Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

13 ŞEHİT VERDİK

hasan17

Önerilen İletiler

Dün hain pusuda 13 evladımızı şehit verdik. Düşündürücü taraf ise:Şırnak’ta 13 vatan evladının şehit oluşu karşısında ****** bir vurdum duymazlık sergileyen ulusal televizyon kanalları, eğlence programı yayınlamaya devam etti.

BaŞta milletin vergileri ile yayınlarını sürdüren devletin kanalları TRT 1; spor tartışması, TRT 2; sinema filmi (At), TRT 3 Avrupa Şampiyonası (voleybol), TRT 4’te müzik yayını vardı. Kanal D’de ise “Amerikalılar Karadeniz’de 2” gösterimdeydi. ATV’de de İbo Show yaparken NTV basket maçı vermeyi sürdürdü.

Soru 1: Birilieri tarafından böyle olaylar karşısında alıştırılmaya mı çalışıyoruz? Bir zamanlar bizim kırmızı çizgilerimiz vardı. onlara ne oldu?

İspanyada AyrIlIkçI terör örgütü ETA’nın 30 Aralık 2006 tarihinde Madrid Barajas Havaalanı’nda yapmış olduğu ve Ekvador asıllı 2 vatandaşın hayatını kaybettiği bombalı eylemin ardından tüm İspanya’da öfke seli oluşmuştu. Başkent Madrid’in en önemli meydanlarından biri olan Colon’da Meydanı’nda, “ETA ile hükümet hiçbir şekilde barış diyaloglarını sürdürmesin” başlıklı protesto yürüyüşüne ülkenin birçok bölgesinden milyonlarca insan katılmıştı.

Kilometrelerce yürüyüp, Zapateroyu istifaya çağırdılar

Paseo Castellana Caddesi’nden Puerta de Alcala’ya (Alcala Kapısı) kadar yürüyen protestocuların ellerinde İspanya bayrakları ve çeşitli pankartlar yer almıştı. Açılan pankartlarda “Özgürlük için ETA’ya karşı hep birlikte galip geleceğiz”, “Teröre karşı birlik”, “Katiller”, “ETA ile barış yapılamaz” ifadeleri dikkat çekerken, öfkeli kalabalık aynı zamanda uzun süre slogan atarak Başbakan Zapatero’yu istifaya çağırmıştı.(yeniçağ)

Soru 2: Biz ne yaptık bizden öte siyasi irade ne yaptı herzamanki gibi her şehidimizin ardından başbakan çıkıp gerekirse k.ırağa gireriz bizi kızdırmasınlar mı? diyecek AB uyum yasaları altında özgürlük ve demokrasi sözcükleri arkasına gizledikleri teröre destek olmaya devam mı edecekler? Büyük Milletin meclisi dediğimiz meclisimizde dün dağda olan bugün meclisimizde olan şahısları görmeye devam mı edeceğiz ? adamlar açık açık söylüyor zaten,biz pkk ya terör örgütü demeyiz dağdakiler bizim kardeşimizdir diyor tsk operasyonlarını durdurdunsun diye açıklama gafletinde bile bulunabiliyorlar.

Burası Türkiye bir zamanlar kırmızı çizgilerimiz vardı bizim ? gören veya duyanınız var mı???

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 59
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Dün hain pusuda 13 evladımızı şehit verdik. Düşündürücü taraf ise:Şırnak’ta 13 vatan evladının şehit oluşu karşısında

.

.

.

Kilometrelerce yürüyüp, Zapateroyu istifaya çağırdılar

Paseo Castellana Caddesi’nden Puerta de Alcala’ya (Alcala Kapısı) kadar yürüyen protestocuların ellerinde İspanya bayrakları ve çeşitli pankartlar yer almıştı. Açılan pankartlarda “Özgürlük için ETA’ya karşı hep birlikte galip geleceğiz”, “Teröre karşı birlik”, “Katiller”, “ETA ile barış yapılamaz” ifadeleri dikkat çekerken, öfkeli kalabalık aynı zamanda uzun süre slogan atarak Başbakan Zapatero’yu istifaya çağırmıştı.(yeniçağ)

Soru 2: Biz ne yaptık bizden öte siyasi irade ne yaptı herzamanki gibi her şehidimizin ardından başbakan çıkıp gerekirse k.ırağa gireriz bizi kızdırmasınlar mı? diyecek AB uyum yasaları altında özgürlük ve demokrasi sözcükleri arkasına gizledikleri teröre destek olmaya devam mı edecekler? Büyük Milletin meclisi dediğimiz meclisimizde dün dağda olan bugün meclisimizde olan şahısları görmeye devam mı edeceğiz ? adamlar açık açık söylüyor zaten,biz pkk ya terör örgütü demeyiz dağdakiler bizim kardeşimizdir diyor tsk operasyonlarını durdurdunsun diye açıklama gafletinde bile bulunabiliyorlar.

