı varken mesela avrupada hanımlar rahiplerin *********** rahiplerin işlerine gelmediği zamanlarda CADI damgası yiyip diri diri YAKILIRKEN bundan hiç bahsetmeyen bir varlık.

fakat iş muhammed isimli insanın yatak odasına(af edin)geldiğinde aişeyi dahi kızdırıp söylendirecek kadar itinalı bir varlık

muhammede verilen sınırsız dişi köle hakkı en önemlisi mehirsiz olarak kendisini muhammede HİBE edecek kadınların sadece muhammede özel bir uygulama olması diğer müminlere yasak olması.

sevgili hanım kardeşimiz

islam dinini bir müslüman eğer kitabından öğrenmeye kalkarsa benim gibi islamı red eder bu ilahi bir varlığın ki allah gibi yüce! bir varlığın emir silsilesi olamaz der.

muhammed iyi bir siyasetçi yönetici lider olabilir.

fakat 37 yıldır beni bu yalanları ile kandırdı bu sebeble onu tel!in ediyorum ve onun bu inanç sistemini red ediyorum.

ne zamanki onun dilinden zevki için yazılan kuranı arabçadan değikl türkçeden ve 8 farklı mealden okumaya başladım onun yalanlarını ap açık gördüm ve nefret ettim.

kendi evlatlığının hanımına dahi göz diken ve bu uğurda ayet indirten!!! kişi

başka söz söylemeye gerek varmı bilmiyorum

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

kısa bir not ileteyim

ben ateist değilim

araştırmalarımın sonucunda deist olmöaya karar verdim

kainatın bir yaratıcısı olduğuna inanmakta lakin din sisteminin tamamen insan ürünü olduğuna inanmaktayım

kim bilir belkide yaratıcı dediğimiz unsur kainatın ta kendisidir

başka eşi benzeri olmayan kainatın ta kendisi

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

kısa bir not ileteyim

ben ateist değilim

araştırmalarımın sonucunda deist olmöaya karar verdim

kainatın bir yaratıcısı olduğuna inanmakta lakin din sisteminin tamamen insan ürünü olduğuna inanmaktayım

kim bilir belkide yaratıcı dediğimiz unsur kainatın ta kendisidir

başka eşi benzeri olmayan kainatın ta kendisi

Ben inanmiyorum okuduguza,

sayin docent,

Mustesriklerin cikarsamalarini okudum deseniz inanirdim.

saygilarimla.

Evren.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

sevgili evren

siz bana inanmadığınız zaman ben saygı duyarım

ben size inanmazsam öldürülürüm

bu ne yaman çelişki

[002.256] [DI] Dinde zorlama yoktur; Artık hak ile batıl iyice ayrılmıştır. Tağutu (saptırıcıları) inkar edip Allah'a inanan kimse, kopmak bilmeyen sağlam bir kulpa sarılmıştır. Allah işitendir, bilendir.

Kim oldurulmus sadece inanmiyorum dedigi icin,

oldurecek olsaydim islamdan ateistlige gecen arkadasimi oldururdum.

Ama bizim kitabimizda dinden doneni oldurun yazmaz.

Size karsi savas acana savas acin yazar, on;lar sizi olduruyorsa sizde onlari oldurun yazar.

sen Allahin kitabi ile,

Bazi dini kullanalari, karistiriyorsun.

saygilar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ama bizim kitabimizda dinden doneni oldurun yazmaz.

Nisa 84 Artık Allah yolunda öldür. Sen, kendinden başkası (sebebiyle) sorumlu tutulmazsın. Müminleri de teşvik et. Umulur ki Allah kafirlerin gücünü kırar (güçleriyle size zarar vermelerini önler). Allah'ın gücü daha çetin ve cezası daha şiddetlidir

Enfal 65 Ey Peygamber! Müminleri katliama teşvik et. Eğer sizden sabırlı yirmi kişi bulunursa, iki yüze (kafire) galip gelirler. Eğer sizden yüz kişi olursa, kafir olanlardan bin kişiye galip gelirler. Çünkü onlar anlamayan bir topluluktur.

Bakara 244 Allah yolunda öldürün ve bilin ki Allah, her şeyi işitir ve bilir.

Tevbe 111 Allah müminlerden, mallarını ve canlarını, kendilerine (verilecek) cennet karşılığında katliam yapmak üzere satın almıştır. , öldürürler, ölürler. (Bu), Tevrat'ta, İncil'de ve Kur'an'da Allah üzerine hak bir vaaddir. Allah'tan daha çok sözünü yerine getiren kim vardır! O halde O'nunla yapmış olduğunuz bu alış verişinizden dolayı sevinin. İşte bu, (gerçekten) büyük kazançtır.

Tevbe 29- Kendilerine kitap verilenlerden oldukları halde Allah'a, ve ahiret gününe inanmayan, Allah'ın ve Resulünün haram kıldığını haram tanımayan ve hak dini din edinmeyen kimselere alçalmış oldukları halde elden cizye verecekleri hale gelinceye kadar öldürün.

sevgili evren

henüz kitabınızı bilmiyorsunuz

öğrenin

saygılar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.