Burası Türkiye bir zamanlar kırmızı çizgilerimiz vardı bizim ? gören veya duyanınız var mı???

Evet burası Türkiye, ama artık başka bir Türkiye.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Çok üzücü...

Terör hiçbir zaman hedefine uğlaşamayacaktır...

Kınıyorum...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ailelerinin başı sağolsun ve sonra hepimizin....

ama şunuda belirtmeden geçemicem..

cumhuriyet, özgürlük elden gidiyor diye şehir, şehir koşturup yürüyenler....

din elden gidiyor diye saman altından su yürütüp , oyları ile dini devlete karıştıranlar

yıllar önce öldürülmüş siyaset adamı, yazar ve gazetecilere hakettiğinden fazla değer yükleyip her yıl her fırsatta o kişileri hatırlatanlar

peki şimdi nerdesiniz .....???

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bu aksam haber bultenlerini izledim. Birşey ilgimi cekti.

Kanal 7, Samanyolu ve meltem tv gibi kanallar şehit haberlerine sıradan haberlermiş gibi bir kac dakika değindiler ve gectiler... Bunlar hangi ulkenin televizyonu? yada bunlar hangi zihniyete hizmet ediyor?

Neden üstünü örtmeye calısırlar Şehit Haberlerinin?

basbakanın canımı sıkılıyor acaba yan gelip yatanların haberlerini aldıkca..? moralini bozmasın sayın basbakan ona duyurmayız artık...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Şehit haberlerinin üstünü örterken ,benim başka bir şey daha ilgimi çekti.Bir üniversite rektörünün, Türk dilinin yokedildiğine ilişkin açıklamalarını ve bunun sonucunda Türkçe ezan uygulaması istemesini de dehşet verici bir habermiş gibi vermeleriydi.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

din elden gidiyor diye saman altından su yürütüp , oyları ile dini devlete karıştıranlar

yıllar önce öldürülmüş siyaset adamı, yazar ve gazetecilere hakettiğinden fazla değer yükleyip her yıl her fırsatta o kişileri hatırlatanlar

yoklar çünkü onlar bu vatanın icadı olan mitinkler değildi,

yoklar zira bu vatanın evlatları onların umurunda değildi...

yoklar bu milletin gönlünde onlar...

yoklar çünkü parayla mitinkçi bulmak kolaydır ama parayla şehit olunmaz...

..........

..........

bozan

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Varlar senelerce önce öldürülen bir çok aydın , PKK terörünün içyüzlerini ve bunların devletle ,dış güçlerle olan bağlantılarını anlatıyordu.Basın en son olarak günlerdir,sözde Irak hükümeti ile yapılan , pkk terörü ile ilgili anlaşmanın bas bas yanlışlığını anlatıyor.Bir çok yazarımız Akp nin ,hem iktidar hem de belediye başkanlığı döneminde ne kadar ayrılıkçı kürtler ve Atatürk' e hakaret ten ceza alan adam varsa bunları kadroların da barındırdığını ve hatta danışmanları konumuna getirdiğini yazıyor.Yani dincilerle.ayrılıkçı kürtlerin elele verdiğini yazıyor.Ama tabi bunlar ,sadece görmek isteyen gözler için.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Artık Şehit Haberleri sıradanlaştırılıyor arkadaşlar...

Aynen "Iraklı Savaşçılar" için nasıl ki "Terörist Direnişçi" diye diye onları "Kötü" olarak bilinç altımıza kazıdılarsa,

Şehit Haberlerini de bu şekilde vererek sıradanlaştırıyorlar...

Yani yakında;

"Aaa yine şehit vermişiz... Taş çalma be, ver şu zarı... Hüoup ordan iki çay kap!" şeklinde tepki vereceğiz...

Belki de böyle olmamızı istiyorlar...

Niye mi az veriyorlar Şehit haberlerini?

Millet kan revan görüpte etkilenmesin diye değil, kimi kandırıyorlar?

Millet ziyan olan çocuklarımızı görüp üzülmesin diye değil, kimi kandırıyorlar?

Pkk'lılar bu haberleri görüp moral buluyor, aman bulmasın diye değil... Adamlar kaç kişiyi öldürdüklerini ve öldüreceklerini zaten biliyorlar arkadaşlar, haberlerden duymalarına gerek yok...

Ya da millete psikolojik korku salmasından çekinildiği içinde değil...

Bence Milletin hassasiyetini unutturmak içindir bunlar...

Yani tepkisizleştirmek için...

Bu kaybedişleri artık normalleştirmek istediklerinden...

"Nasılsa kayıp vericez, bari tepki almayalım" niyeti var...

Yani iktidarlara ve askeriyeye tepki vermememiz için...

"Nerede kardeşim bu profesyonel askerler?"

"Nerede bu vatanperver yöneticiler?"

"Kimse niye birşey yapmıyor kardeşim yaa!" diye sormamamız için...

Dikkat ederseniz böyle sormuyor artık kimse hiç...

Haberlerde bile bu soruların esamesi okunmaz yahu...

Adamlar toplum psikolojisini ezber etmişler ve çok güzel uyguluyorlar be...

Uyuyoruz arkadaşlar, uyutuluyoruz...

Bilirsiniz;

Aynı soruyu devamlı sorarsanız,

En sonunda hangi cevabı alırsanız alın umursamazsınız...

Çünkü zamanla alacağınızı düşündüğünüz cevaplara ve sorduğunuz sorulara alışmışsınızdır...

Psikolojiktir yani bu olay...

Kardeşim şu an Hakkari'de.

İki ay kadar önce Komutanı Binbaşı ve oğlu,

Ve aynı kafilede arkadaşı yaralandı.

O kafilede olmaması ise tamamen ufak bir geç kalma nedeniyledir...

Bugün telefonum çaldı.

Annem ağlayarak arıyordu...

Telefonu nasıl kapatıp eve koştuğumu hatırlamıyorum.

Koşarken düşündüm:

"Yahu zaten beklemiyor muyduk?"

3-5-7-11-13-15-17...

Yani alıştırıldık...

Kardeşime bir şey olmamış şükür ki...

Ama olsaydı benim canımdan büyük bir parça kopacaktı ve bilmiyorum ne olurdum ben...

Ama o televizyon kanalları, hükümet ve askeriye için 3-5 dakikalık bir haberden fazlası olamayacaktı o büyük can...

Ayrıca ben size söyleyeyim Askeriyeye hiç güvenmeyin.

Laikliğin falan Asker korumasında olduğuna hiç inanmıyorum.

Canımızı koruduklarına da hiç inanmıyorum.

İlki:

2 yıl önce askerdim ve koskoca Tümgeneral çıkıp Tayyip ve Gül hakkında;

"Bunlar hiç bir şey, yapacakları hiç birşey yok. Laiklik bizim güvencemizdedir. Onlardan kimse ne Türkiyenin başına geçebilir, ne de tekrar hükümet kurabilir..."

2 sene geçti, şimdi o Tümgeneral o adamlara selam duruyordur...

Bunlar hep oyundur arkadaşlar.

Gerçek vatanperverler "Aaa! bizi temsil eden bir güç var, partiye ihtiyamız yok!" desinler ve en azından rahatlasınlar ve aslında Askeriyenin gücünü arkalarında hissedip/sanıp sussunlar diye yapılan bir oyundur bu açık açık söyleyeyim... Çünkü Chp'nin falan hali ortadadır. Akp = Chp... Pek bir farkları yok... Askeriye gerçekten verdiği demeçlere sadık olsaydı, Abdullah Gül'ün sıkmabaşlı karısının ELİNİ SIKMAMAKTAN DAHA FAZLASINI yapardı, eğer yapacak olsaydı...

Bence ortada çok büyük ve komik bir danışıklı dövüş var...

Aynen televizyonlardaki "Nitro Dövüşleri" gibi...

Kıyasıya dövüşüyorlar güya...

Seyirciler kendinden geçiyor izlerken...

Vatanı mı umursuyorlar?

"Kan Uykusu" belgeselini izleyin...

Hiç bir yöneticinin umrunda değil verilen şehitler...

Hazır kıta operasyonları durduruyorlar tek bir emirle...

Kardeşim anlatıyor yahu;

"-Adamlar namlumuzun ucunda, gözlerini görüyoruz neredeyse.

Bir türlü emir vermiyorlar, verdirmiyorlar." diye...

Oyun, oyun oyun...

Bakın size açıkça söyleyeyim mi?

O verdiğimiz şehitler var ya?

Ne tek bir yöneticinin umurunda,

Ne askerin kendisinin umurunda,

Ne o televizyon kanallarının ve arkasında aç canavarların umurunda...

Birtek o canları kaybeden ailelerin ve onları anlayabilen vatanperverlerin umrunda.

İster kabul edin ister rededin, gerçek budur...

Bu akşam o kadar doluyum ki, sayfalar yazabilirim...

Başımız sağolsun...

Vatan sağolsun...

Saygılarımla...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Varlar senelerce önce öldürülen bir çok aydın , PKK terörünün içyüzlerini ve bunların devletle ,dış güçlerle olan bağlantılarını anlatıyordu.Basın en son olarak günlerdir,sözde Irak hükümeti ile yapılan , pkk terörü ile ilgili anlaşmanın bas bas yanlışlığını anlatıyor.Bir çok yazarımız Akp nin ,hem iktidar hem de belediye başkanlığı döneminde ne kadar ayrılıkçı kürtler ve Atatürk' e hakaret ten ceza alan adam varsa bunları kadroların da barındırdığını ve hatta danışmanları konumuna getirdiğini yazıyor.Yani dincilerle.ayrılıkçı kürtlerin elele verdiğini yazıyor.Ama tabi bunlar ,sadece görmek isteyen gözler için.

benim söylemek istediğim şudur gelincik;

sözüm sana ona buna herkese

can kaybı bile olmayan basit nedenler için bile sokaktaydık..

niye şimdi gazete küpürleri ve kamera arkalarında kalıyoruz....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Aynen "Iraklı Savaşçılar" için nasıl ki "Terörist Direnişçi" diye diye onları "Kötü" olarak bilinç altımıza kazıdılarsa,

Yani yakında;

"Aaa yine şehit vermişiz... Taş çalma be, ver şu zarı... Hüoup ordan iki çay kap!" şeklinde tepki vereceğiz...

...................

Başımız sağolsun...

Vatan sağolsun...

Saygılarımla...

Sadece şehit olayları mı? medya ile bize hangi değerlerin,pardon değersizliklerin aşılandığı ortada ... ne yapılmaya çalışıldığı da gün gibi ortada...

Başımız sağolsun kelimesi hep garip gelmiştir bana ,ama Vatan sağolsun...

Allah inşallah ailelerine sabır lütfetsin... buna sebep olanlara da hidayet...

Saygılarımla...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bu aksam haber bultenlerini izledim. Birşey ilgimi cekti.

Kanal 7, Samanyolu ve meltem tv gibi kanallar şehit haberlerine sıradan haberlermiş gibi bir kac dakika değindiler ve gectiler... Bunlar hangi ulkenin televizyonu? yada bunlar hangi zihniyete hizmet ediyor?

Neden üstünü örtmeye calısırlar Şehit Haberlerinin?

basbakanın canımı sıkılıyor acaba yan gelip yatanların haberlerini aldıkca..? moralini bozmasın sayın basbakan ona duyurmayız artık...

evet başbakan rahatsız oluyor bu haberlerden o yüzden yandaş kanalları sıradan bir haber gibi veriyor abartılacak bir durum yok hesabı... şehit ailelerinin feryadına kulak tıkayan ve şehit anasına şehit babasına fırça atan bir başbakan elbette bu haberlerden rahatsızlık duyar... ve nedense sadece kınama mesajı yayımlar... ikiz kuleleri bombalandığı için Amerika dünyayı dar etti ve şimdi her yıl 11 Eylül kutlanıyor sanki dünya ilk kez terör yaşadı... oysa biz yıllardır terörün içinde yaşıyoruz...

benim söylemek istediğim şudur gelincik;

sözüm sana ona buna herkese

can kaybı bile olmayan basit nedenler için bile sokaktaydık..

niye şimdi gazete küpürleri ve kamera arkalarında kalıyoruz....

şehit aileleri yürüyüş yapmak istediğinde onları susturan başbakana sormak lazım bu soruları... mesele sokağa çıkmama değil hadi çıkalım peki sonra bişey değiştirecekmiyiz... onada siyasi şov diyecekler şehitler üzerinden propaganda diyecekler... Cumhuriyet mitingleri birilerini fazlasıyla rahatsız etsede aslında görüldüki hiç bir işe yaramadı... alışmışız biz ancak söylenir söylenir otururuz yerimize...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

üzgünüm çünki bir insan değeri yok bu ülkede...

kızgınım çünki yıllarca kendi ****** geleceklerini düşündüler...

Atatürk bilmiyormuydu padişah olmayı...

O bilmiyormuydu çocuk yapmayı...

Birgün gelecek herşeyin hesabını verecekler...

Acıya alışılmaz,ama onunda hesabı kesilecek..Kimse merak etmesin..

Dünyaları verseler 13 cana değişilirmi bu...

Yazık çok yazık...Nur içinde yatsınlar.

Bu ülkenin gerçek kahramanları onlardır...

Bizler sadece lafta varız.Gerisi hikaye....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

yarın gelen sehıt cenazelerıne once uzulmek yerıne kımlıgını sorgulayıp ona gore uzulursek hıc sasırmayın.o psıkolojının zemınını hazırlıyolar malesef.sehıt haberını alacaz ama once sorgulayacagız bu sehıt oldu ama bunun kokenı ne kurt mu turk mu lazmı cerksmı gıbısınden.once kımlıgını ogrenecez dıcezkı bu bızden o zaman uzuleleım.veya bu bızden degılmıs uzulmeye bıle degmez.bunun psıkolojısını sımdıden hazırlıyolar.bu ınsanların yapmıs oldugu boluculuk terorıstlerın yapmıs odugu boluculukten kat kat daha fazladır.pkk bu ulkeyı bolemez ama bu zıhnıyet bu ulkeyı boler.yazıklar olsun hepsıne..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bunun kokenı ne kurt mu turk mu lazmı cerksmı gıbısınden.once kımlıgını ogrenecez dıcezkı bu bızden o zaman uzuleleım.veya bu bızden degılmıs uzulmeye bıle degmez.

Akşam savaş alanına çöktüğünde

Düşmanlar yenilmişti

Telgraf tellerinin tınıları

Haberi uzaklara taşıdı

Dünyanın bir ucunda için için yandı

Bir haykırış, gökkubbede parçalanarak

Bir çığlık, çılgın ağızlardan taşan

Ve esrik göğü aşan.

Bin dudak ilençle soldu

Bin yumruk, vahşi bir öfkeyle sıkıldı.

Dünyanın bir başka ucunda

Bir sevinç, gökkubbede parçalanarak

Büyük bir sevinç, bir eğlence, bir çılgınlık

Rahat bir soluklanma, gerinme

Bin dudak eski bir duayı söyledi

Bin el inançla birleşti.

Gecenin geç saatlerinde

Sayıyordu telgraf telleri

Savaş alanında kalan ölüleri

O zaman dost ve düşman sessizleşti.

Yalnız analar ağladı

Her iki yanda.

Bertolt BRECHT

Allahtan aylelerine sabir diliyorum..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Evet burası Türkiye, ama artık başka bir Türkiye.

sefilleri oynayan türkiye,görüyormusunuz kadinlara saldiran zihniyet bu ülkeyi bitirmistir onlardan dogramaci bile olmaz.!

yazik cok yazik bu güzelim bizim kardeslerimiz,bu topraklar icin can verirken..

birileri hale bagiriyor bizler bu topragin cocugu degiliz... bizim topragimiz ya cennettir ya cehennem.!

ölen sehitlerimizin hepsine Allahtan rahmet diliyorum..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yani yakında;

Niye mi az veriyorlar Şehit haberlerini?

Millet kan revan görüpte etkilenmesin diye değil, kimi kandırıyorlar?

Millet ziyan olan çocuklarımızı görüp üzülmesin diye değil, kimi kandırıyorlar?

Pkk'lılar bu haberleri görüp moral buluyor, aman bulmasın diye değil... Adamlar kaç kişiyi öldürdüklerini ve öldüreceklerini zaten biliyorlar arkadaşlar, haberlerden duymalarına gerek yok...

Ya da millete psikolojik korku salmasından çekinildiği içinde değil...

Bence Milletin hassasiyetini unutturmak içindir bunlar...

Yani tepkisizleştirmek için...

Bu kaybedişleri artık normalleştirmek istediklerinden...

"Nasılsa kayıp vericez, bari tepki almayalım" niyeti var...

Yani iktidarlara ve askeriyeye tepki vermememiz için...

"Nerede kardeşim bu profesyonel askerler?"

"Nerede bu vatanperver yöneticiler?"

"Kimse niye birşey yapmıyor kardeşim yaa!" diye sormamamız için...

Dikkat ederseniz böyle sormuyor artık kimse hiç...

Haberlerde bile bu soruların esamesi okunmaz yahu...

Adamlar toplum psikolojisini ezber etmişler ve çok güzel uyguluyorlar be...

Uyuyoruz arkadaşlar, uyutuluyoruz...

Bilirsiniz;

Aynı soruyu devamlı sorarsanız,

En sonunda hangi cevabı alırsanız alın umursamazsınız...

Çünkü zamanla alacağınızı düşündüğünüz cevaplara ve sorduğunuz sorulara alışmışsınızdır...

Psikolojiktir yani bu olay...

Kardeşim şu an Hakkari'de.

İki ay kadar önce Komutanı Binbaşı ve oğlu,

Ve aynı kafilede arkadaşı yaralandı.

O kafilede olmaması ise tamamen ufak bir geç kalma nedeniyledir...

Bugün telefonum çaldı.

Annem ağlayarak arıyordu...

Telefonu nasıl kapatıp eve koştuğumu hatırlamıyorum.

Koşarken düşündüm:

"Yahu zaten beklemiyor muyduk?"

3-5-7-11-13-15-17...

Yani alıştırıldık...

Kardeşime bir şey olmamış şükür ki...

Ama olsaydı benim canımdan büyük bir parça kopacaktı ve bilmiyorum ne olurdum ben...

Ama o televizyon kanalları, hükümet ve askeriye için 3-5 dakikalık bir haberden fazlası olamayacaktı o büyük can...

Ayrıca ben size söyleyeyim Askeriyeye hiç güvenmeyin.

Laikliğin falan Asker korumasında olduğuna hiç inanmıyorum.

Canımızı koruduklarına da hiç inanmıyorum.

İlki:

2 yıl önce askerdim ve koskoca Tümgeneral çıkıp Tayyip ve Gül hakkında;

"Bunlar hiç bir şey, yapacakları hiç birşey yok. Laiklik bizim güvencemizdedir. Onlardan kimse ne Türkiyenin başına geçebilir, ne de tekrar hükümet kurabilir..."

2 sene geçti, şimdi o Tümgeneral o adamlara selam duruyordur...

Bunlar hep oyundur arkadaşlar.

Gerçek vatanperverler "Aaa! bizi temsil eden bir güç var, partiye ihtiyamız yok!" desinler ve en azından rahatlasınlar ve aslında Askeriyenin gücünü arkalarında hissedip/sanıp sussunlar diye yapılan bir oyundur bu açık açık söyleyeyim... Çünkü Chp'nin falan hali ortadadır. Akp = Chp... Pek bir farkları yok... Askeriye gerçekten verdiği demeçlere sadık olsaydı, Abdullah Gül'ün sıkmabaşlı karısının ELİNİ SIKMAMAKTAN DAHA FAZLASINI yapardı, eğer yapacak olsaydı...

Bence ortada çok büyük ve komik bir danışıklı dövüş var...

Aynen televizyonlardaki "Nitro Dövüşleri" gibi...

Kıyasıya dövüşüyorlar güya...

Seyirciler kendinden geçiyor izlerken...

Vatanı mı umursuyorlar?

"Kan Uykusu" belgeselini izleyin...

Hiç bir yöneticinin umrunda değil verilen şehitler...

Hazır kıta operasyonları durduruyorlar tek bir emirle...

Kardeşim anlatıyor yahu;

"-Adamlar namlumuzun ucunda, gözlerini görüyoruz neredeyse.

Bir türlü emir vermiyorlar, verdirmiyorlar." diye...

Oyun, oyun oyun...

Bakın size açıkça söyleyeyim mi?

O verdiğimiz şehitler var ya?

Ne tek bir yöneticinin umurunda,

Ne askerin kendisinin umurunda,

Ne o televizyon kanallarının ve arkasında aç canavarların umurunda...

Birtek o canları kaybeden ailelerin ve onları anlayabilen vatanperverlerin umrunda.

İster kabul edin ister rededin, gerçek budur...

Bu akşam o kadar doluyum ki, sayfalar yazabilirim...

Başımız sağolsun...

Vatan sağolsun...

Saygılarımla...

Sevgili Tengeriin boşig herşeyi o kadar güzel açıklamış ki benimde duygularıma tercüman olmuş. Noktasına, virgülüne, kelimesi kelimesine katılıyorum...

Dün mübarek Kadir Gecesinde evlerine ateş düşen şehit ailelerinin acılarını paylaşıyorum, hepsine tek tek Allah'tan sabır ve gencecik yaşlarında, hayatlarının baharında vatanı uğruna can veren şehitlerimize de Allah'tan rahmet diliyorum...

Nur içinde yatsınlar...

''BU VATANI BÖLMEYE HİÇ BİR ******* GÜCÜ YETMEZ''

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ulkede okadar cok oyun oynaniliyorki artik olen sehit olanlari kimlerin oldurdugude artik mechul eger gercekten teror orgutu var ise hani nerede onca asker dag basinda ine cine silah cekiyor... Madem teror var madem yeri geldiginde zenginide yoksuluda turkude kurdude lazida cerkezide bu vatan bizimdir diyor neden vatani sadece yoksullar bekliyor birileri gobeklerini sisirirken geceleri kafalarini rahat yastiga indirirken yoksulun evladi uykusuz vatani bekliyor.. bu vatan sevgisinden cok biraz safsatanliktir.. Ulke oyle bir duruma gelmiski parani ver askerlik yapma olen nasilsa senin evladin degil bakmayin bu gozyaslarina bunlar timsah gozyaslaridir.. Nekadar cok sehit verirsek okadar cok halki birbirine dusururuz cabalari.. Bugun o olen 13 sehitlerin icinde bir Korgenaralin evladi veya bilmem dunyanin sayili zenginlerinden birinin cocugu olsaydi tavirlar nasil olurdu teror diye birsey ortada kalirmiydi soru isareti.. TSK kuzey Iraga girmek istiyor ne isin var senin baskalarinin topraklarinda baska ulkelerin toprak butunlugu seni neden ilgilendiriyor.. Butceden okadar para aliyorsunuz kuzey iraka girmek icinmi.... Yakinlari sehit olan ailelere vatan sagolsun demekten baska birsey dusmuyor yinede diyorlar benim evladim sehit olmus olsa ben Vatan Sagolsun demem diyemem.. Vatan haini degilim ama sirf kendi cikarlari icin zavalli genclerin baharini sondurenlere Vatan sagolsun demek gelmez icimden... Bana somut deliller gosterin... ABD iraka girerken nukleer silah uretiliyor diye bahanelerle isgal etti ulkeyi simdi ise ulkede nukleer silah yok hic bir zamanda olmamis.. Ne malumku yarin birgun TSK kalkipta demiyecekki ulkede teror yok sadece halki bir birine dusurmek icin boyle bir oyuna basvurduk ne malumki teror orgutu TSK ile is birligi icinde degil.. Cunku sehit olan askerler sadece turk degil, turku var kurdu var lazi cerkezi ermenisi var...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ulkede okadar cok oyun oynaniliyorki artik olen sehit olanlari kimlerin oldurdugude artik mechul eger gercekten teror orgutu var ise hani nerede onca asker dag basinda ine cine silah cekiyor... Madem teror var madem yeri geldiginde zenginide yoksuluda turkude kurdude lazida cerkezide bu vatan bizimdir diyor neden vatani sadece yoksullar bekliyor birileri gobeklerini sisirirken geceleri kafalarini rahat yastiga indirirken yoksulun evladi uykusuz vatani bekliyor.. bu vatan sevgisinden cok biraz safsatanliktir.. Ulke oyle bir duruma gelmiski parani ver askerlik yapma olen nasilsa senin evladin degil bakmayin bu gozyaslarina bunlar timsah gozyaslaridir.. Nekadar cok sehit verirsek okadar cok halki birbirine dusururuz cabalari.. Bugun o olen 13 sehitlerin icinde bir Korgenaralin evladi veya bilmem dunyanin sayili zenginlerinden birinin cocugu olsaydi tavirlar nasil olurdu teror diye birsey ortada kalirmiydi soru isareti.. TSK kuzey Iraga girmek istiyor ne isin var senin baskalarinin topraklarinda baska ulkelerin toprak butunlugu seni neden ilgilendiriyor.. Butceden okadar para aliyorsunuz kuzey iraka girmek icinmi.... Yakinlari sehit olan ailelere vatan sagolsun demekten baska birsey dusmuyor yinede diyorlar benim evladim sehit olmus olsa ben Vatan Sagolsun demem diyemem.. Vatan haini degilim ama sirf kendi cikarlari icin zavalli genclerin baharini sondurenlere Vatan sagolsun demek gelmez icimden... Bana somut deliller gosterin... ABD iraka girerken nukleer silah uretiliyor diye bahanelerle isgal etti ulkeyi simdi ise ulkede nukleer silah yok hic bir zamanda olmamis.. Ne malumku yarin birgun TSK kalkipta demiyecekki ulkede teror yok sadece halki bir birine dusurmek icin boyle bir oyuna basvurduk ne malumki teror orgutu TSK ile is birligi icinde degil.. Cunku sehit olan askerler sadece turk degil, turku var kurdu var lazi cerkezi ermenisi var...

arkadaşım tamam bu haberlerden dolayı hepimizin içi yandı, ciğerimiz parçalandı, belli ki sende üzgünsün ama biraz önce başka bir topicte *********** demiştin... yani bu kadar da değil demek istiyorum, Büyük Atatürk'ün "Yurtta Barış, Dünya'da Barış" ilkesine bağlı olan Türkiye Cumhuriyeti Silahlı Kuvvetleri; saldırgan emeller gütmez, böyle bir oyun, böyle bir iş birliği yapacak kadar kalleş olamaz...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

..........

..........

bozan

sormak lazim bu okunmus ,kutsamis iktidar nerde,yoksa iktidarsizligami düstü.!

hani bunlar cok erkeksiydi hani kabadayiydi,...

artik kadinlarin sacini biraktilar...Abd yollarinda sinekleri avlayip sineklere don bicme pesindelermi dersiniz...

yoksa cocuklarina aldiklari gemiyi nuhun gemisine cevirme pesindelermi dersiniz.!

eger o mitingleri soruyorsaniz onlar sehit olmak icin sirada bugünde 13.sehitimiz var.. bugün varsa yarinda var..

herkesin asker olmak istemedigi gibi ,,herkeside asker yapmiyorlar.!! sonra unutmayin Asker bizim asker.?

ne olduda birden askercilik oynuyorsunuz,, buyrun askere.!

not: birilerinden sinek yagi bile olmaz,,

:shuriken: yamyam frankfurt

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Tengeriin Boşig söylediğin sözlere bende imzamı atıyorum... Bizimle oynuyorlar... Artık hepimiz gözlerimizi daha iyi açmak zorundayız... Büyük bütçeli ama ucuz senaryolu büyük bir oyunun içindeyiz...

Dünyayı kana boyayan emperyalizmdir... Kürt teröriste silah satanla TSK'ya silah satan kim bir düşünün?

Efendi Türkler :clover:

birileri bu forumda mitingçilere sataştığı kadar pkk ya sataşmamıştır, terör sorunu konuşulduğunda bile konuyu mitinge getirirler... oysa Kürt sorunu benim meselem diyen, şehitlere kelle diyen, terör başına sayın diyen başbakanı bir kez eleştirmemişler, Gül Çankaya'ya çıkınca mehter eşliğinde gösteriler düzenlemişlerdir...

Bu son olsun diliyorum ama dilemek yetmiyor emperyalizmin akıtacağı kan durmaz... Ve bizi alıştırırlar...

Tv'ler basit meseleleri magazinel meseleleri büyütürler, dizileri bile tartışma konusu yaparlar ama gerçek meselelerin üstünü örterler... Büyük gazeteler 3. sayfada yer alması gereken adli haberleri manşetine taşıyor en önemli meseleleri küçücük köşelere sıkıştırıyorlar... ve ne yazık ki halkımız manşetleri okuyor... :closedeyes:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

burdalar..görmek lazım..onada parmak sallayım bunada parmak sallayım..peki bu yazında parmak salladıkların yoktuda...

hazırcı olmamak lazım...sen gibi düşünenler nerde ne yapıyor?

..........

..........

bozan

evet demokrasi geldi gül diken dal budak diye başlıklar açıp bu hükümeti yere göğe sığdıramayan bazı kişiler...

hangi düşüncesizlikle gelip burda ''yoklar çünkü'' diye yazı yazar..

savunduğunu unutacak kadar kararırsa gözler.. ne denir adına..onuda böyle yapanlara bırakıyorum..

13 şehit verdik..bende vatan sağolsun demiyorum demiyeceğim..kimlerin sağolduğu aleni ortadayken..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

burdalar..görmek lazım..onada parmak sallayım bunada parmak sallayım..peki bu yazında parmak salladıkların yoktuda...

hazırcı olmamak lazım...sen gibi düşünenler nerde ne yapıyor?

13 şehit verdik..bende vatan sağolsun demiyorum demiyeceğim..kimlerin sağolduğu aleni ortadayken..

hazırcı olduğumu sana düşündüren nedir bilemiyorum..

ama burda önemli olanın kaybedilen canlar olduğunu sanıyordum..

fakat sizi rahsız eden kaybedilen canlardan çok parmağın dokunduğu yerler oldu.......

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.